• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Tak jsem si konečně početla dál :slight_smile:

Někdo jste se tu ptal na polštář... my ho nedáváme, ani se to nemá... máme ho, ale stejně je to taková placka, že je podle mě k ničemu :unamused: na blinkání jsou dobré ty klínové polštáře, miminko by mělo ležet na rovině (byť nakloněné), my měli do víkendu nakloněnou postýlku :wink:

UM nedáváme, tak neporadím :unamused:

Jo, moc děkuju za vaše odpovědi ohledně vyřizování rodičovského příspěvku! :slight_smile: psala jsem dnes do práce naší mzdovačce a ta mi řekla, že to potvrzení o výši a délce mateřské si musím vyřídit sama na sociálce... co se mi pak podařilo dál vyčíst na netu, tak s těmi všemi papíry se jde na pracák... nechápu proč? myslela jsem, že se to vyřizuje na MÚ, jako třeba porodné nebo jiné dávky... no, zeptám se ještě na tom OSSZ až tam půjdu... pustím se do toho radši hned příští týden, ať to pak nevyřizuju na poslední chvíli
4. pro 2009 v 18:45  • Odpověz
martulikk: já to vyřizovala u stejné ženské jako porodné ta mi dokonce dala formuláře již právě při této žádosti o porodné, tak nevím, ale mělo by to být stejné všude, i když mi máme sociálku a pracák na stejné místě tak jsi mě trochu zmátla :wink:
4. pro 2009 ve 20:40  • Odpověz
betty: u nás je všechno jinde, to asi aby jsme měli všichni pěkné štíhlé nožky, když to musíme obíhat :grinning:
4. pro 2009 ve 22:14  • Odpověz
ahojky holky, dlouho jsem tady nebyla amusím to tady pročíst...mám ted plnou hlavu toho bytu, škola a do toho prodávam skakadla..no nad hlavu :wink:
četla jsem tady něco o MD- ja musela posalt papír do práce účetní-ona mi vyplnila nárok na denní výměr, ten jsem polslala někam do púrahy-asi pracák co spadá pod místo práce a s tím a ještě se dvěma papíry zajdu na MU.
já si dávam na 2 roky...ty jo už se toho bojím, já mám docela hodně vysoký rodičovksý co mi platí práce tak už se netěším těch 7600 :frowning2: - mohli by nám přidat :grinning:
malá echce spinkata rozčiluje se v postýlce tak ji jdu vzít...papapa
5. pro 2009 v 17:00  • Odpověz
helenacz: na 2 roky je přes 11 tis. jestli se nepletu? Já si dala na 3 roky a to je potom těch 7600 Kč. Já mám také dost slušnou mateřskou, měla jsem plat 2x větší než manžel tak se budeme muset dost uskromnit. Chtěla jsem s prckem zůstat já takže penízek bude méně, ale snad to zvládneme :wink:

Spíš se obávám, aby tu rodičovskou nesnížili a dokonce, protože stát nemá peníze, uvažují o tom, že by byla kratší dobu např. jenom rok a pak už nic (prý to není nikde). Jenže taky zapoměli, že tady není absolutně dost jeslí, školiček a možnosti práce na zkrácený úvazek atd.
6. pro 2009 v 10:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zase po delsi dobe tady. Materska mi konci 14 a jeste porad nevim jak to udelat:frowning2:.Mysleli jsme , ze bychom meli brzo druhe, ale tedse mi do toho moc nechce, ze si malou pak neuziju a ona me, ze ve dvou letech je malinka na to, abych davala vice casu miminku....a jit do prace(treba na dva dny) a dat ji do jeslicek take nevim. O tech penezich mi povidejte. Materskou jsem mela tu nejvyssi moznou a ted nas jeste "osidi" o pulku rodicovske v prosinci, ze kdyz mame vic jak 7600 mam narok az od ledna:frowning2:(. No jeste dostanu jeden plat z prace, protoze mi zbylo 19 dnu dovolene a jsou tam dva svatky...a pak uz jen tech 7600 nebo 11400:frowning2:(. Ale zase si rikam, ze nekdo ma cely zivot jen to a jeste z toho i neco usetri, tak muzu byt rada, ze manzel ma take dost dobry plat a radsi si nebudu stezovat:slight_smile:)

Mala spala 2 dny lepe(vstavaly jsme jen 3x) ale dnes zase asi 7x. Sestrenka ted zaangazovala manzela a kdyz spi s malym(6 mesicu) on tak vstava jen 2x jinak treba 6-7x, proste jsou to lotrici, kdyz vi, ze prso nebude v klidu spinkaji. Tak ji jeste chvilku necham, jestli to neni jen spurt a pak to zkusime taky s tatkou.

Jinak v kocarku vypada, ze uz usiname, tak aspon neco se nam zlepsilo.
6. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
Ahojte, dievcata! Tak pozeram, ze to mate v CR s tou materskou celkom dobre. U nas sa pobera materska len pol roka a potom je to cca 5000 korun mesacne rodicovsky prispevok, bez ohladu na to, ako dlho zostane matka doma s dietatom, moze to byt max. do 3 rokov. Ale pocula som, ze od januara by sa to malo o nieco zvysit, tak som veeeelmi zvedava.
Chcem sa opytat, kedy vam chodia deticky spavat (viem, ze ste uz nieco popisali), lebo moja mala je hore cez obed asi 2 hodky, poobede spinka, zato vecer sa zobudi o 8 a je hore aj do polnoci. Potom je to uz v poho - vstava na kojenie o 4 a o 7. Neviem, ci ju mam nechat poobede spaat alebo ju zacat budit, aby isla vecer skor spinkat....
6. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
Ahoj holky, já si budu dávat rodičák na 3 roky. Nedovedu si představit, že bych ji tak maličkou měla dávat do jeslí... a na druhou stranu 4 roky je taky moc. Chceme ještě jedno mímátko, tak to zkusíme naplánovat nějak za sebou.
Jinak já byla na rizikovém od konce ledna, když jsem se ptala na dovolenou, tak mi naše mzdovačka řekla, že nemám díky tomu nárok...

beatrice: jestli nechceš, aby ti malá "strašila" takhle dlouho vzhůru, tak bys ji neměla nechávat odpoledne (od nějaké 16-17h) spinkat. Aspoň u nás to tak funguje. Včera míma neměla moc šancí na spánek (povedlo se jí to asi tak 3x na půl hodinky, i když mohla víc, ale prostě nechtěla) a večer odpadla tak, že spinkala 7,5 hodiny v kuse :dizzy_face: Většinou je to teda dost záhul, udržovat její pozornost takhle odpoledne, protože čím víc se blíží večer, tím víc je nevrlá.
6. pro 2009 v 15:52  • Odpověz
brisalek: taky dostanu za prosinec prd a ne rodičovskou, protože mám slušnou mateřskou :frowning2: ale mám taky ještě od 14.12. do 2.1. zbylou dovču, tak to bude příjemné finanční přilepšení :slight_smile:

beatrice: večer má prcek už zaběhlý režim cca okolo 18 h. koupání, pak papání, písnička spát tak okolo 18:30 až 19 h. ( taky čím je víc podvečer je pěkně protivný). Přes den spí tak 1 h. dopoledne a tak 1,5 -2 hod. odpoledne. Dneska to měl pěkně špatně rozvržené a vstával ve dvě a teď už nemůže zabrat a od půl čtvrté pořád pořvává, mne si očička ale spát nemůže... Ráno vstává tak mezi 4-5 hod., pak to většinou ještě po mlíčku na chvíli zalomí :wink:

Jinak mateřskou jsem si dala také na 3 roky, jesle ani možnost hlídání tu nemáme takže na 2 roky moc nepřipadá v úvahu. Dalšího prcka bych chtěla, ale manžel po zjištění, že s dítětem je záhul další nechce :unamused: tak uvidíme za pár let (chtěla jsem rozestup mezi dětmi tak ty 3 roky)
6. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
ahojky holky,

tak ja jsem si musela dat rodicovskou na 2 roku a to bohuzel kvuli penizkum :frowning2: hodne jsem se zadluzili, ale mame krasny domecek a opravdu nechci obracet ted na rodickovske kazdou korunu. Miminko taky prislo hodne brzy (vlastne na 1. pokus), takze jsme nestihli ani nic nasetrit do zasoby. Ja ted taky dostavat dost vysokou materskou, takze predstava ze slitnu na tech 7600, to fakt nevim, nevim... :cry:
Zitra jdu Kacenku nahlasit do jeslicek - mame tady v Zatci jen jedny jesle a kamaradka me celkem vydesila, ze pry uz berou prihlasky na rok 2012!! :angry: Je to strasne, tak male ditko a uz abych ji prihlasovala do jesli.
Nastesti mam alternativu kdyby jesle nevysly - tchyne zvazuje predcasny duchod a nebo sousedka soukrome hlida deti - urcite by se s ni dalo domluvit.

Jinak Kacenka dal uspesne BOJKOTUJE kojeni - doslova ji musim prso vnutit a byt v uplnem klidu a tichu, aby alespon neco zbastila. Vcera kdy hystericky kricela a vypila jen odstrikane z prsa z lahve (na lzicku jsem fakt nemela energii) a to jen 50ml, nebot prsa vice ze stresu nedala, jsem vzala auto a odjela koupit Sunar to Tesca. Kdyz jsem se vratila, mala spinkala. Nastesti v noci pije dobre, prisaje a pije jako obvykle, hysterak zacal opet az pres den a hlavne ted vecer. Takze jsem ji nechala, aby si o prso rekla sama - ruku si tak dlouho dudala, az mela uplne mokry body - teprve pak byla ochotna v seru a v leze na posteli neco vypit. Nevim jestli pije dost, to se uvidi na prevazeni, ale me je psychicky lepe, nebot mame doma Sunar, kdyby byla uplne krize!! :frowning2: Mlicka mam dost - kdyz vypije podle me malo, odstrikavam. Hodne jsem to konzultovala s laktacni poradkyni na kojeni.net a konstatovala, ze je nase holcicka lina a ze ji mam nabizet prso casteji a skoro jej nutit. Je to dost na "palici" jak se rika, jsem z toho spatna, ale co, hlavni je, ze je jinak zdrava - a jidlo (jestli prso ci flasku) asi nebudu resit.. :sweat_smile:
6. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz
Jejda tady toho je... ani nestíhám všechno číst (natož něco psát :slight_smile: )

Jinak máme s Bety2 asi "stejného" manžela páč o druhém nechce ani slyšet... takže tajně doufám, že Jožule přestane s těmi svými hysteráčky a bude tatínka milým usměvem zpracovávat ....

no s tím spaním miminek.... jsem asi hrozná matka, ale zatím Josefínku nechávam spát podle její potřeby.... no ona se moc nedá.. takže zavídím všem co mají tu svatou trěivost a spanek jim šetří na večer. A když jsme už u toho usínání... jsou večery kdy slečna jde spát v jednu v noci a já už nevím co a říkám ji "Josefínka z Mostu už určitě spinká... tak už koukej také spinkat!" no a jak čtu u Martulikk mám pravdu :sweat_smile:

jo a taky by mě zajímalo jestli tohle forum bude existovat i až pujdou naše děti do školy....
7. pro 2009 v 00:05  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám už sem moc psát, jen si vás občas přečtu.... ale chtěla jsem říct martulikk, že nárok na dovolenou má! Taky jsem byla od začátku ledna na rizikovém a teď si vybírám dovolenou-celou, protože podle zákoníku práce (par. 216) se období mateřské dovolené počítá jakožto odpracovaná doba. Radila jsem se o tom i v jedné poradně a opravdu to tak je. Taky mi ta naše paní tvrdila, že nárok na dovolenou nemám, ale vzhledem k tomu, že jí se v ničem věřit nedá, tak jsem se po tom pídila sama a zjistila si právě toto. Musíte si o to ale zažádat, ještě než vám skonč mateřská. Zaměstnavatelé se k tomu prý neradi znají.... Zbytečně byste přišly o penízky.

A ještě jak jste řešili rodičák, kam s tím atd. Tak ono to opravdu spadá pod úřady práce, ono oddělení se jmenuje kontaktní místo státní sociální podpory, neboli sociálka...
7. pro 2009 v 07:12  • Odpověz
joa.n: s bojkotem kojení jsme na tom byli stejně, ale už od začátku, takže jsem to psychicky vydržela jenom 2 měsíce a to jsme stejně přikrmovali a pak už jsem přešla úplně na UM. V noci jak byl ospalý bylo kojení také v pohodě a přes den každé kojení boj a to ještě nechtěl přímo prso, ale jenom přes klobouček. A pak začal stejný boj i v noci a to už jsem to neměla nervy. Řekla jsem si, že je lepší mít spokojenou máma a nakonec i dítě, protože Filda nejradši pil z flaštičky :wink:

markulikk: broucina má s tou dovolenou pravdu, i když jsi byla na neschopence je to jako odpracovaná doba a máš na odvču nárok (máme nárok za tento celý rok). Já si vybrala 14 dní před nástupem na mateřskou a teď mám zbytek od 14.12. do 2.1. (to mi zaplatí).

zizkam: také doufám, že čím bude starší bude míň brečet a mít své záchvaty a taky až mu řekne táto a bude větší parťák, tak ho snad přesvědčím na druhého prcka, strašně bych chtěla holčičku, ale samozřejmě, že ani klučina by nevadil. Hlavně nechci jedináčka...
7. pro 2009 v 08:11  • Odpověz
Ahoj holky, Pepinka se chvilku mrská v postýlce pod kolotočem, tak vám jdu taky napsat :slight_smile:
zizkam: u nás se všechno (myslím krmení i spaní) řídí na požádání malé... přes den nemáme žádné pevné termíny v kolik co má dělat... jen večer se snažím krmit plus mínus chvilku kolem šesté, koupeme po osmé a pak papáme... většinou se mi podaří, že usne v náručí kolem půl desáté... ale jak jsem už psala, občas taky přijde mega bojkot :sweat_smile: dnes v noci to bylo u nás fajn, úplně (i s krmením) jsem vstávala jen jednou, k tomu ale asi 3-4x (teď už nevím) jsem vylítla, že už je vzhůru, protože se pořádně poprděla a taky zakňourala... jenže jak jsem tak nad ní stála u postýlky, tak bylo vidět, že zase spinká :slight_smile:

k té dovolené... já jsem se v práci ptala ještě než jsem nastoupila na mateřskou, že bych si ji vybrala nebo aby mi ji proplatili, a řekli mi, že když jsem nebyla v práci (byla jsem doma od 23.1.), tak nemám nárok :frowning2: bylo mi to divné, protože jsem taky předtím slyšela něco jiného, ale tak jsem to hodila za hlavu... co teda teď můžu dělat? jestli o tom víte něco víc, mohly byste mi, prosím, napsat do IP? nechci tady blokovat diskuzi... moc by mi to pomohlo... děkuju!
7. pro 2009 v 08:39  • Odpověz
martulikk, já ti pak písnu IP, opět jenom probíhám kolem, tak snad večer nebo zítra ráno budu mít klid a napíšu ti víc, ju?
7. pro 2009 v 09:02  • Odpověz
markulikk: poslala jsem ti k tomu něco na IP :wink:
7. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
Martul nevim, jak s nemocenskou, ale jak tady holky psaly urcite mas narok na dovolenou za materskou=28tydnu, ktere se pocitaji jako kdyz pracujes.
7. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
ahojky maminky, zase na chvilku jsem sedala, adélka spinká ajá jsme vyřídila všechny věci kolem bytu a stěhování :frowning2:
taky si myslím, že máš nárok na dovču já jsme na nemocenské byla od unora v květnu jsem přerušila-protože jsem vyhrála zájezd do turecka z práce a to byla jako prac.cesta tak jsem přerušila nemocenskou avzala si normálně dovolenou a ted mi volala učetní že mám ještě 2 dny a ty mi proplatí..takže nevidím co je za problém,asi to bude menší firma,které se moc platit nechce , že? :wink:

ja mám taky myslím nejvyšší mateřskou těch pul roku, končí mi 6.1 pak jdu na 2 dny na dovolenou a pak ty 3 roky od státu.
holky jak to je, když bych dala malou do jesliček ve 2 letech a šla do práce...můžu jít na 4 hodky denně a malou mít v jesličkách když mám mateřskou na 3 roky???? školka tak nejde - tam jdou myslím jen 5 dní v měsíci ,ale jak je to s jeslema???
ja když dodělám školu(unor 2011) tak jsem chtěla po letních prázninách -září až bude mít malá 2 roky nastoupit na zkrácený uvazek na 4 hodky na den..ale nevím....
mamka pracuje a chuvu nechci-musela by to být známá-jinak nevěřím.... :slight_smile:
7. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
ahojky,

tak ja byla dneska dat Kacence prihlasku do jeslicek. Uf, oddechla jsem si, nebot misto pro nas jeste maji. Kacka tam zacne chodit na 5 dni v mesici od pristiho zari, to aby si zvykla a pak na cely den az ji budou ty dva roky :slight_smile:
Helen: s jeslema je to stejne jako skolka - max 5 dni mesici jinak prijdes o rodicovskou :wink:

no, my razime ven, Kacka doma spala jen pul hodiny :confounded: a v kocarku to dospi....
hruza, nevim co ji oblect, kdyz je venku 10 stupnu!!!!! :frowning2:
7. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz
tak s tou dovčou a nemocenskou (myslím celé těhu doma) se to má tak že na to nárok není - tedy spíše je to asi jako v tom smyslu že to zalež na šefovi..... má dvě kamarádky pracují u stejného zaměsnavatele na zhruba stejné pozici jedny dovolenou proplatili a té druhé řekli že nemá nárok. No my s manželem (také tam pracuje :grinning: ) si myslíme že v tom tam mají pěknej binčus :confounded:
7. pro 2009 v 15:32  • Odpověz
autor
Ahojky po delší době! :slight_smile:

Stíhám tak tak číst, takže čtu, ale moc nepíšu. :unamused: My teď totiž máme období sice večerního pohodového usínání, ale zato obvykle kolem čtyř je Viki vzhůru a v plné kondici a chce si povídat. :confused: :sweat_smile: A mezitím samozřejmě dvakrát až třikrát kojím... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zkoušela jsem na to nereagovat a dělat, že spím, ale povídá čím dál náruživěji, až se začne vztekat, že žádná odezva a tak vstanu a opouštíme ložnici, ať se aspoň taťka vyspí. :confounded:
vydrží i dvě hodinky ,,dialogovat", pak kojím a pak usne tak na hodinku. a já buď vedle na zemi nebo už prostě nezaberu. No a přes den jsem mrtvola :rolling_eyes: , neb spí pouze v kočárku. Doma ani náhodou nebo jen chviličku...
Takže tak. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :wink: Není energie nebo se pracuje a není čas...

Jinak, já mám zažádanou dvouletou RD a je na ní přítel. Už jsem to tu psala. Jsem v práci, neb stavíme, splácíme hypotéku, přítel přišel o práci a máme dvě babičky důchodkyně. Bylo to nej řešení. Tedy kromě toho, že stejně padám na hubu únavou po nic moc nocích, ale doufám v lepší zítřky... :confused: :grinning:

Jinak, hrozně se těším na příkrmy. Doufám, že se malý už pak nebude v noci budit tak často, když bude sytější. I když on se vlastně hlady nebudí... je to šílené období. Mám teď z toho všeho nějakou depku nebo co... :sweat_smile: :pensive:
7. pro 2009 v 16:36  • Odpověz
Ahojky,
koukám, že se řeší rodičovská, já si budu dávat na tři roky, i když taky mám obavy ze snížení příspěvků, dokončujeme barák, takže většina peněz leze do něj, taky jsme zadlužení hypotékou, tak doufám, že to nějak dáme. Přítel teď přišel s tím, že by chtěl do školky malou vozit do Rakouska, máme to kousek a ta možnost je, ale až tak ve 4 letech, plánujeme do tří let další mimi, takže potom, naštěstí je ještě času dost.

zkoušela jsem včera malou udržet od 17h vzhůru, jestli usne dřív (usínala nám už pár dnů kolem 21h), tak po koupání už v 19h spinkala a pak se vzbudila ve 21:30 a hodinu a půl si vykládala v postýlce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2009 v 16:48  • Odpověz
J.kriv: ty jo tak to je super, že máš takovou možnost dát malou do jiné školky(jiný jazyk) manžel pracuje v rakousku přes zimu a hrozně chce s malou mluvit jen německy a já jako česky,ale já to nechtěla, protože němčinu nesnáším a nerozuměla bych mu,ale kdyby mi malá chodila do školky, kde se mluví jen cizím jazykem neváhala bych....prej do 4 MĚSÍCŮ má dítě schopnost nejlepe rozpoznat jazyky...ale i ve 4 letech se bude dobře učit lepe než dospělej člověk....
manžel na malou každý den mluví tak hodku německy a někdy i rusky(on je na jazyky bedna.já vůbec) ale chci at malá umí co nejvíce jazyků..doufám, že bude po něm- manžel se domluví 5 jazyky včetně češtiny :slight_smile: ja umím tak nějak anglicky a tím končím:slight_smile:

ok dělám seged.guláš zítra se dělá u nás na novém bytě tak dělám pro chlapáky obídek...
zítra máme očkování, tak doufám, že melá bude zase bez reakce..
pa a pěkný večer

jo s těma jeslema jste mě moc nepotěšili:frowning2:((( myslela jsem že je to jinak než se školkou
7. pro 2009 v 18:58  • Odpověz
helena: já chtěla do rakouska pracovat, ale těsně před tím jsem zjistila, že čekáme malou :slight_smile: známá tam vozí děti, a a prý tam dokonce přijaly českého učitele, ale učí v němčině a mají tam i angličtinu už od malinka, což se mi zamlouvá. my bohužel nemluvíme ani jeden tak dobře, abych mohla na malou mluvit cizím, jinak bych to brala, myslím že pro dítě je to výhoda :slight_smile:
7. pro 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jsem nějak mimo, vůbec jsem nestíhala...
pochopila jsem, že na dovolenou mám nárok... letos jsem pracovala do 22.1., od 23.1. do 13.6. jsem byla na marodní a od 14.6. na mateřské... takže mi vlastně bude končit pár dní před koncem letošního roku... ach jo... vůbec se mi to s nima nechce řešit :pensive: ale budu muset, snad už je pak budu mít na nějakou dobu zase z krku
betty: děkuju moc za IP
broucina: když si najdeš čas budu moc ráda, potřebuju si v hlavě pořádně srovnat co a jak, než vyrazím do práce...
No, u nás se spinká, tak já jdu taky, zítra zkusím písnout víc. Hezkou noc!
7. pro 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahojte,
teda,vy jste toho zase nakecaly :slight_smile: Tak já to zhrnu,
v poradně jsme dostali povolení přikrmovat, tak už baštíme zeleninku a ovoce. male je hrozný gurmán :wink: baší všechno...má 8340 g a 69 cm, je pucík.... :grinning:

...jo a :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: byt je hotový :slight_smile: ...konečně,jenže musíme ještě počkat na kolaudaci,snad to do týdne bude a to stěhování stihneme....

:confounded: jo a včera nám umřel křečík Prosinka :frowning2:an se nového bytu nedočkala....

....já mám RD taky jen na 2 roky,nemůžeme si ted dovoli propad mého pltu o více než DESET TISÍC, TA TŘÍLETÁ JE ALMUŽNA.... :frowning2: uvidíme, bud to půjde a uděláme Matýskovi za 2 roky sourozence...kdyby to nešlo, budeme to řešit...-
8. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
a už máme dva zoubky :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
kuchy: gratulace k zoubkům :dizzy_face: mám pocit, že Fildovi taky roste zoubek, je už tři dny pěkně rozmrzelý, poplakává, a pořád (ještě víc než před tím) si strká prstíky do pusinky, tak uvidíme :wink: Příkrmy také máme, ale zatím jen zeleninku a kaši, Filípkovi chutná jak co, hlavně jsou dost nervy ho nakrmit, protože si pořád strká ruce do pusy, jídlo je pak všude a hlavně mrkvička je hezky rozpatlaná na všem oblečení...

Jinak usínání přes den je u nás teď také hrůza, dneska vstával ve čtyři ráno a ještě v půl desáté nebyl schopný doma usnout, byl už úplně hotový, takže jsem ho šoupla do kočáru a jako blázen běhala v té mlze a dešti venku :wink: tam chrupal 2 hodiny...
8. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem tu :slight_smile:
kuchy: velká gratulace k zoubkům! i když, jestli kojíš, tak nevím jestli tolik gratulovat... :sweat_smile: je mi líto, že jste přišli o Prosinku, je to smutné :cry:

jinak my už nějaký čas, možná už to bude i měsíc, hooodně slintáme a cucáme prstíky... někde jsem četla, že to trvá tak 2 měsíce před tím, než se zoubky ukážou... koukala jsem do pusinky, navíc Pepinka mi dává hodně příležitostí osahat jí dásničky, protože si do pusinky narve co se dá, i moje prsty :grinning: ...no a zatím nic, tak je to dobrý :slight_smile:

betty: já byla dnes odpoledne pro ten jeden papír o mateřské na OSSZ a taky jsme pěkně zmokly... na netu jsem našla, že mají úřední hodiny do 16h, tak jsem tam nakráčela ve 13:58 a už mě hnala stará bába ochranka ven, že maj jen do dvou :angry: no, já jsem se nenechala a řekla jí, že 2 minuty mi na ten jeden papír bohatě stačí a že se tam fakt nepoženu s takhle malým miminkem v tom nečase znovu... tak znechuceně zavolala nahoru do kanceláře, jestli mě ještě vezmou a byla nepříjemně překvapená, že ano... navíc, za mnou ta paní musela dolů, protože tam nemají výtah a já byla s kočárkem... jo a perlička na závěr... ta paní, co za mnou přišla dolů vyřídit mateřskou byla moje spolužačka ze základky :grinning: tak aspoň, že tohle dobře dopadlo... zítra mě čeká další kolo vyřizování, uf...
8. pro 2009 ve 21:46  • Odpověz
Kuchy: Jé zoubky :grinning: tak to gratuluji, já se tedy na ně netěším, ale až budou tak z toho budu určitě nadšená :slight_smile:
křeči mi je líto asi to čekání na byteček bylo dlouhý... no já jsem tady četla jaé to máte trapení s bydlením, my se máme také co nejprve přestěhovat (tedy přesněji už jsme měli od záři bydlet) ale nějak ten dům nemohou dodělat (nemaj prachy - pač je prodaný jen náš byt) tak se tísníme v pdi garsonce a stale o něco zakopáváme... manžel o mne .. já o manžela :grinning:

Martulikk: tak ty naše holky jsou na tom asi podobně páč Jožinka si taky stale něco rve do pusy.... holt Josefínka k Josefínce sedá
8. pro 2009 ve 23:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.