• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
marecek: u nás ouška píchají i v porodnici :wink: ale mě to přišlo strašně moc brzo... i teď jsem se ještě cukala :grinning: sestřička by mi je asi dala kdykoliv, ale koulela to na mě tak, abych počkala aspoň po prvním očkování... tak to nakonec dopadlo tak, že jsem počkala, jak Josefínka bude snášet očkování, což bylo úplně v pohodě :dizzy_face: tak dostala i ty naušničky, u těch si trošku zaplakala, ale opravdu, jakmile jsem jí dala napapat, bylo po pláči a hned usnula :slight_smile:

brisalek: my zkoušeli lahvičku s MM jen jednou a nijak slavně to nedopadlo... ode mě si jí vzala, ale od manži neeee... takže jsem musela já dát lahvičku v náručí a pak teprve předat malou už rozpitou manžovi :sweat_smile: stihla jsem to rychle vyfotit, máme fotku v albu... jenže všichni, co se k nám na fotky dívají, se hrozně diví, že už nekojím :sweat_smile: no, v neděli máme u nás na cvičáku klubové závody, tak to jdu s jedním hafíkem zkusit a manža zase vyzkouší sám hlídat a krmit asi od 9 do 14h... tak jsem na to zvědavá jak to zvládnou... nebo jestli během chvíle došupajdí za mnou na kojení :grinning:

Jinak já naštěstí můžu kamkoliv, kde budu v pohybu... bohužel na ten cvičák ne, protože tam bych kočárek zaparkovala zatímco bych běhala přes překážky... no a to by bylo řevu, uf... ale do města není problém... občas taky pořádně zařveme i v obchodě, ale pokaždé se nám to naštěstí podařilo nějak skloulet :slight_smile: u nás zabírá pohyb ať už v kočárku nebo v autě, tak proto jsme většinou v klidu... už jsme byli i párkrát u Meca a vždycky dobrý... zato teď v úterý jsme jeli vyzkoušet autíčko do Teplic a protože jsme měli hroznej hlad, skončili jsme v KFC... já měla vařenou kukuřici (mňam) a Pepinka MM protože se už opravdu jinak nedala uklidnit :grinning:

A pocit bezmoci? V noci (nebo i dnes dopoledne), kdy má hysterák a hrát si nechce, spát nechce a ani pít ode mě nechce :cry: Tam už opravdu zbývá jen chvíli nechat plakat... nebo teda řvát, je to hrozný, je rudá vzteky, slzičky tečou...
6. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
martulikk: no manduca je do 20kg a má v sobě vložku pro novorozence, takže ji u dalšího mimča využiju už od narození, má popruhy na sponu, je to rychlejší než uzel a taky jdou prodloužit záda myslím o 7cm, to já využívám i teď, když je unavená, tak když to rozdělám, tak je víc schovaná a má zapřenou hlavičku. na bondolino jsemse taky dívala, vypadá taky dobře, ale manduca vyhrála :slight_smile: a ty hračky: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27514368&tab=8 to je ten míček, ale nikde jsem ho nenašla nový, já ho mám z Tesca. a ty kostky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22703529&tab=5
6. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
martul: taky začnu dávat bryndáky :grinning:
6. lis 2009 ve 14:39  • Odpověz
autor
Martul, tak jak píše j.kriv. Manduca je hodně flexibilní co se týče vzrůstu i váhy dítka. Navíc jsem strávila hodně času studien fór, kde se řeší nošení a v čem a jednoznačně vyhrála v oblíbenosti u mamin i dítek... :slight_smile:
Objednala jsem ji zde: http://www.ekopleny.cz/cs/kategorie104532/detail52402.html
Nabízí tady i 14ti denní lhůtu na vyzkoušení a vrácení, pokud vám nesedne, což je hodně férový přístup. :dizzy_face:

Co se týče bezmoci, občas to zažívám, když má večerní hysterák. Rve mi to uši i srdce. :fearful:
S krmením a mými odchody to naštěstí máme zmáklé kvůli mé práci, ale to už jsem psala. Prostě akceptuje i lahvičku s MM od babi i přítele. A také tím pádem můžu být pryč i pět hodin. Je na ně zvyklý a bývá spokojený. A ta oboustraná radost, když se pak vrátím... :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jsem tomu moc ráda, protože se obávám separační úzkosti v půl roce. Takhle si postupně zvyká, že existují i jiní ,,jeho" lidé a já můžu fungovat i jinak. :slight_smile:
No uvidíme, co nás ještě čeká a nemine... :confused: :sweat_smile: :wink:
6. lis 2009 v 17:40  • Odpověz
Ahojky maminky :wink: tak jsem to tady pročetla,
martuliik: taky ti tak moc blinká? nám taky..pořád převlékám, problije i brydáček nebo to hodí hodně vedle...dnes blinkala jen ráno po kojení,ale hrozně moc a přes den ne..ale většinou blije skoro po každém kojení, říkala jsem to Dr,a ona na to že malá přibíra a že je moc ,,nenažraná,, tak ty přebytky musí ven a at ji dám nějaký nutrilon po kojení na dokojení,který to mlíko v žaludku zdrcne, ale já to nechci, když zatím prospívá. a chtěla jsem se zeptat, když tak pláče, netrápí ji něco?třeba prdíky nebo zima nebo teplo? nám adélka pláče jen kvuli bříska, jinak vůbec.

ty jo tak to vám to noční vstávání nezávidím, já mám štígro, malá usne mezi 7-8 večer a vstávám mezi 5-6 ráno a to pak ještě usne do 8 :slight_smile: takže já jsem happy:slight_smile:))

jo to pěnové puzle na zem chci koupit taky-je to super věcička a pak něco od fisheru nebo lamaze.
jinak já mám nosítko z Chicca-po neteři a jsem s ním maxim.spokojená,ale je fakt, že ho využívám jen na venčení psíka, jinak málá má doma houpačku a lehátko, takže doma ji mám zabavenou a nemusím ji mít na rukou.

perchticka - to je super, že ti veme flašku, mě malá vůbec, teda jednou vzala s mým mlíčkem ,ale čaj nechce(dávám na prdíky) tak musím po lžičkách,ale to ji celkem jde a aspon budem mít natrénováno na příkrmy :slight_smile:
ty pracuješ, že ji hlídá manžel? já studuji a tak jednou týdně ji taky hlídá bud manžel nebo mamka,ale to jsem vždy nervozní jestli veme flašku, pokaždé spala, takže nebylo zapotřebí....

tak papapa a krásnou noc, at mimča spinkají sladce a dlouuuuuuho :wink:
6. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
Holky, já potřebuju to nosítko hlavně na doma, protože malá se nedá moc "odložit" :frowning2: a ta manduca se mi zdá taková mohutnější... ale posuzuju to jen podle obrázků, nemám kde vidět je v reálu. Ach jo, to bude ještě akce, než to vyberu...

helenacz: jojo, máme hodně blinkací dítko... i když teď už je to stokrát lepší než dřív... byly doby kdy jsem denně převlékala postel, drbala koberec a to nemluvím o spotřebě mého a mimi oblečení... jeden čas hodně blinkala obloukem, byla jsem z toho fakt neštastná... naštěstí se to nejhorší už upravilo... když jsem byla na vážkách, ptala jsem se i doktorky... ale malá přibírá hezky, takže prý bez obav... a s tím pláčem opravdu nevím... není to tak, že by jen plakala, to ne... však mrkni ke mně do alba na Rajče a uvidíš hodně usměvavé miminko... ale když pláče, tak jí samo nefotím... já nevím čím to je... plínka je suchá, je napapaná, třeba i vyspinkaná... občas na mě padnou myšlenky, že prostě něco není v pořádku, jenže pak slyším o jiných, co jsou na tom snad ještě hůř... za 2 týdny máme jít na vyšetření na neurologii (kvůli tomu, že se malá narodila sekcí), tak jsem zvědavá co se tam bude dít... snad to vše dobře dopadne
6. lis 2009 ve 21:11  • Odpověz
Tak zase na chviličku,Mareček bez problémů usnul a spinká jako andílek a vůbec je nějakej klidnej,jak to tady čtu tak nevím,do obchodu jsme jeli hned z porodnice,pravda ve frontě se mu nelíbilo tak to dal najevo,ale bohužel doma bylo vymeteno a pouštěli nás v sobotu tak jsme tam museli a jinak jezdíme celkem pravidelně a v klidu,líbí se mu jezdit v koši tak bereme vždycky dva a když má hlad tak ho normálně nakojím-v autě,ne mezi regálama,nebo v létě jsme si sedli na zahrádku do dětskýho koutku,tohle se snažím si užít,je neopakovatelný když je napapaný a usmívá se na mě ještě s bradavkou v puse,tak když nám to jde a mlíčko stačí tak co.Jen v poslední době začal taky hodně ublinkávat,ale bere to i s kalhotama tak aby měl místo bryndáku skafandr,asi to bude těma zoubkama,nebo se přejídá.
6. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
ahojky vsem,
dneska jsme si udelali opet celodenni vylet do Prahy. Manza jel do prace a ja jsem s malou absolvovala cestu pres cele mesto metrem a busem ke kamardce, co ma za 1,5 mesice porodit. Kvuli bacilum jsem Kacce hodila pres korbicku plinu, uplne ji tam zababusila. Byla jsem mezi ostatnima matkama s kocarky asi za exota, ale jistota je jistota. Kacce se v metru moc libilo, celou tu 40 minutovou cestu krasne prospinkala, hodne se ji libilo to houpani metra. :wink:

Kacenka nam ze zacatku taky hodne blinkala, nastesti se ji zaklopka uz dovyviji, ted blinka jen kdyz hodne mele nozickama nebo kdyz si je strka az k hlave. To pak ublinkne, ale ne moc. Spis hodne slinta, tak vyhlizim zoubek,ale je na nej podle me jeste dost brzo :sweat_smile:

Ja tedy muzu v klidu od Kacky i na delsi dobu odejit. MM basti i z lahve. Naucila jsem ji to tak, ze kdyz si rekla o mliko, misto prsa jsem ji dala flasku od Aventu se savickou c. 1. Nejakou dobu to zuzlala, tak jsem savicku zmackla, trochu mlicka vystrikla primo do pusinky a ona se pak behem par chvil krasne prisala. Je pravda, ze kdyz pije z flasky, ma vice prdiky a krouti se jak zizalka, ale kdyz potrebuji odejit ucit, tak napr. ted pri sprutu ji manzel krmil 2x za tu dobu co jsem byla pryc a to by bez flasky asi moc neslo. Ze zacatku totiz daval lzickou,ale to trvalo vecnost, takze diky bohu ze to, ze se naucila z flasky.

Jinak ja nemam vubec zadny problem nakojit kdekoliv - v kavarne, u McDonalda, v parku na lavicce,na navsteve u znamych a tak.. Je to prirozene.. :wink: a hlavne tak Kacka dostane kdykoli si rekne.

Holky, kdyz tak posloucham jak vas sem tam zlobi vase mimca, dekuji panu bohu za nasi Kacenku. Ta skoro neplace a kdyz se ji neco nelibi, potvurce nasi male, tak si to vyvzteka - jeji vztekani vypada stejne jako plac, jen ma suche oci. Je to nase lvice - herecka :wink:
Tak dobrou..
6. lis 2009 ve 23:05  • Odpověz
autor
Dobré ranko!
Heli, u nás je na rodičovské přítel. Přišel o práci v Mittalu a navíc stavíme domeček na vesnici, chceme z města, tak jsme se tak domluvili. On má celodenně čas na stavbu (staví sám s otcem), já jsem normálně v práci, ale dělám jen odpoledne čtyři hodiny, tak se to dá a hlídá babi, která je v důchodu. Takhle to vyhovuje všem a je to nejmenší zlo v naší situaci... :confused: :slight_smile: Navíc, jak jsem psala, má to o výhodu, že si malý zvykl na více lidí... :dizzy_face:
Martuli, já jsem také po sekci a nikam nás neposlali... :confused:
Joan, taky jsem se naučila kojit všude. Jen teď s tou zimou je to naprd. Nejčastěji to totiž muselo být někde v přírodě, kam s malým pravidelně o víkendu vyrážíme. :wink:
7. lis 2009 v 07:04  • Odpověz
ahojky Holky :wink:
Perchticka:tak super..játo nečetla hodně dozadu,takže jsem nevěděla.....ty jo tak je manžel šikulka, ten můj mi taky pořád říká, že si to vymněníme:slight_smile:)) že on sibude chodit na meníčka a na procházky, já jsem říkala, že klidně vroce se můžeme prohodit-mám super práci(dělám v T-mobile) takže bymi to nevadilo a domeček stavíme taky :wink: sice jsem zatím na začátku,ale příští rok se to rozjede, takže to máte super, že se manžel pověnuje stavbě a ty jsi na pul uvazku v práci :slight_smile:

martulikk:jo to zvracení obloukem taky známe,ted jsem u našich a malá se zase poblinkala :frowning2: ja bych ji taky potřebovala do skafandru, protože jsem několikrát obhozená i já :wink: na rajče kuknu, já mám taky fotečky na www.czyzovi.rajce.net a tam mám malou hodně nafocenou.

k nám dnes dojde šéf od manžela s manželkou tak jdu za chvilku nachystat :wink:
papapa a pohodovou sobotu.

jo a neboj to vyšetření bude OK!!! :slight_smile:
7. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
pardon za ty spojená slova našim blbě funguje mezerník, už mám umlácený palec :wink:
7. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Ahojte,

fakt se rozrůstáme :slight_smile:)
Hel.: Podle fotek soudím, že jsi rodila u nás v Havířově, že? Byla jsi spokojená? Malá má fakt šílené vlásky......víš, co? Myslím, že jsem Tě viděla......je tomu tak 2 měsíce, možná víc.....seděla jsï s nějakou kamarádkou (taky měla mimi) v La Stradě, já jsem tam byla jen na skok, ukázat malou kamarádce od mamči.......pamatuju si Tě...právě kvůli vláskům Tvojí malé......a taky jsem Vás vcelku obdivovala, obě jste totiž normálně venku kojily......což já venku nějak neumím.....tím, že jsem byla nastřižená, nějakou dobu jsem musela kojit v leže....a nějak nám to zůstalo......takže když už musím venku kojit...tak vcelku nerada..... :zipper_mouth:

J.kriv.: Jé, koukám, že máme stejně baculaté holčičky..taky jsme měly v 3 měsících 6 a půl :slight_smile:), každý, kdo nakoukne o kočárku typuje malé půl roku :zipper_mouth: :zipper_mouth:

My máme klokanku DEDCASTLE, zatím jsem v ní malou měla jen jednou...a vcelku se pronesla.....ale myslím, že je jí v ní dobře a hlavně jí doporučují i ortopédové, neníčí kyčle a má dobrou opěru zad.....pro mimča, co ještě moc dobře nedrží hlavičku........jo, holky, to jsem se chtěla poptat, jak Vám děti drží hlavičky? My držíme, ale klimbá nám...a pořád jí ji přidržuji......těším se, až to bude 100%....

Jinak hysteráky máme teď na chvilku na ústupu.....2 dny vlastně vůbec neplakala...jen sem tam kňourne...tak jsem zvědavá, jak nám to dlouho vydrží.......zjistila jsem, že u nás je to ospalostí......hysterák většinou začne, když je přetažená...tak jí prostě po koju vždycky dám do klidového režimu a nevšímám si jí...ona usne....i třeba jen na chvilku, ale pak je hodnější...a taky dříve koupu....už v 17:30....

brisalek.: jo jo, bezmoc je to nejhorší......naštěstí u nás je usínání v pohodě....ale za to ty pláče u kterých nevíš, proč? Ty bývají často...a to je fakt bezmoc.....no jo, asi to budeme muset vydržet....ono se to zhoupne.....nejhorší je, že moje El je ze dne na den jiná a kolikrát vyzkoušené metody na ní nefungují.....
u nás je lustr taky velice oblíbený, směje se na něho nekdy více než na nás.......je to zvláštní....tchýně říkala, že se na miminka z nebe smějí andělíčci...vcelku šííílená představa......
7. lis 2009 v 15:19  • Odpověz
ahojky,
Joplin: je to je nahodička :wink: jasan,že pamatuju :slight_smile: máš kočárek Chipolino (nevím přesně jak se to píše)... jo já slyšela jak říkáš, že venku nechceš kojit....to já a zuzča(kamarádka) uplně normálně..přijde mi to zcela přirozené a kojím všude a kdykoliv si malá řekne(ted v zimě je to složité,ale mamka bydlí na měste, takže chodím k ní)

jinak malá mi drží hlavičku upůně krásně od prvního měsíce i Dr se podivovala, že je tak šikovná,ale že ji nemám moc nechávat(když byla malinka) že nemá předbíhatm,ale ted držíme jak hrom,ale malá zase nechce být na bříšku, jen chviličku pak musím dát na záda, hrozně se vzteká a nelíbí se ji to. koníčky pase krásně,ale za chvilkiu se vzteká a pláče a to já nemůžu, aby ji nevylezla kýla.

jinak pamatuji si, že jsi tehdy měla myslím konec ž-nedělí-říkla jsi to te paní a malá byla opravdu veliká, asi ji chutná mlíčko amáš ho dobře výživné :wink:

ja rodila v Havířově, jsem totíž porodní asistentka a dělala jsem tady....v rámci školy (už jsem mimo obor) takže jsem byla rozhodnuta pro havířov, kvůli primáře-učil mě ve škole gynekologii porodnictví.
byla jsem hrozně spokojená,ale je to tím, že je tam znám a oni mne...vždy když máš známosti jde to lépe a lépe se tam cítíš.
ty jsi rodila taky v havířově?jak jsi byl spokojená ty?

tak papapa dobrounocku, nám adelinka už hajá tak doufám, že vstane tak v 5-6
dobrou
7. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj Hel,

tak to Ti děvčátko spinká taky hezky, my taky spíme celou noc......cca do těch 6 - 7......
Tenkrát v té La Stradě jsem byla taková mírně mimo......mamka mi furt volala, ať dovezu ukázat malou té kámošce.....bydlíme kousek, hned za ZŠ Májovou u rest. Beskyd.....Eli byla nenajezená skoro jsem jí musela vzbudit, abych jí oblíkla.....byla jsem nervózní, že bude hladová...a tak jsem Vám vcelku záviděla jak v pohodě kojíte :slight_smile:.....
Jinak El je na bříšku strašně ráda, až moc, když jí otočím zpátky na záda tak to začne plakat...my jsme jí totiž na bříško dávali hned jak jsme dorazili z porodnice...pomáhalo jí to na "prdíky"....
Jo jo, rodila jsem v Havířově a byla jsem moc spokojená, opravdu, rodil mě pan doktor Janíček.....u pododu jsem měla přítele a musím říct, že to byl nejkrásnějšíí a zároveň nejbolavějších den mého života......porodní asistenty byly moc příjemné a moc mě podpořily, já jsem totiž nechodila do žádného kurzu (pak jsem malinko litovala) a neuměla jsem pořádně prodýchávat kontrakce.....
Na odd. 6ti nedělí bylo taky dobře, moc příjemná dětská pí. doktorka...akorát když si uvědomím zpětně, tak nás sice naučily děťátka koupat...ale celkově s nimi manipulovat to moc né.....třeba polohy na odříhávání a celkové držení.....to jsem se pak doma učila podle netu a knížek.....
ještě písnu, malá mě volá a musím uklízet, dneska za mnou přijdou naši a já tu mám čurbes :confused:
8. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahojky holky,
tak ja uz se 2 noci za sebou moc nevyspala. Kacka ma nejspis rustovy sprut -porad je vzhuru a kvika, ze chce pit. Jenze kdyz ji prilozim k prsu, tak ji to vydrzi chvilinku, neco zbasti a hned usina. Jakmile ji dam do postylky, tak se ani ne za 2 hodiny budi a znovu. Meli jste to take tak s vasema detatkama?

Nejhorsi jeste je, ze se hlavne pres den u prsa strasne vzteka - po prisati pije krasne, jenze asi po 10 minutach se odtahne a hrozny hysterak. Opet se prisaje, opet hysterak.. trva to uz skoro tyden a vubec nevim co s tim. :fearful: Kdyz si prso zmacku, mliko z nej tece, takze to urcite neni tim, ze by nebylo mleko. Dneska jsem dokonce nabidla i druhe prso ale hysterak opet. Ze by ten sprut? Nebo graduje 3 mesicini kolika? :frowning2:
8. lis 2009 v 15:45  • Odpověz
joa.n.: Taky to tak někdy máme....že se přisaje, chvíli pěkně pije...a pak se otočí a začne plakat.....vždycky si myslím, že je to tím, že mlíčko neteče tak rychle, jak by si představovala....někdy úplně cítím, jak mi v prsou trne, že mléčko teče....někdy se až zakucká, ale někdy...mám to prso takové"lenivé"...a musí se děvče více snažit...proto myslím, že se odtáhne.......a nebo prostě už nechce...taky zkouším nabídkout druhé prso..a zachová se stejně.......tak jí většinou nechám a třeba jí znova přebalím (má to ráda) a pak to zkusím znovu......někdy je to boj.....
U nás je to vždycky na večer...podle mě už toho dne má plné kecky......a proto je taková....ale neboj, ono se to uklidní.......každý den přece nemůže být stejný..... :wink: :wink:
8. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahojky, Joplin: tak to máš super, že chce být Eliška na bříšku, já taky hned dávala ,ale vždy je řev jak blázen, takže jsem jen na zádičkách, nebo na tygříka.
máš pravdu sestřičky jsou super a taky přiznávám, že tam mohou maminky více učit polohy atd..jak jsi psala. ve Vítkovicích přijde dětská sestra a učí polohy do klubíčka tygříka atd....jak manipulovat s mimi a je to super,ale zase jsem nikde nezažila, že před propuštěním přijde dětská Dr. a dává rady mamince co a jak..to se mi hrozně líbilo.
myslíš dětskou Dr. takovou madou tamovovasou kudrnato Alexandru? to je má kamardáka a je perfektní.
škoda, že jsi nechodila na předporodní kurz, to už bychom se znali dávno :wink: já chodila na slávii, ke Kovářovi,ale už to prej nedělá, že to je prodělečné...nechápu,ale asi ano a jsou ted kurzy jen v nemocnici.

joa.n to taky znám,ale u nás je to opravdu prdíkama, dost na ně trpíme a pomáhá málo co a jak kdy. já se šíleně hlídám, masírujem, polohujem, nahříváme, kapky,fenyklový čaj a stejně jsem dnes zase plakaly :unamused:
ja když malá začne plakat tak ji zvednu a ona si třeba brkne, protože ji v břísku něco tlačí. některým mimi stačí vypít třeba jen 2 minuty a vypijou 70-ku jiné pijou 30 min a nevypijou skoro nic. taktřeba už má dost a něco ji tam tlačí..to je náš případ.
holky at už to období přejde a mimčum se uleví a nám taky :wink:

naše Adelinka už spinká, tak máme vegáč, jdu kukat na super star.
tak papapa a pohodový večer
8. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
joa.n,
ahoj, dočetla jsem poslední stranku, myslím, že si právě procházíte bojkotem kojení, je to kolem 3 měsíce normální..máme u kojení to samé! hlavně vydrž, mlíčka je určitě dost, zkus si zadat do vyhledávače bojkot kojení nebo pročíst rady na tohle téma na kojeni.net.. :wink:
8. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
Dobré ranko holky! :slight_smile:

Moc tu teď nepíšu. Jsem docela utahaná. :pensive: Vikýsek teď nějak špatně spí. Nebudí se hlady, ale špatnými sny, kdy hrozně pláče ze spaní, až se sám zbudí a chvíli trvá, než ho utiším a on zase usne. :frowning2: Bývá to klidně hned hodinu po usnutí a vydrží mu to do půlnoci. Pak nakojím, on vytuhne, no a pak prozměnu od půlnoci začínají prdíky. Nepomáhá vůbec nic. Dávám Baby Calm a nosím ho v klubíčku než se mu aspoň trochu uleví, jenže pak ho položím a on začne kopat nožkami, kroutit se a plakat znovu. A samozřejmě hrozně prdí. :sweat_smile: Usíná až nad ránem a to já jsem už KO. :pensive: Dokonce jsem vyměkla a dala ho k sobě do rána postele, ať aspoň nemusím pořád vstávat, když mu při spaní nebo křeči vypadne dudlík a můžu mu cvičit nožičkami vleže. Myslíte si, že by třeba kulminovala ta tříměsíční kolika? Je to fakt nejhorší spaní, co se narodil. :fearful: A já bláhově doufala, že od tří měsíců bude s prdíky klid... :frowning2:

Jinak, to cucnutí a odmítání prsa jsme si prošli taky. Nejdříve jsem s ním bojovala a snažila se do něj dostat aspoň trochu mlíčka, no ale bez šance. Lepší bylo počkat třeba další hodinku až dvě, dudlíkovat, a pak mě málem ,,sežral"... :confused: :grinning:
9. lis 2009 v 06:22  • Odpověz
ahojky Perchticka-to máme to stejný,ale spíše přes den, taky nás trápí prdíky..a máš probiotické kapky? nám docela pomáhají a taky dávám po lžičkách fenyklový čaj-nechce ho,ale aspon trošku do ní dostanu at se ji uleví.
ja taky doufala, že to ve 3 měsících ustane a ono nic:slight_smile:)) musíme mamky vydržet a bude to ok.
ctěla jsem se zeptat, chytají vaše mimi do ruky hračky a tak? malá vůbec, jen na ně dává ruku, nekdy-ale asi omylem něco chytne,ale teda podle mě zatím neví na co má ručičky :wink:

Malá mi ted usnla tak mám chvilku čas a jdu na net....začínam podnikat - teda budu se snažit :wink: tak potřebuju nějaké info.
papapa a pěkný den - sice u nás leje,ale doufám, že bude klidný :wink:
9. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahojte,
nám prdíky ustaly.....jen někdy po posledním koju se kroutí - kňourá......kolikrát jí v noci slyším jak prdí do plíny jako starý chlap :slight_smile:.......a v pohodě :slight_smile:,no musím to zaklepat.....

a s těmi sny.....tak nám se sna nepláče, ale strašně sebou mele...otáčí hlavičku a škube s sebou a vydává kolikkrát fakt strašidelné zvuky....asi mají naše míma v tuto dobu takové živé sny - jsou větší - zažijí více podnětů...tak asi proto.....jinak nevím :confounded:

Hel.: s tím drežením hraček, ona třeba chytá hračky povešené na hrazdičce, tahá za ně a bouchá do nich, ale když jí hračku ukazuju, tak se po ní nenatahuje a ani jí do ruky neveme...když jí dám třeba kousátko do ručky, tak s ním mává, ale taky myslím, ž to není cílené....spíš náhoda.....pak tu ruku i s tím kousátkem strčí do pusy - ale né to kousátko,ale svůj prst.....těším se až bude hračky brát do ruky vědomě...alespoň se nějak sama zabaví.....
Včem chceš podnikat?
9. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
ahoj holky, tak co nového?

joplin: s těma hračkama to máme stejný. Když jí má v ruce, tak s ní taky mává sem tam. Ale má oblíbenou takovou pískací ovečku, tu čapne za uši a rovnou do pusy :grinning:
9. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
ahojky holky,Mareček je na tom stejně-na hrazdičce si s hračkama houpe,bouchá a snaží se je dostat do pusinky a jinak když mu dávám takový kousátko-kartáček a nebo kousací rybičku tak šup a buď letí obloukem jak máchá ručenkama a nebo do pusy,což je občas i oko,nos nebo ouško,ale řev máme odhalený,lezou nám horní jedničky tak chvilkama to asi nějak zabolí a spustí,ale je to krásně houpací mimčo,dvakrát hup na balon a je klid
9. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :slight_smile:
Tak u nás drobné zlepšení spánku. Přirazila jsem si postýlku až k mé posteli, ať nemusím vstávat a nechávám mu tam při jeho neklidu ruku nebo ho držím za packu nebo hladím po hlavičce. V noci jsem se sice nevyhnula dvakrát nošení kvůli pláči, jednou ze sna a nad ránem kvůli prdíkům, ale ten neklid se s mou blízkostí zlepšil. :dizzy_face:
Nicméně si zase večer usmyslel, že nebude pít a ač naposledy pil před pěti(!) hodinami, pořád odmítal prso až z toho dostal řádný hysterák... :unamused: Tak jsem zase nosila, prsa nepříjemně nalitá, blbý pocit, že už dloho nejedl. Je to teď vážně krizové obdibí nebo co. :sweat_smile: Nakonec se s dudlem uklidnil a já se mu v polospánku nenápedně vnutila, takže i povečeřel... :confused:
Mám teď takový pocit, že u něj probíhá nějaký překotný vývoj nebo co. Nic nefunguje jako doteď. Natahuje se mu pauza mezi sáním, dříve tři hodiny a přes to nejel vlak, nyní mě normálně ignoruje až řev, když se mu po třech hod. vnucuji a pije až po čtyřech, no a ten uplakaný večer a neklidná noc... Jsem z toho docela nešťastná. No snad je to normální a zase to chytne nějaký režim... :confused: :fearful: :slight_smile:
Ale něco veselejšího. Do hraček taky hlavně bouchá. Jinak všechno rve do papulky včetně chlupaté deky atd. Prostě to, co má právě v dosahu. :grinning:
Chrastítka si zatím sám nebere. Když mu je vnutím, tak je čapne a šup do pusy. Nejvíc ho fascinují jeho vlastní ruce a nohy. Na ty kouká naprosto vyjeveně a pokud je opět nemá v pusince (tedy ruce :grinning: ), tak jim něco vykládá... :slight_smile:
Mezi Top Ten zábavu momentálně patří všechno nacpat do pusy, pozorování lustrů a různých světel, nošení se a koukání po okolí, pozorování stromů, pozorování mě při domácích pracech (hlavně nesmím sedět), stav, kdy je nahatý včetně koupání a do všeho toho jeho žvatlání... :grinning:
Hračky, hrazdičky atd. ho zatím moc neberou...
10. lis 2009 v 06:07  • Odpověz
Perchti to co popisuješ tak mi máme poslední týden to samý sem ráno totálně vyčerpaná :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi se jim teď něco děje..máme přeci jen skoro stejně staré děti..jsem KO jdu si udělat obří kafe nebo usnu... :pensive:
10. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahojte,
to nám teď El vůbec nechce spát přes den.......oči má už úplně červené - jak je unavená a né a né, vzteká se - chce nosit......už mě z toho taky pěkně bolí hlava.....a nic nestíhám....no jo, přejde to, jako všechno...ale jě to někdy fakt něco.....
Hel.: Jo, myslím, Alexandru, ta byla fakt strašně fajn.....moc hodná...a máš pravdu, že to povídání když jsme odcházely bylo strašně moc potřebné......ještě teď si kolikrát vzpomenu, co říkala........třeba, že mimije z počátku jako průtokový ohřívač...co do něj dáš, to zanedlouho vyprodukuje ven....:slight_smile:)
Percht.: U nás už kolikrtát taky nepomáhá to,co zaručeně pomáhalo, no jo, dětičky se nám mění......
Jinak taky povídáme ve velkém, někdy je to fakt sranda....co z ní vyleze.....většinou to zní, jako Ahoj, nebo domů...nebo takové chrrrrrchrrrr, oumn....no stranda :slight_smile:) a nonstop ruka v pusině....všechno je posliněné, jak ona, tak i my :slight_smile:)
10. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
Hezke odpoledne,
teda holky "delate mi radost", ze i vase deti maji obcas takove dny :slight_smile: Ja jsem si myslela, ze vedlevasich pohodovych spacu, mam to nejuknouranejsi.... miminko na svete. Asi to jsou opravdu vzdy nejake etapy a pak se to zase zmeni. Mala taky tak pred 2 tydny zacala hur spat a zase vecer brecet, ale ted to zase prechazi(tuk,tuk,tuk....). V noci vstavame jen 2x a uz 3 den usiname(sice zase 1-1,5) ale bez brekotu.

Slintani a cucani rucicek a prsticku u nas je take tak jak u joplin.
S hrackama si uz mavala a cpala do pusinky pred mesicem a neco, sama na posteli si ji samo taky nevezme, ale kdyz jsou u ni na hrazdicce...tak si hezky hraje a nekdy i chvilku sama.

Uz se chce hrozne posadit, sama se zvedne do takoveho pololehu a kdyz je oprena o moje bricho tak si porad seda...ale otacet na brisko se nam nejak nechce:slight_smile:.

Jedine co me ted "stve" je to usinani jen u prsu...

A holky, kde deti mate pres den. Ja jsem ji mela hodne v lehatku, ale v tom ted vubec nechce byt, tak jsem do obyvaku prevezla kolebku a koupime uz velkou postylku. Chtela bych , aby na me videla, abych neco mohla udelat. Gauc mame maly to se bojim, ze se najednou otoci a bude dole a nemuzu s ni byt porad v loznici nebo pokojiku na posteli....
10. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz
ahojky holky, tak jsem dnes byli na dětské chirurgii a 24.11 jdeme na operaci :frowning2: už ted mám hrozný strach,ale snad to malá dobře zvládne.
dnes jsem byli na prvním očkování a malá byla hrozná šikulka, chvilku pobrečela,ale pak byla OK...ted sleduji jstli bude horečka nebo něco..protože ji nesmím nechat plakat :unamused:

brisálek: to s tím sezením znám, malá už asi 2 týdny hrozně zvená hlavu jako do sedu, když ji mám na sobě tak dá hlavu skoro na pupek..je to šílené..pořad ji klubíčkuju, zdá se mi to strašně brzo a když jsem ji dala na polštář - aby byla ve zvášené poloze tak se překulila z něho jak se zvedala..ale na bok se ji zatím taky nechce a to je stejně ještě brzo.

jopli: jo Alex byla super, už tam není a pracuje v Brně..škoda.
jinak manžel rozjíždí firmu nákup - prodej hopsadel skákadel z číny a bude to psáno na mne.... zatím je to v začátcích...spusta vyřizování, atestů atd.... tak uvidíme :wink:

tak všm pěkný podvečer
papapa Helena
10. lis 2009 v 17:14  • Odpověz
ahojky holky ..tak jak se vede, postupne vas doctu ja mela na reklamaci notebooka,tak jsem byla mimo..u nas vse v pohode zacali jsme prikrmovat a nastesti sni i zeleninu ...uz se otacime na brisko je to sikulka a zatim je hodny..spinka celou noc..takove predpisove miminko..zatim no..tak hezky vecer vsem.papa :slight_smile:
10. lis 2009 v 19:31  • Odpověz
Mončo, tak to máš opravdu ukázkové dítě :wink:

jinak u nás taky vede všechno,co se dá strčit do pusy :wink:
10. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.