• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
No a jeste ac nerada musim prispat, ze bylo chvilemi dost spatne mezi mnou a manzelem, coz prispiva k moji "spatne" nalade. Uz driv jsme mely trochu problemy , ale ted je to trochu jak na houpacce, asi jak na sebe nemame zadny cas. :rolling_eyes:
30. lis 2009 v 10:31  • Odpověz
AHOJTE. jak se tu máte a rostete?....my máme dnes narozeniny,,,,5 měsíců.... :grinning: a jsme valibuci 70 cm 8300g a už nám kousek ouhá první zoubek: :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
Tak jsem dočetla v rychlosti příspěvky, a že jich bylo a už si ty první nepamatuju, tak půjdu spíš od konce :wink:

brisalek: tu izolaci chápu, také jsem byla zvyklá všechno zařizovat sama, od osmnácti jsem byla sama od táty. Co máme Fildu (a to mě je 31 let) tak je to strašná změna a abych pravdu řekla pořád si zvykám, že najednou nemůžu dělat věci jako dřiv i když malého miluju. Jinak u nás to s manželem také není ideální, měli jsme také nějaké problémy už předtím a vše vyvrcholilo v šestinedělí. Manžel si nějak ten "záhul" s malým nedovedl představit, takže nevyspání, moje špatné nálady a další udělaly své... Dokonce mi řekl, že by to chtěl vrátit zpátky a kdyby to věděl dítě by neměl :frowning2: Teď už je to lepší, malý víc reaguje, dělají s manželem blbosti tak doufám, že bude líp a líp... Já mám štěstí na tchýni, která bydlí kousek od nás a naštěstí Filda kočár i autosedačku miluje a hned v nich usíná. Takže třeba včera tchýně celé odpoledne hlídala a my s manželem jsme byli v bazénu a pak na večeři. Musím říct, že tohle mi strašně pomáhá jinak bych se už zbláznila :wink: Tak snad to i u vás vydrží a určitě bude vše lepší a lepší, clověk tomu prostě věřit musí :slight_smile:

O plavání také uvažujeme, jenom řesíme jestli jít na kurs už od února nebo až později, ještě si to rozmýšlím kvůli zimě a nemocem...
30. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
teda holky, :frowning2: to mě mrzí,že máte doma s chlapama takové problémy, já si myslím,že by děti měli být dříve, než se lidi zpohodlní a pak jim ta změna přijde hrozně těžká :wink: Nejsem zastáncem starších rodičů, pak je to horší pro oba svůj život měnit....ale je to každého věc, nám je 25 oběma...svůj život teprve rozjíždíme a po svatbě jsme mimi hodně chtěli....užíváme si to....

My máme s manželem skvělý vztah,taky mu je občas líto,že ted ,aby domů nedotáhl nějakou chřipku a podobně moc mezi kamarády nechodí, ale je to jen v tomto období, jinak chodíval a chodit bude, doma mi moc pomáhá a brble jen trošku.Ono miminko je spoustu starostí a odříkání ,ale i radostí a ty převažují..... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

to se spraví,chlapi potřebují čas...až prcek povyroste a bude říkat táto,,,,uvidíte,budou jak malí... :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
a plavat budeme chodit od ledna,,,,,moc se těšíme :grinning:
30. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz
za 2roky plánujeme dalšího prcka..... :slight_smile:
30. lis 2009 ve 12:21  • Odpověz
kuchy urcite mas pravdu ja si taky myslim, ze vek na deti je tak 25-28, ale zivot se nekdy zvrtne jinak:slight_smile:. Me je34a manzelovi 38.

Manzel je moc stastny, ze malou mame, hlida, hraje si s ni....ale je hrozne malo vsimavy. Takze musi byt vse polopaticky:slight_smile:, on to rad udela, ale me nedojde, ze jsem mela vydat prikaz :grinning:. Proste takovety komunikacni problemy typu "zena z venuse a muz z marsu". Nebo se po treti zepta kdy bude mala spat, kdyz uz si dva dny stezuju, ze kazdy den je vse jinak....
A v situaci, kdy jsem po poroduz nevyspani, nervozity, jak vse zvladnu, hormonu ...byla vic podrazdena to nekdy bylo docela tezke. Kdyz trebanechaval veci lezet, kde mu vypadly z ruky...nebo vstal o vikendu v 8 a stezoval si, ze se spatne vyspal....:slight_smile:)). Ja jsem byla protivna a on hrdy lev cekal pochvalu za hrani si s malou:slight_smile:.

A hlavne nejde to co pise betty, protoze kojim a nemame tu tchyni:frowning2:. tak se vidime pul hod rano nekdy pul vecer pred koupanim, ja pak hod apul malou uspavam a pak jsme chvilkzu spolu, ale nemam silu chodit spat v 10.

Ale ma to isve vyhody:slight_smile:. Vsimne si, ze doma neco chybi akdyz nakupuje koupi i to co byse mohlo hodit ne jen co mu napisu...:slight_smile:))
30. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
brisalek: :wink:
asi ta příroda ví,proč je nejlepší věk být maminou kolem těch 25...,ale ne vždy to jde :wink: , já to chápu, nám zase všichni říkají, že jsme mohli počkat :stuck_out_tongue_closed_eyes: , více si užít ,ale my jsme si své prosadili a jsme většinou rádi, dobře to zvládáme..manža taky zamrčí,že by chtěl někam jet,já mu vysvětlím,že až malý povyroste a je klid :sunglasses: . Stará se pečlivě.....hlídání babiček téměř nepotřebujeme, jsem na noční směny zvyklá .Malého beru všude s sebou a jen ted kvůli chřipce ho jedno odpoledne 2 hodky hlídala babička..musíme vyřizovat to bydlení....a to jsem už po první půl hodce bez malého byla celá nervozní a vůbec jsem si svobodu bez kočárku neužívala. strašně mi chyběla už jsem se těšila až se k němu přitulím.... :grinning: :grinning: :grinning:

nakupuje taky manžel, já do supermarketu s malým nechodím,je tam moc lidí a chřipek....počkáme,až to vymrzne...snad.... :slight_smile:
30. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
betty: :unamused: ale to co jsi napsala je smutné....ani když je manža unavený, nevyspalý a naštvaný na cokoli na světě by neřekl, že by raději naše dítě neměl, a´t je to jak chce ,to kdyby si řekl každý tak za chvíli vymřeme, je to z pohodlnosti a sobeckosti.......no fuj..... lidi hlavně chlapi si hodně zvykli na pohodlí,užívání si, shromažďování majetku a k čemu ti je,když ho nemáš komu nechat.... není zodpovědné mít dítě a nemít ho jak zaopatřit...to je taky špatné.... podle mě je dobrý střed.......mít zavčas tolik dětí, kolik zvládnu bez větších potíží zabezpečit a vychovat. Na užívání je dost času,až si splníme své povinnosti. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

...já bych takové řeči asi manželovi jen tak neodpustila :angry: :angry: :angry:

....Dítě je nejvzácnější dar,
dar, který se neodmítá,
protože ne každý,
ač si jej zaslouží ,
jej dostane. :wink:
30. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahojky všem :slight_smile:
kuchy naprosto souhlasím :wink: a co se týče "svobody" bez kočárku, tak jsem na tom stejně, když vozila malou jednou "tchýně" (nejsme zatím manželé), taky jsem byla po chvilce nervozní, sledovala hodiny a bylo mi smutno :grinning:
jinak třeba mně je 21, malá byla plánovaná, nikdo mi to nerozmlouval, i mudr říkal, že ideální věk po zdravotní stránce pro první mimi je 20-25 :slight_smile: nebojím se, že bych měla pocit, že jsem se o něco připravila, ani přítel, naštěstí je tak trochu flegmatik, takže moje případné nálady neřeší :sweat_smile:

Malá jak zjistila, že se sama otočí, tak jakmile ji dám na záda, během pár sekund je na bříšku...no po jídle je to fakt super, se divím že v ní vůbec něco zůstane :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
holky me nevadi, ze nemam tu svobodu (jestli to tak vyznelo)jako pred tim i kdyz je to tezsi si zvykat. Kdybych mohla s malou na postu, nakoupit... nebo na 2 hod na prochazku, nebo autem ke kamardce bez nervu z brekotu tak jsem nejspokojenejsi mamca na svete. Jen jsem si povzdychla:slight_smile:. Vim, ze to za par mesicu skonci a bude lip.

A na obranu manzela betty. Je to urcite trochu sobecke(muzi bohuzel jsou takovi vic), ale on to urcite nemysli ve svem nitru tak jak to zni. Clovek rekne spoustu veci, ktere by nemel a pak lituje. Kazdy ma pravo na slabost, chyby. Je spousta chlapu, kteri nechaji zenu samotnou nebo se vubec nestaraji nebo jdou z prace na tenis, pak za kamarady....a jedina jejich vymluva je, ze chodi prece do prace....
30. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
brisalek: já chápu jak to myslíš :wink: nedovedu si představit, jak bych fungovala, kdyby malá nechtěla být v kočárku nebo nosítku, nebo sama neusnula atd., musí to být náročné. ona ti to malá potom vynahradí :wink:
30. lis 2009 v 15:54  • Odpověz
Děti jsme také chtěli dřív, ale nějak se nedařilo :frowning2: je fakt, že jsme byli s manželem zvyklí zajít si sednout na večeři, zajet na výlet, na návštěvu... teď je těchto aktivit daleko méně a nejde to tak jednoduše, mě to tolik nevadí (i když někdy říkám, že je teď pro mě zábava jít kamkoli dokonce i s manželem na fotbal :frowning2:
ale manžel je, jako spousta chlapů, trochu sobec a hlavně mám pocit, že mu vadí, že už není středem světa a točí se to hlavně okolo malého a jeho potřeb.

Ale nechci ho jenom kritizovat, protože má jenom svůj velký koníček fotbal jinak do hospody sám nikam nejde. A tráví s námi každou volnou chvíli. Malého klidně vozí v kočárku, ráno si ho vezme a hraje si sním, abych se vyspala (to je tedy až v poslední době, když se prcek narodil tak to bylo jako u brisalka - v deset mi řekl jak se špatně a málo vyspal :frowning2:
30. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Brisálek: aha tak to jo...mám známou co si pořídila casula play kočár za 25tisíc a malá ji v tom nechtěla být vubec :grinning: je to masakr..ja si to taky neumím představit..mě malá hned jak ji dám do kočáru usne a je hodná..miluje vození a být venku...dne jsem odešla z domu v 10 a ted jsem teprve přišla:slight_smile:)) u mamky se najedla nakojila a tradá zase ven.

jinak tady někdo psal o věku a rodičovství..ja jsem také zastáncem mladého rodiče..ale člověk nikdy neví jak a co se mu posatví do cesty a tak mám známou, ktreá má 4 mimi ve 40 a je happy :wink:

nejlepší věk z anatomického je 18-22 let a psychického 25 let...malá se narodila a já měla na druhý dn 26 :grinning: mažel má 33(jsme skorojeho první :grinning: starý mládenec) a tak je z malinké připosraný.... to bylo před porodem, že budeme poslouchat jak vojáci, ráno nastoupení u stolu - ano pane, ane pane atd....(samozřejmě z legrace) a po porodu na ní jen šišlá a pusinkuje atd...
ja má hrozně hodného manžela a jsem na 100% spokojená a ikdyž někdy taky má své stejně jako já :wink:
30. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
Holky mi se stěhujem, dnes jsem si byla převzít byt(nájemnici neplatili) tak jdem z pudního městského do našeho...děláme rekontsrukci-masakr.... musíme to stihnout do 20.12 pak jedem do rakouska...no to bude zajímavé...
kuchyn chci z Black red white na míru-chci rohovou, sedačku zatím nevím- kůže-vybral manžel... vše nakoupím v polsku...těším se na zařizování ,ale ne na stěhování vůbc.
ale zase adelka bude mnít svuj pokojíček:slight_smile:)) udělám ji princeznovský holčičí, pak nafotím a dám do albíčka:slight_smile:))
tak papapa ta moje prdolka leží v křesílku apořádně se pokakala :grinning: tak jdu přebalit a umýt :wink:
30. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
Ahojky.Jen nakukuji.Lucinka má angínu já sama s dítkama doma.Manža pracuje po republice,takže žádný odpočinek.Ještě týden a bude už manža doma až do nového roku nebo i déle.KOnečně si odpočinu.Linda je naštěstí hodná.Spinká pěkně i doma i když ji Lucka svým hlasitým projevem sem tam budí.
V kočárku spí Linduš světově i 4-5 hodinek v kuse,což je paráda.Akorát teď moc nejezdíme,protože nechci s Lucinkou ven.Musím zaúkolovat babičku aby se přišla projít. :grinning:

JInak jsem už zahájila vánoční úklid-mám část kuchyně.Napekly jsem s Luckou perníčky.Nazdobím asi až zítra. :grinning:
30. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Ahojte maminky, snažím se dočítat... Víkend jsme měli fajnový, taťka byl doma :slight_smile: V neděli jsme jeli do té Ikey a moc se to povedlo, Pepinka se po příjezdu nadlábla (my vlastně taky) a pak když jsme to tam procházeli, tak to skoro celé prospinkala. :dizzy_face:
K těm kočárkům... u nás byly fakt masakr první tři projížďky, trochu jsem to i obrečela... skoro jsem nemohla chodit a stejně mi to bylo k ničemu... malá řvala a řvala... cítíla jsem se mizerně do doby než jsme konečně potkali první "křičící" kočár :sweat_smile: v autosedačce to bylo to samé, naštěstí ze začátku to byla jen cesta z porodnice. Všichni nám říkali, že prostě musíme vydržet, ale já myslela spíš na prodej kočárku... bylo to hrozné. Pak se to najednou zlomilo a kočárek (teda venku a v pohybu) je jediné místo, kde si můžu být skoro jistá, že bude malá spinkat nebo bude aspoň v klidu. Doma se jí od narození moc spát nechce a to je vyčerpávající. Zrovna dnes jsem nakonec taky vyrazila ven, protože malá spinkala od rána do nějakých třech hodin odpoledne asi půl hodinky, a to bylo u mě v náručí po kojení... takže jsem si chtěla aspoň psychicky ulevit. No, povedlo se, jen co jsme vyrazily, byla tuhá... jenže po 15 minutkách se probudila a už nezabrala... naštěstí jen koukala, cumlala si palečky a já jí místo toho přesvědčovala na dudlíka, aby neměla ručky v rukavičkách úplně rozmáčené :sweat_smile: No, takže jsme venku strávily jen hodinku a zase žádný spánek... pak mi usnula po kojení až v půl páté a i když jí už v tuhle dobu nenecháváme spinkat, tak jsem si prostě potřebovala trošku psychicky oddechnout a nechala jsem jí... nakonec z toho byla hodina. No, jenže teď si můžu sama strčit hlavu do písku, protože poté, co se napapala, tak se rovnou poblinkala a měla z toho najednou děsnou legraci, že si se mnou začala povídat a ocucávat mi moje prsy :grinning: jenže teď nespinká... Taťka dnes slouží, takže přijde až zítra odpoledne a já jsem tu na to sama... a to musím ještě s pejskama, ach jo...
Manža hodně nebývá doma a kdybych měla být pořád jen zavřená, tak bych se z toho tady zbláznila. Babičky vozit pořád nechodí... moje máma byla asi 3x nebo 4x, teď nevím... a tchýně, co bydlí ob jeden dům (5 minut cesty pomalé chůze už od našeho bytu i s čekáním na výtah), byla jen jednou (a to je v důchodu)... Takže když je hezky, tak buď čapnu kočár a pejsky a jdem na naši "dámskou jízdu" nebo jedu autem do města aspoň se projít po krámech, něco malého koupit a tak... Josefínka si takhle fakt zvykla a mě to těší, že se dostanu mezi lidi. Jít s pejskama a kočárkem není jednoduché, protože jak jsou holky nevylítané, tak děsně táhnou, štěkají úplně na vše, no je na nás asi pohled, když vycházíme z domu :grinning:
30. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz
jo, ještě jsem zapomněla na toho našeho taťku... u nás je to v pohodě, oba jsme strašně rádi za malou a přesto, že to je hodně náročné (díky nespavosti, kolikám a velkému blinkání malé), tak je to pro nás pro oba nádherná změna v životě! každý úsměv vynahradí probděnou noc... je to opravdu štěstí mít miminko a my si to oba ceníme... je nám oběma 30 a i když jsem si kdysi dávno v pubertě představovala, že bych chtěla děťátko tak nějak kolem 25.-26.roku, tak proto, že jsme oba studovali, nebylo to možné... chtěli jsme pak chvíli pracovat a zařídit si aspoň trošku náš vlastní domov... manželský život šel sice po narození malé do háje, máme už nějaký čas "oddělené ložnice" :sweat_smile: ale z toho důvodu, aby se manža vyspal a na druhou stranu, aby mě nebudil, kdyby mu v noci volali z práce, když má službu na telefonu, nebo ráno když vstává do práce... teď je navíc marod, ale slibuje, že jak se uzdraví, tak se k nám nasáčkuje zpátky do ložnice :slight_smile: tak nevím, jestli se víc těšit nebo se děsit... no, uvidíme, kdo bude nakonec víc nevyspalý :grinning:
30. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
autor
Ahoj holky!

Teď nějak moc nestíhám, tak to aspoň letmo pročítám bez reakcí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

V kočárku a venku malý chrní i dvě hodiny v kuse nebo čučí po okolí a naprosto spokojený. Nejhorší je s ním zůstat doma, když je škaredě atd. To pak prudí a já musím vymýšlet, jak ho zabavit a po takovém dni bývám úplně KO. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže, když to jen trošku jde, býváme venku. Někdy je to skoro i šest hodin (s přestávkami samozřejmě, kdy kojím a hrajeme si, než se začne nudit nebo je protivný z únavy). :slight_smile:

Táta. Musím říct, že my také máme štěstí na super taťku a přítele. K malému se sice obvykle dostane až večer a o víkendu i přes den, ale pak se stará, jak může a umí. Každý den koupe (blbnou ve vodě asi půl hodinky) a když má čas, kočárkuje, takže já si můžu odpočinout atd. Dokonce mě neustále vyhazuje, ať si zajdu do kina nebo někam s kámoškou, že bude hlídat... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Je to ale i tím, že malý je od mala na hlídání tátou nebo babi zvyklý a navíc umí i pít z lahve, takže opravdu můžu zmizet i na půl dne. Nicméně toho nezneužívám. Mívám krutý absťák už po pár hodinách... :sweat_smile: :grinning: každopádně vím, že kdyby nedejbože cokoliv, jsem ,,nahraditelná". Je to strašné tahle představa, ale mě to přináší větší vnitřní klid, když vím, že jsou tady dva lidé,na které je 100% spoleh. :dizzy_face:

Věk. Mě je v únoru 32 a příteli bude 36 a shodujeme se na tom, že si to teď užíváme daleko víc, než kdybychom měli dítě dřív. Oba jsme mezi 20 a30 byli dost velká letadla milující vlastní svobodu a nezávislost (oba jsme rozvedení se spoustou dobrých i jiných zkušeností :grinning: ) a k tomuhle stavu jsme potřebovali dozrát. :dizzy_face: Po předchozích zkušenostech si partnerský a rodičovský soulad užíváme a s pokorou a vděkem hýčkáme... :dizzy_face: :dizzy_face:
Navíc, ani jeden nemá pocit, že je nějak omezován či spoutáván. Dobrovolně jsme upravili směr našich životů s tím, že až to někdy půjde, zase se pomaličku budeme věnovat i jiným ,,láskám" (v garáži ,,zimují" pod plachtami dvě motorky). Já si vážně nemůžu stěžovat... :slight_smile:

Jinak, spíme všichni tři spolu. V noci vstávám já, ale když už někdy padám na držku :pensive: , vezme si prcka Zdeňa a nechají mne vyspat. Někdy vypadáme po ránu na 60, tedy kromě malého, ale jak už tady někdo psal, první úsměv a je odpuštěno. To k tomu prostě patří a bude líp... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tady vidím asi jedinou výhodu mladšího věku. Líp a rychleji se regeneruje tělo i psychika. :confused: :wink:
1. pro 2009 v 05:49  • Odpověz
Taky spíme všichni tři v ložnici, i když manželovi občas říkám, aby si šel lehnout jinam ať se vyspí, ale nechce a ono to stejně nemá moc význam, protože je v paneláku všechno slyšet a hlavně prcka přebaluju v dětském pokojíku, dělám mlíčko v kuchyni, která je spojená s obývákem takže stejně nikam neuteče:wink:

Jinak vánoční úklid a pečení cukroví letos neřeším, nějak nemám sílu :slight_smile: zatím jsem dala jenom věnec na dveře a tím moje vánoční výzdoba zatím skončila...
1. pro 2009 v 07:47  • Odpověz
Dobré ráno,
tak vidím,že každý t si to udělá po svém... ,hlavně když to funguje :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Já jsem teda letadlo byla od tak od 15 do 19 ,pak už mě to nebavilo a rozuměla jsem si se staršími lidičkami, blbosti mě nebavili vůbec ,byla jsem hodně zodpovědná, brzy samostatná a takového jsem si hledala i partnera pro život, partner typu nevybouřený 30 by u mě neobstál :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Manža taky studoval výšku :wink: ,brali jsme se v roce jeho 2 promoce :wink: , ., vzhledem k náročnosti mého zaměstnání jsme zkusili hned jen tak mimi a ono to dopadlo špatně :frowning2: :frowning2: :frowning2: pak jsme to oba špatně nesli a další snažení už bylo organizované, cílené a plné strachu jak to dopadne, o to víc si malého bereme k srdíčku a milujeme ho.... :wink: :wink: :wink: :wink:
teda...ale lidi,co jsou ve 30 ještě tzv. letadla teda moc nemusím, jsou to většinou nezodpovědní blbci...takových mám plné Aro rozsekaných na hadry :astonished: :astonished: :astonished:

perchti: a bojím se motore :frowning2: k,nemám ráda sekanou.....ale to je moje profesionální deformace :confounded: , jinak jsou moc krásné.... :grinning: :grinning: :grinning:

betty: Spíme všichni normálně spolu a staráme se oba, manžel přebalí ,já udělám mlíčko a pak ten,kdo míň mžourá krmí :grinning: :grinning: :grinning: , manželský život nám funguje :slight_smile: akorát to vlastní bydlení zařizujeme až teď a za pochodu....dříve to nešlo z důvodu krátkého prac. poměru manžela, nikdo by nám hypo nedal :confounded: Jinak bychom s miminkem šli hned do svého,ale co však má teprve 5 měs.

A letošní Vánoce :frowning2: ...no včera jsme i dali na náměstí pár punčů,koupily malému k narozeninkám plyšovou želvu, pár nových baněk na stromeček a to zatím byla veškerá aktivita, normálně už mám vše doma vydrhnuté, na první adventní neděli nazdobené a peču cukroví.... :frowning2: Letos to kašlu, kolaudovat náš nový byt mají 8.12 a do Vánoc se hodláme nastěhovat,tak budu pak muset stejně po malování podnájem vydrhnout,ted nemá velký úklid smysl, místo výzdoby máme všude po bytě bedny od banánů,nachystané na stěhování a cukroví taky letos vynecháme, stěhovat ho nebudeme....i tak je toho moc, spíš se modlíme, at to stihnou... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
1. pro 2009 v 08:18  • Odpověz
kuchy: tak hlavně ať zvládnete stěhování v pohodě a bez stresů (ale to asi moc nejde co :frowning2: Já se v životě stěhovala už asi desetkrát a je to fakt děs, hlavě nesnáším to vybalování... Teď už bydlíme skoro šest let s manželem v bytě po jeho rodičích, který jsme si zrekonstruovali, měli jsme štěstí, že nám ho dali a já dostala ještě nějaké peníze jako svatební dar a zbytek jsme postupně z úspor dodělali, takže v tomhle jsme měli fakt kliku a nemuseli jsme si brát žádnou hypotéku ani půjčky.

Jinak já se vyblbla tak do 25 let a pak jsme se seznámili s manželem a já už byla vyblázněná, takže nemám pocit, že mi něco utíká. Manžel, ale do té doby bydlel s rodiči a žádné vážné chození ani bydlení s někým jiným nezažil a teď si bohužel myslím, že třicítce má pocit, že mu něco uteklo...bohužel to začalo až když jsem otěhotněla, ale už trochu vychladl a začal být zodpovědnější otec od rodiny tak snad mu to vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2009 v 08:54  • Odpověz
Hezké ráno,
u nás taťka tráví s malou taky co může (i když on moc nemůže :sweat_smile: ). Když je doma, tak večerní koupání je jejich a navečer nebo přes víkend (když teda neslouží) se snaží taky o nějaké ty aktivitky s malou. Tak jsem ráda. Domácnost teď hlavně visí na něm, asi by mi tu pomalu spadl strop na hlavu, kdybych tu byla sama, uf... nebo bych všechno musela dělat po nocích místo těch pár hodinek co mám ke spánku. Bohužel nemůžu jen tak malou odložit a jít něco dělat... jsem ráda, když sama vyžehlím aspoň oblečky a plínky pro malou. Když je potřeba udělat cokoliv většího (ať už vyluxovat, vytřít, uvařit apod.), tak prostě musíme být doma dva, aby jeden hlídal a druhý "makal" :wink:

Na koníčky není čas vůbec. Manža teda jednou týdně chodí na floorball, ale já se musela vzdát všeho :frowning2: Tím, že míma odmítá lahvičku, není šance, aby jí někdo pohlídal na delší dobu... i když, on by stejně nehlídal nikdo jiný než manžel... ale to je fuk... a když bych chtěla jít na cvičák na trénink, tak tam taky nemůžu zaparkovat kočárek, protože maličká když není v pohybu, tak se jí to nelíbí... musíme to prostě ještě chvilku vydržet a pak budem jezdit všichni :slight_smile:

Letos si teda vánoce zatím nějak nedovedu představit. No, přijít do hotového, to ano :grinning: ale až takové zázraky se nedějí... Cukroví upeču jen tak, aby se neřeklo... prostě jen na chuť... těším se hlavně na vánočku a na salátek a to se zvládne :dizzy_face: Tatí nám ozdobí stromeček a úklid nějak taky zmáknem, musíme :grinning:
1. pro 2009 v 09:11  • Odpověz
autor
Kuchy, jsou motorkáři a motorkáři. My dva máme cestovní endura a sjezdili jsme s nimi kus světa. Ale rozumím Tvé averzi... :wink:
Holt, každý to má jinak. Ono je to i o vhodnosti partnera. Člověk musí najít toho ,,pravého" a pak ty děti přijdou samy. No a my to štěstí měli až kolem té třicítky. Jinak, já taky studovala do pětadvaceti a pak se snažila konečně osamostatnit a dalších pět let bylo právě to ,,letadlování" ve smyslu užívání si svobody a soběstačnosti. No a hledání nějaké podobné duše, se kterou by člověk uměl stárnout, mít děti atd. :confused: To že se člověk párkrát seknul, je jen dobře. Oba si o to víc vážíme toho, co je teď... :dizzy_face:

Vánoce. Nepeču a nemíním bláznit s úklidem. Prostě jako normálně. S malým uklízím běžně. Šupnu ho do Manducy a hurá na to. Hrozně ho to baví... Vlastně se s ním dá dělat skoro vše. jen si nesním sednout nebo lehnout a nic nedělat. :sweat_smile: :wink:
Vánoce si začnu užívat, včetně pečení atd., až z toho Viki bude mít pojem. Mám tyhle svátky moc ráda. :dizzy_face: Jen teď není čas ani moc sil. Budeme je letos trávit u našich. Aspoň se v klidu navečeřím... :grinning:
1. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
perchti: tak jsem nakonec objednala taky tu Manducu :slight_smile: zítra by mi ji měli přivézt, tak jsem zvědavá co na to Pepinka :sweat_smile: vzala jsem k tomu i tu celoroční MaM kapsu (babička nám ji chce dát k vánocům pod stromeček)... na teď to ještě nebude, ale na jaro se bude hodit... teda jestli mě malá nevypíská :grinning:

holky, máme konečně nové fotečky, tak mrkněte :wink: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#233-DSC06061.JPG
1. pro 2009 v 10:43  • Odpověz
Já s Fildou také dělám všechno, dám ho do lehátka nebo na deku a on na mě kouká, já mu povídám co dělám, někdy si připadám trochu jako blázen co trpí samomluvou :wink:

Také začnu vánoce víc řešit (pečení cukroví, výzdoba) až bude prcek větší a bude z toho mít rozum. Teď moc neblázním ani s dárky, na štědrý den budeme nakonec jako vždy u manželových rodičů, tak alespoň bude více "chovačů" Fildy.
1. pro 2009 v 10:52  • Odpověz
perchti: jak říkám, motorky jsou krásné :wink: ,ale ty úrazy z nich ne.....jen si přeji,aby jich bylo co nejméně...jezděte opatrně :slight_smile:

martuilik: my taky manducujeme, máme tu bílou s ornamenty a je fajn....

betty: na Vánoce budeme u tchýně a švagra, jsou sami,co jsem jim manžu odvedla,tak budeme letos tam.... :grinning:
1. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
betty: to ti závidím... u nás to zatím nejde, myslím jentak odložit malou do lehátka, aby na mě koukala... i když pokroky už taky děláme :slight_smile:

kuchy: mě se líbila ta žluto-zelená z limitované edice, ale manža tak unešenej nebyl... takže jsme vzali tu červenou... aspoň na ní nebudou tolik vidět fleky :grinning:
1. pro 2009 v 11:20  • Odpověz
ahojky holky,
nestima docitat. Zacala jsem opet varit a starat se o domecek - takze kdyz Kacka spinka, litam po baraku a uklizim nebo delam obidek. :wink: Ale tato prace me hodne bavi, dost si pri ni psychicky odpocinu.

Resily jste vek- nam s manzou je 28. Pred 2,5 lety jsem se brali s tim, ze si postavime domecek (postavily :grinning: ) a pak jsem si rekli, ze je cas na miminko nebot kolem vsechny kamaradky a znami maji prdatka, tak jsem si poridili Kacenku. :grinning: Materskou si ted uzivam, mam kolem sebe kamaradky s detmi +/- 1 rok, takze chodime na prochazky a na kafco do kavarny a tak....

Manzel Kacku uplne miluje. Byl u porodu, takze to zazil vsechno z prvni ruku. Od zacatku se s ni ucil zachazet, naucil se i koupat a i prebalovat (a to pred porodem tvrdil, ze prebalovat nikdy nebude) :grinning:
Kazde utery ji hlida, kdyz chodim ucit, krmi ji z flasticky kdyz nejsem doma, chodi s kocarkem.. jedine co jeste neumi, je hrat si s takovym prdatkem. Jeho hlidani je zatim ze ji chova nebo s ni sedi u PC, ale i to hodne pomuze.

My jsem loznice nikdy oddelene nemeli. Kacenka od zacatku spinka krasne, v noci skoro nebreci, budim se na jeji cucani rucicky, kdy mi da vedet, ze ma hlad. Posledni tyden Kacka ale spatne spinka, v noci strasne brebenti a ma 2 hodiny pauzu ve spani, takze se manzel odstehoval do pracovny na postel pro hosty, nebot Kacka strasne vyska a boucha do hracek :sweat_smile: . Ale na jednu stranu je to dobre, nebot je ted nemocny, ma virozu, ale az se uzdravi, tak prijde zpet.

Kacka kocarek minule od zacatku. Spinka v nem, sotva vyjedeme. Dokonce ted, kdyz je chladneji, tak staci obejit nasi vilkovou ctvrt a mala spinka - tak ji dam na zahradu s chuvickou do kocarku a chrni. Ja mam alespon cas si neco udelat do prace nebo jen tak odpocinout. :grinning: Je to nase zlaticko.

Jinak manzel si ted taky poridil dalsi lasku (krome me a Kacenky) - motorku. Takze chapu jak psala Perchti, je to laska na hodne dlouho, ale jak psala Kuchy, hodne nebezpecna. Vzdy kdyz vyjizdi (nebo vyjizdime), pripominam mu, ze mame Kacku, tak at jezdi opatrne :wink:
1. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky, kouka, ze jsem "rozpoutala" peknou diskuzi:slight_smile:

Vsem vam zavidim tu moznost jet s kocarkem nebo varit a zehlit,kdyz mimco nespi, nebo ze mimi chce lahvicku a tak muze nakrmit i nekdo jiny:slight_smile:

Ale hlasim pokrok!!! Od patku chodime cvicne ven skocarkem. Vzdy okolo 11-1 hodiny podle toho v kolik vstava,nakrmime, dam ji do kocaru a jedem i kdyz vetsinou knoura, pak chvilku kouka a zase knoura byly jsme takhle ted kazdy den okolo 20-35 minut. Dneska jsme vyrazily ja jen lehce oblecena, ze to bude zase chvilka a ono ne. Mala za 5 minut usnula a dokonce spi doted na balkone a ani pri ceste domu se nevzbudila.
Je to mala mrska ona to tady snad cte, ze si stezuju:slight_smile:)). Ale taky mohla zacit spinkat driv, kdyz tam bylo tak krasne a ne dnes, kdyz je tam hnusavka:slight_smile:))

Ale v noci ted vstavame uz 4x, tak po 2-3 hodinach, doufam, ze se to zase upravi.

Je hezke jak mate fajn a pecujici manzilky:slight_smile:))
1. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.