• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
brisalek: přišla poprvé akorát včera ráno po třech měsících.
25. říj 2009 v 19:24  • Odpověz
autor
Dobré ranko!
Menstruaci nemám a asi mít ani dlouho nebudu. Beru antikoncepci Azalia. Je bez přestávky a tudíž bez menstruace. Budu ji mít, dokud vydržím kojit a pak se chystám přejít na svou osvědčenou normální... :wink:
Holky, jak jste zvládli posun času? My vstávali v pět, tudíž ve čtyři a celé to pak bylo dost rozhozené... :unamused: Dneska v noci to už bylo lepší, ale zase si vyžádal o jedno kojo navíc. Já osobně to šachování s časem moc nemusím. :zipper_mouth: Navíc teď už bude tma vážně ve čtyři... :fearful:
26. říj 2009 v 05:41  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
i když my máme skoro poledne... budíček byl už ve čtyři... :fearful: měli jsme teď týden fakt krizi... malá nechtěla večer usnout (i když do půlnoci se jí to vždy podařilo), začala se budit několikrát v noci (už od dvou hodin) a to už spinkala před tím nějaký čas celou noc... fakt děs... jo a kojení každou chvíli, už jsem taky začala přemýšlet nad UM aspoň na noc... ale vypadá to, že se tvorba mlíčka přizpůsobila poptávce, tak aspoň po téhle stránce dobrý... fakt jsem byla zoufalá, ale pak mě napadlo, že vlastně v tomhle období dochází ke změně složení MM a navíc by měla vrcholit 3-měsíční kolika... jo a Pepince byly v sobotu 3 měsíce :slight_smile: takže u nás oslava s plnou parádou... slyšela jsem, že do dvou týdnů by se mělo vše zase srovnat, tak jsem na to zvědavá, máme na to ještě týden, tak snad to přežiju :sweat_smile: dneska spinkala poprvé zase docela dlouho, tak snad se nám konečně blýská na lepší časy...
Jo a menstruace si zatím naštěstí dává na čas :slight_smile: Jsem taky po sekci a očistky jsem měla 4-5 týdnů (už si to nepamatuju přesně) po porodu, byly docela slabé tak to šlo... i když jsem se snažila moc nenamáhat, někdy se tomu člověk prostě nevyhne, no...
26. říj 2009 v 08:08  • Odpověz
perchti: my taky máme klokanku Chicco, jenže malou chytá hysterák, už když se pokouším jí tam dát, natož aby tam vydržela... proto chci zkusit ten šátek... včera jsem ho objednala, tak jsem zvědavá, jak s tím u Josefínky zaboduju :sweat_smile: Chci ho na doma, třeba se prďolka trošku uklidní, no uvidím... Jestli se osvědčí, koupím si pak pevný i na ven, mohlo by to být fajn na prochajdy s našema hafíkama. Jinak venku jsme buď v kočárku nebo autosedačce.

jirinkas: já bych teda příkrmy v tomhle věku nedávala... ty jsou až od 6-ti měsíců věku, ne? zažívací trakt těch našich drobečků ještě není plně vyvinutý... když by nestačilo mlíčko, tak se to dá doplňovat s UM... ale to je můj názor, nejsem expert :wink:

evi: když já byla až do střední prcek :grinning: a pak mě asi nějak pokropil ten náš kyselej déšť ze severu a já vytáhla :grinning: no a manža byl asi v tu dobu schovanej doma :grinning:

brisalek: já myslela, že se bojíš jezdit po městě nebo prostě menší vzdálenosi :wink: tak to tě chápu, já taky nejezdím sama trasy delší než půl hodinky, tak proto jsem v poho... v sobotu jsme si poprvé udělali výlet na Zličín, trvalo to necelou hodinku a půl a Pepinka na začátku Prahy taky už dostávala nerva... ale seděla jsem s ní vzadu, tak jsem podávala dudlíčka, hrála si s ní a přežili jsme to všichni :slight_smile: jo a mám supr zprávu: máme růžovou kombinézku! :dizzy_face: a bundičku a lacláčky manšestráčky a hrooomadu dalších "nezbytných" věciček :grinning: až budu moct, dám fotečky do alba
26. říj 2009 v 08:12  • Odpověz
Martulikk s tim jezdenim jsem to napsala nejak krkolomne...proste usne jedine kdyz se 5-15 minu v kuse jede treba po dalnici a spi tak nanjvys pul hod. V Praze jak se porad zastavuje tak knoura nebo breci.

S tim spanim jsem doufala, zacneme vstavat jen jednou nebo uz obcas budeme spinkat, ale dnes nastal pravy opak vstavali jsem od 7 v 11, 1, 3 a pak uz uplne v 6. Doufam, ze to bylo jenom nahodne nebo premirou impulsu z odpoledni navstevy narozenin kde bylo moc lidi:slight_smile:. Zmenu mleka u nas pozoruji asi na castejsim kakani(misto 1x za 7 dni, uz 1x za 3-5). Ale trochu se bojim, aby ji mlicko stacilo a nevstavala postupne casteji a casteji, protoze flasku vubec nechce:frowning2:(.

jirinkas o tech prikrmech x UM je tady nekde nejaka diskuze.
26. říj 2009 v 08:39  • Odpověz
brisalek: my taky nesmíme zastavit :grinning: jinak hned dostanem vynadáno :grinning: K tomu kakání... od narození každý den několikrát, zatím u nás nebyla žádná pauza.
26. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
ahojík..Sebín teď taky pořád žere :grinning: :grinning: po 3 hoďkách a já z toho šílím někdy i si řekne i dřív..tak ho teď kojím dýl....ale prý ve 3 měsících opět dochází k růstovému spurtu tak to přikládám tomu :astonished:
ten čas je děs :rolling_eyes: taky jsme dost rozhozený :unamused:
co se týče menstruace já už ji měla někdy v září a trvala asi 10 dní :angry: hrůza a to tak ber HA od tý doby klid :wink:
tak koukala jsem jak jste všichni krásně zvládli očkování tak doufám že mi o taky úspěšně dáme..jdeme dneska i na 3-měsíční kontrolu..../ mimochodem teď jsem četla v novinách rozhovor s Dr. Primulou - bylo to o očkování a prý pokud má mimčo teplotu do 38,5 neměl by se mu podávat žádný čípek - studie prý prokázala, že si pak prckové vyrobí až o třetinu míň protilátek.....slyšeli jste o tom někdo??/

martul..jéé nákupy...ty miluju..... :grinning:

náš Sebík auto miluje!!!!!!! je to jak uspáváček.... :grinning:
26. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
Peha to bylo i v televizi, nema se davat preventivne pred a ani 24hod po, kdyz ne teplota vic jak 38(v zadecku 38,5).

kojeni po 3 hod:slight_smile: to neznam, my pijeme od 3 tydne po 1-2hod:frowning2: (krome toho kdyz nahodou v poledne v kuse spi 2,5-3hod).
26. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
jo, tak kojení, to je u nás kapitola sama o sobě :sweat_smile: před týdnem, kdy to bylo ještě ok, tak jsem kojila v průměru 6x za den, někdy za hodinku a jindy za 4, když jsme třeba byli venku na prochajdě... no ale jinak to bylo kolem těch 2-3 hodinek... za to teď :confounded: někdy je to i po půl hodince, ale jsem ráda, když to je aspoň po hodině... jak jsem už psala, tvorba MM se mi přizpůsobila novému režimu... manža mi chtěl včera pomoct, tak šel vozit ven (chudák, víc jak hodinu a půl v dešti) a já se aspoň trošku vyspala... jenže ty prsa :sweat_smile: po tak dlouhý době bez kojení, uf jak balóny :grinning: takže jsem po čase zase musela i odsávat... a ještě jedna věc, už přes týden mám asi dost vychechtaný mlíčko... Josefínka se dokáže u kojení tak smát, pouští i často prso, jen aby se ma mě mohla líp podívat a roztáhne pusu od ucha k uchu, no je to fakt kouzelný :grinning: tak si aspoň při jídle užijeme nějakou legrandu
očkovat jdeme zítra, bojím se jak to dopadne... :fearful: doufám, že už máte zlatíčka bez teplot a je jim zase dobře!
26. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
Ahojky,

klokanku máme Babybjorn Air, využívám ji, jen když chci doběhnout naproti na nákup a je super :slight_smile:

Teplotku měl Vojtík jen do soboty zhruba do půlnoci, pak už OK. S tím paracetamolem a snížením obranných látek - to jsem taky poslouchala nějaký rozhovor. Ale myslím, že se teplotka do 38,5 dá vydržet, pokud není nějak moc dlouho - nejsem zastánce toho, aby se léky braly preventivně, pokud to nejní vysloveně potřeba..... ale to je jen můj názor :slight_smile:

No a kojení.....HRŮZA.... nějak se mi vypařilo mlíko nebo co. Včera odpolko se u kojení kroutil, ale ještě něco snědl, nicméně večer se přisál, zjistil, že teče málo nebo vůbec a ten řev..... já řvala taky, no Nutrilonek musel být. Snědl asi 90ml, vzbudil se pak o půlnoci, tak jsem mu zkusila dát prso, přisál se, jakš takš pil asi 5 minut, usnul a to se opakovalo po 1-2 hodinách.... Dopoledne jsem ho začala převažovat před a po koju..... vypil max. 80 ode mě, zbytek Nutrilon, k obídku jsme zkusili mrkvičku (koupila jsem hotovou ve skleničce, může se od ukončeného 4.měsíce) - hrdinně zbaštil asi 20ml, dojedl se ode mě - asi 60ml, odpoledne si ode mě jen tak cucl, večer za řevu a vzteku vytáhl asi 20 + 90 Nutrilonu. Uffff, jsem z toho celá ne větvi, že to přijde, se dalo tušit, ale zaskočilo mě to. Bulím pokaždý, když mu dávám Nutrilon, rozumově si to sice zdůvodním, ale nemůžu si pomoct :angry: Zítra se zkusím vetřít k Dr. do poradny, vůbec netuším, čím ho mám krmit, je to ještě můj bobeček maličký....
26. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
Dobré ranko!
Taky teď máme nějaké bojové období. V noci už zase pije co tři hodiny, takže jsem ráno jak pytlem praštěná. Pije déle a já u toho kolikrát usnu a pak se mi stane, že si nepamatuji, kdy jsem kolila naposled z kterého atd... :confused: :rolling_eyes:
Přes den to pokračuje,ale to už mi tak nevadí, jako ten chaos v noci... :pensive:

Martuli, to jsem ještě nikde nevyčetla, jaká změna složení MM,prosím? A za čtrnáct dní by to mělo polevit? :confused: :sweat_smile:
Myslíš, že to je ten tříměsíční spurtík? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S autem to máme podobně. Hlavně nikde nestát... :grinning:

Jirinkas, držím palečky, ať se to u vás nějak srovná s tím jídlem. Asi bych taky bulela kvůli MM... :cry:Přitom to není až taková katastrofa. Ale hlava to nějak nebere... :frowning2: Bude líp! :wink:
27. říj 2009 v 05:40  • Odpověz
Ahojte holký mi včera byli na tříměsíční kontrole a malej má 6790g 65 cm dostal hexa a synflorix a super neměl ani zvýšenou teplotu je včera večer byl trošku mrzout ale dalo se to...celej večer byl smotanej do klubíčka u tatínka v náručí.. :grinning: a noc super stával jen ve 2 a v6..

jinak teď má taky dost žravý období!!!!!
27. říj 2009 v 09:25  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
jiri: neboj, i z UM dostane co má a MM dostával docela dlouho, tak je to taky dobře :wink: je mi jasné, že se tím trápíš a asi ti nepomůže cokoliv co ti kdo řekne... tak se drž, to bude dobrý! minulý týden jsem UM fakt už zvažovala, ale naštěstí se to upravilo, takže jsem si podobnými pocity taky prošla...

prechti: kamarádce to u dvojčat trvalo 2 týdny, tak snad to u nás nebude delší, no... co se toho MM týče, tak jsem někde vyčetla, že se prostě mění složení, miminko roste, tak začíná vyžadovat něco trošku jiného než novorozeňátko... jinak u nás to asi ten 3-měsíční růstový spurt bude, protože kojím místo 6x za den asi 12x, uf... ještě, že si vždycky píšu, kdy malá jedla a jak dlouho, jinak jsem už z toho tak k.o., že si fakt nepamatuju ani to poslední kojení :confounded:

peha: to je bezva, že jste to takhle hezky zvládli! Sebík je už kousánek :grinning: jsem zvědavá na nás, co za míry si dneska odneseme... a taky jestli zvládnem i naušničky nebo je budeme muset nechat na jindy... nechci Josefínku moc trápit, tak uvidím, když už to očkování na ní bude moc, naušničky odložíme

taky jsem zrušila zítřejší závody :frowning2: kdyby měla malá nějakou reakci, stejně bych od ní nedokázala odjet, i když vím, že taťka by se dobře postaral...
27. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
ahojky holky,
tak ja se po delsi dobe hlasim. Nejak ted nestiham na net chodit, Kacka me maximalne zamestnava.

My mame zatim kojen v pohode, pres den si rika co 2,5-3 hodiny, v noci co 4, ale jsou i vyjimky kdy spi 6-7 hodin (jako dnes v noci, ale to jsem ji uz vzbudila, nebot byla hodne pokakana a musela jsem ji prebalit) :sweat_smile: pak jsem ji dala k prsu a pila jak savec. Uz asi 14 dni mame dudlika, davam ho jen na uspani, ale asi ten zapricinil, ze se Kacka mene budi v noci na jidlo - ududa se ke spanku a ma pocit, ze bastila.. :grinning:
Taky se sem tam stava, ze se u kojeni zacala kroutit a kricet - mame porad nazelenala hovinka, takze ji asi trapi brisko. Ale neni to krouceni pravidelne, je to jen obcas a to si zanadava tedy poradne.. :rolling_eyes:
Probiotika a prebiotika asi pomalinku zabiraji, uz nemame stolicku jako spenat, uz se to pomalinku opet barvi do zluta.. tuk, tuk, doufam, ze se to da doporadku.. :slight_smile:

Jinak Kacka je cestovatelske ditko. K rodicum to mame 450km, takze ta v aute vydrzi cely den. Jen jednou nam v Praze v kolone rvala, nebot se ji nelibolo dlouhe stani a popojizdeni. Bezne s ni jezdim na nakupy do Chomutova ci Mostu, takze je zvykla - sranda je, ze vzdy vytuhne tesne pred bodem dozejdu, to je mi lito ji pak budit.. :frowning2:

My jdeme na 1. Hexa vakcinu 18.11. tak jsem zvedava, jak to bude mala zvladat. I Dr. mi rikala, ze nemam nic preventivne podavat a pokud budeme mit teplotu nad 38, pak teprve Panadol cipky a pry jen pulku..

S posunem casu spis bojuju ja. Kacenka se bezne budivala kolem 9 rano, ted vsak stava pred 8 vecerni a ja se do postele pred pulnoci nedostanu, pak 2x v noci krmim, takze jsem jak zlomena vetev. Ale snad si zvyknu. Pres den uz tolik nespi, abych pravdu rekla, tak hlavne v kocarku, doma da tak 2x 30 minut a konec, mamo hraj si se mnou!!! :grinning:

Martulikk: myslim si, ze pri ockovani vam Dr. ty naucnice neda. Kdyz mela Kacka tu vyrazku, odmitla to i ma Dr. ze uz je to pro ni zatez a nebude ji jiste vice zatezovat. Coz takove ockovani. Chudak Josefinka byla by z toho paf.. :wink:

Zitra ficime opet k rodicum, aby si uzili vnouce a ja si trosku psychicky odpocinu.. tak se mejte, za tyden se ozvu.. :sunglasses:
27. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
Ahojte všechny, ráda bych se k Vám přidala, mám taky ráčka, holčičku, chtěla jsem se poptat, jestli máte taky malého dudlavce prstíčku...nejdříve to byla pěstička,ale teď už paleček........tak nevím, mám se tím zabývat? Cucá, když chce spinkat, nebo když se nudí...taky když má hlad........z toho sucání (kolikrát je fakt celá od slin) se nám na líčkách udělala taková krupička.....jakoby začervenalá a suchší na dotek drsná......tak doufám, že to není nějaký exém......napište,prosím, jestli máte podbný problém, moc díky ......přeji hezký den Jana + Elča
27. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
Holky dík :slight_smile: Už jsem se z toho trochu vzpamatovala, kojení nevzdávám, ale přeci ho nenechám o hladu. Byla jsem dnes na konzultaci u doktorky, takže začínáme se zeleninkou, kaší, postupně polévečky, masíčko,ovoce..... zapíjet to bude MM, pokud bude málo, tak UM. Když to vezmu z tý lepší stránky, tak je dobře, že se to stalo až teď, když jsme ukončili 4.měsíc a může se pomaličku přikrmovat.....
Takže dnešní obídek vypadal tak, že sprásknul 40ml mrkvičky od Hami - První lžička 4m+ - nejdřív se trochu kroutil a pak málem snědl i mističku :grinning: , pak se přisál ke mě, jak kdyby 14 dní nejedl, ale ouvej, moc toho nevysosl, tak jsem šla dělat Nutrilon, mezitím mě i sebe pořádně pozvracel tou mrkví, tak jsem oba převlíkla, sosl 20ml Nutrilonu a usnul jak špalek.... a obědvalo se skoro hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Musím někde trochu nastudovat nějaké receptíky a jak to zavádět :slight_smile:

Joplin jo přesně tohle mi dělal taky, sice jsem nechtěla, ale naučila jsem ho na dudlík, ruce si žmoulá furt, ale už né tolik, spíš je zkoumá pusinkou (a to je u dětí normální...) S tím exémem nevím, pokud by se to nějak horšilo, tak se určo poraď s Dr.

Joan Kačka to cestování naštěstí ještě asi prospí. Vojtíkovi to taky nevadilo, cesta Praha - Karviná v 5 týdnech a 3 měsícíh naprostá pohoda, ale teď už tolik nespinká a je mrzutej, v sedačce se mu už moc nelíbí - no,ani se mu nedivím...

Co se týká žravýho období - to bude spurtík, prošli jsme tím už asi 3x :slight_smile: Schánějte nové oblečky :wink: Zase se to zpravidelní..... no trénujme na zoubky :slight_smile:
27. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
jiřinka tak hlavně aby jste byli spokojení oba...někdo nekojí vůbec a když to nejde tak bych z toho vědu nedělala..držím palec aby bylo mlíčka víc... :grinning:

joplin..ahoj vítej u nás...já mám doma taky slintometa..pořád má něco narvanýho v tlamičce ale většinou mu vyndám ruce a dám dudlíka.....pokud kojíš tak to exém není Sebík to má taky..je to z mlika drsná krupička na tvářích nic to není neboj..

martul..jsem zvědavá jaké míry budete mít
27. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
peha: to je krásný, naši kluci mají úplně stejné míry. :wink:

martul: já vytáhla už v sedmé třídě, tak to byl docela nářez. Byla jsem jako dítě trošičku oplácaná a pak najednou vytáhlá a strašně hubená
27. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz
jinak abych se přiznala, tak si už přijdu jako blázen, pořád si vyčítám, že jsem vzdala to kojení a hrozně mě to mrzí. Myslela jsem, jak se s tím vyrovnám a nějak to nejde. :frowning2:
27. říj 2009 ve 14:54  • Odpověz
jiri: jinak k těm příkrmům je dobrá stránka kojeni.net. jsou tam i příkrmy.
27. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
27. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
Evi dík :slight_smile: už to mám nastudovaný :slight_smile:
Nějak mi to uniklo - tobě zmizelo mlíčko? Kdy, nedá se to ještě aspoň trochu zachránit? No a jestli ne, tak se nedá nic dělat. Malá to na UM zvládne - i to má své výhody, jako pravidelný papací režim, můžeš jíst, co chceš, můžeš si někam vyjít a malou nakrmí tatínek či babička, za chvilku taky budeš řešit příkrmy ..... i když dobře se to kecá, ale srovnat se s tím je těžký, co? Já mám plán, že až to nepůjde uplně, tak se opiju ginem s tonikem, na kterej mám šílenou chuť už od začátku těhu :grinning: No, teď vypadám jak alkoholik :grinning:
27. říj 2009 v 15:54  • Odpověz
jirinka: já kojila jen 14 dní. Ale strašně mě to mrzí. Utěšuju se s tím, že to asi jinak nešlo, ale spíš mám pocit že šlo,jen jsem to blbě vzdala....ach jo. Měla jsem popraskaný bradavky, tekla mi krev a hnisalo to. Malej byl i hodinku u obou prsou, v porodnici mi říkali, že je hodně línej, měl žloutenku a hodně ty bradavky cumlal. Rozkousl mi jí hned po prvním kojení v porodnici a pak i druhou a už to jelo. Doma jsem kojila i hodinu a třeba za hodinku zase řev a ty bradavky mě tak bolely...
27. říj 2009 v 16:00  • Odpověz
fakt už si přijdu jako blázen...potřebovala bych už si to konečně odpustit, ale nevím, jak na to.... :frowning2:
27. říj 2009 v 16:01  • Odpověz
Evi my měli v porodce stejnej problém, bradavky mi zezačátku nepraskaly, protože jsem je měla plochý a jinak než s kloboučkem jsem do Vojty nic nedostala. Ale s tou žloutenkou a leností - nemohla jsem ho vůbec vzbudit, natož ho donutit, aby se přisál a ještě na ten blbej klobouček, kterej furt padal. Začal i hodně ubírat na váze, dostával 2 dny i nutrilon. Naštěstí nám pomohla jedna sestřička, která byla hodně rázná a ty děti tam pěkně rovnala do latě.

Kde jsi rodila? A jak se k tomu stavěly sestřičky?

Ale, když jsi s tím měla takový problémy, tak se nedá nic dělat. Jak jsem psala - dobře se kecá, blbě praktikuje - a nejdůležitější je, že prcek nemá hlad. Já také vyrostla na UM a prý vypadám "normálně" :grinning:
27. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
jirinka: no mně právě ani ze začátku ten klobouček nedali, to až asi dva dny před odchodem, což mi ale už přišlo pozdě, Davídek už ho odmítal a chtěl jenom tu zmordovanou bradavku. Na Davídka mi tam lili studenou vodu, aby se probrala a sál, stejně do něj nic nedostali...Rodila jsem v Písku. Sestřičky akorát říkali, že se ty bradavky musí ošlapat jako nové boty...
27. říj 2009 v 16:31  • Odpověz
jinak já taky s bráchou vyrostla na UM, ale prostě jsem tak moc chtěla kojit a blbě jsem to vzdala... :pensive:
27. říj 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahoj holky. tak jsme zpátky :slight_smile: očkování jsme zvládly, Pepince jsem tam hned dala napapat a usnula jak špalek :grinning: sestřička s doktorkou nechápaly, co že jsem to povídala o nespavosti mojí malé křiklounky :grinning: byla fakt zlatíčko! jo a míry: 59cm a 4900g :dizzy_face: no a protože to probíhalo v klidu, tak máme i naušničky :wink: teda, hrozně jsem to tam v čekárně obrečela, když jsem jí slyšela jak tam pláče :fearful: ale dala jsem jí hned napapat a bylo po pláči, pak mi Josefínka spala 3 hodiny v autosedačce! no, zázrak! doktorka říkala, že po tom očkování bývají děti živější nebo ospalejší... když jsem jí řekla, že u nás už nejde být víc aktivní, tak se smála a popřála nám tu druhou variantu :grinning: byla jsem hned v lékárně koupit řepík a dermazulen na ty ouška a taky panadol čípky, kdyby dostala vysokou horečku (ťuk...ťuk...ťuk... snad to nenastane)... ouška už jsem teď mazala a bez pláče se to neobešlo... ale jinak Pepinka je najednou taková velká slečna!

joplin: naše malá si už přes týden zuřivě žužlá pěstičku, prstíky, do toho slintá i blinká, takže máme fakt veselo :wink: nemáme dudlíkového závisláka, takže pěstičku za dudu fakt nevymění...

evi: vykašli se na to! hlavně, že je Davčovi dobře, ne? :wink: já měla po prvních dnech kojení taky popraskaný rudý bradavky, bolelo to jako čert... ale pomohl mi bepanthen, tak jsem moc ráda... třeba se s tím u tebe něco dělat dalo, ale třeba taky ne... tak se netrap, vše prostě je jak má být :wink: za chvíli budou všichni naši prďolové tak jako tak na příkrmech :grinning:
27. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
martul: tak super, že Pepinka bude fešanda s naúšničkama....a celkově je fajn, že jste u doktora dopadli dobře.

Já vím, taky si to říkám, abych se utěšila, ale prostě jsem nějak mimo ... právě, vy jste to všechny vydržely a já jsem to asi prostě vzdala moc brzy...tak snad příště...
27. říj 2009 v 18:08  • Odpověz
Tak to jsem ráda, že nemám doma "žužlavku" jako jediná...dudlík jsme zkoušeli, párkrát ho vydržela cumlat 5 minutek...ale pak ho stejně vyplivne a už ho nechce......prostě jí nebere :slight_smile:.....

Evulebobule: jak tak koukám, tak máme úplně stejně staré miminka (19.7. :slight_smile:)......a k tomu kojení vem to tak, že třeba já jsem byla kojená 9 měsíců a můj přítel byl celou dobu na UM......neřekla bych, že jsem odolnější jedinec vůči nemocem, nebo, že bych byla nějak více inteligentnější......( i když :slight_smile:.......prostě si myslím, že když budeš svého Dvídka dostatečně pusinkovat a mazlit tak mu vynahradíš i to mléčko....neboj :slight_smile:....a přesně jak píše Martulikk - stejně budou všichni dříve nebo později na příkrmech :slight_smile:

A jak ta koukám, tak to naše zlato je proti Vašim dětem fakt macek :slight_smile:, my jsme teď na 3 měsíční prohlídce měli 6 a půl kg a 63 cm......a to nevím, kde to to naše mimino nabralo :slight_smile:, sice jí kojím plně, ale poslední dobou mám pocit, že dokonce pije míň, než pila, začala mi totiž během kojení otáčet hlavičku a celkově jí více zajímá třeba lustr než prso :slight_smile:....takže jak píšete o tom sputu, tak nás se to zatím netýká...nebo už to přešlo :slight_smile:......v prvních měsících mi uprsa usínala, teď nee...je taková dospělejší - až mě to někdy vyleká........má takový rozmný pohled :slight_smile:......

Martulikk: My půjdeme do naušniček asi po vánocích, jak probíhá to nastřelování? Trochu se toho bojím.....ale když si uvědomín, že já jsem si ve svém pubertálním období píchala dirky zicherkou, tak to snad nebude tak hrozné....jo jo, pro krásu se musí trpět :slight_smile:)

JInak jsem ráda, že jsem Vás tady našla...přeji hezký večer
27. říj 2009 v 19:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.