• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
joplin: tak to je super, máme na den stará miminka a koukám, že i ty míry hodně podobný, akorát my měříme 65 cm. Já vím, my byli právě taky s bráchou na UM, manžel taky. Pořád si v hlavě omýlám to samý, přesně jak píšeš ty. Že to na nemoce nemá vliv, ale stejně pořád vyhrávají ty výčitky...já už vás tím nechci otravovat. Tohle si musím asi vyřešit nějak sama, jen že to nemám s kým probrat...
27. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz
joplin: koukám, že jsi porodila chvilku po mně. Já v 9:38. Jakej byl porod?
27. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz
joplin: my nemáme nastřelené, ale píchnuté :wink: byla to chvilka, Pepinka teda plakala, já ještě víc, ale uplatila jsem jí mlíčkem a to zabralo rychle :slight_smile:

evi: opravdu to hoď za hlavu... vím, že tě to mrzí, ale změnit se to nedá, tak se zbytečně netrap :wink: zas tak důležité to není... hlavní je, aby Davídkovi bylo dobře :wink:
27. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz
martul: já vím. děkuju za podporu. :wink:
27. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
Evi přesně tak, hlavní je, že je Davídek spokojený mimi :slight_smile:

My jsme dali k večeři poprvé kašičku - zkusila jsem 40ml a myslela jsem, že mě sní taky :grinning: Hrozně mu to chutnalo, hamižně si přidržoval ten kelímek, abych mu to nesebrala, papal pěkně lžičkou a když došlo, tak spustil řev :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak pil ode mě a docela dost, nepřevažovala jsem, ale intenzivně pil skoro 10 minut, pak si trochu požužlal a vypadalo to, že usne. Tak jsem ho dala do postýlky, v tu ránu bylo mejdlo a ohromné mlaskání a papání ručiček.... tož jsem mu ještě udělala Nutrilon...... sprásknul 100ml a ještě koukal, co by snědl :astonished: Ale to už jsem ho vrzla do postýlky, ucpala mu pusu nenajedenou dudanem, párkrát jsem mu ho nacpala znova, protože hrál hru "na flusanou" a usnul jak dřevo. Tak doufám, že vydrží spát.....
27. říj 2009 ve 23:25  • Odpověz
Dobré "ráno" :sweat_smile:
tak my jsme vzhůru už od půl čtvrté, uf... Naštěstí je to v klidu, smějeme se, plazíme na sebe jazyky, povídáme, no sranda... zrovna teď má narvanou pěstičku v puse a něco zuřivě povídá :grinning: V půl osmé večer jsem malé měřila teplotu a měla 37,5... teď ráno 36,7 tak to zatím vypadá dobře :slight_smile: jo a včera byla celkově taková spavější, i když na normální spací miminko ještě pořád nemáme :grinning:
28. říj 2009 ve 04:56  • Odpověz
autor
Jé dnes nejsem první ranní šílenec! :confused: :grinning: :grinning: :grinning:
My každý den spíme jen do pěti, ač usínáme ve dvacet a pak už čumákujeme. :slight_smile:
Koupila jsem ty knížky, co jsem psala výše a super! A kromě toho můžu jen doporučit knížku:
/www.dobre-knihy.cz/detail-87201/pohodovi-rodice-pohodove-deti-iva-jungwirthova.htm
Fakt prima se dočíst, co už člověk nějak vnitřně tuší, ale není si jistý. :wink:
Jsem knihomol, tak je to pro mě svátek, zase si najít mikrochvilky na čtení... :dizzy_face:
V knížce o tom spaní (http://www.dobre-knihy.cz/detail-81238/kazde-dite-muze-dobre-spat-annette-kast-zahn.htm) jsou taky super věci. Dneska si budu psát, kdy Viki spí a jak dlou ho, ať konečmě zjistím, co mu vyhovuje a jak to má a zkusím to maličko zpravidelnit a dát tomu jasnější režim. Třeba se mi podaří natáhnout ten ranní spánek... :sweat_smile: Ne že bych ho nebo výchovu chtěla nějak uměle cpát do tabulek a grafů, to ani náhodou, ale zkusím některé dobré rady a třeba mi to uleví a pomůže. Dám pak vědět. :wink:

Joplin, vítej mezi námi! Aspoň tu bude větší zastoupění něžného pohlaví. :dizzy_face:

Evule, znám víc matek, které kojit přestaly kvůli rozkousaným a zaníceným bradavkám. Kojení má být krásná chvíle a ne masochistický zážitek. Vem to tak, že v tu chvíli jsi nic lepšího než přestat udělat nemohla. Dítě by stejně poznalo napětí a nervozitu z každého bolestivého kojení a ještě byste z toho mohli mít slušné trauma oba. :confused: Takhle máš sice výčitky (zbytečné), ale mimi prospívá dobře, tvou náruč a vůni si i tak užívá a navíc dostává velice kvalitní živiny, což už dnes u UM není problém. Dokonce je to prý někdy lepší (u nevyvážené atd.stravy matky) než MM. Prostě je to 50/50 a ty jsi zrovna na straně UM. Nic víc. Jen momentální mediální pres, jak je kojení super (netvrdím, že to tak není), činí z matkek, které nekojí, psychicky nalomené trosky s černým svědomím. Fakt není důvod. Děláš pro mimi to nej, čeho jsi schopna... No a stejně brzy všichni přejdeme na příkrmy a už si nikdo lámat hlavu nebude. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. říj 2009 v 06:31  • Odpověz
Joplin vite, my jsme o 5 dnu starsi, ale nesme mensi:slight_smile:). sem rada, ze nejaka dalsi holcicka, byl to tady samy kluk:slight_smile:.

Evule a jirinkas presne to same co napsala perchti si take myslim. Jak muze dneska nekdo tvrdit, ze vsechny ty E atd. , ktere jsme snedli a snime(at se jak chceme snazime jist zdrave) nemohou v mlicku mimcum vadit??

Navic jirinka ted uz jdete do 5 mesice...nas uz krmili prikrmama davno a narozdil od nekoho si nemyslim, ze to bylo az tak spatne:slight_smile:. Mozna za par let budou zase doktori prosazovat drivejsi prikrmy...Nic se nema prehanet. Nektere mimco taky chodi v 8 mesicich a jine v 15, tak proc by nektere nemohlo byt pripravene na prikrmy v 5 misto v 6.....
28. říj 2009 v 08:22  • Odpověz
perchti: už dlouho jsem se rozmýšlela nad tou knížkou o spaní :slight_smile: a o víkendu jsem ji šla konečně s nadšením koupit... jenže měli jí jen v 1 knihkupectví a ještě k tomu jediný kousek... což by nevadilo, kdyby nebyl obal poničený... takže jsem pořád bez ní... jinak musím říct, že jsem taky vášnivá sběratelka knížek na téma miminko :sweat_smile: vzhledem k tomu, že kojením trávím hodně času, tak mám i hodně toho času na čtení :wink:
jo a s tím spaním... budíček máme nejpozdějš ve čtyři (spíš ale dřív), změnu času náš Buřtíček nerespektuje, škoda...
28. říj 2009 v 09:40  • Odpověz
martul děkuju za podporu, jsi hodná, hned je o trochu lépe. Je pravda, že to asi hodně dělá dnešní doba, kdo nekojí, je špatný...nebo tak to aspoň já vnímám, snažím se na to moc nemyslet, nějak se s tím poperu, ale děkuju

brisalek: tobě taky
28. říj 2009 v 11:40  • Odpověz
Ahojte holky......

evulebobule: No k tomu mému porodu, musím napsat, že jsem si fakt vždycky myslela, že to bude horší.......voda mi praskla ve 3 ráno toho 19.7., nejdřív jsem si myslela, že mám výtok (ke konci těhu, jsem ho sem tam měla...) ale najednou bylo po de mnou nějak mokře-teplo...tak jsem se přetočila na přítele a potichu jsem mu pošeptala, že mi praskla voda, že už je to tady, chudák vstal, jako by ho na nože brali...a že jako co budeme dělat....no a já jsem celkem v klidu vstala...voda ze mě stále vytékala....a šla jsem do sprchy a řekla jsem, ať je zatím klidu, že nemusíme tak spěchat (nevím, kde se ve mě ten klid vzal)...........do porodnice jsme vyrazili asi za hodinku......na příjmu mě vyšetřili a že to na porod ještě nevypadá, tak jel přítel domů....a mě dali na čekací box.......asi do 6-ti hodin se nic nedělo.....žádné kontrakce - nic.....pak mě vyšetřil primář a říkal, že se to tam pomalinku chystá, a že mi trošku pomůžou a zavedl mi čípek........do půl hodinky to začalo...nejdřív jen takové jakoby nutkání na velkou...a pak už vcelku nepříjemná bolest....asi 2 hodiny jsem strávila ve sprše.......mezi tím měřili Elino srdíčko a mé kontrakce......asi v 10 přišla sestra, že mě zkontroluje, jak to probíhá......no a konstatovala, že už můžem pomalu na sál....tak mi udělal klistýr......vcelku nepříjemné, ale já už jsem to tak strašně moc chtěla mít za sebou, že mi bylo všechno jedno...no a že můžu dát vědět příteli, že už příjde moje chvilka......tak jsem mu napsalal sms, rodím, přijeď....:slight_smile:....pak už to fak nešlo vydržet, posadili me na takový jakoby záchod a že to mám prodýchat...¨moc mi to nešlo, už jsem strašně moc chtěla vylézt na to křeslo a tlačit......do toho se otevřeli dveře a stál tam Pepa zeleném......byla jsem moc ráda, že ho vidím........no a pak to začalo......měla jsem málo síly....opravdu mi nešlo správně tlačit............ale asi na 10 pokus jsem naši holči vytlačila......s kyslíkem a s nástřihem......ale musím říct, že v pohodě.......šití se taky dalo vydržet......horší bylo pak jít na večeři a pořádně si nesednout skoro 3 týdny.......by to ten l nejbolavější ale nejkrásnější den mého života.......koukat se na to stvoření, co jsi v sobě tak dlouho vyráběla....:slight_smile:......takže tak :slight_smile:, úplně mě to teď vrátilo :slight_smile:, a jak to probíhalo u tebe?
28. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz
joplin: já začala mít bolesti v noci z pátka na sobotu v 3:45. Nejdřív po 15 min, ale ráno potom už hned po pěti, tak jsem radši jela do porodnice, ta mi řekli, že to k tomu není, tak jsem jela domů.Doma jsem měla bolesti pořád po pěti minutách, docela mě to vysilovalo. Postupně sílily. Jela jsem do porodnice znovu po osmé večer v sobotu, to už si mi tam nechali, trochu jsme špinila. Dali mě na pokoj s dvěma holkama, co už děti měly. Tak jsem vždycky při kontrakci zabořila hlavu do polštáře, abych je nebudila. Chodila jsem po hodince do sprchy. Mezi kontrakcema jsem usínala tak na dvě minutky, byla jsem fakt vyčerpaná. V noci mě nikdo nekontroloval, tak jsem si to protrpěla sama. Ráno mi dali snídani a to už jsem ve sprše šla do kolen a měla pocit na tlačení. Po snídaní mi řekli, ať jdu na sál na monitor, tak jsem šla po tý dlouhý chodbě a měla jsem tedy co dělat. Před sálem jsem si musela sednout protože jsem měla zase kontrakci. Tam mi udělali 20 min monitor, to už jsem se fakt kroutila jako žížala a přitlačovala jsem si. Pak mě zkontrolovali vnitřně a sestra, no snad není pravda, tam je hlavička a říkala ať si v kontrakcích přitlačuju a odešla a nikde nikdo. Tak jsem si přitlačovala, pode mnou dlaždičky.Pak už jsem cítila hlavičku skoro venku,tak jsem volala Pomoooc a pak teprve přišli, za 7-8 min byl malej venku. Šití taky docela šlo, horší pak bylo to sezení na jedné půlce :grinning: Holky z toho pokoje se strašně divily, že už jsem porodila, že na mně nic nepoznaly.
28. říj 2009 ve 13:01  • Odpověz
evi: opravdu nemáš zač! myslím, že se s tím musíš poprat hlavně ty sama, nikdo jiný ti vlastně ani nemůže pomoct... chápu, že tě to mrzí... musí to mrzet každou maminku co chce kojit... myslím, že MM je pro miminko hodně důležité, ale na druhou stranu také nezmůže všechno... já sama za sebe si myslím, že je špatné, když se maminka rozhodne nekojit a přitom může... to mi přijde dost sobecké... ale když jiná kojit chce a ono to prostě nejde, tak nevím proč by jí za to měl někdo odsuzovat... v takovou chvíli je potřeba udělat to nej pro miminko... a jestli na tebe někdo špatně kouká, že nekojíš a přitom o tom nic neví, tak ho pošli do háje! drž se, to bude dobrý, uvidíš :wink: a víš co ti závidím? můžeš jíst a pít úúúplně všechno! :dizzy_face: jak já bych si dala knedlo, vepřo, zelo... colu... nebo třeba bailyes, které jsem dostala k narozkám... hmmm... o tom všem se mi může jen zdát... no, to vlastně taky ne, protože moc nespím :grinning: :grinning: :grinning: jo, vidíš, našla jsem další pozitivní věc, tatínek může v noci nakrmit mímátko a ty se vyspíš :wink: paráááda!
28. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
martul: to máš pravdu klady to rozhodně má, ale já bych se jich klidně vzdala.
Já vím, musím si to srovnat v palici a už s těmi výčitkami přestat, bude to boj.
Šlo o to, že jsem asi mlíčka měla dost, jen jsem měla hodně rozkousané bradavky a hnisaly mi a tekla mi z nich krev. A celkově mi dost bolely prsa a navíc malej měl žloutenku,tak byl lenivější na sání a spíš to dumlal a tím mi ty bradavky hrozně mordoval. I přes to všechno mě to mrzí, že jsem tu bolest nepřekonala a nezatla zuby.
28. říj 2009 ve 22:05  • Odpověz
evi: já vím, že by ses vzdala, ale snažím se vzít to z té lepší stránky a maličko tě potěšit :wink: (trápení máš i tak dost) u mě to do takového stádia jako u tebe nedošlo, proto jsem to zvládla... ber to tak, že vše je jak má být... no a jestli budeš mít druhé dítko, tak to zkusíš znovu... už budeš vědět co ano a co ne, a uvidíš že to vyjde :wink:

holky, ještě jsem se vás chtěla zeptat... teď na 3-měsíční kontrole jsem dostala 2 papíry na vyšetření... za 14 dní na krev (krevní obraz) a ve 4 měsících na neurologii (kvůli tomu, že jsem měla sekci)... máte to někdo také?
29. říj 2009 v 08:05  • Odpověz
martul: já vím, že mě chceš potěšit a jsem ti za to vděčná. Už to bude snad lepší.Je fakt že u druhého si myslím, že to bude lepší,teď jsem si moc informací před Davídkem nezjišťovala a teď chci pro to udělat maximum až bude druhé.

jinak s těmi papíry nevím, my nedostali nic.
29. říj 2009 v 08:40  • Odpověz
Evu martulikk ma ve vsem pravdu:slight_smile: a navic nemusis resit usinani u prsu jak my :slight_smile: :slight_smile:.

Martulikk ja jsem taky po sekci a nic jsme nedostali. Jo a my jsme 14.7 takze o deset dni starsi:slight_smile:.
29. říj 2009 v 08:51  • Odpověz
brisalek: Já vím, jste tady všechny strašně hodné. Už dám pokoj, budeme si povídat o veselejších věcech. :grinning:
29. říj 2009 v 09:01  • Odpověz
Evi dobře, že o tom píšeš, aspoň se ti trochu uleví. V tomhle se utěšuje těžko, vím, jak mě vzala krizička začátkem tohoto týdne, člověk se s tím snaží srovnat, ale moc to nejde. Ale jak píše Martulik - je třeba to brát co nejvíc pozitivně :wink:

Koukám, že tu jsou některá dítka ranní ptáčata :slight_smile: Musím zaklepat, že se nám daří vtávat chvilku před osmou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A ještě k našemu kojení..... v noci i ráno se nám podařilo nakojit z jednoho prsa bez nutrilonu...... kdyby to tak chtělo pokračovat dál.... a z toho plyne, že homeopatika je třeba zapíjet černým pivem :grinning:
S příkrmy ale budem pokračovat, když už jsme začali. Dnes bych mu už mohla obměnit obídek, ale nebudem spěchat, dostane zase mrkvičku. I po ní ublinkává, tak musíme nechat bříško pořádně zvyknout...
29. říj 2009 v 09:03  • Odpověz
jirinka: tak to je super, že se to podařilo i bez nutrilonu. A dám na tvou radu, příští těhotenství jedině homeopatika s černým pivem :grinning:
Jsem ráda, že jsem se tu mohla vypsat, určitě to moc pomohlo, dusila jsem to v sobě.
29. říj 2009 v 09:56  • Odpověz
Evi v těhu ne, ale hned potom :grinning:
29. říj 2009 v 10:07  • Odpověz
evi: však proto jsme tu :wink:

jiri: no, díky nám jsou tu i noční ptáčata :grinning: dnes poprvé po týdnu a půl náš Buřtíček vstával až v šest hodin a to usnula ve 22h! :dizzy_face: jinak včera byl budíček už v půl čtvrté, pak usnulav 6:45 mě v náručí na třičtvrtě hodinky a pak spinkala od půl jedenácté další 3 hodiny! normálně mi to hlava nebrala, tak jsem pořád sledovala kdy se vzbudí :grinning: jo, ale nebylo to v postýlce, ale na mé posteli, na dece :slight_smile: tak mě napadlo, jestli to, že přes den nespí nemůže být tím, že jí vadí tvrdá matrace? (máme kokos-molitan-pohanka) teď taky spinkala hodinku od půl deváté, ale to jsem jí dala do postýlky taky na deku :slight_smile: jo a vzbudila se taky s úsměvem! já mám snad předčasné vánoce :dizzy_face: vždycky se totiž budí s pláčem...

jo ještě jedna věc, před chvílí mi přivezli ten šátek na nošení miminka, tak až přijedeme z plavča, budu se motat a motat a motat... i když to mě asi Pepinka nenechá :sweat_smile: takže spíš budu studovat návody a v noci motat plyšáka :grinning:
29. říj 2009 v 10:12  • Odpověz
jiri: jasně, blbě jsem to napsala. :grinning:
29. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
vidis martulikk, treba je to , co jsem psala v usina u prsu, ze se vam to casem zmeni, my spime 3 hodinky pres den taky asi teprve mesic:slight_smile:

jirinkas, cerne pivo tos mi dobre pripomnela. Pila jsem ho okolo 6t, kdyz mela mala spurt a uz jsem myslela, ze mlicko nebude...osobne si myslim, ze je to jen v prijmu vice tekutin vsechny tyhle recepty(melta,kojici caje...), ale je fakt, ze prsa se po tom pivu po par dnec urcite nalejvaji. Sestra pila 3- 4 denne a maly mel jen kojeny ve 2- 7,23, ve 3m 8,6 a v 6m- 12kg -))(porodni vahu mel 4100). Ale 3 ja pit nebudu:slight_smile:).
29. říj 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahojte holky, já když mám pocit, že se mi prsa špatně nalévají, tak prostě více piju....a to hlavně koj. čaje.....taky jsem si koupila v lékárně Gravimilk....obsahuje spoustu vitamínů, co kojící potřebují a opravdu se po něm cítím fajn - doporučuju :slight_smile:...ale stejně si myslím, že prostě některá žena má silnější mléko už prostě "od přírody".....jiné zase mají takové mléko, že miminko pláče hlady i když je zrovna pokojené a je jedno co zrovna pijí a co jí :frowning2:

Jo, chtěla jsem se poptat Martulikku, to vy už chodíte s Pepčou na plavání? Jak to probíhá s tak malými dětmi? Máme to v plánu až bude El malinko starší......jsme totiž oba s přítelem "Vodouši", tak doufáme, že bude po nás.....
29. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
joplin ja si to taky myslim, i kdy vsichni tvrdi, ze "hladove" mleko neexistuje, ale podporit se to urcite da, kdyz je malo aspon trochu a jak pises hlavne tim dostatecnim pitim. I kdyz me uz ty kojici caje lezou krkem , kdyz je vidim:slight_smile:

jirinkas a pijes nealko jantar Bernarda nebo opravdu cerne??
29. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
my budeme taky chodit na plavčo až bude Davídek starší, teď by to vycházela na leden nebo únor a to se mi moc nechce, tak to necháme na jako na léto.
29. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Taky mi koj. čaje už lezou krkem........tak strašně moc mám ráda zelený čaj,ale ten se nedoporučuje......i když přítel mi stále říká ať si dám alespoň šálek...ale mě to prostě nebaví pít, když si pomyslím, že by jí to mohlo nějak ublížit.......je to jako s tím pivem......jsem od přírody docela pivařka......musím se spokojit s Birellem.....ale ten je zase bublinkový...tak mohlo zase nadýmat...no prostě nikdy bych nevěřila, že je tak složité...ale co naděláme........
29. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
joplin ...a kde jsi t vzala že se nesmí zelený čaj? já ho normálně piju a nemyslím že to na prckovi zanechává nějý následek.....dám si i kafe občas i colu když mám chuť...myslím že když toho nevypiju hektolitry tak to škodlivý rozhodně není...

evu..nic si z toho kojení nedělej......musíš být veselá maminka aby jsi měla veselé miminko... :wink:
martl..teda to jste krásně spali..Sebík má poslední dobou dost neklidnej spánek nad ránem..netuším čím to je.... :unamused:

My začínáme chodit na plavání od ledna a už se moc těším...malej vodu miluje myslím že se z bazénu..po... :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 12:36  • Odpověz
Na plavání taky začnem chodit v lednu, to bude mít půl ročku, takže do bazénu. Ve vaně se mu líbí, tak snad to bude fajn :slight_smile:

Jaký nealko? :grinning: Piju černýho kozla a nebo když je tak Stout od Primátora. Ale dám maximálně lahvinku večer, manža mi většinou ještě pomůže (strašně nerad :grinning: ) Běžne piju 1-2 kafe denně, někdy si dám i colu. Ideální to je hned po kojení.
Bublinek jsem se taky bála, ale začala jsem pít i jemně perlivou vodu a pohoda. Myslím, že jak dítka rostou, tak si toho můžeme dovolit víc - začínají se hýbat, prdíky se lépe dostávají ven. Kromě zelí a luštěnín a hodně kořeněných jídel a česneku už jím skoro vše.
29. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.