• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
A jeste jsem se chtela zeptat, jestli taky vasim mimcum nestaci, kdyz na hracky na hrazdicce dosahnou, ale musim je dostat taky do pusinky?? Nekdy nevim jak to udelat :slight_smile:.
18. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
Ahojte děvčata :slight_smile:
však Josefínka bříško nijak zvlášť ráda nemá, takhle paseme opravdu asi ten týden. Jak chodíme na to plavčo, tak po tom jednom plavání došla při masáži řada i na zádíčka. Snažíme se teda masírovat takhle i doma a možná proto se to konečně láme a začínáme taky pást. Chodí s námi holčička, která je o měsíc mladší a pase úplně ukázkově! A to už dlouho... bylo mi to líto, ale každé děťátko má svůj "plán vývoje" takže se až tolik netrápím jestli už umíme to či ono. Pasení u nás začalo vlastně ve 3,5 měsících.
Jinak prďolka se strašně zajímá o to, co je kolem... hrozně se točí a hlavu si může vyvrátit, aby na všechno zajímavé viděla :grinning: brzy už asi budeme muset přestat přebalovat na tom našem přebalovacím pultíku, teď je nám už akorát na délku a když se k tomu přidá aktivita malé, tak bezpečnější bude postel.

Vánoce... my je slavíme doma. S manželem jsme spolu už 12 let (brali jsme se před rokem), ale to bylo při studiích a pokaždé jsme vánoce slavili doma se svou rodinou a pak se (ještě ten večer později) navštívili. Takže si to moc užíváme, tu naši novou rodinu, tím spíš, když budeme letos o člena početnější :slight_smile: Návštěvy budeme řešit mezi svátky, když nebude manža v práci. Na druhou stranu si říkám, že když letos máme malé miminko, mohli by ostatní taky přijít k nám a ne my k nim... no, uvidíme.

Dárky zatím nemáme žádné. Chtěla jsem koupit ten nafukovací válec, už jsem ho dokonce měla v ruce, ale je tam napsáno od 9-ti měsíců. Neberu to úplně do slova, ale nám bude na štědrý den přesně 5 měsíců a Pepinka se určitě ještě nepovalí... Takže to spíš budou nějaké drobnosti jako další chrastítka a malé hračky do ručičky, oblečky apod.... no, uvidíme. Navíc svátek bude mít na jaře, takže tam se budou ty "aktivnější" hračky spíš hodit. Nechci, aby se nám zbytečně půl roku válely doma věci, které ještě nepoužije... i tak je tu dost těch, co už máme za sebou. Už takhle jsme dostali k jejímu narození mašinku-odrážedlo... takže se nám na to úspěšně práší :unamused:
18. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
brisalek: jojo, pusinka musí ochutnat všechno :wink: Pepinka mi s oblibou chytá prst a cpe si ho do pusinky a pak kouše... ještě, že zatím nemáme zoubky... :grinning:
18. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile: Tak jsem vás zpětně dočítala, poslední dny nebylo moc času. O víkendu jsme byli na hodech u rodiny přítele, tchýně byla s malou na první procházce, tak byla nadšená. V pondělí jsme byly u nového dětského, malá mi už 2 měs. kašlala a bývalá mudra to nijak něřešila, tak jsme šli k jinému, je i homeopat, tak nám dal i na podporu obrany tělíčka homeopatika. Jo a máme už 6900g :grinning:
Včera jsme byli na posledním plavání, měli jsme celkem 10lekcí, škoda že to tolik stojí, jinak bych chodila ještě... Doma aby se mohla potopit, musí být vana skoro plná, ale holt budeme mít zatím jen domácí plavčo a na jaře bych chtěla chodit na bazén.

Pokud jde o oblečení, taky nosíme 68, hlavně body a vše co má nohavice, z tesca dokonce 6-9 měs, opravdu to je všude jinak. Taky už jsem vyřadila spoustu oblečení, musím probrat další, co jsem měla bokem jako velké a zařadit do nošení. Naposledy co jsem vzala dupačky, které "měla mít velké" tak už jsem je nezapnula :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsem objevila parádní věc, dobře jsme se doma pobavili, no u nás jsem to na ulici ještě nepotkala :grinning: mrkněte: http://www.youtube.com/watch?v=6-BpsVRicvg&feature=related
18. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
brisalek: já to udělala tak, že jsem hračky na hrazdičku zavěsila na několik kroužků, takže když chce, dá je až do pusinky :wink:
18. lis 2009 v 10:28  • Odpověz
j.kriv s tim vyndanim dupacek, co mely byt velke a pak je mela jednou:slight_smile: to taky znam:slight_smile:.

Jo krouzky davam, ale nekdy se mi jich nedostava:slight_smile:, protoze mame jen hrazdicku na postylku a hraci deku a tam jich moc neni:slight_smile:.

Jak pise martulikk, malou cim dal vic ajima vse okolo(ona je teda zvedavka uz od porodnice:slight_smile: ), ale ted uz ji zacinaji zajimat i ovladac na televizi, mobil....myslim, ze to brzo zacnou byt nej hracky:slight_smile:
18. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
brisalek: s tou hrazdičkou je to u nás tak, že buď jí dáme na ten kuličkový polstář a ona si tak dosáhne na ty hračky nahoře, nebo je normálně na dece a pověsíme jí tam dlouhou hračku... když se jí to tak nelíbí, hračky prostě vyháknu a dám jí je do ručičky :slight_smile: ale my tam netrávíme moc času... zas taková zábava to prý není :grinning: to takové nošení v náručí je víc príííma :grinning:
18. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
j.kriv: ten koník je super :grinning: ale asi to jezdí jen na hladkém povrchu...ja bych malé něco takového klidně pořídila, protože to není na baterky a musí se sama snažit aby to jelo, moc se mi to líbí!!!!!
ja prodávám taky hopsadlo-skákadlo,ale to je jen nafukovací:
www.mimibazar.cz/mazoretka24
koník je super!!!!!na baterky moc nechci, protože neteř má takovou tu motorku co sama jezdí a nechce jezdit na kole, protožr tam musí šlapat a motorka ta jezdí sama, takže kolo za 4000 leží ve sklepě u našich :frowning2: ale motorka ta frčí každý den :slight_smile:
18. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahojte holky,
téda za jeden den tady toho přibilo :confused:

Brisalek.: My to máme stejně.......připevnila jsem Elišce na šprušle od postýlky takový šustivý hmyz a ten je na gumičce...když vezme ten hmyz za křidílko hned s ním míří do pusy...ale gumka jaksi nedosáhne - tak se vždycky začne vztekat.....tak to taky různě nadstavuju.....vyrobila jsem si ze suchého zipu takové pásky, abych mohla připevnit kamkoliv jakoukoliv hračku......

Martulikk.: Jinak s tím pasením, Pepinka pase opravdu moc hezky - tak rovně :-, u náse se pase taky více na celých ručkách...u toho Elča nadzvedává i dupku, jakoby už chtěla lézt....ale hlavička jí tak dlouho nahoře nevdrží, jako Pepince.....jinak to veliké rozhlížení je u nás stejné....je to srandovní...musí to být pro ně hodně zajímavé, najednou takový nový rozměr světa :slight_smile:......taky se mi začíná zdát, že se snaží otočit ze zad na bříško, ona se jakoby tak zakloní a otočí na bok.....moc se těším, až se jí to povede :slight_smile:...a na pultík se už taky skoro nevlezeme....vždycky mě docela pořádně kope do břicha, když nad ní stojím :slight_smile:...a dárky taky nemám žádné...akorát včera jsem Elišce objednala peřinku z dutého vlákna....
18. lis 2009 v 11:35  • Odpověz
helenacz: no to se mi na něm právě taky líbí, že prcek se u toho rovnou i vyřádí a unaví. má to nosnost dokonce do 60-ti kg, ale je to až od 3 let. taky jsem říkala, že až bude větší, tak ty peníze klidně obětuju, vydrží to dlouho a zabaví
18. lis 2009 v 11:35  • Odpověz
j.kriv: koník je fajný.....působí tak živě :slight_smile:

Hel.: Ta zvířata jsou nafukovací? Já jsem myslela, že je to celé takové duto-gumové.......vypadá to hezky, takové hodně pestobarevné....
Na to plavčo bychom začaly hodit v těch 6-ti měsících, jak píšeš....bylo by fajn, kdybychom se tam pak potkávaly :slight_smile:
18. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
Dobré odpoledne,
Filda konečně usnul tak jsem se dostala k počítači, dneska byl nějaký čiperný a vstával už před pátou a i v kočáře spal asi jen 20 minut, zbytek buď čučel nebo řval (a to venku spí klidně i 2 hodiny) :slight_smile:

Mám pocit, že začal opravdu vnímat věci kolem sebe, protože taky teď všechno strašně upřeně pozoruje, otáčí se víc za konkétní věcí a všechno okolo ho hrozně zajímá. Tímpádem už tak nefrčí lehátko ani ležet na dece, ale nejvíc ho teď baví když ho nosím po bytě a ukazuju mu různé věci.

Koníčky pase už dlouho, ale teď už vydrží na bříšku dlouho a mám pocit, že je teď na břiše radši než na zádech, protože má větší rozhled. Začíná se pořád víc a víc "mrskat", otočí se ze zad na bok a taky teď pořád zvedá nožičky a snaží se je taky narvat do pusy. Do pusiny strká úplně všechno, nejradší hračky a plenu :wink:
18. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
ahoj holky, tak vás taky po delší době zdravím, pokusím se dočíst až bude chvilka. něco nového?
18. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
ahojky:
joplin:to by bylo super..mám ještě jednu kamarádku-ta co se mnou byla v la stradě, má holčičku 14.7. takže můžem chodit všechny-to bude super:slight_smile:)))

j.kriv a ty víš kolik to stojí? to se prodává u nás? ja bych to malé taky pořídila...je to super hračka, mám ráda takové hračky co rozvíjí motriku a co se u něj dítě něcoi naučí a ten koník je bezva
:wink:
18. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
malá spinká, tak jdu odstříkat, protože jdu dnes do školy-sice jen na 3 hodky,ale kdyby náhodou nechtěla být venku-jinak s ním bude manžel celou dobu jezdit venku at nemyslí na jídlo..nechce flašku,ale možná když bude mít hlad tak ji veme.
tak papapa
18. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
Tak jsme očkování zvládli s malým pláčem při vpichu, ale sotva jsem ho zvedla, dal se ukonejšit. Jen na doktorku se setřičkou pak už hleděl nedůvěřivě a odmítl rozdávat úsměvy. :rolling_eyes: :grinning:

Jinak teď Viki váží 6900g. Koukám, že tolik mají i vaše holčičky, takže žádný hrošík. :wink: Od minula (před měsícem) přibral půl kila. :dizzy_face:

Také mám pocit, že je hrozně moc vnímavý a bystrý. Lehátko, hrazdičky a kolotoče už ho nebaví. Prostě to ignoruje a pozoruje, kde je co živého nebp případně, co by se dalo strčit do pusy. Taky se docele zabaví prohlížením vlastních rukou a nohou. Legrační je, jak si vytáhne dudlík, kouká na něj a hrozně u toho sliní a pak se mu podaří si ho strčit zpět do papulky... :grinning:
Na bříšku se mu líbí moc. Jen jak už je unavený, začne se vztekat, protože se sám překulit vědomě ještě neumí. Ani tam ani zpět. S malou pomocí za kolínko ano. Takové naše válení ho děsně baví. Nejvíc s tátou, smějí se u toho jako koně. :grinning: :grinning: :grinning:

Ten hopsací koník je boží. Taky bych neváhala investovat. :dizzy_face:
18. lis 2009 v 15:43  • Odpověz
perchti: tak s tím dudlem to máme taky tak, vyndavá a zandavá, hrozná sranda :grinning:
18. lis 2009 v 18:01  • Odpověz
helenacz: o tom koníkovi je tady http://www.aukro.cz/item813492122_novinka_chodici_kun_pro_deti_od_3_let.html

Odpoledne se Lili podařilo překulit se sama ze zad na bříško, jsem úplně hleděla...hrála si na dece a prvně se převrátila na bok a po pár sekundách zabrala a najednou byla na bříšku :slight_smile: a pak se ještě na tom bříšku otočila kolem dokola, házela sebou jak ryba na souši a pomalu se otáčela :grinning:
18. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
jinak o tom koníkovi je ještě tady http://www.ufree-horse.com/specification.htm
18. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
perchticka: to je dobře, že jste to takhle hezky zvládli :slight_smile: a náhodou, Viki je kus chlapa! Pepinka (si myslím) nebude mít ani 6kg... no uvidíme v úterý :slight_smile:
18. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz
j.kriv: tak to je Lili šikulka, Filda zatím zvládá jenom přetočení ze zad na bok tak jsem zvědavá kdy to zvládne i na bříško :wink:

Jinak Filda se dneska nějak budil, jen trochu usnul tak se začal na posteli "mrskat" můj manžel a vzbudil ho. Tak už jsem k ránu byla vzteklá i na manžela a vynadala mu jestli se musí tak zběsile otáčet, že budí malého :frowning2:
19. lis 2009 v 09:00  • Odpověz
autor
Jé, vaše mimča jsou šikovná! :dizzy_face: Viki se hrozně mrská, ale přetáčet se zatím sám nedokáže. :unamused: :wink:

Martuli, já jsem spokojená s vikiho váhou, jen jsem si myslela, jak je veliký a pak jsem to srovnala... :confused: :grinning:

Jinak jsem se včera ptala na to nekakání a paní doktorová doporučila laktobacily, ale pro mima, ale pro mě. Tak jsem si zašla hned koupit a světe div se, mimi se dneska šíleně ,,posr..." :sweat_smile: :grinning: Ale samozřejmě to je spíš náhoda než tak rychlý účinek. :slight_smile:
Každopádně je to prý dobrá věc pro kojimamky. :dizzy_face:

U nás noc proběhla standardně neklidně, takže v kuse max dvě hodinky spánku. :pensive: Už si zvykám... :rolling_eyes: :wink:
19. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
Ahojky holky, tak to máte opravdu šikulky, Adélka se zatím přetáčet tvůbec nechce-je to taková lenivka...na hračky už sahá a ruce do pusinky-pořádně si začala dávat dneska.
byli jsem na předoperačním vyšetření a malé brali krev....snad já to více prožívala než malá, byl to řev až ven,ale podařilo se, zítra si jdem pro výsledky a papíry, tak doufám, že bude vše OK
u nás je dnes pěkně, ráno byla zima,ale ted je dobře, pujdu asi na chvilku zase ven ať e malá pořádně prospiná, jo a dneska začala sama pořádně prdkat :grinning: tak mám radost, že už bříško nebude bolet :wink:
pa a krásný den
19. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
holky ahojky,
tak máme hypotéku schválenou,ještě pár papírů podepsat a budeme čerpat, v bytečku už instalují vanu a kachlíky, huráááá, třeba se do vánoc stihneme i nastěhovat.... :slight_smile: Ale bylo to měsíc lítání... ted bude v podnájmu bojové prostředí, začínám pomalinku kompletovat balení,abych hned po kolaudaci měla už něco předchystáno...

...náě malej přibírá co měsíc to kg, je už jen na UM. kojím jen trošinku....je jedlík....,ale sní méně,než předepsaná dávka pro jeho stáří a přesto strašně roste...má už 8 kg.....je to normální....má 4 měsíce a 3 týdny....a snad 70 cm.....obřík...
19. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz
Hojky.

Malá se už taky otáčí,ale jan na bok.

Prsty má v pusině vražené pořád. :grinning:

KOíky pást se jí chce jen někdy,ale jen chvilku.a to jí musím dát něco hodně barevného,aby mělo cenu se vůbec zvedat.Je to pěkný lenoch.

Holk ten koník je super,ale Lucku by to bavilo jen chvilku.Raději jezdí na kole,protože je rychlejší.Jak jezdí bez těch koleček,tak je jak drak. :grinning:

My jdeme do poradny za 14 dní,jsem zvědavá,kolik bude malá vážit,protože moc baštit se jí teda nechce.Dostaneme 2 vakcínu hexy a první toho Synflorixu.Prý se totiž už nedá na recept koupit jedna vakcína Prevenaru. :frowning2:
19. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
Kuchy a kolik ti toho mlíčka vypije?A co máte za mlíčko? :grinning:
19. lis 2009 ve 14:39  • Odpověz
ahojky Kuchy: a můžu se zeptat do koho máte hypotéku? ja koupila taky byt a máme Volsbank a ted na barák nevím co vemem-budeme to sice řešit až příští rok,ale ja to znám je to masakr-vyřizování, katastr, kupní smlouva, odhad, příjem..atd..ja to tehdy vyřizovala sama, protože byl manžel v Rakousku tak vím co je s tím lítání a už ted se zase na to hoooodně těším :unamused:
snad se Vám to podaří a do Vánoc budete ve svém.
no my máme byt a pronajímáme ho,protože bydlím v městském půdním, kde mám nájem na 12let do předu a ta nájemnice nemá peníze na zaplacení nájmu :astonished: :angry: takže se taky budem stěhovat do svého. pustíme ten městský, zrekonstruujem náš a budem hlavně ve větším 3+1 a v přízemí - ted jsem v 2+1 a v 5patře bez výtahu a to nodím malou v korbičce nahoru, takže masakr :frowning2: ruce mám vytahané jako opice a nohy jako kulturista :grinning:

Zajdo: ahojky tak vy jdete do synflorixu? ja budu dávat asi prevenar,ale až v roce, tak at to dobře dopadne a Linduška to dobře zvládne :wink:
19. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
zajdla: má sunar :sunglasses: vyzkoušeli jsme všechno...začínal na nutrilonu ha, ten blinkal,pak bebu, blinkal, hami měl bolení a nakonec doktorka doporučila sunar ha a ten baští bez potíží , vypije asi 5 - 6 x denně 180 - 200ml, jak kdy....
19. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz
Heli musíme do Synflorixu,protože ta starší má pozitivního pneumokoka.Tak aby to od ní nedostala.Ona totiž z té školky asi dotáhne vše. :angry: Lucka naštěstí naočkovaná na pneumokoka je,tak to u ní nebyl žádný tragický průběh.Jen rýma.

Kuchy,tak to je šikulka.Linduš vypije tak 160 ml 5-6x /den.Má přes 6 kilo.Víc do ní nedostanu.Máme Nutrilon.Po sunaru byla hrozně sytá.Jedla po 5-6 hodinách tak 120 ml.Víc jsem do ní nedostala. :frowning2:
19. lis 2009 ve 14:54  • Odpověz
Zajda: aha.. tak halvně at to máte dobré....ja vím ve školce je to masakr, od kamarádky syn je nemocný pořád :frowning2: už neví co s ním-má taky malé mimi a bojí se at se hned nenakazí, tak jde taky asi do synflorixu ale jen na 3 dávky, ja chci jen dávky 2.
malá se vzbudila a pláče takže jdu papapa
19. lis 2009 v 15:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.