• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
brisálek: gratuluji k naušničkám, já už se těším až bude mít malátaky naušničky a nechávala jsinastřelit nebo píchnout? ja chci nastřelit.
12. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
Ahoj, můžu se k vám také přidat?
Tuhle diskuzi čtu od začátku, ale zatím jsem jenom četla :wink: Mám chlapečka Filípka a zítra bude mít 3 měsíce a 3 týdny, je to pěknej chlapák a ve 3 měsících měl 6490 g a 63 cm, teď už má určitě 7 kg :sunglasses: Jinak k diskuzi telky, u nás vede fotbal, na který kouká s táťkou (budu mít asi 2 maniaky..) A cucání je u nás také neustále (dudlík jenom na spaní jinak letí obloukem) celá pěstička a slintá jako "bernardýn" :wink: Jinak se už někdy otáčí na bok, hračky bere do ručiček asi týden, ale hned si je cpe do pusinky a prohlíží je jenom chvíli a když ho máme položeného na sobě tak zvedá hlavičku a skoro si sedá.
12. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
perchtičko klobouk dolů,já se bohužel u televize naučila i spávat,bydleli jsme skoro na samotě tak mi nebylo příjemný to ticho,a navíc mám blbý spaní,vzbudím se a třeba další tři hoďky nemůžu zabrat,a mít takovou zásobu knížek,tak nevím kde bych je skladovala,v knihovně si většinou skoro nic nevyberu,to radši přeberu mámě co si donese,ale já byla odmala šílenej čtenář,knížka na odpoledne jako malina.Malýmu ale zastiňujeme kolíbku a telka je hodně ztišená,aspoň je zvyklý na určitý ruch a až zas někam vyjedem tak ho nebude budit,,ticho"noční přírody
plíny používáme tescový a zatím v pohodě
jinak Mareček si přestal vykládat s náma,ale kecá sám se sebou nebo s hračkama-nejlépe s rukou v puse a když ji tam má mlo vraženou tak se dovede pěkně rozčílit,ale u nás jsou to ty zuby
12. lis 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
Téda, co já a televize, ale klobouk dolů před Tebou! Čtyři děti! :confused: :slight_smile: :dizzy_face:
Mě stačí ten náš malej ,,chachárek" až nad hlavu... :grinning: :dizzy_face:
No knížky. Teď je to jedna z věcí/činností, která mi hrozně chybí. S malým můžu skoro vše, jen si nesmím sednout a číst. :frowning2: Fakt se těším, až to jednou zase půjde. Pěkně pod deku, čajík vedle a hurá do stránek... :dizzy_face:
Ahojky Beety! :slight_smile: Filípek je moc pěkný kluk! :dizzy_face:
Heli, Tesco es. jsou taky fajn. Já z Teska používám vlhčené, modré ubrousky. Mají i praktické zacvaknutelné balení. Mě se to lepené na jiných vždy nějak odlepilo a ubrousky vyschly. :confounded: Spotřebu plen jsem zatím raději nepočítala. Taky mi přijde, že pořád jen kupuji pleny. :grinning:
12. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
Jééé, máme nová lvíčátka, ahooooj :slight_smile:

Holky, když u nás je problém, že malá dudlíka občas akceptuje, ale spíš na něj prdí... vezme si ho v kočárku nebo v autosedačce, doma málokdy... takže vyměnit paleček za dudu se mi zatím snad ani nepodařilo... zkoušíme si hrát, když dáme rukavičky, za minutku (možná ani to ne) jsou tak proslintaný, že vyloženě čvachtaj :sweat_smile: no, jenže večer, kdy je už nejhůř, tak jí prostě už nic jiného nezajímá, ach jo... Dneska jsem vytáhla ten MAM dudlík, ale totální nezájem...

K plínkám: úplně na začátku jsem vyzkoušela 3 balíky Happy, nebyly špatné. Nejlepší ale byly Huggies premium a Pampers newborn :slight_smile: S těmi jsem opravdu spokojená! Vyzkoušeli jsme i dvoje balení těch Pampers premium care, ale žádný zázrak... No, to první balení dobrý, ale teď máme ještě půlku toho jednoho a Pepince už jsou ty plenky menší (přitom na šířku jsou moc velké), tak nám dost protékají. Až doděláme těch zbylých 30 plenek, tak už přecházíme na velikost 3 :slight_smile: Ubrousky mám ráda Johnsonś, jsou hezky dlouhé (i když na spodu bývají už moc mokré), Huggies - ty s aloe moc hezky voní (občas se ale drolí), Pampers taky nejsou špatné. V kočárku teď doděláváme Niveu, ale nejsou nic moc. Na začátku jsme měli takové to reklamní balení od Hippu a ty byly super! No a závěrem... přestože používáme i parfémované ubrousky a plenky jsou taky něčím napuštěné (aspoň to tedy některé maminky píší), tak jsme do teď neměli opruzeninky :dizzy_face:

Jo a děkujeme za pochvalu pejsáčků, jsou moje veliká láska :slight_smile: Proto lítám (většinou) vedle překážek ať už prší, sněží nebo vaří sluníčko. Je to fakt super zábava a sport!

joplin: fotečky jsem viděla, jsou to ale všichni slintové :grinning:

brisalek: gratulujeme k naušničkám! vítejte do klubu :wink:

betty: máme stejně staré dětičky :slight_smile: Josefínka je jen o pár hodin starší :slight_smile:

Jo a televize? Ještě že jí máme!!! V porodnici mi hodně pomohla zabít čas a doma slouží spíš jako kulisa. Nemám šanci na cokoliv koukat v přímém přenosu. Když chci něco vidět, tak si to musím nahrát a pak po částech nebo se zastavováním dokoukat :grinning:

Uf, tak snad jsem nezapomněla na nic odpovědět... dneska jste se tu nějak rozepsaly, tak se omlouvám za delší popis :sweat_smile:
12. lis 2009 v 18:37  • Odpověz
My teď máme zase zpátky Pampers už velikost 3 (4-9 kg), 2x nám protekly ale jen trochu, předtím jsme měly Huggies, ale ty mi přišly trošku moc "humpolácké", ale nakonec také nebyly nejhorší.

perchticka: děkuju:slight_smile: Vikýsek je také krásný chlapík... :wink:

martulikk: koukala jsem, že je tu víc dětiček ze stejného dne, byl nějaký plodný :wink:

Dneska už Filda nejen cucal celou pěstičku, ale ještě u toho šíleně začal mlaskat až jsem z chůvičky večer myslela, že pobrekává a když jsem přišla do pokojíku tak jsem zjistila, že si slastně cucá celou pěstičku a mlaská :slight_smile: trčila jsem mu místo ní dudlík a pak usnul, přes den to je ale horší...
12. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
Hojky holky.Díky za přivítání.

Měla jsem návštěvu,pak jsem utíkala pro Lucinku do školky.Zastavily jsme se s holkama u babičky a pak fijó domů a navařit večeři.Manža jezdí od pondělka do čtvrtka pryč,tak mu chystám teplé jídlo,když přijede.Dneska zrovna přijel moc pozdě,tak byl tak hodný,že mi zajel ještě pro nutrilon,protože nevím,jestli by mi vyšel na ráno.Já okoupala holky a manža si šel s tou starší lehnout a přečíst pohádku.

JInak TV Linda sleduje.Je úplně zažraná. :grinning:

A plínky.Já vyzkoušela DM,tesco a pampers.Na pampersky nedám dopustit,ty jsou nej.DM a Tesco přes noc nevydrží a protečou.Tak přes noc jedině pampers. :grinning:

Palec si dudá sem tam,dudlíkem nepohrdne v počárku,tam je s ním nejspokojenější.

Linduš dám do kočárku a má to snad na povel,že zaklapne a spí.Ale jedině s dudánkem.
V noci zase spí jedině bez dudana. :grinning:
12. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
ahojky holky,

taky prispeju do diskuse o plenach. Pres den mame latkove, ale na noc jsem se naucila davat papirove.
Ze zacatku byly skvele Huggies Premium, ale prijdou mi celkem drahe :sweat_smile: tak jsem presedlala na Tesco Essential - ty jsou fakt super a vydrzi celou noc. :grinning: No a v akci jsem ted koupila Pampers sleep and play, nejsou spatne, ale nevydrzi dlouho. Jak jsou takovy "tenky" tak se rychle procuraji.. takze tyto doberu a vrham se opet na ty Tesco pleny :wink:
12. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz
hezke rano vsem, nausnicky jsme nechali pichnout od pani dr. , nikdo v okoli je nenastreluje, ale bylo to fakt v pohode
13. lis 2009 v 08:28  • Odpověz
Hezké dopoledne,
my měly hrooozně fajnovou noc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tatínek má volný víkend, tak si ho zkusíme na dnešní noc nastěhovat k nám do ložnice :slight_smile: Pepinka usnula v půl desáté večer, vzbudila se v půl třetí. To jsem jí po tmě přebalila a šoupla do zavinovačky. Napapala se a usnula po třetí hodině. No a vstávala až v osm! :astonished: :slight_smile: Mě teda vzbudil jeden hafík dřív, protože mu nebylo dobře, ale aspoň jsem stihla vyvenčit, složit prádlo a taky se nasnídat. Jeeee! Kéž by to zase nějakou chvilku vydrželo... Těch probděných nocí bylo už zase nějak moc...

Ty plenky taky kupujeme v akci, i tak to vyjde na hromadu peněz, ale jsou to věci, ve kterých miminko tráví 24h denně, tak chci, aby byly dobré. V podstatě jsme zatím kupovali v průměru za 3,50Kč/ks.
joa.n: my jsme ty Pampers sleep&play teda nezkoušeli, ale co jsem četla, tak tato řada by snad měla být slabší (nebo obyčejnější) než ty ostatní. My měli zatím ty new baby (velká spokojenost) a teď budem přecházet na active baby (č.3), tak jsem zvědavá jaké budou.

Jo, holky, Josefínku máme dnes už krásných 16 týdnů :dizzy_face: a váží už 5,7kg, Buřtíček náš nejdražší :dizzy_face:
13. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
Dobré dopoledne všem :slight_smile:
Právě jsme se vrátili z procházky, v kočárku je Filda schopen i přes den prospat několik hodin doma je to ale horší :slight_smile: Přes noc musím zaklepat, spí krásně, usíná okolo půl sedmé a budí se až na nějaké vyjímky tav půl páté a teď posledních pár dní ještě pak usne a vstává tak v půl sedmé...

Poslední dobou, ale vyžaduje stále víc pozornosti, sám si vydrží pohrát jen chvilku, ještě před pár dny si vydržel hrát s hrazdičkou i půl hodiny, teď po pár minutách kvičí a jakmile si ho vezmu na klín nebo mu něco ukazuju je klid:wink:

Jinak Pampers active baby (č.3) používám a jsou fajn, jenom mě po Huggies překvapily, jak jsou tenké, ale protekly asi jenom 2x, a jinak vydrží celou noc.
13. lis 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojte holky, tak jak se tu máte,mám teď vždy jen chvilku tak sem tam nakukuji, ted se zrovna maly vzteká :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,že ho nikdo nechová,já ho naschvál ignoruj :wink: i. Jinak je to už měsíc,co vyřizujeme hypotéku :astonished: ,do 26.11 máme většinu zaplatit a neodešla ještě ani koruna :frowning2: ,zatím co my stále platíme :frowning2: , za odhadce ,za vyřízení, za katastr , za .... to teda nevím,jak to dělají lidi,co vychází úplně naknap a chtějí vlastní bydlení, to se pak nemůžou lidi divit,že i mladé rodiny raději bydlí v podnájmech....nemají prostě jinou šanci...
Doufám,že to vyřídit stihneme....nejraději bych tu kozu v bance zaškrtila,typická kariérista, titul, 30 na krku a žádný vztah k dětem,takový ženský nesnáším, malej na ni juká a ona ho ignoruje....pouze konstatovala, to jsem ji málem zabila, dítě 1 ks.... :angry:
už aby to bylo za námi, možná bychom se do Vánoc stihli i nastěhovat... :slight_smile: záleží,jak rychle postaví cest k bytu....

Prcek roste jako z vody, má už jistě alespoň 7,5 kg, je teda dnes obvzlášť děsně náladový, pořád si vymrčuje pozornost....vzteká se a vůbec zlobí....v těch nervech se mu ani nedivím, asi to chudák prožívá s námi... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
Betty, tiše závidím to spaní. Noční. Viki usíná kolem osmé, ale kolem půlnoci bývá vzhůru a pak už obvýklých co tři... :confused: Mezitím občas pláče ze sna a občas kvůli prdíkům. Takže já se v kuse skoro nevyspím déle než dvě hodinky. :unamused: :wink:
Venku v kočárku to bývá daleko lepší. Tam chrní taky jako dudek. :slight_smile:

Martuli, kéž by vám to krásné spaní vydrželo! :slight_smile:

Kuchy, nepamatuji si, jestli kojíš, ale říká se, že když je nervózní máma, bývá i jiné mlíčko a mimi na to reaguje podobně. Zkus vypnout a hypo neřešit. My s tím také zažili své, ale to jsem byla ještě těhu... :sweat_smile:
13. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
Ahojte holky,

vítám Betty :slight_smile:

jen ještě k diskusi o vhlč. ubrouskách......nám se Eliška obsypala na zadečku z Huggies Pure - jsou takové drolivé.....a to nám jich mamka kopila 5 balení.....tak jsem je využila v kuchyni při úklidu....¨
Jinak u nás taky vedou ty Tesco ubrousky...a podle mě nejvoňavější jsou od Hippu :slight_smile:, Nivea nijak neokouzlily - na to, že patří mezi ty nejdražší......
Holky, jakou používáte na mimča kosmetiku? Strašně moc nám teď vyhovuje NiveaBaby - olejová pěna do koupele je fakt superní - Elča je po ní celá taková promaštěně hlaďoučká :slight_smile:

Já jsem dnes sbalila kamarádce tašku veciček, co do nich už ta naše velká holka nevleze, je to šílené, jak rychle roste......když se kouknu na její první fotky, tak už to snad ani pravda není :slight_smile:, že byla tak maličká.....utíká to....

Jo, a taky jsem se chtěla zeptat, jak dáváte děti večer spinkat, máte je v zavinovačkách, nebo normálně přikryté peřinkou? Nám právě El už ze všech rychlozavinovaček vyrostla.....tak se chystáme koupit nějakou tu peřinku....asi nějakou tu antialergenní.....jeké používáte Vy?

Jinak přeji hezký večer, u nás už se spinkááááááááá
:dizzy_face: :dizzy_face:
13. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
Já jsem byla hodně spokojená s Infadolanem, na ten mě navedli v porodnici a až dodělám tu hromadu krémů, kterou jsem si nakoupila dopředu ještě v těhu, tak ho asi znovu koupím. Pak byl výborný krém od Hippu. Weleda mi smrděla (ale manžovi zase voněla) a taky se dost špatně rozmazávala. Teď máme Niveu, maže se dobře, ale asi už do ní znovu nepůjdu. Jo a na pejska (Josefínku jsem s ním ještě nemazala) máme ten olivově zelený Johnsonś, ten je moc příjemný a voní taky hezky.

Co se týče zavinovaček, tak u nás moc nefrčí. Ze začátku jsem vůbec nevěděla jak na to, z porodnice jsem v mnoha ohledech odcházela jak čistý nepopsaný list papíru... navíc Pepinka pak stejně dostala peřinku na kyčličky, takže s tou se vešla jen pod deku... byly nám k ničemu i ty spací pytle :frowning2: Párkrát jsme tu zavinovačku teda zkusili, ale spíš bylo víc řevu než úspěchu. No ale teď asi poslední 3 noci mi docela pomohla, protože se malá docela budí rozhazováním ručiček, proto jí v noci, když se vzbudí, zabalím. Večer usíná ale jen pod dekou. Máme takové slabé zavinovačky na suchý zip, objednávala jsem si je přes kamarádku ze zahraničí, protože u nás se koupit nedají. Bohužel tu nejmenší velikost jsme skoro nevyužili, ale máme ještě 2 větší, tak snad se budou hodit. http://www.amazon.com/gp/product/images/B00189AQRO/sr=8-21/qid=1258143103/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=165796011&s=baby-products&qid=1258143103&sr=8-21 Takhle to pak u nás vypadá v reálu: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#223-DSC06016.JPG Jinak pod tou dekou takhle spinká i bez zavinovačky. Klasická deka mi na to naše prťátko přijde ještě moc velká (koupili jsme velikost 90x120). Je to Scarlett bavlna-satin, ale musím říct, že to nevypadá nic moc, objednávala jsem to přes net, vidět to v reálu asi bych to nekoupila, tak uvidíme jak se nakonec osvědčí.
13. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
autor
Dobré ranko!

Tak kosmetiku používám Veledu. Mi voní moc fajn a máme od ní ještě olejíček na masáže po koupeli a krémík proti mrazu na obličejík. A kromě ceny je vážně super. :confused: :slight_smile: Koukala jsem se ale už po právě Nivea. Asi ji taky zkusím. Hlavně hledám tu olejovou, nepěnivou koupel pro mimi, která by nedráždila očička a zvláčňovala pokošku. Já mám totiž Niveu v oblibě pro sebe. Krémy a sprchové gely. Pěkně mi voní. Ale pro mimi zatím fakt nevím. Tak uvidím až dojde Veleda. :slight_smile:

Viki spí v takovém chlupatém overálku na dva zipy vepředu. Pod tím má bodýčko a plenu. Místo spacího pytle. Teď už ho přikrývám dětskou peřinkou 120x90, která je dole zarolovaná. Prostě se mi nechtělo investovat, když ze všeho tak rychle vyroste. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc máme doma docela chladno a v noci větráme. Neusla bych se zavřeným oknem... :wink:
Až budu mít chvilku, nafotím ho ve spacím a dám do galerie. :wink:
14. lis 2009 v 06:46  • Odpověz
Dobré ráno,
dneska jsme už bohužel v půl páte vstávali, Filda už nezabral ( řval jak pavián a za chvíli byl celý rozesmátý, hlavně, že nemusel spát a já i taťka jsme si s ním hráli).Šel spát až teď a to už zase já neusnu :frowning2: No nic, ale nebudu si stěžovat, je fakt, že bych se ze vstávání co 3 hodiny v noci zbláznila, ale je to asi tím že je na UM, tak se víc "zaplácne" a spí. Je fakt, že od doby co máme Fildu už nespím tím tvrdým spánkem co dřív, jsem každou chvíli vzhůru,když se přetáčí nebo brekne... takže se stejně moc nevyspím.

Jinak já mám koupené spací pytle, ale zatím nějak neměly úspěch. Filda je dost "konzervativní" a spí pouze v jedné zavinovačce (když jí peru musím jí sušit fénem nebo žehličkou, aby v ní mohl zase rychle spát). Koukají mu nohy, ruce má také venku (je vlastně zabalený jenom přes tělíčko) a na to je ještě přikrytý peřinkou (v albu mám jednu fotku jak spí v postýlce).

Co se týká ubrousků tak většinou používám pampers senzitive a měla jsem i z DM, oboje jsou v pohodě.

Kosmetiku jsem dlouho používala jenom šmírové mýdlo z lékárny a mast leniensku, Filda měl ale strašně suché a drsné tvářičky, tak jsem začala používat Niveu a moc se mu to zlepšilo. Teď používám i niveu na koupání.
14. lis 2009 v 08:25  • Odpověz
Pěkný den,teda obdivuju vaše dětičky že spí ještě v peřinkách,Mareček z ní utekl po měsíci,už v porodnici byl nejspokojenější nahatej,teď doma to bohužel moc nejde ale když tak řádí jak čertík,a nejspokojenější je ve vodě,pak můžem vytírat celou kuchyň-v koupelně máme zimu,
plíny používáme buď tescový,nebo haggisky-podle toho jestli jedem do města,nebo u nás,ale taky se chystám používat přes den látkovky a na noc papírovky,myslím,že se pak dřív odnaučí-nebo v to doufám a přes léto bude stejně bez,a ubrousky máme z dm a hipp,pak ještě zásoba co jsme podostávali,ale myslím že nejhorší byly náhradní do krabičky linteo-nešly tam nacpat a vysychaly,navíc mi přišly dost malý a tenký,když se pokadil tak jsem si skládala tři na sebe
kosmetiku zatím máme z ori a johnsna,plus dárečky něco dm a ještě cosi,ale pomalu si kupuju seba medku-moc mi voní,a máme ji odzkoušenou z porodnice
zatím ahoj nastává krmení dravé zvěře,prvně malá a pak velká
14. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
Pěkné poledne :slight_smile: já taky už v porodnici malou nechávala rozbalenou a byla nejspokojenější. teď máme zavinovačky pod malou v postýlce, jinak už je nepoužíváme.
kosmetiku jsme měli weledu, teď seba med (tchýně nakoupila asi tři různé značky), ale weleda se podle mě líp vstřebávala (olejíček), takže se k ní asi pak vrátím.
ubrousky máme pampers a jsem s nimi naprosto spokojená, ještě mám několik balení nějakých "no name" co jsme dostali, ale ty asi taky využiju nějak jinak, jsou jak papír a mají divnou vůni.
14. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
ahojky,

tak mi na Kacku pouzivame klasiku: na telicko olejicek Aviril (krasne voni a stoji jen 17 kacek :grinning: ) na zadecek Rybilku. Kdyz byla opruzena, hodne nam pomohl Sudocream. Na vlasky mame Johnsona - koupel pro novorozence a na zadecek Nivea baby mydlo. Jinak zadnou kosmetiku, ma velice jemnoukou kuzi a dr. nam vesmes vse zakazala. A to co pouzivame, nam uplne staci. :grinning:
Ze zacatku jsem nemohli pouzivat ani vlhcene ubrousky, ale postupne jsem vyzkousela, co nam sedi: Hipp, Johnson Baby, Dm - ty zelene ze zacatku delaly problem, ale pak si Kacka zvykla, od Alberta s hermankem - jsou super mokre, ale delaji divnou penu, takze uz priste ne :confounded: a ty modre Tesco - ty jsou super - do nich pujdu priste.. :slight_smile:

Jinak Kacka asi prvni 2 mesice spala jen v zavinovacce- hodne se budila a hazela rucicikama. Ted uz spi jen ve spacim pytli a je prikryta klasickou perinou v postylce.
14. lis 2009 v 15:33  • Odpověz
Filda je taky pěkný "exibicionista", který je nejradší nahatý, jakmile sundám plínku je ve svém živlu a večer před koupáním ho necháváme úplně nahatého (jenom přikrytého plenkou) a to řádí jak černá ruka a hlavně je ještě tak alespoň 1/4 hodiny v klidu, což je v podvečer dost vzácné :wink:

Dneska u nás byli na návštěvě naši a samozřejmě naše zlatíčko bylo naprosto vysmáté a bez řvaní, takže jsem opět slyšela co si stěžuju, že máme zlaté miminko (no uvidíme za chvíli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2009 v 16:30  • Odpověz
Ahojky holky, tak u nás tedy taky vede Aviril - já jsem si nakoupila sebamed - protože mám poukazky do lékarny a z nemocnice vím, že je perfektní,ale na Aviril nedám dopustit, protože malá jaká je vlasačka tak se ji loupe pokožka v hlavičce a tam krém nedostanu, tak dávám aviril i na hlavu u pak ještě bepantén!!! na ten nedám dopustit vůůůbec, nejlepší krém na opruzeniny a nebo suchou pokožku na pusince..u nás reaguje hned a je jako zázrak.je sice drahý-máme šílenou spotřebu,ale nakupuju ho v polsku tam je o 50kč levnější.

jinak na noc ji dávám do teplého spacího pytle..ten je perfektní a chci si sehnat takový i s rukávama, aby v něm byla zabalená celá.
:wink:
Adélka mi už spinká, manžel je v rakousku na lyžích a shání ubytko na zimu - Vánoce budem v Rakousku(manžel tam přes zimu pracuje), tak jsem sama a je mi smutno :frowning2:
tak pěkný večer. papapa
14. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
autor
Dobré ranko!

Tak jsem hodila do alba pár foteček toho, v čem spíme. Jinak v létě budu používat tenké overálky a spací pytel bez rukávů. Mám ten z Ikea a je celkem fajn. :slight_smile:
V pátek přišla Manduca, tak teď denně poctivě trénujeme. :wink: Viki není zvyklý moc nosit v nosítku a Manduca má posaz s dost roztaženýma nožičkama, na což není zvyklý a poprvé se docela vztekal, tak ho chci s ní pomalu seznamovat. Jinak je super! :dizzy_face:
Bepanthen mám taky a taky ho mám ráda. Navíc mám hrozně suché ruce a to je na ně přímo balzám. :slight_smile:

Jinak, dneska v noci jsem se rozhodla vyzkoušet Sab kapičky. Poslední měsíc nám asi kulminuje kolika a prdíky, tak jsem toho moc nespala. No a dostal před posledním,večerním kojením a pak před těmi dvěmi nočními jídly a bylo to fakt lepší. Bohužel je to sice chemie, čemuž jsem se chtěla vyhnout, ale už jsem vážně nemohla... :pensive: Tak dneska jsem vyspaná lépe. No snad mu to nijak neuškodí (všichni tvrdí, že je to v pohodě, ale znáte to. :confused: )... :confused: :wink:

Koukám ven a dneska pěkný podzimní den asi už nebude. Škoda. :fearful: Včera bylo úžasně... :dizzy_face:
15. lis 2009 v 06:07  • Odpověz
Ahojky.

Z kosmetiky používám niveu.Používala jsem to i Lucinky a byla a jsem s ní nadmíru spokojená. :grinning:

JInak spinkáme taky ještě v zavince,ale jen přes tělíčko a přikrytá dekou.Máme ztumené topení v ložnici,tak je tam docela chladno. :grinning:
15. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Dobré ránko,

dneska spal prďolka od 18:30 až do 5:15 takže super :slight_smile: Teď si pro něj přijela tchýně a my má do odpoledne s manželem volno, takže se alespoň užijeme :wink:

Perchticka: myslíš kapičky Sab Simplex? Ten používáme snad o 3 týdne, Filda měl příšerné koliky a prdíky, používali jsme a zkoušeli snad všechno, teď už je to v pohodě, Sab Simplex dávám jenom někdy, a to jako kapičku na dudlík (je sladký takže pak cumlá jako blázen :slight_smile: a spíš teď dávám na pití, když se začne kroutí, fenyklový čaj.

Jdu si užít volné neděle a krásného počasí, mějte se fajn...

papa
15. lis 2009 v 10:13  • Odpověz
ahojky,

tak ja se po cca 14 dnech konecne vyspala. Kacenka uz nema rustovy sprut, takze krasne spinkala od cca 21:30 do 4:30. Nadhera!!!!!!!!! :grinning:
25.11. jdeme do poradny, tak jsem zvedeva jak moc nam kocka nase vyrostla a pribrala. My si ted uzivame tyden u mych rodicu na Morave a dneska bylo uzasne a krasnych 15 stupnu..

pekny vecer vsem.. :wink:
15. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
ahojky maminky, tak já ted položila do postýlky malou...zase ji bobečkovi vylezla ta kýla tak ječela jak tur a 10min, než jsem ji utešila-nic nepomáha :frowning2: už at to máme za sebou.

jinak já sab simplex používám pořád, bez něj nevyjdu z domu.... nemusíte se ho bát..není neškodný, uplně celý vyjde z těla ven..pouze přetvoří v tělu vzduch a vyžene ho ven at mimi nebolí břicho, mám kamarádku,která ve švedsku vystudovala farmacii a ta odmíta jakékolik léky(paradox lekarnice a nechce leky) její koníček je přírodní medicinou a tak ,ale tohle mi schválila..může se to používat před každým kojením, já už dávám jen na cumlík, když je malá neklidná, když pláče, nebo před spaním..vždy se ucumlá...my na něm asi vyrosteme.... :wink: jinak na prdíky áme púrobiotické kapky a už cca měsíc dávam fnyklový čaj po lžičkách(flašku nechce) a to nám pomáhá nejvíce.

tak papa a pěkný zbytek neděle
15. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
autor
Holky a kolik kapek toho Sabu dáváte? :confused: Na návodu je dávkování pouze pro starší děti. Díky moc. I za uklidnění, že je neškodný... :dizzy_face:
15. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
od 3 týdnu můžeš dávat 10-15 kapek před každým kojením, já dávám tak kapku dvě na cumel....ale dávám ji to i během dne..já se toho nebojím,malá mi nesmí moc plakat, takže ja ji tím jedině pořádně uklidním.
neboj se toho, dej to Vikýskovi přímo do pusinky nebo na lžičku před kojením, aby ty plyny odešly ven.
malá je okoupkaná a usíná v postýlce, pořád ji slyším :wink:
musím jit vyvenčit pejska byl jen dopoledne a odpo jen před domem, tak čekám, až malá pořádně zabere a pujdu vyvenčit.
papa
15. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Hezký večer holky,

taky jsme Sab brali, nám ale moc nepomohl...možná tak první 3 dny jsem měla pocit, že je to lepší....ale pak se to vrátilo zase do normálu.....my jsme dávali 7 kapek před každým kojo..já jsem ho dávala na lžičku a trošku jsem ho v té lžičce zředila mateřským mlékem.....líp jí to vklouzlo do pusinky....
Těď už se kolikami tolik netrápíme (musím to zaklepat) ale u nás to fakt byla ta tříměsíční kolika.......jinak jsem taky používali Baby Calm - ten nám pomáhal více než Sab...a taky čajík Větrníček - je to takový granulát......stačily 3 lžičky a ulevilo se jí.......
Perchti: děkuji za foto Vikíska ve spinkacím, je to moc hezký chlapeček......a myslím, že se Ti hodně podobá :slight_smile:, no jo kluci jsou často po maminkách......to já mám pocit, že malá je celý přítel :slight_smile:

Jinak moc díky všem, že hned tak rychle zareagovali na moje dotazy....jste fajn holky :slight_smile: :dizzy_face: :wink:
15. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.