• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
martulikk: Filda tam také nevydrží moc dlouho, ale zjistila jsem, že si pěkně vynucuje pozornost, vždycky začně pořvávat jedním očkem na mě kouká a když zajdu za roh a koukám na něj tak si začne hrát s hračkama, ale jakmile mě vidí začně zase brečet... no jo už vědí jak na nás :slight_smile:

kuchy: u manželových rodičů je také ještě švagr, trávíme tam už páté nebo šesté vánoce, vždycky jdeme nejdřív na hřbitov a potom dělat večeři, bydlí 5 minut od nás takže je to pohoda. Letos musíme kvůli malému posunout vše na dřívější čas, ale to nevadí.

Jinak Filda se ne a ne otočit ze zad na bříško, pořád je na boku, nohu už má přetočenou, ale neví co s ručičkou a místo toho, aby se snažil tak když mu to nejde začne se vztekat a brečet. No chlap :wink:

Manžel teď ukládal malého a ťuknul s ním o futra, chudinka plakal, ale jenom chvilku doufám, že mu nic nebude chodím ho pořád pozorovat...
1. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
Ahojte holky,
téééda nestíhám to tady :slight_smile:, uf
Tolik nových témat :fearful: :fearful:

Jak tak čtu, tak nemáme jenom podobně staré potomky,ale taky drahé polovičky co "motorkáří"...taky máme taťku "motorkáře" i když už bez motorky, než se Eli narodila, prodali jsme jí.......
Minulé léto se totiž stala moc strašná věc....nechci tady vytvářet smutnou atmosféru.....mému příteli se zabil bratr na skútru v Řecku.....ještě teď je to velice bolestivé téma...takže se přítel rozhodl, že jí prodáme a to hlavně kvůli tomu, že už jsme rodina.......já jsem nikdy nebyla milovnicí rychlé jízdy, ale spíš takové té pohodové jízdy...a to se sportovní motorkou moc nejde.....

Jinak k věku,mě je 25 a příteli 29, o miminko jsme se snažili cca 3 měsíce....nečekali jsme to tak brzy :grinning: .....tím, že jsme s přítelem šííílených 9 let.....už jsme oba moc potřebovali udělat další životní "krok" a dát životu větší smysl.....a povedlo se.....přítel je opravdu velkou oporou,malou miluje a moc se snaží...... jen, jak už jsem si na koníku ztěžovala je často a někdy i na více dní v práci - pracuje totiž v divadle, takže různé štace s představeními po celé ČR.....

Naše miminko se nám teď šíleně rozmluvilo.....brouká, žvatlá, víská a to celý den....dneska tu pusinu vlastně nezavřela....celkově mi přijde taková "dospělejší".......chytá už suveréně hračky do ruky.....povídá si s nimi...všechno ocucá...a pořád se smějě - někdy i hlasitě... :grinning:, opravdu je sní sranda..ale co se změmilo k horšímu je, že už vůbec nespí přes den...v kočárku to jo, to na hodinku třeba zalomí, ale když jsme doma, tak vůbec....pořád pozoruje.....ale na druhou stranu jí klidně můžu i na půl hodinky šoupnout do lehátka a poklidit si, nebo uvařit.....jinak my se taky ještě nepřetáčíme na bříško....na bok už to umí asi 14 dní....ale né a né se překulit.....taky jí tam zavází ta ručička...ale když jí jen malinko pomůžu a šup a je na břiše.....vždycky se tomu moc směje....
1. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
Hel.: Hodně síly při stěhování, my jsme nedávno jen přehazovali dva pokoje a to vám řeknu - pěkný záhul..a co teprve stěhovat se úplně.....:slight_smile:....a kde? Na které ulici, v Havířově? My taky máme městský byt....byla jsem v pořadníku několik let a nakonec se to povedlo.....hmmm ve vlastním to musí být o něčem jiném :slight_smile:

Martulikk.: Moc hezké fotečky :slight_smile:

Brisi: My chodíme ven spíše odpoledne....dopoledne mě malá ještě tak nezlobí.....uvidíš, bude to dobré, ty naše mimča se mění ze dne na den....co bylo včera nebude zítra....tedy alespoň u nás to tak je.......kolikát jí nemůžu uspat ani za nic, hysterák, kňourání........a někdy usne úplně sama...a to si třeba jen odskočím na WC a vrátím se a ono se spí :fearful: .....jinak my venku vydržíme vždycky jen tak 2 hodinky, pak už začne veliká nevrlost a kroutění - tak dává najevo, že už jí to venku nebaví, že chce domů...někdy si i popláče...ale jakmile jí doma vyndám, hned se smějě..jo jo, hééérečka...
1. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahojky,

můžu se k vám ještě přidat?
Přestěhovali jsme se a rok jsme neměli net, tak můžu až teď :wink: .

Máme už dvě dcerušky. Jednu skoro 3 letou a druhou narozenou 21.6.09.

Spíme teď odděleně, protože Květule je dost nespavec (máme právě také dost často dvouhodinovou přestávku ve spánku) a navíc praktikujeme bezplenkovou metodu, takže jsme s malou dost často v noci vzhůru. Ale určitě kolem roku už ji šoupneme k sestřičce. Bělinka spinká s taťkou v dětském pokoji a jsou tak spokojení. Manžel měl pomalu hrůzu z toho, že bude spát s námi v ložnici :slight_smile: .

Co se týče kočárku, tak v něm spinká dobře. Přes den má dva spánky a oba je tráví v kočárku. Jeden jdeme většinou na procházku a druhý jen ujezdím a spí. Ikdyž dnes nechtěla spát vůbec nikde a přes den spala jen půl hodiny dopoledne a pak k večeru deset minut v šátku. Ale byla pohodová, hodně si hrála, tak jí to asi nechybělo.

Květuška nejspíš chce co nejdříve dohonit Bělinku, protože na bříško se přetáčí od 4 měsíců a teď už leze po čtyřech a sedá si. Máte ji vidět, když se žene s nadšeným hukotem za nějakou hračkou nebo se chechtá, když ji lákám k sobě a leze za mnou. Je to docela blecha, protože ta naše první byla dost sedací dítko. Brzy seděla, ale nelezla a pak rovnou chodila. Ale hlavně seděla a hrála si na místě nebo četla.
Lehátko už jsem tudíž odnesla na půdu.
1. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
brisalek: s tím kočárkem vydrž! malá za chvilku přijde na to, že je to vlastně moc fajn :wink: já jsem si ze začátku myslela, že už nikdy nebudu moct mezi lidi... no a dnes chodíme každou chvilku, protože si s kočárkem aspoň psychicky odpočinu :slight_smile:

joplin: děkujeme za pochvalu :dizzy_face:

jinak jak jsem se tu asi před týdnem rozplývala, jak máme upovídanou holčičku, tak teď jsme zase ve fázi útlumu... něco maličko povídá, ale předtím tu pusinku nezavřela... manža dneska koupal a byl hrozně nadšenej jak se Josefínka nahlas smála :slight_smile: my se spolu takhle řehníme už nějakou dobu, ale manža u toho asi fakt ještě nebyl... jak jsem už psala, převalování na strany praktikujeme od narození (protože už v porodnici jsem jí dávala tak spinkat, tak na to asi už byla zvyklá)... překulit se na bříško jí občas pomáhám, ale máme zákaz, tak to spíš jen pro zpestření, jinak sama ještě neee... jo ale co Pepinku děsně baví je, když jí chytím za zápěstí a zvednu do sedu... z toho je šíleně vyvalená, krásně se směje, kývá hlavičkou jak ti tučňáci v autě :grinning: a taky u toho pouští velikou slinu... no, je to fakt zábava :grinning:
1. pro 2009 ve 20:58  • Odpověz
Tak holky moji vcerejsi radost zkazila dnesni noc. Usnula v 7 prvni vstavani v 8.45, pak 10, 11.30, 1 ado 2 vzhuru, pak ve 3.40, 4.40 a vstavani pred 6 :rolling_eyes: . To nocni spani byla moje jedina utecha :slight_smile:

Nam jsou 4m a 2t a jeste se ani na bok neotoci a to drzela hlavicku a zacinala past koniky uz v 5 tydnech i dr. se divila jak brzo.

Asi chvili prestanu cist a psat, protoze uz me to nejak vse "depta":slight_smile:. Tak se tady mejte fajn a at hezky rostete, spinkate, papate..........
2. pro 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

...dnes taky nemám nejlepší den,mylý spal sice po nakrmení ve 4 až do 10 a já do 9:50,ale jinak se vše s prominutím sere :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nejhorší je bezmocnost, náš byt bude kompletně hotový v pátek.....jenže birokratický šiml v bance chce odhad 100% ceny nemovitosti a odhadce je arogantní kretén a dříve než po kolaudaci celého domu ten papír nevydá.... :confounded: , kolaudace domu je až 8.12 a opět úředníci mají vydat jedno razítko,to tipuji tak na týden,než pohnou rukou :pensive:
Pak ten odhadce, než to pošle bance, ta než schválí dočerpání hypo a pustí zbytek peněz je dalších x dnů a až po doplacení dostaneme smlouvu a klíče od bytu, tudíž mi to vychází kolem 20.12 nejdříve.... :frowning2: Dnes už jsem brečela, manžel se pohádal s odhadcem,já trošku i s manželem...už toho je na nás až dost....prostě nevím,jak to do vánoc stihneme....navíc mám strašně ráda vánoce a s prckem jsme si je chtěli vychutnat, protože vánoce jsou hlavně dětí :wink:, namísto toho jsem nervozní, místo uklidu máme všude krabice, nic zabaleno a platíme z úspor dvojí platby podnájem a hypo a nebydlíme.

atmosféra adventu,kterou si vždy užívám k nám nedošla, všude jen binec..... :cry: :cry: :cry:
2. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
martulikk: jé ty mš také Josefínku :slight_smile: akorát ta moje je skoro o měsíc mladší :slight_smile: lviček na poslední chvíli
2. pro 2009 v 15:23  • Odpověz
kveluse: vítej mezi námi :wink: koukám, že máte doma pěkné čiperky :grinning:

brisalek: tu noc hoď za hlavu! to by ses z toho musela zbláznit... my teď sice máme za sebou dvě fajnové noci, ale taky je to u nás na střídačku... když si začnu pochvalovat, jak aspoň v noci hezky spinkáme (1-2 vstávání, koupeme až po osmé večer), tak pak přijde buď noční nebo denní masakr :sweat_smile: takže tentokrát to radši nechám bez hodnocení... zase se to zlepší, uvidíš :wink:

kuchy: držím palce, ať vám to už konečně dopadne!

zizkam: to je ale moooc heeezký :dizzy_face: kdy se vám narodila? proč jste se rozhodli pro tohle jméno? jsem zvědavá :sweat_smile: ale my žádnou jinou Pepinku neznáme :slight_smile:
2. pro 2009 v 16:15  • Odpověz
ahojte, dievcata! Mozem sa pridat? tiez mam doma jedno levica (mala sa mala sice narodit az v oktobri, ale niekedy to nevyjde) :wink:
Citala som si tu o teme manzelia a musim skonstatovat, ze my sme sa na malicku sice velmi tesili, ale obcas ma moj manzel prekvapi a nie vzdy prijemne.
Prvych 6 tyzdnov bola mala v nemocnici a velmi sme sa tesili, az prijde domov. Prve prekvapko bolo, ze manzel prestal s nami spavat v spalni, ze aby sa vyspal. A to mala vstava len 2-3 krat za noc. To sa asi po mesiaci upravilo a uz spi s nami. Obcas este brble - Emka (nasa mala), spi uz konecne - vecer byva totiz rada hore aj do pol noci. A to ma rozculuje, ze je na nu taky nervozny, ked je unaveny z prace. Ako keby jej to pomohlo zaspat.
Inak, brisalek to vystihla - moj manzel mi tiez doma pomaha, ale treba ho o to vzdy poziadat, potom to urobi rad. Aj ked neviem, preco je to tak.
Malu velmi lubi, ale hneva ma, ze ked pride unaveny z prace, tak si ju nechce ani na ruky zobrat, ze ma toho dost. Je sice pravda, ze cez vikend s nou ide aj na prechadzku, aj sa spolu hraju, ale aj tak....
Nasa malicka sa zacala pretacat z bruska na chrbatik. Neviete, ako s nou mam cvicit, aby sa pretacala aj z chrbatika na brusko?
2. pro 2009 v 17:13  • Odpověz
martulikk: narodila se 21. srpna, já jsem Josefínku chtěla od puberty, muj tata se jmenoval Josef tak asi proto. Manžel nebyl proti protože jeho prababička byla Josefa Agnes, a také má kolegyni Jozefínu. My ji tedy moc Pepčo neříkáme, spíš Jožko, Jožule, Jožinko, Josefínko...
a co vy co vás vedlo k výběru jména ... :slight_smile: jsem tsaky zvědavá :grinning:
2. pro 2009 v 17:18  • Odpověz
holky nové vítám vás :wink:
beatrice: mě na plavání naučili, na posílení šikmých svalů, když leží na zádech, tak jednu nožičku překřiž a malá by se pomalu měla zvednout, měla by během toho pěkně zvedat i hlavičku, ne ji mít položenou na zemi. ale jinak až bude připravená, tak se otočí i sama :wink: malá je hodně živá a zvídavá, takže u nás to zatím vypadá, že všechno bude brzo :grinning: když leží na bříšku, tak už se i snaží skrčit nožky pod zadek, ale zatím ji neudrží ručičky :grinning:

kuchy: hlavně se moc nenervuj, ono těch pár dnů uteče jak voda a budete v novém :wink: my se taky měli do Vánoc stěhovat do baráčku a nakonec to vypadá tak na březen...
2. pro 2009 v 18:25  • Odpověz
ahoj holky,tak jsem dočetla co jste napsaly a
kuchy netrap se se stěhováním co si moc přeješ,tak se vždycky něco pokazí,smiř se s tím,že si dáte klíče pod stromeček-pak to možná vyjde,my takto vyřizovali hypo loni a trvalo to půl roku,už jsem to tu někde psala,to byly vánoce,přítelovy narozky,velikonoce,moje narozky,ani první máj nevyšel,až jsem si dupla na realitku tak to šlo-nevím proč to natahovali
brisalek v jakýmsi časopise si teď mamina taky stěžovala že si před otěhotněním měla vzít půl roku dovolené a naspat se do zásoby,jen nevím jak to naspání uložit,taky by se mi občas hodilo,ale oni z toho vyrostou
jinak mě je 37 a příteli 44,Marečka jsme moc chtěli,jen nás překvapilo jak rychle se zadařilo,pak už jsme dělali všechno pro to aby bylo všecko v pořádku,oba máme už ,,dětičky" z prvních manželství,ale ten drobek nám nějak chyběl,a nemůžu si stěžovat ani na taťku ani na malého,taťka když dojde z práce tak se stará-spíš nepodělá na baráku,ale hraje si s malým a Mareček se už umoudřil a já se budu pomalu pouštět do objednávek-skoro třicet kilo cukroví,přiznávám ale že mi ti velcí pomáhají tak si to můžu dovolit
jo a k motorce-tu můj taky chce,a traktůrek,jen ten řidičák nemá tak pro něj mám k vánocům takovou malou plastovou,nějakej model či co,a mladýmu ju zakazuju,nahoře na kopci je pořád někdo rozmlácenej,jezdí tam jak hovádka a nejen motorkáři,takhle kamiony v zimě nám to tu dovedou taky pěkně ucpat když jedou bez zimních gum,divím se že je tu taky nemáme povinný
2. pro 2009 v 18:45  • Odpověz
vítám nové holčiny :wink:
Filda byl dneska úžasně hodný, brečel jenom chviličku a jenom brebentil, smál, hrál si s hračkama, ale nerada bych to zakřikla, protože jak psala martulikk druhý den mě může "vytrestat" a vše je jinak :slight_smile:

Filípek se také ještě ze zad na bříško nepřetočí, zůstane trčet na boku a ne a ne se otočit na bříško, ale když mu chytnu za ručičku tak je hned přetočený, ale nevím jestli mu mám pomáhat. Někde jsem četla, že se pomáhat s ničím nemá, že až dítě bude připravené vše postupně zvládne. Jenom se má cca od 3 měsíce co nejvíce dávat na zem na deku (na tvrdý podklad ne na postel), jinak se může zbrzdit pohybový vývoj (v např. v lehátku má trávit jen 10% času co je vzhůru, protože tam žádný pohyb nerozvíjí)
2. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
Ahojte, taky vítám nováčky :slight_smile:

Beatrice.: My to taky děláme tak, že překřižujeme nožku přes nožku, naše Eli se hned otočí a hezky zvedne hlavu....

Kuchy: Jo jo, neboj, to uteče jako voda a budete ve svém a budete na toto přechodné období vzpomínat......vždyť přece vánoce jsou svátky klidu - vím, to se řekne, v této hektické době, ale je to tak.....

Martulikk.: Já jsem měla jako kluka napsaného Josefa :slight_smile:, přítel je Pepík...a hodně jsem uvažovala i nad Pepčou :slight_smile:....a né jen kvůli příteli, ale taky proto, že jsem se v těhu hodně koukala v televizi na prasátko Peppa - a moc se mi to líbilo :slight_smile:......a taky myslím, že je to jméno, které se dá moc hezky skoloňovat a pokaždé zní jinak :slight_smile:

Betty.: Taky jsem četla, že se mimuškám nemá pomáhat a mají se dávat spíše na tvrdé, ať se sami snaží...ale ono to nejde, když vidím, jak se zaklání a už už se chce otočit...........a taky se teď snažím omezit lehátko....a né jen kvůli "nepohybu", ale taky kvůli zádíčkám.....

Jinak naše Eli teď vůbec nespí přes den, je to vcelku únavné....a pořád tak jakoby mručí, když si jí nevšímám.....jak s tím ráno začne, tak do večera nepřestane....celkově je taková "hlučnější"....2 hodinky je to sranda, ale celý den....je fajn, že už jí jde zabavit hračkama.....sice nevydrží moc dlouho, ale zaujme jí to když začne natahovat moldánky......a taky má teď strašně křehký spánek, všechno jí probudí------dneska jí vzbudilo to, že jsem si nalila čaj do hrnku :unamused:
Jo, holky, chtěla jsem se zeptat, dáváte miminám pod hlavu polštář....nemyslím vysoký, ale takový placatý......nemůže to miminku uškodit? Někde jsem četla, že to není dobré....
2. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
no já tedy polštář dávám, takovej malej placatej, jak v kočáře ta v košíku navíc malá spí často se mnou v posteli taže polštářky neřeším :unamused:
2. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz
Hojky.

Tak jsem byla dnes s holkama po tádnu venku.Super.Linduš krásně chrupkala v kočárku.Už jí to asi chybělo.Dneska míň baštila,tak snad nebude nemocná nebo už mi asi z toho hrábne.

Dneska mi přinesla známá objednaný plech do trouby,tak se můžu konečně rozjet s pečením.Už se těším a moc.
Zatím mám jen ty perníčky.

Kuchy já tě plně chápu.Ony ty banky mají na všechno plno času.Snad to zvládnete do těch vánoc.Já už bych byla taky na nervy,kdybych byla pořád sbalená napůl v krabicích.Člověk chce být v klidu aspoň na ty svátky.Držím moc pěsti,ať to vyřídíte co nejdříve.

Polštářek malá nedávám.Nedávala jsem ho ani té starší a nijak jí to nechybělo.Polštář dostala až do velké postele ve 2,5 letech. :grinning:
2. pro 2009 ve 20:49  • Odpověz
joplin: to máme doma taky, asi tři dny, jak ji nechám ať si hraje sama, začne mručet a nadávat :grinning: dopoledne ne, to si hraje hezky i sama, ale odpoledne pořád...tak ji šoupnu do manducy a je klid. a polštářek taky nedávám, kvůli páteři, když spí s námi, mám polštář úplně mimo, takže spím na rovném i já:stuck_out_tongue_closed_eyes:

my teď míváme krizové usínání, jednou usne krásně sama a pak 2 dny uspávám i dvě hodky, mě padá hlava a malá má oči jak baterky nebo křičí. už se těším až se to vrátí do normálu :stuck_out_tongue_closed_eyes: naštěstí dnes usnula asi po hodině u prsu :grinning:
2. pro 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj, děkujem za přivítání i za přijetí :wink: .

Možná to špatné usínání a spaní bude něčím ve vzduchu (že by úplněk?), protože Květuška také nechce přes den vůbec spát. Dá si dvakrát tak max. po půl hodině a je svěží. Ale opravdu jí to stačí, protože si tu hraje vesele dál a vůbec nepláče únavou. Večer je vidět, že je unavená, ale trvá jí to než usne a pak se ještě tak 4x vzbudí a musím ji uspávat znova - a to ani neotevře oči, jen pláče a chce ke mě a za chvilku zase spí.

Já už teď vidím tu výhodu druhého dítěte. Pěkně se ta její pozornost rozdělí mezi mne a sestřičku a "musím" si s ní hrát mnohem méně než to bylo s Bělinkou. Navíc jsou tu pořád roztahané nové a nové hračky a to já jsem takhle s tou první nekrámovala :grinning: .

Už některá přikrmujete? Já se na to chystám o Vánocích, ale Květule se šíleně natahuje a zlobí, když nic nedostane, tak uvidím, jestli to ty 3 týdny ještě vydržím.

Máte někde nějaký přehled o dětičkách? a fotky?
3. pro 2009 v 06:49  • Odpověz
Aha, tak fotky už jsem našla :wink: .
3. pro 2009 v 06:53  • Odpověz
Polštářek nedáváme, matraci v postýlce má podloženou kvůli ublinkávání a v kočárku je na rovném. Do roka by se prý polštářek dávat neměl - kvůli zádíčkům i kvůli možnosti zadušení :wink:

kvetuse: my jsme na UM (do 2 měsíců jsem kombinovala MM a UM) a pomalu už dávám i příkrmy zatím první lžičku - mrkvičku (měla celkem úspěch), květák (vůbec ho nechtěl), brokolice (chutnala) a taky večer kašičku, teď od Hippu a ta mu jede :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:40  • Odpověz
Betty a kolik ti malý vypije mlíčka Um za den?
3. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
ahojky holky,

dneska jsem byla s Kackou pro vysledky krve kvuli tomu, ze se Dr. zdala bleda. Vysledky jsou na hrane, ale zatim nic nedavame. Taky jsem rekla Dr. at si ji poslechne, v noci strasne kaslala a funela - mela uplne ucpany nosik. Taky hur spinka, tim ze nemuze dychat, chuderka.. :fearful:
Dr. ji taky zvazila a trochu jsme se obe zdesily.. Kacka za tyden pribrala jen 40g!! Jeste porad nema ani 5 kg. Tak jsem se zacaly bavit o UM a prikrmech.

Muzete mi prosim nekdo napsat, jak se kombinuje UM a MM??? Bojim se, ze kdyz nebudu kojit v tech mych intervalech, ze o mlicko prijdu.

A myslite, ze Kacka bude po UM pribirat? Ted je jen na MM, pije kazde 3 hodiny ve dne v noci. Vzdy si vezme kolik chce - bud u prsa usne nebo se odtrhne. Nikdy ji prso neberu. Cura a kaka po kazdem jidle, takze podle me ma prijet akorat, jen tedy nechapu proc nepribira.
Je pravda ze je torpedo... Ona se cely den nezastavi - pokud zrovna nespi, neustale mlati do hracek nebo kope nozickama... :grinning:
3. pro 2009 ve 13:31  • Odpověz
zajdla: pije tak 5-6 x denně a celkem bych řekla, že vypije tak 1000 ml (dávám mu 180 ml vody + sunar) před 14 dni měl nějaký růstový blázinec tak pil i víc, teď dost často mlíčko nechá a pije méně.

joa.n: kombinovala jsem MM a UM cca do 2 měsíce, Filda byl při kojení líný takže vypil vždy jen přední mléko a zadní nepil takže pořád brečel hlady. Jinak každý radí něco jiného, někdo říká, že se nemá kombinovat MM a UM při jednom krmení tj. jedno krmení by mělo být MM a další UM někdo radí nejdřív nakojit a potom dokrmit UM. Já kombinovalo obojí podle potřeb prcka, večer jsem vždy dávala jen UM tak okolo sedmé večer a v noci jen kojila. Přes den jak kdy, většinou jsem nakojila a pokud ještě měl hlad (brečel) dokrmila jsem UM.
3. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
joa.n: tak snad se malá brzy uzdraví, ta rýma je u malinkých nepříjemná. musím zaklepat, že teď se Lili drží, a skoro po třech měsících jí konečně přestává trápit kašel, uf :dizzy_face: měla jsem za to, že kojené mimča jsou míň náchylná, no rýmu už měla 2x, tak to asi moc vliv nemá, možná spíš do budoucna.

Jinak dneska jsme byly na 4měs. kontrole, tak má 66 cm a 7270g a nastřelil jí doktor náušničky, tak už máme doma pravou holčičku :grinning:
3. pro 2009 v 16:53  • Odpověz
Ahoj holky, dneska nějak nestíhám... je toho tady hodně, tak ráno dočtu a napíšu :wink:
ale chtěla bych se zeptat vás, co máte ráčky... už jste řešily rodičák? co vše je k tomu potřeba?
3. pro 2009 ve 22:44  • Odpověz
ahojky,

martulikk: sice nemam racka, Kacka je lvicek, ale kvuli Vanocum to uz mam zarizeno :grinning: Sla jsem na soc, dali mi formulare - 2 ks jsem vyplnila - neco o me, o Kacce, ze o ni radne pecuju, manzel podepsal ze souhlasi s tim, abych rodicovskou dostavala ja. Pak druhy formular - tam jsem si jen zvolila delku rodicovske. Treti formular jsem musela mit potvrzeny od socialky, kolik ze mam denni vymerovaci zaklad na materskou a od kdy do kdy mi ji budou posilat (ten kdo je z male firmy,tomu mam pocit to potvrzuje zamestnavatel - ja jsem z firmy o cca 150 zamestnancich). No a vcera jsem s tim byla na socialce - behem 5 minut vsechno hotovo :grinning: Od ledna budu dostavat rodicovskou... :sweat_smile:

jinak jsem vcera hodne spekukovala - jak nam Kacka moc nepribira - nez prejdeme na kombinaci MM a UM - budu ji davat pit jakmile o prso projevi zajem a budu se snazit, aby pila co nejvice. Je mozny ze se ta nase brebera zajima o vse kolem a pousti se prsa hodne brzy - hlady nikdy nekricela, ale ani si o jidlo doslova nerekla. Tak budu zkouset a za 3 tydny u Dr. zjistime jestli pribira nebo ne.

Jinak moc prosim co dokrmujete UM - jake UM davate? Je toho ted na trhu strasne moc a ja nevim jaky vybrat :confused:
4. pro 2009 v 09:36  • Odpověz
martulikk: já má taky lvíčka, ale rodičovskou mám už také vyřízenou. V práci máme super účetní takže mi hodně věcí pomohla a zařídila, nejprve jsem poslala žádost do práce, účetní mi potom zajistila na sociálce (musí to být sociálka co ti vyplácí mateřskou - tedy podle zaměstnavatele) potvrzení (je na to formulář, účetní ho měla). Formuláře jsem měla ze sociálky už z doby kdy jsem tam žádala o porodné. Celkem tam pak na sociálku (podle místa trvalého bydliště) doneseš 3 formuláře - potvrzení od ze sociálky o výši mateřské (ten co mi zaslala účetní), žádost o rodičák (dokonce na mě chtěli OP manžela - ještě, že tam byl se mnou) a žádost o délce rodičáku. Už mi dokonce přišlo ze sociálky, že žádost mají a potvrdili mi vyplácení. Jo a zase je tam klička v zákoně, měla jsem mít mateřskou do 13.12. a od 14.12. rodičovskou, ale protože mám celkem slušnou mateřskou a poměrná část za těch 13 dní je vyšší než 7600 Kč nedostanu za prosinec z rodičáku nic a budu ho dostávat až od ledna :frowning2:

joa.n: nejprve jsem dávala Nutrilon, ale Filípek mi po něm začal strašně blinkat tak jsme změnili na Sunar a ten máme doteď, jen jsme přešli na Sunar plus, který je od ukončeného 4.měsíce. Jinak magistr z lékárny mi říkal, že téměř žádný rozdíl v UM není, spíš je to o značce a hlavně každému dítěti chutná nějaké jiné. S tím, ale problém není Filda pije vše :wink:
4. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahojte holky,

j.kriv.: Jéé, né že máme ty holky stejné cvalíky ( měli jsme na kontrole 7 130g), ale taky nás podobně "zlobí" :slight_smile:...a taky jak tady čtu, jsi taky "svobodná" matka :slight_smile:......

Holky vcelku mě to děsí, ty žádosti, jak tak čtu, máte to zmálké :sunglasses: , musím se Tím začít taky zabývat :frowning2:
4. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj holky, dnes jsem se vám už dvakrát pokoušela napsat, ale pokaždé jsem to rychle smázla, když mě moje zlatíčko poblinkalo... tak snad to vyjde do třetice :sweat_smile:
joplin: z naší strany byli v rodině hodně Josefové, při výběru jména to pro nás tedy nebyl důvod, ale teď je to příjemné pojítko :wink:
zizkam: my zase říkáme Pepinko nebo Josefínko :slight_smile: jo a vlastně i Buřtíčku :grinning: u nás se výběr jména táhl celé těhu... už jsem to tu holkám psala dřív, našla jsem to (omlouvám se těm, co to už četly) a překopírovala :wink:

Pepinka bylo naše "pracovní" jméno já už jsem od ledna tvrdila, že čekám holčičku a nikdo mi nevěřil Takže jsem si bříško pojmenovala po svém, manža zuřil, že je to snad nejhorší jméno na světě No a o zbytku rodiny ani nemluvím... U nich mě hrozně mrzelo, jak reagovali (a to i krátce po narození ), je to ale naše dítko a nikomu jinému do toho nic není... Vždycky jsme chtěli Terezku, ale nechtěli jsme, aby se nám jméno za ty těhu měsíce znelíbilo, tak jsme to tajili a vyčkávali... Jenže postupem času jsme zjistili, že Terezek je habakuk, dokonce i v rodině jedna je a i známí ji mají... Bylo nám to líto, ale na druhou stranu, za moje těhu si manžel na Josefínku nějak zvykl a dokonce se mu to strašně moc zalíbilo Měla jsem plánovanou sekci (kvůli ppKP), takže jsme s napsáním jména čekali až do odchodu do porodnice... Noc před tím, jsme ještě x-krát losovali, dokonce losovaly i naše psí holky... Pak jsme si párkrát střihli i ráno... Když jsme vybrali jedno jméno, bylo nám líto, že to není to druhé... Říkám si, že bychom to měli jednodušší, kdybych v bříšku měla rovnou dvě holčičky najednou No, nakonec manža nevydržel, sám vybral jedno jméno a jeli jsme Se jménem jsme čím dál tím víc spokojení!

ještě jsem zapomněla napsat, že jsem celé těhu tajně doufala, že se malá otočí hlavičkou dolů... (hrozně jsem totiž nechtěla sekci) tak i proto jsem z legrace říkala, že když se otočí, bude to Terezka, když ne, tak Josefínka... no a míma se neotočila, takže si vlastně jméno vybrala sama jo a viděly jste film "Někdo to rád horké"? Hlavní postavy jsou Josefína a Daphne... Všichni z okolí si z nás dělají srandu, že moc koukáme na telku Máme totiž pejska jménem Daphne... Takže ty naše holky budou asi bezva dvojka
4. pro 2009 v 18:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.