• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Dobré ránko,
tak u nás zase nasněžilo, ale konečně vykouklo sluníčko a je modré nebe tak to vypadá hned veseleji :wink:

My dneska měli veselou noc, o půlnoci manžel schodil z nočního stolu mobil, rána jako z děla takže nás vzbudil, Filda pak nespal až do tří do rána a já myslela, že manžela přerazím :wink:

Jinak včerejší 6 měsíční kontrola proběhla super, Filda má 8630g a 69 cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: doktorka z něho byla celá unešená, říkala, že je to první prcek od rána co se na ní směje, že to je něco jiného než ta ubrečená holčička před ním (nějaký prcek tam měl příšerný hysterický záchvat...). Muchlala se s ním a dávala mu pusinky až mi to bylo trochu nepříjemné... Objevily se nám také takové flíčky, má je na zádíčkách, bříšku a teď trochu i na stehně a ručičkách, někdy je to jenom suché vybledlé, ale někdy to zčervená jako včera ve vaně a vypadalo to hrozně. Měla jsem strach jestli to není atopický exém, i když ani jeden s manželem nejsme alergici člověk ale nikdy neví. Ale prý to není, dostali jsme do vody na koupel Linola Fett a mastičku od stejné značky. Tak jsem zvědavá jak zabere. Každopádně prý ovoce nemáme zatím z toho důvodu vůbec začínat. Takže jen zeleninka, masíčko a kaše...

Já bych chtěla děti 2, strašně bych chtěla ještě holčičku :slight_smile: ale manžel je z našeho hyperaktivního prcka trošku vyčerpaný, takže začal razit teorii o jedináčkovi... Tak uvidíme, tak za 2 roky... I když mě v únoru už bude také 32 let, takže moc dlouho jsem čekat nechtěla i když věkový rozdíl tak 3 let je podle mě ideální.

My teď už krmíme v jídelní židličce, mám jí víc sklopenou a odebraný ten přední stoleček, oproti tomu lehátku je to fakt super a jsem nadšená. Je fakt, že Filda už jí většinou krásně, po těch 2 měsících to už vypiloval :grinning: ze začátku jsem z toho krmení šílela a mohla ho potom skoro celého převléknout a umýt...

markulikk: dostali jste na zoubky také Zymafluor? Prý to berou od 1/2 roku všechny děti na zoubky, mám mu dát jednu tabletku denně do pusinky a prý se to rozpustí, ale mám strach aby se tím nedusil...
26. led 2010 v 09:46  • Odpověz
joa.n: gratuluju k přetáčení na bříško, já měla také slzy v očích když se poprvé přetočil :dizzy_face: Jinak špenát jsem malému už dávala, ale jenom ten ve skleničce s bramborem, takže s vařením moc neporadím..

helenacz: odsávačku na vysavač používám při rýmě také, měl jí už dvakrát a odsávala jsem ze začátku rýmy tak 4x a ke konci už jen tak 2x, měl jí vždycky tak týden. Jenom po odsátí se mají kápnout kapičky do nosu, protože osávání prý vysušuje sliznici. Já kapala buď Libenar nebo teď naposledy Nasivin pro kojence. Jinak závidím, že Adélce se odsávání líbí, protože Filda ho úplně nenávidí a jakmile zmerčí odsavačku a vysavač, dostává hysterický záchvat a musíme na něm ležet, protože se mrská a mlatí okolo sebe neuvěřitelnou silou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2010 v 10:03  • Odpověz
pěkné dopoledne,
u nás dneska taky sněží, ale slunko nikde a navíc je všude led.
martulikk: video krásný, snad bude malé chutnat i další jídlo :slight_smile: nás to čeká za necelé dva týdny...

helenacz: když měla malá rýmu ve 2 měs, tak jsem jí odsávala každou hodinu, ani jsem neschovávala vysavač, nemělo to cenu. tahle odsávačka nedráždí sliznici, tak jak hadičkové, takže častější odsávání nevadí. ale já potom taky stříkla sprej, máme Sterimar, ten ostatně dávám každý den před spaním jako prevenci, aby se Lili v noci dobře dýchalo.

kirkee: přítel by chtěl dětí pět... no když si je odnosí a porodí... :grinning: já to vidím na tři, další chceme než mi skončí mateřská. já jsem taky ze tří a i ségra má tři děti, tak jsem na to zvyklá. já měla naštěstí taky porod dobrý a hlavně rychlý, doktor si dělal srandu, že příště porodíme v autě :grinning:

jinak všem gratuluju k půlročním přírůstkům na váze a centimetrech :wink:
26. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
děkujeme za pochvalu :dizzy_face:
kirkee: jsem ráda, že se ti naše videa líbila :slight_smile: jojo, s prckama je sranda :grinning: jak jsme včera byly u té doktorky, tak ještě tam mi oranžově blinkala, už aby jsme mrkvičku dodělaly a přešly na jinou barvu zeleninky :sweat_smile:
kokala jsem na to vaše video, teda ten váš prďolka je profík! takhle suverénně to zatím nezvládáme, bereme to vždycky s rozvahou :grinning:

betty: máte super míry :wink: já se musím pochlubit, že my taky zvládáme návštěvu doktorky s úsměvem a povídáním... včera se Pepinka dokonce chtěla kamarádit s jednou holčičkou, vedle které jsme stály :slight_smile: povídala na ní, hrozně se smála a taky jí chytala nadšeně za ručičku! bohužel holčička byla o měsíc mladší, tak z toho byla víc vykulená :grinning:

helen: minule jsem zapomněla napsat k té odsávačce... taky jí máme a když byla větší rýma, tak jsem odsávala... je to super věcička, účinná a rychlá, ale díky "příslušenství" (vysavači) maličko neskladná... takže jsme vždycky pár dní zakopávali v ložnici o vysavač až jsme se naštvali a uklidili ho :sweat_smile: já několikrát denně už od narození (podle potřeby) vytírám Josefínce nosánek vatovou tyčinkou (nejdřív suchou a pak ještě zvlhčenou ve spreji)... zatím jsem se ale neodvážila jí do toho nosánku přímo stříknout...

holky u nás už taky vykouklo sluníčko, ale je tam mráz, chodníky jsou jeden velký ledový hrbol, takže na ty procházky se zatím pořád nedá chodit, ach jo... a to jsem viděla předpověď, že se sice o pár stupínků oteplí (takže pořá bude kosa :grinning: ), ale má začít sněžit... no, bezva...
26. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahojky,
dívala jsem se, jaké šikulky vaši prďolkové jsou. Marťa má zrovna dneska půl roku a taky máme jít na kontrolu. Jenomže od rána je teploměr na 13 pod nulou, takže to nejspíš odložíme. My ještě s příkrmy nezačali, ale už se taky chystám na mrkvičku.
Jinak M. se točí jako drak, hlavně na pravou stranu. Jak vytáhnout ručku - na to už taky přišel.
Jojo, ale letí to šíleně, před chvilkou to byly takové uzlíčky...
26. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
Ahoj holky,
tak prcek konecne usnul a jak na potvoru zacali na sousedovic garazi nejaci delnici opravovat strechu, to jsou takove rany a mlaceni do zeleza, chudak malej, pustila jsem mu tam nahlas ukolebavky, aby to aspon trochu tlumily, ale porad cekam, kdy ho to vzbudi :angry:

Martulikku, jak ses ptala na tu obcanku, tak dite tam muze, ale nemusi byt zapsane, stejne jako manzel, manzelka, muze byt, ale nemusi. Pred pul rokem jsme si oba s manzelem vyrizovali nove obcanky a ptali se nas, jestli tam budeme chtit zapsat manzela a dite, proto to vim...
Kazdopadne na cestovani musis mit dite zapsane do pasu, ale jak je to, kdyz bys chtela cestovat po Evrope jen s obcankou, to teda netusim....

A od vcera pouzivame ctyrkovou velikost plen, to bych teda nikdy neverila, ze do neceho tak velikeho ten malinkaty uzlicek doroste :grinning:

Koukala jsem na zpravy, ze mate v Cesku uplne treskute mrazy, ve stredu pry ocekavaji -30, to je sileny, brrrr :confounded: Nezmrznete!!
26. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
pikitko: teda jestli řešíš kontrolu u doktora podle počasí, tak jak jsem viděla předpověď, aby se vám to nespojilo s 8-mi měsíční kontrolou :grinning: :grinning: :grinning: má být pořád hnusně, uf...

kirkee: jak jsem se vdala, tak mi pas propadnul a zatím nebyl důvod žádat o nový... po svatbě jsem jela na pas, který mi ještě dobíhal a pak ještě na OP... no, teď plánujeme nějaké Španělsko, původně jsme chtěli ostrovy, ale podle mě nemá smysl jet na tak drahou dovolenou, když se s malou stejně nikam moc nehneme... takže se přikláním jen ke kontinentu... ale i tak zatím nevím co je pro to potřeba, musím to ale včas nějak pořešit... stejně je to zvláštní... tím, že malou nemám nikde zapsanou, jak někde dokážu, že je moje? :unamused: no je to hrůza, znamená to, že se budu muset nechat znovu vyfotit, jsem teď na mateřské hotová modelka :confounded: :grinning: takže se mám nač těšit...
26. led 2010 ve 14:03  • Odpověz
Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla a nemám moc čas dočítat. Tak doufám, že se máte všechny fajn a že úspěšně "bojujete" s mimčama.

U nás vše v pořádku, nějaké ty rýmy a kašle nepočítám. Holky si to předávají, takže mají skoro pořád něco.

Květuška už pěkně chodí kolem nábytku a stačí ji přidržovat se jednou rukou. Dokonce už pár vteřin vydrží stát, už má vychytanou rovnováhu. Tak uvidíme, kdy se odváží k prvnímu kroku do prostoru.

Ven moc nechodíme, je tam zima a Bělinka je věčně počůraná, takže jen tak na chvilku a pak zase šupajdíme domů. Už se těším, až bude tepleji a budeme moct zase trávit celé dny venku.

Z jídla už Květulka ochutnala snad úplně vše :confounded: . Dokonce i marshmallow(jestli se to tak píše) Bělouš tu pořád někde nechává něco válet a sem tam něco neseberu a když pak vidím malou, jak sedí ke mě zády a soustředěně se něčemu věnuje, tak je mi hned jasné, že zase do něčeho hlodá. Takže to asi teď nebudu tolik řešit jako jsem to řešila a dodržovala při Bělince. Jo, včera jsem pro ní šla do postýlky a jak ležela, tak koukám, že má úplně modré patro. No, hned mi to bylo jasné. Měla tam nalepenou modelínu. Jak říkám, co jedné odpadne od ruky, to má hned druhá v puse. Mám podezření, že ten prcek na to přímo číhá a hned se vrhá :grinning: .
26. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
nazdarek grafomanky.. to jsou. ale romány :slight_smile: ani nestíhám číst :dizzy_face:
martulikk: to máš pravdu kdyby tě zastavil strážník a chtěl průkaz totožnosti miminka. tak jsi nahraná :grinning: musela by jsi domu letět pro rodnej list... na vitání občánků by ji měli dávat nějaký průkazečky.

kveluse: ty jsi tedy ještě větší alternativec než jsem si myslela přikrmovat modelínou.... :grinning: :grinning: :grinning: no alespoň změna každá tu píšem o mrkvi
26. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
ahojky holky, tak jsem doma od DR, mala dostala bodanec s Prevenarem a zaplakala uplně trošičku je to mala šikulka..nechala jsem si ji převažit a má 6500g a 64cm..přibrala za 2 týdny skoro 400g což je super.

dnes poprve papala špenátek a ten nám celkem jel až jsem byla překvapená, protože neosolený a bez čeneku je pěkně hnusný :wink:

někdo se ptal jak to budu dělat: koupila jsem hluboce zamražený, dala do hrnce s trošilinkou převařené vody a nechala povařit pod pokličkou tod vše..oddělila jsem ji část a trošičku zředila přev.vodou a svuj zbytek si dochitila podle sebe..ted jsem to dodlábla..mnam :grinning:

Kveluse:super příspěvek pěkně jsem se zasmála jo ti prckové jsou čísla:slight_smile:)))

jinak s občankou je to tak jak píše Kirkee..my jksme se stěhovali takže si budu dělat nový OP a nechám si tam už malou zapsat ve staré mám manžela zapsaného kvuli RČ :grinning: at si to nemusím pamatovat kdyby něco.

njo dovču jsme tady ještě neřešily- holky já mám od manžela slíbenou dovolenou kam budu chtít :grinning: zato že je ted v rakousku už tak dlouho :grinning:

tak nevím s malou mám strach někde daleko cestovat i když děti to snášejí lepe....
na svatební cestě jsme byli v Dominikánské republice a byly to nejúúúúžasnější 2 týdny!!!!!! chtěla jsem zase letos tam, ale 11hodin letu je masakr..tak nevím...
líbí se mi Keňa.ale martas s malou nechce moc do Afriky..tak nevím...budu vybírat..ja chci rozhodně exotiku..říka se: jednou zkusíš a pak už musíš :grinning:

jdu přebalit a nakojit tu malou prdolku
papa
26. led 2010 v 16:31  • Odpověz
ahojky,

Helen: a to koupis klasicky spenatovy protlak nebo ty zmrazene spenatove listy?

Kacka ted par dni spatne usina a spi, mam podezreni na zoubky, tak uvidime :frowning2:

Kacenku taky jeste v obcance nemame, ale snad behem tohoto roku ji tam zapisem. My planujeme dovcu na pristi leto, nez ji budou 2 roky a nez mi skonci materska. Uvazujeme o Tunisu (moc se nam tam libilo - dokonce asi budeme chtit i stejny hotel - vime co tam cekat atd.) nebo sousedi letos leti do Bulharska - pry tam maji suprove komplexy delane pro deti. Tak uvidime :grinning:

Uz zase krik - jdu uspavat. :unamused:
26. led 2010 v 19:52  • Odpověz
zizkam: jeee ty si ze mě děláš legraci! :grinning: já to myslela maličko jinak... ale to neva, s tím případným policistou to kdyžtak uhraju na podobu :wink:

kveluse: teda ta vaše malá cácorka je šikulka! když jsem to četla, tak jsem se musela podívat kolik jí je :slight_smile: já se tady raduju z přetáčení a ty napíšeš, že už chodíte... tak se mi ulevilo, že jste starší :grinning: i když si teda nedělám iluze, že za měsíc budeme chodit :sweat_smile:

helen: já bych se s tak malým prckem bála na něco hodně daleko, ale i Řecko... my byli na svatební cestě na Rhodosu, bylo to úúúžasné, ale ta voda je tam pořád prostě jiná... no, ale uvidíme, třeba nakonec zůstanem doma :slight_smile:

jinak já jedu na první dovču s malou sama bez manžela... domluvili jsme se s partou lidí od nás ze cvičáku, že vezmeme dětičky a pejsky tady v čechách, tak jsem zvědavá, jak to zvládnem a taky se už moc těším!
26. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
betty: jak je toho tady hodně, tak jsem ti zapomněla odpovědět na ty "zoubky"... my ještě zoubky nemáme :grinning: takže nic zatím nedáváme, Pepinka ráda žvýká cokolik - ručičky, nožičky, moje prsty, rameno, hračky, ponožky, kousátka s já nevím co ještě :grinning:

jo, ještě jsem vám chtěla napsat, že dneska Josefínka přišla na to, že ta mrkvička se dá prskat do dáli :grinning: fakt paráda... na zítra nám už naštěstí zbývá poslední porce a jdeme na další druh... stačí 4 dny jednu zeleninku, že ano? mám totiž pocit, že už jí to teda moc nejede...

chtěla jsem se vás ještě zeptat, co všechno vaše míma už povídají? my už nějaký čas hodně šeptáme "papapa", teď v posledních dnech už to je občas i nahlas... ale dnes v noci, když se Pepinka vzbudila na papání, tak si chvilku žvatlala pro sebe a než jsem vstala, tak řekla "máma" :dizzy_face: hodně nahlas jasně zřetelně :dizzy_face: má vždycky strašnou radost, když jí říkáme "máma", to se rozfuní a vycení ty svoje dásničky, no má z toho prostě děsnou srandu :grinning: a teď už to povídá i ona :slight_smile: jiné slabiky u nás teda zatím nefrčí, ale i to je tak veliká změna!
26. led 2010 ve 21:29  • Odpověz
joa.n koupila jsem normálně zamražený protlak ne ty listy.... chtěla jsem koupit ty listy,ale nenarazila jsem na ně...zítra dám zase špenát a pozítří rýži (poprvé) s mkrvičkou..tak uvidíme...

no ja si mslím, že malé děti snášejí letadlo a delší cesty lepe naž ty starší..hlavně abych ještě kojila..kvuli letadla,ale uvidíme co bude vubec za pul roku :wink:
my jezdíme s německýma cestovkama..je to mnohem levnější,ale musí se většinou letět z německa -což je daleko,ale zjistila jsem , že je nově přímá linka Ostrava-Mnichov což je super, takže pojedem zase s něma...

no známa mi nabízela cca před týdnem dominikánu z fisheru za 16 000 :grinning: nikdo tam nechtěl kvuli tomu zemětřesení na Tahiti a ted tam jsou deštové dny ...odlet byl za 2 dny a nakonec to neprodali..musí být hrozné se tam bavit, hodně jist, pít atd..a vědět , že kousíček jsou ranění..proto to bylo asi tak hrozně levné a nikdo to nekoupil....

Adeluška už podruhé/včera i dnes/ usla bez pláče:slight_smile:)) tak jsem ráda, zatím pořád spinká a ani bříško ji nevzbudilo tak sand bude klidná noc bez vzbuzení.

tak zatím papa a klidnou nocku :wink: dobrou
ja jdu taky do hajan.
26. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
jo holky volala mi babička že se prej špenát nesmí ohřívat..to já vubec nevěděla,,,,že z něj měla jednou skoro otravu..tak jen at víte..ja ho vyhodila a dělám male mrkev s rýži tak uvidím jak ji to pojede.
a manžel mi říkal, že četl, že se zelenina nesmí nechávat do druhého dne v ledničce, že prek kvasí..ale to ja odmítám vařit každý den po trošičkách vařím ji na 2 dny a dám do ledničky ..... tak nevím docela mě nahlodal...vy co vaříte nechávate to v ledničce?nebo vaříte každý den čerstvé?díky
mala už od 9 spinká :wink: tak jsem ráda...trošku jsem polenošila na sedačce u TV a ted vařím :slight_smile:

jo a včera dostala Fenistil kapky do pusky..že má už chytlopu sliznici..tak uvidíme snad se ji uleví a rymka přejde...

papa
27. led 2010 v 10:53  • Odpověz
Ahoj Helen, tohle jsem nasla v jedne poradne: http://www.rodina.cz/dotaz3208.htm
27. led 2010 v 11:11  • Odpověz
ja nic neskladuju. taky mi muj tatka rikal, ze zelenina v lednicce kvasi. kdyz neco zbyde, tak ji to dam jeste treba vecer nebo to dojim ja.
pan doktor z rodiny.cz je asi velmi setrny, ale ja na svem diteti nesetrim.
varim denne cerstve, maso mam naporcovane a zmrazene v lednicce, proboha, jake vareni, maso, zelenina, vse v jednom hrnci, vzdyt je to za chvilku.
27. led 2010 v 11:17  • Odpověz
helenacz-já si navařím víc a po porcích si to zamrazím,a s tou otravou babičky tomu věřím,kamarádka se zase v nemocnici přiotrávila banánem-dávala malýmu a protože ho nedojedl,tak asi za hodinu ho dojedla ona,zírali na to i doktoři,ale asi to budou výjimky,vždyť se normálně ohřívá všechno,a i ty banány prckové jí na etapy,jen vím,že zásadně se nesmí ohřívat houby,ani nijak dlouho skladovat,a ohříváním zeleniny se vytrácí vitamíny,ne že by se kazila,a na skladování je v lednici určené místo,aspoň tak nás to učili ve škole,a samo že zeleninka nesmí do hliníkových hrnců.pak černá,ale ještě donedávna jiný ve školních jídelnách neměli,a v nemocnicích jakbysmet
27. led 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky,

Kveluse - to je sranda se dvema detma, vzpominam si, jak moje sestra tahala kazdou chvilku svemu mladsimu synkovi neco z pusinky, jednou jako male miminko snedl skoro celou zelenou kridu na chodnik, kterou starsi syn nechal lezet na koberci - a nic mu z toho nebylo, ale mel zelenou pusu i cely oblicej, vlasy, obleceni... :grinning:

Joa.n, Martulikk - take jsme planovali na leto dovolenou, mame hrozne radi Sardinii, uz jsme tam byli petkrat nebo sestkrat, ale asi to take odlozime az na pristi rok a radeji s prckem stravime co nejvice casu v Cesku, at si uzije vsech tech babicek, dedecka, teticek, strycku, bratranku, sestrenicky.... mame 8 bratraku a 1 sestrenicku! To je co? :grinning:

Martulikku, teda to je neco, Pepinka uz takhle krasne povida? Oswald vydava vsemozne rozlicne zvuky, obzvlaste rad pisti :grinning: , a obcas se mu povede neco, co pripomina nejakou slabiku, ale takhle pekne, nebo vice slabik za sebou, to teda jeste ne...
Ale poslala mi svagrova na videu synovecka a ten v sedmi mesicich nadherne vola "mama mama", tak se tesim, ze nas ty prvni slovicka cekaji mozna uz brzo :dizzy_face:

Mejte se krasne!
27. led 2010 v 11:36  • Odpověz
ahojoky, díky za článek a rady.... já vím není to nic složitého,ale já uvařím vždy jen pár kousku baby karotky a stejně to mám na 2 dny ale budu to vyhazovat(mě to nechutná) a uvařim raděj vždy čerstvé.

dnes měla premieru mrkev a rýže a to nejelo vubec :frowning2: nevím možná ta rýma..nevím..tak jen kojím..večer zkusím kašičku.

moravanka:ty už dáváš masíčko? a jaké?jsím jsi začala?a kolik má tvuj prcek?díky

pa
27. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj vsem tak ja teda varim vzdy na dva dny, pokazde to ochutnam a ma to uplne stejnou chut jako vcera. Vzdyt i MM mleko muze byt 24 hodin v lednicce. Spenat miluju a jedla jsem ho 1000x i treba treti, ctvrty den ohrivany a vubec nic mu anio me nebylo. Detem do 1,5-2 let bych to vickrát ohrivane nedavala. A taky tu zeleninu uvarim a jak schladne tak ji pulku odendam do lednicky a to co ohreju a nesni mala snim ja:slight_smile:.

Myslim, ze ani mrazeni neni idealne a prijde mi to mnohem vic zmenena chut nez ohrate.

Ale Ani vubec nechce papat, takze asi skoncime take na kupovanem....mamka mi adi osladit, ale to se mi moc nechce, zkousela jsem pridat svoje mlicko, to vypadalo nadejnejc, ale druhy den zase papala mene...uz to zkousime asi 17 den a ji tak 20ml zeleninky a to same kase.

Jak jste psali o te dovolene ta mi urcite budeme na chalupe u segry nebo u nas na chate, zahranicni dovolena s malou me vubec nelaka.

Martul teda to jste sikovni. Kvetuse vy jeste vic(muj synovec taky chodil v 8 mesicich uplne sam, v 6 stal v postylce....), ale nase mala se teprve v 5,5 otocila na brisko takze nejake chozeni jeste urcite nehrozi.
27. led 2010 ve 13:52  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

my jsme začali s příkrmem v neděli......mrkvičkou skleničkovou...a světe div se - chutnolo jí - dokonce otvírala pusinku---ale je fakt, že vy finále byla mrkvička všude jinde než v bříšku naší Elišky (jo jo, a jde to dost špatně vyprat...)......dneska jsem jí zkoušela dát už kombinaci mrkev - brambor...pusinku otvírala, ale asi u 4 lžičky jí jakoby natáhlo na blinkání---tak jsem toho nechala a dokojila jí...stalo se vám to někdy?

U nás je teď povídání spíš takové mručení a kňourání jen sem tam z ní vyleze takové hmmmmmam, hmmmmmam.....a často jakoby zesiluje, a taky jakoby nafukuje pusu a dělá takový "prdivý" zvuk, vcelku sranda.......ale trošku mě zlobí tím, jak je poslední dobou vzteklá.....furt abych byla u ní....
27. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Joplin - ja se od maleho taky utrhnu jen ve chvilich, kdyz spi, jinak me dost vehementne vyzaduje uz po minute co je nekde sam, takze kdyz je vzhuru, tak ho musim brat vsude s sebou, kdyz chci neco udelat.
Strasne ho bavi uklizeni, poponasim si ho v sedatku a otacim po smeru, kde zrovna jsem, takze nam to zabere pomerne dost casu, ale malej se naramne bavi :grinning: Obzvlast vysavani si uziva, to se chechta i nahlas :grinning:
Pozoruje me pri utirani prachu, zalevani kytek, veseni pradla, sbirani a skladani pradla... no nenudime se ...
Kdyz spi, tak vlastne nedelam nic, abych ho nepripravila o zabavu :wink:
27. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:
teda ta moje prďolka dneska nechce vůbec baštit... že bych měla tak kalorické MM? :unamused: pořádně pila akorát 2x v noci, pak jsem zkoušela 2x dopoledne, ale byly z toho jednou 2min. a podruhé 5min. :pensive: V poledne jsem dala mrkvičku a ani ta jí už nejela (párkrát jsem jí dala, ale víc jí zajímal bryndák a pak začala plakat, tak jsem toho nechala), ještě že jsme už dodělali tu skleničku, zítra dáme něco jiného. Nevím jestli dát mrkev s bramborem nebo třeba jen květák...? No, kolem jedné se ode mě zase napila, tentokrát konečně víc, maličko si i schrupla u mě v náručí, ale to je všechno...

S tím povídáním jsem ráda, že jste na tom podobně. Doktorka se mě na kontrole ptala, co všechno už říkáme (a vyjmenovala hromadu slabik :fearful: ), tak jsem si říkala, že jsme lenoši i v tom povídání, no... Jsem taky ráda, že se točíme na bříško, vydrží tam čím dál tím víc :slight_smile: no, tu otočku zpátky na zádíčka od neděle už nedala žádnou další, tak uvidíme. Nedovedu si představit, že by už měla chodit, my se teď snažíme každou chvíli teprve posadit :grinning:
27. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
kirkee: jo jo, uklízení pod "dozorem" to znám :slight_smile:, jen vysavač u nás není moc oblíbený - mám pocit, že se ho bojí....vždycky se tak jakoby začne prohýbat a krčit když ho zapnu a natahuje moldánky - takže vysávám jen když je doma přítel - je to zvláštní miminka mají většinou zvuk vysavače rády a to na ná používám tu vysavačovou odsávačku snoplíků, že by se jako proto bála...hmm, no nevím.....
Ale jsem ráda, že mi teď poslední dobou (cca 4 dny) spí 2x denně.....protože když nespí odpoledne je pak strašně rozmrzelá a už to pak s ní fakt nejde a už vždycky nevím jak jí zabavit :rolling_eyes: a jsem pak utahaná jako kotě....
Koukala jsem se na to video a je to sranda, on se otáší tak rychle :slight_smile:, Eli se taky otáčí spíš tak s rozvahou jako Pepča :slight_smile:, no jo, kluk :grinning: a je moc rozomilý :slight_smile:

Martulikk.: Tak zkus ten květák a dej vědět......u nás ta kombinace s bramborem moc úspěch neměla....ale jednu výhodu to mělo - jde líp vyprat :slight_smile:, nebo brokolici........
27. led 2010 v 15:20  • Odpověz
martulikk: to je normální že některé dny míň jí mě se to taky někdy stává a pak třeba za dva dny ji nemohu odtrhnout od prsu protože chce futr jíst. Já už tedy přikrmuji mrkvičkou jen tu a jen v poledne a jen trošku (kvuli kakání) jo jsem ráda že Pepinka nemá ještě zoubky... páč jsem si myslela že už jsme poslední :grinning: bez. (no ale jsme nejmladší) a co se týče květáku tak není to moc nadýmavé když ještě neleze? to bych se bala

jinak dnes jsem byla kamarádky a její roční holčička dala Josefínce kukuřičnou křupku (bylo to takové sladké jak takový prdolka dáva ještě menší prdolce své papu - jedno oko by nezstalo suché) a Jožule ji slupla jak malinu :astonished: uplně jsme s kamarádkou zíraly
27. led 2010 v 17:00  • Odpověz
Ahojte, tak vidim, ze deticky sa drzia. Nas caka zajtra prehliadka spojena s ockovanim. Tak som zvedava na reakciu. Mam na vas otazku - nasa mala teraz vsetko zuzle (dava do pusinky), pocnuc rukami, konciac pri hrackach a prikryvkach. Nechavate svoje deticky zuzlat rucky alebo im ich vyberate?
27. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Holky, teda ta mrkev, to je něco... nevyprala se mi jediná plína :angry: budu to muset dát přes noc do lavoru s tunou prášku, ach jo... žínku, kterou Pepince při jídle otírám pusinku, namáčím hned, nebo i oblečky, které to odnesou... ale pořád ještě blinkáme a tak bych přes den máčela jednu plínu za druhou, ach jo... máte s tím taky někdo problém? Jak to perete?

joplin: mám tu připravenou brokolici, květák, mrkev s bramborem a špenát s bramborem (z té základní zeleninky)... tak fakt nevím... zítra budu asi losovat :grinning:

zizkam: u nás se do teď jedlo tak nějak pořád stejně s chutí... jasně, třeba jedno kojení občas moc nepila, protože jí zajímaly věci kolem mnohem víc... ale dneska to teda bylo něco... lehla jsem si s ní odpoledne do pstele, abych si maličko odpočinula, jedla od 15h asi 15min, usnula, probrala se v 16h, přisála se na 20min., ale to mě spíš měla za dudlíka :sweat_smile: a pak spinkala jseště 15min... předposlední kojení míváme kolem 18h, ale to udělala mlask mlask a konec, uf... s tím květákem se nějak nebojím, sice neleze, ale hodně se už přetáčí na bříško, nožičky má taky věčně v pusince, takže pohybu je u nás dost :slight_smile: no uvidím, vyřadit ho můžeme vždycky

beatrice: ať vám to zítra dobře dopadne :wink: k tomu žužlání... snažíme se minimalizovat paleček na ručičkách, ale jinak malou necháváme ať si cucá co chce :wink: no, teď večer se tatínkovi teda nelíbilo, že si sundala ponožku a narvala do pusinky, tak taky zasáhnul :sweat_smile:
27. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
martulikk: ved prave, sa bojime, ze si bude cucat palce. Ale ona sa vacsinou snazi narvat do pusky celu rucicku, tak ju potom olizuje, co to da. Nakoniec zisti, ze ukazovak a prostrednik sa zmestia do pusy cele, tak cuca tie:slight_smile:
Ale hracky a tak, to ju necham.... :wink:
27. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
U nás dneska mrkvička poprvé a neuspěla, co se dostalo do pusinky jazýčkem vytlačoval ven a tvářil se u toho jako by snědl šťovík :slight_smile:. Druhý pokus zítra. Mamka mi taky radila osladit, ale ještě to zkusíme jen tak.

Dneska si večer tak krásně vykládal a u toho chrastil s cumlíkem v rytmu. Říkám si, jestli nebude bubeník, protože to dělá docela často. V jedné ruce cumlík drží a druhou do toho brnká.

Když si cucá něco normálního, nechám ho, ať si všechno ocumlá. Hračky, ponožečky, prstíky na nožkách, to jsou dobrotky.
27. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.