• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky...
Nelinka si zatím palečky na nohách necucá,jen si je chytá.
Malá měla alergickou reakci - osypala se na bříšku - bud to byla reakce na pár pistáciových oříšku,které jsem měla anebo na bílé pampersky (zkusila jsem je párkrát,ale pak jak se osypala,tak už jsem je přestala dávat)
Dostaly jsme od Dr.Fenistil kapky a Excipial
ale pokud má jen červené tvářičky,tak to snad odezní
8. led 2010 v 09:05  • Odpověz
Jo a nozicky si taky chytame a zkousime nacpat do pusinky, ale jeste je tam neda. Ale ted jak se pretoci se snazi davat kolinka do stran.

Jo a pred tim tam melo byt "pak chvili nic" ne " bic" :slight_smile:.

Ty alergicke reakce si myslim, ze odezni. A nemuze to byt take ze zimy. My kdyz prijdem z venku, i kdyz je zachumlana a cela tepla tak tak po pul hodince doma ji taky s cervenaji tvaricky a docela dlouho ji to vydrzi. Ale nastesti zatim na nic co jsem jedla nereagovala ani vyrazkou ani bolenim briska a to jsem zkusila na Novy rok i cocku.
8. led 2010 v 09:24  • Odpověz
ahojky holky zase po delším čřase, jak se máte? co nového, ja dnes poprve zkusím dát malé mrvičku, zrovna ji vařím tak jsem zvědavá jestli ji bude chtít, jablíčko už měla pár lžiček co mi dělala mamka z našich jablek a to ji jelo jak hrom:slight_smile:)) vy už přikrmujete?v uterý jdem na poslední Hexu a chci se zeptat jak je to s prevenarem prej všechny děti narozené od srpna mají od nového roku prevenar zdarma....tak ji nechám dát 3 dávky(nebo 2 )uvidím.
malá mi ted spinká, tak vařím a uklízím, tak zatím papapa
8. led 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahoj,
sem píšu poprvé, většinou si jen čtu pokroky vašich miminek, co se vám daří nebo naopak.

Naše Markétka se narodila 14.8. - takže lvíček (po tátovi). Přetáčet se začala 1.1.2010 a 4.1. si poprvé strčila polec u nohy do pusy :dizzy_face:

Máme teď trápení se spaním. Dřív jsem kojila 7x denně a teď 9-10x :confused: .Papání se samozřejmě přidala v noci :frowning2:

Chci se zeptat jak často kojíte a jak dlouho vaše miminka pijou. Markétka tak 5-7 min. Potom co je bříšku tak toho hodně vyblinká. Tak nevím zda je to normální a přejde to, nebo je někde chyba.
8. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
brilasek a nelezou vam zoubky?
8. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
jeudi zatim to nevypada,ze by tam mohl nejaky byt, ale slysela jsem, ze se to nekdy chysta dost dopredu i kdyz jeste neni nic videt:slight_smile:
8. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
qwac: dělám si takový graf kdy kojím a kdy spí (páč má špatnej režim a já ji ho musím posunout tak potřebuji porobné info) a moje holčička pije 13-17x denně :sweat_smile: takže jsi na tom ještě dobře... my máme ale za sebou fujtablovou nemoc a stale se nám drží průjmík :unamused: takže asi proto jo a jak dloúho pije to je různý jak má hlad, po spaní je hladová a mlíčka je hodně tak pije dlouho a když chce pít každou hodinku tak je to nakrátko páč je málo mlíčka
8. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
holky já kojím tak 5-6x za den a 1x někdy 2x za noc.Nelinka ted taky hodně blinká a to nekojím nijak dlouho,většinou tak 5min.,ona pak stejně jen potáhne,odtrhne se-potáhne,odtrhne se
8. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahojky holky, nestíhala jsem , tak jsem jenom pročítala. vítám tady nové mamči a miminka :wink:

brisalek taky mě napadlo jestli malou netrápí zoubky? nebo 6-ti měsíční spurtík?

malá už asi týden přes den chce pít taky častěji, venku vydrží i 5h, ale doma tak kolem 2h a pije tak 3-5 min.

my včera byli na 5-ti měs., malá přibrala za měsíc 400g, no ale doktor ji chválil, tak snad to stačí, je fakt že se hodně hýbe, no a za měsíc taky začneme se zeleninkou pomalu. už jsem objednala židličku, chicco polly, tak by měla příští týden dojít. dostala 2. hexu a za dva měsíce nás čeká 3., proti pneumokokům ji očkovat nebudu. no dneska jsme se brodili sněhem, naštěstí má kočárek velká kola, ale malá se pěkně prospala :slight_smile:
8. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
Ahojte, som rada, ze spominate prikrmy. My este nepapame ziadne (sme na MM) a ani som neskusala davat. Na prehliadku ideme az vo februari, tak sa spytam.

Zatial vsak vyzera, ze jej to staci - papame tak 6x za den - ked je hore, tak aj po 2 hodinach, ked spinka, vydrzi aj 4-5 hodin bez jedla a to ju uz aj budim, aby sa najedla. :grinning: Najhladnejsia je vzdy vecer.
Inak, vo februari bude uz mat 6 mesiacov, tiez by som s tym potom uz rada zacala, lebo sa dost hybe a za mesiac priberie tak 500 g.
Teraz v januari nas caka prve ockovanie (mali nas ockovat 23.12., ale sme nechceli, ze co s nou budeme robit cez sviatky, keby daco.....), tak som zvedava, ci bude mat nejaku reakciu... :unamused:
8. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
brisalek: u nás je to taky pár dní nahoře a pak zase pár dní dole... většinou ten masakr začne, když si začnu pochvalovat, jak nám to hezky jde :sweat_smile: já dostala od Pepinky na štědrý den dáreček a to 4 noci, kdy se budila jen jednou za noc :slight_smile: předtím to ale bylo chvíli i po dvou hodinách buzení, uf... asi jsme měly nějaký spurtík... teď už skoro týden zase vstáváme jen jednou nebo dvakrát, ale tak, že jsme při tom i 2h vzhůru a vykládáme na ceeelý dům :grinning: manža se chce na chvíli zase stěhovat z ložnice, aby se vyspal :sweat_smile:

k tomu kojení... teď jsme zhruba na počtu 8 kojení, v noci je to za delší dobu, ale přes den tak nějak co 2h, jsou chvíle, kdy jí zkusím dát za hodinku a jindy zase i za 4h, když jsme třeba venku... jedno papání nám trvá kolem 15min (někdy jen 10 a jindy 20)... kolikrát teda nechápu, z čeho ta naše prďolka přibírá, protože pořád dost blinká, ach jo... zrovna dneska jsem jí měla na klíně u snídaně a ukázkově nám poblinkala jednoho hafíka i s pelíškem... jo a zrovna jako na potvoru toho chlupatého :sweat_smile: takže jsem si pak vytřela kuchyň, vydrbala pelech a pejska aspoň otřela, aby tu nesmrděla než přijde manža dom... čeká mě díky tomu místo spánku 2hodinové koupání, česání a fénování, uf...

qwac: ahoj :wink: před vánocemi jsme byly na 5-ti měsíční prohlídce a ptala jsem se doktorky na to blinkání, protože u nás je to fakt mazec už od narození... řekla mi, že až dozraje trávicí systém, prý kolem toho 4.měsíce by se to mělo pomalu upravit... tak jsem si postěžovala, že jsme už měsíc po termínu :sweat_smile: no, zasmály jsme se tomu a řekla, holky vydržte, spraví se to! většinou to prý přejde se zavedením příkrmů... tak uvidíme...

duch: Josefínka taky některá kojení papá stěží 5 minut, odtrhává se a jíst prostě nechce, i když si myslím, že už musí být hladová... četla jsem ale, že v tomhle období je to normální, miminka se začínají více zajímat o dění kolem, což je pro ně mnohem víc zajímavější než nějaké jídlo :grinning:
8. led 2010 v 15:05  • Odpověz
s tím přibíráním - Nelinka už druhý měsíc přibírá 300g/za měsíc a dr. je spokojená,malá taky - po kojení napláče,spinká,prospívá....takže pořád jen kojím
a na to až přestane blinkat už se mooooc těším :slight_smile:
marti - já to neřeším,když se odtrhává,zavřu krám :grinning: chvíli ji ponosim,zabaví ji a když si vzpomene,že by si ještě dala tak ji dám,to zase pije normálně
8. led 2010 v 15:25  • Odpověz
dnes šel manžel koupat a když nesl Josefínku do vaničky tak ji zapomněl sundat ponožtičky :grinning:
8. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
jééé a nemáte taky chatu v Beskydech? :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
8. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
holky mám dotaz ,malej se najednou zase začal budit v noci,chápala bych kdyby třeba ve3rano ale on třeba ve 12 a chce mléko,když večer vypije po koupání 250ml kaše a ne řídké,tak přeci nemůže mít hlad..on chce pořád jíst...já nechci mít tlustocha,už má přes 9kg(porodní váha byla 2.90kg)každý říká at ho tak nekrmím ,ale co mám dělat ,když jíst chce.
9. led 2010 v 10:43  • Odpověz
jinak holky,jak se vám jezdí autem v tomhle počasí?já tuhle zimu jedu poprvý po sněhu a včera jsem dostala hodiny,,sem se lekla jako prase a kluci se smáli jak praštěný..je to hrozný to počasí ani ven se nedá jít,to netáhnu já kočárek,ale kočárek mě jak to jezdí :sweat_smile:
9. led 2010 v 10:50  • Odpověz
autor
Ahojky po delší pauze! :slight_smile:
Žijeme a jsme v pohodě, jen nic moc to tady nestíhám... :wink:

Vikýsek se stále sám nepřetáčí, je to náš lenoch. Nohy si strká skoro do pusy a vůbec se snaží všechno chytat a cpát hned to pusinky. Záclony, květiny aspol. Když ho nosím po bytě... :angry: :wink: Taky se hrozně natahuje po jídle a sleduje každičké sousto, tak jsem nevydržela a už zkoušíme v poledne před kojením první lžičky zeleninky. Zatím nic moc sláva, ale nespěchám na něj a tři, čtyři lžičenky už polkne. Však máme čas. Nelámu to přes koleno... :slight_smile:

V noci už vstávám jen 2x. V jednu a kolem čtyř až pěti. Pak někdy ještě spí do půl sedmé a jindy už povídá a je po spaní... :sweat_smile:
Jo a také už máme dva zuby. Spodní, přední řezáčky. Už mě dvakrát při kojení pěkně kousnul. :angry: :grinning:

Jeudi, auto ano, ale MOC opatrně. Ani se nebojím sebe jako těch ostatních kolem. Někteří jezdí jak v létě... :angry: My tu teď máme rozbředlý sníh a ledovku. No děs a hrůza. Nejvíc mě štve, že se nedá ven s kočárem. Nejsem ledoborec a na chodníky se u nás vykašlali... :unamused:

Jinak, vítám nové příchozí! :dizzy_face:
9. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
jeudi: a nemáte spurtík? u nás to bylo asi před 2-3 týdny nebo tak nějak, že malá se najednou začala budit co 2h v noci, fakt mazec :confounded:

holky dneska jsem v noci nemohla skoro spát... Josefínka spinkala celých 9hodin v kuse!!! nebo mě aspoň dřív nevzbudila :grinning: měla jsem tak nalitá prsa, že jsem ani spát nemohla a taky jsem chodila co chvíli kontrolovat postýlku, jestli je malá v pořádku :sweat_smile: no, zááázrak! dneska mi to asi pěkně vrátí... :sweat_smile:

sk tomu cestování... dopoledne jsme vyrazili na nákup, jenže kočárek jsme každou chvíli museli přenášet v ruce (a to myslím jen po cestě k autu, pěšky se nedá nikam jít), chodníky vůbec nejsou protažený :angry: no a silnice jsou taky poděs...

jo a když už jsme byli v tom nakupování, koupili jsme první skleničky příkrmů pro Pepinku :slight_smile: nějakou mrkvičku, brokolici, snad je tam i květák, hruštičky s jablíčky a ještě pár dalších... už se nemůžeme dočkat, až je otevřeme :grinning: jsem zvědavá, jestli z toho josefínka bude taky tak unešená jako my :grinning:
9. led 2010 v 17:09  • Odpověz
teda martulik taky bych brala klidnejsi noc. I 2-3 buzeni by bylo fajn. U nas to asi spurt nebude, uz to trva moc dlouho a jen se to zhorsuje. Spis ji MM uz nestaci, mame 9.3kg a pribira tak okolo100g, proto vsichni rikali, ze to nebude hlady, ale ja si myslim, ze jsem mela s mrkvi zacit driv:frowning2:(pred tim pribirala i 200 za tyden). Zacali jsme dnes. Teda reknu vam, ze gulas, co jsem varila mi sel lip nez uvarit jednu mrkvicku:slight_smile:. Ne, ale porad jsem premyslela kolik vody, jestli je to dost propasirovane...:slight_smile:. No nesnedla prakticky nic, jen co nestacila "vyplivnout", tak bych rekla tak 3 drobecky:slight_smile:. Timhle tempem se k nejake davce dostaneme tak za mesic:frowning2:. Ale musim doufat.

My mame kocarek Roan marita a nebyl to takovy problem...i kdyz v Praze napadlo jen okolo 10cm.
9. led 2010 v 19:26  • Odpověz
brisalek: u nás je to s tím spaním taky na střídačku... jakmile si uvědomím jak je to fajn, tak přijde ten masakr, kdy vstáváme v noci po těch 2h... teď jsme chvíli "nahoře", ale nedělám si iluze, že to vydrží víc jak pár dní... dnešek byl teda úplně první luxus od narození, jinak jsem šťastná za 1-2 vstávání... držím palce, aby se vám to taky zlepšilo! teda podle té váhy musíte být pěkný kousánek :slight_smile: my měli v 5-ti měsících 6kg :sweat_smile:
teda obdivuju tě, že jsi se pustila do vaření, já to chci zkusit přes různé ty hotové skleničky do doby, než ta naše prďolka začne víc papat a bude mít smysl něco pro ní vařit
jinak s tím sněhem u nás taky nenapadlo tolik, ale jak foukal ten silný vítr, tak se to hidně naválo a třeba u přechodů nebo krajů chodníků jsou valy ke kolenům... no a Technické služby mají prostě víkend :angry:
9. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
uf, tak se mi konečně podařilo zpracovat zase pár foteček do alba... tak mrkněte :wink:
http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#269-DSC06272.JPG a šipka doprava :slight_smile:
9. led 2010 ve 22:15  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :dizzy_face:

Téda, Josefínka je už pořádná slečna! :dizzy_face: Je to sranda, ale člověk to na vlastním nevidí, protože ho vidí pořád, ale na cizích je ten růst ohromně vidět... :confused: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já také nakoupila pro začátek skleničky ,,První lžička" od Hamé. A jsem tomu ráda. Po otevření to má zůstat jen 48hod a Viki sní opravdu nanejvýše čtyři, pět lžiček, tak stejně většinu pak musím vyhodit. A to vždy ohřívám jen trošičku... Kdybych se stím měla mordovat sama, mrzel by mě ten čas. :fearful: Začnu vařit, až se rozjí... :wink:
Nicméně jsem ráda, že už jsem začala. Snad ten další spurtík přežijeme lépe už díky i příkrmům. :sweat_smile: :slight_smile:
10. led 2010 v 07:27  • Odpověz
ahojky holky,

musim se s vami podelit. Kamaradka mi doporucila perfektni knizku o prikrmech a jidlech pro deti. Jmenuje se to
Varime pro kojence a predskolaky. Stoji cca 250 Kc a jsou v ni perfektni a jednoduche levne recepty na prikrmy pro nase prdatka, taky neco o zamrazovani atd. Uz jsem si ji objednala :grinning:
http://www.dobre-knihy.cz/detail-111214/varime-pro-kojence-a-predskolaky-annabel-karmelova.htm

Jinak u nas je snehu desna spousta. Dneska rano jsem jela nakoupit a kocarek jsem tlacila do obchodu skoro trictvrte hodiny (normalne jsem tam za 12 minut :frowning2:) Jeste ted citim ruce... :sweat_smile:

Jinak jsem opet zpracovala nejake videa, tak jestli se chcete pobavit jak si Kacka zuzla palecek u nohy, kuknete:
http://www.youtube.com/watch?v=NmoxMGoTRDA
11. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
Perchti urcite jsi udelala dobre, ze uz jsi zacala se zeleninkou. Me vsichni rikali at pockam a nemela jsem, ale bylo pred vanocema a byli jsme stridave u obou babicek, tak jsem to chtela nechat na pozdeji. Dneska jsme papali 3 den a je videt malinke pokroky :slight_smile:.
Jo a mas uplne pravdu s tim rustem, ze na cizich se to vidi mnohem lepe.

Jinak spani porad stejne:frowning2:. Je cim dal vic tech dnu kdy vstavame i 6-7:frowning2:.

Martul: Josefinka je moc miloucka, hezka okatice:slight_smile:.
My jsme hodne velke. No Anci ma byt po kom. Ja i manzel jsme vysoci, i nasi. Synovci meli jeden v 5m 9.20 a druhy 10.20, my jsme meli 8.20 a 67 cm. I doktorka rikala, ze bude klamat telem. Basketbalista Zidek, co hral v NBA a ma asi 205cm rikal, ze jeho tatinek vzdy rikal, ze mu mel davat na krk cedulku " nejsem blby jsou mi 4 roky":slight_smile: to bude nas pripad :slight_smile:. Ale manzelovi rodice jsou celkem mali, tak doufam, ze me mala nepresteroste a bude trosku po nich, kdyz je po nich cela podobou...

Jinak to kojeni jak jste psali. Tak my jsme kojily do tech 3 mesicu po 1h az 1,5, pak zacala pit skoro po trech a zhorsilo se to spani, tak ted to drzime okolo 2 hod. Kdyz u prsu neusina tak pije tak 4-7 minut. Vecer kdyz u nej usina tak i hodinu:slight_smile:.
11. led 2010 ve 14:05  • Odpověz
Zapomnela jsem privitat nove cleny:slight_smile:. A omlouvam se za chyby, kdyz to po sobe ctu je to hruza:slight_smile:
11. led 2010 v 15:11  • Odpověz
autor
Holky, tak studuji příkrmy a co knížka nebo článek, to jný názor... :confounded: :confused:
Někde radí začít jednodruhovou zeleninkou, nejčastěji mrkví a s kaší(rýžovou s MM)a ovocem radí počkat až si díkto zvykne na zeleninu. Jinde se může začít i ovocnými přesnídávkami nebo kaší, ať se naučí na lžičku něčím chutným a postupně přejít k zelenině...

Já to nakonec řeším citem a chutí. Mrkvičku, brokolici Viki nechce. Zkusila jsem to sama a řeknu vám, ani se mu nedivím... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska jsem změnila taktiku. Na obídek jsem zkusila banán s hruškou od 4.měs od hamé a ejhle, můj pinďa najednou ožil a spolupracoval. Snědl pět lžiček a vypadal nesrovnatelně šťastněji než se zeleninkou. Já tedy začnu ovocem a na večer kašičkou s MM, tedy pár lžiček dokud on sám chce a až se naučí se lžičky a na jídlo se bude těšit, zařadím tu zeleninu. přece mu nespůsobím hned trauma z jídla... :sweat_smile: :wink:

Jinak, po té kašičce (asi pět lžiček)včera večer spal pět hodin v kuse. Super! :dizzy_face: :dizzy_face: Normálně jsem vstávala a kojila co tři hoďky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: Vždycky pak dokojím, co si řekne samozřejmě... :slight_smile:

Brisi, chce to trpělivost a čas. Věčně na mlíčku nebudou... :dizzy_face:
11. led 2010 v 16:37  • Odpověz
autor
Také se omlouvám za pravopisné chyby. Pardon... :confused: :grinning:
11. led 2010 v 16:39  • Odpověz
Martulik: ano, ano, jak psala Brisalek, je to kocka okata :grinning:

Perchti: mas pravdu, nech to na intuici - co Vikimu bude chutnat, to mu dej.
Kacka taky basti kasi ostosest, po vecernim jidle - po te kasi a kojeni mi spi 5 i 6 hodin v kuse, bohuzel pote je to opet co 3 hodiny, ale i za to jsem hodne vdecna :wink:

Kacka uz ma za sebou v prikrmech brambor s cuketou, jarni zeleninku s ryzi, brokolici a kvetak - ty posledni dve ji moc nelezou :confounded: Dneska jsem behem obeda Kacce dala par lzicek banan s merunkou a to si mlaskala, cacorka :grinning:
ale nejvice ji jdou kase - kupujeme Sunarku Ryzova s kukurici nemlecna - pridavam do ni Sunar a ted jsme zkouseli mlecnou s ryzi od Nutrilonu a ta ji taky hodne chutnala - musim zaklepat (tuk, tuk..) zatim ji jezeni lzickou desne bavi, tak snad to tak pujde dal :wink:
11. led 2010 v 19:28  • Odpověz
ahojte, nevie niekto, ci zavadzanie prikrmov je rovnake aj pre predcasne narodene deticky? My sme skorej o 2apol mesiaca... ale uz je vela hore a cez den je stale hladna - aj ked jest kazde 2 hodky nie je az tak vela....

dik za rady

PS: sme na MM
11. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Ahoj Beatrice,
my jsme sice jen 4 tydny predcasne, ale bylo nam receno, ze u jidla se nic korigovat nemusi, protoze zaludek a strevecka uz normalne funguji od porodu.
11. led 2010 v 19:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.