• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
brisalek: my jsme před týdnem přešli na plínky vel.č.3... tak jak jsem byla max. spokojená s Huggies i Pampers vel.č.2, tak teď si maličko zoufáme... dvojky jsou malé a trojky velké :sweat_smile: Huggies jsme zkusili jednu a celý balík jsme schovali do budoucna, oni jsou sice od 5kg, my máme přes 5,5kg, ale jsou nějak mega velké... dáváme teda Pampers, ale skoro každé ráno máme mokré pyžámko (a to přebaluju jednou i v noci)... jsou prostě ještě velké, no... škoda, že není ještě nějaká mezi velikost...

betty: to máte supr dlouhé spaní! :dizzy_face: my teď v noci řádíme... budíček je vždy tak na 2 hodinky, uf...
27. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
martulikk: my jsme taky okolo těch 5,5 kil bojovali s plínkami, zkoušela jsem i stejné značky jako ty, v té době jsou koupila od pampers nevím přesně název, ale myslím premium (mají bílý obal) jsou tuším od 3-6 kg. Teprve když měl malý tak 6,5kg přešli jsme na pampers active baby č.3
jinak to spaní dneska je po dlouhé době úspěch, posledních 14 dní se totiž Filda budil (pobrekával) skoro každou hodinu někdy i po 20 min.., takže jsem byla už dost k.o. :wink:
27. lis 2009 v 10:42  • Odpověz
betty: jojo, oni ty dvojkové jsou ještě oboje stejné - 3-6 kg :slight_smile: nám ty bílé Pampers seděly někdy před měsícem (nebo dvěma?)... teď už nevím kdy to bylo, prostě když byly vcelku nové na trhu... ten čas tak příšerně letí :sweat_smile: koupili jsme je znovu jako poslední balení "dvojek" a byla jsem ráda, že jsou pryč, protože už byly malé... přemýšlela jsem, jestli ještě nekoupit dvojkové Huggies, ale asi už to nějak zkoulíme s těmi trojkami, co máme doma... jo a máme teda Hug.premium a Pamp.active baby...
27. lis 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahojte holky,

čtu, že píšete o plínkách.....no, já myslím, že 3 Pampers Sleep and play jsou menší, když je porovnám s ostatními plenkami č. 3...a to si holky představte, že mi tchýně koupila č. 4 Tesco Essencials a máme je sice trochu vetší..ale myslím, že se to dá :fearful: ...malá má 7200g a ony jsou od 7kg, dávám jí je na noc a jsem spokojená.....v noci nepřebalujeme a ještě ani jednou neprotekly...
27. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz
Holky koukam, ze v noci neprebalujete. To ja pri kazdem kojeni ji prebalim. Asi 2x jsem ji nechala od te 2-3 hod neprebalenou a mela plinku jak balon. To je mi ji pak "lito", ze to musi byt neprijemne. Ale kdyby spala celou noc tak ji asi kuli tomu budit nebudu. Ona nekdy do te 12-1hodiny, kdy prvne vstava nema ani moc tu plinku pocuranou, ale stejne si rikam treba vstane az ve 4...a radsi ji prebalim.

Jinak ted krasne usiname a i jsme spaly 2x do 6-pul7(asi chce potvurka v noci teplicko, zase jsem prestala stlumovat topeni), takze se radsi uvarim jen at nevstava v 5:slight_smile:. Ale pres den skoro nespime, takze vubec nechodime ven a myslim, ze je to spatne...nevim co s tim. A navic u prsu pres den mi uz prijde, ze nejen usina, ale chtela by u nej spat porad.
27. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
Ahojky holky,
helenacz: tak Adélka je šikulka, už máte konečně klid :wink:

jinak krásně rostou mimísci, taky jsem zvědavá, kolik bude Lili mít, jdem ve čtvrtek a asi dostane konečně i náušničky. koukala jsem že máte někdo kalciferrin, já ho dostala jako těhu, měla jsem hodně pod a hodně se mi motala v tu dobu hlava, ale vybrala jsem jen půl krabičky, no teď jsem si ho "nasadila" sama, cítila jsem se úplně stejně a i jsem omdlela před pár dny a obě jsme s malou nějak bez barvy. a teda musím říct, že co jsem si ho vzala, je mi líp, i malá už mi nepřijde taková unavená a ukňouraná. tak v pondělí jenom brnknu mudrovi, jestli souhlasí.

co se týče plínek, jedeme látkové, ale dostala jsem 2 balíky Happy a na vítání Pampers č.3 active baby, no Happy jsem poslala sestřence, pampers dávám malé tak jednu za dva dny, ať je vyplácám, ale běda když se pokaká, vždycky to schytá i oblečení a to je utahuju dost :unamused: takže pro mě zlaté látkovky :slight_smile:
27. lis 2009 v 15:09  • Odpověz
brisalek: když jdete ven, tak malá nespí? mě usne nejlíp právě venku, doma vždycky jen na pár minut, akorát když ji mám doma v manduce tak spinká dýl (např. teď :grinning: ) ani třeba když je unavená po hraní nebo tak?
27. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
j.kriv ona vubec nechce v kocarku byt kdyz nespinka(nejvys tak 10 min). Musim ji uspat doma u prsu a pak dat spici do kocarku a tak tam je. Nekdy se vzbudi uz kdyz ji oblekam. Asi 2x-3x usnula v kocarku sama(vetsinou, kdyz jsme jeli od doktorky), ale za chvilku je vzhuru a chce prso. Doma spi vetsinou lepsi a kdyz ne nemusim s brekem domu a slikat a zase znova k prsu uspavat....Byla doba asi pred mesicem, kdy spala na balkone i 3 hodiny, ale nejak to skoncilo:frowning2:(
27. lis 2009 v 16:01  • Odpověz
Filda také nejradši spinká venku v kočárku, nejlíp teď v zimě, byl by schopný tam spát i 4 hodiny :wink: Dneska po dlouhé době spal dobře i doma dop 1,5 a odp 2 h. a ani jednou se nevzbudil, což je fakt úspěch...

Já v noci přebaluju jenom když málému dávám mlíčko a vzbudí se což je tak 1x nebo spí celou noc a to přebalujeme až ráno tak v pět, jinak tím že v noci nepije jí zase až tak hrozně načůranou nemá a mokré pyžamko měl jenom jednou a to, protože jsem jí málo utáhla...
27. lis 2009 v 16:04  • Odpověz
brisalek: a nějaké nosítko nebo šátek nepoužíváte? nebo nakojit venku by nepomohlo?
27. lis 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahojte,

já bych jí v noci přebalila - taky mi je jí líto - jenže ona spinká celou noc - což je dobře :slight_smile:, vstává kolem 6 a to má plínku počůranou - ale né nějak moc.....ani se ješte nestalo, že by měla mokrý obleček.......

Brisi.: My máme takové lehátko - houpátko a tam mi El usne i sama - když jí houpám, v kočárku taky - ale musím na speciální místo,kde je hrbolatá dlažba...to spí hned :slight_smile:......taky mi večer usne jenom u prsa....a když se probere tak si strčí do pusy paleček a tím se uspí......našla si řešení sama......a dudlík nedáváš? U nás úspěch nemá......
27. lis 2009 v 19:22  • Odpověz
Hel.: To je dobře, že už jste doma, moc jsem na Vám myslela...pak napiš, jak to probíhalo....
27. lis 2009 v 19:23  • Odpověz
ahojky,
Ja v noci Kacenku prebaluju 1x za noc. Pouzim pres den latkove, ale na noc jsem nasadila Tesco Essential - ty zelene. Super saji (muzu rici, ze lepe nez Huggies Premium ci Pampers Sleep and Play), Kacka nema jedinou opruzeninku a pokozku ma jako mimiko :grinning:

Dneska v noci jsem myslela, ze to nase dite nekomu daruji. Sla jsem spat pred pulnoci a Kacenka se v 1:14 probudila na basteni - to jsem ji take prebalila a potvurce se uz nechtelo spat - vyskala na hracky, mlatila do nich, pobrekavala nebot chtela pustit ukolebavku na vcelicce, zase si vyskala a trvalo to tak 2 hodiny - pak se ji zacala klizit ocka, strasne si je trela a ne a ne usnout!!! :frowning2: tak zacala plakat, porad hazela nozickama, plakala a to cele trvalo do 4:30. Ve 3 to manzel vzdal a sel spat do pracovny na postel pro hosty (ani se mu nedivim :sweat_smile: ) Kacka pak spala jen do 6:30, opet krmeni a pak uz nezabrala. Byla jsem uplne KO.
Mozna si nektera reknete, ze to tak mate normalne, ale u nas to nikdy nebylo - nejsem zvykla :frowning2: tak jsem to nastesti dospavala s Kackou hned po obede, spaly jsme jak dudci pres 2 hodiny...
27. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
Brisale: ano, mas pravdu - spletla jsem se - jsou to percentily. Mam taky ten program stahnuty a sem tam do nej taky neco napisu. Moje Dr. ma jeste propracovanejsi :grinning:
27. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
jinak pokud je chcete pobavit kuknete na Kacku, jak si dneska povidala pred spanim :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=un7pP1S0KZI
27. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
joa.n: Kačenka je pěkná kecka :grinning: jak jsem včera natáčela to naše "povídání", tak mi to Pepinka nedá zadarmo... ona jak vidí ten objektiv, tak najednou zmlkne a upřeně na něj čučí :sweat_smile: jinak tu pusinu taky te´d moc nezavře

holky, nemohly byste sem dát odkaz na ty grafy? taky by mě to zajímalo... nebaví mě to malovat růčo...
27. lis 2009 ve 20:49  • Odpověz
martulikk: docela dobrý program na ty grafy, je to do 18-ti let http://www1.szu.cz/czzp/prevence/program.htm
27. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz
j.kriv: díky moc! mrknu na to :slight_smile:
28. lis 2009 v 09:08  • Odpověz
j.kriv:
nositko mam jen klokanku od babybjorn, ale do te ji davam az od tri mesicu. Chvili se ji to ji libi a muze cucat ty uchytky, ale ze by v tom usnula to ani nahodou:slight_smile:

kojit venku ji nechci, je to tak na 10-20 minut uspavani a pri 5 stupnich nebo mene , pri mem a jejim obleceni to myslim neni nejlepsi varianta. A hlavne vzdy a vsude to nejde, ja nejsem ten typ, co ji bude kojit treba pred Albertem. Na lavicce venku, kde nechodi tolik lidi ano, ale ne vsude.

Joplin:
dudlika nechce, ted jsem ji ho dala na hrani tak ho obcas i spravne cuca(pred tim ho spis prezvykovala), ale urcite ji to neuklidnuje a neuspi. Zkousim i ji ho podstrcit misto prsa, ale zatim bez uspechu:frowning2:, hned ji to probere, zhnusene ho vyplivne a je vzhuru:slight_smile:. Lehatko mame takove uzsi a v tom taky vydrzi jen chvilku:frowning2:. Proste chce se porad nosit a hrat si, ted by uz chtela sedet, aby videla...

Jen porad verim, ze az si bude moc sednou nebo ji budu moc zvednou v korbicce aspon trosku zadicka, ze se to zlepsi a ted holt musim vydrzet.

Uz aspon vypada, ze usina v aute a i po Praze vydrzi neplakat, tak s ni aspon vyrazim k nasim....

Jo holky a co chripka. Budete omezovat chozeni do obchodnich center, MHD...?
Ja jsem si prave rikala, ze s malou zacnu jezdit cvicit..., abych s ni nebyla porad jen sama doma, ze ji treba i dam do autosedacky a pojedeme do Letnan...ale ted nevim, jestli prave ted je tan nejvhodnejsi doba????
28. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
I kdyz na druhou stranu si rikam, ze kdyz dostaneme neco ted budeme aspon odolnejsi a jestli mame neco mit, tak to stejne tak bude, ale porad nevim.
28. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
brisalek: já jsem právě ráda, že už nám skončilo plavání a není v tak blízkém kontaktu s cizími lidmi. ale mně už se malá od půlky září nemůže vyhrabat z kašle, tak ji nechci oslabovat něčím dalším. chtěla jsem začít chodit do solné jeskyně, ale asi počkám až po novém roce, až ten největší nápor chřipek ustoupí. zase na cvičení miminek by snad nikdo nešel nemocný...

holky musím se pochlubit...dneska se nám šikulka třikrát převrátila na bříško :slight_smile: už se jí to povedlo jednou, ale teď už dlouho ne, až dnes.
28. lis 2009 v 16:36  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem to tady trošku pročetla,ale je toho hrozně moc :wink:
ty jo někdo psal , že měl ještě před týdenm 2 plínky??? ja měla jen jedno balení 2 na týden a pak hned 3 - mám huggies premium, a pampers sleep and play a tesco essential a jsou perfektní a to jsem dávala malé už od 3,5 kg a nikdy nepročurala - jen párkrát prokakala,ale ona má nálož za celou naš rodinu :grinning:
adélka má ted 59cm a 5220g a za týden máme 4 měsíce.

jinak včera nás poprvé hrozně hrozně moc bolelo bříško,nemohla se vyprdnout a ta jizva do toho :frowning2: takže jsme nosili, cvičili atd..nakone bobek vysílením usla.
malá taky spinká celou noc, stane se třeba, že vstáva ve 4 tak ji nakojím, přebalím a zase jde spinkat..takžýe u nás je to pohoda :slight_smile:

jinak já s malou nechodím vůbec do obchodáku, tam kde je klima atd...když musím na poštui tak poprosím naše at jde někdo se mnou a malou hlídá,jen někdy to nevyjde a musím i s ní,ale hned pak letím ven....venku jsem tak 5 hodin denně celkově,ale do obchodu s ní nechci a nepujdu...i když možná zítra se nevyhnu..jedem do Polsko-chci se kouknout na sedačky-stěhujem se do našeho bytu a ten pudí pouštím a chcem si už koupit sedačkuco přijde i do baráku...a tam jsou pěknější..manžel chce kůži, ja chtěla něco z Black red white..n uvidíme, jak se zase dohodneme, protože máme každý jiný styl a vkus :wink:
28. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
holky pardon za ty vynechané písmenka nějak nám zlobí klávenice a nedívám se na monitor,ale na ruce a pak to nekontroluji :wink:
ježíškovi už jsem si napsala pro nový notebook - chtěla bych ten nejmenší...tak si pujdu vybrat :wink:

Joplin: co to plavání..ja určitě,ale až tak po zimě--viděla bych to tak na březen přímo do bazénu, vany už nestihnu....kamrádka Zuza(ta co byla minule se mnou) bude taky chodit...ona už pujde i na vany.
pak se můůžem domluvit.
papapa jdu něco ukuchtit na veču..mám naložené masíčko tak jdu upéct
28. lis 2009 v 17:11  • Odpověz
helen: jo, to jsme byly my s těma "dvojkama" :wink: však jsou do 6kg a seděly dobře...

příští týden jsme měly s malou začít plavčit v bazénku... pořád jsem byla na vážkách... ale dnes jsme se definitivně s manžou rozhodli, že chodit nebudeme... vaničky byly super, ale tam jsme chodily jen s jednou další maminkou... navíc teď všude řádí chřipky a já se fakt bojím, aby to malá nějak neodnesla... počkáme až se to všechno přežene a začneme asi od těch 6-ti měsíců... jinak do obchodu (nebo mezi lidi ven) chodíme normálně, zase úplná izolace není také dobrá... zrovna zítra jedeme na výlet do Ikey :slight_smile: už se těším na ty jejich kuličky, mňam
28. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz
Helen, tak to mas dobre, ze s ni muzes byt takhle venku. Jak pise martulikk take si myslim, ze uplna izolace neni dobra:slight_smile:. A hlavne me hrozne "nici" ta zavislost na manzelovi, takze chtit, aby se mnou sel na postu, kdyz nemusi...to ja bych chtela presny opak moct tam s ni jit sama. uz holky fakt nejak nemuzu, jsem tady skoro 3 mesice zavrenadoma, jak ve vezeni, zavisla na tom, kdy bude mit manzel cas nakoupit nebo ji ohlidat, abych si treba mohladojit koupit vlozky:frowning2:. Byla jsem odpurce chozeni s detma v obchodaku, al ted potrebuju mezi lidi a v autosedacc evidi aje tam spoustu veci co ji zaujme(ani nemame kocarek na ktery autosedacka jde, mame krasny hluboky velky houpaci, aby v nem mohla byt nez bude sedet-hahaha). Jenze ted se ani nemuzu rozhoupat, jestli mam. Nejde ani o tu prseci chripku jako o chripku vubec. Abych si nevycitala, ze je zbytecne nemocna.....
29. lis 2009 v 09:08  • Odpověz
ahojky,
murtulikk-mne se ty 2 plinečky zdály hrozně malinké, ja bych je podle váhy mohla mít ještě ted, ale nám lepe sedí 3,ale to má každý jinak:slight_smile:)))

jinak já se teda všem obchodum vyhnu s malou....já mám strach at nedostane třeba nějakou virozu a ted po te narkoze uplně..mám z toho strach!!! dnes jsme sice byli v polsku v Auchenu u v nějakém shopu jako Obi, jela tam všude klima atd... no nevím..ja tomu nevěřím....
Vím to jak já jsem dělala na shopu v TM a klima se čistila sice 2x do roka,.ale ten bordel a to byl malý obchod a co ty velké..tam sedne bacil a je to hned...i když mi sice kojíme, tak snad budou prcci odolní :wink: vím nesmí se to přehánět..všeho s mírou,ale já raděj počkám venku..malá je stejně navlečená a kdybych jo vyzlékla tak se probudí:frowning2:((

jo holky dnes jsem byla v tom polsku v Auchenu nebo tak nějak se to jmenuje a mají tam levné plenky a hlavně vlhč.ubrousky huggies za 35 kč to velké balení....to ja kupuji v akci myslím za 45...to se vyplatí tak jsem si hned vzala 4 balení.
v polsku vyjde všechno levněji-ja tam kupuji bephanten a probiotické kapky - ty jsou za 230 u nás kolem 600kč :frowning2: masakr.
jinak sedačku jsme nesehanali - je andvent a pobožní poláci mají všechno zavřene:frowning2:(( takže jsem se projeli a stavili apson do obchodáku nakoupit a kuknout na dlažbu do bytečku.
29. lis 2009 v 16:27  • Odpověz
brisalek a ty jsi nějak odsřižena od města, že nemůžeš bez manžela?nebo musíš autem a nemáš řidičák??? nebo proč?
ja mám všechno hned po ruce avířov je malinky,ale vše je na jedom místě...takže super..jinak v Praze mám sestru s neteří:slight_smile:)))
29. lis 2009 v 16:29  • Odpověz
Ahojte holky,

Hel.: Taky vidím to plavčo až přímo do bazénu, po zimě....to se pak ještě domluvíme, bude to fajn :slight_smile:

Brisi.: No, znám ten pocit, že jsem tu zavřená, já to mám hlavně tím, že přítel je doma dost málo....ven chodím sem tam s mamkou, kamarádkou nebo sama.....ale je to pořád dokola, od kočárku se vlastně nehnu, do obchodu se vlastně pořídně nedostanu.....no, naštěstí jsou za chvilku vánoční svátky, tak si taťky užijeme až až.......ale nědy na mě přijde taková nanicovatá nálada..hlavně po ránu,když si představím, že nemám uklizeno a malá kňourá a vím, že přítel dorazí až v noci.....no, nic moc.....
Prasečí chřipky se zatím bojím tak napůl, nevím, nějak si to nechci připustit, že by se mohlo něco takového stát....ale je fakt, že když se nad tím zamyslím, jde mi z toho mráz po zádech.....fuj :angry:
Předevčírem jsem s malou šla na kontrolu k ortopedovi a v čekárně bylo asi 50 dětí...tak jsem se otočila na podpadku a raději odešla - vyložené semeniště bacilů...no tak snad tam příští týden nebude tak narváno.....
29. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
betty2 tak to mi někde uteklo,já myslela že jste na koju,tak to se Ti nedivím a přeju Ti tu prospanou noc,ale taky se musím pochlubit tím naším výlupkem,bráváme si ho k jídlu,aby jsme byli hezky pohromadě a včera jsme si udělali pohádku mládí,Mareček tak dlouho protestoval v sedačce až ho taťka vzal na klín,pak furt mrněl že chce-ale prázdná lžička mu byla málo,hned letěla na zem,tak můj jen tak ze srandy že mu dá tu kaši,no nakonec v něm skončily tři lžičenky a pak jsme mohli v klidu pokračovat,takto popsané je to nic,chtělo by to vidět v reále ale bohužel.

Chřipka to je kapitola sama pro sebe,zrovna kurýruju tu naši mladší treperendu,v pátek došla že je jí nějak divně,v sobotu skoro čtyřicítky,ale do večera jsme je zvládli,teď je už celkem v pohodě,ale taky došla s tím že tu jsou potvrzený tři prasátka,tak se děsím i jen návštěvy dr,jenže člověk ani neví co kde chytí i jinýho
29. lis 2009 v 17:39  • Odpověz
Helen: bydlime na metru a ridicak mam i svoje auto k dispozici:slight_smile:. Uz jsem to tady psala vickrat:slight_smile: Mala vubec nechce byt v kocarku, kdyz nespi, kor kdyz se zastavi, parkrat jsem zkusila jit do lekarny...ale po par minutach krik a ten pak az domu :frowning2:(nevim jak vy, ale ja na to nemam nechat ji brecet. Stejnev autosedacce po Praze.Navic nam delali komplet novy vytah, vic nez 2 mesice:frowning2:. Takze kocar byl v pruchodu do druheho vchodu o dve patra niz. 20 minut se uspavalo u prsu, kdyz se nevzbudila pri oblekani vzbudila se nejpozdeji pred barakem, kdyz jsem vse ty dve patra snesla...tak jsem otocila a domu, vse vynest, slict....a to vse s brekem. Po asi 4 pokusech jsem to vzdala a davala ji na balkon. Asi 3 tydny spala 2-3 hod(jeden den jo, dva ne, dva jo....) to bylo fajn, vyzehlila jsem, koukla u toho na televizi....Ale pak zase prestala a spi tak 2 hod celkem za cely den po 1x 45 min pak 2x okolo pul hod. Takze jak pise joplin, predstava dalsiho dne s nevyzehlenym pradlem neuklizeno...manzel prisel nekdy tesne pred koupani, nekdy po nem. Navic pila po 1-1,5 takze kdykoli jsem odjela treba na nakup oblecku po pul hodine telefon(kdy jsem dojela do obchodaku:slight_smile: ), ze uz zacina knourat, takze vse ve spechu s nervama... protoze i kdyz chtela jen spat potrebuje k tomu prso jinak neusne.
Manzel muze byt doma rano tak do 9 nebo odpoledne okolo 4, ale to uz byla vzdy uknourana takze to jsem kor nikam nemohla.

Mala taky vyzadovala porad pozornost, vadrzela tak 5 minut, kdy jsem si treba ohrala jidlo, ale to bylo vse.

A ta zavislost na manzelovi. Babicky i sestru mam vic jak 100km, takze jak jsem psala jedine manzel a to jen kdyz muze bez ohledu na to, kdy ona spi...A na druhou stranu uz vic jak deset let jsem !samostatne fungujici" jednotka", jak rika manza. Mela jsem dobrou praci, sluzebni auto, cim dal vic penez. Byla jsem vzdy zvykla VSE si zarizovat sama(vcetne sestaveni a stehovani nabytku....) A ted jsem zavisla na tom, kdy manzel bude moc byt hodinu rano doma, abych si dosla k doktorovi:slight_smile:. Proste je to tezsi nez jsem myslela si zvyknout:slight_smile:.

No ale postupne se to vse zlepsuje(pije po 3 hod, v kocarku vydrzi i 20 min koukat, v autosadacce uz vestinou neplace...), takze snad bude lip:slight_smile:. A budu moc nakoupit s kocarkem , uvarit...uklidit i tehdy, kdyz nespinka:slight_smile:...
30. lis 2009 v 10:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.