• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
peha: já vím, už budu veselá slibuju :wink:
29. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
Holky, tak jsme zpět z plavča a dopadlo to docela dobře :slight_smile: Josefínka se tam jednou rozplakala,že musela z vody ven, ale uklidnila se u jídla a bylo zase dobře, takže šla zase do vody :slight_smile: masáž byla dneska maso, protože se masírovaly zádíčka a to znamená polohu na břiše... no a tu my bytostně nesnášíme :sweat_smile: ale budem to trénovat, koupila jsem si olejíčky a knížku na masáže miminek :dizzy_face:

Jinak plavat chodíme do vaničky (no je to taková velká vana), myslím, že jsem sem ten odkaz už dávala, ale ať to nemusíte hledat: http://www.youtube.com/results?search_query=martulikkk&search_type=&aq=f tady jsou naše videa... do vaničky se chodí snad od 6-ti týdnů... nás čeká příští týden poslední vanička, pak už jdeme do bazénku (tam je to od 3 měsíců), no a to se budu konečně čvachtat taky, hurááá :dizzy_face:

K tomu mléku... myslím, že množství se dá ovlivnit (kromě častého přikládání mimi nebo odsávání) pitím... důležitý je dostatek tekutin... taky piju od porodu kojící a fenyklové čaje, ale je to hnus, velebnosti :sweat_smile: myslím, že to na Pepinku nemá vliv... zkouším teď vždy 2 dny pít a 2 dny ne, a zatím žádný rozdíl nevidím... takže asi pomalu dopiju to, co mám už doma a skončím s tím... taky se říká, že kojící maminka nemá pít bublinkové nápoje... fakt nechápu proč... jsou sycené a vypořádat se s nimi musím já, vždyť se to do MM nemá jak dostat... ze začátku jsem je nepila, ale bublinky mi už chyběly, takže z toho vědu nedělám... piju je, když mám chuť :wink: dávám si pozor akorát na colu... jsem na ní závislák, tak je to hooodně těžký :sweat_smile: ale buď se napiju, když už malá večer spí (a je předpoklad, že se hned nevzbudí), nebo trošku po kojení, když teda nebudu za půl hodinky nebo hodinku zase kojit... kafčo si dám jednou za uherák (rozpustný), vůbec mi nechybí... a ráno ke snídani jeden černý čajík, toť vše :slight_smile: jo a vlastně ještě ten Gravimilk, to je vitamínová dobrota... a Caro
29. říj 2009 v 15:39  • Odpověz
Taky piju Caro, je fajn...na kafi jsem se závislá naštěstí nestala :slight_smile:
S tím zeleným čajem...myslím, že zelený čaj je takové čistidlo organizmu a obsahuje tein....je ale rozdíl jaký, když sypaný - podle mě by se to nemělo přehánět........ale jasně, můžem ho...jenže já jsem takový blbeček, že se bojím, aby jí to nějak neublížilo.......je to jako s kávou, colou......když už piju, tak když večer usne a vím, že už vstane až ráno (my už spíme celou noc asi měsíc, je to šikulka :slight_smile:)......
29. říj 2009 ve 20:27  • Odpověz
Jinak ta videa Martulikku jsou opravu moc roztomilá, Pepinka je moc miloučká :slight_smile:
29. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
Teda Pepinka je už ženský kus a zdatná plavkyně :slight_smile: To musíme s Vojtou zkusit taky, mohlo by se mu to líbit.
a kojící čaje už mi lezou i ušima :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
Holky, díky :slight_smile: jsem samozřejmě straaašne pyšná maminka :grinning: ale to jste určitě taky :wink: za jeden jediný úsměv okamžitě zapomenu třeba i probděnou noc... no, i když ten dnešek je vcelku čerstvý... když jsem mrkla na budíka, tak tam svítilo 2:28 :fearful: ale ten úsměv co mě čekal v postýlce... no nááádhera! :wink:

jirinkas: to plavání je fakt super! když už jsou ty naše prťátka mrzutý, tak si chvilku odpočinou, napapaj a je zase dobře :slight_smile: ze začátku jsem se toho bála... sestřička mi to nedoporučovala takhle na zimu, ale nakonec je to v pohodě... opravdu mohu jen doporučit!
30. říj 2009 v 10:44  • Odpověz
martulik mala je roztomiloucka. Mate krasnou hrazdicka jaka je to firma??

A holky vsimly jste si , ze se nam ztratila kuchy a broucina a ani jeudi uz tady dlouho nebyly:slight_smile:
30. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
brisalek: děkujeme :dizzy_face: ta hrazdička je od Canpol babies, je taková úplně obyčejná, ale na druhou stranu bohatě stačí... jo a stála asi 500Kč, v tom obchodě měli ještě Chicco, ale to bylo jednou tak drahé a přitom to udělá úplně stejnou službu... máme sice i hrací deku s hrazdičkou, ale ty hračky tam visí moc vysoko, tak proto jsme koupili ještě tuhle hrazdičku :slight_smile:

jinak zrovna včera jsem přemýšlela kolik nás sem vlastně chodí :grinning:
30. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz
Martul my jsme taky dostali deku, ale prave, ze je moc velka a hracky vysoko:slight_smile:. Dik za typ.
30. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
:slight_smile: taky jsme jí včera dostali.....jo jo, hračky jsou moc vysoko, my zatím nejvíce využíváme hrazičku, co máme na lehátku :slight_smile:, je sranda pozorvat, jak se na povešené hračky soustředí :slight_smile:
30. říj 2009 v 16:52  • Odpověz
Hezký večer všichni, mám takový dotaz, mívají Vaše miminka někdy brčálově zelenou stolici? My jí občas máme a pokaždé mě to vyleká, čím myslíte, že by to mohlo být? Plně kojím, hezky přibíráme...tak nevím, poraďte....
30. říj 2009 v 19:33  • Odpověz
joplin: my s tím bojujeme už přes 2 týdny :frowning2: byla tmavě zelená a hlenovitá... pak žlutá, ale pořád hlenovitá... teď na začátku týdne jsme konečně měli "vajíčka" ale dneska už zase zelenavá, ach jo... taky plně kojím... doktorka mi řekla, ať dáváme malé probiotika... bohužel, tato rada je nám na nic, protože je dáváme už dýl... malá jinak prospívá dobře, takže nic jiného prý dělat nemáme... někde jsem četla, že se jedná o průjem, ale když je mimi plně kojené, tak se s tím nemá nic dělat, normálně kojit dál... taky bych ráda, aby to už bylo za námi... ale jestli někdo víte jak se toho zbavit, tak budu taky moc ráda
30. říj 2009 ve 20:12  • Odpověz
Já jsem to právě pí. doktor. ani neříkala, když je to jen občas.....měkde jsem četla, že je to tím, že mimčo vypije více předního mléka.....je pravda, že někdy během koja prsa vyměním....takže ho vlastně vypije víc...no nevím.....kdž má takto zelenou stolici tak je i více taková rozmrzelá...no snad to nic není...říkám si, že když kojím, tak jí "léčím"
30. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz
já kojím většinou při jednom kojení z jednoho prsu :frowning2: je teda pravda, že se mi asi 2 nebo 3 týdny zpět nalila prsa tak, že jsem musela odsávat... a z toho jednoho jsem odsála celý ten Avent kelímek (myslím, že má asi 120ml) a bylo to hodně vodové, takže to ani nemělo smysl mrazit :unamused: když koukám po kojení, tak je mlíčko takové sytě bílé, takže by to snad mělo být ok, ale dá se s tím něco dělat? myslím se složením MM
30. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
ahojky holky,
jak jsem psala, jsem u rodicu a mam ted chvilku kouknout na net.

Vidim, ze resite tu zelenou stolicku. My jsem ji mely cely minuly tyden, Dr. doporucila probiotika, stolicka je uz zlutohneda (proste krasa proti te zelene smradlavce), ale je v ni hlen. Kacka ma ted sice trosku rymecku, ale stejne mi neda jedna vec. Od te doby co mame ty probiotika (jsou to kapsle, co se rozpousteni v MM - takze odsaju, rozpustim a dam bud lzickou nebo lahvickou). Kacka proste prestala tak casto kakat. Ma to tak 1x denne a to ji jeste musim posimrat teplomerem v zadecku. Nevite, co s tim? Z ceho je najednou takova zmena? Vzdy mela stolicku skoro v kazde plene a ted takovy skok :confounded:
30. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz
joa.n: to může být růstový spurt, bývá kolem 3.měsíce... ale můžeš se poptat pro klid duše doktorky... my stoličku máme od narození každý den, ale není to v každé plence, ale vždy víckrát za den... jinak dáváme probio kapky Bio Gaia... doktorka mi ještě poradila lactobacil...
jo a včera, když jsem měnila plenku, tak byla míma rychlejší a vyprděla se mi na přebalovák... byla to taková zelená napěněná stolička :unamused: nevíte co s tím? dneska už je to zase klasika žluto-zelená hlenovitá :frowning2:
30. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
Hm tak takovou stolici jsme nikdy neměli. Akorát v pondělí, kdy pil víceméně jen Nutrilon a dostal mrkvičku, měl stolici dohněda a skoro tuhou..... a ten smrad!!! No, ted už má zase většinou mlíčko moje, tak jsme najeli zpět na vajíčka.
Dnes jsme to konečně vydrželi bez Nutrilonu :slight_smile:
30. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
jirinkas: tak to je super! :slight_smile:

holky a co s tím složením MM? dá se to nějak ovlivnit?
30. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
taky jsem si to myslela ze spotrebuje vsechno mlicko co vypije - je pravda, ze ted basti, kdykoli ji dam k prsu. Ona je to potvurka, co si porad uz od narozeni strka ruku do pusinky a ja nepoznam, jestli ma hlad ci jen dllouhou chvili. :frowning2: Nejhorsi, ze o jidlo si ani placem nerekne. Dnes v noci ale spala 6 hodin bez jidla a pak se normalne vzbudila a bastila - takze asi spurt to nebude, to by se nejspis hlasila casteji..
No Dr. radeji uz volat nebudu, byla jsem tam minuly tyden neplanovane kvuli te zelene stolicce a pripadala jsem si jak matka hysterka - Dr. se na me v klidu usmala a ukazala mi percentilove grafy Kacky - nebot se mi zdalo, ze i malo pribyva.. takze par dni pockam a uvidime. Mozna je to temi probiotiky - treba lepe zpracovavaji mlicko a neni z neho tolik zbytku. Az dojedeme domu tak Kacku prevazim - treba ted vic pribiva, uvidim.. :wink:

Jinak Martulikk - ta zelena napenena stolicka - to jsme meli taky - napenena je proto, ze je plna plynu a hlavne byla "cerstva", v plene ji vetsinou vidis "odlezenou" tedy ne tak vodnatou - to vodove se vsakne do pleny a zustane jen to tuzsi a hlen..
Ja jak pouzivam latkove pleny tak tam vidim i barvu toho vodoveho ze stolicky a kdyz je stolicka zelena - vodovy zaklad je hodne zelene, proste fuj... :frowning2:
30. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz
Máme to stejně Joa.n. taky máme nonstop ručku v pusince (teď už tedy paleček) taky nepoznám přesně, kdy má hlad a kdy se jen tak uklidňuje a chce třeba spinkat (u nás nejčastější důvod k cucání), a taky si o jídlo neřekne pláčem, spíš je jen kaková neklidná a cucá a jakoby hledá prso, ale že by plakalla to né....... Jinak fakt nevím, jak ovlivnit MM......ale je fakt, že zelenou stolici má vetšinou když přes den míň jím....nestíhám.....ale to je jen moje domněnka.....taky mám někdy pocit, že to má, když piju mléko, nebo sním více ml. výrobků......je to težkoříct...
31. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
na tom"jezení" možná něco bude... je pravda, že co se malá narodila, tak jím míň... ne že bych nechtěla, ale k vaření se téměř nedostanu tím, že se míma skoro nedá odložit do postýlky... i když občas už večer ani nemám hlad, tak si dám aspoň jogurt... největší záchranou jsou pro mě "hotovky" co se dají čapnout kdykoliv do ruky, jako třeba tatranky nebo jiné sušenky... když jsem doma sama, tak nemám šanci si uvařit :frowning2: a babičky v tomhle směru máme na houby... musím se k tomu jídlu nějak víc dokopat... během posledního měsíce jsem zhubla o 3kg a docela mě to vylekalo... je pravda, že jsme si teď prošli růstovým spurtíkem, tzn. byla jsem vzhůru ve dne, v noci, a to je taky dot záhul pro tělo (ale i duši, uf...). No aspoň pozitivní zpráva na závěr: dneska už jsem po snídani :slight_smile:
1. lis 2009 v 07:29  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :slight_smile:
No s vařením taky nestíhám. Když je čas, tak si raději lehnu nebo vlezu vo vany, vyhřýt záda. :dizzy_face:
Naštěstí to přítel nevyžaduje a občas pomůže i babi, kterou to baví... :slight_smile:
Mléčné výrobky, to je moje! Miluji sýry, jogurty aj. zakysané výrobky. Navíc, jsou hned po ruce a tak tvoří převážnou část mojí stravy. Mléko valím do všeho. Karo, Melta, čas, káva. Zatím jsme zelenou stoličku neměli, tak to asi tím nebude. :confused: :slight_smile:
Jinak nejsem moc masová. Občas ryba nebo kuře, ale fakt málo. Teď se snažím baštit dost ovoce a zeleniny kvůli vitamínům, ale jak píšu, jinak stravu řešit moc nestíhám. :unamused:
Vyhýbám se bublinkovým nápojům, česneku, ostrým a nadýmavým jídlům...a zatím to máme docela v klidu. Bříško trápí jen nad ránem. Je fakt, že od druhého měsíce malému dávám Bio Gaia kapky a občas Baby Calm. Hlavně před kojením kolem třetí, čtvrté ráno...
Malý teď kadí jednou za několik dní. Asi má ten spurtík. Vypije tak 120-130 najednou a v noci opět požaduje dvakrát až třikrát... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. lis 2009 v 07:47  • Odpověz
Dobre ranko, my jsme zatim taky zelenou stolici nemeli. A mleka a jogurtu a tvarohu s nim take dost. Ale kazde mimi na to muze byt jinak citlive.

Perchti ty vazis pred a po kojeni nebo mate UM?? My jsme papaly 120 uz asi v 6 tydnech a vstavme 2-3 porad:slight_smile:.

Ja jsem si uvarila pred porodem neco do mrazaku, ale mela jsem hroznou rymu a kasel 14 dni pred terminem cisare, tak jsem radsi vic odpocivala(nechtela jsem kaslat po cisari) a nestihla jsem tolik, co jsem chtela. Tak mi pak mamka jeste navarila svickovou, rostenou, bramboracku...plne jedno sufle mrazaku malych porci :.-))).

A ted kdyz je o vikendu manzel doma tak taky udelam kotel gulase k tomu upecu 2 kurata, maso, kralika....proste to co neda moc prace a vari nebo pece se samo.... a dam do mrazaku. V poledne si vyndam k obedu a manzel ma zbytek k veceri v tydnu.

Jinak taky jim snad krome cocky..vsechno. Colu nemam rada, biblinky mi nechybi:slight_smile:

Martul tu vahu ti zavidm, ja jsem se dostala na svoji, ale te jim dost aby bylo mlicko a myslim, ze zase tloustnu:frowning2: i kdyz mala me taky nenecha chvilku v klidu:slight_smile:.
1. lis 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
Brisalku, já plně kojím a váhu doma vůbec nemáme. Malý vážně tak odhadem cucne 120-130. Podle toho, že když odsávám, abych mohla do práce a v práci pak znova, kvůli prsu, tak to bývá těch 130, abych měla pocit prázdného prsa jako po dokojení... :slight_smile:
Přes den pije co tři už od porodky. Někdy vytuhne venku v kočárku a pak to bývá i co čtyři. V noci se naučil vstávat jednou, dvakrát a teď zase co tři hodiny. Proto si myslím, že je to ten spurt. :sweat_smile:
Jinak přibíráme krásně. Malý měl naposled 6500g. Skoro kilo za měsíc... :dizzy_face:
1. lis 2009 v 08:48  • Odpověz
perchti, tak ve vaně bych mohla trávit hodiny, vlastně spíš dny... :grinning: ale jsem ráda, když se tam dostanu na 5-10 minutek... jinak taky dáváme BioGaia (dneska jsem otevřela už třetí balení, uf) a BabyCalm.

brisalku, ty připravený jídla ti závidím... jééé :dizzy_face: já toho o víkendu moc nestihnu, protože manža moc není doma... jako třeba dnes, ach jo...
1. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
Doufam zes to perchti nebrala spatne:slight_smile: Ja jsem si prave rikala, ze myslim, ze kojite tak jsem premyslela, jestli je jeste nekdo vetsi"cvok" nez ja a jeste vazi. Ja jsem pred a po vazila asi do 8tydnu a ted kazdy den rano "prirustky". My mame dneska 7740, pribira tech 200-300 za tyden

Myslim, ze by to mohl byt spurt. To pravidelne piti vam zavidim, my pijeme jak chce:slight_smile:, ale nejdele za 2 hodiny...nastesti v noci vydrzi a vstava 2x-3x.
1. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
brisalku, my taky máme volný režim :wink: jediné, co se snažím dodržovat, je to večerní jídlo... myslela jsem, že se posunem na tu 19h, ale je to lepší až ve 20h, pak je větší šance na delší spánek... i když zrovna včera jsme koupali v těch 19h, protože jsme měli návštěvu a tak jsem malou nekrmila kolem šesté a už by to bylo stejně rozhozené... takhle jsme vykoupali, napapali a v osm už spinkala, byla asi chuděrka utahaná... no a budíček ve tři :slight_smile:
1. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Ale pak jste jeste usnuly, ne, po te 3?
My celkem nejaky "rezim" mame, ale plus minus hod...(vstava mez 6-pul 7, mezi 8-9 zase na pul az hod usne , pak mezi 10-12 spi 2-3 hod venku a koupeme okolo 6, usne mezi 7-8) jen tak po 3-5 podobnych dnech udela nejakou zmenu, abych se nenudila. No nevim jestli se tomu da rikat rezim:slight_smile:.

Ale papa jednou za 2 hod, pak chce znova za hod a nekdy kazdou chvili, protoze u toho chce usnout a nemuze:slight_smile:)).
1. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
A s tim varenim me to bavi, tak jsem rada, ze muzu chvilku delat neco jineho nez jen kojit, nosit, uspavat....:slight_smile: Horsi je to s uklizenim :slight_smile:

Jeste jsem se holky chtela zeptat...mala hodne prdikuje to je urcite dobre, ale kdyz prdi tak tak taky dost smrdi:slight_smile:. Ze zacatku jsem si obcas myslela, ze se urcite pokakala. Asi je to i tim, ze kaka 1x za 3-6 dnu, ale nevim, jestli nemam zkusit ty probioticke kapky...
1. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
brisalek: jo, jeste jsme spaly hodinku... :sweat_smile: teď konečně snad usnula... dala jsem jí do houpačky, abych se aspoň najedla, ale toho řevu! je strašně vzteklá, úplně nepříčetná... jenže jí nemůžu mít pořád na rukou... fakt nevím, ach jo... snad vydrží chvilku spinkat, abych se taky natáhla, ale hlavně vyvenčila pejsky...
jestli nemáte jiné problémy, tak bych jí ty probio kapičky zbytečně nedávala... my teda kakáme několikrát denně, takže tohle od nás neznám... jo a my taky občas pěkně "voníme" :wink:
1. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.