• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Tak my jsme konečně zpátky doma :slight_smile: Josefínka má už 61cm a 5550g! Očkování máme za sebou a já teď doufám, že mi prďolka usne, přendala jsem jí z autosedačky do postýlky... Jo, ráno na té neurologii to bylo taky celkem v pohodě, jen nám doktorka zakázala dávat na bříško, dokud se tam malá sama nepřekulí. No, tak s pasením zase na chvíli asi končíme...
24. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
My jsme taky zpátky z očkování a kontroly, jsme pěkní macíci, Filda má 7310 g a 67 cm :wink: Doktorka říkala, že Filda možná už opravdu v noci zlobí, že má hlad, protože je pořádný chlapák :wink: takže máme pomaličku začít s příkrmy první lžička a kašičkou, tak jsem zvědavá jak mu bude chutnat...

Jinak u očkování chudáček plakal strašně nešťastně, ještě jsem ho takhle plakat neslyšela, asi už to víc chápe a chudáček z toho byl tak vyčerpaný, že mi usnul v náručí. Teď už přes hodinu chrupe v postýlce tak uvidíme jak to zvládne.

PPL mi teď přivezlo pro Fildu hračky na vánoce, cestovní postýlku a hrací deku tak jdu vše prozkoumat.
24. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
ahojky holky,
vidim, ze vam deticky krasne rostou a pribiraji. My jdeme na prvni vcelicku zitra - to nam budou 3 mesice a 1 tyden :grinning: Kacka sice trosku pokaslava, ale teplotku nema, tak snad nas naockuji..
Zitra vam dam vedet, jak jsme dopadly.
Mejte se krasne :wink:
24. lis 2009 ve 14:53  • Odpověz
Ahojte,

hmmm, tak já to zakřikla.....vcelku jsem se chlubila, a to naše miminko dneska přes den skoro vůbec nespí...až teď po 15 minutovém hysteráku....máme to podobné jako u Joa.n, protírání očíček - jasná ospalost...jakmile jí dám do postýlky tak to začne....nejdřív jen kňučí..ukazuju jí hračky, směju se....a najednou hysterák...vytáhnu jí - chvilku se zklidní a nanovo - i v náručí.....hodněkrát pomůže, když s ní přijdu k zrcadlu a ukážu jí tu ubulenou holku na druhé straně.....pak jsem si jí položila na nohy a uhoupala jsem jí..a spí...
Někdy se tento scénář opakuje i večer...přesně jak píše joa.n..koupání jí zklidní a pak nanovo....teď jsme měli týden fakt hodnou holčičku, tak doufám, že to zase nezačne :frowning2: :cry: .....
Jinak my jsme dostali židličku, ještě když jsem byla těhu...máme jí z IKEA - je taková plastová a má kovové nohy..no uvidíme, možná si pořídíme jinou.....

j.kriv.: Kojit bych chtěla tak do roku......a pak kdyžtak už jen ráno, nebo večer před spaním......tak snad mléčko vydrží....kamarádka kojila dcerku do 3 let - to už mi přišlo trošku zvláštní, velké zubaté dítě si samo řekne o prso :grinning: ......a když se jí narodil bratříček tak mu to prso záviděla a volala na celé kolo, že cicina je její :slight_smile:

Holky, chtěla jsem se poptat, jak odstříkáváte? Já jen někdy, když už fakt cítím, že mám prsa až příliž nalitá a malá je po jídle....a to ručne.......do částečné úlevy....jednou jsem to zkoušela ruční odsávačkou od Canpol Babies..a nic moc...v lahvičce byl tak centimetr mlíčka víc nic, pak už to nešlo - i když bylo prso ještě nalité......neumím to......poraďte jak na to,nějakou techniku..... přijdou časy, kdy budu třeba chtít odskočit na delší čas od malé, tak aby jí mohl mléko podat někdo jiný.......
24. lis 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
Ahojky!

Tak my jsme prozměnu měli celkem pohodovou noc. Pil v osm večer,pak o půlnoci a pak až o půl páté ráno. Mě se to předešlých martýriích zdá naprosto super! :sweat_smile: :grinning: Ani bych nepípla, kdyby z toho bylo pravidlo... :dizzy_face:
Jenže každý den je s mimi jiný a tak raději nic neočekávám...

Já bych chtěla vydržet na plném kojení do půl roku a pak to pomalu začít nahrazovat příkrmy tak, ať v roce nejpozději s kojo skončím. Ale vše záleží na Vikýskovi a okolnostech. :wink:
Vlasy mi zatím nepadají a ani mě kojení nijak zvlášť nevyčerpává, tak nakonec uvidíme, co z toho plánu bude. :slight_smile:

Co užívám ty laktobacily s probiotiky,jak mi poradila dětská lékařka, tak malý opět kadí každý den. Super! :dizzy_face:
24. lis 2009 v 16:03  • Odpověz
autor
Joplin, zkus tlak v prsou vydržet a neodstříkávat po kojení. Prsa jsou velice chytrá a ukládají si množství mlíčka, které dítko vypije do paměti a vyrábí přesně tolik pořád dokola. Takhle si myslí, že malá pije více a tím pádem se ti stále tvoří víc, než potřebujete a to tlačí. Je to bludný kruh. Vydrž pár dní neodsříkávat a ono se to samo upraví a tlaky pominou... :slight_smile: Vlastní zkušenost. Hlavně po spurtech. Než se to upravilo, musela jsem nosit vložky, mléčko teklo samo ven. Pak už byl a je klid. :wink:
Jinak, odstříkávat je nejlepší v noci, když se ti třeba podaří chytit delší pauzu mezi kojením. Prostě si uměle přidat jedno ,,kojení" navíc. V noci se tvoří mléko nejlépe. No a pak, když budeš pryč, odstříkávat ve stejnou dobu, jako bys byla u malé a kojila. Zachováš si režim a nezmateš prsa.
Jinak, já mám Avent ruční a jsem max. spokojená. Jen pred odsáváním simuluji tahání malého ručně, dvěmi prsty jemně mnu a popotahuji bradavku, do spuštění mlíčka. Pak přiložím odsávačku a jde to téměř samo. Za cca 10min 130ml. :dizzy_face: Když se samo nespustí, odsaje se právě tak málo, jak píšeš... :unamused:
Chce to cvik. Ale na to přijdeš. Já odsávám každý pracovní den, takže praxe. Snad jsem ti aspoň trochu pomohla... :slight_smile:
24. lis 2009 v 17:26  • Odpověz
Perchti.: Díky za radu, jsi hodná......jo jo, je mi to jasné, co píšeš.....jsem líná odstříkat večer popř. v noci .....jsem ráda, že mimuša spí celou noc a lebedím si....ale určitě to bude nejlepší doba na odstřík..... já vím, že když bradavku trochu podráždím tak ucítím takové brnění a mléko se spustí, dělám to tak, když se Eliška odtahuje od prsa a je líná sát....zkoušela jsem vždycky odstříkat z prsu, které už Eliška "načala" a to přes den........až se mi povede odstříkat prvních 100ml tak napíšu :slight_smile:

Tím, že nekojím celou noc, mám ráno prsa opravdu dost nalitá - ale nějak to nevadí, protože mi je Eliška ráno oba vypije :sunglasses:...ale někdy se stane, že před spinkáním vypije míň a to se vždycky tak ve 3 ráno vzbudím na to, že už mi prsa "tečou" a musím je odstříkat - protože už to fakt bolí.......je to podle toho, jaký má mimuša večer apetit.....
24. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
Ahojky,tak mě sem zase chvilku pustili,úkoly udělány,traktory zkontrolovány tak mámo můžeš.
Já bych chtěla kojit co nejdýl,v půlroce začít s příkrmama,ale přece jen když bude mlíčko tak proč končit,a s odstříkáváním na tom nejsme nijak světoborně,nechávám malýho ať si vytahá co chce a odstříkávám když se mi zdá že je mlíčka míň,tak aby se víc udělalo,zatím jsme taky jen na jednom prsu na jedno jídlo,když mu nabídnu druhý tak ho jen podumle,takže mokrý košile v noci jsem odbourala,ale vložky musím nosit pořád.Zítra jdem do poradny tak uvidím jestli jsme překonali už osmitisícovku,na délku jsme si myslím dali trošku pohov,nic jsem nemusela vyřadit,jen mikču co neměla moc pružný lemy na ručičkách,máme pěkný faldíky,a jednu mikču zas nepřetáhnem přes hlavu a to má rozepínací ramínko,ale jen do půlky tak jsme ji měli na sobě jednou,no co se dá dělat.
K vánocům jsem ještě neodolala a koupili jsme tu domácí houpačku-tako,hned jsme ji i vyzkoušeli,jestli se nebude bát,nechali jsme ho rozkoukat a pěkně si v ní lebedil.Teď je už schovaná,protože sice je polohovací,ale přece jen tam víc sedí jak leží,jen těm velkejm to vysvětlit.
24. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj vsem, holky myslim, ze jste tady nektera taky psala o uspavani na mici. Jak to delate? To je mate v naruci a houpete se s nima nebo je tam polozite adrzite....? nejak si to neumim predstavit:slight_smile:.
25. lis 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj,brisalku,vezmu si Marečka do náruče a sednu si tam s ním v náručí a pohupuju se jak se mu líbí,když je ospalý je nejdýl do pěti minut jak medvídek.A psala jsem že ho tam i pokládám-na bříško místo pasení koníků,který odmítá a na zádička-velice opatrně-aby neměl strach z různých změn poloh a pomaličku s ním koulím ze strany na strnu a zepředu dozadu,prostě blbnem-ale až si uvědomí kde je a samozřejmě ho držím.Při kontrolách nás paní dr chválí jak krásně pase a opravdu se nebojí žádného pohybu.
25. lis 2009 v 09:01  • Odpověz
Dekuji marecek. Me to totiz nikdy nebylo nejak moc pohodlne sedet na tom mici, tak si moc neumim jak tam sedim jeste s malou, ktera ma pres 8kg. Ale chci zkusit vsechno, jestli by aspon pres den neusinala jinak nez u prsa.
25. lis 2009 v 10:01  • Odpověz
brisalek: tak jak píše marecek4, taky si sednu, malou v náruči a jemně se pohupuju :slight_smile: většinou když nemůže usnout, je to jediná možnost, zrovna včera, třela si očka, poplakávala a ne a ne zabrat, no trklo mě to až asi po půl hodině, co jsme ji na střídačku nosili, to už měla hysterák, sedla jsem s ní na míč a za pár minut spinkala :sunglasses: ale je fakt, že jednou jsem tak uspávala asi 45 minut, co měla bolení a ruka mi málem upadla :grinning: ale zabralo to.
25. lis 2009 v 15:44  • Odpověz
Ahojte holky,

tak my jsme dnes s mimušou byly na 4měsíční prohlídce.....váží 7150g a měří 64cm, takže přibíráme opravdu hezky :sunglasses:
Očkování taky v pohodě, byla opravdu statečná, sice si v ordinaci pěkně pokřičela, ale když jsem si jí vzala na ruce hned se uklidnila.....teď bobek spí, vcelku jí to zmohlo.....

Jak tu tak čtu, ak si asi ten míč taky pořídím......pořád lepší s miminem skákat na míči než nosit....:slight_smile:...už se fakt pronese.. :confounded:
25. lis 2009 v 15:55  • Odpověz
ahojky holky,
tak jsem zpet z poradny. Kacenka ke sve dnesnimu svatku dostala od pani Dr. vcelicku, ted zarezava v postylce, tak snad krome spanku to bude bez reakce.. :unamused:
Jinak my mame doma zizalu: 60 cm a jen 4880g :wink: no je asi po me, stale si od puberty drzim tech svym 55 kg :slight_smile: Pribira cca 120g tydne uz od narozeni, takze Dr. rikala, ze ma sve tempo rustu, krmim po 3 hodinach ve dne v noci, takze zatim nemame prikrmovat nicim jinym. Dalsi ockovani mame 23.12. takze pro Kacenku krasny darek k Vanocum, fakt :frowning2: ale jak jsem psala, snad to bude dobre..
Jinak nas poslala jeste na krev - ze pry je bleda, tak kvuli zelezu a tak..

Dneska jsme opet mely hysterak - moc chtela spinkat, ale pokazde dala jen 10 minut. Po 5 hodinach kdyz opravdu spala jen tech 10 minut uz byla tak protivna, ze jsem ji zacala chystat k Dr. a to to zacalo. Hysterak jak blazen, oblekani bylo desne - bolely me z toho prsa :frowning2: ale jakmile byla v kocarku, okamzite vytuhla. U Dr. byla jak milijus, jen trosku poplakala po pichnuti a opet v kocarku odpadla. Tak snad ted bude vse OK.. :sweat_smile:
25. lis 2009 v 15:59  • Odpověz
joa.n všechno nej malé Kačce k svátku

jinak ,byli jsme dnes na kontrole u dr tak jsme vesele tu osmitisícovku překonali,vážíme8,20 a na délku 67 cenťásků,zlatej kluk a prý úplně vzorovej jak si chytá nožičky a pase koníky,no ale při oblíkání domů ten náš adamita pěkně protestoval,ne že by řval,ale pěkně nahlas mručel jak medvěd,každej den si najde něco novýho jak vyluzovat zvuky

brisalek,mě na tom baloně Mareček ani tak těžkej nepřijde,ale zato když si stoupnu tak mám dojem že mám pr... aspoň třikrát větší,ze začátku mi ten posed přišel taky nic moc,ale když jsem byla těhotná tak mě záda naučily,tak jsem si zvykla(a nejen já)že když nám praskl tak jsme hned šupajdili pro novej
25. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
Holky, tak kouká´m, že se na nás ti doktoři nějak domluvili :grinning: Všichni na prohlídce a očkování :grinning: U nás ten průběh nakonec nebyl tak hladký jako minule. Pepinka tentokrát přes den nijak extra nespala a naopak jsme si přihodily jedno předpůlnoční vstávání (sotva jsem usnula, už byl budíček, myslela jsem že padnu, uf...) no a pak se vzbudila ve čtyři a usnula až před šestou, ach jo... a to jen do půl osmé...

joa.n: Josefínce brali krev před dvěma týdny, naštěstí jsem u toho nebyla, ale jak mi ji dali do ruky, stačila chvilka (teda spíš úplatek mlíčkem :sweat_smile: ) a bylo po pláči :wink: vyšlo jí, že má málo železa (teda v normě, ale na spodní hranici), tak mi manža přinesl tabletky Aktiferrin compositum (obsahují železo, kys.listovou a myslím, že B12)... doktorka mi poradila zvýšit příjem masa, ale já si to nějak nedovedu představit... teda jsem normální masožravec, jen prostě nemám příležitost si uvařit, když jsem sama doma... takže zlatý tabletky :sweat_smile:
25. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
ahojky holky,

jeeeeeee, moc za Kacenku dekuji za prani k svatku. Mame znacku se jmenem na kocarku a neustale mi nekdo ve meste blahopral. Bylo to od nich moc pekne :grinning:

Tak Kacka je zatim bez reakce, akorat po prijezdu od Dr. spala 6 hodin bez probuzeni - dokonce i kojeni probihalo ve spanku (prezivsi lidske reakce jsou uzasne :wink: )
Pri prebalovani jsme merili teplotku - zatim zadna, Kacka po prevleceni do pyzamka byla vysmata jak leco, hrala si na dece a sla spinkat az kolem 21.hod. Tak jsem zvedava, jaka bude noc :sweat_smile:

Martulikk: osobne si myslim, ze Kacka bude asi na zelezo taky hranicni - ja jsem hranicni darce krve - mam zelezo taky na hrane, mam hodne bledou kuzi s malo pigmentem, takze to prdolka ma urcite po me. U ni je to vsak jeste vice markatni, nebot ma olivovou barvu pleti po manzelovi, hnede oci a tmave vlasy. Ja jsem tmava blond s modryma ocima - u me se ta "beloba" ztrati.. :wink:

Jinak ja bych rada kojila alespon tech 6 mesicu, ale protoze moc nepribirame, asi zacneme s prikrmama co nejdrive. Samozrejme zachovam kojeni - alespon do pristiho leta :grinning: Zatim taky krmim jen z jednoho prsu na jedno kojeni - kdyz ma hodne velky hlad nebo je lenoch si to vytahat, nabidnu i druhy prso (ale to jsem zatim udelala jen 1x) .
25. lis 2009 ve 22:28  • Odpověz
joa.n, to je zajimave jak je kazda dr. jina. My jsme prvni tyden z porodnice pribraly 300, ale sestricka do karty napsala misto 4100, 4300, takze za 14 dni to vypalo, ze jsem pribraly jen dalsich 300 misto 600 a tech 150 za tyden se dr. hrooozne libilo. Pak uz mala pribirala od 240 do 350 a porad to komentovaly ze moc pribira a je "tlusta". Ted posledni 2 mesice je to od 180 do 250 a tak se ji to zda moooc a nikdy nezapomene dodat, ze je to hodne nad. Kamardky dcera mela 90-110 za tyden okolo 2m a take jim naridili prikrmovat.

Jenze ja mam 180cm a manzel 195 sice jsem hubena a manzel jeste vic, ale u nas jsou vsichni velky....a mela porodni 3950, takze taky vysoce nad prumer, tak nechapu proc se tak divy. Navic MM nema zadne prazdne kalorie a myslim, ze mimi vi kolik pit.

Ja ted kojim take jen z jednoho v noci a vetsinou i pres den(i kdyz ve dne i po 2hod), ale vecere pije z obou az se ucuca ke spanku:slight_smile:). Ale musim priznat, ze se nam to zlepsuje, vecerni usinani je bez place a dnes jsme zase po dlouhe dobe spaly do pul7 misto do 5:slight_smile:.

Vzhledem k tomu, ze usina jen u prsa asi budem kojit do 3 let:slight_smile:. Ale ja tak nikam nemuzu odejit vic jak na 1-1,5 a nikdo jiny ji neuspi, talze mam obcas stavy, ze bych za flasku se sunarem...dala vse:slight_smile:
26. lis 2009 v 08:57  • Odpověz
autor
Ahojky holčiny!

Tak nás to přeočkování vidím potrápilo všechny. :confused: :wink: Viki sice neměl teplotu, ale už podruhé na to reagoval zhoršením spánku v noci(neklidné poplakávání a časté buzení) a přes den plačtivou náladou. Prostě nebyl ve své kůži a spokojený byl jen venku v kočárku. A trvalo nám to vždycky pět dní... :fearful: Jo a taky mu naběhla a zatvrdla ta nožička v místě vpichu. Už to pomalu mizí, ale hrčku tam má pořád... :unamused:

Kolik by mělo v ideálním případě přibrat mimi za měsíc/týden? My jsme odminula přibrali jen 400g za čtyři týdny a doktorka neříkala nic, tak snad je to v normě. Nevíte prosím? :confused: :slight_smile:
26. lis 2009 v 10:12  • Odpověz
Perchti ja jsem vsude cetla, ze od 6t do 3m 200-250g, od3m do 6m 100-150g a pak 70-100g/tyden.Ale nekdo pro kojene udava mene.

My jsme meli u ockovani stejny prubeh jako minule v patek v noci teplota 1x 39 v zadecku po cipku uz nic do rana a pak cely den chtela hodne pit amela az do vecera mezi 37,5-38. Ale mame vzdy i synflorix.
26. lis 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
Brisi, díky moc. :dizzy_face: Tak to jsme v normě. Taky mě totiž už párkrát popadlo pokušení, jestli aspoň na noc nedat kašičku nebo tak něco, ať se aspoň trochu víc vyspím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak ale se to trošku na chvíli zlepší, malý spí i čtyři hodiny v noci v kuse a mě to zase přejde a jsem odhodlaná vydržet jen na MM do půl roku. No a pak je zase krizová noc a pořád takhle dokola. Takže kdyby přibíral málo, tak mě to zase nahlodá... :confused: :sweat_smile:
Ale takhle je to asi v pořádku. V čtyřech měsících vážil 6900g. :slight_smile:
26. lis 2009 v 11:01  • Odpověz
Ahojte děvčata,
kolem 10.týdne jsem taky měla pochyby o tom, jestli malá dobře přibírá, tak jsem se byla dvakrát převážit u doktorky. V tu dobu jsme měly průměr 110g na týden. Bylo mi řečeno, že normální je přibírat 100-200g za týden, tak jsem byla chvilku v klidu. Pak když přišel spurtík kolem 3.měsíce, tak jsem byla hodně k.o., jak míma nespala a hodně často jedla. Zvažovala jsem UM aspoň na noc, ale váhu jsme měly dobrou a doktorka mi řekla, že to, že jí dám UM nemusí znamenat, že bude v noci zase normálně (myslím vstávání tak 1-2 za noc) spinkat, navíc už je veliká a tak by nemusela chtít zpátky MM. To mě po pravdě dost vyděsilo... spurtík nás rozházel na 3 týdny, ale teď už je to zase mnohem lepší. Malá přibírá hezky, tak jsem v klidu. Co vím, tak miminka by měla zdvojnásobit svou porodní váhu do 6-ti měsíců :wink:
Jinak kojit jsem chtěla do 6 měsíců plně. V těhu jsem si mylně představovala, že pak už se to nahradí a budu moci jíst zase vše :grinning: no, od té doby jsem si početla a asi to nebude tak jednoduché :grinning: takže, když bude vše ok, tak těch 6 měsíců plně a pak pomalu přidávat příkrmy. V současné době mám představu tak do 1 roku, ale kdo ví, co udělají zoubky... :sweat_smile: A taky si momentálně nedovedu představit jak se rozhoupu k tomu poslednímu kojení, uf... Mám doma sice odsávačku, ale přestala jsem jí používat, protože MM už nemrazím. Malá ho z lahvičky nechce a když už si jí vzala, tak stejně jen ode mě... Takže se nechci zbytečně připravovat byť o jediné kojení, je to nádherný pocit, být miminku takhle blízko.
26. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
Jo, ještě máme novinku :slight_smile: Včera si Josefínka vymyslela nové povídání k dosavadnímu "aaaa", je to sranda :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=ltw-7fQc7H8
http://www.youtube.com/watch?v=C93iTTfjREE
26. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
Dobré poledne,
naše neklidné noci stále trvají,dneska se Filda už vzbudil hodinu po usnutí a tak to pokračovalo až do rána, uf :wink: My přibrali za měsíc asi 800 g :wink: Doktorka nám nikdy neříká, že je Filda moc velký řekne vždycky, že je to moc pěkný klučík, a to váhu zdvonásobil už ve 4 měsících a má 67 cm :slight_smile: asi bude po tátovi, který má 193 cm.

Jinak jsme začali s příkrmy, kašička moc velký úspěch neměla (byla od Nutrilonu, blinkal po UM a asi mu od nich nedělá dobře ani ta kaše a blinkal jí taky). Mrkvička mu chutnala víc, néé že by jí snědl hodně, ale docela mu jela... Ale mrkvičku máme všude, příkrmy jsou dost vzrůšo :wink:
26. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz
Ahojky holky tak jsem doma a Adelinka to zvládla na jedničku, je to moje kočka :wink:
až budu mít trošku čas tak to tady musím pročíst za ty 4 dny co jsem byla mimo :wink:
díky , že jste na nás mysleli a poslali nám pozitivní energii :grinning:
papapa
26. lis 2009 v 17:17  • Odpověz
helen: to je moc dobře, že to máte za sebou! :slight_smile:
26. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
ahojky holky,

tak Kacenka ockovani zvladla uplne v pohode - vubec zadna teplotka, rozmrzelost ani zarudnuti - jen je vice ospala, tak spinka.

Jinak k tomu pribirani - taky jsem asi pred 5 tydny sla s divnou stolickou k Dr. (pro jistotu) a taky se mi zdalo, ze Kacka nic nepribira. Dr. ji prevazila a pribirala 140g tydne - to rekla ze je u ni krasne. Asi jsem se netvarila moc presvedcena, tak mi ukazala ten jeji graf v pocitaci kam zapisuje vse od porodni vahy, pres vysku, rozmer hlavicky atd. Kacka v te dobe byla u 50%, tj. ze byla uplne v norme. Ted jsme pribrali jen tech cca 120g/tyden, takze jsme klesly k cca 30%, ale Dr. mi rikala, ze od 25-75% je vse OK. Ty procenta jsou pry vyskyty v populaci a ditko by se melo idealne pohybovat kolem tech 50, ale i nad ci pod je uplne OK.
Takze pokud Dr. je spokojena, Kacka neplace hlady a mlicka je dost (vzdy se sama po kojeni odtrhne a uz nechce, takze si bere co potrebuje) tak ja jsem spokojena. Ona genetika ma opravdu hodne co docineni s nasemi detickami. Ja osobne jsem mela porodni vahu 3150g a v roce jsem mela "jen" 7130g!!!! Takze Kacenka nema po kom byt velky jedlik :grinning:
26. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
betty2 a proč přikrmuješ,když malej hezky přibírá?

mě se taky občas zdá že MM nestačí,ale dr mě vždycky uklidní-no její váha,jak ukáže pěkný čísílko,tak jsu už zas v poho,taky jsme už pěkně zdvojnásobili porodní váhu,a ještě něco přidali aby se neřeklo a taky se nedivím po kom je malej velkej,já skoro 180,můj je teda trošičku menší,ale jeho bráchům koukám na bradu a tatínek byl prý taky vysokej,jen si chvilkama říkám,že to nemusí dohnat než půjde do školy,jakl se tak v říjnu ochladilo,tak jsem mu koupila nějaký zimní věci a teď je akorát vyřazuju,i kdyby mu to bylo na délky,tak bohužel šířky nesedí,tak nabral v nožičkách a ručičkách,jen bříško má nějaký malý bez špíčků
26. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz
Joa.n jo jsou to percentily, ja jsem si tyhle grafy stahla nekde na netu. My jsem od narozeni s vahou na 97 :slight_smile:. Proste mala zadny drobecek neni. Uz jsem koukala, ze krome Marecka jsme tady prerostly vsechny kluky i ty na UM. Asi ma svuj vliv to usinani u prsu, ale zase na pohled ma jen trosku spravnych miminkovskych faldiku na nozickach, ale rozhodne neni zadna michelinka. My jsme byly s vahou 3950g uz v porodnici trochu nad tech 49 cm delky, tak si to porad drzi, ze vyskou je tak na 75 percentil a vahou nad tech 97. Ale vyska -vaha je nekde okolo tech 75. Myslim si, ze bude stejne jako my se sestrou a synovci brzo chodit, takze pak se to vsechno srovna a to by mela dr. vedet, ne:slight_smile:. Proste nektere deti ze zacatku rostou rychleji a neslysela jsem jeste nikdy, ze by to znamenalo neco spatneho kdyz jsou kojene a maji geneticky pedpoklad, ze budou vetsi. Manzel pribiral jeste vic(maminka mela schovany zapis prirustku:slight_smile: ) a ted je z neho hubenour.Spis jsem rada, ze delkou neni tak velika, protoze holka se 190cm uz je hrozne:slight_smile:.

Jo a jak jsem nedavno psala, ze nam obcas protecou plinky, tak to bylo asi jen tim, ze jsem ji nechtela moc stahovat a malo jsem to utahovala.
27. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
Dobré ránko,
tak dneska jsme se konečně vyspali, musím to zaklepat a snad se to zase bude obracet k lepšímu a Filda bude líp spát :wink:

marecek4: nekojím a jsme na UM a jelikož Filda má už 7310g přestalo mu mlíčko asi stačit a má hlad tak jsem se s doktorkou domluvila, že pomaloučku začneme s příkrmy. A je fakt, že dneska v noci se poprvé za 10 dní nebudil každou hodinu a neplakal, vydržel spinkat od 18:30 až do 4:15.

Jinak už máme doma jídelní židličku, tak jí manžel složil a prďolka hned vyzkoušel, ale zatím jí až do toho 6 měsíce necháme uklizenou :slight_smile:
27. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.