• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
ahojte....
tak my taky bojujeme , já s nevolnostmi a malý se naučil chodit v chodítku a všude to prozkoumává, musím hlídat,kam leze....šikovnej lumpík....
:slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj holky,
co se tyce noseni, tak taky planuju na jaro koupit manducu, zda se mi, ze jsou na ni nejlepsi ohlasy..

Normalne nebudete mi verit, ale ten nas pazravec vcera snedl uplne vsechnu mrkvicku, co jsem mu uvarila, plnej 250ml hrnek! Nezbylo vubec nic a kdyby jeste bylo, tak by jedl dal, no ja byla v soku :sweat_smile: Chutna mu teda maximalne. Ani jsem nevedela, ze jsem tak dobra kucharka :wink:

V obchode v miminkovskem oddeleni jsem se ptala na caj pro miminka a predstavte si, ze tu opravdu nic takoveho nevedou!
Hledala jsem i v knizkach, co jsem dostala, a vsude se pise jen o vode, takze oni opravdu davaji miminkum pit jen vodu a caj zadny.
Ptala jsem se i v lekarne, take nic. Rikala prodavacka, ze snad v nejakem specialnim obchode, ale v jakem, to taky netusila... to jsou pomery co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Mezi normalnimi caji jsem nasla plno organickych caju, ale fenyklovy ne, takze jsem koupila jen nejake pro sebe (neodolala jsem, treba organicky pampeliskovy caj - doma jsem si ho uvarila a je to fakt dobrota, uplne jak pampeliskovy med :slight_smile: ), no ale prcek holt bude odkazany na to pit jen vodu, co se da delat...
Az pojedeme do Ceska, nakoupim si vsechno tam.

Normalne jsem si tam pred porodem nakoupila v lekarne i veci do porodnice a vse potrebne v prvnich dnech miminka, protoze tady u nas jsem se v tom neorientovala, a potom kdyz jsem v porodnici vytahla sitovane poporodni kalhotky, byly z toho sestricky uplne paf, ze neco takoveho existuje a jak je to super vynalez! Oni to vubec neznaly...

Tak stejne, kdyz jsem se ptala tady v lekarne po kremu do chladneho pocasi, tak rekli, ze nic takoveho nemaji. Hledala jsem na netu a nasla jsem nejakou firmu, co dovazi jakousi holandskou kosmetiku, ze to maji v nabidce, ale postovne bylo nekolikanasobne drazsi, nez krem sam, zkratka vyslo by to strasne draho, a jeste se mi slozenim ten krem ani moc nezdal, tak jsem pozadala sestru, at mi to koupi v Cesku a posle balikem, a tak jsem konecne ziskala krem do mrazu. To jsou veci, co?

No nic, jdu varit, at se ten nas Otesanek muze zase poradne nadlabnout :slight_smile:
Mejte se krasne!
12. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Pěkné poledne,

my měli včera cestovní den, nejdřív u mě v bývalé práci, pak jsme jeli pro taťku do práce, kde jsme se zdrželi na něco dobrého na zub a nakonec jsme jeli pro babičku a zajeli ještě na návštěvu k ní. Takže jsem nacestovaná až až. Jinak Filda to zvládl úplně skvěle v autě spinkal, já zvládla cestu autem bez úhony, a i když doma už 3 den zlobí, brečí a vzteká se, tak v práci byl naprosto v pohodě, usmíval se jako sluníčko, byl hodný a všichni z něho byli nadšeni jak máme hodné miminko, joo ty děti to pěkně koulí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kirkee: to by člověk neřekl, že takové věci jako dětský čas nebo krém proti chladu tam nemají, tady to člověk bere jako samozřejmost. Jinak Filda pije jenom granulovaný fenyklový čaj, mám nakoupeno spoustu dalších čajíků sáčkových i granulovaných, ale nic nechce, v tomhle je pěkně vybíraví :wink:

kuchy: ještě jednou gratulace, teď už k potvrzenému miminku, hlavně ať všechno zvládneš pokud možno klidu a pohodě :slight_smile:
12. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
kirkee tak si kup fenykl a čajík uvař z něj-jen slabší odvar,ale já dávám taky jen vodu-stejně ji nechce,ale pořád se nám sápal po minerálkách tak dostal flašku s vodou,zazátkovali jsme ji a nedali tam dudlík a má novou hračku,dala jsem to do takové té co má díru uprostřed aby se mu líp držela,jinak asi flašky nepoužijem,už jsem šupla ty co jsem měla nový do bazárku
12. únor 2010 ve 14:40  • Odpověz
Krásný večer,

tak Radečkovi jsem dnes nahmatala takové malinké špičky zoubků, už dokonce zazvonily o lžičku. Tak doufám, že už ho to tak trápit nebude.

Jinak malej mi taky pije jen granulovaný čajík. Sáčkový vůbec nechce a vodu taky ne, to vždy vypil jen možná náhodně 5ml. Včera jsem mu teda uvařila ovocný granulovaný od šestého měsíce, co jsme dostali od známých a vypil celou stovku. Asi mu chutná. Ikdyž jsem si říkala, že mu nebudu dávat sladký čaj, což ty granulovaný jsou, tak asi polevím. Jsem ráda, že má více tekutin.

kirkee: tak to je úplně divný, že tam nic takového nevedou. Asi fakt bude nejlepší si buď čajíky vařit a nebo si zásobu nakoupit tady.

kuchy: taky mám už hodně hlídání, malej se plazí takovou rychlostí po celém domě, že úplně koukám. A od úterý už sedí sám bez ručiček, takže musíme hlídat, aby se o něco nebouchl, protože ten sed je ještě takový nejistý. Ale je sranda, jak si důležitě ke všemu musí sednout.
Hlavně ať tě ty nevolnosti brzy přejdou.

Dnes jsem znovu potkala tu maminku co už jsem o ní psala. Nejprve jsem se neodvážila, ale pak jsem jí dohnala a oslovila. Tak jsme spolu šly na procházku a vyměnily si čísla. Jsem ráda, že tu znám někoho s miminkem.
12. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
ahojky po dlouhé době,
Kirkee taky nechápu, že tam nemají nic takového,ale prej v USA je to uplně to samé..prostě to neřeší a na takové věci nemyslí..je to pro nás ale divné :grinning: :grinning: tak to je dobrý podnikatelský záměr začít něco prodávat v Anglii :grinning: (studuji bussines school-tak pořád myslím na podnikání :grinning: )

mala nechce vubec žádné tekutiny, koupila jsem i garnulovaný sladký čak od Hippu a vubec nic, dělám fenyklový čaj a dávam tam lžičku medu a to taky nechce,ale aspon 1ml do ni dostanu,ale je to boj všechno to pouští koutkem ven z pusy a směje se mi :wink:

tak jsem byli už po druhé v lázních a ted byla mala i ve velkém bazénku a moc se ji libilo-kopala nožičkama a smála se..tak jsem rada.

psaly jste tady o kamarádkách s mimi, ja naštěstí mám u nás asi 5 kamarádek se skoro stejně starýma dětma, takže super..chodime ven, děláme baby srázky atd...chodily jsme spolu i na těhu cviko a plavčo.

tatka šel vozit malou a ja šprtám,ale nechce se mi..tak zatím papa a pěkný den všem

odkaz na fotečky: http://czyzovi.rajce.idnes.cz/Adelcina_prvni_dovolena_v_Rakousku_v_Alpach/
13. únor 2010 v 15:12  • Odpověz
Ahojky,
kirkee taky hledím...to bych dřív řekla, že v Anglii jsou na tom mamči líp, ale asi dobře za to co máme :slight_smile: malému teda chutná, to je dobře :slight_smile: a já se raduju, když mi večer spapá 120ml kašičky... na oběd je to tak 80ml :sweat_smile:

spiraea: tak gratuluju k zoubkům a k nové známé s mimčem :wink:

helen máte tam moc krásně, taky bych to brala :slight_smile: ale dokončujeme barák, tak zatím není čas...

jinak holky ještě vůbec nevadí, když děti nechtějí pít čajík nebo vodu, další tekutiny kromě MM nebo UM jsou třeba až okolo 9-10měs. :wink: teď je to jenom výhoda, že budou do budoucna zvyklé, ale nutné to ještě není...
13. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mame prisernou zacpu, chudacek malej tlaci, tlaci, ale nevytlaci. Je mi ho strasne lito, drobecka :frowning2:
Od toho dne co jsme zacali davat v poledne jidylko vubec nekakal, a to ji opravdu hodne.
Hledala jsem na netu a vsude v prvni rade radi, ze je potreba doplnit tekutiny ( i kdyz, jak pise J.kriv, v clancich o prvnich prikrmech je psano, ze mlicko by jako tekutina melo stacit.... holt, u nas asi ne :frowning2: ).
Tak jsem zacala resit ty tekutiny, a jelikoz z hrnecku nam voda vubec nejede, zkusili jsme to lzickou a to nam slo krasne, vypil behem odpoledne kolem 200 ml a svete div se, vecer konecne vytlacil hooodne tvrdy bobecek (teda spis bob, dobrych 10 centimetru). Oranzovy jak mrkev.
Dale jsem se docetla, ze jako projimava zelenina se doporucuje spenat a cuketa, tak se drahy manzel vecer vydal do Tesca a oboje prinesl.
Snad mu z toho nic nebude, kdyz mu zitra tu cuketu uvarim....
Aby toho nebylo malo, objevila se nam totiz na hrudnicku nejaka vyrazka, takove droboucke cervene tecicky na plose asi 4x2 cm (jinak nema nikde nic), tak netusim, co to je, a jestli to nemuze byt reakce na tu zeleninu....?
Nevim no... kazdopadne, kdyz se to nezlepsi, ci jeste zhorsi, tak posupajdim k doktorovi :frowning2:
Jsou to ale radosti.....

Helen - fotky jsou nadherne, jak z Alp, tak z toho koupanicka. Je to libezna panenka. Obe jste krasne baby :wink:

Spiri - Radecek je sikulka, to je jasne, ze je potreba si ke vsemu dulezite sedat, vsak to neni jen tak nejaky povalec :wink: :grinning: Taky se strasne tesim, az se malej nauci sedet :dizzy_face:

Betty - tez nas co nevidet ceka cesta k manzelovi do prace, kolegove vodi ukazat deticky, tak se chce taky pochlubit, jakeho ma doma kluka jako buka ... no jo, nas hrdy tatka ... mamka kvuli nemu pojede hodinu vlakem do Londyna... vsak co bych pro nej neudela, vzdyt je nas :wink: :grinning:

Marecek - taky mi pripada, ze hrnecek je pro maleho jen zajimava hracka, ale ze by z nej mel vytahnout nejakou vodu, to uz by po nem mamka chtela moc... :grinning:

J.kriv - v jistych vecech je to tu ponekud predpotopni.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Stejne nejvetsi zahadou pro me je, proc dodnes pouzivaji umyvadla se dvema vodovody, kdyz z jedne strany umyvadla tece ledova voda a z druhe strany horka (skoda, ze tu neni smajlik tuk tuk na hlavu). A clovek si budto muze jednu ruku spalit a druhou zamrazit, nebo se musi umyt tak, ze rukama rychle kmita mezi obema kohoutky.... fakt genialni vynalez :grinning:

Holky, mejte se krasne, krikloun uz zase nespi a domaha se me pozornosti, tak se klidim. Dobrou noc!
14. únor 2010 v 00:27  • Odpověz
autor
Dobré ranko holčiny! :slight_smile:

Kirkee, my se zácpou měli podobný problém. Pak nám Dr. řekla, že ji způsobuje rýžová kaše, vařená mrkvička nebo jablečné pyré s banánem. Vše z toho staví. Doporučila dávat kaši obilnou nabo prostě jinou (a klidně i s lepkem), ovoce strouhat čerstvé, třeba jablíčko bez slupky s banánkem a zeleniny střídat + brambor. No a ty tekutiny. A máme klid. Hovínko jako podle příručky... :dizzy_face:

Heli, krása! Už se také těším, až někam vyrazíme. Aply jsou nádherné! :dizzy_face: Navíc máme tady na severní Moravě právě nejhorší vzduch, takže si tam ten čerstvý užívejte do zásoby... :angry: :wink:

Jinak, Viki sní na oběd tak 60ml zeleninky (teď už zkoušíme i s masíčkem a bramborem nebo třeba zel. rizoto - vše skleničky) a na večeří asi 100ml obilné kaše. Nějak přes den dávám ovoce. Někdy dopo a někdy odpo. Pomaličku, žádné nucení. Někdy víc a někdy míň. No a stále k tomu kojím... :dizzy_face:

Zatím pa a mějte krásného Valentýna, kdo ho má jako svátek rád! :slight_smile: :dizzy_face:
14. únor 2010 v 07:37  • Odpověz
Ahojky, taky přeji krásného Valentýna..ja mám ráda jakýkoliv svátek :wink: slavila bych celý život :grinning: :grinning: :grinning:
Martas šel dnes na snowboard potrénovat a pak nás pozval na obídek..tak nemusím vařit a konečně spočnu :wink:

perchticka:ano s tím vzduchem máš naprostou pravdu-nejhorší v EU..snad se to počasí umoudří a bude zase pěkně u nás....my odjíždíme domu zítra, ve středu mám zkoušku a ve čtvrtek zase na týden dojedem..tak budem ještě na čerstvém vzdoušku :wink:

kirkee: ja přikrmuji malou od 5 měsíce(pořád plně kojím) ze začátku všechno super-jen banan ji udělal velkou zácpu ted ke konci 5 měsíce bojkotovala příkrm..nedostala jsem do ni nic ani moje ani kupovane a ted se rozjedla a mrkev ji zacpala taky..nemohla se vykadit a musela jsem ji poprve pomoct teploměrem :frowning2: ..protože se co pul hod.budila a kroutila(možna i zoubky...nevím)

ja dávam dopo čestvě nastrouahné jablíčko, odpo zeleninku, na svačinku zase nastrouhané jablíčko a večer kaši obilnou od Hippu....

špenát mala už papala muj vařený a jel ji a nic neměla,ale cuketu nechtěla :frowning2:
těch vyražek se neboj..mala měla taky někdy něco na sobě večer při koupaní a rano už nic..může to být ze zeleninky,pokud se to nezvětšuje nebo nečervená tak to neřeš..ztratí se to..je to reakce těla na jiné jídlo.

ok ja jdu připravit svačinku a pujdu asi s malou ven.tak papa a pěkný den a hodně lásky :grinning:
14. únor 2010 v 08:45  • Odpověz
ahojky holky,

tedy docist vas je opravdu prace :grinning: Muj tatinek ted vozi Kacku, tak mam chvilku cas na vas sednout a docist..

Vidim, ze vase deticky krasne basti a jsou v pohybu moc sikovne. Nase Kaculka je trosku lenoch, ale musim ji pochvalit ze se otaci na brisko jak strela, sem tam se ji uz podari i na zadicka - ale zatim to spis odhaduji jako nahodu nez umysl. Pokousi se uz plazit, porad vystrkuje prdelku a krci nozicky, jen nevi co s rukama. Je to fakt sranda pozorovat ji. Vcera pred ni muj tatik postavil lahev od piva a ta se ji tak zalibila, ze se pokousela k ni doplazit. Motivaci mela velikou, je totiz hodne zvedava a vsechno nove ji strasne zajima. :slight_smile: Moje maminka ze srandy podotkla, ze jsem nemeli utracet za hracky, nasi Cacorce totiz uplne staci flaska od piva, krabicka od susenek a letaky a teteli se blahem.. :grinning:

U nas jsme s jidlem kvuli tomu ekzemu moc opatrni. Zatim davam jen zeleninu - micham 2-3 druhy dohromady a zbasti tak 60-80ml. Pak hodne pije detsky cajicek od Lerosu - od 4. mesice bylinkovy. Za den vypije tak 100ml. Vecer davame jen nemlecnou ryzovou kasi s Nutrilonem HA. To uz zbasti celou davku 120ml. Tak uvidime, jak se to nasi zizalce projevi na vaze. Jinak porad kojime, hodne ve dne i noci - ma ted rustovy sprutik, tak basti o106!! V noci i co 2 hodiny. Jsem desne zvedava, jak se jednou nauci spinkat celou noc bez kojeni. :sweat_smile:
Maso planuju od cca 7. mesice, od 8. zkusime lepek a ovoce. Vse musim konzultovat s Dr.

Zacpu Kacka miva taky, resime to jak pise Perchticka syrovym jablickem - staci cerstva stavicka vymackana - pekne ji to prozene.

Uz jsme taky zkouseli treba cervenou repu - moc ji chutnala - je sladoucka a skvele se hodi k mrkvicce, bramburku nebo jablicku.

Holky, je to mazec, v utery Brouckovi uz bude 6 mesicu!!! Utika to jak voda a opravdu kazdy den me necim novym prekvapi. :wink:

Vsem preju krasneho Valentyna, hodne lasky a zdrave a hodne deti. S manzelem jsme se uz tyden nevideli, dneska pro nas prifrci tak se moc na tatuldu s Kackou tesime.. pacek :slight_smile:
14. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
Ahoj holky,
u nas trapeni pokracuje ve velkem :frowning2: jednak ta zacpa, kdy chudacek tlaci co chvili jak o zivot a za cely den vylezl jeden malicky bobecek (ani s teplomerem nam to nepomaha) a ted jeste co nastalo dnes odpoledne, no neco priserneho - snedl v poledne trochu cukety a vypadalo to, ze mu moc chutna, potom jsme sli ven, krasne usnul v kocaru, ale co chvili zacal plakat a tlacit, byl to hrozny pohled :frowning2: Chtela jsem mu pomoct troskou stavy z nastrouhaneho jablicka. Jak se vyspinkal, dala jsem mu par lzicek, no vetsinu vyplival, ale neco prece jen spolkl.
Potom az v pet hodin si rekl o mlicko, tak jsem nakojila a jen co dopil, litalo z nej obloukem vsechno co snedl plus vsechno co vypil za cely den, i nosem mu to slo ven, dusil se u toho, plakal, no hrozny, hrozny!!
Manzel hned nasadil odsavacku na vysavac a ja mu vysala nosik, plna odsavacka z nej vysla. On uplne cely promaceny od toho zvraceni, ja taky komplet mokra.
Evidentne se mu ale hodne ulevilo tim vyzvracenim.
Tak jsme ho vykoupali, protoze byl cely upatlany, a po koupani se znova zacal davit na zvraceni, davil se strasne, ale uz z nej ani nemelo poradne co jit, tak jen vyzvracel nejakou vodu.
Na netu psali, ze takhle male dite se hodne rychle dehydratuje, takze se mu i pres to ma zkouset davat trosicka tekutin, tak jsem dala na lzicce trosku vodicky, no asi po pul hodine zase zacal strasne davit, drzela jsem ho vzdy na lezacku oblicejickem k zemi, aby to z nej mohlo dobre odejit a nezadusil se, no fakt sileny... :cry:
Potom az v osm, kdyz zacal plakat hlady, jsem mu dala trosicku kojenicka, ale jen asi pul minuty jsem ho nechala sat. Hrozne plakal, jak jsem mu brala prso, fakt mi pukalo srdce.
Musel si ho vzit manzel, protoze ja bych to nevydrzela :cry:
Ale nevyblinkal to!!!
Byla jsem hrozne stastna.
Potom v devet uz byl strasne unaveny, tak jsem ho vzala do postele a dala mu zase prso, ale zase jen na chvilicku a vsunula jsem mu pak misto neho do pusinky prst, tak si pocuckal prst a zaplatpanbu usnul a od te doby spinka...
Chodim se na nej co chvili nahoru divat, jestli je v poradku. Chudatko maly :frowning2:
A uz to nemuzu dopsat, mam ho tu v naruci..
15. únor 2010 v 00:04  • Odpověz
Tak noc byla hrozna, budil se co chvili a tlacil a tlacil, dalo mi dost prace ho porad uspavat, takze jsem se nevyspala skoro vubec. Ale nastesti uz muzeme normalne kojit a neblinka to, tak aspon neco....
Ted jeste, aby se konecne vykakal....
Jako ja jsem rozhodne na nejakou dobu s prikrmama skoncila, a reknu vam, ze mu je budu s velkym strachem potom nasazovat znovu :frowning2:
15. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
Jeste jsem vas docitala:
Dekuji vsem za rady ohledne papani a zacpy, az zacnu zase prikrmovat, budu velmi, velmi opatrna.....
Joa.n - u nas je to s tema hrackama podobne, nejvic ho zajimaji naprosto nehrackoidni veci, jako napr. ruzne druhy plastoveho nadobi, casopisy, mobil, ovladace na televizi, ale nej nej nej hracka je klavesnice od pocitace - my i piseme tatovi maily do prace!! A jak mu ty prsticky jedou, takova pisarka bych chtela byt! :grinning:

Mejte se krasne holky :slight_smile: , a drzte nam palce, at se konecne vykakosime ..
15. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
Ahojky všem,
Radeček právě usnul a já můžu aspoň na skok na net, protože s ním se to už nedá. Hned jak vidí, že zapínám počítač už valí k němu a sápe se za mnou, aby taky mohl psát na klávesnici.
Včera jsem mu ukazovala na pc jeho fotky, tak koukal a hrozně se smál - asi se mu to miminko tam líbilo :slight_smile:

kirkee: doufám, že brzy bude zase vše vpořádku, chuďátko malinký...muselo to být hrozný, nejhorší je to, že někdy nevíš jak mu máš pomoci.

joa.n: jo jo letí to jak blázen, před chvílí se narodili a teď už to jsou půlroční miminka...vyrostou nám před očima ani se nenadějeme.

helen: moc krásné fotečky, hned bych taky jela na nějaký výlet.

Teď mě tchýně nabízela ať s malým dojedu na pár dní k nim, je na neschopence s nohou. Sice bydlí kousek od nás, ale jako na dovču a manžel by za náma po práci jezdil. Ale stále nevím...je hodná, to jo, ale je taková generálka a to nemám moc ráda, protože kolikrát mě příjde, že se ke mě chová jak kdybych byla malej fracek co nic neví. Když se vidíme, tak pokecáme, ale prostě mi nějak vadí...no nějak k ní nemám nejvřelejší vztah.
15. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
:slight_smile: Ahojte, teda chudáčci zacpánci, si to tu čtu a tyhle problémy naštěstí nemáme, malý chodí každý den ráno po mlíčku v 6:00,ale zase posledním pár dní hodně uvztekaný a navíc bojkouje jakékoli jídlo mimo kaši,banán a jogurt, žánou polévku ani maso nic nechce, všechno plive.... :frowning2:
15. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Držíme pěsti krásným zdravým stoličkám a nezacpaným miminkům.... :slight_smile:
15. únor 2010 v 10:23  • Odpověz
Ahojky,
kirkee: teda chudáček, to musely být nervy a strach :frowning2: tak snad už to teda bude lepší, hlavně že už může aspoň mlíčko bumbat, dehydratace je hodně nebezpečná. nás to naštěstí taky netrápí, ale dávám každý večer Nestlé kaši pro dobré zažívání, obsahuje vlákninu a malá je 2x denně fest zkaděná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nedala by se tam nějaká podobná sehnat taky? my máme se švestkama, ty samy o sobě jsou proti zácpě. taky držíme pěstičky, hlavně ať se malý už netrápí :wink:
15. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahoj,
kirkee: tak hlavně ať je prckovi dobře, neblinká a vykaká se... Muselo to být asi hrozné. Jinak nás problémy se zácpou také netrápí, v Sunaru jsou probiotika, po ovoci (hl. meruňce) také kaká dobře, má to rozděleno vždy ráno po mlíčku nebo v poledne po nebo při obědě. Jinak když byl malinký tak měl také problémy s kakáním a to nám pak pomohla masáž bříška a rektální rourka...
15. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
kirkee: Myslím, že jsi psala, že Ti Malý hodně sní, možná je to na začátek trochu moc, jestlí se nepřejedl nebo nespapal hodně vzduchu mezi jídlem. Martin papá tak půl malé skleničky na oběd a často odbrkává ještě dlouho po jídle. Taky to mohla být ta cuketa, četla jsem, že se v dýni apod. špatně hlídá obsah dusičnanů, navíc má malou výživnou hodnotu- měla by se dávat společně třeba s bramborama.
Jinak M. taky někdy dost tlačí, kakal málo často i před příkrmama a jak je to hovínko teď většinou tužší, tak musí i víc tlačit, ale kaká častěji než dřív, tak co 2-4 dny.
15. únor 2010 v 16:01  • Odpověz
Holky, u nas je to porad katastrofa, ja jsem uplne vyrizena, v noci jsme byli porad vzhuru a malej ne a ne spat, uz ani nemam silu o tom psat a unavovat vas tim tady. Porad se nevykadil, jen vcera malickou kulicku velikosti hrasku... musi mu byt od tech strevicek docela blbe :frowning2:
Tak radsi neco veselejsiho.
Nacvicujem piti z hrnicku, protoze nez zacnu znovu s prikrmy, chci, aby zvladal vypit aspon trosku vody.
Vsechno plive ven, ale sem tam jeden locek prece jen spolkne.
Akorat ten magicky hrnecek od aventu nam vubec nevyhovuje, protoze z nej prece jen musi tu vodu trosku sat, aby tekla, a to naprosto odmita, tak jsem koupila hrnecek od Tommee tippee, kde voda tece mnohem snadneji, a ten nam docela zacina jit :slight_smile:
Jinak je prcek strasne sikovny, vcera zacal velmi zretelne rikat slabiku "ma" a rika ji ted skoro porad, a vecer po koupani kdyz jsem mu davala plinu, rekl "mamaba", my na sebe s manzelem koukali uplne vyjevene, bylo to krasny :dizzy_face:
Dneska jdeme zase za health-babou, tak jsem zvedava na jeji moudre rady :wink:
Za dva tydny k nam prijede na navstevu tchyne, tak ji poprosim, at mi priveze nejaky ten detsky caj, kasi od Nestle, co o ni psala J.kriv, a teprve potom asi zacneme opatrne po malickych troskach zase s papanim.
Do te doby uz snad budeme i vykakani a budeme moct zacit s cistou hlavou a cistymi strevicky :grinning:

Mejte se hezky i s temi vasimi skritecky :slight_smile:
16. únor 2010 v 09:54  • Odpověz
Dobré poledne,
kirkee to mě mrzí, že se malému ještě neulevilo :frowning2: jinak myslím že od toho diskuze jsou, aby se sem psaly i různá trápení, to přece není unavování :wink: dva týdny bez příkrmů vydržíte a snad to teda potom bude lepší. u nás asi opravdu pomáhá ta kaše, protože včera ji malá neměla a v noci se snažila vyprdět a nedařilo se jí. ty první slabiky jsou krásný, malá tak jednou řekla mama, vím že to byla náhoda, ale i tak to bylo nádherný :slight_smile: už se těším, až to řekne vědomě.

Malá tu po mě hopsá a kňourá, jdu ji dát spinkat a připravit obídek :slight_smile:
16. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
Holt je to na ty zažívaníčka našich prťat trochu záhul. Donedávna papali jenom mlíčko a najednou je to něco nového. O víkendu jsme přidali masíčko. Včera jsem mu dala krůtí se zeleninou a hrozně brká a prdí. Koukla jsem na skleničku a oni tam přidávají pórek, tak to není divu. Ale dopoledne byl zlatíčko, po dlouhé době u nás svítilo sluníčko, tak jsme byli na krásné procházce.
16. únor 2010 v 17:42  • Odpověz
Tak uz jsme doma od babizny, prcek dospava v autosedacce.
Rekla mi, ze mam normalne dal prikrmovat, coz ja teda delat nebudu, dokud se nevykadi a strevicka se nevzpamatuji z te zacpy..
Dneska tesne pred tim nez jsme odjizdeli jsem mu menila plinu a mel v ni zase kousek bobecku, uplne tvrdy jak beton.
Rekla, ze mu mam do jidla michat plnotucne mleko, rikala jsem ji, ze jsem mu tam pridavala svoje odstrikane, pry ne, pry mam dat kravske, to jsem teda nepochopila proc, a v cem by to pomohlo?
Kdyby poradila pridavat olej, tak to pochopim (ten jsem tam davala), ma to smysl, ale kravske mleko? :confused:
A na ten prujem mu pry mam davat pomerancovy dzus.... nevim no, jiny kraj, jiny mrav.... spis bych teda dala stavu z jabka, tady to resi pomerancem... Jako verim, ze kdyz nejsme nikdo alergici, ze ani jemu by z toho nic nebylo, ale prece jen...
Rekla jsem, ze jsem mu zkousela davat stavu z jabka, rekla ze ne, pry pomeranc. Ja bych teda verila spis tomu jabku...
Ja zkratka jsem rozhodnuta ted jeste az do prijezdu manzelovi maminky plne kojit a teprve az mi priveze proverene a zname veci z Ceska, teprve potom zacnu zase prikrmovat..

Malej uz mi tu skotaci za zady na dece, jdeme trenovat hrnicek :slight_smile:
16. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
kirkee: Té vaší babizně bych teda moc nevěřila. U nás se mlíko kravské myslím aspoň do roku vůbec nemá dávat.
To je fajn, že Malý skotačí
16. únor 2010 v 18:25  • Odpověz
kirkee: no já hledím...to poradila jo :astonished: kravské mlíko vůbec, dokonce by nemělo být do tří let, je tam hodně bílkovin a ty zatěžují dětem ledviny... u toho pomerančového džusu bych se taky bála reakce, ale slyším poprvé že by pomohl na zácpu :stuck_out_tongue_closed_eyes: já dokonce pořád citrusové plody nejím, i když taky nejsme alergici, ale říkám si, že pro jistotu :sweat_smile: já včera malé dala do hrníčku mlíčko co jsem měla odstříkané na odpoledne a furt se natahovala jenom po prsu, tak jsem musela předstírat že z něj piju taky a pak už pila :grinning:
16. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
Ja jsem pred jejimi radami ostrazita, uz jen cokoliv rekne ve mne vyvolava podezreni :grinning:
Na druhou stranu, divala jsem se do ruznych materialu, co tu mam doma, co jsem tak poruznu sezbirala za dobu tehotenstvi a po porodu (ruzne knizky, brozury, co jsem kde vyfasovala), a opravdu tam zminuji mleko, jako moznost, co vsechno je mozne od sesteho mesice do jidel pridavat... Tady se to fakt vede trochu jinak, docela to mate... no co, ja jsem Ceska, tak verim Ceskym radam a navodum :wink:

Dalsi vec - ty pomerance - ja naprosto chapu, proc je doporucovala. Ona je z Nigerie a tropicke ovoce je tak pro ni neco tak vlastniho, jako pro nas jabka, hrusky.
Verim, ze v zemich, kde je domovske ovoce tropicke, ho davaji detem uz odmalicka a nic jim z toho neni, ovsem my jsme stredoevropane, pro nas jsou typicke prave ty jabka. Pro nas, tak i pro nase deti, a urcite jim udelaji lip, nez nejake pomerance...

Ja kdyz jsem tu zacinala jako au-pair, pracovala jsem v rodine puvodem z Izraele a ti jedli prave jen same tropicke ovoce a kdyz uz jsem mela tech vecnych bananu, kaki, lici a manga plne zuby a chtela jsem, aby mi koupili jabka, osivali se nad tim jako nad nejakou nechutnosti, co se neda jist... :grinning:
Nakonec mi je po kratsim premlouvani koupili a chodili se na me divat, jak je jim :grinning:

Vzadu za zahradou meli ostruzinove kere obsypane obrovskymi ostruzinami, holky, neco tak nadherneho jste nevidely! Ja jsem na ne chodila a nemohla jsem se vynabazit, a jednou me ta zenska videla jak je jim a volala "proboha, nejez to, to je plevel!" :grinning:

Jdeme do hajan. Dobrou noc!
17. únor 2010 v 00:18  • Odpověz
ahojky holky, píší jen v rychlovce..ani jsem Vás nedočetla, takže se omlouvám,ale mám problem..včera jsem dojela ze školy a šileně mě začalo bolet leve prso..nemám tam zatvrdlinu ani není červené..bolí hlavně pod dvorcem a na dotek...neměla jste to některá???? nehcce se mi k Dr,ale asi budu muset, protože zítra chceme do rakouska.
myslím si že to zánět není...nebo je to počínajíci zánět:frowning2:((( fakt nevím....???????.

mala ma zase rustové období..v noci se budila co 2 hodiny..jsem KO a dnes mě čeká poslední zkouška.
díky za radu
papa Helena
17. únor 2010 v 08:21  • Odpověz
ahojky,

Helen: bohuzel nevim, neporadim. :frowning2:

My mame ted taky spruti - Kacka basti jak o zivot a jde na ni videt jak se krasne jeji hubene telicko kulati. :wink:

Krikloun breci na dece, bezim se na ni podivat..
17. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
Ahoj Helen, ja jsem to mela uz dvakrat, projevovalo se to presne takhle, mela jsem to poprve, kdyz jsme meli spurt ve trech mesicich a malej casteji pil. Bolelo to strasne, dva dny jsem s tim vydrzela kojit, ale pokazde jsem uz predem mela hruzu, kdyz jsem mela maleho prikladat k tomu bolavemu prsu. Potom jsem zkusila kojit s klobouckem silikonovym a to mi vyrazne ulevilo od bolesti a asi za tyden uz me prso nebolelo vubec, samo to preslo.
Mazala jsem to taky masti na bolave bradavky, hermankovou.
Snad i tobe to brzy prejde....
17. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.