• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
ahoj holky,

to je dneska ale hnusně co? Snad se to brzy zlepší. Davídek nic moc nálada :unamused:
14. zář 2009 v 16:30  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už máme doma lehátko a Pepinka si v něm hezky hoví :slight_smile: stihla jsem i namontovat kolotoč nad postýlku, ale jsem docela zklamaná... v postýlce máme mantinel, malá je na něm věčně narvaná, takže ho sundat opravdu nemůžem... no a tím pádem jsem ten kolotoč musela dát až tam, kde ten mantinel končí... jenžeeee... to pak zase není nad hlavičkou :unamused: taky ti výrobci mohli vymyslet jiný způsob připevnění...

pehaka: u nás taky pošta nedoručuje až dom :frowning2: dneska jsem prostě čapla chůvičku (máme i monitor dechu, tak jsem krapet klidnější) a mazala dolů pro balík... tohle mi už tolik nevadí (přeci jen, už je nám 7 týdnů), ale když jsem byla těhu a přijel chlap-pošťák s balíkem, tak jsem myslela, že mu jednu vrazím jak se choval... :angry:

jirinkas: téda fakt vám závidím, že se můžete někde zastavit na kafčo... my, když už jsme venku, jak musíme být v pohybu :grinning: Josefínka má senzory na zastavení, takže někde posedět nám zatím opravdu nehrozí... jinak s tím focením... když vezmu foťák do ruky, malá čučí do objektivu jak zhypnotizovaná a na mě ani nemrkne :grinning:

pehaka: Pepinka bylo naše "pracovní" jméno :slight_smile: já už jsem od ledna tvrdila, že čekám holčičku a nikdo mi nevěřil :angry: Takže jsem si bříško pojmenovala po svém, manža zuřil, že je to snad nejhorší jméno na světě :grinning: No a o zbytku rodiny ani nemluvím... U nich mě hrozně mrzelo, jak reagovali (a to i krátce po narození :cry: ), je to ale naše dítko a nikomu jinému do toho nic není... Vždycky jsme chtěli Terezku, ale nechtěli jsme, aby se nám jméno za ty těhu měsíce znelíbilo, tak jsme to tajili a vyčkávali... Jenže postupem času jsme zjistili, že Terezek je habakuk, dokonce i v rodině jedna je a i známí ji mají... Bylo nám to líto, ale na druhou stranu, za moje těhu si manžel na Josefínku nějak zvykl a dokonce se mu to strašně moc zalíbilo :slight_smile: Měla jsem plánovanou sekci (kvůli ppKP), takže jsme s napsáním jména čekali až do odchodu do porodnice... Noc před tím, jsme ještě x-krát losovali, dokonce losovaly i naše psí holky... Pak jsme si párkrát střihli i ráno... Když jsme vybrali jedno jméno, bylo nám líto, že to není to druhé... Říkám si, že bychom to měli jednodušší, kdybych v bříšku měla rovnou dvě holčičky najednou :grinning: No, nakonec manža nevydržel, sám vybral jedno jméno a jeli jsme :slight_smile: Se jménem jsme čím dál tím víc spokojení! :dizzy_face:

mar: nám taky doktorka nic moc neřekla... ten nález máme zapsaný v tom papíře, kde jsou napsané jednotlivé budoucí kontroly... myslím, že jsem sem ten odkaz už dávala, ale kdyby ne... http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/ultrazvukove-vysetreni-kycli-kojencu ...tady jsem našla hezky popsané to utz vyšetření a jednotlivé nálezy... my máme pravou kyčličku normál, ale ta levá :frowning2: vyčetla jsem tam, že to je i kvůli ppKP a malému množství plodové vody, co jsem měla... vím, že ta peřinka je o něco "lehčí" nález, ale je to fakt na palici... kojit se s tím nedá, do autosedačky se to taky nevejde, takže to dávám Pepince akorát na spaní, nebo na doma (mimo to kojení)... k tomu ještě cvičíme... tak moc bych si přála, aby se jí to co nejdřív zlepšilo! ten první týden jsme na to museli dost pomalu najíždět, hrozně se vztekala, navíc se musela najednou naučit spát na zádech... no fakt děs :fearful:

Tak a závěrem se ještě pochlubím :dizzy_face: Josefínka usnula včera v půl desáté večer a vzbudila se až před čtvrtou! Pak se nadlábla a spala další 2 hodiny!!! :astonished: Teď přes poledne zapůsobil strejda a spala další 3 hodiny!!! Jenom já, palice dubová, jsem pořád čekala, že se probudí a tak jsem si nešla lehnout, ach jo... No, ale zase jsem se stihla vykoupat, najíst a vyprat další hromádku poblinkaných a počůraných mimi věciček :slight_smile: Takže paráááda!
Uf to jsem se nějak rozepsala... :sweat_smile:
14. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahojky, zdravím vás po náročném dni. Dnes byl takový experimentální den, aneb zkouška, jestli můžu nechat Vojtíška dýl s taťkou :grinning: :grinning: :grinning: . Plán byl, že si ráno na 8 doběhnu na melírek ke kadeřníkovi (z kraje Phy do centra), pak že si půjdu nakoupit nejaký hadříky (mám jich plnou skříň, ale nic neoblíknu :sweat_smile: :confounded: :cry: :rolling_eyes: ), manža nakrmí Vojtu z flašky odstříkaným mlíkem, pojede s ním do firmy, tam mu dá ještě jednou najíst a já si pak Vojtu vyzvednu a pojedem dom. Ale ta realita...... :grinning: Než jsem odcházela, tak jsem Vojtu nakojila - cca v 6.30. Když jsem odcházela od kadeřníka - chvilku po desátý, tak jsem dostala zprávu, že ranní kojení katastrofa, vypil asi 20ml, nicméně že spí, jsou na cestě do firmy a ať v klidu jdu nakupovat, že kdyžtak zavolá. Vlezu do krámu a telefon, že to fakt nejde, že se u tý flašky vzteká. Tak jsem se otočila, dorazila za nima (ještě že je ta firma taky relativně v centru) , přihřeju mlíko a Vojta to slupnul jak malinu :grinning: Aby ne, skoro v 11. Tak jsem opět vyrazila do obchodu, za hodinku zase telefonát, že má hlad a flašku nechce..... dorazím tam, Vojta se mi blaženě uvelebil v náruči a celý obsah flašky vypil..... :grinning: :grinning: :grinning: Dorazili jsme dom asi ve 3 odpoledne, bylo to tady jak po výbuchu :-d. A neviděli jste tu slast, když se Vojta zase přisál k prsu :grinning:
Tím skončily mé snahy obnovit šatník, nakoupila jsem 3 trička a 2hračky na kočárek. Nechápu, proč to od toho našeho taťky nechce..... budem muset asi trénovat....

Jinak jsme dnes sypovali s babinou a dědou, používáme u toho webovku, Vojta reagoval jako vždy - smát se nebude, ale aspoň si pořádně postěžoval :sunglasses:

Martulikk: hezká story se jménem, je to neobvyklý, ale hezký :slight_smile: My máme se jménem taky historku: tchán a manžel se hodně škádlí, tchán na něj začal volat Vojto (ačkoli se jmenuje Tomáš) protože něco "zvojtil" - neboli spletl. No a přezdívka se v určitých situacích ujala,takže mimi už v bříšku bylo malý Vojtíšek, ještě jsme ani nevěděli co to bude. No nevim nevim, jak by se jmenovala holčička, asi Vojtíška :slight_smile:
14. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz
Ahoj holky,

Naty měla večer pěkný hysteráky..nevím proč, vše strká do pusy,hlavně prsty,deku..hlady to není, prso ani flašku nechtěla...slintá..snad jí už nerostou zuby :sweat_smile: :grinning:
Pak usla vyčerpáním ve 22h a spala až do 7...jsem jí nechala,protože jsem taky spala jak zabitá :grinning:

martul myslím,že všechny kolotoče se přidělávají podobně jako tenhle....nám to vychází dobře,protože Naty jednak nikam v noci necestuje,tak že spí pod kolotočem a mantinel je zatím výš
To ta peřinka taky teda nic moc na ty kyčle..to zase ty třmínky nějak v ničem nevadí..snad jen kvůli kalhotám...to řeším pořád,tak že je pořád v teplákách..v létě by to bylo lepší. Ta peřinka je na mírnější nález,ty třmínky na horší...ale moje paní doktorka mi nedala vůbec žádný papír,ani s kontrolama,prostě vždy řekla,kdy mám příště přijít a teď jen dostala papír,že 8.10. má jít zase na sono.
Včera mě ta doktorka fakt děsně naštvala,tak jsem ráda,že ve středu jdeme jinam a když pan doktor bude ok,už tam zůstaneme. Včera byla fakt arogantní, zacházela s malou jak s kusem hadru, když jsem se ptala na plavání,tak na mě koukala jak na magora,že chci s tak malým dítětem plavat (našla jsem na netu,že na kyčle je plavání super i s třmínkama), pak jsem se ptala na ergonosítko,taky na mě koukala jak na krávu..no prostě byla na tečku. Jinak Naty byla rozená v termínu, nebyla KP, plodovky akorát...ale má to asi dědičné po mě,já neměla vůbec tu kloubní jamku,ale Naty nemá stříšky...pravou má taky v pohodě. Prý je to taky tím,když tou nožičkou v bříšku méně hýbou. To vy se peřinky zbavíte dřív, já počítám s třmínkama min. do Vánoc ne-li déle.

jirinkas s manžou to určitě vypilujete :wink:, u nás ještě nehlídal déle jak hodinku. Kadeřníka bych nezvládla, to si vezme dovču moje mamča a pohlídá a já se půjdu nechat zkrášlit :slight_smile:.
15. zář 2009 v 08:58  • Odpověz
tak na tom papíru na sono mám taky to označení, tak levá je IIc a pravá Ia
15. zář 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahojte..

jé mar..malá je zlatá to mi měli zase noc :frowning2: jsem úplně rozsekaná mladej nějak poslední dva dny zlobí sice usne ale mele sebou to je děs....než pořádně zabere tak to trvá i 2 hodiny a to se pak za další 2 budí na kojení!! takže šílený..navíc mě začali bolet záda a v noci se mi hrozně nalili prsa v pravým mi ztvrdlo mlíko...áááu moc to bolí... :frowning2: :confounded: takže teplo a masáž to mi pomáhá.....asi jsem mu dala nějak moc....tak se vytvořila mlíka až až..
jinak ta DR je fakt kráva....asi bych jí dala pěstí.....je to děs jak jsou neochotný a nepříjemný...já chci se Sebíkem taky chodit plavat ale tady to dělají od 3 měsíců...tak ještě musíme čekat...

martulik.....no mě se moc líbí neobvyklý jména...máš recht že si nedala Terezku ..ona je teď skoro každá druhá Terezka.....ale každého věc jak si dítě pojmenuje.....mě taky doma málem ukamenovali za Sebastiana ale co.....ve finále si zvykli....já jsem bříšku říkala lentilka.....teda spíš lentilák..moc jsme chtěli kluka....zatímco všichni ostatní holku...kdyby byl holka bude to Elen nebo Sofii..ale přemejšlím jak bych pojmenovala dalšího kluka aby se mi k Sebínovi hodil...... :slight_smile: ale do užšího výběru postoupil i Vojtík... :grinning:

jiřinka tvá historka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: upřímě jsem se po ránu pobavila!!! U nás je to v klidu normálně jdu s kamarádkama na kafe ,kadeřnici plánuju na příští týden páč 24 máme vítání občánků tak abych byla krásná maminka....prostě jen musím dodržovat max. 4 hoďky kvůli kojení...máme šikovnýho ta´tku vše zvládá jen koupat se bojí..ale malej se na něj i víc směje jak na mě!! hajzlík!!
15. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
Krásné dopoledne :slight_smile:
Tak my jsme spinkali celkem dobře, dokonce i ráno by mě Vojta nechal dýl, akorát nám nějakej blbec ořezával stromky pod oknem, to se fakt spát nedalo. Ale leželi jsme skoro do 9. Ted Vojta leží v postýlce a "povídá" si tam s hračkama :slight_smile:

Mar26 - no asi bych takovou Dr někam kopla. Ještě že budete mít změnu. My máme naštěstí kyčle v pořádku, akorát nemáme vytvořený jádra, tak mi Dr. naordinovala vápníkový tablety, tak se doufám brzy vytvoří.

Manža to s Vojtou umí, akorát kešky musím vybírat já (to je výraz z geocatchingu - takový poklad, určitě si domyslíte, co to je :grinning: :grinning: ) a to krmení musíme dopilovat. Babičky máme daleko, jedna 150km, druhá 400km.... tady ani žádné příbuzenstvo nemáme a kamarádi a známí chodí do práce...
15. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
Ahojky.Videa jsou naprosto užasný.Honzíček si už sám hraje s hrazdičkou a je moc spokojený.Včera jsme byli cvičit a jak doma nechce být na bříšku ,tak tam se předváděl a zvedal hlavičku vysoko.Je to malý ješita,když to dělají ostatní děti, tak on taky.Statínkem máme taky zážitky.Nechala jsem je jenom v autě,at na mě počkají,že koupím jenom něco k jídlu.vrátím se asi za 10 min.,manža naštvaný at ho jdu uklidnit.Prý jen co za mnou zaklapli dveře tak řev řev řev a nic nezabíralo.No a já jenom řekla ,,copak Honzíčku" a bylo ticho :slight_smile: .Tak takhle si hlídá mamku,ale nevzdali jsme to a já občas zmiznu na hodku a taka se snaží :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
ahojky, maminky :slight_smile:

Tak vidím,že nám to tu jede,ted zase nestíhám já, malej je nějaký divoký, bud pláče,že mu nejde kakání ven nebo prdíkuje a nebo pláče a chce se jen nosit, musím taky uklízet ,ale s tím prdolkou nestíhám nic moc.

S kojením máme asi už brzy útrum :frowning2: :frowning2: :frowning2: sice mu ještě občas a v noci dávám,nalitá prsa odstříkávám,ale mlíko mám takové vodnaté a spíš na žízen,nezasytí Matýska a pak stejně musím hooodně dokrmit. jenom mám dotaz na mamči nekojičky,je možný,aby 11 týdennímu prckovi nestačila na krabici doporučená dávka, malý se každé 2 hodiny málem uřve hlady, doporučených 6 dávek je málo a rozhodně mu nestačí, tak jsem dnes zkusila dát dávku místo 130 ml 180ml a on to vyžungl jak nic a pak krásně spokojeně usnul, jinak se mezi krmeními budí hlady... :unamused:
Ty dávky na bedně jsou asi jen doporučené,,,ne?
:astonished:
15. zář 2009 v 11:01  • Odpověz
Kuchy já teda s UM zkušenost nemám, ale občas mi tohle Vojta dělá taky, že má hlad nějak často..... ale nemůže to být období tzv. růstového spurtu - že se prostě láduje jak bezednej? :grinning:
S tím kojením to je blbý, nezkoušela ses poradit třeba s Dr. nebo v lékárně, jestli by se s tím nedalo něco dělat? Já občas bojuju spíš s nedostatkem mlíka než s jeho složením, ale hodně mi pomáhá čaj pro kojící matky od Lerosu, snad prý existují i nějaká homeopatika na podporu kojení, to jsem ale nezkoušela. Ovšem co je na laktaci dobrý je černý pivo, to mi pomohlo..... v rozumný míře samozřejmě :grinning:

dnes jsem nějak kantáre, chce se mi hrozně spát a ani trochu se mi nechce jít s Vojtou ven. Půjdem odpolko, teď usnul, za hodinku má jíst, tak se zatím něčeho najím i já a valím věšet prádlo.... taky furt perete? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2009 v 11:43  • Odpověz
asi jo, asi má ten růstový spurt, ze začátku měl problémy s papkáním, řval hlady, já měla málo mléka, s přikrmováním konečně začal přibírat,ale šlo to hup,najednou 4 cm a 1500g za necely měsíc , a ted jede,tlustý není a doktroka říkala,že je konečně ,jak má být, asi dohání ty hladové týdny, když nebude bachratět nezdravě,budu mu dávat kolik potřebuje,tabulky netabulky... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
kuchy jj je to možné,sousedka měla totéž..dávala pořád víc,než bylo uvedené...
já teda taky kojím a dokrmuju,ale malá zase teď ani nevypije to co má...sice taky je víc uplakaná,ale hlady to není,protože ve falšce ještě nechá.
Jestli ti to nevyblinká,že by byl přejedený,tak mu dávej to, s čím je spokojený..max.to nevypije :wink:

jirinkas tak já piju čaj od Lerrosu, nápoj od Hippu,meltu, černý pivo-nealko od Bernardu,občas malé černé alko, homeopatika je ricinus communis...pomohly jen na chvilku a prostě s tou produkcí nehnu a nehnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kuchy a máš i to zadní vodové? Já teda když odstříkávám,tak ze začátku je to fakt to na žízeň,vodové,ale to zadní je pak hezky bílé,tak že ve finále je třeba těch 60ml odstříkaného lepší jak nutrilon :grinning:
15. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak jsem se tu včera vychloubala spaním a dostala jsem co proto... :sweat_smile: Josefínka večer nechtěla ani mrknout očima, natož aby zabrala... Já jsem krapet vytuhla už u House, když jsem jí kojila... Nakonec jsem se dostala do postele až před půlnocí... No a klasika, budíček v pět, uf... Je pravda, že před 2 týdny bych naopak jásala nad takhle dlouhým spánkem, ale když ono se tak hezky zvyká na delší :grinning:
S tím kojením jsem taky měla jeden čas problém, měla jsem pořád pocit, že mám málo mléka, malá pila hrozně často... Asi jsme si prošly tím růstovým spurtem, protože teď je to zase v pohodě. Nemusí pít každé 2 hodinky, někdy je to i po delší době a prsa se mi taky občas tak naplní, že beru odsávačku, abych si trošku ulevila...
Téééda, teď jste mě navnadily na toho kadeřníka, už bych taky potřebovala zkulturnit... Nebo si prostě nějak zvednout náladu a udělat ze sebe zase babu :grinning: Chtěla bych si obarvit hlavu, prostě nějakou pořádnou změnu :grinning: , ale nevím jestli vůbec můžu, když kojím... Víte o tom něco?
Jinak vítání občánků se u nás zatím nekoná, jsem zvědavá, kdy to bude...

mar: Pepinku jsem měla v bříšku KP a ještě k tomu měla nožičky natažené až u hlavičky, tak asi proto :frowning2: hledala jsem na netu, co píší jiné maminky a peřinku nosily i půl roku :frowning2: No, jsem zvědavá na tu kontrolu. Jéžiš! my jdeme už za týden! Teď koukám do kalendáře, chtěla jsem napsat, že jdeme až na konci září... teda ten čas mi nějak utíká a ani nevím jak :astonished: Držím vám palečky u nového doktora a taky ať se to brzy zlepší! U nás doktorka nepříjemná nebyla, to ne... ale brali to jak na běžícím pásu, řekla bych bez kouska citu... takže jsem se tam ani nestihla na nic zeptat a byli jsme venku... Už v porodnici jsem dostala A4 papír s datem příští kontroly, tak jsme teda šli do nemocnice, tam nám pak připsali ten denní nález a datum příští návštěvy...

pehaka: ještě jsem zapomněla napsat, že jsem celé těhu tajně doufala, že se malá otočí hlavičkou dolů... (hrozně jsem totiž nechtěla sekci) tak i proto jsem z legrace říkala, že když se otočí, bude to Terezka, když ne, tak Josefínka... :slight_smile: no a míma se neotočila, takže si vlastně jméno vybrala sama :grinning: jo a viděly jste film "Někdo to rád horké"? Hlavní postavy jsou Josefína a Daphne... Všichni z okolí si z nás dělají srandu, že moc koukáme na telku :grinning: Máme totiž pejska jménem Daphne... Takže ty naše holky budou asi bezva dvojka :wink:
15. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
mar26: jak kdy, včera jsem odstříkala úplně do mrtě a bylo to jen takové slabě bílé,to přední vodové mám hodně a toho výživného bílého málo,z obou prsů odstříkám jen 100 za 4 hodiny i déle :frowning2: jsem na nic, ani mlíko neutvořím ,pro své dětátko...hrozně mě to štvě :unamused:
15. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
kuchy neříkej že jsi na nic..taky i po 4 hodinách z obou dám tak 100 dohromady..já už si to ořvala dávno..na příkrmu je od 2 týdne.
Mě to taky štvalo,ale nic s tím neuděláš no...já pro to dělala a dělám fakt co jde a stejně výsledek nula...hlavně že má ode mě trošku kvůli ochraným látkám a zbytek má holt v Nutroši..sice to leze do peněz,ale stejně bych chtěla kojit tak půl roku,už kvůli jídlu..možná toršku sobecké :sweat_smile: ,ale chybí mi hodně zeleniny,mohla jsem jí na kila a taky chci začít cvičit a dát se víc do kupy

martul tak držím pěsti na KO a fakt ten čas s prckama hrozně letí co, Naty budou v pátek 2 měsíce,mě včera ta Dr. právě taky říkala,že někdo ty třmínky má třeba i půl roku, ale běžně tak 3-4 měsíce..no nějak to musíme zvládnout
15. zář 2009 ve 14:48  • Odpověz
Kuchy jak na nic. Holt každému to nejde, naštve to, ale pokud se s tím nedá nic dělat, tak to přes koleno nezlomíš. Úplně nejdůležitější přece je, abys měla zdravé spokojené mimčo, kojení nekojení. Já taky vyrostal na sunaru a prý vypadám normálně :grinning: Konec konců občas míváme taky krize, kojím třeba i co hodinu přes den a proto je Nutrilon v pohotovosti už od příchodu z porodnice.

Martulik barvy bych se nebála, nakonec taky jsem si nechala udělat melír. Ale je pravda, že to člověka trochu povzbudí a je to super odpočinek. Drobet mi to zvedlo náladu ohledně mého zevnějšku, připadám si jak mamut, tak aspon slušný vlasy. Ještě by to chtělo manikůru, pedikůru a kosmetiku.... :grinning:

Na vítání občánků se musím nějak přihlásit, nebo pozvou sami?
15. zář 2009 v 15:15  • Odpověz
Ahoj holky,
muzu se k vam taky pridat? Protoze mi hrozilo, ze budu mit taky racka, sem tam jsem mrkla i do vasi diskuse, co jste meli v sekci tehotenstvi. Pak se vam deti rodily a jsem jsem si taky strasne prala mit uz tu moji rozarku u sebe. Nastesti vydrzela do terminu a narodil se nam lvicek ve 40+3tt :grinning: Mela jsem tehu cukrovku, takze jsem se hrozila, jaky to bude macek, ale nastesti dietka pomohla a mala mela jen 3,03 a 48 cm.
Ted rosteme svou rychlosti, ve 2. tydnech jsme meli 3,35kg, dr. byla spokojena, pristi tyden jdeme na 6.tydenni kontrolu tak jsem zvedava, ale miry vasi deticek urcite mit nebudeme... bude to hubenoura po me :grinning:
Jinak mala je uzasna :dizzy_face: spinka a papka uplne v pohode. Pres den kojim po cca 3-4 hodinach (na jidlo ji nebudim), v noci da i 5 - 6 hodin. Dr. rikala, ze budit v noci nemam, ze se ozve sama. Takze treba dnesni noc byla uplne uzasna, mala bastila v 19:30 a pak az v 0:30, proste parada.. :dizzy_face:
Prdiky mame obcas, ale zvladame je zatim uspesne bez kapicek. Kakame neustale a dost, blinkame taky - to me trochu trapi - patrime totiz mezi ublinkavaci ratolesti - po krmeni s ni nesmim moc manipulovat - jinak blinka, ale ublinkne mi i treba po 2 hodinach po krmeni, kdyz ji cistim zadecek a moc zvednu nozicky. Dr. jsem to rikala, ze pry je to v pohode, ale presto.... :fearful: Jake mate vy zkusenosti s blinkanim???
15. zář 2009 v 15:17  • Odpověz
Po delsi dobe se zase hlasime s nasi racici:slight_smile:.
Kuchy neber to tak tragicky. Ja mam taky porad pocit, ze mam malo mlika i kdyz mala pribyva okolo 300g za tyden, ale myslim, ze ji to nestaci, protoze od asi 5 vzdycky hodne breci a chce byt porad u prsu a pres den kojime, kdyz ji neudrndam v kocarku, tak za 1,5h, v noci po 3-4 hod. Brala jsem ricinus, melta, caj, jantarovyho Bernarda(tak 1denne) stejne jako mar...vypiju tak 4-5l tekutin a kdyz jsem zkousela odstrikat tak jsem za 3hod mela z obou prsu tak 80:frowning2:(teda pred tim ricinem, ted jsem to dlouho nezkousela).
Dnes jsem ji dala v pul 5 100ml nutrilonu AR a spi jak zabita. Chci vyzkouset jestli opravdu nema hlad???.

Joan my taky takhle blinkame...teda spis jen ublinkavame. A navic se ji mlicko vraci jen do krkcu, casto si po kojen krkne, pak ublinkne a pak ji zacne skytavka s tim ze je slyset a videt jak se ji to vzdy nahrne nahoru a zase zpatky a nekdy se i rozbreci(asi je to neprijemne). Myslim, ze je to slaby reflux, ale zlepsuje se to, co je vetsi, tak s tim zatim nebudem nic delat. Zkouseli jsme davat nutriton, ale ten ji hrozne zaplacl a pak nepila.

Jo a taky kakame tak za 3-7 dni, to si taky rikam, jestli neni znamka, ze ma malo.

Taky jsem cetla prispevky o ryme. My tak od 4-5 rano jakoby chrcime(jako kdyz ma rymu) a prevaluje se a bruci, tak nevim, co stim. Dr. rikala at si toho nevsima, ze ji mozna trochu boli brisko. Ona 2 min spi, pak se zakrouti, zabruci, ale nebreci ani neotvira oci a takhle porad dokola treba 1-1,5h. Ale ja vubec nespim a bojim se, ze se poradne nevyspi ani ona. Mate s tim nekdo zkusenost?
15. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
joan malá moc neblinká,ale někdy když jí brzy po koju položím na záda,tak pak vidím,jak se jí to nahrne zpátky,tak rychle zvednu,no a někdy při odříhnutí se jí to navalí zpátky..ne vždy a taky někdy dostane škytavku a to jí třeba trošku vyletí jako brisalkova annička. Ale nemyslím si,že by to byl reflux,tím že to není po každém koju...

brisalek že by fakt hlad? Je to věda to kojení že? škoda že není někde odměrka kolikk ty děti z prsa vysosonou.Mám sice kojo váhu,ale už nevážím,jen tak 1-2x týdně nahatou večer...před a po koju mě to neba,prostě pokaždé krom noci namíchám 90mll nutroše
Jinak taky někdy Naty kaká ob den, někdy jednou za 3 dny,u zcela kojených dětí nemusí třeba těch 7 dní jít...mléko je úplně ztravitelné. UM zase dělá kakání tužší,tak je to těžší vytlačit...tak taky někdy nejdou kvůli tomu dýl.
15. zář 2009 v 17:43  • Odpověz
jee ahoj holky mi mame nove tema jo??ja tady ted tyden nebyla tak mam co dohanet :slight_smile: ale docitat 140prispevku se mi fakt nechce :frowning2: tak to jen projedu
15. zář 2009 v 19:50  • Odpověz
tak s blinkáním máme problém taky. Zkusili jsme snad všechno: zvýšenou polohu v postýlce, během kojení dáváme aspoň 3x odříhnout, kojíme tak, že má hlavičku výš než bříško, po kojení pokud možno žádná manipulace. Začal s tím cca ve 4.týdnu, do té doby občas ublinkl, ale pak začal házet šavle, i třeba 1-2 hodky po jídle. Docela mě to vylekalo, tak jsem ho naložila do kočáru a jeli jsme k doktorce, ta nám poradila Nutriton.
Nejdřív jsem mu ho dávala před každým kojením - míchala jsem to s odstříkaným mlíkem, protože to nechtěl s vodou, jak je to v návodu. A kmíme lžičkou. Pak jsme měli celkem velkou krizi s kojením, byla jsem ráda, že ho nakrmím, natož něco odtříkat.... tak za velkého odporu přišla na řadu kaše s vodou. Ale naučil se to, sice u toho občas pláče, ale už to nejsou takový galeje :sweat_smile:
Ted už to dávám tak 2x-3x denně, on po tom ublinkává stejně, jen trochu míň.... už jsem si na to zvykla, hodně času doma má holt bryndák, jen dneska jsem ho 3x převlíkala, jak ho někde položím, tak mu pod hlavu musím dát plínu, abych neměla vše poblinkaný.

Kadí někdy 2x denně, někdy jednou týdně. ale teď se naučil, že se nasomruje ke mě, já si s ním sednu na křeslo a posadím si ho na klín - teda spíš do pololehu, opře se o mě, přitulí se a za chvilku je slyšet špluch do plíny a cítit teplo v klíně :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz
Jeudi, ahooj! kdepak ses toulala??? :wink: co Jiříček, jak rostete?? nezlobí tě? :dizzy_face:
nové téma, už nejsme v těhotenství :grinning: a kolik nových ráčků a lvíčků :dizzy_face:

Asa, videjko je krásný :dizzy_face:

Peha, Pavlik se mi taky po půlnoci ted poslední dny budí po dvou hodinách, dneska po třech a pak se ještě dlouho mrcasí, tak spim tak na půl vočka a dospávám přes den :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jajulinka, koukam, že jsi taky z CB, kam chodíš s prckem cvičit??

jinak mě říkala dr, že pokud dítě nezvrací obloukem (Pavlík jednou tak zvracel, brutálně se přepil), tak je to okej..pokud mimi blinká víc, tak dělat ty antirefluxní opatření (postýlku podložit v hlavový části,kojit, aby hlavička dítětě byla výš než nožky, ten nutriton atd) ono se to, jak porostou spraví :slight_smile:

Jirinkas, story s tatínkem, který nenakrmil mě taky pobavila :grinning:

hezký večer!
15. zář 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahojte my jsme dneska neměli moc času měli jsme lítáníčko a zítra taky....ráno jdu na cvíčo a zařídit rodičák a taky jsem našla super obchůdek kde mají oblečení od Naf naf a je to tam levný tak to jdu obhlídnout :grinning:

Tak já malýho plně kojím...celej život jsem měla malý prsa a tak jsem se děsně bála kojení :confounded: ale jde to samo :slight_smile: mlíka mám jak kráva milka ale nikdy jsem ho nezkoumala, ale je asi moc mňam malej kyne jak knedlík :grinning: ale všem nekojičkám..hlavu vzhůru...co je blbý tak to jsou ty peníze, ale já kojená nebyla vůbec a myslím že ochuzená o nic nejsem....prostě se z toho dělá zbytečná věda.... :zipper_mouth:

no a s tím chrčením to máme taky..Dr říkal že to nic není, že jen jak má rýmu a pak jak saje tak se mu v krku udělá hlen ze soplíku a mlíčka..a ten buď spolkne nebo vykrkne...někdy to trvá, ale u nás ho spíš vykrne..jinak neublinkává jen občas když se třeba přepapká nebo ho rychle zvednu..

a kakání...my jedem každej den teď dva dny nic a to byla v noci nálož až se z toho chtělo blinkat mě... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz
Ahojík inna jeudi...kde jste se toulali??? co prckovnící vše OK??? a joan..vítej..čím víc tím líp.. :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz
Ahoj peha :wink: jojo prcek je ok, jen je nenažranej..cvalouš jeden :grinning: zejtra jdeme na šestit.kontrolu, tak jsem zvědavá, kolik zase přibral :grinning: Kolik měl Sebík v šesti týdnech? oni jsou si ty naši prcci podobný s těma váhama :grinning: ale Asa s Fildou asi vede, co? :grinning:
15. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
Peha, pamatuješ na voňavku od NAF NAF Graffiti?? taková vanilková..dávali k tomu ještě přívěšek se srdíčkem, ja to hrozně musela mít :grinning: tak si mi to uplně připomněla..bylo mi asi 14 :grinning:
moje švagrová ma taky malý prsa, a to docela dost a kojila do 6 měsícu plně a nebyl jedinej problém..ale taky se bála, že mlíko nebude :unamused: je to uplně jedno, jaká je velikost kozí :grinning:

ja byla od dvou měsíců taky na UM, mamka studovala, tak to jinak nešlo, kombinovala MM s UM, jenže časem právě timhle o svoje přišla uplně..a prej se to tenkrát jmenovalo Feminar..a nebyla jsem krom pár nachlazení nikdy nemocná :wink: tak nezoufejte! :wink:
15. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
a to dneska jsou ty formule na výrobu UM taky uplně někde jinde, než před pětadvaceti lety :wink: tim líp
15. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz
Ina..jojo pamatuju..... :grinning: a vede as s Filouškem ty měli v 6 týdnech 6 kilo :grinning: my měli 5570 a 60 cm..je dlouhej jak špageta :grinning: :grinning: a to jsme byli na kontrole ve čt a v pá mu bylo 7 týdnů....jo a skvěle se tam zesral :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..no máme tady všechny ty klučíky pěkný cvalíky... :slight_smile:
15. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz
a přesně tak na kojení nesejde..hlavně že jsou děti spokojený :slight_smile: moje máme mlíko vůbec neměla..v porodnici mě kojila cizí paní a doma mě kojila flaška :grinning:
15. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz
Peha, no tak to netrumfnem ani Sebíka natož Fildu :grinning: :grinning: protože minulej tejden měl rovných 5 kilo a že by přibral přes 600 za týden, to hehrozí :grinning: ale možná aspon na výšku :grinning: to jsem mu já sama naměřila 61...taky nechápu, co nám to roste za dlouhána :stuck_out_tongue_closed_eyes: budu muset overálkům ustříhat nohavičky, ze všech mi vyrostl a neměl třeba ani jednou na sobě :angry:
15. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.