• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
jirinkas vy uz davate naky prikrm?co jsem koukala v albumu?
18. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
No jak to tady tak čtu, tak Vojta toho moc neumí :sweat_smile: na to že mu budou za týden 4 měsíce.... je fakt línej...
Jeudi nepřikrmujem, dávám mu nutriton na blinkání, je to tak 10 pidilžiček a na tom křesílku se mu baštit líbí, protože na mě vidí :slight_smile:
18. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
perchticka: prďolka je nááádhernej! :slight_smile: krásně se směje :slight_smile: koukala jsem, že vaše Vítání byla docela mega akce... u nás to bylo rozdělené do skupinek po 5 dětičkách, z čehož vznikal docela problém, když se někdo nedostavil (jako třeba v té naší jsme přišli jen my)... no, díky tomu čekání na další skupinku (aby nás nevítali samotné) jsem tam s Josefínkou taky nachodila "100 jarních" :grinning:

k těm našim dovednostem jsem úplně zapomněla napsat, že Pepinka se na nás poprvé vědomě usmála v 6-ti týdnech, v 8.týdnu začala vrnět, to je taky fakt kouzelné, sledovat ji jak si pro sebe (možná občas i pro nás " :grinning: ) povídá" :slight_smile: jo a nevím jak je to dlouho, ale někde jsem četla, že když plazíte na miminko jazyk začne ho plazit taky, takže to taky děláme a Pepinka je při tom vždycky děsně vysmátá :slight_smile:
včera jsme kooonečně nafoukli doma ten míč, takže dneska s malou hezky hopsáme, docela to zabírá, nebolí mě na něm tolik záda, tak snad konečně po dlouhé době uslyším zprávy :grinning: koupila jsem si dnes i 2 knížky na cvičení s miminkem, protože nikde v okolí jsem žádné cvičení nenašla... za chvilku to zkusíme i na míči... Josefínce se na bříšku fakt nelíbí, tak jsem si řekla, že přes ten balón by to mohlo být jiné (Pehaka, díky za tip! :wink: )
18. říj 2009 v 19:15  • Odpověz
Perchti.....malej je naprosto k sežrání :grinning: já našeho při pasení tak krásně nezachytím páč mi taky klopíme zatáčky ale dost divoce takže je na fotce jak rozmázlej flek... :grinning: to má si z toho že jsem v těhu koukala s manžou dost na formule tak asi proto.. :grinning: :grinning: :grinning:

martu....uvisdíš že s míčem to bude super..Sebouš to miluje.....on je celkem dost vyřechtaný dítě..... :grinning: :grinning: po mamince :grinning: páč až by si měla přetáčet na bříško měla by si asi problém protože Pepíně by se nechtělo takhle budete jedničky... :grinning: uvidíš... :wink:

jeudi..a zub jsem našla já...měl teplotu tak jsem hledala příčinu a jelikož mu nic nebylo rýma ani kašel nic tak jsem mu šáhla do pusy a přejela jsem něco vroubkatýho taková bílá tečka.....a jelikož jsme za 3 dny jeli do Německa hned jsem si tatku zkásla.... :grinning: teplotu měl jen jeden den pak nic a občas bez příčiny pobrekává takže asi tak....
18. říj 2009 v 19:26  • Odpověz
jo a mimochodem sem nemocná měla jsem po sto letech i teploty :unamused:
18. říj 2009 v 19:28  • Odpověz
pehaka: za chvíli jdem na věc, tak jsem zvědavá :wink: jo a přejeme brzké uzdravení! marodit a starat se o mímo je na palici, uf... já ty bacily zatím docela zvládám (ťuk... ťuk... ťuk... :sweat_smile: ) i když manža už marodil
18. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
tak jsem dala toho našeho pastevce do albíčka.... :grinning:
18. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz
pehaka: Sebík je zlatíčko :slight_smile:
před chvílí jsem dala tu naši cácorku do postýlky... dneska nějak ne a ne spinkat :frowning2: ani nechtěla moc papat, celou dobu se mrskala a děsně chechtala, to ještě nikdy něudělala! pak se několikrát poblinkala, odnesla to i postel, až jsem jí musela převléknout (myslím Josefínku)... no a z toho měla taky šílenou srandu :sweat_smile: dnešní večer mě zachránil ten nafouknutý míč, skoro hodinu a půl jsem se tu s ní houpala v náručí, mám ještě křeč v rameni a zádech, ale snad už konečně bude spinkat, uf... :dizzy_face: teď ještě vyvenčit psíky a snad se taky dostanu do postýlky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz
autor
Holky, jak koukám na ty naše prcky, už jsou to fakt macci s výrazem. :slight_smile:
Jinak, máte taky někdo problém s podvečerní hodinou a nabručenou náladou mimča? :confused: My pokud krizovou chvíli dne (mezi cca pátou až sedmou) neprojezdíme venku v kočáře,kde spí nebo kouká na stromy, tak Viki dostává záchvaty pláče, nic ho nerozptýlí a je evidentně nervozní nebo tak něco. Hladem to není a na bříško to taky nevypadá. Prostě jakoby měl nějakou depku ze stmívání nebo co. Většinou ho nosím, chlácholím a doma všude rozsvítím, ale i když se uklidní, kouká nabručeně. Hračky moc nefungují a povídání a ksichtíky maminky ho taky neba. nedejbože, že bych ho položila do lehátka atd. :rolling_eyes: :unamused:
Pak na chvíli usne a pak už následují večerní rituály, tak už je vyřehtaný a v klidu se nechá kolem osmé, půl deváté uspat... :pensive: :wink:
Prostě nevím, jak mu pomoct. Přes den je jinak normální, upovídané mimčo, ale ten večer se pravidelně opakuje. :frowning2: Tady na fóru jsem četla cosi o tříměs. kolice, což je spíš než záležitost střev projev nezralosti CNS, časově to sedí na ty naše hodiny a odezní to časem samo...
Máte s tím některá zkušenost a jestli ano, jak to překlenujete? :confused: :slight_smile:

Martulikk, máš můj obdiv. Ještě se starat o pejsky, to už bych fakt asi nedala... :confused: :dizzy_face:
19. říj 2009 v 06:12  • Odpověz
Dobré ráno, hrozně ráda vstávám, když je venku ještě tma :slight_smile: ta moje beruška to asi nějak ví a proto mě budí tak, abych tu tmu vždycky stihla :grinning: Měly jsme teď prima probuzení... Josefínka si nadělila do kalhot taaakovej dáreček, že jsem musela prát pyžámko :sweat_smile:

perchticka: tohle chování popisují u těch kolik... u nás je to taky děs... po tom předposledním denním kojení (kolem šesté-půl sedmé večer) malou taky nemůžu dát z ruky... (i když u nás je rachot u každého pokusu i přes den) zkoušíme teda senzorické lehátko, ale někdy zabere, někdy ne... od sedmi už většinou pochodujeme sem tam... včera jsem poprvé hopsala na míči a to zabralo, aspoň byl klid a já po dloooouhé době slyšela zprávy :slight_smile:
jinak naše psí holky jsou zlatíčka, i když to venčení je fakt náročný... nejhorší to bylo na začátku, teď už to docela jde... když je manža doma, tak venčí on, nebo jdem všichni na velikou prochajdu (což teď v zimě zase moc nebude, škoda), ale krize je, když je v práci :unamused: je doktor, takže kromě klasických "ranních" od Po do Pá má ještě služby "24" - jako třeba včera, uf... takže ho uvidím od vřerejšího rána až dnes odpoledne a to maj ještě nějakou akci z práce, takže se pořádně uvidíme až večer :sweat_smile:
19. říj 2009 v 06:43  • Odpověz
Perchti nam funguje od tak 4-5 hodiny uz jen noseni a zmena-chvili hrani v lehatku, noseni, pak paseni konicku a hrani na prebalovaku, noseni a tesne pred koupanim ji svleknu a povidame si a hrajeme v koupelne...koupeme v 6 a do 7-pul 8 ji mam u prsu a ona pomalu usina...nekdy u toho je jeste trochu breku,ale uz to neni tak hrozne jako driv. V kocarku by v tuhle dobu jen plakala a plakala. Samozrejme by fungovalo i prso jenze to byk v 6 nebylo co k "veceri":slight_smile:, takze to ji davam pit nejpozdeji v pul 5 a to nekdy na chvilku usne, ale tak na 10-15 min. Taky si myslim, ze je to kolika a urcite se to postupne zlepsuje asi i tim, ze je vic zpusobu jak ji zabavit.

Martulikk manzel sice nema takhle sluzby, ale v stane v pul 8 -8(my jsme vzhuru tak od pul7) nasnida se, smalou je tak 10 min a jde do prace a zte prijde tesne pred koupani, podiva se jak se koupeme a my jdem kojit a usinat...tak 2-3x tydne prijde az po koupani. Snazila jsem se aby driv treba vstal a obcas rano byl s malou, ale on je spis sova a rano se mu nechce a od te doby co mu zjistili trochu vaznejsi onemocneni ho ani nemam silu budit nebo mu "nadavat". Ale kdyz se trefi takovy den, ze mala spi 2x pul hodiny jsem uz pred tim koupanim docela utahana:frowning2:. Nastesti aspon o vikendech je s nama a v mezich chlapskych sil :slight_smile: pomaha.

Vcera jsem chtela zkusit male dat odstrikane z flasky, kdyby to bylo nekdy potreba, ale je to stejne jako s dudlikem=prevaluje to v pusince jako"kravicka" a zmoula, ale netaha a nesaje a za chvilku se zacne vztekat:frowning2:.
19. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
perchti..já bych neřekla že je to kolika..kolika je přeci bolení bříška a tříměsíční je od toho že trvá většinou od narození do 3 měsíců...řekla bych že se prostě jen nudí...nebo? :confused: pokud byl třeba zvyklej být touhle dobou v kočárku a není tak mu to chybí..nejsem odborník ,ale spíš bych za tím hledala rozmrzelost než nemoc :sweat_smile:

a jak tady koukám jsem ráda že můj manžel nemá tak náročné povolání jako ti vaši......že mu prostě prcka jen nakojím a on se v pohodě postará vykoupe pohraje....i když jeden týden pracuje do 6 a druhý do 4 ...malýho miluje..on se na něj děsně žulí víc jak na mě a níc se hrozně rád nosí v klokance... :grinning: škoda že už je zima a nedá se s ní jít ven... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
Peha jako kolika je oznacovany stav, kdy miminko casto place a je pry dany i nedozralosti centralni nervove soustavy....taky jsem si myslela, ze jsou to jen "prdiky" a bolesti briska....
S manzelem Ti to trosku "zavidim" :slight_smile:. Obcas bych brala kdybych si mohla aspon tak 2-3 hod odpocinout :slight_smile:, ale myslim, ze by to mohlo byt jeste horsi :slight_smile:.
19. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz
Tak u nás, když je manžel doma, je koupání jeho :wink: Hodně často doma nebývá, ale když už ho tu máme, tak se nám to snaží vynahradit. Chodí s kočárkem na procházku, abych se aspoň chvilku vyspala... no, to bylo spíš dřív, jsem taky ráda, když jdeme společně ven, tak to spíš děláme teď takhle. V ložnici s náma teda už nespí, aby se vyspal, když má před službou nebo abych se vyspala já, když má službu na telefonu doma (kdyby mu volali a musel by do nemocnice) a já jsem taky ráda, že ho s Josefínkou nebudíme, když ráno vstáváme, protože je to děsnej rachot, uf... Když má volno, tak je s námi a pak je to fajn :slight_smile:
19. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
Brisalku, Pepinka taky nechtěla z lahvičky. Musela jsem si jí vzít do ruky do polohy, jako když jdu kojit a pak se přisála :slight_smile: A takhle jsem jí pak předala manžovi :wink: Teď jak bude ten svátek, tak chci jet na závody, ale jemu se moc nechce, takže by zůstal s malou doma a krmil by z lahvičky... Úplně se toho děsím :sweat_smile: Máma je prostě máma, no...
19. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Děkuji za odpovědi! :slight_smile: Koukám, že je to tedy asi normální a mělo by to časem ustoupit. No už aby... :unamused:
Jinak, můj přítel pomáhá dost. :dizzy_face: Pokud nemá večer tréning aikida, tak je doma kolem šesti a tak malého nosí, baví atd. a já se můžu aspoň v klidu najíst, vykoupat atd. Pak to přebírám já a až do uspání mám ,,službu". Ale to už zase bývá pohoda. :slight_smile:
No každopádně nevím jak to máte vy, ale nám teď dost ,,ochabnul" partnerský život. Sotva malý usne, bývám tuhá hned vzápětí za ním. :pensive: Na nějaké přílišné intimnosti prostě nezbývá sil... :unamused: Chudák přítel. Ale má pochopení... :confused: :wink:
20. říj 2009 v 06:14  • Odpověz
perchticka: ještě k tomu večernímu neklidu... jak psal i Brisalek, kolika se neříká jen tomu bolení bříška... taky jsem četla, že tenhle večerní "kolotoč" může být důsledkem přesycení informacemi, které miminko za ten den nasálo... prostě už je toho za ten den na ty malé tvorečky moc a tak to musejí nějak ventilovat, no... :wink:
jinak k tématu intimní život toho nemám moc co napsat :frowning2: jsem tak k.o., že na nic takového nemám ani myšlenky :unamused: manžel to sice taky chápe, ale rozhovor na toto téma pro mě není moc příjemnou záležitostí... pro chlapy je intimní život na prvním místě... já když teď vidím postel, tak první co mě napadne je spááát, ach jo... snad se to brzy změní...
20. říj 2009 v 07:02  • Odpověz
autor
Tak to jsme na tom stejně. :grinning: Postel-spánek... :grinning: :fearful: :dizzy_face:
20. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahojky,
Vojta taky bývá k večeru utahanej a protivnější. I kvůli tomu jsme přesunuli koupání ze 7 na 6 a je to lepší, po koupání toli neřve. Myslím, že je to tím, že je za celý den hodně unavený - hrajeme si spolu, cvičíme, kouká na mě z lehátka, když něco dělám a u toho si povídáme..... před koupáním sice většinou nepláče, ale "nadává", pak chvilku radost ve vaně, pak ho dám nahatýho na bříško a povídáme si s hračkama, u toho mu masíruju záda, no a jak ho převalím na zádíčka, začnem oblíkat atd, tak už zase začíná nadávat a je plačtivějši, dám ho do lehátka, jdu připravit Nutriton, to spráskne, nakojíme, u toho většinou usne, dám ho do postýlky, někdy tam musím ještě tak 2x jít, ale většinou vytuhne :slight_smile:

Jejda intimní život? Nějak zapomínám, co to je :frowning2:
20. říj 2009 v 09:42  • Odpověz
Tak holky s tim intimnim zivotem je to i u nas pdobne. Spim s malou v pokojiku a manzel v loznici. Rano mala nespi, vecer spim ja a kdyz jdu nekdy spat v 10-11 tak schvalne:slight_smile: misto v 1-2 vstava uz ve 12....
Obcas bych se i rada pritulila a byla chvili s manzelem, ale pak se ceka vic nez na co mam silu, tak jdu radsi spat:slight_smile: :slight_smile:.
Muzu se zeptat na rovinu jak casto se milujete? My tak jednou(vyjimecene 2x tydne) a je mi docela "vycitano"(i kdyz vzdy zdurazneno, ze v dobrem:slight_smile: ), ze se manzelovi "nevenuju". Taky me mrzi, ze na sebe nemame cas, ale myslim, ze tady je to hlavne na nem, ze nemusi videt zpravy, kdyz nahodou usne mala driv a nechtit ode mne, abych byla vzhuru do 11-12 v noci.....
20. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
perchti: Davča má taky večer mizernou náladu...je plačtivej a nic ho nebaví... :grinning:
20. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
Náš Sebík má hroznou rýmu chudínek :frowning2: chytnul jí od nás :frowning2:

a intimní život?? :slight_smile: tak ten je u nás SUPER :grinning: je to asi tím že mám nejhodnější dítě na světě...v noci už stává jen jednou a přes den je zlatíčko odpol si ho bere dvakrát v týdnu babička na procházku což je parádní . No snažím se manželovi hodně věnovat páč cejtí že je na druhý koleji...
20. říj 2009 v 11:15  • Odpověz
To "kllise" o druhe koleji mne vzdy trochu "vytaci" :slight_smile:)) A kde jsme my (maminky)???

Peha to se mas, ja mam jednu babi a sestru 100km a druhou 200, takze kdyz prijedou musim se o ne spis postarat jako o navstevu nez ze by nekdo pomohl:slight_smile:.
20. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
no ale je to fakt s tou druhou kolejí pro je totiž přednejší dítě než manža..ten se o sebe postará prcek ne...mi pro ně vždycky budeme na prvním místě zároveň s dětma...teda myslím že u nás to tak je... :grinning:

no já mám jednu babi kilák a druhu 3 kiláky....:slight_smile: všichni bydlíme v jednom městě pro mojí mámu je Seb první vnouče tak si ho fakt užívá..máme stanovený pravidla a ty ona dodržuje...zatím to funguje :wink: a druhá babi má vnoučat už 5 takže to je taky jinej přístup...
20. říj 2009 v 11:46  • Odpověz
peha ja jsem to myslela trochu s nadsazkou...urcite ne ve spatnem :slight_smile:
20. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
no, holky, tak já jsem na to všechno sama :frowning2: o malou se starám celý den, nedá se na chvíli "odložit" do postýlky nebo jinam... jakmile se o to pokusím, spustí hysterák, ach jo... kdyby aspoň přes den párkrát spinkala... někdy se ani nemám kdy pořádně najíst... no, zrovna včera jsem vynechala večeři, ale uvědomila jsem si to až ráno :sweat_smile: jasně, manžel se snaží pomoct, když může, jenže to je ten problém... že on moc často nemůže... jinak celou rodinu máme ve stejném městě... moje máma bydlí kousek dál, ale do půl hodinky tu může v poho být... volá často, ale vozit nechodí :frowning2: manželův bratr bydlí v protějším domě, občas přijdou na návštěvu... druhý bratr bydlí asi 10 minut pěšky od nás, ale ti nezavolají ani nepřijdou... jo a tchýně? bydlí ob jeden dům a ta se neozve taky... no, babička za všechny peníze :unamused: takže máme vcelku velkou rodinu, ale tak nějak mi přijde, že k ničemu... jsem z toho dost zklamaná :frowning2: no a občas i pěkně naštvaná, ale co nadělám...
20. říj 2009 v 15:20  • Odpověz
martul: teď jsem koukala na tvé fotky s tou zavinovačkou, máme úplně stejnou, akorát nás je tedy plno, kolik malá měří?
20. říj 2009 v 16:14  • Odpověz
martul: nebuď smutná, to víš někdy rodina stojí za prd, taky bych mohla trochu vyprávět, ale co se dá dělat no, vím, že to zamrzí, to mě taky...
20. říj 2009 v 16:15  • Odpověz
martull tak to je mi líto....jak jsme teď byli s manžou nemocní tak si máma Sebíka vzala skoro na celej víkend k nim je to asi 1O min cesty a vozila ho jen na kojení - bylo nám fakt ouvej a nedokážu si představit se do toho starat o prcka....máma je takovej můj anděl :slight_smile: ona malýho děnsě miluje....
ale druhá babička taky jen zavolá a ani nepřijde.....a to chodí denně okolo našeho baráku z práce :unamused: navíc si pak myslí že se o víkendu poženeme k nim....ale to se plete... :astonished:
20. říj 2009 v 16:55  • Odpověz
evi, 9.10. jsem s Josefínkou byla u doktorky a měřila 57cm (to jí bylo 11 týdnů)... je to prcek :slight_smile: nosí velikost 62... zavinovačka je fajn, už jí mám nainstalovanou v autosedačce... do kočárku mám fusak... už jsem dala jeho fotky i sem do alba na koníka... akorát, že sem se moc fotek nevejde, a ještě se musejí zmenšovat, tak mám pod tímhle jménem víc fotek na Rajčeti :wink:
holky, s tou rodinou to fakt stojí za houby :confounded: u nás se taky asi čeká, že budu malou nosit až pod nos, což já teda opravdu odmítám :unamused: mě hrozně štve jak se všichni rozplývají, ale reálný zájem o malou pak z toho není... musím se vždycky držet, abych neřekla něco od plic... ale držím se, nechci se zbytečně hádat... manžel už před časem mluvil se svojí mámou, protože se už taky naštval, no a výsledek byl, že jednou přišla na návštěvu... já jí vidět nemusím, ale sakra má tu vnučku :angry: dvě nejstarší vnoučata jí vyrostly na Slovensku, tak si je moc neužila, pak je tu ještě 6-ti leté vnouče, na které vlastně taky prděla a to samé se opakuje u nás... když to nedostane pod nos, tak holt nic nebude :unamused: jo a ještě jsem zapomněla napsat, že (kromě toho, že bydlí ob jeden dům) je v důchodu, což je zřejmě dost časově náročný...
pehaka: máš fakt skvělou mámu!
20. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.