• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahoj všem,

kirkee: to je super, doufám, že si padnete s novými i staronovými kamarády do oka a budeš mít v cizině spřízněné duše :astonished: :astonished:

joa.n: to je fajn, že malá už lépe spinká, snad jí to vydrží. U nás Filda usíná se zajíčkem, kterého pořád cucá, muchlá ho a povídá si s ním.

Jinak u nás vše při starém, jsme s Fildou sami a občas mám pocit, že zešílím, ale doufám, že bude líp :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Filípek se začíná drápat do výšek, jak má dobrou oporu už se i postavil, ale popoleze jenom kouset a sedět nechce vůbec. Tak mám pocit, že dřív bude chodit :wink:
8. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz
ahojky holky,
tak adélka mi usíná s plínkou u obličeje....dává si ji přes sebe,ale usíná ted večer se mnou v posteli a nechám ji tam dokud uplně nezabere a předevčírem se vzbudila a plakala..tak jsem šla opláchnout dudlík a když jsem přišla tak měla plínku omotanou kolem obličeje...měla jsem uplný šok..asi by přes to dýchala,ale i tak..byla jsem uplně hotová...tak ted když usne dám plinku jinam...ona když se vzbudí tak většinou, že vypadl dudlík..jen ji ho dám a spinká..kojím tak 2-3x za noc.

dneska jdu poprve cvičit od porodu..jdu na nějaké cvičení Zoomba nebo tak nějak je to latinskoamerické tance s prvky aerobiku a všehochut..no už se hrozně těším....ja mám slíbeno 2dny v týdnu a manža taky 2dny v týdnu na svuj sport :wink:

betty co manžel?je to lepší?jste spolu?nevím zda mi něco neuteklo?
joan:to víš s chlapama..ale snaží se a bud ráda..jiný by byl ještě horší..oni si někdy musí vyhodit z kopýtka :grinning:

muj martas už ode dneška pracuje :frowning2: tak jsem zase sama od 6rána tak do 5 v letních obdobích až do 7...podle slunovratu a počasí.

zítra máme baby srázek a jdeme se projít s holkama (kamarádkama)ven tak se těším..papa a pěkný den
8. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz
ahojky,

heleno, o tom cvičení jsme se zrovna včera bavila s kamarádkou. Vytasila se na mne s tím názvem a já koukala jak puk. Tak napiš, jak se ti to líbilo.

Já tady moc možnost nemám, je tu cvičení, ale vždy jen kolem 18 a 19 hodiny a to my akorát dáváme holky spát. Tak cvičím doma a na jaře začnu "cvičit" na zahradě :wink: .

kirkee, to je fajn, že tam budeš mít pořádné známé/kamarády :wink: . my se přestěhovali před rokem a všechny kamarády mám v Praze.... Do toho uzavřeného vesnického společenstva se vniká dost těžko, ikdyž jsou tu většinou všichni milí a pohostinní.
8. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás už zase chumelí, ach jo... takže máme zase po procházkách... a tudíž po veškerém pohybu... píšete tu o cvičení... já nemám nejmenší tušení, jestli u nás něco takového je (asi těžko), ale asi bych stejně nechodila... potřebovala bych na to nějakou spřízněnou duši, která by chodila se mnou :grinning:
s tím vstáváním... my to za poslední dobu zvládáme jen 1x za noc (malá usíná mezi devátou a půl desátou) a budíček tak po šesté nebo sedmé... včera se vrátil manžel do ložnice, už měl dost spaní na gauči... no, dnes se tam zase dobrovolně vrací :grinning: měla jsem v noci chuť ho vážně uškrtit! poslední týden mi Josefínka v noci hned po kojení usnula v náručí, takže jsem mohla hned zase spát... jenže dnes, když byla v té fázi, že "mě" vyplivne, rozhodí ručky za hlavičku a odpadne... tak se můj drahý manžel začal vrtět v posteli a vzdychat (asi jsme ho rušily :angry: ), no a tím jí hned probudil a byla z toho hodinová nocovka, kdy si Pepinka vesele nahlas povídala, točila se v postýlce sem tam... takhle jsme to měly naposledy před týdnem, kdy jsem s ní bývala vzhůru vždy 1,5-2h... děs... tak jsem si libovala v těch posledních dnech... sice si díky tomu nočnímu spinkání posunula vstávání už na šestou, ale i tak to bylo lepší než nocovat...
jinak v postýlce máme pár plyšáčků (od té příhody s kuličkama jsem je skoro všechny vyndala), její hračky jako plyšové chrastítko, látková knížečka apod... a za hlavičkou zmuchlanou plínku a dva mazlíky, to když se vzbudí, ať se má čím aspoň na pár vteřin zabavit :grinning:
8. bře 2010 v 15:03  • Odpověz
ahojky holky,
tak u Dr. to dopadlo spatne, dala mi antibiotika. Ale mam s nimi problem. Uz jsem hodila dotaz na dalsim maminam, treba mi nekdo z vas taky poradi... Predem dekuji
---------------------
Holky,
moc prosim o pomoc. Kojim a uz nekolik tydnu me trapi zanet nosohltanu. Ze zacatku mi na to Dr. davala jen dovolene a bezproblemove leky, jenze dnes, kdyz zanet je des a smrkam jen zeleno, byla nucena predepsat antibiotika. Sice rikala, ze by to maly nemelo vadit, ale v pribalovem letaku pisou, ze se latka dostava do mleka a po dobu uzivani atb se nesmi kojit a pak jeste nasledujici 2 dny. Jsou to leky na 3 dny, takze celkem 5 dni bez kojeni. Mate prosim nekdo s timto zkusenost? Nechci prijit o mleko a nechci ohrozit malou a pritom leky brat chci, opravdu uz je potreba tu mou nemoc vylecit. Poradite prosim jak to udelat?

Ja jsem prave alergicka na penicilin
Sice si rikam, ze Dr. asi vi co a jak, ale stejne se bojim kojit a pritom brat ta atb. Nejspis zkusime UM.
Jeste jsem nikdy neodstrikavala. Poradite jak moc a kdy? Opravdu nechci prijit o mlicko. Ve 3mesici jsme meli krizi, nastesti jsme se rozkojili a ted to fakt nechci pokouset
Ted mame takovyto krmici harmonogram:

6-7 rano - kojeni
9 - kojeni
12 - prikrm - obed
14-15 - ovocna svacinka - dokojim
17-18 - vecerni kase
19- vecerni kojeni
22-23 kojeni
2-3 kojeni

Predem moc diky. Holt, kdyz UM nepujde, budu muset kojit.

-----------------------
8. bře 2010 v 16:42  • Odpověz
Joa.n ona je cela skupina tzv. beta laktamovych ATB, ktere male urcite nebudou vadit, ale nevim, kdyz jsi alergicka na penicilin, jestli pak i na ostatni z teto skupiny nebo ne...urcite dr. jeste zavolej a zeptej...1. jestli to prikojeni muzes nebo ne kdyz v letaku pisi, ze ne a za druhe, jestli by ti neudelala ten vyter...oni udelaji test citlivosti bakterii, co tam mas na ktera ATB jsou citliva a podle toho by mohla vybrat...
A jake mas?
8. bře 2010 v 17:07  • Odpověz
ahojky
Joan:to je mi líto, že ti dala ANT,ale asi už není zbytí a bude to lepší..ja v těhu nechtěla brát ANT,ale 2x jsem docela dost onemocněla a musela jsem mít pokaždé ANT a hrozně jsem se bála at to malé neuškodí, protože jsem je měla v 9týdnu :frowning2: (nejhorší pro plod) a pak v 4 měsíci,ale nakonec vše OK

ja si koupila odsávačku avent na mimibazaru a v porodnici jsem odstříkavala(mala byla v inkubatoru) a je to nejlepší odsávačka na světě!!!!nemá ti ji někdo pujčit?

ja bych ti ji mohla poslat poštou pokud chceš a pak ji zase pošleš zpátky-ja už ji ted nepoužívam...mala odmítá jakoukoliv flašku..takže nechce ani mlíko ve flašce..tekže jen kojím
pisni a já ti ji hned pošlu

nebok Kačenka to zvládne je šikulka a nekojíš tak často..ja teda kojím hodně..mala moc příkrmy nechce..ikdyž ted se daří a veme pokaždé :wink:

jinak já byla včera na zoombě a bylo to peeeeeerfektní!!!!!!!!!!!!!!!tady se to hrozně rozjelo..dělá to asi 8 cvičitelek a je to bomba...
ja dělala 12let mažoretky skoro profi(soutěže,zahraničí atd) a chodila jsem pak, když jsem přestala dělat mažoretky(kvuli práce) 3x týdně svičit na aerobic,bodystyling a boxaerobic...

ja musím cvičit..jsem zvyklá od mala něco dělat a někam chodit..já mám tady hrozně moc kamarádek(díky mažoretkám asi taky-samé baby :grinning: ) takže já mám pořád s kým chodit cvičit na kafe nebo někam....
neumím si představit, že bych tady nikoho neměla..je to na prd,snad někoho seženete...ve 2 a více je veseleji :grinning:

Kveluše:ja se právě sama ani za nic nedonutím svičit..ja potřebuji kolektiv,ale obdivuju, že se někdo donutí :wink:

za chvilku dojedou holky z OV a jdeme vozit prcky..tak papa a pěkný den.
9. bře 2010 v 09:09  • Odpověz
Ahojky holky,

Brisalek a Helen moc dekuji za rady a Helen moc dekuji za nabidku odsavacky. Nastesti tu Avent doma mam, pouzivala jsem ji jen par dni po prichodu z porodnice, kdy jsem mela hodne nalita prsa a Kacka to nevypila. Pak jsem ji schovala. Nastesti jsem ji neprodala, takze jsem dneska v noci odsavala a odsavam vlastne porad.

Vyresila jsem to nakonec tak, ze prasek jsem si vzala az vecer, do te doby jsem asi 150ml odstrikala jeste nezavadneho mlicka a dala do lednice. Mala se jeste vecer pred spanim naposledy napila a pak jsem v noci delala UM - Nutrilon a pridala do toho asi 30ml sveho mlicka. Mala v noci pije ve spanku, takze flasku "vyzungla" ani nevi jak :grinning: Rano to bylo horsi, plakala, nechtela ale po par minutach si dala rict a vypila skoro 120ml. Ted na svacinku jsem ji dala mlecnou kasi - ridkou do hrnicku, takze si ji ucucavala pri pohadkach a ted spinka v kocarku. V poledne mam jen prikrm, odpo mam pro ni pripravene pyre z jablicka a boruvek (strasne ji to chutna :grinning: ), pak zkusim dat opet Nutrilon, vecer bude kase a pred spanim zkusim dat opet Nutrilon. V noci si myslim, ze to nebude problem, jak jsem psala, spi a do toho basti jak o106..
Prsa odsavam - dam tak 80-100ml - vic nevytahnu, takze pocitam ze se laktace trochu snizi, ale od patecni noci zase kojim, takze budu hodne prikladat a verim, ze se hezky opet rozkojime.
Musim konstatovat ze mi je po tech ATB dost spatne od zaludku (jeste ze to beru na noc, aslespon to zaspim :confounded: ) Ale zeleno uz nesmrkam, takze to snad bude OK...

Joooooo, cviceni - moc bych chtela nejak chodit - mame tady aqua aerobik - delala jsem hodne pred tehu - ale manza je porad v praci, tchyne taky a nema kdo hlidat :cry: a cvicit doma se pravidelne nedonutim... stesti, ze nemusim shazovat, jen zpevnovat a to je potreba - koupili jsme si na zahradu bazen, takze se nemuzu promenadovat s povadlym brichem... :sweat_smile:

Jedu nakoupit.. tak hezky den vsem :wink:
9. bře 2010 v 09:39  • Odpověz
Ahoj Joa.n, neboj ja myslim, ze jak zacne zase pit s prsu hned se to zase nastartuje i kdyby se trochu laktace snizila....
Mala je teda moooc sikovna!!! Ta nase smudlinka flasku nechce a nechce, zkousime i caj davat z flasky jestli by treba lepe nespala, ale jen to tak cuca a nic nevypije a ruzna pitka jsou to same. Ted uz trosku lepsi papa, ze to neplive, ale k obedu sni tak 70-110 zeleniny a vecer kase tak 60-80...jablicko s pulkou hrusky ma k obema svacinam a po vsem chce zasadne jeste prso.

To spani me uz holky nici. Ted dva vikendy za sebou jsem si ani na chvilku neodpocinula (jeden vikend manzelovi rodice a druhy jsem tady s ni byla 3 dny sama)a vlastne za celych 8 mesicu jsem spala pres den asi 2x a uz nejak nemuzu...fyzicky ani psychicky...ted se jen jako kliste drzim toho, ze zacne teplo a mala bude spokojena ve sportaku??? :slight_smile:
Tak se mejte , pa
9. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
Joa.n a at je hlavne brzo dobre a uz se to nevraci.
9. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
Jo a keste jsem se chtela holky zeptat, jak dlouho se ma varit ovoce? Od se muze dat syrove jablicko?
9. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
ahoj holky,
joa.n: držím palce, ať to všechno v pohodě zvládnete :wink: malá je fakt šikulka! to ta moje cácorka lahvičku nikdy nechtěla, teda totálně jí s hysterákem odmítala :sweat_smile: takže jak jsme začali s příkrmy, začala jsem jí po obídku dávat pitíčko do toho netekoucího hrnečku... je pravda, že je víc mokrá než že by něco vůbec vypila, ale chviličku se s tím zabaví a já zatím poklidím to její nádobíčko :slight_smile:
k tomu zvýšení laktace, zkus homeopatika Ricinus communis 5CH... já je teď taky beru kvůli tomu, že jsem chtěla zvýšit tvorbu, abych mohla odsávat mlíčko na kaši :slight_smile:

brisalek: nezoufeeeej! my máme k obídku tu nejmenší skleničku na 3x a to ještě možná i maličko zbyde :wink: ovocko asi na 4x... no a kašičku večer připravuju ze 40ml a to už má ke konci dost... jo a raduju se, jak nám Josefínka tak hezky papá :grinning: první 3 týdny příkrmů měla totiž tu zeleninku na 7x...

jinak s tím "odpočinkem" je to fakt mazec... dlouho jsem jela na doraz... naštěstí od těch 5-ti měsíců se to víc a víc zlepšuje... jasně, jsou dny, kdy si taky "užiju", ale oproti tomu našemu rozjezdu je to pořád zlaté... za poslední měsíc se nám už podařilo nastolit nějaký denní režim... dopo spánek necelou 3/4h a odpo v kočárku... problém je, že v kočárku jen venku, takže když jsme třeba včera ven nešli (protože to fakt nešlo), tak hooodně prudila, chuděrka... no, ale ta odměna... holky poprvé od narození spinkala od čtvrt na deset v kuse až do půl šesté!!! :astonished: já teda byla vzhůru asi stokrát, protože jsem pořád čekala, kdy se vzbudí :sweat_smile: ale fakt paráda! pak spinkala ještě skoro hodinku... nepočítám teda, že by se z toho stal zvyk, spíš je to zázrak k zápisu do památníčku, ale mám dnes díky tomu aspoň lepší náladu... jsem tu taky sama, žádná kamarádka s mimčem, tak to taky leze na mozek, ach jo...
9. bře 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahojky holky,
joa.n taky držím palečky ať ATB zaberou, když už máš s nima takové starosti. Kojení pak bude zase ok, mlíčko se zas přizpůsobí, ale homaopatika můžu taky jen doporučit, pro jistotu :wink:

brisalek: mně malá spí ve sporťáku o mooooc líp než v hlubokém, tak snad to u vás bude taky lepší :wink: a nejde třeba že bys ji uspala v kočárku a nechala dospat venku a zatím se trošku natáhla, aspoň na pár minutek? jenom dobít baterky, nemyslím spát, to asi ne, kdyby malá byla venku ale prostě na chvilku vypnout... co se týče ovoce, ptala jsem se na to mudr a říkal, že už se vařit nemusí, že může syrové. on hodně dbá na výživu atd, takže v tomhle mu věřím :slight_smile:

kirkee: moc ti přeju nové známé, určitě to bude hned veselejší a malý bude mít taky kamarády :wink: u nás jediný kontakt co má malá s dětmi, tak v poradně a to je jen vidí :frowning2:
9. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
u nás je taky problém s tím spaním přes den... v kočárku vydrží (buď spinká nebo pak kouká :slight_smile: )... ale doma odpoledne neusne... problém je v tom, že i kdybych šla ven jen uspat, tak než se dostanu do bytu, přes výtah a jiné rachotící věci, tak je vzhůru... asi má nějaké senzory, že se blížíme domů :grinning: párkrát se mi teda už taky povedlo, že jsme se dostaly domů spící, sundala jsem pak autosedačku (nebo korbičku) z podvozku a šoupla pod pootevřené okno, abych jí nemusela rozbalovat (a tím budit)... chvilku tak ještě vydržela spinkat :slight_smile:

holky, dnes jsem dala Josefínce k obědu poprvé vajíčko... teda jen ten žloutek, zamíchala jsem ho do té skleničkové zahradní zeleninky a ta baštila! :dizzy_face: fakt paráda! měla jsem radost, jak jí to chutnalo... narozdíl od králíka, kterého jedla poslední 3 dny, ten jí moc nejel :sweat_smile:
9. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz
ahojky
Joan:tak super,že ji máš..tak odsávej co to jde..protože míčko se tvoří rovnoměrně:spotřebaXtvorba
no a hlavně bud psych.v poho a mlíčka budeš mít pro všechny děti kolem.... :grinning:

Ja ted dojela ze školy-byla jsem tam na konzultaci ohledně diplomky..tak už ted mám z toho celkem hrůzu:frowning2:((( už jsem přemyšlela, že si ji snad i nechám napsat za peníze :grinning: ale manžel by mě přetrhla, že si to musím dokončit sama :wink: je to fakt..-už jen chvilka a bude to za mnou!

dnes jsem male koupila choditko a dost se ji tam líbí..budu ji tam dávat jen když vařím nebo potřebuju něco udělat...nechtěla jsem chodítko ani za nic,ale nakonec mě naši překecali ta ji tam dám, že se vyblbne ..zatím tam jen sedí a nic nedělá..neví na co zatím je a nedosáhne ještě na zem :wink:

brisálek:to moc dobře znám.,,ja měla taky takové období,kdy jsem byla fakt dost unavená,ale neboj sluníčko vyjde a dobije nás energii a hned bude lepe!!!

martiluk tak super,že už jste papali vajíčko a ty jsi povařila ten žloutek a pak ji ho tam rozmačkala jo?
male jsem dala včera aktivii tvarohovou(je tam nejlepší poměr tuku) kvuli zažívaní a kakaní a dost nám to pomohlo...vím, že nesmí ještě tvaroh a jogurty,ale jednou týdně ji to budu dávat to ji uškodit nemůže-dle mne!!!

tak ja jdu za prdolinkou
papa apěkný podvečer
9. bře 2010 v 16:30  • Odpověz
Ahoj holky,
k tomu poslednimu prispevku od Helen - ja dochazim k nazoru, ze v Cesku se vse kolem miminek az nezdrave resi.
Ja jsem zmasirovana tolika "dobrymi" radami, co si kde na ceskych forech prectu, a pritom tu vsude kolem v praxi vidim, ze tady se to vubec takhle prehnane neresi a pristupuje se k tomu tak nejak selskym rozumem a srdcem.
Treba ty choditka, v Cesku kdyz rekne maminka, ze dava dite do choditka, tak je skoro kamenovana, ze se to nesmi a kdesi cosi... , tady ma choditko doma temer kazdy a deti tam normalne davaji a nic jim z toho neni.
Take se bezne pouzivaji ruzne podpurne sedatka a od toho sesteho mesice se do nich deti posazuji, aby si mohly hrat v sede, i kdyz jeste samy nesedi. Tohle vse ale samozrejme s mirou, chvilku je miminko tam, chvilku onde.
Take se hodne pouzivaji takove ty bouncery, ja nevim, jak se to spravne jmenuje cesky, ale je to takove to zavesne houpatko mezi futra, kde dite se odrazi nohama. To je tez v Cesku skoro zakazano.
Deti jsou tu normalni, zdrave, jako vsude jinde.
A maji alespon nejakou zabavu, v Cesku by snad podle vsech ted dobrych rad a doporuceni melo to miminko jen nehybne lezet na zadech a matky se, kdyz to trochu prezenu, skoro pri kazde jeho aktivite tresou strachy, jestli mu tim neublizuji.... :unamused:
Viz. treba tady nektere fora - nedavno tu bylo neco jako "Miminko se mi porad snazi otocit na brisko, nemuze si tim uskodit?" a podobne... Staci najit fora ohledne choditek, houpacek....
Ja kdyz to vidim tady vsude kolem, tak prestavam verit, ze je to vsechno tak spatne....

A k tomu jidlu - treba ten zmineny jogurt se detem normalne od toho sedmeho mesice dava. Samozrejme musi byt vhodny pro deti, ne nejaky 0% tuku, ale normalni zdravy jogurt.
Celkove se tu jidlo vubec neresi tak uzkostlive jako v Cesku. Nema to byt sladke, slane a korenene, a to jsou snad jedina omezeni. Jinak se zdravemu, nealergickemu diteti muze dat ochutnat skoro vsechno, samozrejme mluvim o normalnich jidlech vhodnych pro deti, ne o smazenych hranolkach, uzeninach a tak, to kazdy chape :wink:

Vcera jsme si u kamaradky vyzkouseli bouncer i choditko - Ozzymu se to strasne moc libilo. Premyslim, ze si ho koupime taky, uz ho vybiram :slight_smile:
Koupim i jidelni zidlicku a pri jidle ho tam budu normalne posazovat.
Uz me to fakt nebavi, porad se jen obavat, jestli neco nedelam blbe :unamused:
Abych vam rekla pravdu, tak kdekoliv jsem se tu vytasila s nejakou moudrosti, co jsem nacerpala na ceskych strankach, tak na me koukaji jak na blazna...
Takze asi tak... :sweat_smile:

Vcera vecer jsem nahmatala spicicku prvniho zoubku vpravo dole a docela se nam to podepisuje na nalade, prdola je cely takovy uknourany a otaply... No kazdopadne ale se timto prerazujem od bezzubych k ozubenym! :wink:
Mejte se krasne! :slight_smile:
9. bře 2010 v 18:21  • Odpověz
Ahojky holky,
tak mame za sebou uspesne druhou noc. Kacka je opravdu sikulka, to me spis zlobi prsa. Desne, ale desne se nalivaji - snad vice nez kojim...
Moc dekuji za pozitivni ohlasy a rady. Homeopatika na laktaci doma mam uz ze 6.mesicniho sprutu, takze kdyz mlicko nebude, hned je slupnu. U me tady zabraly az po 5 dnech ale poradne :grinning: Snad ale nebudou potreba - spis se trosku bojim, aby si mala na flasku nezvykla a pak prso nechtela.
Dneska v noci napriklad vypila uplnou plnou flasku od Aventu - to je nejakych 150ml a chtela by jeste - uz vsak nebylo :frowning2: Lip ji to tece, takze asi proto pije jak o zavod.. :grinning:

Helen: my taky mame choditko - mala v nem od zacatku jen sedela a koukala treba na TV nebo na me jak varim nebo na Frantu (fotka v nasem albicku :grinning: ) no a pak povyrostla - k choditku je takova natahovaci plachticka - ta se da dolu kdyz ditko jeste nedosahne na zem a ona po ni hopsa a mo se ji to libi :grinning: Neni tam dlouho, vzdy tak max 30 minut a pak lezi na zemi a hraje si.. Kdyz jdu na WC nebo je protivna, dam ji tam a pustim pohadky, to se vzdy uklidni a ja mam psychickou pohodu :grinning:

Jak psala Kirkee: taky jsem cetla silene diskuse - uplni odpurci nebo zastanci choditek - no nevedela jsem co si myslet, ale nakonec jsem dala na intuici, choditko jsme poridili a myslim si, ze kdyz se pouziva s rozumem, neublizi :wink:

Kirkee: super, ze uz mate skoro zoubek - no u nas je uplne vymeteno a to jste jen o chloupek starsi nez my :grinning:

Dneska jdeme na posledni pneumokokove ockovani - tak se chci Dr. zeptat co s lepkem. Kacka mi jednou cmajzla rohlik a sup do pusiny. Zuzlala ho asi 2 hodiny a byla strasne spokojena. Tak jsem ji koupila ty detske susenky Sunarky a chci ji to davat vecer do kase nebo UM (az na nem bude) aby byla vice zasycena.
Taky se chci zeptat na ty jogurty - myslim si, ze od 7 az 8 mesice by s tim nemel byt problem - i kdyz u nas mozna bude - jsme geneticti alergici a ti zacinaji se vsim pomalu a pozdeji.. :frowning2:

Uz krici, krikloun - bezim za ni..
tak hezky den vsem.. :wink:
10. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahoj holky, dik za podporu...me zacaly nejak bolet zada(holt ta vaha male je nekde znat a ja ji opravdu hodne nosim:slight_smile:) a navic to spani s malou u prsu a lezeni na boku s rukou za hlavou...proto mam takovou horsi naladu..vcera se mi uplne udelalo spatne, kdyz jsem sedela a malou kojila a dnes rano jak jsem vstala a nesla ji zase...budu asi muset na nejakou rehabilitaci...no ale prvni zkusim tehu test?? :slight_smile:). Proste jsem posledni asi dva dny nejak uplne vycerpana...mozna i jarni unava

Ja vzdy kdyz malou ¨"pomluvim" tak se to pak zlepsi, dnes jsme vstavaly jen v 11, ve 2 a v 6 byla vzhuru, takhle kdyby to vydrzelo.. a navic vcera jsme jely jeste z hlubokym, ale sedela v nem a za asi 10-15 usnula a psala venku pres hodinu....musim verit, ze to bude cim dal lepsi

Martul my jsme take asi mesic mozna vic papaly tak 30-40 zeleniny i kasicky a navic co vsechno hrozne vystrkovala jazykem...urcite se vam to take postupne zlepsi.

Kirkee urcite mas pravdu, ze se tady vse prehani...myslim, ze je to pozustatek po revoluci, kdy bylo moderni rikat a ted bude vse jinak a lepsi...misto aby se to dobre nechalo a vzalo nove take dobre...ne vse stare pryc a ted uplne jinak podle zapadu a i s chybama...a lide jsou tady podle mne vetsi "ovce"...nechaji se strhnout davem...a nepremysli
navic zacal babyboom a myslim, ze se do toho moc plete komerce a o detech pise kazdy s prominutim trouba a kazdy moc vi...(holky nekamenujte me, trochu prehanim:slight_smile:) a tak se ztratil selsky rozum:slight_smile:

Ja nejsem zastance choditek, my jsem ho nemely se sestrou, ale mely jsme hopsadlo, to bude to co pises Kirkee.
Malou davam do sportaku, kdyz chci neco udelat, nebo jit na zachod...pak zkusime ohradku
10. bře 2010 v 10:02  • Odpověz
jo a to, ze nejsem zastancem znamena, ze bych tam malou nenechavala moc casto....ale nikomu bych nikdy netrvrdila, ze to urcite nejak ublizi...a to jak pisete obcas, aby vam nekam nespadly nebo se vyblbly to uz urcite nemuze mit na nic zadny satny vliv:slight_smile:.
10. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
Ahoj,

já taky nejsem zastánce chodítek. Ale je fakt, že první dcerku jsem třeba vodila za ruce a to se taky nesmí :wink: .

U té druhé dračice bych nestihla ani chodítko koupit :wink: . Ta už tu štráduje úplně sama, za ruce to ani neumí...

trochu máme problémy s příkrmama, nemám nahrazené ani jedno kojení, chce pořád je mlíčko. dá si pár lžiček a už se sápe na prso.

Noc u nás probíhá následujícně:
usíná mezi 19-20
mezi 22-23 hod čůrání bez kojení
mezi 23-24 kojení
kolem 3 další kojení
kolem 4 čůrání bez kojení
v 5 budíček :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
ahojky,
kirkee: na 100% s tebou souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!! a proto jsou děcka v Čr tak rozmazlene a nemají respekt..protože se vše přehání....za našich mamin měli mladé maminky hned do roka 2mimi a neměli čas přemyšlet jestli je to či ono v poho..museli mít navařene uklizené a o děcka postarané a děti měli respekt jak ze starších(duchodci) tak z rodiču..ted vidím jak jde mamina a její 2 lete dítě ji kope a řve že nepujde dál třeba ve městě....ja to nechápu...
mám 4 letou neteř a ta dělala to stejné a to proto že neměla ždáný řád...ja mám 2 segry+mamka a tatka a my terku jen nosili ,rozmazlovali a vše ji dali..prostě první mimi v rodině a pak jsem měli hruzu ,když šla do města a něco se ji nekoupilo nebo taka,ale rozmazlená není,ale je prostě jiná, než jsem byla já nebo segra za mlada....je to složitá psychologie a podle mě je výchova to nejtěžší povolání....vychovat rozumného,poctivého a slušného človíčka do společnosti!!!!!!!!!!!

joan: jo ja tam tu podložku mám taky u toho choditka a ona si tam dnes rano zašprajcla nožku a křičela bobek....měla jsem uplně hruzu ,ale vše OK..otřebala se a blbla dál:slight_smile:))))

dnes jsem byla s joplin na prochajdě a bylo faaakt super-jsem ráda, že mám další fajn kamatádku díky netu :wink: :wink:

ja padím vařit rajskou s mletým masem....

jo a dnes mi dojde zboží z číny(1000ks hopsadel) tak jsem zvědava co s něma budu dělat :grinning: manžel chce rozjet bussines :grinning: tak uvidím jestli nebude mala hopsat kažkou sekundu na nějakém jiném abychopm je využili:slight_smile:))))))
papapa
10. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
Jp kveluse tak my jsme na tom s tim prsem a prikrmama stejne. Uplne nechapu to curani ??

Joa.n a co poustis za pohadky? Ja male televizi vubec nepoustim, protoze je z ni jak v tranzu:slight_smile:(takze krome zprav o ktere moc nestojim vlastne take TV uz pul roku nevidim). Staci, ze se mnou obcas kouka na PC...ale nekdy bych to vyuzila kdyz uz nevim co s ni a hned jak zmizim treba do kucyne zacne krik :slight_smile: :slight_smile:
10. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
ahojky,
my teda chodítko taky nemáme, když potřebuju jít pryč na chvilku, malou položím do jídelní židličky, tam je spokojená. já se hodně na věci dívám z pohledu zdravotníka a přemýšlím co by se mohlo stát atd :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

brisalek: kveluse praktikuje bezplenkovou metodu, proto to čůrání :wink:

joa.n: ty sušenky jsem taky chtěla koupit, ale všimla jsem si, že hned na druhém místě ve složení je cukr, což se mi moc nelíbí, ale objevila jsem jiné, jsou bio a bez cukru. a chutnají docela dobře :slight_smile:

jinak Lili se nějak rozjedla, sní na oběd tak 150 zeleniny a odpo taky kolem 150 ovoce :grinning: to co jí nachystám na dva dny, tak slupne naráz :grinning: ale máme zatím nahrazené jen polední jídlo, po svačince ještě pje MM.
10. bře 2010 ve 14:04  • Odpověz
j.kriv diky za vysvetleni...to jsem nevedela:slight_smile:
10. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

helen: uvařila jsem normálně celé vajíčko, pak vypreparovala žloutek a půlku rozmačkala :wink: četla jsem, že se má dávat 6x týdně masíčko a 1x týdně žloutek, tak zatím baštíme všechno :slight_smile: i když teda na jogurty si zatím netroufám, na to máme ještě času dost... z ovoce jsme ochutnaly zatím jen jablíčko a hrušku, tak možná až vyčerpáme všechny možnosti, tak se na to vrhneme...

kveluse: my jsme taky zatím nenahradily ani jedno kojení... je teda pravda, že se na mě malá nesápe, ale tak půl hodinky po jídle (ať už oběd nebo svačinka) jí dávám ještě pít od sebe, ta troška co sní jí nemůže stačit... i když teď mě napadá, že jsme vlastně vypustily předposlední kojení, to dostává tu kašičku (ale jen těch 40ml), vypadá pak spokojeně, tak je to asi ok :slight_smile:

jinak chodítko jsme dostali od švagra k vánocům a vyměnili jsme ho za ohrádku... na neurologii mi to doktorka vymlouvala... ale i kdyby nic neříkala ona, tak já nejsem jejich zastáncem... když pominu veškeré ty "studie" ohledně zdraví dětí, tak nemám tušení kudy by tady v bytě s ním drandila... a taky když si představím ty omlácené zdi, nábytek... fakt mi chodítko nechybí :wink:
10. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
helen s tim vajickem to delame stejne...ma se varit nejmene 10min kuli salmonele...1x tydne a zatim tak 5x davam maso

martul nekdo dava jogurt od 7m, my zacneme ted v 8m holandii nebo chocensky s ovocem, zkusili jsme take jablicko, hrusku a banan a chci zkusit boruvky (nekdo jste psal, ze moc chutnaji)...mame v mrazaku, ale bojim se, ze to bude jeste horsi nez s mrkvickou a vse bude fialove:slight_smile:))
10. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz
Martulik:taky to vyzkouším s tím žloutkem...mala mi dneska zase nechtěla oběd(zeleninku ze skleničky)ale asi nás blí zoubky :frowning2:

kvěluse:ty nepoužívaš plínky????ja jsem o tom jen slyšela a myslela jsem si ,že mamky jsou šílené,ale pak jsem to tady četla a má to něco do sebe..dost mě to zajímá!!!! daří se Vám?ja chci hned malou dávat na nočník až bude sama sedět..neteř neměla plínky od 10 měsícu...byla tak šikovná..davali jsme ji vždy na nočník a vydržela to..ja chci dělat to stejné a možná u druhého chci taky bezplenkovou metodu..ale musím si o tom hodně počíst.

mala zatím v hcoditku nechodí ani se nepohne tak to má místo jídlení židličky nebo lehátka(krmíme v houpačce) a mě choditko vubec nevadí..sice máme nově zrekontrsuovaný byt,ale když něco podře tak to manža zase dá dohromady:slight_smile:)))pro Adélku všechno..mamka říkala, že mi ji pořád něco podřeli nebo někam najížděli..že nechápe jak to mohla vydržet..ted z ostupem se na to díva jinak :grinning:

Adélka spinká a ja peru.tak zatím papa
10. bře 2010 v 15:01  • Odpověz
ahojky holky,

tak mame za sebou uspesne prohlidku a ockovani u pediatricky. Kacku moc chvalila, pribrala na krasnych 6,2kg! No u ni rekord :grinning:
Lepek muzeme davat od 7. mesice - ty susenky pry moc casto ne - je v nich ten cukr :confused: ale moc doporucovala kukuricny krupky - ty dlouhe - jsou bezlepkove, detem se krasne rozpusti v pusine a maji dobry tvar akorat na drzeni v rucicce. Zitra je jdu koupit. Tema susenkama ted v noci zahustuju Nuntrilon - krasne se rozmaceji a Kacka pije a dlouho pak vydrzi (5 hodin) bez piti :grinning: Ale neni nad kojeni - nemuset vstavat z postele a jit dolu do kuchyne varit, chladit a pak trepat a pak drzet flasku... a hlavne kojeni nic nestoji. Davam ten Nutrilon HA a uz jsem za ty 2 dny temer vypotrebovali celou tu malou plechovku. Vyrabi se jen 400g a stoji skoro 3 stovky!! :cry:
Taky pry muzeme od 7. mesice davat jogurty - hodne doporucovala Activie kvuli traveni, pry muzu davat i tu bilou sladkou a jinak ruzne bio, chocen a tak, ale aby to melo ty zive kultury a byl bily :wink:
Vajicko az do 1 roku nemuze
Z ovoce toho ted na vyber moc neni, takze davam dokola jablicko, banan, ty boruvky (take mame zamrazene a fleky jsou tedy poradny - manzel krmil a Kacka ma znicene puncochy, body, bryndak a 2 pleny - ted to macim v sode ale asi to nepusti :angry:

Moc si chvalim exoticke ovoce - Mango, Papaju a Avokado - v te me knizce jsou super recepty na prikrmy - takze delame napr. mango s kurecim - jezisku, to ji pak smakuje... :grinning: Dr. na to byla ze zacatku skepticka, ale kdyz jsem ji rekla, ze je Kacka bez reakce a neosypala se a basti, tak souhlasila. Jen citrosove plody nemame vubec davat, ani kiwi, to az pristi zimu.

Jo, jeste jsou pry skvele svestky - napr. svestkovy kompot. Ja mam zamrazene i merunky, takze budu delat pyre i z merunek a svestek..

Brisalek: rano Kacce poustim v 8:30 Kouzelnou skolku a v jinych casech mame Jim Jam - na satelitu. Ale je to na zkusebni dobu, az to vypnout, sahnu po DVD Bob a Bobek aj..

Musim jit odsavat je cas a prsa volaji .. tak hezke odpoledne vsem.. :wink:
10. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
ty kukuřičné křupky mi už doporučovala kamarádka... její děcka to baští jak o život :slight_smile: ale než my se prokoušeme až k takovým lahůdkám... no, to fakt bude ještě chvíli trvat... a jak je to s těmi jogurty? dáváte bílé nebo ochucené? jaké značky? zkusím se poptat doktorky, jestli taky něco neporadí až půjdeme na za 2 týdny na prohlídku...

telku malá taky zbožňuje! doufám, že z ní nevychováme závisláčka :grinning: na pohádky nekoukáme... spíš já, když chci něco přes den (ze záznamu) vidět, tak si to prostě pustím a koukáme tak napůl spolu...

jo a máme maličko novinku! Josefínka se dnes snaží maličko narovnávat zádíčka, když je na bříšku... jsem zvědavá kdy se "postaví" na kolínka :slight_smile:
a zoubky zatím ani ťuk...
10. bře 2010 v 17:34  • Odpověz
pěkný večer,
tak mě dr řekla že nesmíme jogurty až od roku..zdálo se mi to nějaké divné!!! :unamused: tak ja ji koupila aktivii tvarohovou a ta ji jede hodně a pak čistou aktivii ale tu nechtěla vubec..bude asi po mě:slight_smile:)) tak zkusím tu bílou sladkou jak píšeš joa.n

ja mám taky ty sucharky od sunarku a male jsem dala 2x do ruky a cucala o 106,ale musí se dítě hlídat,aby jim nezaskočilo.
ty křupky se taky chystám zajít koupit do zdravé vyživy..tam je prodávají.

tatka dal malé pribináčka dneska,když jsem si byla převzít zboží....a jela jak kdyby to bylo moje mlíko...no bude asi po mě na sladké :wink:

Adélka i Martas už spinkají ja chci vydržet na Vizitu-na Nově..moc mě to zajímá a hrozně se mi to líbí.
tak zatím papa a klidnou nocku
10. bře 2010 ve 21:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.