• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
no, je fakt, že je lepší koupat po jídle než před ním :grinning:

s tou kaší... mléčnou mám, ale je bez lepku :unamused:

brisalek: nene, každý den máme v kalhotách :wink: myslím, že od narození jsme nebyl den, kdy by nekakala...
17. led 2010 v 15:20  • Odpověz
martulik: adelka trpí na prdíky pořád a to má 5měsícu..je to lepší než na začátku,ale hlavně večer se kroutí a pláče i ze spaní takovým tím písklavým hláskem...je to jiný brek, to já už poznám....
nám nepomáhá nic:frowning2:((( snad fenyklový čaj-ona ho nesnáší,ale par lžiček do ní musím dostat(flašku nechce ani s mým mlékem) od mala je zvyklá na lžičku, takže s krmením problém nemáme :wink: jeden den je to s bříškem dobré a druhý den pláče a musíme masírovat, nahřívat v teplé vodičce atd....
u nás je to asi dědičné..ja na to hrozně trpěla a manžel taky tak nevím :frowning2:

ja jdu za chvilku udělat naší první kašičku tak uvidím..koukala jsem se a máme bez lepku..uvidím jestli ji pojede, pak vykoupkám a nakojím a do hajan

zatím papa a krásný večer
17. led 2010 v 17:59  • Odpověz
helena: my jsme už nějaký čas byli v pohodě... od 3 týdnů jsme brali sabík, pak přešli na baby calm a přidali probio kapičky... docela to pomáhalo... když jsme dodělali poslední probio (měli jsme celkem 4 balení), tak pak už to bylo v pohodě... tohle trvá pár dní a je to fakt děs... piju všechny ty čaje na prdíky sama, nějak jsem se neodvážila dávat to přímo malé... no ale jedno pozitivum do budoucna to u nás má taky, Pepinka je zvyklá na lžičku, už když jí vidí, tak se celá rozdovádí :grinning: snad bude tak nadšená i s tou naší první mrkvičkou...
jo a napiš jak jsme dopadly s kašičkou :wink:
17. led 2010 v 18:09  • Odpověz
marulik: vubec se neboj a dej ten čak po lžíčce přímo Pepince!!!ja měla hrozný strach,ale mamka mi řekla at se nebojím adám jí to a tak za hodinu se děly divy :grinning: :grinning: mala se vyprděla jak hrom..od te doby ji ho dávám každý den 2x denně,ale mala nechce flašku žádnou, takže ji to dávam po lžičce a ted jsem zkusila dát takový ten samoučíci hrníček pro větší děti a ona ho celkem chce..taha z něho a je to lepší než normální flaška,ale nic moc..lžička je lepší...fakt se toho neboj.
ja mám jen fenyklový čaj z lekarny od lerosu a nebo můžeš uvařit kmínoví odvar(jen dáš trochu kmínu do vařícicí vody a povaříš-scedíš a dáš..)ale to ja nezkoušela-to dávala tchýně.

no kaše měla hrozně velký uspěch...mala to zblajzla :grinning: udělala jsem pulku teda 1,5lžičky na 60ml vody a snedla asi 30ml..to je slušné napoprvé, tak jsem ráda....chutnalo ji to více než mrkev :wink:
pak jsem nakojila,ale zase kroutila jak had..tak jsme chvilku zapasily v postýlce a pak znovu nakojila,ale neusla tak jsem ji šupla do postýlky(chci at usíná sama) a šla tady...zatím je klid tak doufám že po 4 dnech řevu usne zase konečně sama v posýlce :wink:
jdu se na tu prdolku kuknout
papa
17. led 2010 v 19:53  • Odpověz
ahojky,

my jsme se dneska vratily domu trochu pozdeji. Byli jsme s manzou v Praze v kine (ja tedy ne, courala jsem se s Kackou po obchodech). Manza si uzival Avatara ve 3D a ja jsem Kacce nakoupila oblecky na jaro a leto :slight_smile:
Moc dekuji za pozitivni podporu - zitra tedy opet zacneme s kasi a zkusim do ni odstrikat MM a kdyz to nepujde tak dam opet Sunar. Vyrazka se zatim ani nelepsi, ani nehorsi - sice se objevuji dalsi mala loziska, ale zatim nic hruzostrasneho.
Kasi taky delam zatim jen z polovicni davky (cca 60ml) a to uz Kaccka zblajzne cele a kolikrat chce vice. Takze uz zacnu davat plnou davku a pak dokojim. U nas kasi urcite davam pred koupanim - kase je totiz vsude, pote dam par lzicek prevarene studene vody na zapiti, pote koupeme a pak az tesne pred spanim davame z prsa.

Abych se priznala, tak mam v prikrmech taky gulas - nevim, cim zacit a kdy. Popravde - nedokazu si predstavit, ze ji mam dat v poledne zeleninu a prso uz ne. Na pristi kontrole u Dr. Kacce bude 5,5 mesice, tak se s Dr. domluvim a poradim co a jak. Kazda knizka totiz pise neco jineho. V nekterych dokonce ani o kasich nepisou, v jinych zase pisou o ovoci a zelenine dohromady.
S tim lepkem je to stejne - takze se zeptam Dr. kdy vlastne zacit.

Kacka uz spinka, jupii.. jdu se nalozit do vany. hezky vecer vsem.. :wink:
17. led 2010 ve 21:00  • Odpověz
helen: tak to je super, že kašička zabodovala hned na poprvé! :wink:

joa.n: já byla taky překvapená, že mám dávat kašičku... no, za týden jdeme k doktorce na kontrolu, tak snad tam nebude moc lidí a já budu mít prostor jí pořádně vyzpovídat :slight_smile:

teď jsem uložila Josefínku do postýlky a začíná mi večerní kolotoč, uf... :confounded: manža slouží, takže musím vzbudit ty naše psí holky a šup ven... je to sranda, obě tu leží se mnou v posteli, jedna u mě na dece a druhá nalepená na topení, a obě dělají jak děsně tvrdě spí :grinning: než se narodila malá, tak s námi spaly v posteli, ale teď, když lovím každou minutu spánku, to nejde... jakmile bych zhasla, obě by se mi okamžitě nasáčkovaly pod deku a bylo by po spánku :sweat_smile:

tak hezkou co nejméně rozkouskovanou noc všem! a já pádím venčit :slight_smile:
17. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj vsem :slight_smile:
Holky, ja jsem tak rada, ze jsem vas tu nasla, cetla jsem si hodne dozadu, o cem jste se tu bavily a zjistila jsem, ze toho oproti vam vim tak strasne malo... :confused: A vlastne si uvedumuju, ze za celou dobu co je prdolka na svete, jsem si ani s nikym kdo ma stejne stare deticky nepovidala, takove to dani hlav dohromady a podelit se o pojmy a dojmy ohledne tech nasich skritku permonicku :dizzy_face:
Ja tady kde bydlime vubec nikoho neznam, protoze jsme se nedavno prestehovali, takze si muzu popovidat ohledne clobrdy jen s tou nasi zdravotni poradkyni, a to teda neni zadna vyhra, protoze ac toho moc nevim, jedno vim jiste, a to to, ze ji poslouchat nehodlam, protoze jeji rady, kdyz vam uvedu priklad, byly napr.: kdyz u nas byla doma na prvni navsteve po porodu, tak mi rikala, at v noci nekojim, at se vyspim, ze at zapojim manzela, ze muze prckovi davat pres noc umely mliko.. rikala jsem, ze rozhodne chci plne kojit, tak mi na to rekla, ze kdyz uz teda chci mermo moci kojit (koukala jsem na ni jak blazen, vsude se propaguje kojeni a ona takto...), tak pry at to odstrikam do flasky a at to da mimcu manzel... proc jako? Ja kojit chtela a i jsem ji to rikala, a ona porad takovehle rady...
A jak jsem vam psala, ze drzela prdolu za ruce a "ukaz mamince, jak umis pekne chodit", tak to nebylo v ramci vysetreni, to delala proto, ze videla, jak se toho drobecka malickyho skoro bojim chytit, znate to, prvni mimi a par dni po porodu, clovek na to jeste nema ten grif, boji se, aby tomu neublizil, neco nezlomil... tak jsem se o tom nejak mimo reci zminila a ona mi zacala predvadet, co vsechno se s tim malickym uzlickem da delat, jako normalne ho chytla za hlavu a zvedla ho do vysky!! Mne vytryskly slzy a ona se smala :confounded: A hned mi ukazovala i to chozeni, drzela ho za rucicky a on jak chudak kmital nozickama, tak se jakoby odrazel od zeme a to bylo podle ni chozeni... to uz jsem ji ho rvala z ruky a tim u me baba skoncila nadobro :rolling_eyes:
Vidim ji kazdych 14 dni a mam dost...
Kdyz mel obycejne novorozenecke akne, vubec nevedela, co by to mohlo a byt a ze pry mam jit k doktorovi. Ja jsem hledala na internetu a podle obrazku mi to bylo hned jasne, ale presto jsem si rikala, ale ze by to sakrys nepoznala? Ze by to bylo neco jineho? Tak jsem prece jen k doktorovi sla a jasne, akne, nechat byt, zmizne samo... a taky ze jo.
Ani opruzeninu nepoznala! To jsem ze zacatku nevedela poradne, jak ten zadecek prtavej mazat, takze se mi trosku oprudil, rikala jsem ji to a ptala se, co na to mam nejlip pouzit, a ona na to koukala a ze pry mam jit k doktorovi...
Jo a jeste, jak byla hned na zacatku u nas doma (prvni mesic dochazi ta baba k lidem domu), divala se na nase prebalovaci misto a videla tam krem bepanthen a pry "kdo vam to dal, abyste to pouzivali?" Nechapala jsem... jako kdo by mi to mel davat, normalne se to prodava v kazdem tescu v oddeleni pro mimi a tak jsme si to koupili na mazani prditka ... tu jeji otazku dodnes nechapu ... jako nikdy nevidela bepanthen? Nebo jini lide to tu nepouzivaji? Nevim.....

Jezis, prominte, ja jsem se strasne rozepsala :sweat_smile:
Ja takhle moc psat normalne nebudu, slibuju! :sweat_smile: Jen ted toho mam nejak moc v hlave, a to jsem se jeste ani nedostala k tomu, co me zaujalo ve vasich prispevcich a na co jsem chtela reagovat....

Treba me prekvapilo, ze asi vsichni uz zacinate davat prikrmy, ja se vam priznam, ja jsem zatim prikrmy vubec ani nestudovala, nic o nich necetla, jen ted tady od vas.. jako vim jen to, ze se zacina s mrkvickou, a ze se vecer dava mlecna kase, ale jaka, jak pripravit tu mrkvicku, to netusim, budu to muset pohledat na netu a podivat se, co maji v obchodech... hrozny, co? :sweat_smile:
My zatim plne kojime a detitko pribira ukazkove podle tabulek, takze do toho sesteho mesice to tak chci nechat, ale neco si o tom papanicku zjistit mam nevyssi cas...
My jsme pozadu i s oblikanim, normalne, ja ho porad oblikam jen do overalku a zadne jine obleceni ani nemame, zadne bodycka, dupacky a tak, taky dobry, ne? Akorat na ven mu na to dam svetr, na nozky teply papucky, cepici, rukavice a to je vsechno, a sup s nim do fusaku. To je cela nase vybava :grinning:
Akorat dnes jsme byli v obchode a koupila jsem mu nejake teplacky a kalhoty na 6 - 9 mesicu, bodycka se mi zadne nelibily, tak to asi objednam na netu, a jeste nejakou tu bundicku a tak, prece jen, kdyz uz bude mit pul roku, tak at ma konecne neco poradneho na sebe... hrozna matka jsem.... :sweat_smile:

Tak jsem se vykecala (jeste jednou se omlouvam za toto sahodlouhe pojednani!) a jdu spat..... ale ted koukam, ze cas pokrocil a my budeme co nevidet kojit (je presny jak hodinky na pulnocni kojeni).... to toho zase naspim..... nu coz, dobrou noc!

Jo a Martulikk - to video je nadherny :dizzy_face:
18. led 2010 v 00:28  • Odpověz
autor
Ahoj Kirkee,
prosím Tě, tu zdravotnici ihned vyměň! Já to nemůžu ani v klidu číst! :confused: :confounded:
Nejspíš totálně nekompetentní, bezcitná kráva...(pardon holky, ale tohle mě žhaví do běla :angry: ).

Jinak,všechno se dá dohnat a nastudovat a nikde není psáno, co matka musí znát atd. Jen už kvůli takovým lidem jako je ta vaše zdravotnice, je dobré toho ale vědět co nejvíc. Já osobně hrozně nerada spoléhám na jiné lidi a když už musím, pečlivě si vybírám a snažím se sama dané věci co nejvíce porozumět a svobodně se rozhodnout. A co je důležitější než vlastní dítě... :dizzy_face:

Na druhou stranu musím uznat, že mi jeden dobrý lékař zachránil Vikyho a to jen díky mojí bezmezné důvěře, že ví, co dělá.Dlouho jsem přenášela, šla na vyvolání a končilo to akutní sekcí při selhávání srdíčka.Viki byl omotaný pupečníkem a kdyby se stále čekalo, nejspíš by se udusil... :pensive:

Fakt je třeba hodně spoléhat na svůj vlastní rozum a mateřskou intuici nebo mít kvalitní lékařskou péči. Ideál je obojí... :dizzy_face:

Jinak je fajn, že vám dítka takhle baští! Zase porostou jako z ,,kaše"! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. led 2010 v 05:36  • Odpověz
Perchticko, je to sila, vid? Ale ono neni tak snadne babu vymenit, zdravotnictvi je tu zdarma (resp. placene z dani), takze treba behem tehotenstvi a porodu az doted jsem nezaplatila jedinou libru (teda prominte, ja jsem asi nepsala, ze jsme v UK), coz je velka vyhoda, ale ma to to uskali, ze clovek zase jakoby musi brat, co je, a ne si moc vyskakovat... pripadne si zaplatit privatniho doktora, privatni kliniku, ale to je samozrejme mimo nase moznosti...
Navic baba tu jakoby neni pro matku, ale pro dite, ma za ukol ho vazit, sledovat, jestli je v poradku, jestli ho treba netyrame a tak... A kdyz by se ji neco nezdalo, zaridi, aby se vse zkoumalo, vysetrovalo, pripadne aby bylo dite z rodiny odebrano...
Vzdelanim je neco mezi midwife (coz je neco jako porodni asistentka) a doktorem. Opravdovou zdravotni peci, tj. ockovani, kontrola kycli, patere, oci, usi, zkratka vsechny ty kontroly, ktere se delaji i v Cesku, na to chodime normalne k doktorovi, ktery je nastesti uplne bezvadny a vzdycky mi spravne poradil, k drobeckovi je setrny, zkratka moc fajn.
Takze kdyz jdu za babou, jen mi prdolu zvazi, zepta se, jestli je vse v poradku, ja reknu ze jo, a nazdar za 14 dni... takze asi tak..
Jako on uz vlastne samotny jeji nastup u nas byl dost kuriozni, vedeli jsme, ze nas prijde navstivit zdravotni poradkyne (health visitor - to slovo HEALTH je v jejim pripade dulezite) a kdyz se ozval zvonek, ja otevrela a na prahu stala 200 kilova obrovska cernoska puvodem z Nigerie, co se sotva vesla do futer, s funenim se narvala do obyvaku, kde zuchla do kresla a zacala na nas chrlit dobre rady, jako ohledne toho nocniho kojeni a tak.. my jsme se na sebe s manzelem divali a byli jsme docela v soku, to vam povim :grinning:
Meli jsme z ni pocit uplne stejny, jako by clovek prisel k zubari, ktery by mel uplne cerne vykotlane zuby... a nechte si od nej spravovat chrup....
Ale abyste si nemysleli, ze mam neco proti cernochum, ten nas doktor je taky cernoch, a jak uz jsem psala, naprosto bezvadny :sunglasses:

A musim za tim nasim zurivcem, probudil se v houpacce a huci a huci :dizzy_face:
Mejte se vsichni krasne!
18. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Ahojte Holky :slight_smile:

Kirkee s Tebou je sranda, jak tak čtu :slight_smile:
Abych napsala pravdu, tak já mám taky skoro všechny informace buď z knížek, nebo z netu - taky jsem raději když něčemu více rozumím, nebo celkově se snažím porozumnět sama - než spoléhat na jiné jak píše Perchti....maše MUDr. je sice sympaťačka, ale pokaždé, když se mi něco na malé nezdá. tak hned pátrám v knihách, nebo na netu...a až pak se poptám ji, nebo reprektivě paní sestřičky - ta u nás funguje jako poradkyně......
My začneme s příkrmy tento týden - Eli má už zítra půl roku....utíká to, nechápu :frowning2: ...taky to začínám pociťovat, že období s tím malým miminkem už skončilo :frowning2: :frowning2: Nakonec koupíme skleničkovou mrkvičku - chtěla jsem původně první příkrm uvařit, ale přesně jak už jste tady psaly - ta zelenina co je teď v obchodech je taková "vyhoněná" bůhví-čím.......a taky těm skleničkám věřím :wink:, těšíme se na to, jsem zvědavá kolik toho na poprvé spolkne :slight_smile:
Jinak se musím pochlubit, naše miminko se konečně samo přetočilo ze zádíček na bříško, jeden den jsem se jí věnovala a neusále jsem jí nalákavala na hračku, aby se otočila.....nešlo jí to, sem tam jsem jí pomohla...druhý sen ráno jsem jí jen tak nechala a odešla se vyčůrat a jak jsem se vrátila tak naše holčička už ležela na bříšku a strašně se smála :slight_smile: :slight_smile:
Jinak jak tu píšete o růstu zoubků, tak my jsme ani nevěděli, že se jí tam klube.....je sice pravda, že probíhalo veliké slinění a Eli byla podrážděnejší, ale jinak v pohodě - tak snad to tak bude i nadále......jediné, co malé "zubatce" usnadňuje prořezávání jsou kousátka - bez nich si to nedovedu představit - kouše do nich vlastně celý den :slight_smile:....
Jediné, co mě teď trápí je - že se nám taky vyhodila nějaká vyráška na tvářičce a na zápěstí - jsou to takové jakoby píchance od komára - červená kolečka......tak nevím, k doktorce jdeme ve středu - tak taky doufám stejně jako joa.n, že to nebude ekzém :frowning2: :frowning2:......spíš si myslím ale, že se jí to vyhodilo kvůli tomu, že jsem teď fakt často jedla rajčata a pila i rajčat. džuš - mám ho strašně moc ráda......no, kéž by to tak bylo.....

Martulikk.: Naše Eli teď vydává taky novou škálu různých zvuků, některé zní jako nachlazená vrána, některé taky takové tlačivé a mručivé, taky si vždycky myslím, že "prdíkuje" - jenže ona se u toho směje a pořád to opakuje...tak myslím, že si zkouší, co dovede :slight_smile:...
Jinak já myslím, že první kašiška by asi měla být nemléčná,bezlepková - třeba rýžová......zkoušela bych jí tak týden a pak bych najela na další druh......jo jo, říká se že na lepek se má dítě navyknout dříve, ale já myslím, že by se to tělíčko mělo zatěžovat postupně......ale a't si to každá maminka rozhodně podle sebe - ta moje do mě v 6-ti měsící nacpala celý Ostraváček...... :confounded: :confounded:

Přeji všem hezký večer a klidnou noc :sunglasses:
18. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
ahojky holky,
teeeeeda, koukam ze se zoubkama asi budeme s Kackou mezi poslednimi.. U nas urcite je v pusince vymeteno a pokud jsou zuby geneticky naprogramovane, tak ja jsem mela 1. zoubek az v 7. mesici.

Dneska jsem byla v DM drogerii koupit Kacce novou kasi - rozhodla jsem se vyzkouset dalsi znacku (Sunarka ji moc chutna), tak jsem myslela ze koupim Nutrilon, ale dost nemile me prekvapila cena. Je to snad nejdrazsi kase na trhu :unamused: Tak jsem na zkousku vzala tu BIO od DM. Tak uvidime jak bude chutnat. Nemlecnou variantu uz mame za sebou takze ted prechazime na mlecnou kasi. Tu bio jsem koupila mlecnou ryzovou, tak snad bude chutnat. Taky jsem uz koupila ten Bio detsky cajik. Zacnu od 6. mesice Kacku ucit na magicky hrnicek od Aventu. Vzdy po prikrmu dostane na piti cajik. Muj zubar mi rikal, ze v zadnem pripade nesladit, dite naucit na chut bylinkoveho caje nebo cistou vodu, nekupovat granulovany - ten je pry prislazovany. Hodne se pote kazi zoubky. Taky jsem koupila to baleni 3 pomucek na prvni zoubky. Je tam kousaci tycinka kdyz se zoubky prorezavaci, pak nejake cistitko na malo prorezane a pote kartacek na jiz prorezane zoubky. Je to moc pekne a zubar rikal, ze cistit alespon vecer pro zacatek a pak rano a vecer. Aby se na to mimco zvyklo. :grinning:

Kacenka uz spinka tak se jdu nalozit s knizkou do vany... hezky vecer vsem :grinning:
19. led 2010 ve 20:19  • Odpověz
Ahojky holky
teda kirkee to asi musíš mít solidně procvičené nervy, tohle vydržet... je to docela smutné, jak se někteří chovají...obvzlášť když jde o bezbranná miminka :angry: taky mě to vytáčí...
my teda máme taky štěstí na dětského, sám má miminko a navíc využívá hlavně homeopatii, takže ani nezatěžuje mimi tělíčko :slight_smile:

joa.n: se zoubkama jsme na tom stejně, slintá sice už asi od 2 měsíců, ale zatím se nic neklube :slight_smile: no myslím, že není kam spěchat, určitě bez zoubků nezůstanou a užijem si jich ještě až až :grinning: tu sadu na čištění dásní a poté zoubků jsem taky sháněla, bohužel u nás v DM to nemají... tak máme takový návlek na prsty, taky z DM, to by prozatím mělo stačit.
19. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
Joan, j.kriv, ziadny strach, u nas je tiez vymetene, co sa zubkov tyka, takze posledne urcite nebudete :grinning:

My dnes zase po dlhsej dobe nevieme spat. A to v poslednej dobe tak pekne spinkala, ze dajte ma do postielky a ja tam zaspim. A dnes - este stale je hore :cry: A jak ju supneme do postielky, spusti krik.... :frowning2:
19. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
Ahoj holky, my taky zatím ceníme jenom dásničky :wink: já jsem se tu ptala na tu "medicínu" proto, abych byla připravená včas a nemusela najednou narychlo shánět pomoc... jinak my taky docela brutálně slintáme už přes 2 měsíce, ale zatím naštěstí žádný zoubek na obzoru (ťuk... ťuk... ťuk... :sweat_smile: )... ale musím říct, že i bez nich mě Pepinka umí občas pořádně rafnout a ještě z toho má děsnou srandu :grinning:

ještě jednou k těm kašičkám... jak jsem už psala, koupili jsme zatím tu mlčéno-obilnou první kaši od Nutrilonu, cena je opravdu "lidová"... jsem zvědavá na jak dlouho nám pak vydrží... ale docela mě tu nahlodáváte na ty nemléčné kaše... v pondělí jdeme k doktorce, tak jsem ještě zvědavá co ona na to...
19. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
mně se doktor ani o kašičkách nezmínil, řekl že za měsíc začneme se zeleninkou a nic jinýho. ale on je známý tím, že nepodporuje jakékoliv potraviny, které nejsou přírodní (nevím jak to vysvětlit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak kdo ví jestli mi kašičky vůbec doporučí... ale mám doma taky, Humanu obilno-mléčnou a vzorky nutrilon obilno-mléčnou a hami mléčnou, takže je určitě pak dám :slight_smile:

beatrice: u nás je to jak na houpačce, pár dní ji položím do postýlky a usne krásně a nato ji hodinu uspávám v náruči, kdy se kroutí a křičí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale naštěstí převládá samostatné usínání :slight_smile:

martulikk: to kousání máme taky, stiskne dásničky a začne povídat, smát se nebo se odtahovat, pak pustí a zase se chytí... a že mamka úpí bolestí, to je k smíchu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale prý když mají potom mimča zoubky, tak si dávají větší pozor a koušou míň :wink:
19. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
j.kriv: taky máme ten vzorek Nutrilonu, tak jsem koukala na ten jejich seznam a nakonec koupila i tu velkou... ale ještě mrknu na jiné značky, abych koupila třeba tu nemléčnou a taky pak s lepkem... já zatím nevím co naše doktorka na to... na minulé prohlídce jsme se domluvily, že malá bude zatím stále na MM, takže jsme neřešily co budeme dávat... to je spíš moje iniciativa, prostě se jí zeptám a uvidím :wink:

jinak jsem zvědavá, jestli si se zoubkama bude dávat větší pozor :sweat_smile: to bude teda něco, máme se ještě nač těšit! :grinning:

no, já už mám to moje zlatíčko taky v postýlce, tak se jdu umýt a taky hurá do postele... včerejší noc byla zase masakr, uf... tak dobrou noc :wink:
19. led 2010 ve 22:06  • Odpověz
Ahoj holky, ani my jeste nemame zadny zoubek, ale taky se zajdu podivat do obchodu na nejaky ten kartacek, kousatka a tak, abych byla pripravena, kdyby neco...

Dnes jsem byla za health-babou a stala se velmi potesujici vec - totiz ze baba tam nebyla :grinning:
Sedela jsem v te cekaci mistnosti mezi jinymi matkami s detmi a sla kolem jedna z tech jinych health-visitorek a rekla mi, ze tam baba neni, ale at pockam na ni, ze si me vezme a ze pro me neco ma. To jsem velmi pookrala, protoze mi bylo jasne co, totiz ja jsem ji pred nejakou dobou pozadala, kdyby k ni prisla nahodou nejaka mamina Ceska nebo Slovenka, jestli by se ji nemohla zeptat, jestli se nechce se mnou zkontaktovat, no a opravdu se stalo! Predala mi papirek se jmenem a telefonnim cislem! Mam z toho ohromnou radost a hned zitra ji zkusim zavolat a uvidime... byla bych hrozne rada, kdybych tu nasla nejakou spriznenou dusi :dizzy_face:

Tak, a ted vam napisu hruzostrasnou vec, co se mi dnes vecer stala. Jeste ted se mi klepou kolena a polejva me horko, kdyz si na to vzpomenu... Malej na prebalovaku, ja otocila hlavu jen si pro neco sahnout a okrajovym videnim zaznamenavam prudky pohyb a malej leti z prebalovaku na zem!!! Sok absolutni, ja jsem zarvala a vrhla se k zemi a normalne jsem ho asi dvacet centaku od zeme chytila do rukou!! Holky, mne se v te chvili zastavilo srdce.. Ja na nej koukala, on rozvaleny oci, jak se leknul, no a vytryskly mu slzy jak hrachy, ja ho k sobe tiskla a fakt se mi odvijel pred ocima celej muj zivot.. desnej sok, desnej...
Kontrolovala jsem ho, jestli se mu neco nestalo, ale nikde nic nemel a uz za chvilicku se na me zacal smat, a fakt neprojevoval jakekoliv znamky, ze by mu neco bylo, choval se uplne normalne, s chuti papkal, takze to dobre dopadlo, ale je to teda obrovska vystraha a ponauceni pro me - uz nikdy nebudu mit prebalovaci podlozku na stole, jedine na zemi... Fuj! Uz nikdy to nechci zazit!
A je to jedna z veci, kdy clovek si rika, tohle se MNE nemuze stat! A muze....

Ted uz taky klidne spinka, tak za chvilku posupajdim za nim, za parasutistou nasim prtavym... :dizzy_face:

A jeste otazecku na zaver: jak vypadaji hlavicky vasich deticek zezadu? Nas ma totiz uplne ohoblovane vlasy na zadni strane hlavy, ale totalne, ma tam jen holou kuzi. Od toho jak porad toci hlavickou. Vypada to dost komicky a mam pocit, ze jsem to snad u zadneho jineho ditete nevidela... Mate to nekdo taky, nebo mate normalne vlasky?
19. led 2010 ve 23:14  • Odpověz
autor
Dobré ranko!

tak začnu nemilou zprávou. Mě už Viki několikrát kousnul a to dost brutálně. A bohužel vždycky do toho samého prsa a místa... :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pokaždé, když byl po prvních lžičkách a chtěla jsem dokojit. On si to asi nějak plete nebo co. Přemýšlím, že nejdříve nakojím a pak bych zkusila příkrmy a nebo si dám mezi tím větší pauzu. Dost to bolí a teď mám normálně strach vždycky, když mám z toho prsa kojit... :fearful:

Čistící sadu na zoubky budu teprve kupovat. Zatím mu to přejíždím mokrou gázou. A co pasty? Přišly jste na nějaké vhodné nebo jen vodou? :slight_smile:

Viki má pěknou plešku vzadu. Ale už mu pomalu zarůstá... :grinning:
20. led 2010 ve 04:46  • Odpověz
Dobré ránko,

nějak jste se rozjely a já ani nestíhám dočíst všechny příspěvky :wink:

My jsme zatím také bez zubů, Filda teda také příšerně slintá už snad 3 měsíce, říkáme, že je horší než bernardýn :slight_smile: poslední 2 týdny do všeho kouše velkou silou, dokonce si zamiloval i kousátka, která moc nemusel takže si myslím, že už se začínají klubat...

kirkee: mě Filda spadnul z gauče v obýváku, sice to je tak 40 cm, ale žuchnul na zem a chytit jsem ho nestačila. Byl to mžik a od té doby si dávám sakra pozor, protože jsem z toho měla také pěkný šok...

Jinak plešku vzadu máme taky, ale celkově se Fildovi "plaší" vlásky zatím hlavně nahoře. Ta pleška pomalu začíná zarůstat vlásky velmi pomalu, vypadaly už skoro všechny tmavé a teď mu rostou světlé.

Co se týká kaší, už ani nevím co jsme všechno vyzkoušeli :slight_smile: začali jsme tuším kaší od Nutrilonu (po té ale hrozně zvracel jako po UM této značky), pak jsem koupila od Hippu ta mu moc chutnala (a mě taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teď máme od Hami (ta mi přijde ale příšerně sladká, Fildovi ale chutná), všechno to jsou mléčné první kaše. Zkoušela jsem i ovocnou, ale ta mu moc nejela tak jí zkusím zase později...
20. led 2010 v 08:09  • Odpověz
Pěkné slunečné dopoledne holky,
kirkee: tak to je fajn, že se seznámíš s další mamčou v okolí. a nemůžeš teda chodit místo k té vaší babě k té druhé?

k těm pádům, prý takřka každé dítě spadne z postele nebo gauče... sestřence spadla malá ve 2měs. z přebalováku na zem a bez koberce... naštěstí mimča jsou dobře chráněná a většinou se jim nic nestane :slight_smile:

Co se týče vlásků, tak jak Lili začala aktivněji otáčet hlavou, taky si tmavé vlásky vyšoupala, vzadu měla kolečko jen s kůžičkou a zůstaly jí z původních vlásků jen ty nahoře :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už to zarůstá a vlásky má všude, takže nahoře dlouhé a jinak všude krátké :grinning:

perchticka: s tím kousáním mě to teda nepotěšilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem se tím uklidňovala :sweat_smile: no tak asi nezbývá než doufat...

no jinak malá se v noci probudila a usmyslela si, že si chce hrát, no a aby nevzbudila celý barák (bydlíme zatím u našich) tak jsem asi 3/4 hodiny seděla s rukou nataženou do postýlky aby byla spokojená... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo chci se zeptat, když jste vyřizovaly rodičovskou tak musel s vámi i tatínek? mně konečně došly papíry z MSSZ, tak se musím stavit vyřídit tu žádost, ale na formuláři je že se musí předložit OP všech výše napsaných osob, tedy rodičů, musí tam teda přítel taky nebo stačí, když tam bude jeho podpis? protože jinak fakt netuším, kdy se tam dostaneme... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 v 09:34  • Odpověz
Ahoj holky,
teda venku počasí, hrůůůza! Pořád doufám, že už přijde změna a ono nic... když byl sníh, tak byly neprotažené chdníky, teď pro změnu zase 2 dny prší... už se nemůžu dočkat, až to všechno venku zmrzne a bude tam jedna velká ledovka :confounded: Jsme teď už několik dní zavřené doma a už fakt nevím co dělat, ach jo...

kirkee: to je fajn, že jsi našla kamarádku! já tu mám mnohem víc možností, ale bohužel žádnou maminku s podobně starým děťátkem neznám :frowning2: doufala jsem, že se seznámím na plavču, jenže to jsme nakonec zrušili kvůli chřipkám, ach jo...

s tím pádem to je fakt děs :fearful: taky si dávám pozor a doufám, že se mi to nestane... pořád se totiž jakž takž vejdeme na přebalovák, takže jsme ve výšce... naštěstí naše prďolka je lenoch, tak se moc nemrská...

jo a taky máme zezadu ošoupané kolečko :wink:

j.kriv: mě stačil podpis manžela na té žádosti, ale nevím jak to je, když nejste svoji... když jsem se tu na to ptala já, tak mi myslím někdo napsal, že stačila občanka partnera?... no, holky ti určitě napíší víc...
20. led 2010 v 10:43  • Odpověz
martulikk: tak to u nás je sníh a dneska krásně svítí sluníčko, akorát mrzne, no ale je hezky :slight_smile: tak třeba to k vám taky dojde :wink: tak snad bude stačit ten podpis, občanku má u sebe v práci...
já taky myslela, že na plavču se seznámím s nějakou mamčou, ale bylo nás tam vždyky tak pět, přičemž každý dělal něco jiného, takže mamči ani mimča spolu nepřišly nějak do kontaktu, maximálně při převlíkání... takže taky nikoho neznáme... :unamused:
20. led 2010 v 11:33  • Odpověz
j.kriv: u nás je od včera mlha, teda je to už trošku lepší, ale ven s kočárkem pořád nemá smysl chodit :frowning2:
mě "stačil" jen ten podpis, jenže já jsem si toho večer nevšimla, takže když jsem to pak dopoledne doma vyplňovala, myslela jsem, že mě klepne :grinning: naháněla jsem manžu v práci, aby mi to podepsal :grinning:
no, aspoň, že máme ten i-net :dizzy_face: aspoň si takhle můžeme popovídat, zeptat se, podělit se o zážitky, zkušenosti... jsem za to fakt ráda!
20. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
j.kriv: po mě chtěli ještě OP manžela, podpis jí nestačil, naštěstí manžel byl kousek něco vyřizovat takže jsem si jí od něj vzala, ale jinak bych je asi uškrtila :wink:

Jinak já tu také žádné maminy se stejně starými dětmi neznám, ve vchodě máme 2 prcky, ale oba jsou starší, ale snad až Filda povyroste a bude si hrát třeba na pískovišti tak to bude lepší...

U nás je teda také příšerné počasí, neprší ale je mlha nebo inverze, všude težký mokrý sníh nebo bláto děs :wink: už aby bylo léto nebo alespoň jaro :dizzy_face:
20. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
Ahojte,

j.kriv.: My taky nejsme svoji a "taťku" jsem při žádosti nepotřebovala, akorát se mi tam podepsal a vypsali jsme tam jeho osobní údaje.....dovyřídila jsem to minulý týden, měla jsem z toho vcelku hrůzu, ale nakonec v pohodě.....

kirkee.: Taky máme kolečko, my tomu doma říkáme "mnich" ....taky už jí to mírně zarůstá - ale jednu dobu to fakt měla úplně lysé.......je dobře, že se našla maminka z ČR, teď hlavně držím palečky, ať si alespoň trochu rozumíte :sunglasses:.......je fajn jednou za čas se z někým podělit o ty naše maminkovské trable......já jsem toho někdy tak plná, že už příteli vstáváají vlasy na hlavě, jak pořád melu to svoje.....ale někdy mě zase překvapí, že něco ví, co jsem mu říkala...třeba teď naposledy, mu jeho mamka říkala, že ty příkrmy ve skleničkách jsou řídké, že to máme dát Eli do flašky :confounded: ....a Pepa jí na to odpověděl, že to se nemá, že by si odvykla na prso - tak jsem byla ráda, že mě občas vnímá :slight_smile:......já mám naštěstí jednu dobrou kamarádku s miminkem - no, miminko už to není - má 11 měsíců, ale i tak - je to moc fajn občas si ulevit :slight_smile:

Jinak my teď taky pořád sedíme doma - to počasí už mě fakt štve - je tam taková zima, že tam stejně dýl než půl hodinky nevydržíme - už jen ta příprava miminka a všechno kolem trvá dýl než pobyt venku :frowning2: :frowning2: a tyk se bojím bacilů---přítel je teď momentálně nachlazený - tak už bobke spí druhý den v obyváku....není to příjemné, ach jo, ať už to skončí ......
O pádu z přebalováku se mi jednou zdálo - a už jenom ten sen mě tak vyděsil, že si taky dávám pořádného majzla.....mě se teď akorát stalo, že jsem Eli polila naštěstí studeným čajem....ale lekla jsem se, jakby byl vařící..taky mi tlouklo srdce.......no jo, není to sranda
20. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
ahojky,
Kirkee: je to fajn, ze mas moznost s nekym ve stejnem jazyce pohovorit si o detech a zivote a tak. Take jsem nejakou dobu zila v UK (jako au-pair), dokonce jsem uvazovala, ze tam zustanu, ale nakonec jsem se prave kvuli budouci rodine prestehovala zpet do CR. Muj manzel byl totiz proti, vratit se tam. Rikal, ze je tam zivot tezsi - asi mel pravdu, co? Mam tam ted par ceskych kamaradek co tam zustaly a vesmes vsechny mu davaji zapravdu. Obdivuji te, zes nasla odvahu zit tam a vychovavat dite :wink:

U nas stoji pocasi taky za starou belu, je mlha a syrovo. Maji prijit opet mrazy, tak alespon doufam, ze vykoukne slunicko. Na druhou stranu jsem za tu zimu rada, za mesic mame jet cela rodina na hory, tak se moc tesime :grinning:

Jinak jsem zjistila, ze nam Kacenka zlenivela. Jeste pred nejakou dobou se neustale pokousela otocit na brisko, ale od te doby co objevila nozicky a hraje si s nimi vubec o pretaceni nejevi zajem. Tak jsem zvedava, kdy se k otaceni opet vrati a kdy se sama pretoci.. :wink:

Tchyne ted vozi nasi princeznu, tak jdu platit faktury..
pekne odpoledne :wink:
20. led 2010 v 15:31  • Odpověz
joan.n.: u nás to právě nožkama začalo....ona se jakoby chytila nožek a překulila na bok..pak už je to jen kousek....jeden den jsem jí to pomáhala udělat....a druhý den už to uměla sama.....je to moc dojemné, až to uvidíš poprvé :dizzy_face: :dizzy_face: .....teď se překuluje nonstop :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 15:52  • Odpověz
Ahojky holky,
moc nestíhám dočítat....
my jsme taky zatím bez zoubků,ale nevadí mi to.nelinka dokáže kousnout i tak pořádně a taky z toho má děsnou srandu.
jinak od 13.se začale otáčet na bříško,jen nevěděla co s ručičkou a od 18.už se otáčí krásně sama i s širokým balením :dizzy_face: :slight_smile: ale nevím jestli z toho mít radost nebo se děsit.než stihnu dojít z WC tak už je otočená a kolikrát i mimo deku,tak mám obavu,že se třeba neudrží a převrátí se zpět na záda a přepadne na podlahu,kde už nemá tu deku a praští se do hlavičky :frowning2:
20. led 2010 v 16:03  • Odpověz
duch.: jo jo, přesně, i na WC se bojím, i když leží na dece, krerá je 2mx2m tak skoro pokaždé jak si na 1 min odskočím, tak je jinde...a skoro vždycky má ručky na koberci a je v blízkosti stolu :angry: ...a to nám ještě nelezou :sweat_smile:
20. led 2010 v 16:08  • Odpověz
a je pravda, že Eli těsně než se jí první zoubek vyklubal tak docela dost kousala....když jsem jí držela tak mě kousla třeba do líčka, nebo do nosu a taky se tomu smála :slight_smile: :slight_smile: a to dost silně :slight_smile: ...asi je to už svědí......
20. led 2010 v 16:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.