• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojte hoky :slight_smile:

Heli.: Tady Ti posílám odkaz na Janis Joplin - víš, to je ta, podle které mám svuj nick :slight_smile:, byla mým pubertálním idolem :slight_smile:,ale ráda si jí poslechnu i teďka :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=AxJxUFoR0Es&feature=related

Jinak, bylo venku moc fajn, už se s Eli moc těšíme na cvíčo :slight_smile:...
12. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
ahojky holky,
tak uz jsem opet zacal kojit. Teda misto prsou mam ted prazdne vacky, ale neco z nich tece, tak snad si to Kacka vytahne.. (ale priznam se, ze se mi zda, ze pije mene :frowning2: ) nasadila jsem si ta homeopatika na laktaci a casto ji nabizim prso, tak snad se to opet rozjede.
Behem tech par dni bylo opravdu videt, jak odsavani moc nepomuze k uchovani mlicka (tedy alespon u me). Prvni den jsem z 1 prsa klidne odsala i 120ml, druhy den sotva 60-80 a treti den jsem byla rada za 40ml! A to si myslim, ze Avent odsavacka je opravdu dobra...
Jsem uz taky smirena, ze kdyz se to nerozjede, tak holt skoncime na Nutrilonu... i tak kojim dele nez jsem puvodne myslela ze budu moci (Kacka mi ve 3 mesicich bojkotovala kojeni a malem skoncila na Sunaru :frowning2: )

Vcera se Kacka poprve plazila. Mela jsem skoro slzy v ocich, Bobecek me totiz ti plazenim tak prekvapila.. proste se prekulila z penove podlozky na plovouci podlahu a uz se pritahovala. Zatim se plazi jen na rucickach bez nozicek, takze na plovoucce ji to krasne klouze. Uz zacala manzelovi rabovat v DVD co mame pod TV (predtim se tam sama nedostala), tak jsem zacala obchazet obyvak a davam pryc veci, ke kterym se muze doplazit. Zabava nam tedy zacina... :grinning:
13. bře 2010 v 08:01  • Odpověz
ahojky,tak jsem vás tady zase pomalu dočetla a musím se přiznat,že jsem taky zastáncem zdravého selského rozumu,protože kdyby jsme se řídili tím co se smí a nesmí tak by jsem s těma prckama nedělali nic jinýho,než hlídali co dělají a přirozená zvědavost a tudíž rozvoj by byly v háji,náš malej sice ještě neleze ale do sedu se přitáhne,sedí pěkně pevně,s rovnýma zádičkama a udržuje pěkně stabilitu i když se natahuje po hračkách,tak proč bych ho měla nutit jen ležet,i z tolik diskutovanýho lehátka zdrhne-tam už ho jen krmím a řídí se heslem plazením vzad

helen-názory dr jsou různý,nám jogurt řekla hned na půlroční prohlídce,tak baští jakýkoliv-ale osobně preferuji bílou holandiu,protože je dobře hustá a nestýká ze lžičky,jinak baští vlastně cokoliv co nekořením,dokonce jsem mu včera dala poprvé chlebík s máslem-zbaštil celý krajíc bez kůrek
14. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak uz tu mame babicku na navsteve, malej je z ni uplne unesenej, porad se na ni smeje a kdyz neco dela, tak porad pokukuje po babicce, jestli se diva :grinning: Prijal ji uplne bezvadne, tak je to super.
Babicka samozrejme taky nadsenim bez sebe :wink:
Vcera jsme tu spolu sedely vecer az do pulnoci a kecaly jsme o vsem moznem (manzilek sel do kina a Oswaldik spal, takze jsme tu mely damsky vecer) a bylo to uzasny. Ja ani nepamatuju, kdy jsem si naposledy takhle krasne s nekym popovidala :dizzy_face:

Malej uz krasne basti v poledne kasi a vecer zeleninku (davam mu to takhle, protoze mi kase na vecer nejak nesedi), a hezky pije z hrnicku kolem 150 ml vody za den.
Kadi denne ooooooobrovsky hovniso, takze co se tyce jidla, vse v poradku :slight_smile:

Jak pisete, ze vam deti sedi s rovnyma zadickama, tak to u nas teda vubec, v sedu se neudrzi a pada dopredu, zada uplne kulate :confused: Snad je to tak v poradku, kdyz jeste neumi sedet... nebo uz by mel i tak mit rovne zadicka?

Vedle toho zoubku, co se nam objevil v pondeli, jsem dnes nahmatala dalsi ostrou spicicku, takze mame o zabavu postarano :grinning:

Mejte se krasne a dobrou noc!
14. bře 2010 ve 23:25  • Odpověz
Ahojte,
tak já taky p. dr v něktrých věcech rozhodně nepslouchám. Malý má ted období, kdy nechce vůbec nic, ani zeleninu, ani maso, ani nic, jenom banány a přesnídávku, jogurty a tak mu dávám i tvaroháček a pribináček, ten mu jede :grinning: :grinning: :grinning:
Už má i oba horní zuby skororo celé venku, má 4 :wink: příští týden máme genetiku s dalším prckem.
Jinak už krásně sám sedí, leze a vstává,ale dlouho se neudrží sám. :slight_smile:

A jsem unavená asi tak dvojnásobně, těhu a mimino je pěkný záhul a bude hůř :grinning:
15. bře 2010 v 09:00  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme nemocne ja od soboty vecer hrozna ryma a mala vcera odpoledne 39 a v noci i 40,3:frowning2:, celou noc jsem spala asi 2x pul hodiny...a uz ji zacina take tect ryma, takze k vcerejsim 8m jsme dostali prvni nemoc:frowning2:.

kirkee normalni je ze tak ze zacatku sedi.

kuchy to ti verim,ze je to narocne, drzte se a vsechny vysledky at jsou dobre. Me zatim testy ukazi je jednu /, ale je to nejake divne, dostala jsem to 26 den a takove minimalni spineni nic vic..a obcas mi neni nejlip od zaludku...tak se k vam treba pridame :slight_smile:

marecek teda vy jste jedlici, to je super:slight_smile:
15. bře 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás po zoubku ani památka :sweat_smile: S jídlem zatím problémy nemáme, dopolední ovocko baští o 106, obídek taky a večer kašičku miluje! a to jí zatím dávám tu nemléčnou z mého MM :slight_smile: jsme teda pořád na malých porcičkách, ale to snad neva...
Jinak Josefínka se víc a víc valí kam se jí zlíbí, už si vydrží hrát i delší chvilku sama, což je pro mě hrozná úleva!
Pořád se jen "plazíme" na kolínka zatím ne, i když už má takové miniaturní tendence, že by se ty nožičky daly použít i jinak, no uvidíme... ještě nesedíme... teda Jojo hrozně ráda sedí, ale třeba u mě na klíně, nebo ve vaničce, ale to jí hodně podpírám, jinak by zlíbala podlahu :grinning:
Jo a konečně se mi podařilo přidat nové fotky do alba, tak mrkněte :wink: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_7._a_8.mesic/

kuchy: nemáš to teď vůbec jednoduché, tak se drž! :slight_smile:
brisalek: teda že byste se fakt přidali ke kuchy do party? :grinning: já jsem teda od porodu menstruaci zatím neměla, ani ťuk... tak jsem ráda, ani trochu se netěším až to zase poprvé přijde :sweat_smile:
15. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
mrtul ja porad doufam, ze ne :slight_smile:,tak to ti zavidim:slight_smile: ja jsem to dostala uz 3 mesice po porodu a to jsem kojila o 1-1,5hod a mela jsem to prave tak za 40 dnu(pred tehu vzdy 30-33) a o dost vic nez pred tehu

Jo a zapomnela jsem pripsat joa.n, ze at se neboji, ze se mlicko urcite udela, kdyz bude mala bumbat, hlavne ze abtibiotika zabrala a je lip

my se teda lezt po 4 hrozne snazime, ale porad nam to nejde, jen si z briska vleze na 4, pak se pohupuje a pak si z toho sedne, plazi se porad jen dozadu
15. bře 2010 v 10:57  • Odpověz
Tak jsem prubla jeste jeden test a zase negativni, tak to muzna bude vse od te virozy:slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:10  • Odpověz
Pěkné odpoledne,

Filípek je dneska moc hodný, ale musím to hned zaklepat, protože poslední dny byl hodně mrzutý a uplakaný, měl jeden den i horečky tak jsme radši zašli k doktorce, vypadá to prý na zuby. Nemoc se žádná nerozjela, ale zub taky nikde :wink:

Jinak se minulý týden už postavil v postýlce a teď se snaží postavit všude kde to jde, ale ještě se pěkně kymácí a má nožičky takové vratké. Začal už víc lést až jsem se divila jak už někdy nabere rychlost, začal objevovat CD, reproduktory a hlavně kytky, kterou už na sebe strhnul, takže je dost veselo :grinning: :grinning: začal taky vyplazovat jazýček a je děsná sranda jak se u toho ksichtí, babička s dědou z něj byli hotoví.

Dneska se tak pokadil, že to jsem nezažila, měl to úplně všude a pěkné množství, bodýčko, punčochy. Ještě se tomu hrozně smál mrskal se v tom takže byl ohozený celý přebalovací pult i já, nakonec jsem ho musela dát do vany a rozbalit plenu až tam, no užila jsem si :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S manželem je to pořád nahoru a dolů, pořád jsme sami, i když teď byl doma o víkendu. V sobotu se slavili narozeniny jeho táty, přijel odpoledne, docela mě překvapil ani jsem to nečekala. Prcek zůstal spát u babičky a my jsme spolu strávili neděli, včera jsme si povídali až do jedenácti v noci, ale pořád je to takové zvláštní. Manžel to má prý 50:50, na jednu stranu mu s malým chybíme ale na druhou mu ta volnost prý vyhovuje. Prý se chce přiklonit na jednu stranu co nejdřív, mě to hrozně unavuje, nevím co bude, jestli bude doma nebo nebude. Na druhou stranu nechci dělat žádné scény, docela bych chtěla aby se to urovnalo, protože jsem zjistila, že mi hodně chybí a mám ho i přes chyby moc ráda. No uvidíme :slight_smile:

Jo a konečně budeme mít vítání občánků, jdeme tam 25.3. tak jsem zvědavá.
15. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
brisa: škoda, zase jsem v tom sama :grinning:

a asi nám leze další horní zub, nejspíš oba edle těch předních, už prosvítají :slight_smile: Malý je děsný protivka.....a ,ě je blbě....strašně rychle mi roste břicho a prsa...., jako by nestačilo těch kil navíc :unamused:
15. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj holky,
čtu si Vás, akorát psát se mi nechtělo :slight_smile:.
Marťas už se taky plazí - dostane se, kde chce. Zoubky rostou průběžně, tři už jsou venku, někdy bývá mrzutý, ale myslím, že ne kvůli zubům. Asi s jídlem zbaští i hodně vzduchu, protože brká někdy i když se vrátíme z procházky nebo i dýl po jídle. To pak nechce být vůbec vleže a rozpláče se, pak si většinou odříhne. I ráno většinou po noci na bříšku brká a prdí.
Postýlku jsme o víkendu dali níž, i když se zatím ještě sám nestaví, zato po postýlce cestuje. Zrovna dneska večer usnul s hlavičkou v mantinelu na bříšku, tak jsem ho otočila na záda a spal dál.
Už si taky vyhraje dýl sám, leží si na puzzlích nebo se plazí za něčím zajímavým. Největším lákadlem je drát od notebooku, ale snažím se ho zamaskovat, pak ho fascinuje foťák, to hned pádí ke mně, když ho fotím.
Sedí hezky sám, ale zatím sám do sedu nejde. Zbožňuje, když pustím hudbu, to hned začne kopat nožkama a pohupovat se. Když sedí na mě, odráží se nožkama a skáče - někdy mají moje ruce šichtu :slight_smile: .
Krásně se směje, když na něho dělám "kuky kuk" nebo ho rozesměje úplná blbost. Jazýček vyplazuje nejvíc, když někdo dělá něco s pusou, asi ho chce napodobit.
Papáme přesnídávky, ale zatím jen pár dnů a to toho moc nesní, obídek lepší, ale v poslední době nevydrží víc než půl té maličké skleničky. Baští moje jídelka i ze skleniček. Kaše zatím nedávám, ale chystám se. Zato jsme mu zkusili dát tu kukuřičnou křupku, tak ji poprvé víceméně zahodil a podruhé požužlal a zbytek v ručce rozmáčknul :slight_smile:. Manžel koupil ty dětské sušenky, tak jsem mu dneska dala a kousek ukousal.
Asi před 14 dny jsem ho zkusila dát na nočník a naučil se do něho krásně čurat. Kakal vlastně jenom do nočníku. Posledních pár dní se mi stalo, že se při kojení v noci na boku počural do postele, tak nevím, asi blbě daná plína. Posledních pár dnů se mu to nočníkování už až tak moc nezamlouvá nebo jenom nemá potřebu.

Joa.n: Mám taky z Marťáska někdy slzy v očích, když mě překvapí a musím říct, že je to čím dál častěji.

Martulikk: Josefinka je na fotkách úžasná.

Betty2: Filípek je šikovný, že už se staví. Moc Ti přeju, aby manžel pochopil a uvědomil si, co ve vás má. Myslela jsem si, že když jsme byli na vítání občánků ve 3 měsících, že už to byla pomalu rarita, ale koukám, že ne :slight_smile: . Mimochodem, jak je Marťas hodné děcko i jako mimi byl, tak vítání jako jediný celé probrečel :unamused: .

Kuchy: Vydrž, třeba se někdo k Tobě přidá :grinning: .
15. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz
Holky, dneska jsme byly s tchyni nakupovat a Ozzy v aute rekl naprosto zretelne "baba", ona z toho mela dojetim slzy v ocich a kdyz jsme pak prijeli dom, napsala to mailem snad vsem co mela v adresari :grinning: :grinning: malej je splhoun :wink:
Dobrou noc. Jsem dnes uplne hotova, kolik jsme toho nachodili...
15. bře 2010 ve 23:19  • Odpověz
ahojky holky,
nejak nestiham docitat natoz tak napsat.
Tak jen ve zkratce:
Kirkee: no to je super, ze malej zacina komunikovat, ta nase sice "komunikuje" ale zatim jen skrekama a "prdi" na nas a prska :grinning:
Kuchy: drzim palecky aby s mimi bylo vse OK, dokonce i ja si na ty geneticke testy moc dobre pamatuju, volali totiz na genetiku kvuli lekum co jsem na zacatku tehu brala, nastesti je mala zdrava :wink: Tak tfuj tfuj, drzime palce..
vsem ostatnim moc gratuluju k pokrokum miminek.. :slight_smile:

U nas to novinkama jen fici. Kacka byla na 7 mesicni prohlidce - nackovali jsme posledni Synflorix a mame ted pul roku s ockovanim pokoj, uf konecne. Krasne pribrala, uz ma 6,3kg... Jde to na ni videt, zakulatilo se ji brisko.. Ani se nedivim, basti totiz jak o zivot.
Na obed sni 200ml zeleninky co varim, odpoledne skoro 150ml ovocneho pyre a vecer temer 200ml kase. Kdyz jsem to rikala Dr. byla spokojena - rekla o ni, ze ma zdravy apetit.

Co se kojeni tyka, tak jsme se krasne rozkojily. Dneska prestavam brat ta homeopatika (uz se mi samo spousti mlicko), prsa jsou krasne nality a Kacka opet v noci basti o106. Pres den kojim jen rano a v poledne, odpoledne jen po svacine a pak vecer pred spanim..

Zitra jedeme k rodicum na Moravu poprve vlakem. Rano frcime Pendolinem z Prahy do Olomouce, jedeme i s kocarkem jen ja a Kacka, tak nam drzte palce, at vse dobre dopadne. je to nase premiera..

PS: jo a s manzelem se vse krasne urovnalo a i v milostnem zivote je obrat o 180 stupnu, takze tuk, tuk, jsem spokojena... :wink:

Hezky vecer vsem :slight_smile:
16. bře 2010 ve 22:30  • Odpověz
Ahojte holky,
taky tak tak dočítám....
U nás se začalo mluvït velkém, už asi 3 týdny říká Mama a Baba, včera začala Papa.....:slight_smile:, sranda je, že říká Papa Pepovi (přítel) a jen jemu, taková kombinace Pepa a Tata :slight_smile:
Jinak plazení je u nás pozadu (no jo, ráček)...a to jen, když je na kluzkém povrchu, už jsem jí párkrát viděla i nadzvednout dupku a složit pod ní kolínka......sedí vcelku hezky rovně, do předu se už nenaklání, spíš spadne dozadu, čeká, že jí zapřu :slight_smile:
Jinak papká hezky, konečně i moje navařené.....

Taky ještě nenám menzes, no chvála bohu....

Poslední dobou Eli špantně spí, budí se a kňourá,máchá rukama a pořád se otáčí...vstávám k ní skoro co 2 hodinky, což už nebylo fakt hoodně dlouho...asi to budou zoubky, jinak nevím....celkově je plačtivější...takové mrzuté období...

Kerkee: To je fajn, že si s tchýní rozumíš, já se svou vcelku taky, není špatné mít jí na "své" straně :slight_smile:. Ozík je moc šikovný, bude jednou asi pěkně upovídaný :slight_smile:

Betty: Filípek šikulák :slight_smile:

Martulikk: Hodně rychle jí rostou vlásky :slight_smile:, fotečky jsou srandovní - Pepča je moc pozitivní miminko :slight_smile:
17. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
Ahojky holky,
taky nějak nestíhám... u nás vede "nenene" když nechce papat, teda aspoň to tak zní :grinning: v noci když se vzbudí a pláče, tak z ní párkrát vypadlo mamama a jinak bebe, baba :grinning: zatím nelozíme, jenom se plazí, akorát se na kolínkách parádně houpe, až se párkrát přehoupla až na pusinu :sweat_smile: taky se staví když si ji posadím na klín proti sobě nebo v postýlce, u postýlky vydrží pár sekund i držet se jenom sama, ale jinak se ještě klimbá :dizzy_face: co se týče papání, tak bojkotuje domácí přesnídávky, no vlastně i kupované :stuck_out_tongue_closed_eyes: rýži už papá nemixovanou, i brambůrky a banán, nechávám jí ukusovat, jinak tomu teď moc nedává :slight_smile:

Každým dnem nám má dojít ohrádka 150x150, tak už nám prďolka nebude utíkat ke kytkám a žužlat všechen nábytek v dosahu :stuck_out_tongue_closed_eyes: akorát už se doma asi nepohnem :grinning:

jinak teda menzes jsem dostala hned měsíc po šestinedělí, takže "paráda" jsem se těšila, že budu mít aspoň rok klid a nic z toho... :angry:

joplin: Lili se taky víc budí v noci, hlavně tak okolo 21h, musím uspat u prsa, pak zalomí hlavičku dozadu a spinká dál :stuck_out_tongue_closed_eyes: a přes den když chci aby spala doma, tak musím zamotat ručičky jak když byla malinká a jedině tak usne...

martulikk: taky jsem se dívala, jak se Pepinka krásně řehtá :slight_smile: a všimla jsem si že má stejného usínáčka jako Lili :wink:

joa.n: to je dobře, že kojení je zase v pořádku, Kačka je šikulka :slight_smile: a i jinak baští krásné porce, úplně ukázkově :wink:

zítra už budem mít novou verzi, tak jsem zvědavá, hlavně fajn, že fotky se nemusí zmenšovat :slight_smile: tak zatím přeji všem co nejmíň přerušovanou noc, pa :slight_smile:
17. bře 2010 ve 23:36  • Odpověz
Ahoj vsem, tak holky hlasim, ze teplota v pondeli presla a uz male nic nebylo jen nechtela moc papat, tak jsem mela radost, ze nebude mit tu hroznou rymu jako ja(smrkam este den a do stredy to bylo opravdu des:frowning2:), ale ona zacala dnes psikat a tece ji z nosu jako z vododvodu, takze nas to teprve ceka:frowning2: :frowning2:.

Mate vsichni sikulky. My z povidani stridame bebe, baba, papa, blbe, ble, mee, vsechny varianty jeee....:slight_smile:. Lezeni zatim nic, na kolinkach je porad , ale hned si z nich sedne a misto aby nozicku davala dopredu tak se ji snazi natahnout, nevim jestli se chce postavit, protoze kdyz je u me tak se me porad nekde chyta a postavuje se , tak mozna budeme driv chodit nez lezt po ctyrech, sedime uz krasne a sedne si sama prakticky ze vsech poloh:slight_smile:.

j.kriv s tim, ze se tady nehnem jsme na tom podobne, ohradku uz mame, ale zatim jen u topeni, aby nespadla hlavickou na zebra.

Tak hezky vikend.
20. bře 2010 v 10:58  • Odpověz
dlouho jsem tu nebyla a takové změny... nový vzhled koníka :grinning:
Musim jejprve popřát Pepince k pátečnímu svátku - s Jožkou jsme na vás myslely :slight_smile:
jinka my zoubky také ještě nemáme , ještě kojím takže jsem ráda. Jinak Josefínka se jen plazí a to dozadu, ale už umí paci paci na požádání :slight_smile: mám z ní moc velkou radost :slight_smile:
21. bře 2010 v 00:01  • Odpověz
Ahoj holky, teda ta nevá verze konáka je děs :frowning2: je to hrozně nepřehledné, není vidět co je nové... ach jo...
chtěla jsem se vás zeptat, v čem vozíte teď prcky? myslím oblečení... v sobotu jsme šli na návštěvu ke švagrovi, malá usnula po cestě, tak jsme jí nechali spinkat v kočárku... jenže pak byla úplně mokrá... bojím se na procházky zatím vyndat fusak z kočárku, tak přemýšlím, že jí tam šoupnu jen v punčoškách a body s dlouhým rukávem :unamused: prosím poraďte...

zizkam: děkujeme za přáníčko a také vám jedno posíláme :slight_smile:
22. bře 2010 v 08:01  • Odpověz
Ahoj všem,

přeji krásný a sluneční jarní den, konečně se počasí umoudřilo a je hned lepší nálada :grinning: :grinning:
Také se mi ta nová verze moc nelíbí, jsem dost konzervativní (v některých věcech :wink: a nemám ráda změny, takže pro mě to bude dost dlouho trvat než si zvyknu, mohli nechat stejnou grafiku jenom přidat technická vylepšení, protože se mi tu také dost špatně orientuje...

markulikk: já už fusak vyndala, Fildu přikrývám slabou dekou a dám přesto ještě takový ten "obal" přes kočár. Na sobě teď má většinou už slabší čepičku, jarní bundu, slabší svetřík, body a kalhoty, jo a punčochy,

Jinak v sobotu už jsme grilovali první kuřátko a bylo to mňam mňam a hlavně to teplo, bylo to super... Dneska jdeme na 8 měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá kolik nám Filda vyrostl a přibral. Poslední dny je zase dost protiva a hlavně poslední dny vstával už ve čtyři a dnes v půl páté, takže děs....
22. bře 2010 v 08:31  • Odpověz
Ahoj holky,
taky se tu neorientuju a prijde mi to tu udesny :grinning: Snad si zvyknem :wink:
Martulikku, mne porad pripada, ze v Cesku se ty miminka strasne nabaluji, my chodime hodne nalehko, celou zimu bodycko, teplacky, ponozky, svetrik, cepicka, rukavice a do fusaku, ted - bodycko, teplacky, ponozky, svetrik a do fusaku s tim, ze ho ma jen do podpazdi a rucky venku a je mu krasne teplo.
Ja kdyz vaham, co mu oblict, si vzdycky predstavim, jak by bylo mne, kdybych mela na sobe to co on a kdyz citim, ze by mi bylo horko, tak mu to nedam a dam neco lehciho, ci naopak :wink:

Tchyne je tu uz vic nez tyden, tak nemam moc casu na psani, ale je to super, ona je naprosto uzasna babicka, hlavne v tom, ze se s vnouckem pomazli, pohraje, pochova, ale neslysim od ni jakoukoliv otazku typu - a nemela bys mu toho dat vic? a nemel by mit cepicku? a ma to dost teple? a proc tohle delas tak a tamto onak? a nemel by uz jit spat? Proste to bere tak, ze babicka je na hrani, a na ostatni zalezitosti co a jak s miminkem je tu maminka. To se mi na ni moc libi :dizzy_face:
Citim od ni, ze si mysli, ze jsem dobra matka a staram se o maleho spravne, a o to ji mam jeste radsi :dizzy_face:

Za chvili odjizdime na vylet, tak musim koncit. Mejte se krasne! :slight_smile:
22. bře 2010 v 10:24  • Odpověz
betty: my jdem na tu 8-mi měsíční kontrolu zítra... snad se nám konečně poštěstí i ten Prevenar... tak ať vám to dobře dopadne! :wink:

kirkee: já si nemyslím, že se u nás oblékání řeší víc než kdekoliv jinde... podle mě to vždy řeší jen maminky, které dané situace prožívají poprvé... :wink: já jsem se ptala, protože se nemám s kým poradit... nevím, jestli taky už fusak neodložit a prostě jí víc obléci... nebo jak jsem už napsala jen body a punčocháče a šup do fusáčku... máme Angel Exclusive, takže super... Josefínku jsem celou zimu oblékala jen do punčošek a slabých tepláčků (nebo dupky) plus ponožky, body s dlouhým rukávem a k tomu bavlněný kabátek (jako to to body), no a završeno čepičkou a bavlněnými rukavičkami
jinak je fajn, že jste si s tchýní padly tak do noty :slight_smile:
22. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
Ahojky,
teda u nás je dneska zase krásně, mám radost :slight_smile:

brisalek: držím palečky ať se brzo uzdravíte, tohle počasí je na draka, u nás jsou skoro všichni nachlazení, malá má rýmu a na mě už to vlezlo taky... :angry:

zizkam: tak to je šikulka, že udělá paci paci :slight_smile:

martulikk: my jsme bez fusaku asi týden, když je chladněji dám nánožník, ale jinak nejradši leží jen tak a nožky hozené na madle :slight_smile: takže dávám body, punčocháčky, mikinku, nějaké kalhoty a jarní kabátek a samozřejmě čepičku a jinak nic a je teploučká.

kirkee: teda babičku máte super :wink: my nebyli u druhé babičky už od Vánoc, což je teda ostuda, bohužel já mám letní gumy na autě, takže přes zimu jsem nikam sama nejezdila a taťku máme pořád v práci nebo na baráku, takže nestíhá, navíc má tchýně nepravidelné směny a nenapadne ji dát nám vědět kdy je doma... :unamused: takže viděla Lili naposled jako 5-ti měs. mimi ještě bez zoubků...

jinak já v sobotu dala Lili poprvé na houpačku na hřišti, takovou hlubokou, je z lana, může v ní jakoby pololežet a byla strašně mooooc nadšená, jenom ji tam dám, tak se začne smát, prskat a kopat nohama :grinning:
22. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
j.kriv, dekujeme, tak prejeme at to ma co nejlehci prubeh a je vsem lepe.

pokud jde o obleceni tak vubec nevim co oblekat, doma mela doted dupacky, ale uz ji budou male a vetsi se nedelaji a take je v tom takova miminkovska. Jenze jsem koukala na teplacky a vsechny m prijdou hrozne teple a moc pevna latka a pevna nepohodlna guma v pase...a puncosacky jsem kpupila asi 3 a vsechy jsou spatna velikost, navic mi prijde, ze se to hrozne blbe obleka a kdyz chci prebalit tak cele sliknout...proste nevim co
A dalsi problem je nase velikost...potrebuje 80-92 :slight_smile: podle firmy, jenze holt to je site na deti 12-24 mesicu a ty maji jinou postavu, takze je to dlouhe a nesedi...tak jsem z toho nejaka "nastvana"
kdyz byste mely odkaz na dobry obchod kde nakupujete treba puncosacky....diiik

zizkam to jste sikuly, nam paci, paci moc nejde...delalame papa a berany duc:slight_smile:
22. bře 2010 ve 14:00  • Odpověz
zapomnela jsem, ze uz je nam lepe...mala ani zadnou poradnou rymu nakonec nastesti nemela...musim to vsude zatukat, ale asi ma dobrou imunitu

jo a uz lezeme :slight_smile:
22. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
brisalek: gratulujeme k lezení :wink: u nás se zatím jenom houpe a šoupe pozpátku, dopředu se jen přitahuje :grinning: já kupovala punčocháčky v tescu a jsou dobrý, oblečem je i na látkovky, tepláčky zkus přes MMB, já odtud mám hodně a se všema spokojenost :wink: taky už nosíme vel.80, něco 74, jak kdy. nakupovala jsem oblečení na léto, podzim a nosí to teď :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
ahojky,
tak dneska jsme se vratili od rodicu. Cesta zpet byla des, jeli jsme EC a byl uplne nacpany. Sice jsme meli mistenku, ale hloupa pani na nadrazi nam tvrdila, ze je to vetsi kupe, ze urcite kocarkem projedeme. Ve finale to bylo "kupe" pres cely vlak a dvere 40cm - takze jsem musela uplne rozlozit kocarek, abych ho vubec dostala dovnitr :angry: Zlate Pendolino - priste jedeme jen jim.. tak se nemusi vubec s korackem nic delat a i nastoupit a vystoupit uplne sama dokazu..

O obleceni mi ani nemluvte. Radeji jsme k rodicum vzala teplejsi veci a chudak Kacka se pote uplne parila. Nevedela jsem co oblict. Zitra davam hrubou fleecovou bundu, kalhoty nebo teplaky pod to punsocky na nozky pletene botky a slabsi cepicku. Mam nanoznik, takze do nej vlozim jen normalni deku. Kdyz bude teplo, deku vyhodim a necham jen nanoznik. :slight_smile:

jinak u nas zmena jen v tom, ze se Kacka strasne rychle plazi. Uz se i sem tam postavi na kolinka, ale nevi co s tim, tak sup zpet na brisko. Plazeni na koberci i na plovoucce ji jde jak po masle :grinning: Dneska zkoumala zaclony tak jsem je musela sundat - pote zjistila ze mame na francouzskem okne mimo zaclon i zaluzie tak jsem je musela vytahnout nahoru. Pak bouchala rucickou do okna a divala se na zahradu.. :grinning:

Jak jsem psala o te plisni, tak se bohuzel nejak vratila a je to jeste horsi nez pred tim. Asi s tim opet zajdeme na kozni, ach jo.. :frowning2: a taky mame rymu - kycha a ma takova uslzena ocicka, chuderka..

Uz nastesti spinka, jdu se najist a poklidit...
hezky vecer vsem.. :slight_smile:
22. bře 2010 v 19:00  • Odpověz
AHOJKY, teda ten nový koník je blázinec :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale, jinak je to moc hezky udělané :grinning: Tak jsme dnes měli genetiku, nikdo nám zatím nevolal, tak je snadb ok. U nás volají,když je problé. Jiank, co si pamatuji projasnění 1, 26 a nosní kůstka přítomna, vše uvnitř zatím mám dle norem, a posunuli nám TP jsme větší.....na září :wink: A mám neblahé tušení,že já se holčičky nedočkám, něc :frowning2: o jsem na 3d zahlédla. :cry:

Matyášek už sám hačá, má 6 zubů, leze po 4 a dnes si poprvé sám stoupl.... :sunglasses:
23. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz
Ahojky,

jů, gratulujeme k lezeckým, sedacím a stoupacím úspěchům.

Kuchy, jen tak dál, ať je stále všechno v pořádku. ´

Já také holky oblékám míň než okolí. Řídím se sama sebou, Květule je ve fusaku, tak celou zimu jezdí jen ve vyteplen´ých punčocháčích a tlustých ponožkách. Když byly větší mrazy, dávala jsem ji do fusaku ještě deku.

U nás je vše ok. O víkendu jsem oslavili Bělinčiny 3. narozeniny. Byla to bomba, moc jsme si to užili.
23. bře 2010 ve 12:43  • Odpověz
Ahoj,

tak jsme byli na 8 měsíční kontrole, Filda má 9270g a 72 cm, už naštěstí moc rychle nepřibírá, teď roste spíš do délky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Venku je tak krásně a teplo, že už také tápu co malému oblékat, mám pocit že je to strašně rychlý skok ze zimního skoro do letního :slight_smile:

Jinak Filda leze už jako drak, na všechno se snaží vylést. Dneska jsem zapoměla zavřít do šatny a už visel na sušáku :grinning: :grinning: ale nechce se mu dělat žádné paci paci ani mávat, když mu něco takového ukazuji nebo chci dělat s jeho ručičkou hned se vzteká... Sedět také nechce, jakmile ho chci posadit, zapře nohy a chce stát.

Manžel je teď od neděle doma, pořád ale neřekl, jestli se chce vrátit nebo ne. Už se ho radši neptám, snažím se být na něj hodná, žádné scény, ale pořád cítím z jeho strany odstup i když je to už lepší a víc si povídáme i smějeme. Tak uvidíme :confused:
23. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.