• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Dobré ránko všem,

cucat nechávám ručičky i hračky, Filda cokoli dostane do ruky tak hned strčí do pusinky, to stejné s ručičkama, má je tam téměř permanentně :wink: takže bych asi nedělala nic jiného než je vyndavala, nemá je tam jedině když je na bříšku... Z pusy mu vyndavám jenom např. mobil, ovládač atd. (má je sice nejradši, ale ty mu nenechám bez dozoru ani strkat do pusy). četla jsem, že je to cca do 1 roku normální, protože tak dětičky poznávájí různé věci.

martulikk: peru malému v Lovele, fleky od mrkve zůstaly, teď už se tak moc nezamaže tak už to jde. Ale na začátku příkrmů toho měl víc na sobě než v sobě :slight_smile: Asi před měsícem jsem se akčně fléků chtěla zbavit a použila jsem persil profesional na čištění skvrn, fleky zůstaly a Filda má doteď pěknou vyrážku. Takže radši ať nějaký ten flíček zůstane...
Jo jinak my zoubky také ještě nemáme, ale ten zymaflour se prý dává už preventivně všem od 1/2 roku. Ale ještě jsem mu ho nedala :wink:

pikitko: určitě cukr nedávej, zavádění příkrmů trvá 2-4 týdny než si prckové zvyknou. Ze začátku Filda snědl třeba jen 2-3 lžičky a to měl, jak jsem psala víc na sobě než v sobě. Zkus třeba jinou zeleninu a za pár ní se k mrkvičce vrať. Filda mi tohle dělal s květákem, týden jsem mu ho nedala a pak jsem to zkusila znovu a už to slupnul.
28. led 2010 v 08:44  • Odpověz
Hezké ráno :slight_smile:
u nás pěkně fičí vítr a padá sníh... a to jsem se zrovna dnes rozhodla vyrazit do města něco pokoupit. Včera jsem doma našla netekoucí hrneček, co jsme dostali pro malou od babičky, ale chci se podívat ještě na jiné a taky nějaké to nádobíčko. Jo, taky jsem včera četla zajímavý článek o malzlíkách, co mají ta naše prťata v oblibě, tak se chci jít podívat, jestli seženu ještě jednu tu naší žabičku, kdyby se s tou původní něco stalo, ať máme záložní :slight_smile:

bea: těm palečkům se podle mě nevyhnete, miminka do pusinky strkají vše, je to prostě jejich způsob komunikace a poznávání :wink: ale dá se to omezit... jak už jsem psala, naše malá si cumlá palečky ve chvílích, kdy je hodně moc unavená a to jí je nebereme, protože by to spustilo ještě větší lavinu... jinak si cucá ručky i na bříšku :grinning: super je třeba kombinace palečku a 2 vedlejších prstíků, u toho se přidá ještě slinění a povídání a foukání, no mazec :grinning:

holky, od včera nám Josefínka děsně piští! je celá nadšená, co za rachot může vydávat :grinning:

pikitko: taky bych teda nesladila, radši vyměň zeleninku :wink: myslím, že ze začátku je úspěch ty 2-3 lžičky :slight_smile:

betty: my pereme naše prádlo v Tide sensitive a v něm i namáčím ty hodně zadělané mrkvové věcičky malé... včera jsem hodila její prádlo do pračky s Lovelou a právě, že ty plíny to nepobralo :unamused: takže asi fakt budu muset každý ten kousek okamžitě hodit pod ten náš prášek a pak to ještě vyperu normálně s ostatním jejím oblečením
28. led 2010 v 09:35  • Odpověz
dobre ranko,

ano, kupovana mrkvicka dela hrozne fleky :frowning2: vse se musi idealne hned namocit, ja jsem to radeji jeste rovnou vydrbala zlucovym mydlem a krasne to pustilo. Tak na otirani radeji pouzivam ty vlhcene kapecnicky, se vyhodi a je klid. Jinak domaci pripravena tolik nebarvi a nenechava takove fleky :wink:

musim bezet nakrmit.. hezke dopoledne :wink:
28. led 2010 v 09:40  • Odpověz
ahoj holky, tak my papame mrkvicku doma a jak pise joa.n tak nemam problem s pranim. Peru v "miminu" myslim , ze je lepsi jak lovela, ale mene ho nekde maji(objednavam na internetu).

Cucani take neresim, musi se prece promorit trochu bacilama..uz neni tak mala a kdyz je to tady doma myslim, ze se nic moc nedeje. Kdyz chce cucat neco u doktorky jako hracky co tam maji, tak to otru ubrouskem aspon.

Martul to mala taky ted hod piska a vejska. Uz si tim privolava, kdyz neco chce:slight_smile:
Bety jak dlouho vam trvalo nez maly papal, ja mam porad pocit, ze asi po 3_5 dnech kdy to vypadalo nadejne se to zhorsilo a ted je to porad stejne. Dokonce mala prestala pribirat )rostla az moc mela tak 180-200g za tyden v5 mesici ) a ted pribrala jen 80g za minuly tyden a tenhle to vypada, ze nebude ani to. Nevim, jestli zavolat dr., protoze ta porad komentuje, ze pribira moc??
28. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Dobré ránko,
můžu se k vám taky přidat? Mám doma malýho ráčka Radečka. Už pěknou dobu vás čtu, ale zatím jsem neměla odvahu vám napsat.
My jsme s příkrmy začali pár dní před ukončeným pátým měsícem, protože od třetího měsíce je malej plně na UM. Nejprve to taky nechtěl, napoprvé snědl tak 3 lžičky a tvářil se jako by to bylo otrávený. Pak si postupně začal zvykat, ale stále se dopíjel mlíčkem. Už jsem si říkala, že snad si tu mléčnou dávku nevymění a ono se to náhle zlomilo. Takže radím vydržet, chce to čas a trpělivost. Teď už dáváme i ovocné svačinky, takže si dvě mléčné dávky vyměnil za zeleninku a ovoce.
Ještě bych ráda napsala něco k těm flíčkům na plínkách, taky je máme a už nám to nejde vyprat. Ale co se Ráďa naučil pěkně papat, tak už s flíčkama nemáme problém. Jí v jídelní židličce a je zamazaný jen na pusince. Ale když někam jedeme tak to stojí za to. Pořád se otáčí, vše ho zajímá a to máme pak zeleninku úplně všude. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem nakoupila jednorázové bryndáky. V balení jich je dvacet a jednoduše je po jídle vyhodím.
Přeji krásné dopoledne.
28. led 2010 v 09:58  • Odpověz
Ahojky,
dneska se papání mrkvičky líbilo už víc. Měla jsem Marťu na klíně a lžičku si do pusinky dával se mnou a držel si ji tam sám. Sice toho z ní moc nesjelo do pusky, ale něco snad. Už se u toho taky docela příjemně a zúčastněně tvářil. Takže druhý pokus považuju za povzbudivý :slight_smile:.

Holky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá převařujete vodu z vodovodu tak v čem? Máte na to nějaký vyhrazený hrnec nebo jak to provádíte? Díky.

Mějte se krásně
28. led 2010 v 16:07  • Odpověz
spiraea: vítej :wink:

pikitko: četla jsem, že od 6-ti měsíců se voda převařovat nemusí... jinak začala jsem teď Josefínce dávat fenyklový čajík a dělám ho normálně z vody z kohoutku (u nás máme dobrou) a vařím ve varné konvici, jen ji častěji myju... u novorozeňátka je člověk opatrný na vše co se dá, ale ty naše prťata už jsou přeci jen větší a musejí si zvykat na"špínu" okolí :wink: nebudou přece celý život zavření ve sterilní kouli...

holky: tak jsem dnes nakonec sáhla po té mrkvičce s bramborem... chutná to o krapátko líp než ta samotná mrkev, ale jinak žádný zázrak... Pepinka mi to taky vysvětlila :grinning: jsem zvědavá, jak dlouho nám bude trvat, než se naučíme hezky dlabat :sweat_smile: no, snad pak zaboduje aspoň to ovoce :wink:
28. led 2010 v 18:03  • Odpověz
pikitko: Já ještě převařuji kojeneckou vodu. Zatím jsem neměla odvahu mu dát jen tak a nebo z kohoutku, protože u nás je voda dost chlorovaná. Mám na to koupený takový menší hrnec, vždy si převařím a když dělám UM tak jen ohřeji na požadovanou teplotu.
28. led 2010 v 18:20  • Odpověz
vítám tě mezi námi spiraeo :dizzy_face:

brisalek: trvalo to dost dlouho, skoro měsíc :wink: ze začátku to byly také boje, strašně jsem se na zavádění příkrmů těšila a pak jsem šílela :slight_smile: ale nakonec se to zlepšilo, ale byly i dny kdy jsem na to krmení neměla sílu... Teď už papá krásně, ale nechce to zapíjet moc čajem ani vodou, takže se přiznám, že někdy mu dám ještě na zapití Sunar... Jinak Filip pořád přibírá dost, každopádně si myslím, že teď už budou děti přibírat méně. Jinak když snědl jenom pár lžiček tak jsem ho normálně nakrmila Sunarem, ta zeleninka je ze zečátku jenom taková novinka na poznání...

pikitko: co se týká vody, teď od 6.měsíců dávám už vodu z kohoutku a tu převařuji a to normálně v rychlovarné konvici. Předtím jsem dávala Tomu Naturu a tu jsem také převařovala (jsme na UM od 2.měsíce). Ale myslím, že s převařováním za chvíli přestanu :wink:
28. led 2010 v 19:12  • Odpověz
Ahojky,

vodu převařuji taky normálně v rychlovarné konvici. Ale my máme skoro kojeneckou ze studny, takže už bych to neřešila. Ale studenou zatím do ničeho nepoužívám. Pozor, v žádném případě se nemá používat k přímé konzumaci teplá voda natočená přímo z kohoutku. Množí se v ní škodlivé bakterie, takže pokud potřebujete teplou, tak uvařit a ochladit. Ale to asi víte.

S jídlem je to u nás také podobné. Jeden den nemusím k obídku dokojovat a druhý den si vezme jen pár lžiček a sápe se na prso. Jsou ještě maličcí, není kam spěchat. Mlíčko budou mít jako hlavní zdroj potravy ještě dlouho - tedy většina dětiček.

Jo, a Květuška se na každou novou chuť tváří, jak kdybych ji nakapala do pusinky citron :grinning: . Tedy, kromě toho marshmalow :grinning: :grinning: :grinning: , to zbodla ani nevím jak :wink: .

S mluvením jsme na tom docela dobře. Už mi tu celý den zaznívají dva hlasy :wink: , někdy i tři, když se k nim přidám i já, ale většinou je musím překřičet, nechtějí mě pustit ke slovu. Květuška říká baba,bebe,dede, nene,ene, tata a za mnou pravidelně leze s mama mama. Určitě už to něco znamená, buď je to máma (přecijen to slyší dost často od Bělky a od manži) a nebo ham ham - což bych logicky mohla být taky já, resp. prsíčko :wink: .

A víte, že se nás u dr. nikdo na nic neptal, ani co dovede, ani jestli mluví :confused: . Naše dr. prostě nic takového neřeší, řídí se tím, že každé dítko má svůj přirozený vývoj.
28. led 2010 v 19:31  • Odpověz
Ještě k cucání. To je vám asi jasné, že Květule ožužlá i ekl věci, které Bělinka předtím vyválela bůhví kde :grinning: . Neřeším. Ochutnala i uhlí z uhláku, od fixek má každý den válečné barvy a chutná jí každý papírek, včetně vlhkého toaleťáku :wink: .
Jsem hrozná, co?
28. led 2010 v 19:34  • Odpověz
ahojky holky,
také tě vítám spiraeo :wink:
ja převařuji normálně vodu z kohoutku a také z ní pro malou vařím..převařuji v rychlovarné konvici-balenou vodu bych nedala-nevěřím ji! balene minerálky kupuji jen pro návštěvy, sama piju vodu z kohoutku :wink:
u nás je voda moc dobrá

já dávam ovocko od začátku a nemáme problém se zeleninkou...dopoledne dávam jablíčko čerstvě nastrouhané a nebo hruškovou přesnídavku svou udělanou ze zahrádky(vše BIO :grinning: ) odpo zeleninku a na svačinku zase ovocko a pak kašičku,ale nedávám ji velké porce..kaši dělám z poloviční dávky 60ml a zeleninky sní asi taky tak 60ml.

dnes jsem byla v obchodě a narazila jsem tam na nějakou baby zeleninovou směsku zamraženou/něco jako baby karotka/ tak jsem to vzala a zítra to asi zkusím udělat...je tam hodně druhu zeleniny-tak uvidím.

holky jakým mám začít masem?hovězím?nebo krutím? kuřecí moc nechci dávat...nechci kupovat skleničky chci sama uvařit tak nevím..jestli už někdo dal masíčko poradte mi prosím :grinning:

jinak ohledně skvrn tak mne taky nejdou pořádně vyprat a to plínky peru pořád na 90stupnu a mám ariel prášek. Ale já mám 10 vyhraněných na příkrmy a 10 na blinkání..takže mě to neva ja je pak stejně použiju jako hadru..na druhé chci zase nové. Kamrádka co už má většího chlapečka říkala, že to pustí,ale až po několika vyprání....

ještě jsem nepochopila jak jste psaly, že se voda nemusí převařovat..jak jste to myslely???jako dávate jim pít i vodu?když dělám kaši tak musím mít teplou vodu tak ji stejně musíém převařit..nebo na co používate studenou vodu?

mě zítra dojede manžel, tak se už nemůžu dočkat:slight_smile:)
tak pěkný večer
28. led 2010 v 19:40  • Odpověz
Helčo, já začínala hovězím. Nesehnala jsem bio, takže jsem koupila hodně drahé a libové hovězí, nakrájela si ho na maličké kostičky a dala po hromádkách do mrazáku do obalu od vajíček. Teď už tam mám i krůtí a střídám to i s vajíčkem. Do kuřecího se mi taky moc nechce.
28. led 2010 v 19:46  • Odpověz
Kveluse díky moc.. a to vajíčko dávaš jen žloutek, že? hodně se to asi musí uvařit a pak ten žloutek rozmačkáš a s čím daváš ten žloutek?
porad mi nějaké recepty..myslím, že malé můžu už dát všechno..neměla zatím žádnou alergii nic.....
jo a ještě vaříš to maso i se zeleninkou a pak vše rozmixuješ???
díky moc:slight_smile:)
28. led 2010 v 19:51  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

Vítej Spiraea :slight_smile:

Hel.: Tééda Adélka je fakt šikulka, že už papká tak rozmanitě....to my jsme na začátku...stejně jako Martulikk - fáze mrkev - brambor a zatím v pohodě, je sice pravda, že někdy toho je kolem ní více než v tlamce,ale jsem s ní spokojená :slight_smile:.......

Jo, to jsem se chtěla zeptat.....kolik miminkům těch lžiček přkrmu dáváte? Eli pořád otvírá pusinku - mám pocit, že by snědla i celou tu skleničku......ale bojím se, aby se mi pak nepoblinkala, tak jí dám cca 4 - 5 lžiček.....a pak jí dokojím..mám pocit, že by to byl moc velký šok......včera jí malinko natáhlo během jídla tak nevím....
Jinak jsem jí koupila i kombinaci rýže+brokolice......přijde mi, že by to mohlo být dobře stravitelné...ale dojedeme ty mrkvičky, pak tam máme i květák a pak zkusím tu rýžovou kombinaci.......

Co se týká masa, taky se mi kuřecí nelíbí - nevěřím mu.....já zatím ještě nevařím, tak uvažuju, že bych jí pak dala to králičí v kombinaci, celkově mi králičí přijde nejzdravější........hovězí, no nevím, sama ho moc nejím...ale libové bude asi taky v pohodě.....

Kojeneckou vodu nekupuju a ni kupovat nebudu, my v Havířově máme doboru vodu (že Hel :slight_smile:) - budu jí normálně převařovat ve varné konvici...

Jinak fleky od mrkvičky se mi povedlo vyprat když jsem prádlo namočila do studené vody a pak dětským mýdlem pořádně vydrhla...musí se to hned, ale taky myslím, že to časem - praním sleze......
28. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
Ahojte, tiez vitam spiraea.
Vidim, ze vsetky prikrmujete vo velkom.
My sme dnes boli u obvodnej (v prisernom snehovom pocasi...) a zatial prikrmovat nebudeme. Pribera tak pol kila za mesiac a mliecka mam dost.
Dostali sme dnes aj prve ockovanie - hexa, zatial reakcia ziadna, ani zvysena teplota, akurat sa mi zda trosicku rozmrzela a ze sa radsej hra sama. :wink:
28. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
ahojky holky,
na fleky 100% slunicko. Pouzivam latkove pleny - vicevrstve Popoliny a Kikko, tak uz se na slunicko tesim jak na bozi smilovani. Od te doby co Kacka basti prikrmy, ma "barevna" hovinka a to fakt nejde vyprat. Na 90 stupnu neperu, chci aby pliny neco vydrzely. Takze jakmile vyleze slunce, sup s pradlem na zahradu a budou opet snehove bile :wink:

Ja take pouzivam vodu z kohoutku, mame kvalitni vody a nove rozvody (mame novostavbu a cela ctvrt se stavela pred 2 lety), varim v rychlovarne konvici, kterou jednou za cas vycistim octem a citronem.

Kacka je ted uz nekolik dni strasne protivna, dneska se snad ani neusmala, jen tak na me divne koukala, kdyz jsem se s ni mazlila, tak byla pritulna, ale jinak. Mam podezreni na zoubky nebo na ten ekzem - mozna ji to zacina svedit a neumi se s tim bobinka poprat. Tak abych ji rozveselila, vytahla jsem choditko, co dostalal k Vanocum a nachvili jsem ji tam "posadila". Choditko hraje pisnicky a blika, moc se ji to libilo. A pak objevila naseho andulaka. Takze sedela v choditku a nasi 20 minut na nej doslova zirala. Bylo to strasne krasne a legracni. Skoda, ze jsem nemela pri ruce fotak :frowning2: Ale jsem rada, nebot jsme choditko porizovali hlavne kvuli tomu, abych ji mela kam odlozit az bude v pohybu a ja budu potrebovat nekam odskocit :wink:

Ja jsem po vcerejsi konzultaci s kamaradkou koupila klasicku - kureci. Ale zacnu ho davat az tak kolem 7. mesice. Musime ted s Dr. vyresit ten ekzem, tak jsem s novyma chutema hoooooooodne opatrna. Zastavili jsme se na nemlecnych kasich (davam do nich Nutrilon HA), domaci mrkvicce a kvetaku. Na pristi tyden planuju spenat - koupila jsem sekany spenat mrazeny, je v malych valeccich, takze se bude i skvele delat po kousickach :slight_smile:. Planuju do nej pro zahusteni dat tu ryzovou nemlecnou kasi nebo Nutrilon. No a pak odjizdim na delsi dobu k mym rodicum, tak tam jeste nevim, co budu varit. Jak jsem psala, uvidime co Dr. mi rekne pristi tyden.
Mozna zacnu s polevkami - mam dobrou knizku, hodne se zahustuji pohankou nebo jahlemy ci amaretem. Tak uvidime jestli to bude Kacce smakovat :wink:

Jdu krmit, tak hezky vecer :slight_smile:
28. led 2010 ve 23:06  • Odpověz
Dobré ránko,
moc děkuji všem za přivítání :slight_smile:

My jsme začali bílým masem - krůtí nebo králík (manželovi rodiče pěstují králíky i krůty), s tím hovězím bych ještě počkala, přeci jen je to červené maso. Já dávám žloutek ke špenátu s bramborem.

Jinak jsem ze začátku taky nevěděla kolik toho má malý sníst, tak jsem mu dávala dokud otvíral pusinku. Když už pak spapal kolem 120-150ml zeleniny, tak už UM nedostal, jen čajík na zapití. Ale toho čaje nebo vodičky taky moc nevypije, vždy si jen tak cucne. A teď mu to dávám do učícího hrnečku, tak si asi myslí, že je to nějaká hračka - furt totiž kouše savičku a neví co s tím má dělat.

Holky, chtěla jsem se vás zeptat jestli jste měli nějaké problémy s přechodem z UM 1 na UM 2.
Dvojku dáváme asi třetí den a příjde mě, že ho to sice víc zasytí (nikdy nedopije celou dávku, co vypil předtím), ale má dříve hlad. Máte někdo takové zkušenosti?
29. led 2010 v 08:38  • Odpověz
Ahoj vsem, spirea vitej

Kdyz vitam nove, rikam si kam se podela jeudi, kuchy.....??? Kde jste:slight_smile:

Ja teda vodu z kohoutku nedavam(tady neni nic moc) kupujeme kojeneckou a prevaruji v hrnicku na varici tak 3 minuty...myslim, ze ve varne konvici to neni dost. Kdybych byla u rodicu tam maji vodu dobrou tak bych nekupovala. Nikdy jsme kupovanou nepili , jen sladke mineralky(podebradka...).

Hovezim bych take nezacinala myslim, ze je dost tezke...proti kurecimu nic nemam, myslim, ze ty kurata rostou tak rychle, ze se jim do masa nemuze nic dostat:slight_smile:. Ale my tim tempem jak papa zeleninku tak se k masu dostanem buh vi kdy:slight_smile:.
29. led 2010 v 10:20  • Odpověz
spiraea my kojime tak neporadim

chtela jsem se zeptat, jestli vasi drobecci taky prestali s tocenim na brisko. Mala zacala po vanocich a pak se pokozde kdyz byla na zadickach pretocila...ale ted to uplne prestala zase delat , protahuje nozicky, vystrkuje prdeljku a brisko a pretaci se na bok, ale sama na brisko tak 1 za 3 dny???
29. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
spirea: my jsme na UM a Filda už cca posledních 10 dní jí méně a mlíčko většinou nechá, má vždycky různá období kdy jí víc a kdy méně. Teď je to období kdy moc nejí, ale myslím, že to nesouvisí s UM, tedy alespoň u nás... Jinak také jsem koupila ten učící hrneček a jsme na tom stejně, ale Filda se ještě u toho děsně šklebí nějak mu "nechutná"..

Jinak Filda už ochutnal skoro všechno masíčko, ve skleničkách je toho spousta, takže už vyskoušel kuře, králíka, jehněčí, hovězí. Chutnalo mu všechno, on teda slupne teď úplně všechno ve skleničkách. Nejí jenom ovocné kaše, nejdřív jsem mu dávala ovocnou a včera zkusila banánovou, ale ani jedna mu nechutná. Takže asi budu dávat jenom obilno-mléčnou, nebo zkusím ještě rýžovou.

brisalek: Filda od doby co se na bříško přetáčí (cca od 4,5 měsíce) tak na zádech moc není a pořád je na břiše, ale otáčí se jenom na jednu stranu na druhou to neumí :wink: teď se už párkrát otočil i z bříška na záda.
29. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
Helčo, taky bych potřebovala poradit nějaké recepty :wink: .

Vařím všechnu možnou zeleninu (hrášek, zelené fazolky, mrkev, brokolici, špenát, červenou řepu, květák, pórek), někdy samotnou, někdy s bramborou, někdy s masem, někdy s vajíčkem, někdy s rýží. Vajíčko jen žloužek a přimíchám do zeleniny. Někdy udělám třeba jen maso s bramborou. Dnes jsem zkusila papriku - oloupanou a uvařenou s rýží. Docela jí to chutnalo. za pár dní zkusím rajčátko.
Je to furt dokola, ale je to tak prý správně. Oni nepotřebují chuťově pestrou stravu a hodně střídání.

Nemixuju, jen mačkám vidličkou. Zvládá to bezvadně. Dávám jí někdy do ruky kůrku od chleba, když chci, aby vydržela.

Teď jsem začala zkoumat varime-detem.cz, tam jsem sháněla recepty už před dvěma rokama a jsou tam docela dobré.
29. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes jsme meli skvelou noc, malej usnul, jak uz je u nas klasika, az v jedenact, ale spali jsme az do deviti! Ja jsem fakt jak znovuzrozena, takove blaho!
Maximalne mi to takhle vyhovuje, takze jsem se rozhodla se vyprdnout na to, delat vsechno pro to, abych ho dostala co nejdriv do postele, kdyz zrejme i jemu vyhovuje usinat az pozdeji a spi potom krasne az do dopoledne. Zkratka to necham tak nejak na nem a ono se to nejak vyvrbi...

spiraea, my bohuzel (vlastne bohu dik!, ale vzhledem k udeleni rady bohuzel) take kojime, takze neporadim. Zavidim vlastni domaci masicko, nebo jak tu holky psaly, ze maji domaci zeleninu, my takovou moznost nemame, takze vzdy bude jen a pouze kupovane, skoda... alespon se budu snazit kupovat vsechno organicke, kdyz uz jina moznost neni...

Beatrice, my take jeste neprikrmujeme a plne kojime, take stale pribira podle tabulek, tak to necham az po tom sestem mesici, i kdyz uz se moc tesim a doufam, ze potom az zacneme davat vecer kasicku budeme mit trosku lepsi noci, protoze stale jsme co dve hodiny vzhuru, hruza des.

brisalek - my se otacime porad stejne, ale v moudre knize jsem cetla, ze nektere deti to muze prestat bavit, kdyz se jim to zda na zadech zabavnejsi nez na brisku, nebo kdyz objevi jine zajimavejsi veci, nez je otaceni, ktere se lepe delaji na zadech (to protahovani nozicek, vystrkovani briska), takze bych se tim nijak neznepokojovala :slight_smile:

Mejte se vsichni krasne! :slight_smile:
29. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
Diky kirkee a betty. Ja se priznam, ze jsem ji nechala parkrat sedet, protoze se sama posadi v lehatku, zidlicce(chicco jidelni) nebo ve sportaku z pololehu a hrozne se ji to libi, takze ted asi by chtela porad sedet. Ona se taky hodne zveda aby videla tak ze zvedne hlavicku a raminka a zaroven nozicky, kdyz lezi na zadech....
Jde mi hlavne o to , jestli ji mam davat na brisko ja, kdyz nebude na brise tezko se zacne otacet zpatky...
29. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
brisalek - jasne, ja bych ji pokladala normalne i na brisko, vsak kdyz se ji tam nebude libit, aspon se nauci otacet na zadicka :wink:
29. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
ahojky holky
brisílek:buď ráda, že se aspon tva malinka přetáčela adélka bude mít za chjvilku 6 měsícu a přetočila se jen jednou a to jen na pul:frowning2:((( vubec se ji do toho nechce..dávam ji také na bříško at si prohřeje a promasíruje bříško kvuli prdíkum.

kveluse:díky za tip..stránku jsem si uložila pak na to mrknu...tak to jste šikulky, že už jste tak daleko spapáním....
ja dám zítra ten mix zeleninky tak uvidím

kirkee:pokud se ti tak často budí proč nezkusíš už ted dát tu kašičku?aspon trošičku?možná že to úpomuže a bude spinkat lepe..ale u nás je to pořád stejné..ale mala mi spinká od malička krásně.
jinak gratuluji k tak dlouhe noci, malý asi bude pěkný noční ptáček a bude chodit pozdě spinkat :grinning:

ja včera zkusila ovocnou kašičku a moc ji chutnala taky...kupuji Hipp co se dělají s vodou :wink:

ja zkusím dát jako první krutí a uvidíme se zeleinkou uvařím a bude....

hovězí se musí pak dávat často kvuli mozku!!!ale asi až budou nít prckové tak 8 měsícu..ja začnu hovězím hned po krutím.

mala ted spapala přesnídavku od Hami jahodovou(donesla tchýně) ale je tam cukr :frowning2: nechtěla jsem ji to dávat i když je to od 4.měsíce,ale nakonec jsem ji zkusila dát a dost ji chutnala :grinning:

joplin:ja dávám pulku skleničky nebo pulku dávky kaše....zhruba 60ml a to nejsou 5 lžiček...klidně dej více neboj se...
tak zatím papa :slight_smile:
29. led 2010 v 15:38  • Odpověz
helen my jsme taky zacali az asi 5m a 2 t. A male se na brisku libi, co se zacala otacet vydrzela i 10 minut, tak nevim proc. Nekde jsem taky parkrat cetla, ze prestanou delat to co uz umeli tesne pred tim nez zacnou delat neco noveho:slight_smile: tak uvidime.
29. led 2010 v 15:49  • Odpověz
Moc děkuji.
Malej se také otáčí pořád stejně. Spíš bych ale měla napsat, že se otáčí pořád. Jsem za to ráda, ale při oblékání je to docela problematické, takže mu musíme něco dávát do rukou, co ho zaujme, aby chvilku vydržel na zádíčkách.
Jinak od nového roku se plazí. Je sranda ho pozorovat, jak něco spatří a už valí. Takže všechny věci co leželi na zemi nebo byli nízko jsme museli přestěhovat nahoru.

brisalek:doktorka mi říkala, žeho mám nechávat co nejvíc na zemi (na koberci, dece...), protože ho to bude více zajímat. Začali jsme ho takhle dávat tak od 3.měsíce a máme vlastně pořád. A hezky se začal přetáčet na bříško a teď i plazit.
29. led 2010 v 18:43  • Odpověz
ahojky Spiraeo:ty jo vy jste šikulky..tak vy se už plazíte???? ty jo ja tady mám z vás uplně depku :frowning2: mala vubec nic..všichni mne uklidnují, že to nevadí,ale ona se přetočí jen na bok,ale jinak na bříško vubec...
do ruky bere všechno a umí si to přendat i z ručky do ručky-to je prej duležité v 6 měsíci a udrží i 2 hračky a boucha s něma-to je zase duležité v 7.měsíci/to vím ještě ze školy :wink: / ale co se týká přetáčení tak bod mrazu :frowning2:
dávám ji na zem pořád..ona je dost klidnoučká - teda co mi říkaji ostatní oproti jiným dětem..tak sand se každým dnem přetočí a doženeme Vás :slight_smile:

tak zatím papa
29. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme hrozný lenoši :sweat_smile: Josefínka bytostně nesnášela jakékoliv položení na bříško, takže i koníky jsme začaly pást až asi někdy ve 3,5 měsících... ale to jen vždy na chvilku, pak přišel hysterák, no... teď někdy během vánoc jsem jásala, že se mi prďolka ráno po kojení v posteli začala sama přetáčet na bříško... no, jak rychle to začalo, tak rychle to zase přešlo... a teď o víkendu, kdy jí bylo 6 měsíců, se roztočila jak vrtule :dizzy_face: na bříško se točí asi nejradši u mě v posteli (asi že je měkká), na podložce taky - tady ale hodila zpátečku na zádíčka a bylo to docela tvrdé přistání, tak to oplakala... dnes se dvakrát otočila na zádíčka u mě v posteli a "žuchla" do měkkého, tak se i smála :slight_smile: no a dokonce už 2x ve své postýlce jsem jí také našla na bříšku... což je děs, protože, když potřebuju přes den občas vyvenčit pejsky, tak už budu muset brát Pepinku s sebou... někdy vydrží už docela dlouho na bříšku, ale jindy, když je už unavená, tak chytá hysterák, že nemůže zpět...
Takže, vy co se trápíte, že se vám mimča netočí, nezoufejte, nejste v tom samy :wink: navíc ono to přijde fofrem z ničeho nic :grinning:

Chtěla jsem se zeptat, když jsou vaši prckové na bříšku a jsou už třeba unavení, jestli si sami položí hlavičku a lehnou nebo si také zoufají? (myslím u těch co se ještě neumějí otočit zpět na zádíčka) proto se bojím toho našeho venčení, protože ona si tu hlavičku prostě nepoloží, uf...

Jinak u nás probíhá pěkný bojkot příkrmů, sníme toho míň a míň... Od včera Pepinka vůbec nekakala... myslíte, že je to problém? I když jsme začaly s příkrmy, tak jsme v podstatě stále na "plném" kojení... Někdo jste tu psal o mase, já bych určitě nezačínala tmavým masem... nejlehčí je kuřecí, krůtí, králík... no, ale nám je to stejně fuk, kdo ví, jestli se k masíčku vůbec někdy dopracujem :sweat_smile:

No, já už jsem maličkou uložila, tento týden pokračujeme v nočním vstávání co 2h :confounded: i když dnes v noci to bylo po 2,5h :sweat_smile: takže mastím taky spát, přejeme krásnou noc všem, papa
29. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.