• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Tak to se Martulikk nedivim, ze hubnes a drzim palce at se Pepinka trosku brzo polepsi :slight_smile:. Mala driv jak v 6 nevstava. Obcas se stane, ze treba hod v noci po kojeni neusne, ale to bylo tak asi 5x od porodnice. S tim krikem to znam, ale kdyz je napapa a vyspinkana tak vydrzi tak hod v lehatku a i si chvili hraje sama.

To mas teda opravdu hodne narocne. Ale treba to je ted ten spurtik a pak se to zlepsi. Myslim, ze to bude tim, ze pres den malo spinka...
Mala zacala spinkat, kdyz ji hodne nabalim a je venku v zime v kocarku.

Nejak mam pocit, ze s tema holcickama je to narocnejsi nez klukama a to jsem se utesovala, kdyz uz to neni kluk tak aspon hodna holcicka a ona vypada na peknou ulicnici
1. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz
jojo, máme taky pěknou raubířku :grinning: malá spinká v kočárku nebo v autosedačce, když někam jedem, to není problém, naštěstí, uf... ale doma ne a ne a ne... přitom během toho 3.měsíce aspoň hezky spinkala v noci, konečně! jenže pak nastal ten zlom a byl problém i v noci... naštěstí teď se to začíná maličko srovnávat... ale ty dny jsou fakt maso... u nás neexistuje, abych jí dala do lehátka nebo do postýlky a sama si tam "hrála"... jo, ráno třeba na čtvrt hodinky zapnu kolotoč nad postýlkou a mezitím vyběhnu s pejskama ven a třeba se i nasnídám, ale jinak nic... teď teda už hodinku spinká v té houpačce (houpe jí to a ještě hraje, ale běda kdybych to vypla a zastavila...) a ven se mi dneska nikam nějak nechce, jak jsem nevyspalá, tak si nedovedu představit, že bych ještě nachodila "kilometry" venku... no jo... snad se to někdy zlepší... jdu vyvenčit ty moje holky uštěkaný, ať to mám ještě v klidu :slight_smile:
1. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahojte holky,

to my přes den spinkáme hlavně dopoledne a to se divím, protož spinká celou noc...usne v 19:30 a budíček je kolem 6 ráno....pak je asi hodinku vzhůru a zase usne.......pak jí kojím kolem 11 a usne znovu....uplně probraná je kolem poledne...pak si hrajeme, nebo jdemem ven..usíná pak zase kolem 15 tak noa hodinu.....koupeme kolem 6 - 7hodiny....ale to už opět vypadá unaveně, protírá si očka.....někdy je dokonce z "přetažení" dost nevrlá a vzteklá, chtěla by si hrát třeba s hrazdičkou, ale tělíčko má unavené...:slight_smile:, jinak kojím cca po 3 hodnách.....a spurtík už máme asi za sebou...začala mi teď pít kratší dobu - intenzivněji, není to tak dlouho, co jsem jí měla u prsa i 30 min....a teď, už nechce, otáčí se, směje se.....
JInak prdíme taky ve velkém a občas si taky myslím, že je neděláno v plínce a ono není :slight_smile:......
Jinak já jsem se vrátila na původní váhu.....a myslím, že už nezhubnu...spíš bych měla něco dělat s tím povolenějším bříškem....asi začnu večer kalanetické sedy-lehy....ty jsou fakt zázračné, ale zatím se mi nějak nechce :slight_smile:
1. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
ahojky holky,
tak my jsem konecne zpatky doma :slight_smile: Kacka opet obe cesty krasne prospala - po vyrazeni z domova se probudila na prebaleni a kojeni az u Brna - tj. po 3 hodinach a po asi hodinove prestavce u McDonalda jsme opet pokracovali a dojeli az k rodicum. Takze super - doufam, ze ji takoveto cestovani vydrzi co nejdele :sweat_smile:

Jinak uz kakame bez problemu (jak jsem psala minule ze to bez teplomeru moc nejde). Je to tak 1x denne, barva stolicky je zluto-hneda, ridka ale strasne pachne! :confounded: nevim, zdali zapach je OK (je to stiplavy kysely zapach - trochu se mi z toho zveda zaludek, :rolling_eyes: )ale Kacka se po vykakani vzdy zacne sibalsky usmivat a je spokojena - takze snad streva jsou OK. V poradne se radeji zeptam Dr.

Jinak piti MM je u nas pres den opravdu trochu castejsi - tak co 2 hodiny, hodne intenzivne saje. Na zpatecne ceste jsem si ji zase u McDonalda hodila na prso, ze nakojim, ale prekazel mi svetr, tak jsem ji na chvili odtahla abych se mohla vysleci a ona spustila uplne sileny jekot, cervena jak rajce ze se po nas divala cela restaurace. Tak strasne chtela jist!! :frowning2: jeste jsem tuto reakci u ni nezazila, takze asi mame pocatek sprutu (a to nam jsou 2,5 mesice..) :sweat_smile: Ale pres noc to basteni je jak se vzbudi - nekdy 3-4 hodky, nekdy i 6. Tak uvidim co bude dal..

To vareni mam stejne jako vy. Taky nestiham nic uvarit - Kacka sice krasne spinka pres noc, vstavame kolem 9, ale pak az tak do 1-2 odpoledne nezabere. Sice si hraje s hrazdickou na dece, ale vydrzi sama tak 15 min a za tu dobu fakt obet neuvarim. To se stacim sotva nasnidat. Takze jsem to vyresila sibalsky - necham si vozit jidlo z jidelny - funguje to jako rozvazkova sluzba. Za 60 Kc to mam az pod nos, doma jen ohraju v mikrovlne a jsem happy :grinning: Vyber je ze 6 jidel, takze spokojenost. O vikendech hlida manza, takze varim - klasika.
1. lis 2009 ve 23:43  • Odpověz
Dobré ránko, včera jsem neodolala a koukala na superstar... uf, co jsem to udělala! :fearful: Pepinka usnula v devět, takže jí budíček ve tři ráno nepřijde nijak tragický... já jsem si teď aspoň na chvilku zapla počítač, abych se udržela ve stavu bdělosti... vystřídaly jsme všechny možné hračky a teď vedle mě leží pod hrazdičkou a žužlá si deku :grinning:

joa.n: cestování s mímem je fajn, to si člověk aspoň trošku odpočine :wink: my jedeme tuhle sobotu na výstavu do Prahy, tak jsem zvědavá jak to nakonec zvládnem... v těch halách je docela kosa, tak nemám nejmenší tušení jak tam budu kojit na rybářské židličce :sweat_smile: ta dovážka jídla je super! bohužel, tady jsem nic za rozumnou cenu nenašla... škoda... mám možnost zajet si třeba do jídelny na nějakou ZŠ, ale už vidím, jak vyložím kočárek, najedu do jídelny, nechám malou u vchodu (uvnitř) a jdu si stoupnout do fronty... to by byl takový řev, že by mi oběd už příště stejně nedali... teda, myslím tu na jídlo a mám najednou šílený hlad... :sweat_smile:

joplin: já na cvičení nemám broky... naštěstí na původní váze jsem byla celkem brzy :slight_smile: a teď mám ještě míň... břicho cvičit nepotřebuju, mám ho jak "za mlada" :grinning: no, spíš bych potřebovala na stehna a zadek, ale to taky zůstalo těhu nedotčeným a lenoch na cvičení jsem byla i před tím... takže jestli si půjdu někdy zacvičit, tak to stejně nebude dřív než přestanu kojit... no a do léta času dost :wink:
2. lis 2009 ve 04:56  • Odpověz
autor
Ahojky kočky!
Dneska jsem totálně KO. :pensive: Nejde ani o nevyspání, jako o to, že jsme včera s malým zažili změnu v uspávání. Asi měsíc mi fungovalo koupání po sedmé, masáž a mazlení, kojení a jeho spolehlivé vytuhnutí. Já byla šťastná jak blecha a do prvního kojení jsem si krásně odpočinula...
No a už předevčírem začal už po oblečení do spacího a přiložení k prsu řádit. To se ale ještě nechal ukonejšit. No a včera to dovedl k parádnímu hysteráku... :confounded: A nepomohlo nic. Ani konejšení různými způsoby, ani třesení, nošení atd. O pití nemluvě. Čím víc jsme se mu vnucovali, tím víc ječel. Skončilo to tím, že jsme ho uložili za tlumeného světla do postýlky a tam postupne ubíral na intenzitě plakáníl do usnutí. :confused: Jenže ani nemusím psát, že na to nemám nervy zase já a tak jsem bulila vedle příteli do rukávu... :cry: Jenže, když jsem na Vikiho šáhla, začlo to odznova, takže tohle bylo asi to nej, co jsme mohli udělat... :frowning2: No a další potíž byla v tom, že usnul víceméně nenajezen, takže první kojení nebylo v jednu, ale o půl desáté, kdy mívám nejhlubší spánek. No a doteď to byl docela chaos, takže pil ještě dvakrát, z toho naposled teď v pět. No a teď spí a já nemůžu zabrat... :sweat_smile:
možná je to blbost, ale už teď se děsím večera, jestli se to zase nebude opakovat a my ho nebudeme muset naučit usínat zkracovaným vyplakáním... Toho jsem se chtěla hrozně moc vyvarovat... :pensive:
Máte s tím někdo podobnou zkušenost, prosím? :confused:

Jinak, mě do původní váhy zbývají tři kilča, ale neřeším nic, dokud budu kojit. Myslím si, že to jsou hlavně prsa (mám o dvě čísla větší než normálně). Do mých původních věcí se kromě upnutých halenek atd. v klidu vejdu.

Brisi, já si osobně nic neberu. Jsem kliďas a vím, že lidi někdy něco blbě formulují, ač to myslí dobře a s tím už dopředu počítávám, tak buď v klidu. Pochopila jsem Tvůj dotaz... :dizzy_face:
2. lis 2009 v 05:27  • Odpověz
Hezky den vsem,

perchti, tak tohle jsme meli asi od 5 tydnu tak 2-3 tydny. Ptala jsem se na to laktacni poradkyne, protoze jsem myslela, ze mam malo mlika. Ona mi rekla, ze vecer je vzdy mleka mene a oni ze jsou unaveni a chteji aby jim to teklo samo a nechteji se namahat, navic, ze jsou treba vic unaveni a "presyceni" dojmy a ty museji vyplakat.
Pak to nejak ustalo, obcas sice knourala a poustela se, tak jsem ji chvilku nosila a pak se zase prisala, ale bylo to jen knourani a jen tak kazdy druhy, treti den, tak jsem si myslela, ze je to za nami....
Jenze v sobotu to zacalo znova :frowning2:(. Myslela jsem, ze je to unavou protoze skoro pres den nespinkala, ale vcera to bylo jeste horsi... :frowning2: misto hodinu cucani a ucucani se do spanku, 2 hodiny uspavani a z toho tak hodina breceni, kdy nic nepomuze(pomaha obcas rozvisit svetlo). Ted uz to snasim lip, ale v tech 5-6 tydnech jsem z toho byla hrozne vystresovana....

Nevim, jestli to nesouvisi se zmenou casu...rekla bych , ze ji bud moc brzo nebo pozde koupeme, ze je bud unavena a pak nemuze usnout i kdyz chce...nebo naopak se ji jeste nechce spinkat...tak to budem zkouset jinak.

Joplin to se mas, ja mam teda dost spicek na brise:slight_smile: (i kdyz jsem nikdy nemala nijak ploce brisko - prestoze jsem byla hubena) a stehna jsou hodne povolena:frowning2:. Chodila jsem pred tehu 2-3x tydne na spining, ale v tehu jen tehotenske cviceni a holt po te 30 uz je to s navratem k normalu asi o dost horsi:frowning2:. Utesuje mne jen to, ze se to sice hooodne pomalu, ale zlepsuje a ze nemam aspon ani jednu strii.:slight_smile:.
2. lis 2009 v 08:39  • Odpověz
Holky, to co tu píšete o tom večerním vztekání, tak to jsem vám po :frowning2: pisovala asi před 2 týdny :frowning2: Pepinka už od narození nebyla žádný spavec, tak jsem opravdu jásala, když konečně začala spinkat aspoň přes noc,myslím že to trvalo asi 3 týdny. No a pak najednou z ničeho nic večer nechtěla usnout (nemluvím o tom, že od té asi šesté večer je protivák). Vykoupala jsem, nakrmila a ona mi dřímala v náručí jako obvykle. Jenže tentokrát, když jsem jí uložila do postýlky, tak vyvalila oči a spustila řev, že spát se fakt nebude... :confounded: Bylo to hrozný, usnula až třeba před půlnocí a vzbudila se kolem druhé, třetí... kdyby aspoň pak zase spinkala, ale to jsme 2 hodiny vzhůru než zase zkusím nakrmit a pak snad usne na hodinku :frowning2: I přes den se mi zdvojnásobil počet krmení (a to nekrmíme 10 minut, ale kolem půl hodiny - někdy déle někdy méně). To nejhorší trvalo asi 1,5 týdne a už jsem měla fakt krizi jak v 6-tinedělí. No a od úterý, kdy jsme byli na očkování se to naráz změnilo! Podezírala jsem doktorku, jestli Josefínce nepíchla něco uspávacího :grinning: Od té doby přes den spinká 2-3 hodinky! :dizzy_face: No a večer už se nám daří konečně zase po nakrmení usnout a přendat do postýlky, tak apoň něco. Jen kdyby ještě zmizelo to noční vstávání... za tu poslední dobu jsem se naučila brát si malou "ráno" (prostě od prvního vstávíní) do postele. Sice se nevyspím, ale aspoň v leže trošku víc odpočívám než v sedě. No a jak už jsem psala, dnes byl budíček ve tři a spát jjsme šly před šestou ještě na hodinku.
Jinak co se postavy týče, nečekala jsem, že v tomhle věku to půjde tak jednoduše dolů, navíc i hodně ženských strašilo, že po sekci to jde hůř a ono velký kulový, způsob porodu na to fakrt nemá vliv. :slight_smile: Strie taky nemám, teda kromě prsou... Mazala jsem poctivě celé těhu, ale prsa se mi zvětšily už ve druhém měsíci o ty dvě čísla, takže to byl docela fofr... no a tak mám na jednom ze spodu pár "proužků". Ale to vidět stejně nebude, tak je to dobrý :slight_smile:
2. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
ahojky devcata,
tak ctu jak valcite se spanim. Musim zatukat (tuk, tuk, tuk) Kacka nam dobre spinka. Dokonce se ted naucila usinat sama uz kolem osme - devate vecerni v postylce. Dam dudanka, drzim za ruku a do pul hodinky je tuha. Tu ruku drzim jen chvilku, jakmile se zacnou jeji ocicka soustredit na jedno misto a uz se moc nehybe, ruku poustim a poticu odchazim. Jedinou nerest co se naucila je usinat pri tlumene lampicce - v uplne tme nechce byt sama :unamused: ale i tak je to krasa.. jeste jednou tuk, tuk, tuk :grinning:
Potom Kacka spinka tak do pulnoci - to ze sve pohodlnosti ji lehce vzbudim, zkontroluju plenu a nakrmim - v polospanku se prisaje, vypije co chce a pak usina. Pote se mi budi az kolem 5-6 rano, takze se dobre vyspim hlavne bez prestavky. Proto to pulnocni buzeni. :sweat_smile: kdybych to nechala na ni, vzbudi se mi ani ne po hodine po te, co si lehnu - zakon schvalnosti :wink: a po rannim kojeni jeste usina tak na 2-3 hodiny - to spim s ni. Kdyz k nam kolem desate chodi postacka, vzdy me zvonkem vzbudi a strasne se divi, ze jeste s miminkem spime :dizzy_face:

Jinak ja mam postavu uplne jako pred tehu. Mela jsem gestacni diabetes, takze dietka a pribrala jsem jen 9 kg - vsechno jsem nechala v porodnici. Ted se jednou za cas pokousim cvicit a zpevnit trochu povolene bricho, ale casu nejak neni na zbyt :sweat_smile: Jinak strie mam jen zespodu na prsou (jsou asi o 2 cisla vetsi :sweat_smile: ) a poslednich 14 dni tehu se mi udelaly kolem pupiku (Kacka tam vykopavala o sto sest :confounded: ). Ale mazu si to nejakym kremem na strie od Oriflame, tak jsem zvedava, jestli tomu nejak pomuze..
2. lis 2009 ve 23:30  • Odpověz
a jeste jsem se chtela pochlubit :slight_smile:
Martulikk me inspirovala tim krasnym videem kde Josefinka plave. Mame doma obrovskou vanu (manza si ji strasne pral, tak jsem pri stavbe domecku udelali i velkou koupelnu s obrovskou vanou).
Dneska jsem tam s Kackou plavala. Bylo to super, ona je rochnilka a uz se nemuzu dockat az budeme chodit od 6 mesicu na to plavco. Moc se ji to dneska libilo, kmitala nozickama, smala se.
Delala jsem podobne pohyby jako ta pani instruktorka na tom videu, dokonce Kacka i "sama" plavala na zadickach a uplne zboznuje, kdyz ji jen podpiram krcek s hlavickou a zadecek ji sam plave a vznasi se. Oci vyvalene a usmev - to bylo uzasne :grinning:
2. lis 2009 ve 23:36  • Odpověz
autor
Holky díky za odezvu!
Včera se to opakovalo a tak jsem nechala svítit malé světlo ve vedlejším pokoji a po chvilce řevu cca20min) a mojeho zbytečného konejšení jsem ho opět přiložila k prsu a on, ač napapaný zhruba před půl hodinou, se znova nacucnul, uklidnil a vytuhnul... :sweat_smile: Přijde mi to, že mu asi najednou začala vadit tma (předtím jsem poslední kojení dělala potmě a nevadilo mu to zhruba dva měsíce :confused: ). No a taky je teď večer čilý jak rybka, takže vůbec nechápe, že by se mělo jít na kutě. Rituály,nerituály... :unamused:
Budu muset vymyslet nějakou opakující se, uklidňující činnost, která ho unaví. Tedy ještě po posledním kojení, které už jako uklidňovadlo nefunguje. :fearful: Zatím si vybral sám ten pláč... :cry: :angry: :wink:
Ale třeba je to nějaké období a zase to přejde do pohody jako předtím. :slight_smile:

Mě se strie vyhnuly úplně, ale stejně mám už nějaké staré z pubertálního růstu do ženských tvarů na bocích a prsou:angry: . Ale ty už jsou stříbrně vybledlé, takže žádný děs. a navíc už jsem na ně zvyklá. :grinning:
Každopádně mimča za trochu té ztráty ,,krásy" stojí, tak si určitě není třeba lámat hlavu... :sunglasses:

Taky jsem přemýšlela o plavání s miminky. Už jsem si našla stedisko blízko mého domova, tak tam asi zavolám a poptám se. Vikimu se domácí ,,neodborné" cachtání děsně líbí. Tak jak píšete, hrozně kope nožičkama a ručičkama, kouká na to pohromu vody kolem a smějě se jak jelito. :grinning: On by to vydržel dlouho, jen moje záda za čtvrt hodiny protestují... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2009 v 05:36  • Odpověz
Ahoj holky, tak dnes byl budíček až ve čtvrt na čtyři a po asi hodinovém papání (u mě v posteli v leže :sweat_smile: ) Pepinka ještě na hodinku usnula :dizzy_face: teď si hrajeme a zatímco vám píšu, tak si zuřivě drží plínu, žužlá jí a taky něco povídá :grinning: Večerní usínání se nám konečně zase srovnává (ťuk ťuk ťuk), tak ještě to ráno (nebo spíš noc), uf... Když tady píšete, že v polospánku přebalíte a nakrmíte, tak když si to představím, jediný kdo může být v polospánku jsem já... Jak to děláte? Jakmile malou vezmu z postýlky a dám na přebalovák, tak spíš začne ještě víc brečet... :unamused: Fakt nevím jak na to... Jinak, Perchti, mě občas pomáhá houpat se na tom gym balónu, myslím na uklidnění malé... ale také ne vždy, no...
S tím plaváním je to fajn :slight_smile: Taky máme velkou vanu. Po první vaničce jsme to jednou zkusili i doma, ale není tak hluboká, jak by bylo potřeba, aby tam mohla "ve stoje" kopat nožkama, jako v té jejich velké vaničce. No a po zkušenosti z, myslím, předminulého týdne, kdy se Josefínka hned po pár minutkách do vaničky vykakala :sweat_smile: se mi s ní do jedné vody moc nechce... I když taky na to pořád pomýšlím... možná, že bych jí dala plavečky, už je mám koupené pro to plavčo do bazénu, kam začínáme chodit příští týden. Jo a u té jejich vaničky je to opravdu záhul na záda! Tak snad to v bazénu bude lepší, i když tam prý je zase studená voda.
3. lis 2009 v 06:26  • Odpověz
Ahojte........... :grinning: :grinning: :grinning: Jak se tu máte? dočítat čtrnáct dnů nemá asi cenu....měli jsme toho ted moc,konečně jsme se rozhodli bydlet ve vlastním a pořádně se na zbytek života zadlužit a kupujeme si byteček....tak vřizujeme hypo a je to šílený, nemám na nic čas, jen lítám s malým po úřadech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2009 v 08:08  • Odpověz
jinak už jsme přivítanej občánek viz. foto, máme přes 7 kg a jsme cvalda,teda každý nám říká,že je vypapanej,ale mě se nezdá,má jen pusinu.
první prevenar jsme ohorečkovali...chudák malej byl jak kamna a po dovršení čtvrtéhoměsíce se nám hladovec zase v noci začal budit 2x :confounded:
včera jsem dla první řídou kaši na noc a spinkal až do rána. :wink: :wink: :wink:
Dnes máme poradnu a očkování....
3. lis 2009 v 08:11  • Odpověz
omlouvám se za překlepy,věnuji se i prdolkovi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. lis 2009 v 08:13  • Odpověz
Ahoj holky a hlavne kuchy:slight_smile:.

My teda nastesti v noci taky nebrecime(az na male vyjimky), napapame a spinkame.
Joa.n to se mas, ze spi takhle sama a jeste do 9-10. Nase mala je asi rani ptace po me:frowning2:. Ja bych urcite vstavala kdyby spala, ale nasnidala bych se v klidu, umyla, treba bych mohla jet i na spinning...A jak spite pres den, kdyz tolik spi v noci??? Co ja bych dala za dudlik, mame jich asi 20 a zadny mala nechce.

Perchti mozna to bude tim svetlem, vcera jsme koupali az v pul 7 a prvne byl taky zase krik, ale pak jsem nechala rozsvicene svetylko a uz se prisala a za pul hod. spinkala.

Martul to je dobre, ze se vam to lepsi.

Kuchy to hezky rostete. S urady a bankamy se drzte je to urcite narocne:slight_smile:
3. lis 2009 v 08:33  • Odpověz
Brisalek: male krasne spi pres noc a k ranu, ale pres den toho uz moc nenaspi. :unamused: Doma vubec (v postylce uz vubec ne, mozna chvili na gauci), tak s ni vzdy po obede razim tak na 2-3 hodiny ven na prochajdu. Vratime se kolem 4 a pak si do cca 6 hrajeme, kolem pul 7 chystam koupani a po sedme bastime. Den utece natotata :slight_smile:
tim ze pres dan relativne malo spinka tak vecer je tak utahana, ze usne sama. :wink:

Kuchy, ten bytecek vam schvaluji :grinning: my do hypoteky sli pred 2 lety, strasne se zadluzili, ale postavili se krasny domecek akorat velky pro nasi rodinku. A jsme maximalne spokojeny. Bydlim ve meste s tchyni, ale ta bydli na uplne druhe strane mesta a do kopce se ji tak casto nechce, takze ja jsem s tchyni uplne v pohode. :slight_smile: Jinak jak jsme tady uz rozebirali, na vnucku se prijde podivat jen kdyz ji vyslovne rekneme.. :fearful: ach jo.
3. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
joa.n ale ty stupidní banky si dávají na čas....pořád nám ještě nedali vědět,jestli to schválí a my máme už zaplacenou zálohu,fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: a spoustu dalších tiíc to sežere,do toho ještě platíme podnájem.....a stěhovat se budeme snad do konce prosince....už aby to bylo, do novostavby, vše pěkně nové a Mataášek bude mít pokojíček... :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
Jéé hojte... :grinning:
my jsme teď byli pořád někde pryč a tak nebyl moc čas..občas jsem sice nakoukla a dočetla ale už jsem nestačila napsat.... :unamused:

jéé kuchy..ty jo Matyášek je pořádnej krásnej chlap!!!!!!!!! je k sežrání z takový malinkatý želvičky takovej želvák...a bude mít vlastní pokojíček..krásný :grinning: jo tak novýho bydlení se vám zachtělo?? My taky po novým roce zvedáme kotvy máme sice vlastní byt v centru Varů, ale je moc malej navíc 4 patro bez výtahu děs..... :confounded: celkem se tu už mačkáme i když jsem fakt přeborník na úložnej prostor....... :grinning: a o bankách ani nemluv v jedný jsem pracovala 3 roky....děs..vím jak všechno dlouho trvá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

perchti..tak snad se vám to brzy večer srovná....u nás stále pohoda....ale pořád stává dvakrát za noc..i když někdy se mu to povede jen jednou.....

brišálek náš Seb taky nechtěl dudlík...ale manža mu prý vysvětlil, že to bez něj nejde :grinning: a teď je to neududlanější dítě na světě...hlavně ho uspává, jinak ho nemá.....momentálně je lepší pěstička..páč nám raší druhý zub... :grinning:

martul ty videa jsou skvělý.....někdo se tu ptal na hrazdičku ale už nevím kdo mi máme od firmy maamaa / zadej si do vyhledavače/ stojí 359 nejlevnější..měli jsme jí tu druhý den a mallj je z ní úplně zesranej.. :grinning: a to do slova..výská na ní jak blázen..vydrží i hodinu s ní ,,komunikovat,, :grinning:

tak a už si víc nepamatuju.... :grinning:

jdu se oblíkat..připravit malýho mámě do kočárku a huráá na kafíčko s kamarádkama!!!!!!!!!!!.... :grinning:
3. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
joo a taky jsem se chtěla zeptat...... mám nějaký problém s levým prsem :unamused: ..malej z něj pije hůř jak z pravýho a to už od narození..zkoušela jsem všechny možnýho polohy ale naprd :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenže teď mě teda jako že už fakt bolí nonstop nic na něm nemám..bolí mě jen bradavka..malej moc citu v puse nemá..přemejšlela jsem o kloboučku ale bude ho vůbec chtít?? tak nějak nevím co s tím mažu po každým koju bepanthenem ale nic moc...... odsavačku nemám a z flašky ho krmit prozatím nechci..tak vám nevím poradí někdo?? :wink:
3. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
kuchy: Máťa je fakt kousánek :slight_smile:

brisalek: my taky máme hromadu dudlíčků :grinning: a v podstatě malá akceptuje jen jeden druh... Avent plive okamžitě... silikonový Chiccho physio také, přitom je stejně tvarovaný jako Chicco physio kaučukový, který dudlá... Máme ještě pár dalších v zásobě, ale "na place" jsou tak 2-3... tak uvidíme, jak to půjde dál.

pehaka: mámě do kočárku a pak na kafíčko? pomooooc, záááávidíííím! :grinning: :grinning: :grinning: my jsme zrovna před chvílí s manžou řešili tchýni, že se vůbec neozve, natož aby šla vozit... :frowning2: a to bydlí ob jeden dům... jojo...
s tím kojením ti neporadím... občas mívám taky problémy, ale zatím pokaždé naštěstí zabral Bepanthen
3. lis 2009 ve 21:53  • Odpověz
ahojky,

tak my jsme od zacatku zavedly Kacce hned 2 druhy dudlikku. Nahore v postylce ma klasiku NUK - ten "seriznuty" ortodonticky a ven do kocarku davame Chicco ve tvaru bradavky. Naucila se dudat oba druhy, takze jsem za to rada. Ten Chicco totiz stal 200 a predstava, ze az bude starsi a vecne budeme stracet dudlika, tak se nedoplatime :sweat_smile:

Martulikk: my dneska take resili tchyni. Chodim kazde utery na cele odpoledne ucit anglictinu - dohodila mi ten job tchyne jako ze bude vozit a tak.. a bohuzel tady byla jen 1x. :frowning2: Porad tedy hlida manzel. ach jo a to jsme se kvuli babickam stehovali do manzelova rodneho mesta z Prahy!!

Kacka ma ted rustovy sprut - porad by pila, prso vypije uplne a ja uz tim padem nemam skoro co odstrikat. :frowning2: Jak jsem dneska odesla na 4 hodiny na tu anglictinu, tesne pred odchodem jsem nakojila a dala ji spinkat. Pro jistotu jsem po troskach behem dne manzelovi pripravila do lednice asi 40 ml mleka - bohuzel prsa dnes vice nedala :frowning2: .
kdyz jsem prisla domu, manza prave ukladal ubrecenou spici Kacku do postylky. Pry vse vypila chvili po tom, co jsem odesla a pak hysterak. Takze choval, chlacholil, hral si s ni ale moc to nepomohlo. Chuderka mala. Za chvilinku se probudila a bastit - takze vypila obe prsa!!! (to nikdy pred tim nedelala :unamused: ) a pak spokojene usnula. Proste bobecek maly ma sprut a ja nemam nadbytky. Snad se to behem par dni zlepsi... :sweat_smile:
3. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz
konečně mám zase spojení,holky není nad hlídání co mám doma,Mareček nemá ani čas se pořádně rozeřvat a už ho někdo bere a kontroluje co mu chybí,jen při oblíkání do kombinézy protestuje,ale pak má odměnu v podobě procházky tak je za chvíli klid,jen co je zachumlán do kočáru-už aby bylo zpátky léto,
růstový spurt máme snad od chvíle co se narodil-ve třech a půl měsících skoro sedm a půl kila,no vypadá na půlroční mimčo,ale zatím mu stačím já tak to neřeším,ale po nakrmení toho taky moc neodstříkám,uklidňuji se tím,že ,jak jsem kdesi vyčetla,po nakrmení zůstává v prsu přibližně 70procent MM,tak že příště bude zas,ale občas si dá taky z obou najednou
3. lis 2009 ve 23:43  • Odpověz
hezké ráno, :slight_smile:

brisalek, joan: my máme NUK, jiný plival okamžitě,na tyhle si zvykl a já je každé 2 měíce měním,ty silikonové jsou hned zkalené, lahvičky má sauvinex a avent a savičky latex i silikon,je mu to fuk a mlíko by baštil klidně lžičkou.

marecek. jo,spurt,nám prcek na mém mlíu moc nepřibíral a co jmse najeli na sunar,tak co měsíc,to kg hore :grinning: Ale má jen tu papulku a je správnej kluk,podle mě má těžké kosti po tátovi, manžel váží přes 90 kg a je hubený jak lunt,ale má obroské ruce a nohy a malá je o samo,veliký dlaně a ponožky nosí vel. 6-12 měsíců.

A včera jsme byli v poradně,dostal zase chudák očkování...ted ho má co 14 dnů.,kvůli prevenaru....měříme 65cm, vážíme 7300g a paní doktorka říkala,že Matýsek je strašně milé miminko,pořád se usmívá jako sluníčko...a vypadá jak andílek....to mě potěšila,p :slight_smile: rý je milý po mě :angry:

koukám,všichni prcci v této sekci jsou den ode dne krásnější.... :grinning:
4. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
ahoj holky,

Kuchy to je hezke takova pochvala:slight_smile:.
My mame aspon podle dr. spurt taky porad:slight_smile: mala uz ma 7800.

Joa.n to se zase upravi mnozstvi mlika podle potreby, ale tak 2 dny to trva. Jak se presne jmenuje ten dudlik co je jako bradavka, prosim???

Peha: s tim prsem to mam podobne. I me v nem pali-reze, nekdy i kdyz pije z druheho. Mam to cas od casu uz od porodnice a jsou to asi kvasinky. Mazu borovou vodou jako desinfekci nebo kdyz je to dele canestenem.
4. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Ahojte holky,

vrátím se k těm večerním "hysterákům", máme je taky.....a to denně tak kolem 16 - 17 hodiny, jak se začne smrákat.....nejde jí ničím uklidnit......u toho křičení se rozhlíží a má přivřené oči, jako by se jí chtělo spát...tak si vždyky myslím, že je přetažená......tak jí jdu rychle okoupat - to se zklidní ale pláč při oblékání začne nanovo, tak se jí snažím uklidnit prsem a to taky nezabírá - to se naštve ještě víc....tak jí prstě nechám a ona z toho usne......po chvilce se probere, jako že chce teda pít....po pití pak usne a spí celou noc ......no snažila jsem se jí upravit režim, koupat dřív a celkově jí nechávat více odpočívat během dne.....ale taky to nepomáhá.......tak nevím, co s ní, docela mě to trápí, protože jinak je celý den opravdu strašně hodná...někde jsem četla, že je ten pláč je takové vybití vyškeré nadbytečné energie před hlavním spánkem........někdy to na ní přijde i v kočárku - v tu samou hodinu.....tak jestli holky máte nějaký nový poznatek, jak ty naše děti uklidnit, tak napiště........
4. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
joplin nam pomaha jedine nosit a kdyz uz se rozkrici tak, ze nezabira nic tak hodne svetla, to se trochu uklidni a pak se nekdy prisaje a je to dobre. Ale nedela to porad uz bylo obdobi vic jak mesic, kdy to bylo docela dobre(az na to ze od te 5hod by se nejradsi jen nosila a musim se ji 100% venovat). A ted jsem zmenila taktiku:slight_smile: v tech 5 ji nakojim a necham chvili spinkat u prsu a koupeme naopak az po pul 7 a je to lepsi a aspon si ji tatka uzije:slight_smile:, kdyz prijdez prace
4. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
Ahoj holky a miminka :wink: přidávám se do klubu, já jsem porodila 6.8. holčičku Adélku, tak jsem ráda, že je tady diskuze skoro stejně starých miminek a maminek :slight_smile:
4. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
Helen: vítej u nás :slight_smile:, taky bydlím v okr. Karviná, odkud jsi? My Havířov :slight_smile:
brisalek: dík...jo jo, světlo nám taky pomohlo...na chvilku........nosit....budeme to muset vydržet, těch jejích 6 a pů kila se vcelku dost pronese..ach jo :frowning2:......ale zkusím to kojení v dobu než se začne "škaredit"....a taky posunu koupo......jak usne nočním spánkem, písnu....je fajn vědět, že v tom nejsem sama :slight_smile:.....taky nám někdy pomůže křiknounku uhoupát v houpátku.......je to podle mě hodně tím, že se posunul ten čas.....že je dříve tma...možná se fakt ta naše robátka tmy bojí........někdy si myslím, že prostě chce být vzhůru a pozorovat, ale její hlavička už je unavená, tak prostě ze zoufalství bulí.......
4. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
Souhlasím s tím, že mimča hrozně špatně nesou stmívání. :confused:
My jsme včerejší hysterák obešli dlouhým koupáním, pak masáží, kojením a společným hraním si a převalováním na bříško atd. Malý hned po koupání začal nabírat na pláč, asi si chudám myslel, že zhasnu už na poslední kojení a budu ho nutit spát (tak nám to totiž fungovalo donedávna). Ale když zjistil, že je pořád světlo a že jsem s ním, uklidnil se a vlastně to celé proběhlo bez pláče až do jeho únavy, kdy jsem mu dala naposled napít a pak vytuhnul a já mohla zhasnout a jít taky konečně ležet. Prostě jen změna v pořadí večerního rituálu a ponechané světlo. Usínání bylo sice o hodinku delší, ale zase se to obešlo bez pláče. No uvidíme dneska. Snad to vyjde zase... :pensive: :wink:
Na nošení ho nechci moc zvykat. Bude čím dál těžší a už teď mi haprují záda. Raději spolu ležíme a různě se válíme po manž. posteli nebo hrajeme pod hrazdičkou... :dizzy_face: V tom mě někdy vystřídá taťka a já se můžu v klidu třeba okoupat nebo najíst atd. :slight_smile:
Jo a poslední dobou Viki nesnáší, když ho šoupnu do lehátka a zároveň chci pustit počítač. On snad na něj žárlí nebo co. Když pozornost, tak ji chce celou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jak jste na tom vy?
4. lis 2009 v 16:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.