• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
my jdem koukat na film, jestli nevytuhnu

dobrou všem!
15. zář 2009 ve 21:14  • Odpověz
ina... :grinning: no my jsme velcí oba dva tak ten náš prďola bude po obou... :grinning:

my jdem spát..taťka uspal já jdu do sprchy a budu se modlit , aby se nejdřív jednu probudil :grinning: :slight_smile:
a to jdu zítra ještě cvičit jsem magor le těším se... :wink:
15. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
jirinkas: asi do toho barvení půjdu, už se moc těším, bude to bezva vzrůšo v mém jinak "nudném" dosavadním životě :grinning: s tím vítáním občánků... někde se prý musí člověk přihlásit, ale většinou to rozesílají sami, taky jsem zvědavá, snad nás pozvou :slight_smile:

kuchy: já piju kojící čaje (střídám: Leros, Weleda, Teekanne, Bio Natura, Hipp), pak sušené mléko Gravimilk, Caro, jo a ještě fenyklovej čajík... já bylinky fakt nemusím, takže ty tři denně fakt protrpím, uf...

jinak, když mlíčko není, tak se holky netrapte... vím, že se to lehce říká a jinak prožívá, ale na druhou stranu miminko určitě nebude strádat, když bude mít UM, dneska je to všechno už někde jinde, tak hlavu vzhůru :wink:

joa.n: s blinkáním máme boooohaté zkušenosti!!! je to děs, byly dny, kdy jsem musela každou chvíli převlékat postel, drbat věčně koberec, to nemluvím o svém oblečení nebo výměna prádla u malé :frowning2: máme problém s odříhnutím... i když se jí to povede, tak třeba napotřetí se do toho poblinká... taky jsem jí třeba měla na klíně a po hodince od krmení, šup obloukem to šlo na mě :frowning2: byla jsem z toho fakt na nervy... už se to lepší, ale kdyby to zmizelo úplně, vůbec bych se nezlobila... bryndáček má na krko skoro pořád... jo a škytavka? na denním pořádku, ach jo... no, postýlku máme na šikmo, kojení jsem zkusila ve zvýšené poloze i vodorovně-teď jsem četla, že bublina lépe odejde a docela to funguje (někdy je lepší to, jindy to), odříhnout i několikrát, do lehátka po kojení... no, a stejně je schopná se poblinkat i třeba u toho přebalování dlouho po krmení
15. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz
autor
Dobré ranko!

Škytavku máme taky docela často. Měl ji už často v bříšku. S blinkáním problém nemáme...
Poslední dvě noci se Viki od půlnoci hrozně kroutí a trápí. Sedím u postýlky a nevím, jak mu pomoct. Je to totiž ze spaní, ale vydává u toho hrozné zvuky, takže já nemůžu spát. Zkoušela jsem ho nosit, což trošku pomůže, ale dám ho zpět a za chvíli je to to samé. Myslíte, že by to mohlo být těmi probiotickými kapkami? Začala jsem mu je dávat právě před dvěma dny večer. :confused: :fearful:
Zkusila jsem mu pomoct i Baby calmem, trochu se to zlepší, ale nic moc... Takže poslední dvě noci stály za prd a tím pádem jsem přes den jak ptaštěná pytlem. Neumím totiž spát přes den...:pensive:
Máte s něčím podobným nějaké zkušenosti, prosím? Mám u těch Bio Gaia setrvat a zkusit, jestli to přestane? Zlepšení psali po 14ti dnech.
16. zář 2009 v 06:52  • Odpověz
Perchti, to my mame taky, ale tak od 4h rano. Dr. rikala, ze ji trapi brisko, ale nic mi neporadila. Taky jsem premyslela o nejakych kapkach, ale ona nikdy zadne problemy s prdiky nemela. A dnesni noc byla taky vesela od pul 8 do pul 11 spala pak byla u prsu do pul 1 a v pul 2 zase vzhuru, pak ve 4 a od te doby se kroutila, presne jak pises a vstavala v 6. Ja nejenze neumim pres den spat, ale nejak neni kdy. Bud s ni jdu s kocarkem ven a kdyz ne tak spi hod nebo 2 a to musim vyzehlit, uklidit, vyprat....Uz me to nejak zmaha. Myslela jsem, ze to bude lepsi, ale je to spis vse horsi jak piti, tak spani:.-(((.
16. zář 2009 v 08:17  • Odpověz
hezke rano holky tak nasemu malemu nechybi moc do 6kg a ma cca 54cm po 20 mame prijit na vazeni..

no a s blinkanim bojujeme taky ja davam do mleka nutriton a je to trochu lepsi ale kdyz bych mu dala normalni nezahustene tak mi to vrativse zpatky...

dneska jsem se vubec nevyspala ,protoze sem mu dala prat jeho oblibenou zavinku ostatni jsou mu uz male..no a zmetek mrnavej i kdyz jsem ho posunula az k dolni pelesti postele tak za 10minut se vysplhal az na horu a zacal bulet pac se bouchal do hlavicky a byl odkopany..to dela i kdyz je v zavince ale ne celou noc..ja vubec nevim co s tim sem rikala ze ho privazu je strasne neklidny haze hlavickou sem tam..to je pohled kdyz tam sebou mele jak kapr...

perch:jo to pise spusta maminek ze zlepseni po 14cti dnech ale pry vysledek stoji za to..ja davam ten baby calm a docela to pomaha a kdyz uz ani to ne tak mu nahreju zehlickou plinku a davam mu teple na brisko a predtim jeste namasiruju pupikem...a pomaha autosedacka ja ji muzu dat na podvozek u kocarku a jezdime po kostkach to sou pak rany a lidi se otaceji ze sem asi prase ja nebo co :wink: a pak pomaha vibrace ta ti rozhybe streva davame do lehatka a za chvili taky zacne prdet..ale nedavat po jidle to mi pak zacne i zvracet :unamused:
16. zář 2009 v 08:37  • Odpověz
perch sem tady cetla ze mas maleho k ranu zahleneneho mi to mame taky ale rymu vubec nema tak taky nevim co to je ze chrochta a v noci chrape..zacne chrochtat vzdy kdyz se probouzi vypada to jak kdyby to mel slepene v krku od neceho hodne sladkeho...
16. zář 2009 v 08:43  • Odpověz
Krásné dopoledne :slight_smile:

Tak já musím říct, že jsme měli super, noc, Vojtík byl vzornej :slight_smile: Večer baštil v 19.30, pak se vzbudil až ve 3.15 a pak v 7.00. Po snídani to ještě zalomil a vstávali jsme před devátou.

Musím zaklepat, že Vojtíška bříško tolik nebolí. Jen jednou měl boleníčko, ale to řval hodně. Zkusila jsem s ním všechno, masírovat, nahřívat, klubíčkovat.... nakonec pomohla až rektální rourka. Všechen vzduch šel ven, vykadil se a byl klid. Jinak preventivně piju ten čaj pro kojící matky a když sním něco rizikovějšího, tak si dám Sab simplex. No, doufám, že to vydrží, on to bohatě kompenzuje tim blinkáním.

Jinak když jsme u spinkání - pod čím vaše mimča spí? Používáte spací pytle? Ted jsem viděla pěkný v CA, stál něco přes 600 a zaujalo mě, že má odepínací rukávy. Vojtík nejdřív spal v zavinovačce, ta mu je teď malá, tak jsem odpárala suché zipy a je z ní fajn peřinka. Akorát mi v noci hodně cestuje po postýlce, tak se občas odkope. A i když ne, tak má studený ručky...
16. zář 2009 v 09:44  • Odpověz
jirinka me prave taky cestuje a zavinovacky jsou mu maly spaci pytel mame ale v tom neni utazenej a ma pak neklidne spani ..nevite jestli prodavaji vetsi rychlozavinovacky??
16. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:
tak u nás byla nakonec noc fajnová... Josefínka se vzbudila ve 4, bumbala jen 15 minut a hezky vytuhla... To bych ale nesměla bejt takovej vrták... Dala jsem jí do zavinovačky, jako aby se jí dobře spinkalo a taky dlouho :sweat_smile: Tím jsem jí totálně vynervovala, takže se dala sklidnit jenom jídlem a usnula až před šestou, uf... Nakonec spala teda až do půl deváté, jenže já měla smolíka... Ráno nám před domem začali sekat trávu a to je takovej rachot!!!

perchticka: já bych u těch probio zůstala, dej jim šanci... My dáváme každý den ráno probio a před ostatním dalším krmením ještě Baby Calm. Manžel si myslím, že to nepomáhá, ale já to vidím jinak. Poslední dny Pepinka spí i pár hodinek přes den! V noci dá těch 5-6 hodin v kuse (většinou), o tom se mi v 6-tinedělí ani nezdálo, byla jsem na pokraji sil :frowning2: Takže doufám, že se brzy zlepší i to blinkání a my se budem už jenom radovat :slight_smile: Zrovna jsem převlékla malou, vyprala Peřinku a vydrbala a vysušila lehátko :grinning: No co, mám v tom už praxi...

jirinkas: Josefínka spinká pod dekou (nejdřív slabší, teď chlupatou), dávám jí to do podpaží... http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#50-DSC05069.JPG
zavinovačka je fajn, ale téměř jsme jí nevyužili, protože se do ní nevejde s Peřinkou :frowning2: použila jsem jí hlavně jako podpěru za zádíčka, když spala ještě na boku...
máme ještě takové slabé zavinovačky a ty jsou bezva přes den http://www.amazon.com/Kiddopotamus-SwaddleMe-100%25-Cotton-Small/dp/images/B001LNOYRK/ref=dp_image_1-2_0?ie=UTF8&s=baby-products&img=0&qid=1253036368&sr=8-1&color%5Fname=1-2 takhle v tom vypadá naše malá: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#66-P1000188.JPG
jinak máme i ty spací pytle z Tesca (jeden slabší, jeden teplejší) a ty jsou super, škoda jen, že nemaj i rukávy... po postýlce mi cestuje taky, ráno jí najdu narvanou na boku na mantinelu :grinning: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#53-DSC05095.JPG
ručičky má vždycky hrozně ledový, nožky taky, ale tělíčko je ok, tak snad dobrý... dávám jí na noc do body s dlouhým rukávem, dupaček a kabátku... předtím spala v pyžámku, ale z 56 už vyrostla a 62 je jí zatím velká, no...
16. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
jéžiš, píšu jak tatar... :sweat_smile: "zklidnit" samozřejmě, uf...
16. zář 2009 v 10:44  • Odpověz
martulik. taky je piju i gravimilk,vodu mléko,všechno dnes to je trochu lepší,alespon je ta trocha mléčka ,co mám bílá né vodnatá... :wink:

jeudi: já mám zavinovačku 90x 90cm a ta mu bude ještě v zimě, je obrovská, :grinning:

co se spinkání týká, je to jak kdy, někdy se napapá v 8 večer a spinká do 3.4 hodin,jindy se vzbudí hlady už v 1....ale ted by snad jedl stále, mám strach ho co hodinu krmit UM, aby nezdravě moc nepřibíral,ale zase nechci aby řval hlady :frowning2:
16. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
martulik neni zase spocena to my prijde doceůa hodne obleceni na noc...nase spinka v overalku a pod perinkou, ale mame tady 23-25 stupni v panelaku
16. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
brisalek: není, máme v ložnici fakt kosu... kolem 18-19 stupňů :frowning2: už aby začali topit, uf...
16. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
martulikk tak bych tak oblecena spala i ja :slight_smile:
16. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
mar : jak dlouho jsi brala ten ricinus. Ja ted pres dva tydny, tak jsem ho na par dni vysadila a piju vic pivo:frowning2:. Bojim se, ze se dlouho brat nesmi. Nekde pisou, ze jo jinde, ze ne...???tak nevim
16. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz
brisalek: no, já jsem děsně zimomřivá (teda kromě těhu, to mi bylo fajn :grinning: ), takže mám 2 deky - jednu normál a druhou slabší navrch :sweat_smile: jak jsem zjistila, že má malá studený i nožky, tak jsem přemýšlela, jestli jí nemám dát na ty dupačky ještě ponožky, ale zase jí nechci balit moc, takže zatím jsem je nedala
16. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
Holky díky za názory. Já ty kapky určitě budu dávat dál a za čtrnáct dní se ukáže. :slight_smile:

My máme také studený odchov a tak malý spinká v overálku, spacím pytli a ještě přikrytý lehčí dekou. Jen občas v rukavičkách, protože také řešíme studené packy. Musím koupit i teplejší pytel s rukávy, mám jen z Ikea bez rukávů, ale jinak je super! Pokud máte nějaký tip na fajn pytle, hoďte tady odkaz, prosím. :dizzy_face:
Zavinovačky jsme vyřadili, už jsou mu malé a prý nejsou nic moc na kyčle. Volný pohyb (právě v pytli je lepší). :slight_smile:

Jeudi, my chrčíme v noci taky a rýmou to není. Odsávačka nepomohla. Třeba to přejde, až nebudou spát na zádech. Doktorka poradila jen zvlhčit vzduch... :confused:
16. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
jééé, holky, taky se přimlouvám za tip na spacáčky s rukávy :slight_smile: Jak už jsem psala, ty z Tesca jsou fajn, ale nám mrznou ručičky...
16. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
holky, to "chrčení" je normální :wink: maji ještě hodně úzké dýchací cesty a dýchaj nosíkem, tak takhle chroptí, šudíci :slight_smile:
16. zář 2009 v 17:30  • Odpověz
Martulik ta zavinovačka je pěkná, já to nějak neřešila, nakoupila jsem 2 rychlozavinovačky a hotovo :slight_smile: Jinak Vojtu na noc oblékám jen do overálku, poslední dobou měl studený nožky, tak jsme začali přidávat fusky. A jak jsem psala, spí pod rychlozavinovačku. Rozhodla jsem se, že koupím ten spací pytel z CA, až ho budem mít, tak ho dám do albíčka.

Tak doteď jsme vydrželi bez dudlíku, Vojta si cumlal pěstičky, jen když měl hlad. Teď to začíná dělat i z nudy nebo když mu nejde přes den usnout. No, nechce se mi moc, ale asi mu ten dudlík dám, protože nechci, se místo něj naučil používat palec. Jaký z tím máte zkušenosti? A jaký dudlík vybrat, aby se i nadále správně přisával při kojení?
16. zář 2009 v 18:29  • Odpověz
My jsme dali dudlíka 10. den, protože jsme byli zoufalí... Jenže Pepinka mi začala hrozně bolestivě cumlat prsa, takže druhý den jsme ho zase zrušili. No, ale pak mi bylo líto manžela, když mu usilovně brečela a brečela v kočárku, takže 14.den jsme dudlíka zase zkusili a bylo to už v pohodě. S kojením problém není, malá dudlíčka sama nijak nevyžaduje. Dáváme ho akorát v kočárku nebo autosedačce, občas i doma v lehátku. Když má doma nerva, tak si cucá pěstičky nebo jen tak palečky. Jo a zatím používáme Chicco ty od narození, kaučukové :wink:
16. zář 2009 v 19:07  • Odpověz
autor
My používáme dudlík MAM a musím říct, že je super. Zase někdo přemýšlel, když něco pro mimýsky vyráběl. Jednak jsou krásně vzdušné a větrací a pak jsou zdrsněné na povrchu, což imituje kůži. Málý dudel pořád plival, koupila jsem totiž Nuk, až moje mamina narazila na MAM a ten nechce pustit. Na kojení se dudlání neprojevilo. Ví přesně... :dizzy_face: A to dostává jednou denně odstříkané mlíčko z lahve, když jsem v práci a taky pohoda s kojením... :slight_smile:
16. zář 2009 v 19:15  • Odpověz
autor
Ten dudlík:
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=1288751
V DM drogerii stojí kolem 90Kč. :slight_smile:
16. zář 2009 v 19:22  • Odpověz
per ty uz chodis do prace??ty jo ty si rychla... :slight_smile: mi mame porad avent a jinej nechce ..ta zavinka pres ty rucky vypada moc pekne kolik stala??

kuchy a to normalne dojdu do detskeho obchodu a reknu ze chci velkou zavinku??nebo se extra obednava??ale 90x90cm mi zas neprijde tak velke to mi mame mozna vetsi pres telicko ji zapne ale spodek musim nechavat volne a koukaji mu nozky :dizzy_face:
16. zář 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahojte holký...my dnes měli opět frmol.. :wink:

řešíte spinkání..mi hajáme v overálku pod dekou a studený ruce máme od narození - to prokrvování je u kojenců trošku horší ale prý to bude čím dál tím lepčí- :slight_smile:

a dudlík?? Sotva jsme dorazili z porodnice hned jsme ho nasadili..krásně ho uklidňuje a pěkně se s ním uspí..Já jsem moc spokojená se silikonovým Nukem ...Avent jsme prodali vůbec mu nevyhoval.. :unamused: a na kojení to vliv nemá, alespoň u nás...

a jinak jsme měli SUPER noc..usnul okolo 9 spal do 2 a pak do 6...u nás perfektní!! ráno jsem byla jak znovuzrozená!!!

Mar...četla jsem v říjnovkách že kyčličky super!!!! Tak to mám radost! je dobře že máš i nový názor a hlavně lepčího doktora!!!!! Moc přeji Natce ať může brzy zahodit kšírky... :wink:

As??? kde se nám touláš??
16. zář 2009 v 19:59  • Odpověz
Jéé jeudi máte krásný nový miminko :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
Martulik..ta foto pepinky jak ,,vylejzá,, z postýlky nemá chybu..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz
Perchti, souhlasím, dudlík Mam je skvělej :grinning: Pavlik teda dudá všechno, je mu jedno i tvar, ale nejradši měl Avent, pak sem narazila na ten Mam a má ho nejradši..
16. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz
pehaka: no, to se nedalo nevyfotit :grinning:

k těm dudlíkům... máme jich taky hromadu, zkusila jsem i Avent, ale ten je moc tlustej na tu naší mini pusinku, takže se nám na něj doma akorát práší... s Chiccem Physio jsem moc spokojená, koupila jsem teď ještě ten samý, akorát že silikonový, ale ještě jsme ale nezkoušeli... až budu někde v drogerce, zkusím si vzpomenout na ten Mam, když říkáte, že je také dobrý :wink:
16. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.