• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
ahojky holky,
tak dneska jsem se po 4 nocich konecne vyspala. Manzel odjel na 3 dny do Brna, tak Kacka okupuje jeho misto v posteli. A potvurka mala tam spi zarezana celou noc - kojila jsem jen 1x. To je hruza, v postylce se budi co 2 hodiny a v nasi posteli spi jako Sipkova Ruzenka :sweat_smile:

My taky porad slintame - bodinko neustale mokre, ruka porad v puse a zuby NASTESTI zatim zadne... :sweat_smile:

Jinak ja jsem pro malou do prizemi naseho domecku poridila jeste jednu postylku, ale vubec v ni nechce byt. :cry: tak na ni jen prebaluju. A pres den mam Kacku na zemi na dece - bud s hrazdickou - to si dokaze hrat sama treba i pres pul hodiny (jupi, konecne neco malo s prestavkama uvarim :grinning: ) a nebo na penovem puzzleti a na dece, kde pase kone a ma tam sterchatka. Kdyz varim, presunu ji desku s hrazdickou do kuchyne aby na me videla a je spokojena :grinning: a ja taky.. Na gauc ji uz radeji moc nedavam - bojim se, aby se nazacala otacet a kdyz uz ji tam dam, tak ji oblozim kojicim polstarem - ten je dost velky a vysoky, tak to jen tak nepreskoci.. :grinning:

Holky, co vase mimi a TV? Ta nase je neuveritelna divacka - je schopna si i vykroutit krk jen aby na tu TV videla!!! Snazim se ji davat tak, aby nevidela, ale proste ona je schopna vseho, aby se podivala.. :confounded:
11. lis 2009 v 08:27  • Odpověz
joan: :grinning: jo televize ten si taky krouti krk.vcera ho mela na chvili moje mamka tak pry koukal na detektivku s takovym zaujetim az z toho usnul :sweat_smile:
11. lis 2009 v 09:50  • Odpověz
Joan: moje malá aky miluje elevizi..hlavně u mých rodičů,mají ji blízko sedačky a malá pořád kuká...ja ji nechávám...myslím, že ji to nemůže ublížit..líbí se ji ty barvy a měnící se obrázky, doma ji dám do houpačky natočím na TV zapnu disney chanel nebo bebeTV- přímo pro nejmenší a mám na hodnku klid:slight_smile:
11. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahoj holky, nějak jsem teď nestíhala, tak tu pomalu aspoň dočítám co a jak :slight_smile: V sobotu jsme byli v Praze s pejskem na výstavě a dopadlo to skvěle! Pepinka to zvládla úžasně, kojila jsem tam 3x a dobrý. Jen byla škoda, že po hodinách čekání než jsme přišli na řadu my, začala malá hrozně plakat a tak nás manžel ani neviděl v kruhu a utěšoval prďolku, no... Ale já měla radost, že i cesta a všechno prostě dobře dopadlo. V neděli jsme měli u nás na cvičáku klubové závody a tak jsem si zkusila poprvé sama takhle vyrazit z kopýtka a manža s Josefínkou zůstali doma... No, já měla super dopoledne, ale doma to tentokrát nedopadlo nijak slavně :frowning2: Odjela jsem v půl deváté a v poledne jsem musela dom, protože míma zuřivě odmítala lahvičku a vřeštila a vřeštila :fearful: Takže když jsem přijela, střídala jsem prso s lahvičkou až nakonec teda něco z ní vypila, ale díky této zkušenosti mě bohužel žádné výlety jen tak nečekají :cry: Ach jo... Naše závodní kariéra se bude moci zase rozjíždět až přestanu kojit. Ale aspoň jsem si maličko vyčistila hlavu, člověk to prostě někdy potřebuje.

Včera jsem byla s malou na krvi, uf, ještě že jsem to neviděla "na živo" ale jen slyšela z čekárny, chuděrka moje malá... ale byla to fofrovka a dobrý. Ptala jsem se doktorky, jestli bych mohla místo posledního večerního kojení dávat UM, protože to noční vstávání a nespaní mě za ty tři týdny fakt drtí... Doktorka mi poradila Nutrilon 1, ale prý si nemyslí, že by vstávání přestalo a navíc by mohla malá začít odmítat kojení. No, to mi stačilo k rozhodnutí, UM nebude :sweat_smile: Prostě to musím ještě vydržet, určitě bude zase líp. Dneska jsme vstávaly v jednu, to jsem jí zabalila do zavinovačky a nakojila, Pepinka pak usnula a spala do půl sedmé! Zááázrak! :dizzy_face: Jen mě pěkně bolely prsa jak jsem v noci nekojila :grinning: Dnes jsme měli kontrolu na kyčličky a máme nález Ia-Ia! Huráááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jdeme ještě na kontrolu 8.2. a už nemusíme nosit ani široké balení, stačí jen 5x denně cvičit. Holky já mám takovou radost!

No, jdu vysvobodit Buřtíčka z postýlky a jdem masírovat, tak se mějte, my se zase ozvem :wink:
11. lis 2009 v 11:48  • Odpověz
Teda holky s tou televizi jste me docela prekvapily. Ja ji poustim jen kdyz malaspi. Myslim, ze na televizi se jeste nakouka vic nez je zdravo :slight_smile:, staci ze kouka na monitor:slight_smile:. Ale kdyz nahodou vecer nechce usnout a jdu s ni do obyvaku a tatka kouka na zpravy taky z ni nemuze spustit oci.

Martul ja bych mozna pockala na 4 mesice a pak zkusila lzickou kasi.
11. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ahojky holky.
martulik: máte výstavní pejsky? máte chovatelskou stanici? máte naháče že? jestli se nemýlím - se mi hrozně moc líbí:slight_smile:))) a co jste měli špatn kyčle? ja byl před 2 týdny na kontrole a už nemusíme...malá měla hned kyčle vpořádku.

Brisálek: ja malou pokud se kuká na TV tak ji nechávám....nedávámj zblíza, myslím, že je to lepší než monitor z blízka a zatím nmají vědomí,ale až si začnou vědomovat,tak nebudu PC zapínat vůbec, protože by byla pořád na PC a to á nechci..četla jsem to někde v diskuzi, že děti kopírují a to je pravda a pokud jsourodiče hodně na PC tak jejic děti budou také- je topro ně normální.
muj synovec už od 2 let je na pc na intrnetu atd..přijde mi to divné..to raděj pohádky v televizi.
ja jdu vozit malou...manžel mi přinesl podvozek tak ji hupsnu do kočáru otevřu okno do kořád a jde se vozit....
po tom očkování je nějaká divnábobek, tak at se pořádně prospí
papapa
11. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
čauky holky :slight_smile:
mně se malá minulý týden tak snažila vidět na telku, že se ze zad krásně přetočila na bok, no a tak když je nahatá (máme totiž látkovky, v nich se neotočí) tak šup na bok a hraje si a kouká. na bříšku už se na hračku i natáhne a podá si ji do pusinky :slight_smile:

taky mám v plánu až si začne uvědomovat okolnosti, aby nás neviděla u pc. včera mi známá půjčila kazety - dětské písničky, takové ty klasické, pěkné, akorát škoda že si je nemám jak nahrát. asi se to budu muset všechno naučit zpaměti ať rozšíříme repertoár:grinning:
jak jste na tom vy, zpíváte nebo čtete pohádky mimískům?
11. lis 2009 ve 14:43  • Odpověz
ahoj holky,

tak koukám, že televize vede všude, u nás taky. My taky používáme látkovky, tak to jde to přetáčení na bok taky hůř, ale zadaří se :wink: Jinak mu to samozřejmě jde úplně nejlíp, když je nahatej, to miluje.
Já Davídkovi zpívám a pohádky si zatím vymýšlím :grinning:
11. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
ahojky tak to máste šikulky děti,malá je hrozný lenivec, nechce na břicho nai se nenatuhe nic:slight_smile:)) jen šíleně zvedá hlavičku.
ja i zpívám vymyšlené písničky, nebo co mě napadne a pohadky zatím nepovídám-ale chci začít. máme mluvícího pejska od fisher price a je to super hračka, umí zpívat, říkadla, barvičky počty atd...svítí mu srdíčko a malé se to moc líbí. každé ráno si ho v postely pouštíme-je to takový náš rituál a onasi s ním brouká jak kdyby mu něco říkala :wink:

chtěla bych pod stromeček nějakou knížečku s říkadly nebo něco takového třeba i co sama hraje a říká je..nemáte nějaký tip? už jsme se koukala na FP - tam mají takovou knížku miniříkadla se to myslím jmenuje..musím se kuknout v ostravě
11. lis 2009 v 15:45  • Odpověz
jo holky chtěla jsem se zeptat bude očkovat prevenar nebo synflorix? ja byla rozhodnuta, že v pul roce určitě,ale pak jsem tady četla ty diskuze a nevím nevím...asi až v roce jen 2 dávky, co v?
11. lis 2009 v 15:47  • Odpověz
Holky, tak Josefínka se sama přetáčí na bok "skoro" od narození. Nevím to přesně, ale když dostala peřinku na kyčličky, což bylo myslím ve 3 týdnech, tak už to nějaký čas dělala. Bude to tím, že jsem jí (hned jak mi ji dali v porodnici na pokoj) dávala spát kvůli blinkání na bok. Nic jí nebylo překážkou... vaše látkové plenky jsou slabý odvar, my měli peřinku :wink: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#53-DSC05095.JPG Zato na bříško jsem se bála jí dávat, všichni strašili... no a dopadlo to tak, že bříško u nás zatím fakt v oblibě není. :sweat_smile:

Písničky zpíváme s DVD, koupili jsme Zpívánky a je to super. Z básniček má hrozně ráda "Šiju boty do roboty...", dneska odpoledne plakala a jak jsem jí začala motat s ručičkama, zpozorněla, a na konci, jak jí rozpřáhnu ručičky do stran, se rozesmála :dizzy_face:

helenacz: my půjdeme v lednu do toho vylepšeného Prevenaru, nemělo smysl dávat teď ten starý a pak nový, když by se dostatečně nevytvořily protilátky na ty nové kmeny... A co se týče termínu očkování, přijde mi zbytečné to odkládat až do roka, nejrizikovější skupina jsou ta miminka...
K pejskům: máme 2 holčičky - pudličku, se kterou dělám agility, a nahajdu, s tou jezdíme na výstavy, trénovat agi začnem znovu až na jaře, letos jsem se k ní už nemohla moc ohýbat, no :sweat_smile: Chovatelskou stanici zatím nemám, budu ji zakládat až budeme chtít štěňátka :slight_smile:
Kyčle měla malá (kvůli ppkp, nožičkám u hlavičky a menšímu množství plodové vody) špatné... nález ve 3 týdnech měla IIa-IIc (proto dostala peřinku), na konci září pak Ia-IIa (přešli jsme na široké balení), no a teď už konečně to Ia-Ia :dizzy_face: takže do příští kontroly už budem jen cvičit.
11. lis 2009 v 17:51  • Odpověz
autor
Ahojky! :slight_smile:

My televizi doma vůbec nemáme. A musím říct, že nikomu ani nechybí... :dizzy_face: Ale věřím, že miminka na to hledí ,,jak z jara", když Vikýskovi stačí k naprostému nadšení lustry atd. :grinning:
Zatím se taky nijak zvlášť nepřetáčí. Na bříšku se mu to líbí, ale po hračkách ještě nesahá. Spíš jen kouká a děsně u toho sliní... :grinning:

Noční krizi jsme zmírnili tím, že přítel odmontoval z postýlky jednu stranu, já ji přirazila ke své straně letiště a malému nechávám ruku nebo ho hladím. Nosit k utišení sice pořád musím, ale už nevstávám při každém zaplakání. A taky se mi zdá, že se hodně uklidnil, když mě cítí nablízku. :dizzy_face: Ke všemu nemám strach ze zalehnutí malého a můžu používat monitor dechu, což u varianty spol.spaní nešlo... :slight_smile:

My taky čekáme na leden a nový Prevenar. :wink:
11. lis 2009 v 18:05  • Odpověz
Ahojte holky,

tak my se taky ještě nepřetáčíme......jen poslední 3 dny jakoby spojí ruce k sobě a prohne se a dívá se jakoby nahoru a přijde mi, že se chce dostat na bok.....ale nevím, zda to dělá dobře.......učíte děti nějak to otáčení? Někde jsem četla, že se má pomalinku skrčit levá nožka a dát přes pravou a překulit a tak to zkoušet až to mimčo začne dělat samo, ale přejde mi divné ho to učit, naučí se to samo, že jo?

Jinak na telku taky kouká, taky se snažím, aby nekoukala moc...ale stejně jako Hel. si myslím, že teď z toho stejně ještě rozum nemají.......později už se budu snažit telku odbourat......

Jinak malé zpívám, taky samé vymyšleniny.......a někdy se sama divím, že se mi rýmují po :sunglasses: , řád na ní mluvím, jakoby byla dospělá, někdy si připadám fakt jako bláznivá, ale myslím, že mluvení je pro mimušky moc důležité...... beru jí s sebou v houpátku do kuchyně, kde v pohodě navařím...kouká na mě, už když byla v bříšku, tak sem její první citelné kopnutí zažila právě v kuchyni :slight_smile:, má ráda zvuk umývání nádobí :slight_smile:.
Taky asi půjdeme do toho Prevenaru....

Jinak k tomu natahování po hračkách, my máme takové šusťákové včelky na takové pružince a pro ty se natahuje a péruje s nimi, tahá je za křídla :slight_smile:...ale když jí hračku ukážu, tak to se nenatáhne, to jen upřeně kouká a stejně jako Vikýsek sliní :slight_smile:
11. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
dobré ranko maminky a mimisci :wink:
martulik: tak to máš s pejskama o zábavu postaráno :slight_smile: agility se mi moc líbí, já mám yorkšíraka, toho většího amyslím, že by byl na to super, protože je hrozně pohyblivý a vyskočí hrozně vysoko :slight_smile: kamarádka má taky naháčka kluka a je to hrozně fajn pejsek,,,.,,sice naše okolí takové pejsky moc nemusí,ale já pravě takové prdolky miluju.

k tomu prevenaru....jsem zdravotník a taky jsem chtěla co nejdříve,pak jsem promluvila s několika lékaři a ti mi řekli, že pokud nemám doma předškolní mimi tak stačí 3 nebo 2 dávky, protože to mimi se nemá od koho nakazit(pokud je staší sourozenec -je větší pravděpodobnost) tak jsem byla rozhodnuta pro ty 3 dávky no a pak jsem si tady četla ty diskuze na koníkovi a už jsem nevěděla jestli budu očkovat vůbec:slight_smile:)))) čím více čtu tak tím více mám zmatek v hlavě asi dám na selský rozum.

určitě do toho pujduale až v roce.-..myslím, že do roka mají ti naši bobci hodně očkování a zátěž na organismus a já mám jen adélku takže to oddálím...nebo možná zase něco přečtu a dám ji to hned:slight_smile:))
a taky asi pujdu do prevenaru..chtěla jsem Synflorix,ale počkám na tu novinku.
adélka snáší očkováni uplně perfektně..žádná horečka jen byla taková plačtivější unavenější a chce být pořád u prsu..jinak OK.

Perchticka: vy nemáte Tv doma? ty jo to jsi dobrá..fakt obdivuju, ja jsem hrozná ja bych bez Tv nemohla být - moje seriály a dokumenty :wink: určitě bych si zvykla..ale bylo by mi těžko :slight_smile: ani v PC nemáš Tv kartu?

Joplin: ja bych asi neučila přetáčení, miminka si na to přijdou sama a každé je jinak šikovné. má neteř(ted už 4 roky) od 10 měsícu byla a nočníku a sama si řekla-nikdo to nechápe,ale začala mluvit ve 3 letech...prostě každý je jiný. moje malá jede jen nohama ,ale ruce nic moc....

trochu jsem serozepsala :wink: tak pohodový den papapapa
12. lis 2009 v 08:31  • Odpověz
martulik: ještě jsem se chtěla zeptat jak pejsci reagují na Josefínku? papapa
12. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
Ahojte děvčátka,
když tady máme to hezké téma "televize", tak jsem včera neodolala a vyfotila vám, jak u nás teď poslední 2 dny koukáme večer na zprávy... http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#232-DSC06055.JPG holky, to je fakt neštěstí! buď tak, nebo když vyndáme a případně i vyměníme za dudu, přijde strašnej řev... do teď to u nás nebylo takhle závislácký, cucala si spíš pěstičku anebo prstíky... jenže teď jen palec, palec, palec... rukavičky jsou k ničemu, leda by byly gumový... nejdřív si je pořádně proslintá (a to festově) a pak přes tu rukavičku nasaje paleček a mlaská a cucá... no děs! jak to odnaučit??? pomooooc!

helen: yorkšírci to taky hodně běhaj :slight_smile: mě to strašně chytlo, vyřádí se pejsek i já, cestujeme na různá místa za závody... potkávám se se stejně "uhozenýma" lidma :slight_smile: je to opravdu relax... když jsem před rokem a půl doma nadhodila téma "naháček", tak taky přišlo zhrození... manžel to okomentoval tak, že je to snad ten nejošklivější pes na světě, tak proč ho musíme mít zrovna my? :grinning: to už jsme měli tu naši pudličku... no, takticky jsem to zvládla a máme obě holčičky a manža je má obě hrozně rád :dizzy_face: naháči jsou povahově hrozně zvláštní, já jsem fakt unešená!
12. lis 2009 v 09:03  • Odpověz
helen: holky jsou moc hodný! nežárlí, občas si k ní čmuchnou, ale jinak si jí moc nevšímají... zajímavějši to bude, až všechny polezou po zemi :sweat_smile: teď mi nahaťulka zrovna leží pod dekou a ani nedutá :grinning: musíme si jich taky hodně všímat, aby nežárlily... když kojím a přijdou ke mně, tak je normálně pohladím, nechám je a´t si ke mě klidně lehnou... jen hlídám Josefínku, aby si neustlaly přímo na ní... naháčci totiž hodně rádi pyramidují :grinning: http://www.hoddog.wbs.cz/Fotecky.html?fotka=37#foto
12. lis 2009 v 09:14  • Odpověz
:slight_smile: tak to je šílená fotka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to je bomba! no dávej bacha at to nelehne na maliu a neudusí...mám mladší sestru a te vlezla do kočárku kočka a strčila ji ocas do pusy...málem ji udusila,ale kočky to tak dělají, ale náoda je blbec.
jinak o tom cucíní tak jsem četla debatu, že je lepší dudel, protože palec tomu dítěti nevemeš,ale cumlík ano a jinde zase psali at dítě nechám tak, že má zatím jen v puse hmat, aje to pro ně hrozně ůležité k vývoji..tak nevím zase 2protistrny. Adélka mi dudlík bere, takže já ji dávam cumel a když si dá ruku do pusky tak ji nechávám,ale ona to nedělá často...raděj má ten cumlík..ja jsem si jí totiž naučila, že pokud je nevrla nebo před usnutím ji tam dám kapku Sab simplxuu a ona tahá jak zběsilá :grinning:

jinak ty agility musí být perfektní, ja to chěla taky dělat,ale byla jsem od ráno do večera v práci a o nás je to myslím v podnělí ebo ve čtvrtek v 5 a to já nestihala a ted s malou taky ne..možná až bude mít tak rok a pul pujdu do toho...

jo holky na kolik si dávate mateřskou? ja na 3..přemýšlela jsem o 2 letech,ale nechám to na 3.
vařím dneska španělské ptáčky, malá usíná tak to jdu dodělat..papapa
12. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
promiň za ty překlepy.... :sweat_smile:
12. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahojky holky,můž :grinning: u se k vám přidat??????????????
12. lis 2009 v 10:42  • Odpověz
autor
Heli, bez TV jsme dobrovolně. Nějak nám došlo, že ji nijak zvlášť nepotřebujeme a aspoň je víc času na povídání a před mimi i na knížky atd. :dizzy_face:
V počítači Tv kartu taky nemáme. Zpravodajství, počasí atd. si najdeme na netu. Do budoucna nějakou televizi možná pořídíme do domečku kvůli pohádkám pro malého. Stejně si ale myslím, že nás to moc nezmění... :wink:
Zajdo, vítej! :slight_smile:
12. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
Ahoj zajdla, myslim, ze vsechny reknou, urcite muzes, vitej ! :slight_smile:
12. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
Ahojte holky,

Martulikk.: Tak my máme taky malého závisláčka na prstíku (koukněte do fotek :slight_smile:......nějak se s ním uklidňuje, když třeba nemůže usnout, nebo jen tak - kvůli tomu už ani nepoznám, kdy má hlad........zatím to nějak neřešíme, ona je ve zkoumacím období....ale těch slin, ach jo :slight_smile:
Ti Vaši pejsci jsou moc fajn, naháči jsou moc srandovní pejsci...kamarádka ho má taky a je s ním fakt sranda........no a má moc hezké jméno :slight_smile:

Zajdla vítej mezi námi :slight_smile:

Já půjdu na 3 roky.......nějak mi přijde, že dva je fakt málo, bylo by mi malé líto.......tchýně je ředitelka ve školce a říkala, že jíïm tam teď dávají strašně moc takových malých dětí a že je to hrozně smutné......že ty děti nekomunikují a drží se zkrátka a jsou strašně moc plačtivé......to mi přijde fakt hrozné.... :cry:

A bez telky bych to asi taky nezvládla, já ani tak na ní nekoukám, mám ji, když jsem sama s malou doma jako kulisu.....a co jsem doma, tak jsem taky začala večer koukat na seriály (:slight_smile:).....nějak si u toho odpočinu.....
12. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
Martul, mala taky porad cuca prsttiky, nejen palecek...nekdy je ma uplne rozmocene. Jak uz jsem nekolikrat psala, dudlik v zadnem pripade nechce, tak ji rucicky porad vyndavam a davam ji hracku.

Ja bych se taky bez TV obesla, asi 10 let jsem i taky videla jen kdyz jsem byla u nasich. A ted na ni stejne nemam cas a ve zpravach je opravdu jen to co na netu.

Materskou porad rozmyslim, mam dobrou praci a mazu ji delat z domova, takze by se mi mozna vyplatili 2 roky a pak na 2 dny v tydnu...ale urcite nechci jit na plny uvazek a malou ve 2 letech dat do jestli na cely tyden.

Tak jsem holky udelala male novou leharnu:slight_smile:. Na zem se mi ji davat nechtelo, ze tam je zima a taky mame kocku, tak je snazsi, aby se kolem ni motala. Tak jsem roztahla gauc a dala nanej hraci deku, moc se ji to libi:slight_smile:

Dneska jsem byli nechat pichnout nausnicky, tak uz mame pravou :slight_smile: holcicku. Bylo to vpohode, vzala si ji sestra a byli v zadni ordinaci sami, tak nebylo moc slyset:slight_smile: a kdyz ji prinesli stacilo chvilicku pochovat a uz neplakala. Hrozne jsem se toho bala a nebylo to tak hrozne.

Ja jsem nechala male synflorix. Taky jsem si po precteni diskuzi rikla, ze jsem mozna nemela, ze stacilo az v 7 mesicich a mozna to i pak budou uz hradit. Ale ted jak jsem cetla, ze po te chripce na Ukrajine umiraji na pneumokokove zapali plic, tak si rikam, ze aspon bude trochu chranena, kdyby nahodou(jinak si myslim, ze se z toho dela vetsi humbuk nez to je, ale aspon ma nejakou"vymluvu").
12. lis 2009 ve 12:19  • Odpověz
A jeste jsem se chtela zeptat jake pouzivate plinky?
My pampers a ted posledni dobou se mi stava, ze ma pocurane zadicka-bok...teda trosicku, ale ma tam male kolecko. Koupili jsme uz vetsi na 7-13kg(uz mame 8) myslela jsem, ze je to tim, ze je ji to male. Ale asi ne. Myslim si, ze kdyz zvedne trochu nahoru nozicky protece ji to tim tenkym na boku na zada. Prebalova jsem ji i kazdou hodinu a taky se to stala, takze preplnenou plinkou to asi neni.
Tak nevim, jestli nemam zkusit jine plinky.
12. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj Brisalku,

no, to nám se taky někdy stane.....používáme Háppy a přijdou mi v pohodě.......a náhodou i Tesco Essencials jsou fajn.....
12. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
Zajdla vítej, koukala jsem že jsi rodila na můj termín a máme stejný kočárek :grinning: akorát trošku jiné barvy. jsem s ním moc spokojená.

K těm prstíkům, na plavání mi říkali, že když si cumlá prstíky nebo celou ručičku je to v pořádku, zkoumá nové věci, ale jakmile si začne cucat jen paleček, tak honem vyměnit pokud to jde. protože paleček může zavazet při správném růstu zoubků, dudlík ne. Lili mi taky jeden čas chtěla neúnavně cumlat paleček, taky jsem dávala rukavičky, pak se daly skoro ždímat :stuck_out_tongue_closed_eyes: naštěstí si ho nechala vyměnit za dudlík.

martulikk: zkus když si začne cumlat paleček, chytit za ručičky a třeba cvičit, protahovat nebo jen tak držet a povídat, u nás to zabíralo :slight_smile:
12. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Co se týče rodičovské, tak u nás je to všechno trochu jinak. Já zvolila dvouletou, na kterou vzápětí přešel přítel, neb nám staví dům a přišel o práci. Já mám skvělou práci, takže už normálně pracuji (čtyři hodiny denně) a malého hlídá moje maminka (do jeslí bych mimi nikdy nedala), která už je v důchodu a v dětech vždy viděla smysl své existence... :dizzy_face:

Pleny. My vyzkoušeli Tesko, Alana, Pampers a nakonec skončili u DM Baby Love. teď zrovna vel.3. Nejsou drahé, mají pružné pásky na bocích a prodloužená zádíčka. Ač Viki občas kadí jak Amina, tak ještě neprotekly a to bylo fakt s podiven. Takové akvárko... :confused: :grinning: Vážně doporučuji jsou moc příjemné. :slight_smile:

Zatím nepalečkujeme. Má v puse celou pěst nebo všechno ostatní. Dudlíky MAM jsou super. Malý dudel nechtěl, ale tyhle jsou zdrsněné jako imitace pokožky prsu. Jen už teď miluje velikost 3+... :grinning:
12. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
Jo jo, ty DM Baby Love máme taky, jsou dobré, ještě neprotekly......
12. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
Ahojky Zajdo :wink: Vítám tě:slight_smile:

ja jsem vyzkoušela tesco essential-ty jsou perfektní, jinak máme ještě huggies -ale ty premium-ty obyčejné jsou prej na prd a ted jsem si v globusu koupila pampers sleep and play..používám 2 den a zdá se mi, že jsou nejlepší!!!!-ale bacha hodně mimi má na ně alergii je tam heřmánek-ale malá je zatím v poho. kamarádka má taky ty z DM a je s těma maxim.spokojená. já si nakoupila huggies ještě v těhotenství(asi 30 balíku :grinning: ) a ted jsem si nakoupila ty pampersky....kupuju v akcích a ve velkém.....nevím jak vy ,ale my jsem měli první 2 měsíce velké balení huggies premium multipack-na týden, ted máme tak 3,5 balení na měsíc..no šílená spotřeba :wink:

vlhčené ubrousky používám jen huggies nebo pampers-zdají se mi nejlepší...ale já používám jen venku..doma, u našich vždy sprchuju zadeček, takže tospotřebu moc velkou nemám.
12. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.