• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky všem,
tak jsem koukala na tu reportáž o létání miminek a je to HROZNÝ. Nechápu jak to někoho může napadnout a ještě víc, že na to někdo chodí. Chuděrky miminka. Říkali tam, že nejmladší mělo 3 týdny - když si představím, že si ještě ani pořádně nezvyklo, že je na světě a dělají s ním tohle. Je mi z toho úplně zle od žaludku.
betty: máme stejný problém u oblékání, taky se to Raďovi nelíbí. Je vždycky oblečený jak cibule. Už se těším až bude jen v bodyčku a budeme moct jít ven...no ale to si ještě počkáme.
Jinak malej si už pomalu sedá, je to tak týden. Nejprve se přidržoval obouma ručkama, ale teď už jen jednou. Pořád se staví na kolínka, ale zatím se jen plazí.
8. únor 2010 v 15:01  • Odpověz
Ahojte, dlho som tu nebola, snazila som sa vsetko docitat.

kuchy, gratulujem!!! Myslim, ze uz sa aj celkom tesis, keby to vyslo, nie? Ja som este nedostala ani len menzes (este kojime) a pri tej nasej frekvencii to asi ani nehrozi :grinning:

Ked ste tu pisali o tych manzeloch, jedna z vas to vystihla - ako na hupacke, raz dobre, raz horsie, nieco mi vadi a aj ked sa o tom bavime, vsetko ostane vzdy rovnako, tak neviem. Inak je to dobry chlap, mozem sa spolahnut, ale nejak si lezieme na nervy... :confounded:

to lietadlo s detmi je hrozne, to fakt nepochopim
8. únor 2010 ve 23:34  • Odpověz
Ahojky,
napsaly jste toho hrozně moc.

Lítání, HRUZA, úplně se mi z toho chce brečet. Nevím, co to tomu dítku dává, když to tedy rozhodně není napodobení ničeho přirozeného. Navíc u toho ta miminka pláčou, nechápu, jak to ty matky dokážou dělat. Fuj, ani jsem se na to nedokoukala. HNUS!!!!!!!!
Jednou mi něco podobného ukazoval brácha na synkovi a já měla o něj takový strach a to nebyl moje dítě.

Květulce se moc do příkrmů nechce, nějak mi to bojkotuje a chce pořád jen mlíčko. Už vydrží stát bez držení, tak čekám, kdy se rozejde a zkusí krok.
9. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
Ahoj holky,
je mi úplně do breku, jsem hrozná matka. Malému rostou zoubky a asi ho to vždy dopoledne hodně bolí, pořád si strká prstíky do pusiny. Vždy chodíval spát tak kolem té desáté dopoledne, ale včera nemohl zaspat, tak jsem šla s ním ven, venku usnul až před jedenáctou a dobrý. Ale dnes, ráno si krásně asi hodinu hrál a pak začal být protivný, pořád se šudlal, tak jsem ho po té desáté zkusila uspat a on pořád plakal. V postýlce, v naší posteli, v kočárku...prostě nikde nechtěl být. Už jsem to pak nevydržela s nervama a hrozně na něj zakřičela. Pak jsem se mu za to strašně omlouvala. Nevím co to se mnou bylo, vím, že za to nemůže, že ho ty zoubky bolí...Teď usnul asi vyčerpáním.
Je to ten nejhodnější chlapeček. Nevím co to se mnou je. Nemám tu ani žádnou spřízněnou duši se kterou bych si popovídala.
9. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahojte, tak prvotní šok už opadl :wink: , vím,že těhotná :slight_smile: jsem a teď už je to na miminku,jestli s námi zůstane :grinning: . u dr jsem zatím nebyla ,stejně je brzo,ale je mi špatně, nemůžu nic jíst, pořád bych zvracela, tak je asi tam,kdy má být, dokonce jsme to řekli i mé mamce a tátovi, ti to každý se svou rodinou už zapíjel :sunglasses: i,at je zdravé a dnes to manžel musel říct i tchýni, má přijít na návštěvu a když uvidí,jak mi je ,poznala by to stejně.... to bude poprava....

jinak všem moc děkuji za podporu, neplánovali jsme to,ale postavíme se k dané situaci zodpovědně. :wink:

spiraea: chudák,ale to se stává, jsme jen lidi, já jsem jednou na Matyho taky zvýšlia hlas, prskal na mě schválně jídlo a vztekal se,ale jen se lekl a nic si z toho nedělal, ted vždy odejdu vedle, napočítám do 10 a vrátím se jako hodná maminka....nic jiného mi nezbyde,tza chvilku budu mít prcky 2 A jen jedny nervy... :grinning:
Dej mu něco na bolest, bud sirupek nebo čípek, at se netrápí a odpočine si.
9. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
Ahojky,
spiraea: já taky myslím, že pro jednou se nic nestalo:wink: malý to už zapomněl neboj...

kuchy: tak snad budou nevolnosti jen ze začátku :wink: myslíš že tchýně nebude mít radost?

Jinak Lili už vykoukl i druhý zoubek a umí krásně pít z hrníčku, tak jí tak jednou denně dávám mlíčko do něj, podle toho kolik odstříkám, jak ho vidí, tak už natahuje ručky a chce pít :slight_smile: no a máme teď období, kdy by se nejraději pořád chovala u maminky, vždycky se opře o moje ramena, vystrčí zadek a hopsá :grinning:
9. únor 2010 v 15:18  • Odpověz
Ahojky,
j.kriv, kuchy: moc vám děkuji. Jak se Radeček vzbudil, tak byl jak sluníčko. Vím, že si to nepamatuje, ale moc mě to mrzí. Asi je opravdu lepší jít se někam zklidnit. Ony ho ty zoubky bolí asi jen v to dopoledne, protože jinak je celý den moc hodňounký.

kuchy: moc tě obdivuji. Ale ono asi nic jiného nezbývá. Hlavně přeji ať je vše vpořádku a tolik tě netrápí ty nevolnosti.
j.kriv: úplně vám ty zoubky závidím, už aby na nás taky něco vykouklo. Zatím tam má jen malinkou špičku. Jinak Ráďa moc pít z hrnečku neumí, spíš ho žužlá. Ale časem se to určitě naučí.
9. únor 2010 v 17:05  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes jsme spapkali nasi prvni mrkvicku!!! :slight_smile: Je to milacek, krasne papkal, nestacila jsem valit oci, kolik toho snedl. Myslela jsem, ze si vezme par lzicek a potom dokojime, ale snedl toho tolik, ze jsme ani nedokojovali a o dalsi papanicko si potom rekl az za dve a pul hodiny, tak mel urcite dost. A ani neblinkal. No mam z toho ohromnou radost! :dizzy_face:
Mam tu koupenou organickou mrkev, brambory a petrzel, tak zitra zkusim mrkev s bramborou.

Mam koupenou i ryzovou kasicku, co se micha s mlikem, protoze jsem zjistila, ze dokazu docela hodne odstrikavat. Chtela jsem se vas zeptat, mam mu uz od ted delat vecer tu kasicku, nebo s tim mam par dni pockat, kdyz jsme teprve dnes s papanickem zacali?
A jeste jeden dotaz - na te kasi je napsano, ze se ma pripravit s mlekem, jake bezne pouzivame, coz je materske, ale pry ma byt zahrate, to mam jako to odstrikane mliko ohrat? To mi prijde dost divne...

Spiraea - z toho zakriceni bych si pro jednou nic nedelala, vsak takhle nerves porad, a to by musel mit clovek nervy ze zeleza, aby ho nikdy nic nevytocilo, i kdyz je to tvorecek, ktereho clovek miluje nejvic na svete, tak holt se nekdy neudrzi....
Ja obcas mam taky nervy na pochodu a musim si pocitat do desiti pro uklidneni, vsak to by ani nebylo normalni, aby clovek vsechno zvladal s usmevem na tvari.... hele, dokud s tema nasima zlatickama nezacneme "letat", tak jsme porad dobre matky :wink:

Je, holky, jeste jeden dotaz, pripomnela mi to J.kriv, jak chvali Lili, ze krasne pije z hrnicku :slight_smile: - my jsme hrnicek jeste nezkouseli, to se s tim zacina uz ted, aby se na nej to mimi zvykalo, nebo uz je vylozene potreba, aby pilo i neco jineho nez mlicko a melo by vypit nejake urcite mnozstvi tekutin denne?
Prominte, ze se ptam jak tatar :sweat_smile:
9. únor 2010 v 17:39  • Odpověz
autor
Kirke, já začala s kašičkou po pár dnech, kdy jsem začala se zeleninkou na oběd. Ať toho není na bobka moc. :dizzy_face: Kaši jsem taky dávala rýžovou s MM. Je dobré mlíčko ohřát, protože ta kaše ho zase ochladí a bude to akorát. :wink: A navíc rýžová kašička s ochladnutím řídne...
Hrníček klidně zkoušej po každém příkrmu. Troška tekutin kromě MM je dobrá a navíc se pomalu na něj naučí. My už používáme jen kouzelný hrníček od Aventu. Jak malý pochopil, jak sosat, tak už z něj krmí i přítel nebo babi odstříkaným MM, když jsem v práci a super... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
kirkee: gratuluju k mrkvičce :slight_smile: to je šikulka, že spapal tolik :wink: k těm bramborám, nevím jak ostatním holkám, ale mně doktor řekl, že brambory ještě nedávat, že ty až za měsíc, ale neřekl proč, jestli kvůli obsahu škrobu...? já zkusila kašičku dát včera poprvé, taky s mým mlíčkem, ale malá už chtěla moc spinkat, tak ji nejedla, ale ohřála jsem ho v mikrovlnce, dělala jsem jen ze 40ml, tak to nestálo za to ohřívat na sporáku. ale teda taky mi to přišlo divný... :sweat_smile: jinak hrníček jsem jí dala, protože jsem potřebovala jít ven pověsit plínky a byla trochu mrzutá, tak abych ji zabavila, no a chytlo jí to. prvně jsem jí to párkrát dala do pusiny a pak náhodou vysála mlíčko a od té doby si ho dá pěkně sama i si ho drží, je to roztomilé:slight_smile: myslím, že to záleží jen na tobě, kdy zkusíš dát hrníček :wink:

spiraea: no nám vykoukly teď během posledního týdne :slight_smile: neboj, bez zoubků určitě nezůstane a užijete si je ještě až až :wink:
9. únor 2010 v 18:06  • Odpověz
Dekuji, holky, tak ja s tou kasickou radsi pockam, a s bramborama taky.
Zitra mu zkusim dat hrnicek s vodou, jsem zvedava, co na nej bude rikat :slight_smile: Koupila jsem, inspirovana vami, taky ten magicky od aventu.
Mejte se pekne :slight_smile:
9. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
kirkee já bych spíš dala MM než vodu, na tu je ještě čas. když můžeš odstříkat, myslím si že je to lepší, takhle malinký ještě nepotřebuje jiné tekutiny, když je plně kojený kromě mrkvičky :wink: ale to jen co si myslím já, rozhodnutí je na tobě :slight_smile:
9. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
Jo aha, to jsem taky nevedela, dam mlicko, diky! :wink:
9. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Ahojky všem,

poslední noci je Filda úplné zlatíčko a krásně spinká, musím to hooodně zaklepat :wink: spí tak od sedmi do šesti s jedním krmením a mezitím ani nepobrekává, takže super :grinning: :grinning:

spiraea: nic si z toho nedělej, asi bylo včera něco ve vzduchu, protože Filda byl přes den také "na zabití", cokoli mu vypadlo z ruky začal řvát, musela jsem ho pořád nosit, pofňukával (asi také zuby). A u oběda už jsem to taky nevydržela a zakřičela na něj, chudák se začal úplně zalykat, tak jsem se mu také omlouvala. Občas člověku prostě ujedou nervy, nejsme ze železa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kirkee: gratulujeme prckovi k dnešním půlročním narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jinak si myslím, že můžeš už klidně do hrnečku dát i převařenou vodu nebo čajík, ma půl roku a při příkrmech už může i jiné tekutiny, takže bych mu klidně po zelenině dala pít čajík. Kaši bych dala až za pár dní. Filda jí brambory od začátku a žádný problém, jsou skoro ve všech příkrmech ve skleničkách.

Dneska jdeme prvně plavat tak jsem zvědavá, akorát se děsím, že je to od jedné hodiny a v tu dobu normálně Filda spí, tak doufám, že nebude moc unavený a protivný. Dneska jde s námi i taťka a bude s ním plavat on, protože jsem to dostala, tak jsem zvědavá jak to kluci zvládnou :wink:

Včera jsem byla u manželovi sestřenice, má ročního chlapečka a je stejně velký jak Filda :astonished: Hned se na sebe vrhli a osahávali se byla to sranda...
10. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
Krásný den,

Dnes je Radeček moc hodný, ráno si pěkně hrál a abych předešla zase řvací scéně, tak jsme šli na prochajdu, koukal ven z kočárku až z toho usnul a teď ještě dospává v chodbě.

betty: tak to jsem ráda, že nejsem sama. Ale pro příště si taky radši zajdu do vedlejší místnosti, uklidním se a příjdu jako hodná maminka. Ty zoubky teda umí pozlobit.
Jinak s tím plaváním vám závidím, taky se chystáme chodit ještě s jednou kamarádkou co má chlapečka a se kterýma se málo vidíme, protože bydlí docela daleko. Ale asi až na jaře, mám strach teď z těch nemocí.

kirkee: když jsme my začínali s příkrmy, tak jsem vždy nový druh zeleninky zkoušela 3 dny, kvůli potravinovým alergiím. Ale té brambory se neboj, dávala jsem jí zhruba od toho čtvrtého dne a má ji skoro ke všemu.

Jinak jsem se už včera chtěla seznámit s jednou maminkou, co bydlí ve vedlejší ulici.Má o dva měsíce mladšího chlapečka, už jsme se viděli v poradně a párkrát potkali na procházce. Ale zrovna když jsem se rozhodla, že jí oslovím a nabídnu nějaké společné procházky, tak zákon schválnosti je, že ji dlouho nepotkám. No třeba to nějak výjde. Bylo by supr mít tu někoho aspoň na příležitostné popovídání. Ikdyž tu znám pár maminek, ale ty už mají děti před školkou, tak to není takové jako kdybych tu znala někoho s miminečkem.
10. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
ahojky holky, jen jsem to tady rychle proletela než mi spadne signál :grinning:
spirea:vubec nic si z toho nedělej nejsi první ani posledni..mě mala někdy vytočí, když nechce spát apřitom už má oči jako vietnamec a je unavená, tak se taky někdy vzteknu a zvyším hlas....myslím, že jsem už párkrát taky křikla...ale ja raděj křiknu než abych měla rozmazleného fracka(myslím v budoucnu) :grinning: :grinning:

kuchy:moc gratuluji a doufám, že nevolnost přejde a vše bude tak jak má, držím pěstičky!!!

jinak dnes jsem cvičila s malou tady na postýlce..na zemi je hrozná zima a mala se 4x sama přetočila z bříska na zada,ale naopak nechce sama jen s pomoci.
holky a uplně mi bojkotuje příkrm..krásně papala všechno i špenát...a ted nechce vubec nic..ani kupované..a zoubky nam lezou asi taky..je taky dost protivná

jinak včera jsme byli v lazních a Adelka byla poprve v bazénku vubec neplakala a moc se ji tam líbilo...byla jsem s ni jen na chvlku 2x a pak osušila apak jsem se jen prochazeli..bylo super.
tady sněží jdu na procházku s malou už je zase nějaka nevrla..at už má všechny zoubky :wink:
pa pěkný den
zase se připojím až bude signál
10. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky,
jeste jednou moc dekuji za rady, jste hodne :slight_smile:
Tez dekuji za blahoprani, vyridim Oswaldovi :slight_smile:
Tu bramboru necham az za par dni, na dnesek mam prichystanou mrkev a petrzel. Budu par dni pouzivat jen tyto dve zeleninky a teprve potom pridam tu bramboru a dalsi...

Zkouseli jsme dat mlicko z hrnecku a slo nam to!! Je to sranda, jak takova malickost dokaze cloveka potesit :grinning:
Tak asi zkusim i vodu..
Pro zajimavost, kojenecka voda se tu vubec neresi, normalne se uz odmalicka pouziva prevarena voda z vodovodu. Kdyz jsem se ptala kde koupit nejakou specialni vodu pro prcka, tak na me valili oci, co to ma byt, ze jestli chci, tak si mam teda koupit nejakou balenou vodu, ale ze se mam na to vyprdnout, ze nejlepsi je prevarena z vodovodu.... holt jiny kraj, jiny mrav :slight_smile:
Kouknu do obchodu i po nejakem tom caji..

Betty - jsem moc zvedava, jak se bude Filipkovi libit plavani. Koukala jsem na videa plavani s detmi a vypada to nadherne :dizzy_face: , rada bych to taky zkusila, ale vypada to, ze tady u nas nic takoveho neni...
Mela bych teda ze zacatku strasny strach, ale presto, kdyby byla moznost, tak bych sla taky... ehm, teda spis bych na to naverbovala tatinka :sweat_smile: mne by napoprve stacilo na ne jen koukat :grinning:

Spiri - stejne je to zvlastni, jak skoro kazda maminka co tu je, by se rada seznamila s nejakou jinou maminkou s podobne starym ditetem, a pritom v realnem zivote je nekdy tak tezke nekoho k seznameni najit... nebo jen nekoho oslovit...
Urcite je moc fajn, mit nekde pobliz spriznenou dusi, aby bylo s kym pokecat, aby si deticky pohraly a tak. Snad tu druhou maminku brzy potkas a ziskas kamosku.
Ja bych taky o nejakou jinou maminku pobliz stala, ale nedari se :frowning2:
Jak jsem nedavno psala, ze jsem dostala kontakt na nejakou Cesku co bydli pobliz, tak to vypada, ze se setkat nechce, skoda...

Dneska odpoledne vyrazime po obchodech ( i kdyz to teda prdola dost nesnasi a pokazde v obchode nadava jak spacek :grinning: ), protoze musime zacit shanet darecky pro vsechny bratranky a sestrenicky, se kterymi se setkame pri nasi ceste do Ceska - je jich pozehnane! :slight_smile:

Mejte se krasne!
10. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj Helen,
tim me prcek dokaze taky pekne vytocit, kdyz uz je pozde vecer, ja bych spala az bych brecela, on si mne ocicka a dava najevo, ze nedozije v bdelem stavu dalsi minuty, dam mu prso, aby se mu hezky usinalo a ta potvurka mala nejen ze neusne, ale jeste se vzteka a nadava :angry: :grinning:

Gratuluji k otockam :slight_smile: vsak ono to z tech zadicek na brisko taky brzy pujde :dizzy_face:
No jo, nez budou vsechny zoubky, to si jeste uzijeme... :wink: My jeste nemame ani jeden, nejak se nam zapomnely, jsem zvedava, co bude vyvadet, az to zacne... to si asi neco vyslechnu :grinning:
10. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
Tak plavčo bylo super, Fildovi se to moc líbilo, vůbec nebrečel, ze začátku byl trochu vyjukaný, ale nakonec byl jak "ryba ve vodě". Akorát taťka si prý připadal jako blb mezi samýma ženskýma a říkankama, které tam při plavču museli povídat :wink: Dala jsem do albíčka pár fotek, tak se můžete juknout :slight_smile:

kirkee: já od půl roku také dávám převařenou vodu z kohoutku, předtím jsem dávala Tomu naturu, ale myslím, že z kohoutku je i lepší.

Jinak také by se šikla nějaká mamina se stejně starým prckem, v Praze kde jsem dělala, odešly v krátké době 3 kolegyně na mateřskou, ale teď se tam moc nedostanu, spíš vůbec... Po dlouhé době tam jedu do účtárny podepsat daně tak se alespoň chvilku uvidíme. Jinak nad námi a vedle ve vchodě bydlí manželovi sestřenice, mají starší děti, ale teď mají druhé, jedna ročního chlapečka a druhá 14 denní holčičku, tak až budou větší tak si alespoň bude mít Filda s kým hrát...
10. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
Betty, fotky jsou krasne, to jsou pane dva neohrozeni plavacci! :wink:
Jak mas v albicku tu fotku na kolinkach, tak to presne ted zacal Oswald delat taky, jsem zvedava, co se z toho vyvrbi... :slight_smile:
10. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
kirkee: to jsou, byla to prča je pozorovat :grinning: :grinning: já jsem také zvědavá, zatím na ně jenom vyskočí a dál neví co s tím, tak pak většinou kecne zpátky na bříško...
10. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
Ahojte, s tymi kamoskami ste to vystihli. Taka partacka na prechadzky by sa hodila, ale nikto s podobne starym babatkom tu nie je, resp. nepoznam. Na poslednej poradni som stretla jednu mamicku a tiez som rozmyslala, ci ju oslovit, ale kym som sa rozhupala, isli sme dnu.

Chcem sa opytat, ci niekto nema skusenosti s vyrazkami na zadocku - maju bielu hlavicku. Trapime sa s tym posledny tyzden, pritom plienky aj krem, vsetko ostalo take iste. Mala nema inak zapareniny, pravidelne ju natieram kremom. Dik.
10. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz
ahoj,
beatrice: malý to měl nedávno taky, je to asi z toho zimního nabalování, zaparený nebyl nikdy, pomohl nám sudocream....

Náš malý už válí sudy,leze a chodí i v chodítku...jen v sedu vydrží jen chvíli a pak udělá hají....
A byla jsem u dr a mám potvrzené těhu v děloze a průkajdu :grinning: :grinning: :grinning: tak je to v pytlíku a budeme asi 4.
11. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
kuchy moc gratuluju,přiznám se že i trošku závidím,my už další mimi neplánujeme,už je nás dost,a ještě řeším problémy a dluhy po BM,ale jsou chvilky kdybych si dala říct

beatrice taky tu nikoho nemám a neznám,ale v poradně se neostýchám a pokecáme,jenže jsem vždycky narazila na maminku co je z další dědiny,tak to zase není na procházky

Mareček pořád jezdí v hlubokým kočáře a že by se snažil nějak nakukovat ven se říct nedá-vždycky usne,a s převalováním a lezením jsme na tom pořád stejně,ale zato už se naučil dělat paci paci,a místo toho aby si sedal za ruce,tak to bere rovnou do stoje
11. únor 2010 v 11:48  • Odpověz
Ahoj holky,
po několika dnech jsem vás konečně dočetla.

Spiraea: Marťa bývá taky plačtivý vždycky dopoledne, tak jsem si říkala, že asi zase zoubky. Mívá tyhle breky vždycky ve vlnách pár dnů. Dneska úplně plakal jednu chvíli, tak jsem se mu tam koukla a už vykukuje zoubek neposedný. Vždycky dopo po kojení usne a pak je zlatíčko, takže to máme podobné.

Kuchy: super, taky gratuluju k tomu malinkému, které nosíš

Jinak Marťas se otáčí už i z bříška na záda, ale většinou spíš, když se natahuje za hračkou, tak se skulí. Dneska jsem odešla vedle do ložnice vyvětrat a najednou slyším brek. Letím tam a M. leží na zádíčkách na koberci vedle deky, tak se mu asi zase povedlo překulit a vylekal se nebo bouchnul. Pak pobrekával kvůli těm zoubkům a až kojení zabralo.
Zrovna už podruhé vychrupkává, pak si dáme asi zahradní zeleninku od Hami :slight_smile:. Předevčírem krmil taťka, tak to ho bavilo, včera mamka, úspěch byl menší :slight_smile:. Taky mám kouzelný hrneček, dostali jsme od ségry k vánocům, dávám do něho vodu, taky převařenou z vodovodu. Včera už vypadallo, že ho jenom nežužlá, ale že se i napil, ale není to nic moc, sotva pár mililitrů. Takže po jídle dokojujem, ale někdy chce až třeba po hodině od jídla.
Na kolínka jde, ale ještě moc neleze, jaksi se otáčí kolem osy a překuluje. Na nožkách je pevný, sám se staví, když ho zvednem.
No už je vzhůru, tak zatím
11. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
V neděli večer na mně sedla jakási střevní chřipka asi, šlo to horem i dolem. Kojila jsem dál, naštěstí jsem byla jenom druhý den slabá a pak už v pohodě, takže dvoudenní záležitost. Měla jsem obavy, co M., ale dobrý. Nebyla jsem nemocná snad několik let, tak mě to nějak dostalo. Pár dní předtím mi praskl koutek a minulý týden jsem měla aft, takže mi asi pochyběl B vitamin. Sem tam si vemu vitamin, ale, není to nijak pravidelné.

Budete si na jaro, léto pořizovat někdo nosítko na záda pro prcka na chození na výlety? Nevíte, jaké je dobré?
11. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
pikitko: my máme manducu, jsem s ní moc spokojená, mám i šátek, ten jsem používala když byla malinká. původně jsem přemýšlela, že na výlety atd pořídím krosnu, ale v nosítkách mají děti líp umístěné těžiště, takže se tolik nepronesou. jinak nosím v ní i teď v zimě a pohoda :slight_smile: je do 20-ti kg, měla jsem v ní i skoro 4letého synovce a skoro jsem ho necítila :slight_smile:
11. únor 2010 v 17:17  • Odpověz
j.kriv: děkuju za tip, šátek mám taky, ale mockrát jsem ho nepoužila, spíš na doma. Manduca je mi sympatická, ještě to proberem s manželem.
11. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
kuchy: tiez pouzivame sudocream, je to mozne, ze je to, ako je nabalena, lebo to ma vzdy rano a na noc jej davam este postolky.

Tak si myslim, ze aj nam pomaly pojdu zubky, posledne 4 dni bola trochu mrzuta a zaspala len u mna na rukach. Potierala som jej aj dasienko gelom a straaaaaaasne sa jej to pacilo. Na dnes to asi ustalo, lebo dnes bola zlaticko a zase spinkala sama.

U nas bojujeme s prechladnutim - ja aj tatino. Plny nos, bolave hrdlo, proste hroza. Mala sa zatial drzi, tak dufam, ze vydrzi... :wink:
11. únor 2010 ve 22:45  • Odpověz
pikitko my jsme si pořídili normální krosničku od zopy,má i batůžek a na naše chození je lepší než šátek,a taky nám vydrží dýl,navíc jsem si pořídila baby vak a ani jednou jsme ho nepoužili,malý v něm nechtěl být tak putoval dál-u nás vyhrály ruce-těch máme dost

beatrice100182 nám se už dobře dva měsíce chystají špičáky,jeden dva dny je M protivný a pak týden pokoj,má to pěkně nafouklý a pořád to jen trápí,ale zatím jsme ničím nemazali
12. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.