• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
jo jo,jak píše joplin,měnit polohy a je to s prckama lepší,Mareček taky je věčně někde jinde,a když vařím tak si ho dám v lehátku,nebo v sedačce do kuchyně,a v poslední době si oblíbil být posazen mezi nohy a buď se chvilku zabavit s hračkama,nebo se zohne a snaží se dostat na palce pusinkou,ale taky je to tak nanejvýš pět minut-to má asi místo toho sezení v kočáře,tam totiž ze zásady usne,snad mu to do jara vydrží,a nosíme ho asi jako každý,chvilku v klubíčku,chvilku vzpřímeně,chvilku na letadlo,a nemyslím si,že by to mělo nějaký velký vliv na dětskou páteř,podle mě je daleko horší to co musí od první třídy nosit na zádech,a že děti nosí tašky na jednom rameni,nebo mají tašky na kolečkách
15. led 2010 v 17:02  • Odpověz
ahoj všem :slight_smile:
kirkee: sice je hezké, že všude se doporučuje nechávat mímo jen ležet, ale ve skutečnosti je to naprosto NEMOŽNÉ!!! :wink: u nás byl také ze začátku bojkot kočárku, naštěstí jen první 3 projížďky... dnes je to pro nás spíš relax, protože malá v něm vydrží spinkat (když je teda v pohybu :sweat_smile: )... ze začátku, než jsme koupili lehátko, jsme doma dávali malou i do autosedačky, bylo to zoufalství... taky hodně nosíme v ruce... kdybych měla dodržovat všechna doporučení, tak se zblázníme... naše prďolka nikdy nebyla miminko, které se dá položit do postýlky, přes den spinkala po max. 10 minutách, takže jsme zkoušeli kde co... ale je pravda, že polohy měníme co chvilku :wink:
no a to přitahování do sedu? ano, Josefínka to opravdu miluje :grinning: ale taky to uděláme večer před koupáním a občas i někdy přes den a to jen na chviličku... nenecháváme jí sedět obloženou v polštářích, to jsem udělala teď poprvé o víkendu, jen abych ji vyfotila :wink: jinak to dělat nehodlám... podle mě má mímo sedět až když to samo dokáže... jo a ještě jedna věc k tomu přitahování... ve středu jsem byla s Pepinkou na neurologii a to pasivní přitahování do sedu byla jedna z věcí, kterou doktorka s malou zkoušela

joplin: veliká gratulace! :wink:
15. led 2010 v 17:33  • Odpověz
Zdravím holky, probíráte tu teď pro mě zajímavé téma :slight_smile: Zrovna jsme doma s manželem řešili, že už se z tý naší holky zblázníme, protože nesnáší ležet na zádech, pokud u toho neděláme vyloženě voloviny :grinning: dokonce už začíná bojkotovat kočár a vždycky chvilku brečí..... ráda bych ještě vydržela v korbě. No jinak my to máme taky tak, že chvilku v lehátku, nosíme většinou vzpřímeně (v klubíčku to vyloženě nesnáší), na letadlo a občas mi sedí chvilku na nohách a hodně taky pase na bříšku.... po položení na záda řev jako blázen :slight_smile: přitahování do sedu děláme už od 3 měsíce každý den na doporučení od doktorky. Děláme to několikrát, protože malá to miluje.
15. led 2010 v 17:42  • Odpověz
vítám tě kirkee :slight_smile:

Také dělám většinu věcí co píšeš, že se nemá a také jsem o tom četla... každopádně se snažím tak jak píše joplin to střídat, nechávám ho na dece, pak když už brečí tak ho dám do lehátka, nebo mu ukazuju různé věci, posadím si ho na sebe do pololehu. Sedět samotného obloženého polštáři ho nenechávám, ale do sedu ho občas přitahuju a Filda se většinou přitáhne až do stoje a taky ho to hrozně baví :wink:
15. led 2010 v 19:26  • Odpověz
Tak se pridavam k holkam, jak s privitanim kirkee tak s tim, ze mala moc lezet nechtela takze se hodne nosila byla v lehatku...proste zmena kazdou chvilku. Ted co se umi pretocit se ji na zadech chvilku libi pak se hned prekuli a docela dlouho vydrzi na brisku. Hodne se zveda do sedu sama a obcas ji nechavam na mych nohou sedet...ale jak uz pisou holky nic nedela cely den ...vzdy jen chvilku, takze si myslim, ze to nevadi. A jak uz jsem nekde psala kamaradi meli takovou dceru co jen spala(ve2 mesicich skoro celou noc) a stacilo ji lezet v 5 mesicich na zadech s jednou hrackou...ted je ji 14 mesicu a nemluvi, zatim se jen postavi u nabytku...takze kdyby porad jen lezel v postylce nebo kocarku nebylo by to treba taky to nejlepsi:slight_smile:
15. led 2010 v 19:43  • Odpověz
Ahojte, pridavam sa k vasmu nazoru. U nas je to skoro rovnako. Nejaky cas lezime na chrbatiku - ale to musi mat vyhlad na pozorovanie alebo sa hrame a ukazujem jej hracky a knizky. Potom chvilu brusko. Ked varim, beriem si ju k sebe do kuchyne do autosedacky. A davam ju tam na chvilu aj vtedy, ked jej uz vadia ine polohy. Najnovsie na rukach chodime len na lietadlo, lebo musi mat vyhlad :grinning:
Ked je mrzuta a chcem ju ukludnit, dam si ju na seba do takeho pololahu.

Z toho co som docitala, pasivne sedenie sa tyka toho oblozenia vankusmi, a to nerobime, aj ked ma uz moja mama navadzala.... :wink:

Takze, pustila by som to z hlavy.
15. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
Dekuji za uvitani :slight_smile: A moc me potesilo, co pisete, mne se tak ulevilo .. :dizzy_face: To obkladani polstari do sedu, to nedelam vubec, vim, ze se to nema delat. A uplne se mi jezi vlasy, kdyz slysim vypravet starsi generaci, jak krasne jim jejich deticky (my :angry: ) chodily drzeny za ruce uz v pul roce, jak krasne jim sedely v peti mesicich...
Mamka mi rikala, ze me takhle nevodila a zacala jsem sama chodit az v roce a po baraku se povidalo, ze jsem nejak opozdena, protoze ostatnim uz chodily deti za ruce od pul roku :sweat_smile:
No nic, jdu si lehnout, ten nas krikloun vstava rano kolem seste a v noci kazde dve hodiny kojime, takze mam budicek 4x az 5x behem noci, snad ho to brzo prejde, nebo me co nevidet klepne pepka :grinning: (nemyslena tva Pepinka, Martulikku!)
15. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
kirkee: koukám, že máš při tom nočním vstávání ještě smysl pro humor :grinning: mě dnes v noci docela přešel, protože se nám intenzita nočního buzení zvýšila také na každé dvě hodiny, uf... :confounded: krmila jsem teda jen dvakrát, ale byla opravdu takhle často vzhůru... chuděrka se budila pláčem, asi měla nějaké špatné sny... sice za chvilku po tom zase usnula, ale já kvůli tomu nespala skoro vůbec, takže mám teď lavory pod očima... no, snad ta dnešní noc bude lepší... :wink:
15. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
Ahojte holky, taky vítám kirkee :slight_smile:
jinak já se to snažila dodržovat asi tak ještě před měsícem, nenosit ve vzpřímené poloze atd., lehátko pouze co nejvíc vleže, ale teď už hlavičku drží pěkně, tak to nehrotím. ale je fakt, že zrovna přitažení do sedu jsem neudělala nikdy :grinning: teď střídáme deku na zemi, nošení v náruči a manducu, když jsem v kuchyni tak jídelní židličku vleže. v kočárku vydrží jenom když spinká, jinak většinou honem domů a vytáhnout... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
nám už se kojení zase uklidnilo, přes den po 2-3h a v noci 1-2x, kdybych nechodila spát až po půlnoci, tak se i vyspím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
k tomu chození...psala jsem to v jiném tématu...byli jsme v Ikei a chlapeček nechtěl být v kočárku, tak ho mamča postavila, chytla za ručičky a "chodili"...no podlamovaly se mu nožičky, různě se mu kroutily a jak visel za ručičky tak se natáčel okolo vlastní osy. a rodiče se usmívali, jak pěkně capká... :confounded:
15. led 2010 ve 21:44  • Odpověz
holky, pridavam se take k vetsinovemu nazoru.
Musim se vsak i ja priiznat k jednomu hrichu - nosim Kaccku celkem casto ve vzprimene poloze :frowning2: v klubicku se ji hrozne nelibi, sije sebou a mam strach ze mi povyskoci, kdyz ji drzim jednou rukou. Kdyz ji mam hozenou "na mem levem boku", tak ma rozhled na vsechny strany a je spokojena. Jinak delame to co vy - deka na zadicka, brisko - taky uz celkem dlouho vydrzi :grinning: , lehatko nemame, tak sem tam praktikuju kojici polstar - v autosedacce se ji nelibi. Jinak v polosedu na nohach, kde se ona sama za me ruce pritahuje do sedu. Ale vzdy jen chvilku. Nic se u nas nehroti, ani to pretoceni na brisku. Podle me tim, ze je to zizalka, tak na obraty, kde je potreba sila, bude potrebovat vice casu.. :slight_smile:

Musim se pridat k mamcam, co v noci stale casteji vstavaji k mimcum. Kacenka se zacala take dost casto budit, i mezi kojenim. Chyta jakoby hysteraky, takze chvilemi chovam a konejsim. Asi nejake spatne obdobi :unamused: Celou noc mi jeste nikdy nespinkala, tak "nastesti" nevim o co prichazim... :sweat_smile:
15. led 2010 ve 22:02  • Odpověz
autor
Ahojky holky!

No k tématu nošení, pasivní posazování a nechtění ležení na zádech se nepřidám, neb bych psala to samé jako vy. :grinning:
Mimča se prostě předbíhají zvídavým mozkem a tělíčko ještě nestíhá, tak to musíme zastat my... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Každopádně mi všechny starší ženy říkají, ať prý jsem zatím ráda, že je Viki víceméně statický, že jakmile přijde jeho vlastní pohyb, tak na to budu uštvaná vzpomínat... :rolling_eyes: :grinning:

To vaše časté noční kojení, nezačíná tím už třeba spurt v půl roce? :confused: :wink:
Také je to prý jedna se známek toho, že mimčo začíná zvyšovat nároky na stravu a přijde čas na příkrmy, což by časově i sedělo, ne? Tedy podle knížek... :dizzy_face:

Jinak, já vstávám jen dvakrát, zato však je Viki ranní pták (viz čas příspěvku :angry: ). Má pauzu ve spaní od cca 5 do 7. Pak ještě na hodinu vytuhne, ale pak už moc nespí... Přes den tak tři hodinky celkem, ale ne v kuse...
Je to prostě netopýr... :sweat_smile: :grinning:
16. led 2010 ve 04:50  • Odpověz
Tak to ja mam doma zlaticko, co sa tyka nocneho vstavania. Zvykla som kojit tak 1x v noci a potom az rano okolo 6-7. Posledne 3 tyzdne nocne kojenie vynechavame - zobudi sa o 5 a 6, to jej staci cumlik a o 7 uz papame. A to vecer papa naposledy o 8 a o pol je uz v postielke :grinning:
Este som si na to celkom nezvykla, stale sa budim okolo 3, kedy sme zvykli kojit. No holt, zvyk je zvyk. Keby som nechodila spat tak neskoro (zvycajne tak okolo pol 11), tak sa aj vyspim :wink:

Za to cez den spi uz dohromady tak 3-4 hodinky, ale to nie v kuse, tak na 3krat.
16. led 2010 v 08:09  • Odpověz
Dobré ránko,
tak dnešní noc byla po delší době zase v pohodě, Filda se nebudil a nebrečel a spal jenom s jedním nočním krmením až do 6:15 h., už mu je snad líp tak už se tak nebudí ...

Jinak já Filípka také nosím ve vzpřímené poloze vyjímečně v klubíčku, ale je fakt, že ho nenosím dlouho :wink:
16. led 2010 v 09:22  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak jsem to moje zlatíčko včera hezky pomluvila a dnešní noc byla úúúplně snová :dizzy_face: usnula po půl desáté, vzbudila se ve tři, to se nadlábla, pak teda měla "povídavou" :grinning: a v půl páté byla zase tuhá... no a další budíček byl až ve čtvrt na devět :astonished: no, paráááda! vždy, když jí pomluvím, tak ukáže, jak je hodňoučká... no a když jí vychválím, tak zase čertisko... :sweat_smile:

perchti: jakmile se u nás začne to buzení v noci horšit, tak už mi začíná být předhazováno, že bych měla začít s UM, že nestačí moje MM :angry: přitom Josefínka hezky přibírá, pár dní je to u nás nahoře a pak zase pár dní dole... navíc už se nemůžu "dočkat" 6-ti měsíčního spurtíku... navíc, až se k tomu přihlásí zoubky... :grinning:

k tomu nošení... také jsme zkoušeli klubíčko, ale přišel totální bojkot... nosíme (a to hodně často, protože náš Buřtíček jen tak někde nevydrží) zádíčkama k nám, aby měla pořádný výhled... jasně, není to správné, ale jinak by to bylo na Beřkovice :sweat_smile: nosíme jí tak samozřejmě až od doby, kdy udržela hlavičku :wink:
16. led 2010 v 09:48  • Odpověz
Ahoj vsem :slight_smile:
Tak vidim, ze s tim castym nocnim buzenim taky nejsme sami, ja kdyz ctu, jak nekomu ty deticky spi celou noc, nebo maximalne s jednim nocnim kojenim..... vy co to pisete jste mi vylozene nesympaticti!! :grinning: :grinning: :wink:

Perchticka - u nas tak nezacina spurt v sestem mesici, u nas tak totiz stale dozniva spurt ze tretiho mesice! :angry: On az do toho tretiho mesice spal nadherne, kojili jsme jednou za noc, takze si jeste matne pamatuju, jaka to byla prochazka rajskou zahradou, takove noci.. Presne ve trech mesicich jsme prosli spurtem, coz teda bylo sileny, kojil se i co pul hodiny, v noci po dvou hodinach, ale to vsechny znate... no a po tydnu se to zase krasne upravilo na kojeni cca po dvou az trech hodinach pres den, ale ty noci nam zustaly dodnes, kazde dve hodiny vzhuru, ach jo...

Jak psala j.kriv o tom podlamujicim se diteti v ikei, tu matku snad omlouva jedine to, ze je to nejaka nymandka, ktera zrejme nikdy neslysela o tom, jak tim svemu diteti skodi, nebo nejaka ignorantka, ktere je to jedno, ale predstavte si, ze dokonce nase zdravotni poradkyne, ke ktere chodime kazdych 14 dni na vazeni a pripadne resit nejake zalezitosti ohledne ditete, vyskolena zdravotnice!!, tak ta tohle s mym ditetem delala take a prislo ji hrozne vtipne, jak na ni s hruzou koukam a desim se, at to nedela, ze se bojim o jeho zada... smich nejvetsi :confounded: .. pry "ukaz mamince, jak umis pekne chodit..."
16. led 2010 v 11:33  • Odpověz
kirkee u nas je to s tim 3m spurtem presne :slight_smile:. A ja primo dostavam "vztek", kdyz slysim, ze nekdo vstava jen 1x :frowning2: :frowning2: :grinning: . Ale vsem to preju!! Porad verim, ze se to zase upravi a nebude to jak u synoce trvat do 16m :frowning2:. Jinak dnesni noc vstavani asi 6x :frowning2:.
To vytahovani za rucicky do sedu a do stoje je podle mne vysetrovaci metoda na posouzeni vyvoje motoriky, takze kdyz ji udela jednou doktorka nic se nedeje, ale v 5m do stoje je trochu brzo asi.
16. led 2010 ve 12:51  • Odpověz
No, tak nám hned nemusíte nadávat... :frowning2: :wink: Však zrovna my si s malou užíváme už od narození... takže občas nějaká ta noc, kdy vstáváme jen jednou, je pro nás velkým darem :slight_smile:

kirkee: ty jsi tu nová, ale kdybys četla naše příspěvky od začátku, tak by sis početla, uf... vždy jsem záviděla (teda upřímně) těm mamimkám, kterým spaly dětičky ať už v noci nebo přes den... v noci jsme vstávali co chvíli a přes den se spalo 3x po 10-ti minutách a to ještě jen v náručí, fakt hrůůůza... za poslední dobu se stal nějak zázrak a přes den mi Pepinka spinká tak hodinku dopoledne (u mě v náručí po některém kojení) a pak třeba i 2 hodiny odpoledne (občas i sama v postýlce), ale to opravdu jak kdy... spíš to bývá v kočárku a nebo spí i jen půl hodinku v náručí... nikdy jsem nepochopila, kde bere tu energii, když nespala :grinning:

brisalek: to vytahování za ručičky do sedu jsem taky myslela, že se nesmí... takže když malé bylo asi 12 týdnů a po plavču jí ta paní, co vedla ten kurz, přitáhla za ručky do sedu, tak jsem málem vylítla z kůže... no, ale vysvětlila mi, že naopak si mimi procvičuje jiné svaly a když se to dělá opravdu jen občas na maličkou chvilku, tak jí to pomůže (a neuškodí)... ale samozřejmě musí prcek už spolupracovat a sám se taky přitahovat (ne vláčet do sedu absolutně pasivní miminko)... no a na té neurologii jasně, je to vyšetřovací metoda... taky jsem doktorce říkala, že to malá zbožňuje a ona mi to nezakázala... sem tam na ty maličké chvilky nám to schválila :wink: vždyť když to tak vezmete, jak dlouho to mímo pak sedí? vždyť je to pár vteřin a ten úsměv na tváři, no parááááda :dizzy_face:

do stoje v tomhle věku mě teda vůbec nenapadlo malou dávat... vždyť se ještě ani pořádně nepřetáčí, tak co by dělala na nohou? akorát by visela za ručičky, no nevím, nedovedu si to představit... fakt bych se bála, když ještě není vůbec zpevněná... však nám nic neuteče, no ne? :wink:
16. led 2010 v 17:45  • Odpověz
ahojky holky, já malou nosim vzpřímeně hodně, má ráda bříškem ke mě-klubíčko odmítá, hodně ji dávám na záda na zem a na bříško kvuli prdíkum, ali i na sebe do polosedu, za ručičky ji vytahuji od 3 měsíce a mamka s ní blbne jakkoliv-někdy si myslím, že je malá opice, než dítě, protože se jí to hrozně líbí :grinning:

ja na ty super odborné rady moc nejsem a to jsem vystudovaná porodní asistentka :grinning: ,ale myslím, že každá mamina nejlepe ví co je pro její mimi nejlepší...za našich maminek bylo nej nekojit ale sunar a co je ted?přesný opak...ja už ve 4 měsícich jedla kapra a kamrádka dokonce ve 2 měsících svíčkouvou :grinning: a žijeme a žádnou alergii nemáme....když my byly malé - neexistovalo nedat normálně kravské mléko..ted do 3 let ani náhodou..tak o čem to je?o podnikání farmaceutických firem
vše je jen o penězích..je lepší koupit UM než dát karvské, protože z toho mají peníze..chápu toho kdo má alergii,ale jinak je to jen reklama a peníze nic víc..za 10 let třeba zase nebdue kojení populární a budou se jíst jen přesnídavky hned po narození co já vím...aby farmac.firmy měly peníze!!!!

ja byla už od 3 měsícu v chodítku podložena polštáři a žiju, nemám problém s páteří..myslím si a také jsme se o tom bavila s DR.že jsou v dnešní době na výsluní DĚTI a rodiče jdou do pozadí,ale to není dobře, protože my jsme jejich rodina, my jim dávám najíst a oni nám pak přerostou přes hlavu a maji problémy ve školkách a v kolektivu atd.....to už zabíhám, ale myslím si, že zbytečně se ted hrozně přehání ohledně dětí..

jen jsem tím chtěla říci, že každá maminka by měla mít cit co je pro její dítě nej..když chce sedět a koukat se tak bych ho nechala a když se mu pořád líbí ležet tak ho nechám ležet ....

nemyslím na nikoho nic špatně, tak doufám že si to nepřeberete zle :wink:
16. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
holky, tak abych tady trošku odlehčila téma, tak se mrkněte k nám na video, jak už v téměř 6-ti měsících studujeme, co budou dávat v telce :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=rd8_BasDNDw
16. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
ta je suprovní :slight_smile:
hrozně se mi líbí, jak tam máte ty videa..musím se tam taky přihlásit a něco nahrát :wink:
dobrou nocku
16. led 2010 ve 22:12  • Odpověz
martulikk: haha, super. My mame take neco podobneho. Kacenka si necte program, ale letaky. Vzdy kdyz prijdou, lehnu si s nimi k ni na zem na deku a strasne horlive spolu "studujeme" co kde maji hezkeho. Taky to porad strka do pusiny, tak ji to beru.. to je potom revu.. :grinning: ty nase deticky jsou ale uuuuuzasne... :wink: co se za tech par mesicu zivota uz stihly naucit..

Mam ted s Kackou nejake starosti - trochu se bojim te jeji vyrazky. Porad se ji to rozliza a objevuje se dalsich castech tela. Asi to bohuzel bude neco jako ekzem... :frowning2: manzel kdyz byl miminko mel otresny ekzem s alergii dohromadym, takze bohuzel ma Kacka i geneticke dispozice :frowning2: Takze jsem se rozhodla kojit co nejdele to pujde. Puvodne jsem myslela, ze kvuli praci ukoncim kojeni nekdy kolem leta, ale kvuli cacorce to urcite neudelam a budu kojit tak dlouho jak jen to bude mozne...
Kvuli te vyrazce jsem ted uplne vysadila vsechny prikrmy a kase, aby se jeji telicko procistilo. Takze ted jen kojim a sama hlidam co jim. Vecer je Kacka neklidna, ceka svou kasi, tak kojim a kojim a strasne spatne usina, nebot nema uplne plne brisko. No, je to strasne, hlavne psychicky pro me :frowning2: ale snad me to casem prejde.
Dalsi vec co me trochu trapi je opet to jeji pribirani. Zase se vytahla do delky a vylezaji ji zebra... tak uvidime za 14 dni na prevazeni v poradne.
No a uplne posledni vec je, ze od te doby, co Kacka umi strcit nozicku do pusinky, tak se takto porad krouti i v posteli. Spi uplne jak paragraf, neustale se budi a krouti se, nozicku v pusince a place. Dneska jsem vzala zavinovacku a musela ji napevno zavinout. Pote usnula, tak jsem zvedava, jestli to pomuze...

Omlouvam se, ze se tady tak vypisuju, ale je toho ted na me nejak moc a podle manzela si to hodne vsecho pripoustim a beru... snazi se pomoct, ale co je v me hlave a hlavne co zpusobi hormony, to jen tak nikdo neovlivni.. :frowning2: vy maminky urcite vite...
16. led 2010 ve 22:18  • Odpověz
joa.n prosímtě a tu kaši večer jsi dávala po koupání? ja s tím chci začít zítra.... koupu kolem 7 a pak hne dnakojím a uspávám a ted nevím jak na to..vykoupat dřív a dát kašičku a pak prso?

díkmy za radu :wink:

neboj to bude Ok..bylas u kožní nebo své Dr?
16. led 2010 ve 22:22  • Odpověz
Helena: kasi jsme davali pred koupanim, asi 15 min na to jsme sli koupat, pote mazlit v posteli a do pyzamka a pak v seru nakojit a spat. Nikdy se nestalo, ze by tu kasi behem koupani vyblinkala :slight_smile:
Pocinajici vyrazku jsem ukazala Dr. na minulem ockovani a jsme domluveny, ze se na to priste poradne podivame. Jdeme tam za 14 dni, ale pokud se to bude hodne horsit, pujdu tam urcite driv.
16. led 2010 ve 22:36  • Odpověz
autor
Ahojky holky!

My kašičku dáváme také před koupáním a po už jen dokojím a jde se chrupkat. :slight_smile:

Joan, já osobně bych s kaší pokračovala. Třeba tu rýžovou, nemléčnou od 4.měsíce. Když ji uděláš s MM, nemělo by to na alergii vadit. A holčičku nemusíš od ní odstavovat a ty budeš klidnější. S ostatnímy příkrmy bych byla opatrná. Vikýsek má podobně suché flíčky také, ale jen na lokti pravé ruky a neroste mu to, tak se také chystám vyptat doktorky. Kontrolu máme 26.1., tak jsem zvědavá, co to je... :unamused:

Heli, všechno s mírou. Ty novodobé výzkumy jsou také k něčemu dobré a to se kdysi nevědělo, tak maminy dělaly různé věci. Přítel jako příkrm dostal i normální omáčku atd. No nevím. Asi to chce zlatou střední cestu... :dizzy_face:
17. led 2010 v 08:04  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
taky se vás chci na něco zeptat... Jedna věc se týká kaše, už jste mě teda předběhly :sweat_smile: předposlední kojení máme mezi šestou a půl sedmou, koupeme v 8h, pak nakojím a u toho mi malá usne, takže jsem se chtěla poradit s vámi, co už kašičky dáváte, kdy na to... jestli třeba místo toho předposledního kojení nebo před koupáním (jak dlouho) nebo až po? (to mi přijde, že nebude dobré), no, zatím fakt nevím...
Koupila jsem od Nutrilonu obilno-mléčnou kaši, je tam uvedeno: první kaše... ale teď nevím, jestli nemá být ta první nemléčná...? S jakou kašičkou začínáte vy? A poslední věc k tomu... mám s ní začít hned ten den co začneme i s mrkvičkou nebo je lepší pár dní počkat? Teď si nejsem jistá, jestli jsem se na to už neptala, ale mám z toho všeho v hlavě pořádný guláš :sweat_smile: Do příkrmů začínáme odpočítávat poslední týden :slight_smile: Chceme začít příští neděli, to bude Josefínce přesně 6 měsíců :dizzy_face: Už se na to moc těšíme, ale na druhou stranu se musím přiznat, že je mi hrozně líto, že končí takové to úplně miminkovské období...

Druhá věc se týká zoubků... zatím je u nás teda vymeteno, ale chci být radši připravená, protože to přijde co nevidět... co vám zabralo na zoubky? Koukala jsem, že jsou různé gely na dásničky... ale podle nemohou být moc účinné, protože miminku prostě nevysvětlíte, že si to nemá olízat... Zvažuju pořídit i homeopatika, v životě jsem je tedy nezkusila, ale četla jsem, že některé maminky jsou spokojené...

joa.n: já si také myslím, že nemusíš přecházet zpět na úplné kojení... je hromada druhů kaší a jestli sama nevíš, tak se poraď s doktorkou, co bude nejlepší... takhle se budete trápit zbytečně obě :wink:
17. led 2010 v 10:06  • Odpověz
ahojky, díky moc za rady...ja to tedy zkusím před kojením...uvidíme,ale asi to tak bude lepší než ji pak zase dávat do houpačky a krmit..ona už po koupání ví, že je už čas na spaní tak tak to bude nejlepší :wink:

perchticka:máš uplnou pravdu přesně tak jsem to myslela..zlata střední cesta je nejlepší!!! :slight_smile:

ja koupila kaši od Hippu probiotickou a tu co se ředí vodou....UM nemám a odsříkavat?nevím jestli bych něco odstříkala-jsem ted ve stresu kvuli nového bytu, dělám zkoušky ve škole a k tomu je manžel už 3 týdny v rakousku - učí tam..takže jsem na vše sama a zdá se mi že už se mi fakt dělá jen to co mala vypije...musela bych asi celý den kojit jen z jednoho a na druhý den odstříkat..jinak asi neodstříkám ani ml, proto jsem zvolila tu s vodou..kojit chci co nejdele..nechci kupovat UM, tak aspon do roku..uvidíme.

martulik:máš pravdu už to nejsou taková ta malinkata miminka :wink: když se koukám na fotky, tak ani nechápu jak mohla být tak malinká....jinak na ty zoubky jsem zatím taky moc nemyslela..zatím nemáme v pusince taky nic. Tchyně dělá tuperware a přinesla mi z dětské kolekce takový minikartáček z jedné strany je kartáček a z druhé takové masírovatko na dásně..nasadí se na prst je gumový a je to uplně suprovní!!!!!! uvidím jestli ji to pomuže.Tuperware je šíleně předražené - mě to kupuje tchýně,ale tady toto je fakt super!!!!

mala je ted v postýlce a snaží se usnout, moc ji to nejde..tak uvidím :grinning:
tak všem krásnou neděli, ja musím šprtat ve středu mám zkoušku :frowning2:
papa
17. led 2010 v 11:30  • Odpověz
autor
Martuli, já kaši dávám předposlední kojení před spánkem. Trochu odstříkám, zamíchám s kaší, nakrmím (zatím sní tak šest lžiček a dost) a dokojím. Pak (za půl hodinky asi) jdeme koupat, masírovat atd. a pak kojím znova z druhého prsu a Viki usíná. Dělám to tak proto, že jsem četla, že někdy miminka mají po kaši žízeň a tou se budí dříve než jen po jen kojení kdysi. Tak mu dávám prostor, ať se ještě dososá, jak má chuť... :slight_smile: No a zatím spí od osmé večerní do jedné až dvou ráno... :dizzy_face:
Jo a začala jsem pár dní po zelenině, která Vikimu nejede. Nechávám mu čas, ať se naučí lžičkou co mu chutná a pak se k zelenině vrátím. Teď dávám večer kaši a v poledne ovocné první lžičky, třeba mrkvičku s jablíčkem apod.
Ale jak píšu, pomalu, pár lžiček a dokojím...

Zuby. Máme dva spodní, přední řezáky. Nedávala jsem žádný gel ani nic podobného. Trošku mrčel a byl mrzutější + šílené slinění a kousání do všeho, ale jinak to přežil krásně sám... Jediná pomoc, chladící gelové kousátka. ta mu jela. :dizzy_face:

Heli, já právě odstříkávám v pohodě a nechtěla jsem zavádět UM, když je malý na MM. Jinak bych to udělala jako ty. Kaši s vodou a dokojit... :slight_smile:
17. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Holky tech prispevku je ted nejak hodne...nestacim si pamatovat kdo copsal :slight_smile: :slight_smile:. Kasi jsme zacali davat asi 3 dny po mrkvicce, ale jen z duvodu, ze treba bude lepe spat. Jinak ja jsem cetla, ze po mesici (priblizne)zeleninky do ni zacit pridavat maso a zacit na svacinku s ovocem a za dlasi dobu teprve kasi. Ale jak psala perchti vsude je neco jineho. Ale pokud neni nutno(tedy , ze dobre spi...coz u Martulik asi uplne neni ja vim) tak bych chvilku davala jen jeden prikrm a pak tak za 2-3 tydny dalsi. Ja jsem koupila mlecnou psenicnou Sunarku(kuli lepku) ty prvni kase jsou vsechny od 4. mesice a tak jsou bezlepkove. Male docela chutna...sni tak 30ml zatim. Pak se poohlednu po jine. On je trochu problem koupit s lepkem a bez prichute.

Zoubky nemame jeste a zatim jsem okolo toho moc nezjistovala, ale asi bych mela nebo najednou bude mala plakat a ja nebudu pripravena:slight_smile:.

Jak pise myslim heli tak ja taky moc neodstrikam. Zkousela jsem to, ze MM pridam do mrkvicky, aby to bylo pro ni znamejsi chut, ale odstrikala jsem 20 a docela me to prekvapilo, myslela jsem , ze ted uz mam mleka az az.

Taky jsem malou dnes zvazila pred a po kojeni a zjistila , ze vypije jen 150, takze kdyz spocitam kojen tak ma prave jen ten litr. A proto asi vstava v noci. Oni nekde psali, ze spousta zen vice jak litr nevyprodukuju a proto pri 6 kg ma mimi hlad . No my jsme mely 7kg ve 3 a ve 4 8kg takze proto se asi budi, aby mohla pribivat musi vic papat v noci.

Hrozne si to holky vycitam, ze jsem nezacala s tou mrkvi... drive. Intuice mi rikala zacit, ale vsichni kolem mne(vcetne doktorky, ze hlady se nebudi, kdyz pribira porad 200 za tyden). No, jo no uz to nevratim.

To co psala henlen, taky si myslim, ze by se mimi melo vic prizpusobovat rodine, ne rodina jemu. Jenze u toho prvniho to jde vzdycky hur, kdyz ma clovek jen jeho:slight_smile:.

Jo a k tem zadum...ja jsem z dvojcat, takze vidim, ze nektere veci nejsou tak horne...urcite to muze mit nejaky vliv, kdyz se to kombinuje s urcitym predpokladem. Ale mamka s nama obouma se sestrou delala to same a sestra sedela i chodila krasne rovne a ja uz odmalinka sedela trochu shrbena a mela jsem spatne drzeny tela(nic hrozneho proste takova ty ohnutejsi lopatky...)
17. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
Jo, u nás se příííšerně slintá už asi 2 měsíce... zrovna teď si Josefínka sundala ponožku a celou pořádně proslintala :grinning: kousátka máme zatím v užívání ta měkká, ale je pravda, že když večer už hodně prudí, tak zabere vychlazené kousátko... ale je to spíš proto, že nic takového normálně nemívá, tak je to pro ni vzácná hračka :slight_smile:

K těm kašičkám... myslíte, že když se v noci teda nějak extrémně nebudí hladem, tak jí dávat nemám? Opravdu je u nás každá noc jiná... kaši jsem koupila mléčnou, ale nevím jestli je to dobře (k doktorce jdeme až za týden, tam se pak poptám, ale chtěla bych o tom dopředu vědět víc)... jestli teda není lepší koupit nemléčnou (nevím zatím která to je) a rozdělat s MM... no a k tomu lepku... už jsem četla, že se doporučuje začít s ním dříve... ale nechtěla jsem ho zase dávat s úplně prvními příkrmy

a ještě něco... myslíte, že je možné, aby nás v tomhle věku trápily prdíky? kojící čaje piju, ale už pár dní se Pepinka příšerně vzteká, vydává zvuky jako kdyby hooodně chtěla tlačit, propíná se do luku a prostě tak nějak vyvádí... nevíme, jestli se teď naučila nové zvuky a prostě to na nás teď zkouší, nebo prudí a nebo má opravdu nějaké bolení :fearful: nevím jestli je to vždy, ale když se pak vykadí a poprdí, tak se to uklidní... jeli jsme včera do Ikey a malá tam tak vyváděla, no děs... ale pak jsem jí přebalila a už byla spokojená a usnula mi v Manduce
17. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
Jo a zapomnela jsem, ze posledni kojeni je asi ve 4, kasi davame po 5, v5:45 koupeme a v 6 kojim. Uz jen proto, ze kdyby papala az po koupani byla by cela od kasicky:slight_smile:.

Martul: s tim mlecnou x nemlecnou nevim. Mne rikala dr. mlecnou s lepkem a pokud mozno bez prichute.
A nekaka Pepinka mene casto nez drive??
17. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.