• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
to bude v pohotovosti ohrádka - šup do ohrádky,křik nekřik a maminka poletí rychle na WC...na to se fakt těším :unamused:
Nelča má snad od rána do večera něco narvané v pusince :grinning:
20. led 2010 v 16:16  • Odpověz
jeee, tak to my se na "dece" ještě udržíme :slight_smile: pravda, občas se maličko dostane přes, ale třeba jen půlkou těla, takže je u nás v tomhle ohledu zatím klídek...

jak píše duch, taky pořád musíme mít něco v pusince :wink: myslím, že zrovna včera neměla Pepinka asi nic vhodného po ruce, tak si sundala ponožku a ceeelou naslintala :grinning: nejradši při tom ještě něco důležitě povídá, to je pak sranda :grinning:
20. led 2010 v 17:18  • Odpověz
děkuju všem za odpovědi :wink: zkusím to zítra, snad nebude chtít OP...

já teď zrovna každých pár minutek posunuju Lili zpátky doprostřed deky, odráží se ručkama a daří se jí trošku couvat, jinak se otáčí okolo jak raketa, ale naštěstí ji stíhám vracet :grinning: dělají vaše zlatíčka taky "letadýlko" na bříšku? jakože zvedou nohy, ruky a jsou jenom na bříšku? četla jsem, že to mají dělat tak v 6-7měs., než začnou lozit, no Lili to dělá co pamatuju, když byla na bříšku, tak nevím :grinning:

joplin: jo kousání do nosu...včera jsem ho měla plný slin :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

k ohrádce...máte ohrádky? přemýšlím, jestli pořídit takovou tu dřevěnou, nějakou větší, nebo jestli používat druhou postýlku, když budu muset někam odskočit...
20. led 2010 v 18:15  • Odpověz
j.kriv: my hodně rotujeme dokola :wink: letadýlko se občas taky zadaří, většínou, když chce dosáhnout na hračky co jsou maliličko dál... jinak nás teď děsně baví letadlovat na rukou - že jí chytnu pod bříškem a létáme :grinning:

my se pořád nemůžeme rozhoupat ke koupi ohrádky... pořád váháme mezi cestovní postýlkou a ohrádkou... já bych radši tu ohrádku (bude tam víc místa), zatím se přikláním spíš k dřevěné, ale kdo ví jak to nakonec dopadne :sweat_smile: na druhou stranu, v létě chceme jet na dovču a to by se zase hodila cestovní postýlka, ach jo...
20. led 2010 v 18:20  • Odpověz
my mame druhou drevenehou postylku v prizemi. Tu budu pouzivat jako ohradku, kdyz budu muset nekam odskocit a Kacka uz bude mobilni. Jinak budeme nechavat Kacce cely prostor ke hrani. Porizuju penove puzzle pres cely obyvak (mame plovouci podlahy), takze mista na dovadeni bude mit vic nez dost :grinning:

Letadlo dela Kaccka taky, ale spis ve chvili, kdyz ji prestane bavit "viset" na rukach na konika - ta se proste pusti a leti :grinning:
20. led 2010 v 19:37  • Odpověz
ahojky holky, to se nedá dočíst těch pár dní:slight_smile:))ja se šprotila na zkoušku a nebyl ani čas,ale mám to za 1 :wink:

Kirkee: docela jsem se zasmála při tvém příspěvku :grinning: musí to být složité být sama v anglii, mám tam taky kamarádku která rodila 2.8. nejsi nahodou Katka z Havířova???? :grinning: to by byla prča:slight_smile:))
máte to tam podle mě s péčí složitější než my tady,ale určitě to zvládnete-hlavně se nedej a dělej jak myslíš ty a ne nějaká midwave(doufám, že jsme to dobře nepsala :grinning: )ale závidím Primark - tam je levné akrásné dětské oblečení..ja tam hoděn nakoupila, když jsem byla v Londýně..nevím kde přesně bydlíte....

joplin:ahojky, dlouho jsem tě tady neviděla :grinning: jakou máte dětskou lékařku?jestli nemáme náhodou stejnou, já mám Dr.štefkovou a je suprovní, je zavidím Vám to přetáčení,adélka si jen chytá pořád nožičky a překulí se na bok ale na bříško nai náhodou :angry: ale zatím počkáme..taky ji zkouším přetáčet jako ty,ale zatím je pohodlná

jinak zoubek nemáme taky ani jeden a kouše mne jen když ji mám zády k sobě a mám vysoko ruku tak do hřbetu ruky už mě jednou rafla a teda bolelo to jako hrom!!!

ja dávám v poledne teda někdy ovocko-mám své jablíčka a hrušky zavařené pak jde spinkat, pak dáváme zeleninku zatím kupovanou-mou nechce a večer kaši ta ji jede hodně-mám od Hippu probiotickou co se smíchá s vodou.
20. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
kirkee:pokud máte drahé jídlo pro mimi zkus jen uvařit do měka mrkev(možná lepe mraženou babykarotku-kvuli dusičnanum) a vylej vodu nech jen trochu, aby to nebylo moc řídké a rozmixuj na kašičku nebo rozmačkej ..mě to adélka moc nechtěla,ale kupovanou snědla hned

pak můžeš dát vařit brambor a rkev a zase to stejné

a nebo špenát.....

ja jsem tady posílala stránky na příkrmy byly tam i recepty..tak zalistuj na zpět a kukni nebo tady v sekci příkrmy...doufám, že ti to bude chtít papat, pak dej vědět:slight_smile:))
papa
20. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Ahoj holky, jsem ráda, že jsem tady nakoukla. Taky se s Vámi podělím o pár starostí co nás teď trápí. Naše malá beruška bude mít 28. půl roku, nejdříve jsem chtěla plně kojit do půl roku, ale nakonec jsem nějak nezvládla to noční buzení, které mě naprosto ničilo a proto jsem vyzkoušela kašičku od Hippu míchaná s vodou - někdo mi poradil, že mám koupit bez příchutě, ale já mám ráda ovoce, tak jsem ho koupila i malé - teda broskvovou a pěkně si na ni zvykla. Musím říct, že tak o 90% se noci zlepšily, předtím to bylo tak, že jsem v osm nakojila a v devět už jsem letěla za malou a kojila znomu. Až si říkám, že jsem měla začít dřív a všichni jsme se pěkně vyspali. Já se ráno budila naprosto vysosnutá, přišlo mi, že v prsou nemám už ani kapku. Teď se budíme až okolo půlnoci nebo jedné hodiny, což je naprosto úžadné, naposledy jsem to zažívala, když byla Karoli úúúúplně malinká.

Teď mám plnou hlavu toho, že se nám Karolínka ještě neotáčí, myslím si, že by to už dávno měla umět, nožky jsou pořád nahoře, pořádně se za nima natahuje, prozkoumává, ale do pusinky nedává. Nerada bych něco zameškala.

Taky je mě líto, že už to nebude jen o tom kojení, holky já si nedovedu představit, že bych malou nekojila, je to naprosto úžasné, teď už vím o co ty naše maminy přicházely, když nám dávaly jen ten sunar. Je pravdou, že teď když už je starší je to kojení trošku obtížnější, to kousání i když zuby ještě nejsou je šílené - prostě se jen tak zasní a kousne a když to udělá tak potřetí, to je síla.

Ještě jsem se chtěla zeptat, nevím kdo to psal, že je mu líto, že nezačal dříve s mrkvičkou, já jsem z toho příspěvku nepochopila proč?? Jako, že později už mimčo mrkvičku nechtělo?

Taky se už budu muset podívat na nějaké receptíky na příkrmy, už mám doma nějaké skleničky, ale pořád je kupovat nechci, myslím, že je to zbytečné, když si dovedu doma něco připravit - konečně se začnu i já pravidelněji stravovat :slight_smile:

Přeji dobrou noc
20. led 2010 ve 22:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Helen, bohuzel ne, nejsem Katka z Havirova :grinning:
V Londyne jsem bydlela pet let, ale ted jsme v Southend-on-Sea vychodne od Londyna. Slozitejsi... no, jak se to vezme... my jsme oba s manzelem radi, ze tu jsme, popravde uz si nedovedu predstavit, ze bych se mela vratit do Ceska, jen moje rodina mi tu moc chybi, to je to jedine, po cem je mi smutno, ze jsou vsichni tak daleko...

Moc diky za objasneni, jak vypada takovy prvni prikrm :slight_smile: Rikala jsem si, ze prvne zkusim uvarit a kdyby to nechtel, tak holt koupime...
Mrkev se tu prodava nadherna - takovy sladoucky oranzovoucky karotky, radost pohledet, tak snad z nich bude cervikovi chutnat :slight_smile:

Joa.n - take jsem tu zacinala jako au-pair :slight_smile: A jak se tu zije urcite zalezi na tom, jakou ma clovek praci. Na te nejpodradnejsi nekde ve fabrice, to opravdu moc k ziti neni, ale byt tu na nejake dobre pozici s vysokym platem, to by se spatne nezilo, no ne? :wink:

Je fakt, ze celou dobu co jsme tu byli jsem rikala, ze si ale nedovedu predstavit tu mit a vychovavat dite... no a stalo se.... nezbyva nez doufat, ze to zvladneme.....
Treba do skoly se tu chodi uz v peti letech, to si nedovedu dost dobre predstavit, navic kdyz je nas prcek narozeny v srpnu, to bude mit par dni pet a pujde do skoly, to me dost mrzi... :frowning2:

Ale z jineho soudku, pro zajimavost - predstavte si, ze vedle nas bydli sousedi a ti maji pet deti a z toho dvoje jednovajecny dvojcata!! To je husty, ne?

A s tou pidalkovitosti je na tom nas clobrda stejne, dam ho na hraci deku, chvili na nej nekoukam a uz se vali nekde na koberci...
Na zachod si ho ale beru zasadne s sebou - v sedatku - necham otevreny dvere a on na me kouka ze sedatka a strasne se smeje, vubec nevim, co mu na tom muze pripadat tak srandovni... :grinning: Ale prece ho o takovou zabavu nemuzu pripravit!

Holky, a jak tem svym detickam umyvate vlasky? My vzdycky oba s manzelem, tak, ze on ho drzi nad umyvadlem a ja mu je myju.. naprosto ale nemam tuseni, jak bych mu je mohla umyt sama, prijde mi to nemozne...
20. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
Ahoj vsem, teda ja to ted nestacim ani cist. Pokud jde o zoubky tak podle slintani bychom je mely taky uz od 2 mesicu, ale zatim nic.

To letadylko mala dela uz tak od 4 mesice, otaci se asi od 5 a2 tydnu na brisko, ale libi se ji na nem a take se posunuje dozadu, toci se kam potrebuje a skrcuje kolinka jako by chtela lezt.
21. led 2010 v 07:29  • Odpověz
Ahoj všem, teda my se tu pěkně rozrůstáme :grinning: en, vítej!
v poslední době mám pocit, že se mi nějak snižuje tvorba MM.. nebo máme spurtík :sweat_smile: malá dlabe hodně i v noci, ale mě už z toho začínají bolet prsa, uf... rozhodla jsem se proto, že zkusím homeopatika na podporu laktace... dnes ráno jsem vzala první, tak jsem zvědavá, co se bude dít... hlavní důvod ale je ten, že bych chtěla zvýšit tvorbu MM tak, abych mohla zase i odsávat... někde jsem četla, že je dobré první kašičky připravovat z MM, že to pak miminko líp přijímá, tak uvidíme...

kirkee: my umýváme vlásky normálně večer ve vaničce při koupání... do koupele přidáváme trošku Johnson´s na tělo a vlásky... ale je pravda, že ještě nemáme háro na culíčky :grinning: mrkni k nám do alba http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#287-DSC06369.JPG
21. led 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Jééé, Hel. taky mám pocit, že jsem tě tu dlouho neviděla :slight_smile:.......co s tím plaváním? Já to vidím až přejdou ty mrazy.......my teď doma máme nějaký virus - přítele to skolilo, my dvě se zatím držíme...no, i když dneska v noci se Eli několikrát probudila na svůj vlasní kašel----jakoby kucká z toho, že jí chrochtá v nose...tak jsem jí ho prokala pořádně Libenarem....a v bytě teď hoří 4 aromalampy s teatree - tak snad to bude lepší :slight_smile:
Kirkee.: Až budu já příkrmy vyrábět, tak tam budu ještě přidávat kapku kvalit. olivového oleje a taky trošku mojeho MM....a to z počátku - ať jí přijde chuť známější.......za chvilku jsem zpět------
21. led 2010 v 10:00  • Odpověz
En.: Mrkvička se doporučuje jako první, celkově by se mělo začít se zeleninou - ovoce je totiž sladší a miminko si rádo zvyká na sladkou chuť - proto kdybys dala prvnítřeba jablíčko - miminko by si zvyklo na jeho sladkou chuť a mohlo by se stát, že by pak odmítalo zeleninu...koukni třeba sem...

http://spunt.centrum.cz/batole/prakticke-rady/2008/10/28/clanky/zaciname-s-prikrmy-prvni-lzicka/

....četla jsem to ale ve všech možných materiálech o příkrmech...tak tomu věřím, ale záleží jenom na mamince

Jo, to jsem se chtěla poptat....tchýně včera Eli koupila asi 10 šťáv od Hippu (mrkev) - máte s nimi některá zkušenost? Já jsem původně do ní ty šťávy nalívat nechtěla - ale když už je mám :confused:....Tchýně si totiž myslela, že to je ten příkrm....a divila se, že je tak řídký :fearful: :fearful:

Kirkee.: My vlásky myjeme jen málokdy - já jí totiž dávám do koupele od Nivea takovou olejovou pěnu - a když jí koupu, tak jí tím jenom přelívám hlavičku.....má hlavičku pak fajně promaštěnou a nedělají se jí v ní šupinky.....jinak my máme taky krátké vlásky - a taky máme to vyšoupané kolečko - už nám trošinku zarůstá, my tomu doma říkáme "mnich" :slight_smile:

Duch.: Právě včera jsem se začala zabývat ohrádkami, já jsem pro tu dřevěnou - ale jak píše Martul tak i cestovní postálka by se šikla........na netu jsem našla fakt moc krásné veliké ohrádky různě vypolstrované - třeba 8-mi úhelníky....no jo, ale chtějí za to fakt hodně..tak to ještě promyslíme......
21. led 2010 v 10:51  • Odpověz
en vitej. To o te mrkvicce jsem psala ja, protoze mala od asi 4 mesicu spatne spi(vstava i 7x...) a je hodne velka a docela spatne papa, takze si myslim, ze jsem mela zacit driv, ze uz by v tech 6m mela nejakou porci zeleninky mozna i masicko...a kasi a treba by to bylo lepsi.

Vlasky mejeme tak 1x za tyden normalne jenom zinkou parkrat oplachnu vodou...nepouzivam zatim zadnou kosmetiku ani olejicky...

No ohradku uvidime jak na tom budem...synovac by si radsi rozbyl hlavu o spruslicky jen aby ho tam nenechavali :slight_smile:, takze treba taky budem hodnejsi a poslusnejsi bez ni :slight_smile:.
21. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
ahojky maminky,
vítám novou maminku-ahojky en :slight_smile:

já myju hlavu skoro denně,ale my máme pořádné páčo:slight_smile:))) myju normálně ve vaně..napustím hodně vody a plavu s ní jako v bazenku(ja jsme venku ne ve vaně) dávám ji obličejem i k vodě(jako kdyby pásla koníky) at se ji prohřeje bříško pořádně a to ona už jako by plave:slight_smile:) je to sranda..ja nepoužívám taky nic..jen občas právě na hlavičku sebamed..po koupání na obličej a do vlásku bephanten a na tělo aviril baby olejíček- je suprovní :slight_smile:

joplin: no právě koupání začína ted od unora,ale já pojedu v unoru do rakouska za manžou..já bych chtěla tak od dubna až bude tepleji...musím se tam zaptat co tam mají..vím že ten v unoru 10 lekcí 1500kč což celkem jde...a nevíš zda je nějaké cvičení pro tak malíé mimi?ja bych hctěla chodit někam at je mala co nejvíce v kolektivu zvyklá na děti.....

Kirkee:právě tak jsem to myslela, že jsi tam asi sama a rodina je tady... ale určitě to tam zvládněš když máš oporu v manželovi a máš svojeho miláčka:wink:

kurníííík mala mě ted počurala i sedačku:frowning2:((( dala jsem si ji nachvilku na sebe at se provětrá a ona ta potvurka začala čurkat:slight_smile:)))
tento příspěvek píšu už asi 20 minut na etapy:slight_smile:)))

en: jinak my se také pořád nepřetáčíme, taky se chytá za nožky a do pusky je nedáva ale otočit se ani ránu,ale to přejde!!!

srpnové mimi co ten prevenar?????dáváte?ja jdu v uterý na první dávku už to mám domluvené...Dr chce zálohu 1000kč , protože ji to propaltí až po 3 dávce...hje to nespravedlivě že zrovna od srpna..škoda těm co to o kousek uteklo:frowning2:

jdu připravit kašičku papa
21. led 2010 v 17:46  • Odpověz
kirkee:dívala jsem se na fotečky,máte je moc krásné hlavně ty první..ty jsou nádherné..malý je perfektní a je taky pořádný vlasáč jako Adelka a má i tmavé očička :wink:
mala už hajká..dnes snědla 60 kaše koupání pak masažka, kojení a postýlka...už umí sama usínat tak jsem ráda, že se nám to podařilo...
jinak spinká už zase skoro celou noc , do postýlky chodíme kolem 8 hodiny a vstává mezi 3-4 ranní a pak kolem 6.pak zase usne a pak vstávame mezi 7:30 - 7:45hod

myslím že martulik psala že má málo mlíčka?ja si to taky myslím, že mám mlíka meně a to jsme v porodnici odstíkávala i pro děti na novorozeneckém:slight_smile:)))...ale je to jen laktační krize..to přejde..hlavně na to nemyslet hodně odpočívat(to se lehce přečte, že? :wink: ) dobře jíst a to se zase upraví....
ja proto mám Hipp kaše co se smíchá s vodou at nemusím odtříkávat
ok za chvilku jdu spát at ta krize pomine :wink:
papa a krásnou noc všem
21. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
helen: jojo, o mlíčku jsem psala já :wink: vážili jsme dneska malou a navážili jsme 6,8kg (v 5-ti měsících měla rovných 6kg), takže z Buřtíčka máme pořádného Buřtíka :grinning: jestli opravdu přibrala za měsíc 800g, tak pak mi má zbýt nějaké MM :grinning: já jsem taky první měsíce hodně odsávala, občas i zamrazila, ale malá z lahvičky nechce pít, takže pak se to stejně vyhodilo... :pensive: ale teď jsem četla, že je lepší první kašičky připravovat z MM, že to miminka lépe přijímají a snášejí, tak bych to chtěla zkusit... ještě teda nevím, které ty kašičky jsou nemléčné, ale snad nějakou v obchodě objevím... zatím máme doma akorát tu mléčnou od Nutrilonu

zmiňovaly jste tu Prevenar... nevíte, jestli už se očkuje tím 13-ti valentním? chceme očkovat, ale čekáme na něj... akorát teď ještě nevím, jestli nechat malou očkovat teď v 6-ti měsících (pokud je tedy ten nový Prevenar) nebo když už jsme čekali tak dlouho, jestli nepočkat ještě ten měsíc a pak by vlastně bylo o jednu vakcínu méně... co si o tom myslíte? nejde mi teď o finance, ale o zdraví malé

no, zlatíčko mi už taky konečně spinká, tak já jdu taky, dobrou noc :wink:
21. led 2010 ve 22:16  • Odpověz
Ahoj holky,
dekuji za objasneni otazky ohledne prikrmu a vlasku. My jak koupem v kybliku, tak mi prislo nemozne mu pritom nejak myt vlasy, ale to s tou zinkou je dobry napad, jen mu je jakoby otirat, to zkusim. Nenapadlo me to, protoze zinku jsem vubec nepouzivala..
A taky jsem nemela tuseni, ze existuje nejaka olejova pena do koupele, to bysme potrebovali, protoze se mu prave porad vraci ty supinky na hlavicce... ale napadlo me, ze bych mu vlastne mohla do koupele nakapat par kapek normalniho olivoveho oleje a melo by to splnit stejnou funkci.... zkusim to :slight_smile:

Helen - zavidim, ze umi malicka krasne sama usinat, my s tim porad bojujeme a nedari se, jak neusne u prsu, tak mu usnout proste nejde a je schopen se proplakat treba az do pulnoci (dnes do pul jedenacte, chudacek :frowning2: ). Zacalo se to horsit az posledni dobou, predtim to bylo tak nejak v pohode, usinal kolem te osme, pul devate, ale ted behem poslednich dvou tydnu se to stalo uz potreti, ze nezabral a unavou pak plakal a plakal...
Nechala jsem si poslat na mail "kazde dieta sa vie naucit spat", tak se pustim do cteni a snad to pomuze...

A dekuji za pochvalu fotek, malej by byl rad, ze se ti libi! :slight_smile: Ja jsem si deticky vas vsech prohlizela uz pred par dny hned jak jsem vas objevila a take me to pohladilo po dusi, jake mate vsichni krasne koblizky, a rikala jsem si, jak jsou si v mnohem s tim nasim podobni :dizzy_face:
(Jo a ty tmave vlasky a ocicka uz nemame - oci modroucke a vlasky... no rekla bych, ze to bude zrzounek :grinning: )

Martulikku, vy ze mate burtika? Vis, kolik mel nas v peti mesicich? Neuveritelnych 7, 36 kg!! :grinning: Nevim teda ale, jak je dlouhej, protoze ho merili jen asi ve dvou tydnech a od te doby nikdy, tady se deti proste nemeri... Ale obleceni na 3 - 6 mesicu uz delsi dobu neobleceme zadne, musim pouzivat 6 - 9, ale po kom by byl takovy cahoun netusim....

Je dobre, ze budou deticky naockovane proti pneumokoku, tady je to mezi povinnym ockovanim, ale jak to v Cesku neni, tak prave ted tesne pred vanocemi dcerka ctyrleta od me svagrove to chytla a trnuli nekolik dnu hruzou v nemocnici, mala na tom byla dost spatne...
Ja jsem velky zastance ockovani, i kdyz mi teda dela dost spatne pri tom toho prtouska drzet... minule mi i slzy tekly, ale to dostal chudacek naraz tri injekce, pri te treti uz jsem skoro kolabovala :grinning:
Celkem uz jsme jich dostali sedm, nevim, jak je to v Cesku....

Jo a zavolala jsem te holce - Cesce, co jsem na ni dostala kontakt a jsme domluvene, ze se o vikendu setkame, tak jsem na to moc zvedava a tesim se :dizzy_face:
Je pry z Ostravy, takze, Helen, to taky neni ta tva Katka z Havirova, i kdyz k tomu ma docela blizko :slight_smile:

Dobrou noc vsem :slight_smile:
22. led 2010 v 00:39  • Odpověz
Dobré poledne,
teda na začátek se musím pochlubit, že ta naše prďolka se snaží přetočit z bříška na zádíčka a jednou se jí to povedlo, když jsem jí u hlavy hrkala chrastítkem :grinning: bez toho se zasekne na boku a nemůže přehodit nožku, no možná jí v tom brání plínky jak je má široké... ale úplně mě to potěšilo po ránu :dizzy_face:

helen: nám to očkování uteklo o 1 den, je to od 1.srpna, což jsme my, takže máme smůlu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale doktor se mi o tom ani nezmínil, jak jsem pochopila, tak očkování zrovna v lásce nemá. i když byla jsem rozhodnutá ji ani tak neočkovat, leda by to opravdu doporučil. ale možná se rozhodnem jinak, no uvidíme, zatím očkovat nebudem, ale samozřejmě ne kvůli penězům, jen nejsem úplně přesvědčená...

kirkee: i v kyblíku stačí hlavičku opláchnout, já jí buď polívám hlavu rukou nebo vezmu kelímek, co s ním nacvičujem zadržování dechu ve vodě. jinak taky používám olejovou koupel , takže vlásky pak pěkně voní :wink: my měli v 5-ti měs. 7670g :grinning: teď jsem v tescu koupila bodíčka, vel.12-18 měs. a jsou jí dobré, no nedá se tím řídit, každý výrobce to má jinak ty velikosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: jaká máte povinná očkování, že je toho tolik?

martulikk: tak to je paráda, že tak pěkně přibírá :wink: malá tak taky přibírala, ale poslední měsíc jen 400, tak jsem zvědavá kolik přibere za leden, taky mám pocit že se mi prsa ani nestačí doplnit mezi kojením a to zas tak často nepije... taky chci odstříkávat, tak doufám, že se to zas srovná...
22. led 2010 v 10:33  • Odpověz
ahojky holky,

bohuzel musim zacit se spatnymi zpravami. :frowning2: Vcera jsme navstivili kamaradku, co ma skoro stejne starou holcicku a u ni diagnostikovali atopicky ekzem. Tak jsem kamaradce ukazala Kacenciny vyrazky a bohuzel konstatovala, ze to je uplne stejne co ma jeji Neli, takze na 99% ma i Kacka ekzem!! Psychicky jsem se na to pripravovala, takze sok nebyl tak hrozny, ale ted hodne resime s manzelem z ceho to tak muze mit. Hodila jsem taky dost dlouhou rec s kolegyni z prace, jejiz 2 holcicky to mely take. Kacce se zacal objevovat ekzem po Vanocich a tak jsme s manzou zjistili, ze do te doby bastila jen kasi se Sunarem, prikrm od HIppu - brambor s cuketou a mrkvicku. Takze jsem to probrala s tou kolegyni a ta podle svych zkusenosti usoudila, ze Kacce nejspis bude vadit kravska bilkovina obsazena v Sunaru a mlecnych kasich. :frowning2: Takze ted jsem uplne vysadila mlecne vyrobky, aby se to nedostavalo do MM a davame jen Sunarku nemlecnou kasi a michame ji s vodou. 4.2. jdeme do poradny, tak to s Dr. hodne proberu a asi si pro jistotu pozadam o testy na alergie - manzel mel atopicky ekzem se silnou alergii na prach, pyl a peri. Snad to ten nas bobek mit nebude!!!! :frowning2:
Alergie na kravskou bilkovinu neni pry zadna sranda - deti nesmi nic, jogurty, syry, susena mleka (to jsem tedy zvedava, co ji budu davat az bude vesti!! :unamused: ), kolegyne davala jen kozi mleko a kozi syry. Holcickam ekzem postupne odesel a pomoci homeopatik jej uz temer vylecili. Takze nas asi ceka beh na dlouhou trat.. ale co, jinak je zaplatpambuh Kacenka zdravoucka a to je nejdulezitesi... :wink:
22. led 2010 v 17:43  • Odpověz
Ahoj holky tak koukám že jste pěkně plodný - tedy literárně (no ale jinak taky to bychom něměly ty krásny mimiča)
Dnes jsem byli na vítání občánku :slight_smile: bylo to moc hezký hlavně děti ze školky co tam rectovaly a zpívaly :slight_smile: byla jem uplně naměko :frowning2: :wink: pak hrála hudba a Josefínka začala také zpívat (maminky vedle se smály co že to máme za zpěvačku prý uplná superstar :grinning: :grinning: ) Pk ještě Jožule přidala divadelní výstup v kolíbce.

jinak v 5m máme 6.2kg no je znát že už měsíc dávame trochu mrkve ( nejprv kvuli prujmíku a ted mi přijde blbý na měsíc vynechat když už to tak hezky papá) a měříme 64cm. Zoubky nic i když už asi tři měsíce slintáme a strkáme vše do pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes:. ve středu nám Dr. píchla první hexu a synflorix (takže Josefínka mohla po očko ríct "jasně dvě dávky"- rozkaz zněl jasně :sweat_smile:)
Já mám očko proti pneumokoku zdarma ale stejně jsme pro něj byli rozhodnutý.
pějte se všechny hezky a ať nám mimi dělají jen radost. Jejda Jožulka se teď pokakala :grinning: no to mám radst :grinning: :grinning:
22. led 2010 v 18:03  • Odpověz
kirkee: když my máme tak nařasené faldíky :grinning: malá během pátého měsíce vůbec nevyrostla a všechno jí to šlo jen do šířky :grinning: teď už jsme asi nějaký ten cm natáhly, uvidíme v pondělí, kolik nám v poradně naměří... bodyčka z Tesca na 3-6 měs.(vel.68) jsou nám ještě dost volná, nosíme taky vel.62 z H&M, to je asi tak srovnatelně veliké... dnes jsem byla v Tescu a zkusmo jsem koupila pyžámka 6-9 měs. (vel.74), abych měla představu, jak je to dlouhé... no, hooodně dlouhé :grinning: jestli teď nezaspurtujeme i do délky, tak nám to bude někdy v létě :grinning: nevím už jak je to dlouho, ale někde jsem četla, že růstový hormom se uvolňuje hlavně ve spánku... vzhledem množství MINUT, co naše prďolka od narození naspala, je jasné, proč je takové prtě :grinning: :grinning: :grinning:

holky, dnes jsem volala naší doktorce kvůli tomu novému Prevenaru a prý stále není :unamused: ach jo...

j.kriv: včera ráno jsem ačala brát ty homeopatika na podporu tvorby MM a musím říct, že už dnes to začínám pociťovat :dizzy_face: nikdy jsem homeopatika nebrala, nijak extra tomu nevěřím, takže když jsem nemocná, sáhnu radši po osvědčených lécích... ale tady musím říct, že jsem opravdu příjemně překvapená :slight_smile: no, je to teprve druhý den, možná je to náhoda... tak uvidím, jak se to bude měnit během toho týdne užívání... jo a gratuluju k přetáčení! Lili je šikulka :dizzy_face:

jo, taky máme novinku! dneska jsem už min. 4x Josefínku zachraňovala z polohy na bříšku! hrozně se vztekala, že byla unavená, ale za chvíli tam byla zase :grinning: natočila jsem to i na video, večer to zkusím zpracovat... je to nádhera! ale na druhou stranu už nám pomalu začíná období, že jí budeme muset pořád hlídat...

joa.n: to je mi líto, jestli je to skutečně tak... a byla jsi už jsi s malou u té doktorky?

zizkam: my jsme měli Vítání už v říjnu... ale vy jste si to určitě víc užili, když už je Josefínka větší, že tam tolik neplakala jako malá miminka :wink:
22. led 2010 v 18:51  • Odpověz
Ahojte holky,

tak my jsme obě nemocné :frowning2: :frowning2: .......taťka nás nakazil - a to jsme se tak snažili, dokonce několik nocí spal v obyváku....je to dost náročné, Eli je dost mrzutá - musím jí kapat do nosánku a vysávat snoplíky - špatně to snáší - né že by plakala - jen se vzteká a máchá ručkama - tak když jsem doma sama (což je vlastně furt) moc dobře to nejde :rolling_eyes: .....a do toho všeho teče i mě z nosu........tak snad se nás to nebude dlouho držet...
Dneska jsme byly na 6-ti měsíčce a my máme 7700g a 69 cm - takže vcelku "kus baby" :sunglasses:.......paní doktorka se smála Eliščiným zoubkům - je to sranda - jak už se "zubí".....miminko ty zoubky dost změní - myslím vzhledově :slight_smile:

J.kriv.: Lili je moc šikovná - ona byla i s tím přetáčením ze zad na bříško před námi ve velkém předstihu - je to "sportovkyně" :slight_smile:.....jinak my přibíráme teď už druhý měsíc taky jen 400g------tak už s příkrmy začneme - no jak se vykurýrujeme - ona se teď začne vztekat kdykoliv k ní s něším mířím - myslí si, že je to odsávačka snoplíků------tak teď by tu lžičku s dobrotou asi ručkou odtlačila......

Joa.n.: Je mi to moc líto, ekzém je svinstvo :cry: :cry:......naše Eli měla taky něco takového rozlezlého suchého na ručce - ale po 3 dnech jí to zesvetlalo a ztrácí se to.....paní doktorka říkala, že ekzém může být i z vody........že je dobré kůžičku hodně promazávat - doporučovala Indulonu s měsíčkem - tak nevím no.....a taky jsem slyšela o tom, že se má miminko koupat v bramborovém škrobu.......ale taky to může být stravou - já jsem ale myslela, že alergie na kravské ml. se projevu spíše bolestí bříška....hmmm, ale asi je to taky možné.....no, uvidíš co pí dokrot....držíme palečky :wink:

Hel.. taky vidím to plavání až na později......bude to ale fajn, už se těším :slight_smile:...jinak my máme s usínáním taky problém - podobný jako Kirkee - pokud Eli neusne u prsa - tak sama hodně težko zabírá - a jak jí to nejde, tak začne plakat a pak je přetažená......jsou dny kdy usne už v 19 a taky dny, kdy usne až v 22, jako včera....no a poslední dobou se budí kolem 4 a pak 6.......doby, kdy spinkala od 19 do 6:30 jsou pryč.....ale teď je to hlavně tou nemocí - chuděra se budí s plným nosíkem - dusí se a kašle z toho :confounded: :confounded:

Martulikk.: To vzetání to mamí taky :slight_smile:......ona se na příško přetočí - cvhilku se směje a pak se začne vztekat--tak jí otočím a ona to udělá znovu.. :slight_smile: :slight_smile:.....jojo, už je musíme více hlídat, potvůrky :slight_smile:
22. led 2010 v 19:19  • Odpověz
Jo holky, jakými lžičkami krmíte miminka? Plastovými, nebo kovovými?
22. led 2010 v 19:28  • Odpověz
martulikk: a co bereš za homeopatika? ricinus communis? (nevím přesně jak se to píše :grinning: ) náš dětský je homeopatik, tak se asi zkusím taky poradit :slight_smile:

joplin: je to kus ženský :wink: Lili je na tom podobně, odhaduju něco přes 8kg :dizzy_face: já mám nachystané plastové, myslím si, že jsou lepší pro mimča i příjemnější a taky "neničí" vitamíny :slight_smile: tak ať se malá brzy uzdraví a má v nose "průvan" :slight_smile:

joa.n: určitě zkus tu homeopatii, pokud se potvrdí ekzém, taky znám děti které to vyléčilo :wink: ekzém je nepříjemný, tak držíme palce ať je to třeba něco jiného.

jinak já dneska radši nakoupila i nemléčné kašičky, Sunarku a Nestlé, právě se mi to moc nezdá, to sušené mléko v těch mléčných pro tak malé prďolky, ale asi záleží jak to komu sedne. Lili už spinká, naštěstí teď usíná hezky, ale taky jsou pryč doby kdy spala celou noc, no ale nevadí :slight_smile:
22. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
joa.n drzime palce at to ma jen co nejmirnejsi prubeh...pokud se potvrdi ekzem nebo jine alergie.

lzicku jsem zacala kovovou, ale mala moc nechtela tak ted mame chicco plastovou, ale stejne zadna slava s mrkvickou...kasicka vecer je o neco lepsi.

Martul tak nam uz jsou body s tesca 6-9m male uz ma 9-12m a nenjsou ji nijak moc velke a overalky jsem vzala uz 12-18-maji sice dlouhe nozicky, ale na sirku to neni nic hrozneho(holt tech 9,5 kg je nekde znat-pry jsme jak 10mesicni holcicka).
22. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
Ahojky Holky,
zizkam:Josefínka má uplně stejné míry a váhu jako Adélka :wink:

no já prevenar chtěla dát-byla jsem rozhodnutá,ale bud jen 3 nebo 2 dávky, protože se mi zdálo docela dost očkování v prvním roce života(je to celkem maras 7 očkování do 6 měsícu En :frowning2: ) - já zase tak velký zastánce nejsem, proto jsem chtěl budto jen 3 dávky od 7 měsícu nebo jen 2 od roku,ale Dr.mi nabídla zdarma očkování a tam je podmínka nemít rozočkované dítě prevenarem a musí se dát všechny dávky, takže jdem do všech 4..Adélka snášela očkování perfektně-uplně bez reakce..tak snad prevenar bude taky OK :wink: jdeme v uterý.

Joplin to je mi líto, že jste marod, tak se brzo uzdravte-ja zkusím nějak pozjištovat to plavčo..doufám, že bude něco i od dubna protože slavie jede jen do květen-červen podle počasí. no však uvidíme a v letě se sejdem na koupališti.

my máme také velikost 62-68 jak co....ale vše je jinak značené...

jinak já krmím plastovou lžičkou a babička mi říkala, že když uvařím mrkev tak ji mám hned dát do plastu nebo skla nenechávat v nerezu a nenechávat ve vnitř ani lžičku nebo prostě žádný kov.

jinak mala už 2 dny papa jen mou zeleninku tak jsem ráda-dělala jsem ji mrkev s bramborem a jelo ji to:slight_smile:))

ja už dávám dopo ovocko(banán nebo jablíčko) na obídek mrkev a brambot a chci zkusit špenát nebo brokolici a někdy odpo dám zase ovocko a pak v 6hod. kaši od Hippu co se ředí vodou probiotickou a ta ji jede hodně :wink:

mala už hajá, Chicco je vyvenčený a ja jdu kukat na TV-jsem zklamaná, protože měl zítra dojet manžel z rakouska(neviděli jsem se skoro měsíc:frowning2:(((( ) ale má příští týden klienty tak jsem zase sama..už je to na bednu.
tak papapa
22. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
ahojky holky,
moc dekuji za pozitivni podporu. Pevne verim, ze se to nejak vyvrbi a nebude to tezka forma. Nastesti vetsina techto ekzemu z potravin zmizi mimcum do 3 let veku, tak snad to tak bude :wink:
Kacce se ekzem zacina rozlizat pod obema kolinkama. Bohuzel se zacala taky skrabat, takze ted kdyz prebaluju a ma hole nozicky, musim davat rukavicky nebo drzet ruce. U ni je to rychlovka - sup a uz si drbe kolinka :confounded: nastesti na rucickach ji to jeste nesvedi a na krku take ne. Kamaradka co ma tu Nelinku s ekzem uz dava rukavicky i na noc nebot mala to ma i na obliceji a tak se drbe i v noci.
Hrozne me vystrasila tchyne, nebot mi rikala, ze manzel to mel tak desny, ze jej musela na noc privazovat rucickama a nozickama ke spruslim od postylky. Ze i presto se dokazal rozdrapat do krve. :frowning2: Des! No nic, snad az prijdeme od dr. toho 4.2. dam vedet pozitivnejsi zpravy. :sweat_smile:

Neco pozitivniho: dneska jsem uvarila 1. domaci prikrm - mrkvicku ze zahradky (mela jsem ji od leta pripravenou v mrazaku - a to hodne, mam toho plny jedno suple :slight_smile: ) Ale asi jsem ji malo rozmixovala nebot Kaccka se u toho trochu davila a plivala ji ven. :grinning:. Davate do te uvarene mrkvicky taky par kapek oleje? Dneska jsem hodne studovala tu knizku o prikrmech a psali to tam. Ze pry se to ma davat, nebot olej (doporucuji extra panensky olivovy) lepe vaze vitaminy z mrkve (a obecne ze zeleniy) a lepe to pak miminka travi. Kamaradka taky doporucila udelat tu mrkvicku treba na masle. Je to pry sladsi a mimcum to hodne chutna. Jen hodne malinko masla :wink:

Kacka take spada do toho ockovani zdarma. Nase Dr. ale ockuje Synflorixem - nastesti Kacka vse skvele zvlada, zacatkem unora jdeme uz na 2. davku.
Hexu uz take koncime - prave priste dame vse dohromady, tak pevne verim, ze to bude opet OK. :slight_smile:

Jdu si lehnout, neco na me take skocilo, snad nebudu nemocna. :unamused:
Hezky vecer :wink:

.
22. led 2010 ve 22:20  • Odpověz
Tak u nás se už taky konečně spinká :dizzy_face: snad se nevzbudí jako včera... to se chuděrka vzbudila po chvilce ještě 2x s hrozně zoufalým pláčem, ani v náručí se nedala utišit, fakt hrůza :frowning2: Musela jsem zhasnout i tu lampičku, při které uspáváme a pouštěla jsem jí kolotoč dokud neusnula (to bylo až někdy kolem 23h).
Taky jsem teď byla venčit holky, manža dnes slouží, tak jsem tu na to taky sama... no a před vchodem jsem se pěkně namázla na ledu, bolí mě pěkně ruka a prsty, myslím, že zítra toho ucítím ještě víc, ach jo... :unamused: když jsem šla dopoledne do města, tak se mi to málem povedlo i s kočárkem, bylo to hrozný... už aby bylo tepleji!

Jo a mám taky jednu úžasnou zprávu! Ve městě jsem se potkala s maminkou, která má o týden starší holčičku. Poprvé jsme se potkaly, když jsme šly v těhu na ty cukrovkové testy, pak ještě v předporodním kurzu, ale každá jsme chodily do jiné skupiny, no a potřetí to bylo jednou v poradně u doktorky :slight_smile: Vyměnily jsme si e-maily a domluvily se, že budem chodit na prochajdy atp. Mám obrovskou radost, že konečně budu v kontaktu s někým, kdo má stejně staré miminko :dizzy_face:

Jinak dneska jsem ještě přikoupila pár dalších "skleniček" a nějaké kašičky :grinning: nemléčnou Sunarku a pak jednu s ovocem od Hippu a jednu od Hami. Tak uvidíme, která u nás zaboduje :grinning: Jo a dnes jsem poprvé zkusila dát Pepince pár lžiček fenyklového čaje, pořád jsem se toho bála... no, kdyby jste jí viděly! ta radost! byla úplně nepříčetná :grinning: asi se jí stýskalo po lžičce (byla na ní zvyklá, když jsme jí hooodně dlouho dávali BabyCalm)... jestli takhle bude jíst i mrkvičku, tak budeme muset malovat... polovinu toho po sobě vylila, strašně nutně si lžičku musela osahávat, no fakt legrace :grinning:

tak jo, jdu spát, poslední noci jsou u nás masakr, tak ať aspoň za něco ráno stojím... hezkou noc všem a marodům přejeme brzké uzdravení :wink:
22. led 2010 ve 22:39  • Odpověz
ahojky
martulik:no super a co nějaký výsledek po fenyklu?
mě se Adélka taky někdo po usnutí vzbudí s hrozným písklavým pláčem -to už vím že je to bříško, nevytahuju z posýlky a jen dám cumlík s sab simplexem je to sladké a on se ududlá a usne. zrovna včera jsem měli bolení..dnes už je to ok a ráno se pořádně vyprděla :wink:

joa.n:proč si myslíš že je to alergie na KM? podle mne je to atop.ekzém..nechci tě vylekat,ale zatížení v roině máte(manžel) a všechny příznaky tomu odpovídají co popisuješ......atop.ekzém není potrav.alergie ale celoživotní záležitost,která muže na několik let zmizet a pak se zase objeví...
vím to, ptotože švagr ho má a má neteř ho zdědila po něm!!!a je to tak jak popisuješ..hodně se bobišek škrábkala..měli jsme specilaní krém a ten docela pomohl, jo je pravda, že to určitě potraviny zhoršují-čokoláda,mléko atd.....
ale neboj Dr ji pořádně vyšetří a řekne co a jak..to bude dobré dnes se dá lečit vše..hlavně že je mala jinak v pořádku.jo ty geny:frowning2:((((
ahojky a pěknou sobotu
23. led 2010 v 08:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.