• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Také přeji hezké ráno :slight_smile:
helen: dnes v noci se u nás vůbec neplakalo ani šíííleně netlačilo a před chvílí se Josefínka pořádně vyprděla do plenky (měla jí pěkně plnou :sweat_smile: ) jo a dvakrát mě vzbudilo její šeptané povídání "papapapapa" :grinning: tak uvidím, čajík zkusím dávat... na ten sabík nemáme dobré vzpomínky, dávali jsme jí ho během 4.týdne a začala nám děsně blinkat i obloukem... navíc doma dudlíka nějak moc nemusíme (teda Pepinka)

j.kriv: včera jsem ti zapomněla napsat ty homeopatika :sweat_smile: je to ten ricinus communis 5CH, je to volně prodejné :wink: chcizkusit i homeopatika na zoubky... jak jsem se včera potkala s tou maminkou, tak ta je taky bude dávat... její malá už má 6 zoubků! no mazec...
23. led 2010 v 08:28  • Odpověz
ahojky MArtulik:tak suoper, tak možná fenykl opravdu pomohl :wink: to je super...jo klidně ji ten čajík dávej...jsou to tekutiny a ty neuškodí...
ja dala dnes na dopolední svačinku nastrouhané čerstvé jablíčko-bylo trošku kyselé,ale mala snědla skoro celé :grinning: tak jsem ráda, že ji chutná i nakyslá chut a ne jen sladké..ted vařím mrkvičku s bramborem-Adélka spinká a usla hned bez pláče..takže nám se daří usínat o samotě čím dál lépe :wink:

někdo se ptal na máslo nebo olej při vaření mrkve-ano mrkev má vitamíny rozpustné v tucích proto je nezbytné vařit mrkev s olejem nebo bramborem at se vitamínky uvolní..ja vařím jeden brambor a asi 6ks baby karotky a dávám tenky platiček másla..povařím vodu zcedím-necám jen trošku rozmixuju a když je to hodně huste tak zředím tou vodou co se to v ní vařilo a malá už to pěkně papa takže ja nechci kupovat jen na cesty a to jen občas jinak ji uvařím..je to rychlovka a vím co tam je...

někdo psal, že má svou mrkvičku--jej vy se máááte!to tedy závidím...ja na to vubec nemyslela...měla bych kde ji pěstovat,ale vubec mne to nenapadlo :frowning2:

v pondělí zkusím dát špenát..no uvidím je dost aromatický snad ji bude chutnat...pak pisnu.
ja jdu využít klidu ajdu se šprtat papapa
23. led 2010 v 10:30  • Odpověz
Ahoj Joa.n jo jo, s tím olejem je to pravda, taky jí ho tam budu dávat - koupíme nějaký fakt kvalitní olivový......my jsme s přítelem "olejožrouti", my si ten olivový nalíváme i na chleba :slight_smile:
23. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem opět dočetla co jste sepsaly-i romány,u některých jsem se i coby zkušená mamina otřepala,navím která to tu psala jak jí sestra chytala mimi za hlavičku,no fuj,jen představa mě odpuzuje a asi bych tam už nešla,na druhou stranu asi ta sestra ví co si může dovolit-doufám.

Koukám že se hodně řeší příkrmy,my máme pohodu,protože ten náš prcek sní vše co dostane,dokonce jsem se radši ptala kolik má sníst,u těch starších to neznám,ti ještě teď protestují že něco nesní celé,ale zas třeba jsem zkusila podle doporučení dr bílý jogurt a to jsem narazila,ten teda nee,jinak malý si dost věcí vykřičí,tak už ochutnal rohlík,chleba,čínský zelí a u něčeho jsme i zůstali,třeba pribiňáka sní celýho velkýho a ještě to zapije MM,po brambůrkách s mrkvičkou se jen zapráší a banány si dá taky klidně dva,teď jsem si koupila kuřecí prsíčka že to zkusíme taky,sice mi přijde že to není občas to pravý ořechový-třeba s tím rohlíkem,ale přece se nebudem schovávat když jdeme jíst,na druhou stranu,znám paní která dala chlapečkovi ještě v šestinedělí rajskou s knedlíkem a nic mu to neudělalo,jen byl pěkně vypasený,protože ho tak krmila pořád a ve třech letech ještě skoro nechodil,jak byl vypasený,ale to je myslím i rodový předpoklad asi těžko bude mít mamina,která se sama neohne aby si zavázala tkaničky,hubený dítko-tam je to prostě už návykové-ale tím chci spíš uklidnit další maminku co tu psala,že má malou malou,já zas brečím že mám velký mimčo,ale co můžu chtít když měřím180 a přítelovi bratři ještě víc.

Helana-ten špenát budeš vařit jen tak nebo tam dáš i trošku česneku,já ho zatím nezkoušela,skončila jsem u brokolice,ale máme na něj chuť,tak bych malýmu taky udělala,škoda,že se mi neurodil loni mangold,ten je ještě lepší,a už abych sháněla semínka
23. led 2010 v 11:52  • Odpověz
ahojky Mareček4: tak to je super, že je Mareček takový jedlík..bud ráda, mala mi taky spapa zatím všechno co ji dám:slight_smile:)) ja se taky nebojím ji dát i to co se píše že se nesmí..nevěřím tomu co jeden napíše a dalších 100 se opakuje a jde za tím(viz zdravost špenátu atd....jeden se spletl a cele lidstvo ho následovalao :grinning: ) dám také na svuj rozum a cit.

no kamarádka už začala se špenátem v5 měsícich, tady na koníkovi maminky pišou že až tak od 8-9měsícu...ja myslela že ho jen uvařím bez ničeho..česnek určitě ne, protože ten nadýmá a mala má pořád problém s bříškem..takže jen zkusím uvařit......

no uvidím koupím špenát, brokolici petržel a zkusím pomaličku pár lžiček jestli ji to pojede:slight_smile:)))

jak ji mám dát rýži? jako uaviřt a pomixovat?a můžu třeba rýži s mrkví??? ja nevím..masko začnu dávat až od 6 měsíce a hlaně hovězí to je nejlepší na mozek!!!!!!!!
jogurtky začnu dávat až později asi tak v 7 měsícich ale uvidím....
banán i jablíčko papáme a krásně se potom vykadíme
:wink:

tak zatím papapa
23. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
Ahoj Helena,my právě s ničím problém nemáme,a co jsme začali papat i něco navíc,tak kadíme i dvakrát denně,co jsou prdíky vůbec neznám,a taky se řídím tím takzvaným zdravým rozumem a beru si za své všeho s mírou

Rýži bych určitě rozmixovala,nebo koupila kulatou-ta se rozvaří,protože jestli je Adélka jak Mareček,tak ten musí včechno rozkousnout,no představa že kouše každý zrníčko je směšná,a myslím že kombinovat ji s mrkví můžeš bez problémů-není dokonce taková i kupovaná výživa?

To kuřecí masičko nám doporučila dr,že je pro prcky líp stravitelný,hovězí spíš později,no my už stejně ochutnali i toho králíka,a tátovi ukradl bůček-česnekovej,tak vím že mu česnek neuškodí,spíš lituju,že tady v okolí nikdo nechová nutrie,co se přestaly vykupovat kožky tak jsou chovy zrušený,to je nejlepší maso i pro starší lidi,je dobře stravitelný a zdravý

zatím se mějte,jdeme baštit
23. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Ahoj holky,
jak jste me inspirovali pridavat ten olej do vody na koupani, tak to je naprosto uzasny, ten ma tak hezkounkou hladkou pleticku.. :dizzy_face: (i ja ruce :grinning: ) Akorat teda mi ten olivovy moc nevonel, tak jsem dnes dala slunecnicovy a rozhodne u nej zustaneme.

Joa.n - to me mrzi s tim exemem, je hruza, co toho ted vsude je, muj synovecek ma taky atopicky, tak vim, jake s tim maji starosti. Ale ten to ma opravdu hodne rozlezle, chudacek...
Ale treba zase muj manzel ma atopicky ekzem, ale vubec zadne problemy s nim nema, ani ho to nesvedi, ma to na hrudniku a na tvari, ale kdyz to dobre maze, tak to ani neni videt. Snad to i u vas bude nejaka mirna forma, kdyz uz teda... ale treba to ani atopak nebude, vsak uvidis, co ti rekne doktorka...

Holky, prosim vas, vy co vam deti pekne vecer usinaji v nejakou rozumnou hodinu, jaky mate rezim dne? Hlavne me zajima, jak pres den spinkate, ja to asi nejak porad neumim vychytat, nebo teda nevim, ale zacina to byt u nas dost katastrofa, malej je fakt schopen byt vzhuru do pulnoci a to treba ani neplace, proste jak kdyby byl doruzova vyspany...
A dneska predvedl zase neco noveho - usnul v osm pri kojeni, tak jsem ho polozila a ta potvurka se v devet vzbudila a cerstvy jak rybicka, nebylo mozne ho nechat v posteli, protoze by se snad nevyspali ani sousedi ve vedlejsim dome, jak rval, kdyz jsem ho nutila dal lezet.Tak jsem ho holt vzala (i kdyz vim, ze se to nema delat, ulozit dite a potom ho znovu brat z postylky) a ted mi tu lumpaci na hraci dece a smeje se, proste naspal se za tu hodinu do zasoby a ted, jak znam jeho spaci navyky, tu budem nejmin do jedne, nez zase zabere... ach jo...
Vcera jsme byli vzhuru do jedenacti, tak ja uz fakt nevim... :frowning2:
A pritom se mi zda, ze pres den spime normalne, rano vstava kolem seste, kolem devate usina a spi hodinku az dve, podle toho, jak spal v noci, no a potom odpoledne jdeme ven tak ve dve a jsme tam tak do ctyr, to vetsinou prospi, no a potom uz nic, tak myslim, ze by mel vecer normalne kolem te osme usinat unavou, ale kdepak.... je to teda dost vycerpavajici vam povim....

Uz to tu pisu snad dve hodiny, jak musim porad odbihat... a uz zase huci, tak jdu pro nej...

Teda to je exemplar :grinning:
A normalne jsem mu musela chte nechte ostrihat trosku vlasky, protoze uz je mel strasne dlouhe a lezly mu do oci. Vim, ze je na to nejaka povera, ze se nemaji az do roka strihat, no ja jsem se pri tom tvarila strasne nenapadne, tak snad si toho nikdo nevsiml....

Teda to je tak mrstny dite, jen chvilku pisu a on uz metr od hraci deky okusuje snuru od vysavace :grinning:
Tak ja se mu jdu zase venovat, tomu nasemu ponocnymu :slight_smile:
Mejte se vsichni hezky!
23. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
Ahojky en:máš pěkného nočního ptáčka :grinning: věřím, že je to hrozně náročné..mala jednou za těch 5 měsícu usla až v 10hod a já byla KO a to ji teda uspával manžel :grinning:

náš režim dne: vstáváme kolem 8 - kojíme pak blbneme v postýlce..kolem 9 jdem do obývaku pouštím Očko(písničky) ja jdu se psem...
před 10 svačinka-bud kojení -ale ted ovoce-banan nebo jablíčko - dnes měla mix
pak 10:15 postýlka-usíná už 3 den uplně sama bez křiku
tak po 11 vstává..když je uplakaná-mrzutá kojím trošku
kolem 12 obídek-zeleninka-mrkev a brambor - zítra i petržel zkusím
pak kolem 2 jdu ven a to spinká i 3 hodinky
v 18 hod kaše kolem 18:45 koupání - kojení a do 20hod spinká...zatím vždy s brekem :frowning2:
ale už je to lepší než první dny..
chodím tam co 5 min a když vidím, že pláče i když jsem tam já tak ji beru na tygříká at se uleví bříšku(trpíme na prdíky) dělám masážku někdy znova nakojím a pak rezolutně spáááát!!! chvilku popláče a za 5 min usíná - ale my to máme blbé..mala usíná jen s cumlíkem a na něm má sab simplex...jinak by asi neusla..ale dr mi řekla že to neva at ji ho dávam kvuli bříška :wink:

ale někdy to mám rozhozené..když jedu do školy atd..ale mlžu ti říct, že tento režim máme až ted v novém bytě ...jinak když bylo teplo byla jsem celý den venku takže to spala pořád:slight_smile:))))
ale ted se snažím dodržet tento režim at ví kdy se jde spát nebo papat. :wink:

mala zrovna spinká :slight_smile: takže já peru a vařím polívku
tak zatím papa
24. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Dobré nedělní dopoledne,

čtu příspěvky od včerejška na etapy, tak už moc nevím kdo co psal:slight_smile:)
My jsme si udělali s manželem po půl roce volný "skoro víkend", včera odpoledne jsme dali prcka k rodičům manžela a vyzvedneme si ho až dneska odpoledne. Včera jsme si večer zajeli do kina, pak ještě na večeři a skleničku, ráno jsem spala až do devíti. No prostě super :wink: ale zjistila jsem jak tu prďolka chybí, ale každopádně mě to dost nabilo a i s manželem bylo moc fajn si takle vyrazit a povídat a tak....

kirkee: večerní usínání a režim má malý už zažitý asi od 2 měsíce a musím zaklepat nestalo se mi, že by ho měnil. Koupání, večeřička,písnička a usínáná sám v postýlce vše tak od 18-19 h. (spát chodí mezi 18:30-19 hod.), v noci má max 1x krmení, teď poslední týden spí už zase až do rána tak do 5:15-6:15 (jak kdy). Přes den ten režim není tak pevný a dost se mění jak je unavený, většinou jde spát tak mezi 9-9:30 a spí někdy 1h a někdy 2,5 h. Pokud spí dopoledne méně má další spánek tak od 12:00 až 12:30 tak do 14:30 až 15:00 a když spí dopledne dlouho tak spí většinou už jen 1 hod. např. od 14 - 15 h. Pak už nespí, takže v podvečer už je ukňouraný a od pěti už vím, že má dost a chce už spinkat. Jinak na procházku většinou jdeme dopoledne a tím koriguji to dopolední spaní.

marecek4: to je super, že je Mareček takový jedlík, Filda také sprdne co mu dám. Ale jen to pro něj ve skleničce, v tomhle jsem krkavčí matka :wink: a i když se po tom co jíme mi natahuje tak mu to nedáme. Jenom bych se trošku bála toho pribiňáčka jak jsi psala, je hodně sladký a je tam tvaroh, který by do roka děti do roka neměly jíst vůbec, moc ho nedoporučují ani starším dětem.. ale já ho taky miluju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lžičku máme umělou ani nevím od jaké značky, ale byly tam dvě a samotnou lžičku mají takovou trochu ohebnou a při ponoření do teplé tekutiny nebo jídla změní barvu z modré na bílou a jsou super, Fildovi se z nich dobře jí.

Tak já běžím, jedeme s manželem něco podniknout ať ještě využijeme zbytek volné neděle :grinning:
24. led 2010 v 10:49  • Odpověz
ahojky Betty:ty se máš!!!!!!!!!to musí byt super,ale já se přiznám, že já bych bez Adélky být nemohla..jsem ve škole 2 hodiny a už jsem jako bez ruky....a co 10min píšu sms jak je malé(ja jsem hrozná) ale věřím, že to musí být super si odpočinout a užít si manžela a on tebe :grinning:
ja ji dám na noc našim až nebudu kojit....

mala už se budí tak jdeme na mrkvičku s bramburkem
papapa
24. led 2010 v 11:44  • Odpověz
betty2 my mu taky nedáme všecko,ale jen třeba kousíček suchého rohlíku,nebo chleba nebo banán a tak-to co už ochutnal,aby se necítil odstrčený a že když jíme tak dostane i on,ten bůček byla taťkova nepozornost a ten pribiňák bohužel,ale zvládá ho absolutně bez problémů,spíš jsem měla strach z krupice-kupujeme mlíko od krávy a táta mu trošičku dal na lžičku-my si ji dáme rádi všichni,a je jedno že třeba v neděli k obědu-tak jsem měla obavy co bude,no taky bez problémů,ale kaši jsem mu jinak ještě nedala-ani nemléčnou,asi bude mít jak se říká husí žaludek,dneska jsem mu nastrouhala jablíčko s banánem a baštil až se mu dělaly boule za ušima.

lžičku máme taky tu ukazovací,jen se mi zdá,že se zabarví až je to opravdu hodně teplý,radši to hlídám a nespolíhám se na ni,ale co si chci urychleně pořídit je ten nový netekoucí hrníček od lovi-opravdu neteče a nechci malého učit na dudlík,kamarádka ho koupila,sice Fildovi trvalo než si na něj z dudlíku a sosáčku zvykl,ale prý je opravdu bezva.Stojí sice 250,-korun,ale ten způsob pití je jako u normálního hrníčku,a třeba najdu levnější variantu

Zatím ahoj,jdeme opět baštit
24. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
ahojky,
nas rezim je hodne podoby jak pise Helena. Mala usina mezi 18:30-19:30 a musim zaklepat (tuk, tuk) spinka dobre i v noci. Sice se porad budi na krmeni co 3 hodiny, ale nastesti to vzdy zvladneme aniz by se nejak moc vzbudila :slight_smile:

Ja jsem koupila plastove lzicky s mekkou spickou v Tescu. Jsou super, nebot jsou malinke a za se Kacka sama bude ucit jist, vim, ze si neublizi. Ani moc nestaly, coz je dalsi pozitivum. Misky pouzivam sklenene z Ikea, mame mycku a tu poustim tak jednou za 2-3 dny, takze musim mit vseho hodne. Takze 6 lzicek, 6 misek atd.. :grinning:

Vcera jsem Kacku ucila na piti z magickeho hrnicku od Aventu. Je super, vubec netece a ma uzasna drzatka do obou rucicek. Davam tam Kacce prevarenou vodu ochlazenou, takze vzdy po pevnem jidle (mrkve ci kase) se pak napije vodicky. Moc se ji hrnicek libi, dokonce se ho i sama pokousi drzet :grinning: Je to fakt sranda pozorovat ji...
24. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
helenacz: mě se také stýskalo a najednou to bylo divné, že tu nebyl , bylo tu hrozné prázdno :frowning2: ale zase jsem nabrala energii a víc jsem se na něj těšila a večer mě teď ani tolik nerozhodily ty jeho vztekací nálady, které teď má :wink:

marecek4: kousek něčeho určitě nevadí :wink: hlavně, že to dobře snáší. Vždyť dřív jsme jedli skoro všechno už ve 4 měsících. Dorazila mě nevlastní mamina, když mi řekla, že brácha jedl ve 4 měsících už smažené karbanátky a když jsem jí řekla, že to asi nebylo to nejlepší tak mě dorazila hláškou, "ale vždyť byly domácí"... A brácha to přežil a je to kus chlapa :wink:

Jinak hlídání u babičky proběhlo úplně v pohodě, v noci prý krásně spinkal, jenom ve dvě hodiny se vzbudil a dostal čajík. Akorát přes den nechtěl moc spát, naštěstí manželovi rodiče bydlí v baráčku takže ho šoupnou do kočárku a může spinkat na zahradě jako malý eskymáček... :grinning: To mi dost vadí na paneláku, protože v okolí už mám všechno prošmejděné a chodit pořád na stejná místa mě nebaví, hlavně teď v zimě...

Jinak hrneček jsem také koupila, má držátka vypadá super, stál také 250 Kč je od Nuku, ale když ho nakloníš tak teče a hlavně Filoušek z něj pít nechce. Jakmile mu ho dám, začně se ošklíbat a nechce z něj pít, má tu savičku plochou a pevnější než lahvička a jemu se to moc nelíbí. Takže budeme muset víc trénovat....
24. led 2010 v 19:09  • Odpověz
Ahoj holky, tak už máme fotky z vítání občánků (Josefínka jako jediná brečela :confounded: všichni se nám smáli)
http://www.fotokubat.cz/digifoto/index.php?action=shop&id=98075

jo a děsně závidím heleněcz jak ji holčička pěkně spinká
24. led 2010 v 19:31  • Odpověz
zizkam: Josefínce to tam moc slušelo, i když byla uplakaná je to krásná princeznička :dizzy_face: my budeme mít vítání občánků až v březnu ( je to pro děti narozené ve 2.pololetí roku 2009), tak jsem zvědavá...
24. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
zizkam:je to je super fotečka, moc Vám to oběma sluší, my jsme měli vítaní už v 1.měsíci..takže to Adélka cele prospinkala :wink:

http://czyzovi.rajce.idnes.cz/Vitani_obcanku_6.9.2009/#SDC11359.JPG

jinak malou jsem dnes přechválila, musela jsem ji uspat ve velké posteli...bolelo nás bříško a ne a ne usnout a s manželem po skypu jsme se bavili a on mě nahlodal at ji nenechám plakat, že to nemůže slyšet a tak..tak jsem změkla a musela jsem ji uspat v posteli :frowning2: ale dopo usla sama ve své postýlce
at už nás to břicho přestane konečně bolet...až začne lozit tak to snad bude OK.

jinak ji mamka dnes donesla malý dáreček tak konečně vypadáme jako holčička:slight_smile:)) posílám odkaz:

http://czyzovi.rajce.idnes.cz/Adelka_5.mesicu/#SDC12710.JPG

ja ještě malé vybírala nějaké riflíčky na mimibazarku, nakonec jsem ji jedny vydražila, tak uvidím jaké budou...ty co máme už nám začínají byt kratoučky když je v autosedačce-ale jsou nádherné-takové bych chtěla ve větším..no uvidím co mi přijde.
tak sladké sny a pohodovou noc všem :wink:
24. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
Ahoj holky,
teda tady jsou hotové romány :grinning: K našemu dennímu/nočnímu režimu se radši nebudu vyjadřovat, i když aspoň velmi stručně bych mohla: "masakr" :sweat_smile:
Ale z té veselejší stránky... Josefínce je dnes 6 měsíců :dizzy_face: ráno jsem to obrečela, koukala jsem na první fotku z porodnice a pak na tu mojí cácorku... no, letí to, letí... uf... K obídku jsme slavnostně dali první mrkvičku, Pepince to moc chutnalo (což teda fakt nechápu... ochutnala jsem to než jsem jí to dala a je to "hnus fialovej"... teda "oranžovej" :wink: ) tady je video: http://www.youtube.com/watch?v=JT7MrD-ZEOI

No holky a večer už jsme neměli takovou tu pěknou miminkovskou plínku :cry: mě je to tak líto, že mi ta moje holčička tak rychle roste... Zítra jdeme na 6-ti měsíční prohlídku, tak jsem zvědavá na ty naše buřtíkové míry...
:sweat_smile:

Taky máme nové fotečky, tak se mrkněte :wink: tyhle jsou normální, z domova: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009_nasich_prvnich_6_mesicu/#299-DSC06435.JPG
a tyhle od foťáka: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_14.1.2010_5%2C5_mesice/

zizkam: nic si z toho nedělej, že vám malá plakala :wink: aspoň si každý všimnul, jaká to byla kočka! moc jí to slušelo :dizzy_face:

betty: Filípkovi přejeme vše nej nej k k 6-ti měsícům! :slight_smile:

jo, ještě jsem chtěla... začala jsem dávat ráno a večer Pepince trošku toho fenyklového čajíku (taky pro mě nepochopitelně jí moc chutná!)... dáváme teda jen ze lžičky, ale jak jsem tu u vás četla už dáváte pitíčko prckům z hrnečků... takže se budu muset po nějakém podívat... máte nějaký dobrý tip? co by měl takový hrneček splňovat?

a poslední novinka od nás :slight_smile: v pátek se nám prďolka začala sama hodně přetáčet na bříško! ze začátku dobrý, pak už je víc a víc unavená, tak chytá hysterák... :sweat_smile: no ale dnes! hodila i jednu otočku zpátky na zádíčka :dizzy_face: páááni! Josefínka je už přeci jen veliká holka...
24. led 2010 ve 22:02  • Odpověz
Pěkný večer přeju
martulikk: fotečky jsou krásné :wink: ale video se mi neukázalo. já mám v plánu fotografa jak bude mít malá rok, no letí to hrozně, za chvilku nám ty zlatíčka budou běhat... :sweat_smile: a gratulujem k přetáčení :slight_smile:

holky neznáte některá tento hrníček? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29647637&tab=0 dost mě to zaujalo, tak ho asi seženu, vypadá dobře...

Lili spinká, musím uvolnit místo u pc, tak se jdu k ní přidat...
24. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
martulikk: také vše nej nej nej k včerejším 6 měsícům Josefínky :wink: dneska také jdeme na 6 měsíční prohlídku tak jsem zvědavá jak proběhne, konečně bez očkování takže doufám, že i bez slziček. No Filda se obávám blíží hbitě k 9 kg, tak uvidíme :wink:

Jinak noc dnes byla děs, Filípek se tam pořád otáčel a mrskal v postýlce, občas zabrečel takže jsem toho moc nenaspala a před pátou už byl jako rybička... teď teprve zalehl, tak doufám, že se prospí. Tenhle týden ho chci přestěhovat vedle do jeho dětského pokojíčku, který má už od narození připravený. Doufám, že se nebudeme vzájemně tak rušit, Fildu budí manžel budíkem když brzy vstává do práce, večer ho budíme když jdeme spát a chceme si něco říct a on (hlavně mě) budí každým otočení. Tak uvidíme jak to bude zvládat, doufáme, že v pohodě...
25. led 2010 v 09:01  • Odpověz
martulik:ty fotečky jsou kráásné..máte jich spoustu a jsou suprovní!!!!! ja se chystám k fotografovi až mala bude sedět..už mám i vybraný styl foteček co by se mi líbil :wink:
ty jo vy jste šikulky že se přetáčíte...mala ani ránu..jednou se přetočila skoro na bříško,ale nechala si pod sebou ručičku a tak se pak přetočila na zpět a od te doby nic :frowning2:

no mi jdeme zítra na Prevenar,ale mala ma trošku rýmu..tak jsem zvědavá co řekne Dr, protože jsem kvuli toho očkování nejela za mnaželem do rakouska :frowning2: a to by mě hodně mrzelo, kdyby to nevyšlo,ale zdraví je to nejpřednější......

Adílka taky pije jen ze lžičky, flašku nechce ani náhodou..zkoušela jsem takový ten pokračujíci hrneček(ja mam vše z tuperware) a to si s tím v puse hraje a žužle to..trošku vypije,ale to spíš zteče po bradě:slight_smile:)))

holky máte nějakou radu na rýmu? jo a ještě jsem e chtěla zeptat vy odsáváte odsávačkou na vysavač?ja od malička a mala je na to zvyklá a líbí se ji to,ale je ji to ted odsávám i 4x denně co má rymku jinak tak 1někdy 2x za den..není to moc? ale vždy ji tam docela dost vytáhnu :unamused:

tak zatím papapa
25. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
asi tam byl nějaký problém na stránkách, tak jsem video smázla a nahrála znovu... už by to mělo fungovat :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=5mL9PcTg7ck

za chvilku jdeme na tu prohlídku, ještě musíme stihnout další nášup mrkvičky :sweat_smile: tak odpoledne napíšu víc, zatím papa :wink:
25. led 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme vcera sice zalehli zase az v deset, ale spali jsme do neuveritelnych 8 hodin!! (asi se ctyrmi kojenimi) Jsem jak rybicka, kdyby to tak bylo porad, tam mi ani tak nevadi ty sahodlouhe vecery :dizzy_face:

Divala jsem se na fotecky - Zizkam, Josefinka je libezna! Moc vam to sluselo!
Helen - Adelka byla jeste takovy malicky uzlicek na tom vitani, kdyz pak clovek vidi v albu ty aktualni fotky, jaka uz je to slecna, je to fakt neuveritelne, jak rychle ti drobeckove rostou...
Martulikku, tak Josefinka oslavila sest mesicu, nas to ceka za dva tydny presne, a taky mi pripada, ze to bylo vcera, co jsme si ho vezli z porodnice... no jo, uz jsou to stari mazaci... :grinning: Co naplat, budeme si muset poridit dalsi, abysme si znovu uzili to ranne miminkovske obdobi :wink:

Holky, tak me napada, kolik byste chteli deticek? Ja bych klidne brala tri, i kdyz teda nevim, jestli uz nebudu moc stara na treti, ted je mi 32.... no, uvidime :sunglasses:

Martulikku, to video fakt nejde, koukni na to prosim, strasne rada bych to videla :dizzy_face:

My dneska mame pred sebou dlouhou vypravu. Jedeme si na ambasadu do Londyna pro cesky rodny list a necham si skritka pri te prilezitosti i zapsat do pasu, takze od ted uz budeme moct v klidu vycestovat a v breznu nas ceka prvni cesta do Ceska, na coz se straaaasne moc tesim! :slight_smile:
Za chvili se musime jit vypravit, je to od nas dost daleko, doma budeme az kolem seste vecer, tak snad to clobrda zvladne...

Mejte se krasne!
25. led 2010 v 11:50  • Odpověz
ahojky Kirkee: tak si užijte výlet a at to malý šamšulka zvládne :wink:
ty jo ty bys chtěla 3? to manžel by chtěl hned ted druhé :grinning: to jsem mu poklepala na čelo a řekla at si hodí sprchu....jsme domluvení na 2 dětech,ale já bych klidně měla jen Adélkui..ale to se možná změní...
my měli docela komplikace po porodu(mala si lokla plodové vody a měla dechové problémy)..pak operace ve 3 měsících a vubec....ted si absolutně nedovedu představit, že lásku rozdělím ještě mezi jiné dítě-asi to není normální,ale pro mě je ted jen ona-nikdo jiný...
možná až bude mít 3-4 roky tak budu zase chtít další..no uvidíme...má mamka otěhotněla se sgrou když mě byly 4 měsíce---to by mě asi odvezli :grinning: a to měla 18 let a zvládla to :wink: joto byla jiná doba

ja mám 26 a pokud 2 děti tak určitě to druhé tak do 30, ale letos začínáme stavět tak buhví jak to dopadne :grinning:

Adélka ještě pořád spinká a já relaxuju a jsem na pc.....

papa
25. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
martulik: super Josefínce to docela šmakovalo :grinning: je šikulka a vidím, že máš taky všechno raděj překryté at není mrkvička všude:slight_smile:)))
dala jsi kupovanou nebo jsi dělala svou?

http://czyzovi.rajce.idnes.cz/Mix_fotecek_z_mobilu/#Image042.jpg
dopolední svačinka - nastrouhané jablíčko-moc nám chutná
25. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
Tak jsme zpátky od doktorky :slight_smile: máme 6750g a 62,5cm :dizzy_face: takže pooořádnej buřtík :grinning: Pepinka za tenhle měsíc přibrala 750g! prý jsem klidně mohla zůstat na plném kojení ještě ten měsíc, když tak hezky přibírá... ale těch příkrmů stejně bůhví kolik nespapáme, takže to podle mě vyjde na stejno a aspoň si pomalu budeme zvykat na něco jiného... sestřička si se mnou sedla nad postup při zavádění příkrmů, byla moc hodná... i když by ona i doktorka radši viděly doma vařenou stravu :grinning: já na ně vyrukovala se skleničkama :sweat_smile: moc z toho teda moudrá nejsem, protože kašičky mi říkala až po masíčku, snad i po polívčičkách, uf... vlastně už si to moc nepamatuju, zajímaly mě hlavně ty kaše, tak v tom mám teď guláš... no...
jinak všechno je v pořádku, na Prevenar se máme zeptat za měsíc, tak uvidíme...

kirkee: mrkni na ten odkaz, co jsem tam dávala dnes :wink: ten už funguje... jak jsi psala o tom zapsání míma do pasu, tak jsem si uvědomila, že malou nemám ani v občance... holky, máte prcky někde zapsané? chceme jet v létě na dovču, tak budu museet něco včas zařídit...

helen: taky si teď nedovedu představit, že bych měla mít další mímo, když máme takovou aktivku :grinning: počkáme až jí budou tak 2-3 roky :wink: mě by se líbilo mít 3 děti, ale asi zvolíme zlatou střední cestu: 2
k těm příkrmům... máme skleničky a dokud nezačne baštit víc, tak mi přijde zbytečné patlat všechno to nádobí a kuchtit
lehátko jsme radši přikryli, i když je taky oranžové :grinning: to naše vide má totiž ještě pokračování, kdy si v mrkvičce Josefínka postupně vymáchala všechny prstíky :grinning: navíc ta mrkev jde dost špatně dolů, uf...
koukala jsem na fotečky máš teda odvahu, krmit jenom s bryndáčkem... nebo je Adélka andílek :wink:
25. led 2010 v 15:56  • Odpověz
autor
Ahoj holky! :slight_smile:

My máme dnes také za sebou půlroční kontrolu. Viki má 70cm a 7,5kg. :dizzy_face:

Jinak, na příkrmy jsem se také Mudr. ptala. A hlavně proto, že teď měl Vikýsek problém s kakáním a docela jsem byla překvapená:

1.Mám prý malému dávat raději skleničky než vařit z koupených surovin. Aspoň do jednoho roku. Prý tak uhlídám dusičnany, což se normálně nedá.

2.Vařená mrkvička staví(způsobuje zácpu), což se mi potvrdilo (malý se nemohl vykadit a pak to byly takové docela tuhé hovínka :confused: ). Mám raději zkoušet jinou zeleninku jako např. špenát, brokolice, květák, brambor...

3.Ovocný příkrm banán s jablkem také staví. Raději hrušky, švestky atd. nebo jablíčko a mrkvičku syrové...

4. Kaše. Rýžová staví. Když kaši, raději už s lepkem, obilnou. Je to prý lepší kvůli alergiím...

Na ty flíčky suché kůže na hřbetech rukou říkala, že je to z tvrdé vody. Vysouší. Dala mi Excipial mlíčko po koupání a dávám více olejíčku do vaničky...

Takže tak. Jsem ráda, že vám miminka tak prospívají! :dizzy_face:
25. led 2010 v 16:16  • Odpověz
ahojky holky, no to si dnes nevyberem,každá Dr jiný názor....špenát se může dávat tak od 8 měsíce(četla jsem),ale ja už ho koupila ted tak ho zkusím asi ve středu dát...a tvá dr řekla už ted....všude se dočteš nebo dozvíš nšco jíného..ja proto neposlouchám(tedy ne moc :grinning: ) a budu dávat co si myslím, že ji neuškodí.
ja se nebopjím vařit a ani dávat ze skla..dnes je to šíleně hlídane,ale mala už mrkvičku papa a já dám vařit jen mrkev a brambor a pak rozmixuju..takže to žádná ráce není a male to jede-kupuji babykarotku mraženou.

tak nás mrkvička nestaví vubec,ale banan ten šíleně....ten už dávat nebudu dokod nepoleze nebo nesní pak hned hoděn jablečné štáv.
dnes jsem dala čerstvé jablíčko a holky to byl nářez...vypozorovala jsem, že už se bude tlačit-rozbalila jsem a děly se divy :grinning: :grinning: :grinning: tak snad nás bříško dnes bolet nebude.

ja krmím v houpačce a dávam jen bryndáček..taky mi chce chytat lžičku nebo misku,ale vždy ji řeknu NE! a dam ji ručičku jinam..zatím to jde...ona je docela klidná oproti jiným dětem...tak snad ji to vydrží i v pubertě :grinning: :grinning:

no my jdeme zítra na prevenar tak uvidím jestli ji i zvaží..poprosím sestřičku at ji převaží....

jinak ještě k tomu kakáni mě se zdá že od te doby co přikrmuji tak se ji lepe kaká a kadíme i každý den třeba 2x ted ke konci jen kojení kadila třeba jen 1x za 3 dny...takže ja začala tak brzo kvuli toho......

holky já si dnes objednala nový sporták casualpaly T5-neznáte ho někdo???tady na koníku není vubec žádná diskuze o něm...je to starší verze S4.
tak zatím papa
25. led 2010 v 17:23  • Odpověz
http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/

dobrá stránka, kdo vaří doma příkrmy

http://www.kojeni.net/prikrmy.php
tady něco na počtení v příloze dole na stránce..celkem zajímavé

tak zatím ahojky...my jdem za chvilku na kaši a do vany :wink:
25. led 2010 v 17:29  • Odpověz
ahojky hoky,
musim dneska zacit zvesela. Kacka se konecne pretocila na brisko!!! Musim ji vsak k tomu nabudit takovou rikankou (normalne jinak nema potrebu se otacet), ale jakmile ji zacnu, uz se na briskou souka. Dokonce jsem mela slzy v ocich.

Jinak jsem dnes koupila na zkousku Nutrilon HA a dala jsem ho do vecerni kase, tak ted cekam jestli bude nejaka reakce ci nikoli. :unamused:
Dnes jsem Kacce varila kvetakovou kasi. Ve sklenickach je uz od 4 mesicu, tak jsem povarila jen ruzicky v pare (ze pry ty stopky nadymaji) a pak rozmixovala. moc ji to chutnalo. :wink:
Chtela jsem puvodne uvaril brambor s mrkvi, ale zjistila jsem, ze nam vsechny domaci brambory naklicily. A v jedne knizce od nejake MUDr. o prikrmech se pise, ze nakliceny brambor je pro deti JED! Tak pozor na to!!! :unamused:

Nektera tady psala o spenatu. Muzete mi prosim napsat postup? A z jakeho spenatu to varite? Jestli z listku nebo mrazeneho protlaku? Predem moc dekuji.

Martulikk: fotky jsou uzasne, manzel se vcera po jejich prohlidnuti take vyjadril, ze chce takto nasi rodinku nafotit nez prdolka vyroste - chteli jsme to po sestinedeli, ale nebyl cas :frowning2: tak to ted snad klapne :grinning:

hezky vecer, bezim uspavat...
25. led 2010 v 18:56  • Odpověz
Uf, tak uz jsme konecne doma, vratili jsme se az o pul osme, hruza des, vsude zacpy.. melo to ale to pozitivum, ze malej se tim trmacenim tak unavil, ze jsme jen vykoupali, napapkali a usnul jak spalek :slight_smile: ... ted jen, aby mu to vydrzelo a neprobudil se po hodine fit a plny sily na ponocovani :grinning:

Martulikku, na video jsem koukla, je to sranda :grinning: nevim proc, ale prislo mi to desne vtipny, uz uplne vidim, jak toho naseho prdolu budu taky takhle krmit... :slight_smile: Divala jsem se i na ostatni vase filmecky, je to nadhera, treba to plavani ve vane, nebo jak "povida" - nas Oswald dela to same, vzdycky se smeju, ze frka jak kobyla :grinning:
My mame zverejnene myslim jen tohle jedno videjko - asi mesic stare, kdyz se zacal otacet:
http://www.youtube.com/watch?v=vatZ5qFnEb4&feature=player_embedded
Jo jo, s detickama je sranda :dizzy_face:

Helen, u toho porodu to musela byt hruza, to chapu, ze kdyz se neco takoveho stane, ze uz ma potom clovek porad obavy, ze by se to mohlo zase opakovat ... a jeste ta operace :pensive: Ale hlavne, ze to dobre dopadlo a dalsi porod bude urcite krasny :dizzy_face:
My meli porod bezproblemovy a odnesla jsem si z nej jen nadherne dojmy, tak to potom neni divu, ze si je chce clovek prozit znovu, a treba i vickrat... :wink:

Ach jo, tak jsem to zakrikla, malej se co deset minut budil s revem, tak jsem za nim porad chodila chlacholit (taky uz to tu pisu pres hodinu), a ted se probudil definitivne, takze klasika, jsme vyspani a do pulnoci se spat nebude :angry:
Takze pokracovani priste.... Dobrou noc!
25. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.