• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Helen, jeste, jestli nemas doma zadnou mast na bradavky, tak bych si urcite nejakou co nejdriv koupila v lekarne, melo by to opravdu hodne pomoct. Pisi to i ve vsech clancich o bolavych bradavkach, co jsem kde nasla.
A jeste ten kloboucek a uvidis, ze se ti ulevi.. :slight_smile:
17. únor 2010 v 10:58  • Odpověz
Dobré ráno,

tak jsme včera absolvovali 2 plavání, tentokrát už je sami s Fildou, bylo to moc fajn. Filípkovi se to líbí víc a víc, začíná tam pěkně řádit :stuck_out_tongue_closed_eyes: akorát jsou únavné ty přípravy, přesun, převlékání, koupání sušení, které trvají dvakrát tak dlouho než samotné plavčo.... :wink: :wink:

kirkee: tak ty rady jsou tam fakt zvláštní, i když jiný kraj jiný mrav... ale kravské mléko bych malému fakt nedávala, myslím, že je spousta jiných nezávadných a zdravějších způsobů aby se vykakal. Nám vždycky zabere ovoce, kupuji ve skleničkách, zrovna dneska měl hrušku a pak to byla nálož :grinning: :grinning:

Jinak Filípek už vyskakuje na kolínka pořád už se i posunul, ale ještě vychytává koordinaci nohou a rukou, ale je sranda ho pozorovat. Vždycky si říkám jak je úžasné vidět a pozorovat jak se z toho miminka stává batole, a co potom až začne chodit a mluvit...
18. únor 2010 v 08:52  • Odpověz
Přejem hezké ranko :slight_smile: , chci se vás zeptat maminy. Máme stejně staré dítka a chtěla bych se vás zeptat jak spinkaj vaši broučci? Náš malý se totiž už 14 dnů budí každou hodinu néli půl hodinu a je to šílené. Od ledna už není kojenej. Prosím napište své připomínky.
18. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Ahoj vsem, jsme na tyden u rodicu tak nejak nestiham ani cist...jen se chci pochlubit , ze uz mame 2 zoubky:slight_smile: a lezeeme do zadu:slight_smile:.
anelka me mala stava od 4m tak 3-7x za noc, chvili lepe pak hur...dneska usnukla 20.15 a vstavala v 21.30,0.40,1.20,2.00,3.10,4.15,5.30 a pak v 6.10 uz uplne:slight_smile:
18. únor 2010 v 09:56  • Odpověz
ahojky,tak jsem zase chvíli jen četla,ale máme novinky tak se jdeme pochlubit

včera při krmení mi M řekl mam-co to bylo čertví ham je jinačí,a konečně se začal přetáčet,zato to bere hopem,sotva se přetočil,tak se snažil i lézt

anelka,M se ještě nenaučil spinkat celou noc,spí tak do půlnoci a pak co dvě tři hoďky se budí na kojo,ale dneska jsme to měli asi jako brisalek
18. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
Ahoj všem,
tak se musím pochlubit, že v úterý se mi malý poprvé postavil sám na nožky. A samozdřejmě od té doby stále trénuje. Už teď mám hrůzu z toho jak bude chtít pořád vodit za ruce...
Jinak zoubky nás stále zlobí, jsou tak na půl venku, ale v noci ho to asi pobolívá, tak se pořád budí.

anelka: my jsme od třetího měsíce na UM a spinkával krásně celou noc, jen se vzbudil na jídlo, vyzunkl flašku a hned byl tuhej. Pak jsme si ho brali do postele až k ránu kolem šesté, to se trošku začal mrvit, ale spal do těch osmi.
Zato teď. Je to i těmi zoubky, ale příjde mi, že co spinká jen 2x denně, tak spí hůř v noci. Na dnešek usl v osm, do 22 byl klid a pak co půl hodiny zaplakal, v 1 ráno jedl, pak si do 2 povídal a pak teda spal do šesti, pak jsem si ho vzala do postele a spal do půl osmé.

Holky chtěla jsem se vás zeptat jestli pozorujete na svých dětech tzv. separační úzkost. Četla jsem, že bývá kolem toho osmého měsíce. Radeček si vždy krásně sám hrál, vydržel třeba hodinu i víc, ale teď stále vyžaduje pozornost, jen odejdu za roh, tak už fňuká a leze za mnou. Pořád by se chtěl nosit. Hračky ho chvilku zabaví, ale za 10min už nemá zájem. Nevím jestli je tak rozmrzelý z těch zubů. Ze začátku jsem si říkala, že to je tím, že ho to pobolívá, ale už to trvá 3 týdny. Ale hlídala ho babička, byla jsem hodinu u doktorky a byl hodný.
18. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
Ahojky,

taky se musíme pochlubit :wink: , když už se chlubíte... Předevčírem udělala Květulka dva samostatné kroky. Prostě se pustila pohovky a celá nadšená nakročila a šup a šup směrem ke mě. Od té doby to stále zkouší, ale už se nedaří, ale je to buvol, takže ji neúspěch neodrazuje.

Tavolníku :wink: , u nás pozoruju separační úzkost už od 5-ti měsíců. Tak doufám, že to je ono a že už to horší nebude. Ikdyž teď je to rozhodně lepší, protože vydrží chvilku aspoň s tátou :unamused: . Je to prostě závislák.

Květuška teď zase chce pít 3x za noc. A kaše večer nechce. Včera jsem vyzkoušela jogurt, tak ten si vezme. Tak chci zkusit uvařit nějaké vločky, jáhly, pohanku apod. a míchat jí to s jogurtem a ovocem. Mohlo by jí to nahradit tu večerní kaši, co myslíte?
18. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Děkuji všem.. jsem ráda, že v tom nejsme samotný.. tak snad toto období brzy přejde nebo budu za chvíli k.o. :grinning: . Jinak ja tak čtu, tak máte šikovný dítka, Tomík stále nechce moc lézt, s píš se šoupe dozadu jak rak.. :grinning:
18. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
Ahojky, jak Vás tady tak čtu tak opravdu máte šikovné dítka. Ten náš lumpík nechce pořád lézt. Stále maximálně klekne na všechny čtyři a pohupuje se dopředu a dozadu - to trvá aspoň už měsíc. Jinak se odstrkuje dozadu jako rak, když se chce někam dostat, jak už tady podotkla anelka. Jinak spinkání je u nás jak kdy. Někdy spí skoro celou noc, vzbudí se jen na jedno jídlo (flašku) a pak zase usne. Jindy je to katastrofa-budí se po hodině.
Ale poslední dobou mi dělá to, že ho dám spát a přesně za hodinu se vzbudí a spát nechce - začne řádit a chce si hrát. A takhle vydrží až do půl 11. Už jsem zkoušela ho dát spát později, ale to stejně nepomohlo. Nemáte někdo s tímhle zkušenost??? Poraďte co s tím???
18. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz
Valinka: jako kdyby si popisovala mého Tomíka :grinning: . Taky se mi po hodině zbudí a někdy i dříve po 45 minutách je to šílený. Bylo mi doporučeno meduňkový čaj a prodávají ho v lékárně, prý to vypadá jako ty štávičky tak se chci pozeptat a vyzkoušet. Já jsem zkoušela už i stěhovat postýlku, otáčet hlavičku na druhou stranu než byl zvyklej a nic..
18. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
a s tím lezením máme uplně to samé.. na 4 se zhoupne hodí placáka a šoupe se dozadu :grinning:
18. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Anelka: A není náhodou meduňkový čaj pytlíkový??? Nebo myslíš takový ty klasický šťávy ve skleničkách??? To se na to zkusím teda zeptat. Hlavičku jsem taky zkoušela otáčet a marně. Když jsem ho zase nechala vyspat dříve nějakou chvilku než šel opravdu spinkat večer tak to taky nepomohlo. Ptala jsem se už více lidí, ale nikdo s tím nemá zkušenost. Moje mamka mi říká že nás dala v 7 hod spát a spaly jsme prý až do rána. To by ten náš kulihrajda nevydržel. Aspoň jsem ráda že v tom nejsem sama. :sweat_smile:
18. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
a jak dlouho už se Ti tak houpe na kolínkách???
18. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
no už poměrně dlouho, na půl roční prohlídce mi mudr. řekla, ať klidně dáme postýlku uplně dolů, protože to vypadá, že si brzo stoupne začne lézt a ono ouha nějak se zastavil. Houpe se tak už přes měsíc
18. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz
Tak to jsem na tom opravdu stejně. Když to Patrik začal dělat, tak všichni jak za 14 dní poleze a ono stále nic. :unamused:
Navíc se hnedka rozčiluje jak mu to nejde to lezení a začne hned řev. Taky si nevydrží hrát chvilku sám - to má teď zas období.
18. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
a stím čajem nevím, ale udajně ten čaj dělaj buď hotovej v lahvičce (vypadá to jako ty šťávičky, ale je to větší) a ten je namíchanej s hroznovým vínem, nebo ho dělaj prý i sáčkovej pro děti, ale to nevím jistě. To mi napsala moje kamarádka co má 9ti měsíčního chlapečka. Tak se chci taky na to zeptat a prý jí spinká celou noc. No taky jsem to slyšela od mé mamky i tchýně, že nás nakrmily a spaly jsme celou noc.. ale nechce se mi tomu věřit a nebo nám dávaly odvar z makovic :grinning:
18. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
jé uplně nás vidím.. když byl kojenej tak vydržel spinkat a i si hrát sám pod hrazdičkou a teď? Katastrofa, nemůžu pořádně ani uvařit nebo uklidit.. šílený. I když večer chodil spinkat, 10-15 min se vrtěl v postýlce a pak usnul, ale ted bez ruky neusne a ječí jako blázen když ho dáme do postýlky..
18. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
a ještě k tomu "lezení", zhoune se i na bříše a pak ječí, že se nemůže opřít :grinning:
18. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz
Ahoj holky, nezvládám moc dočítat, je toho tady hodně...
Před týdnem jsme přišli o našeho pejska :frowning2: pořád se s tím nemůžu srovnat... Bojovali jsme, ale bylo už pozdě... Navíc Josefínka má teď taky "své" období, takže to taky moc člověku nepřidá... Dva týdny jsem se pořádně nevyspala, když jsme měli ještě Dafinku, tak jsem jí celé noci sledovala, jestli je "v pořádku"... No a poslední týden se na Pepince asi začínají podepisovat zoubky. Žádné teda zatím nemá, ale na té dásničce jsou zepředu vidět bílé otlaky, navíc jí dělá hodně dobře, když jí na dásničku tlačím prstem... Zkoušíme mazat i gelem, ale stihne ho dřív olízat než jí to máznu :sweat_smile: Takže moje noci jsou ve stylu 2h spánek, 3 hodiny hraní, nošení a prostě cokoliv (už jsem zkusila i nechat chvíli plakat, ale nemám na to nervy) a pak třeba ještě 2 hodinky spánku... Dostala jsem se teď opravdu už párkrát skoro na dno :frowning2: Naštěstí poslední 2 noci už byly maličko lepší, uf...
Jo a další věc, v pondělí jsme byly u doktorky a nafasovaly jsme hromadu sirupů a kapek... Malá má šílenou rýmu (x-krát denně odsáváme, ale zatím marně) a velký kašel, ach jo... Takže, ani to plavčo nám teď nehrozí.
Jinak novinky u nás nejsou žádné velké... po prvotním "pa" a "ma" před 2 týdny přišlo "da" a "ta", no a včera "ba"... Je moc roztomilá, když si takhle žvatlá :dizzy_face: Z bříška na zádíčka se zatím stále nepřetočíme, ale ze zádíček na bříško se točí neustále! Je to hrůza, protože když jí dojdou síly, tak chytne hysterák a ještě s tím nachlazením to není žádný med... jenže jak jí otočíme na zádíčka, tak se jí to taky nelíbí... Na bříšku se točí dokola jak hodiny... a nejšťastnější je, když má výhled na telku! zrovna dnes jsme spolu fandily našim hokejistům :grinning:
18. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz
Ahoj holky,
valinka - u nas je to s tim vecernim usinanim to same, ja to uz moc neresim, proste usne treba v osm, v devet je vzhuru a evidentne uz spat nechce, tak si ho vezmu zase dolu, radime tam spolu a jdeme spat az spolecne kolem te jedenacte.
Abych ho drzela v posteli nasilim a zapasila s nim za strasneho revu a mlaceni sebou ze strany na stranu, za ty nervy mi to nestoji. Takhle usiname v klidu a ani mi to moc nevadi, jen doufam, ze se to casem nejak upravi...

Anelka - nas prcek je taky v noci vzhuru kazde dve hodiny, zacalo to ve trech mesicich a trva to dodnes, takze ja uz hodne dlouho nevim, co to je spat v tahu vic jak ty dve hodiny a uz jsem si nejak zvykla... :sweat_smile:

Betty - je fajn, ze se Filipkovi plavani tak libi :slight_smile: Kde jsou fotky v bazenu s maminkou? :wink:
Co se tyce toho jidla, budu se drzet toho, jak se to dela v Cesku, at si nejaka anti-health-baba rika co chce :wink:

Kveluse - Kvetulka je sikulka :slight_smile: Nas malej by se taky nejradsi porad nosil, ja ho docela chapu, byt na jeho miste, take bych ze vseho nejradsi byla v naruci u maminky :wink:

Spiri - Radecek je taky sikovny - pripada mi, ze racatka a lvicci jsou nejsikovnejsi deticky na celym konikovi, ze jo? :wink: S tou separacni uzkosti - viz. co jsem psala Kvelus, malej by byl v naruci nejradsi furt :slight_smile:

Marecek - Oswaldovi se ted taky moc libi slabika "ma" a rika ji casto, nekdy rozsiri repertoar i o "ba" :slight_smile: Za dva tydny a neco k nam prijede na navstevu babicka, ta bude mit pane radost, az si s ni Oswald popovida a dokonce ji i oslovi :grinning:

Brisalek - dva zoubky? Oswald zavidi - nema ani jeden :wink:

A kdyz uz jste u toho chlubeni, ani ja nebudu vyjimkou a pochlubim se - konecne jsme se po vice nez tydnu vykakosili a to byly behem dopoledne tri tak obrovske hromady, ze mi vubec hlava nebere, kde to v tom malickem telicku mohlo vsechno byt! :grinning: Uf, zacpa je prekonana!
18. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
martulikku, snad se to spinkání zlepší, až nebude nemocná. Holky když mají rýmu a nemohou dýchat, tak se taky budí častěji a jsou pak z toho mrzuté a nejde jim tak zabrat. Kašel ji určitě taky budí.

Hlavně si myslím, že je potřeba, ikdyž se vzbudí a "řádí" nebo pláčou atd., tak aby bylo prostředí i vaše chování odlišné od toho, když je den. Například nerozsvěcet velké světlo, pokud možno nemluvit a když mluvit tak potichu a klidně(já třeba pokud vyloženě pláče, tak jen houpu a objímám, ale nemluvím, rptože to bych musela křičet :wink: . Mám to vyzkoušené, někdy když jsem měla nervy v kýblu a začala jsem na ní mluvit nahlas (no, jasně, tak nebudeme spát, to víš, já nepotřebuju vůbec spát atd :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak jsem ji dokonale "probrala" a třeba další 2 hodiny trvalo, než zase usnula. Musí prostě vidět, že je noc. Myslím, že každé dítě má i několik období, kdy se mu nechce v noci spát, ale musí prostě znát ten rozdíl mezi dnem a nocí. Jediné, co nedělám, je nechat vykřičet nebo dlouho plakat (nepočítám pláč, když si třeba potřebuju dojít na wc a nebo na chodbu odfrknout, abych ji neuškrtila :wink: . Rozhodně to nedělají schválně a potřebují nás!
18. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz
Martulikku, to je mi lito s pejskem :pensive: Kdyby tak ty zviratka neumiraly tak brzo.... :frowning2:
Josefinka ti dava zabrat, ale vsak uz bude brzy lip ... krasne mluvi, musi to byt roztomile :dizzy_face:
18. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
kveluse: však já v noci nerozsvěcím, už mám za tu dobu dokonalé noční vidění :grinning: mluvit nemá smysl, teda když už, tak šeptám, ale malá mě stejně nevnímá... když řve, tak řve a já bych se mohla klidně vymluvit... předevčírem jsem jí už musela chvíli nechat plakat v postýlce, už jsem totiž vystřílela všechny svoje nápady a stejně nic nezabíralo... takže jsem stála nad postýlkou, hladila jí, povídala, pouštěla kolotoč a ona řvala jako tur, mrskala hračkama a mě stejně nevnímala... a musím říct, že hlady určitě v noci nepláče... většinou jí stačí se 10-15 minut přisát k mamince a u toho usne, jenže ty poslední dny se jí to povede jednou a podruhé si cucne jen tak 5 minutek (a to možná ještě přeháním) a prostě nechce, chce si povídat a řádit...

jo, chtěla jsem se zeptat, jestli už jste prckům snižovali postýky? malá když se vzbudí, začne tahat za nebesa a tím rozhoupe hračku co na nich visí a má z toho děsnou srandu... takže si říkám, jestli už není ten správný čas patro dát o jednu pozici níž... a nechali jste tam ty mantinely?
18. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz
kirkee: děkuju :frowning2: víš, Dafince bylo teprve 2,5 roku... o to víc to bylo nespravedlivější a také nečekané :frowning2:
18. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz
Tak my problém s nočním spaním nemáme, ale spíš tím večerním usnutím. To že je s náma až do půl 11 vzhůru to taky skousnu - ne že bych malého násilím držela v postýlce, když vím že to nemá smysl. Ale ráda už bych si aspoň večer oddychla a měla chvilku pro sebe - tak řeším jak to udělat aby pěkně usnul.
Jediné co někdy pomůže tak kolotoč - má uklidňující hudbu a klučina při ní pěkně kolikrát usne.
Martullikk:Nebesa už nemáme tak aspoň měsíc, postýlku jsme taky snížili, protože malý se otáčí a pak hopsá na všech čtyřech - až je z toho postýlka už rozvrzaná :grinning: . Mantinely tam máme stále, protože většinou narve ve spánku hlavičku až do šprušlí a to by ho dost bolelo kdyby tam nebylo nic měkkého.

Jo, taky vám poradím jednu věc. Mimča mají teď období kdy se upnou na nějakou měkkou hračku, plyšáka nebo tak a pak ji nedají z ruky. My máme takovýho muchláčka (je velký asi jako kapesník, na každém konci má suk a uprostřed plyšovou hlavu lvíčka, je sametový - normálně se dá koupit.). Malý usíná jedině s ním, vždycky si chytne jeden rožek, chvilku si vykládá s ním a pak usne. Takže zkuste dát do postýlky jen jednu plyšovou hračku, kterou má jen na spaní. Třeba Vám to pomůže - nám teda jo. Naposledy ho poblinkal tak jsem mu ho vzala na noc a bylo rodeo - tak jsem ho rychle sušila fénem :grinning:
18. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
ahojky,
martulikk: teda s Daphne je mi to moc líto :frowning2: a co Eliška, jak to vzala, nesmutní? to je malá ještě pořád nachlazená jak byla předtím, nebo na ni něco vlezlo znova? no snad vám zaberou ty léky a zas bude líp a zoubky se určitě taky brzo ukážou venku :wink: my máme zatím postýlku nahoře, vyhovuje mi že se nemusím sklánět dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes: mantinel tam asi nechám i potom, jak se točí aspoň se nebouchne. a taky má díky tomu při usínání svůj uzavřený prostor.

kirkee: to je fajn, že už malého netrápí bříško, určitě se mu moc ulevilo :slight_smile:

valinka: usínáčka máme taky :slight_smile: ale zatím na něm závislá není, je jí celkem jedno jestli něco drží nebo ne
18. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
Ahojky všem,

martulikk: moc mě mrzí, že vám umřel pejsek. To teda musela být rána.
My už jsme postýlku snižovali do střední polohy (máme 3), ale vypadá to, že ji budeme dát úplně dolů, protože si malý stoupá a bojím se, aby se nenaklonil přes okraj a nevypadl.
Mantinely tam máme stále a asi ještě dlouho mít budeme. Občas se totiž tlačí k mantinelu, aby usnul (prostě se chce zavrtat) a tak by skončil ve šprušlích. Jednou jsem ho měla na zkoušku oddělaný a pak jsem celou noc hledala pod postýlkou dudlíka, jak mu pořád padal.
Taky držím pěsti, aby se Josefínka co nejdřív uzdravila - je to hrozné ty nemoci. A zkoušeli jste jí podložit tu matraci? Malýmu to teda moc pomáhalo, mohl tak líp dýchat.

kirkee: tak to je supr, že jste zácpu úspěšně překonali, jen doufám, že žádná taková už nebude

vanilka 025: vím co máš na mysli, my jsme ho od někoho dokonce dostali, ale malýho moc neuchvátil. Nám stačí smuchlaný polštářek, zavrtá se a chrní.
18. únor 2010 v 16:23  • Odpověz
J.kriv - to je krasna fotka, jak Lili pije z hrnicku :dizzy_face:
Koukam, ze ji taky hodne zesvetlaly vlasky, jestli to teda neni opticky klam fotek, ale na tech prvnich je ma o dost tmavsi.. U nas je to presne tak, nejdriv mel cerne a ted je mame stejne jako vy :slight_smile:
18. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
kirkee: děkujeme :slight_smile: já ji sem dávala kvůli jedné diskuzi, kde jsem přesvědčovala že v půl roce mimčo může pít z hrníčku :dizzy_face: je to tak, hodně jí vypadaly a rostou nové a světlejší, ale i ty co měla zesvětlaly, bude mít asi barvu po mně :slight_smile: já si to dřív ani neuvědomila, až když jsem viděla fotky když byla malinká tak jsem si všimla změny :grinning:

před půl hodinou mi Lili usnula a to by měla právě jíst kašičku a pak do vany... :stuck_out_tongue_closed_eyes: budit ji nebudu, uvidím kdy se probere sama, vypadá to že dneska bude bez koupání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2010 v 18:36  • Odpověz
Ahojky holky, píši už zase z Rakouska dneska jsem dojeli....
Martulik:tady se připojuji a je mi to hrozně líto s pejskem :frowning2: vím, je to fráze,ale ověřená: čas zahojí vše!!!!

kirkee:díky za rady..... ja nakonec k Dr nešla a už to bolí o mnoho meně..tak jsem jela s manželem do Rakouska-myslela jsem , že zustanu doma,ale nakonec jse se rozhodla jet už kvuli vzduchu pro malou.
mě nebolely bradavky..ale pod dvorcemspodní část prsa....no nevím co to bylo..někdo mi psal špatná technika sání od malé a to si nemyslím...fakt nevím snad stres,vyčerpání ze zkoušek ..možná sprut..mala se ted často v noci budí..nevím,ale je to lepší..tak jsem ráda :wink:

ty jo Vaše děti jsou strašně moc šikovné, až mám z toho uplně depky...Adélka umí jen přetočit se z bříška na záda, na bok a pořád pořád pořád mele,píská,křičí a zpívá :grinning: :grinning: ja si myslím, že bude dříve mluvit než lozit :grinning:
uvidíme-manžel se asi pokadí, že nebude sportovec po něm,ale bude lenivka..podle toho jak se ji nechce do otáčení natož lezení nebo zvedání se do sedu :wink:

ok jdu do hajan zítra dočtu všechno..dnes jsem to jen na rychlovku proletěla.
pa a krásný večer
Helena :wink:
18. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.