• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahoj holky,
jak to tady tak čtu, tak vaši prckové jsou šikulky :slight_smile:
Včera jsme byly na 8-mi měsíční kontrole a máme 66cm a 7200g, začínáme už pomalu nosit některé oblečky v 74.
Jinak u nás od včera nastala změna... malá nechce přes den ode mě pít :frowning2: včera jak jsme šly na tu kontrolu k doktorce, tak jsem jí nějak rozhodila její režim, aby jsme to stihly... než jsme odešly, dostala k obídku zeleninku se žloutkem (zkusila jsem dát už celý, ale asi to bylo na ní moc)... u doktorky se všemožně převracela a dováděla... pak jsem jela do práce něco vyřídit, no a jak jsem si jí přendala z autosedačky do manducy, tak mě celou totálně poblinkala... samozřejmě jsem neměla náhradní tričko (myslím pro sebe)... v práci jsem jí teda převlíkla... holky tam z nás musely mít radost, ach jo... pěkně jsem smrděla... jenže Pepince fakt nebylo dobře, tak se poblinkala ještě 3x... chůďátko moje... no, dojely jsme domů, tam jsem nás znovu převlékla a jí nakojila... pak jsme jely pro manžu do práce a šup na procházku, kterou nádherně prospinkala (doháněla dopolední spánek)... no, doma pak po páté dostala kašičku a když jsem jí pak po koupání po půl osmé chtěla kojit a uspávat, tak přišel děsnej hysterák :frowning2: nakonec jsme jí střídavě uhoupali na míči a v postýlce... v noci se vzbudila v jednu, to jsem jí nakojila a hned u toho usnula... a pak v půl šesté ráno, také kojení, ale pak rovnou budíček... další kojení bylo asi v půl deváté a to bylo dnes naposledy... v 10 měla ovoce, kojit nechtěla... v půl jedné oběd a čajík... hodinku na to a pak i odpoledne jsem se jí nabízela, ale totální odmítání... v pět dostala kašičku (z mého MM, 80ml), kterou skoro půlku vylila, jak praštila ručkou do misky... tak jsem si říkala, že se ode mě aspoň večer napije, jenže stejný scénář jako včera... :frowning2: tak jsem jí dala aspoň z hrnečku čajík, ten trošku vypila... no a pak uhoupání na míči a už spinká...
bojím se, aby jí něco nebylo... možná to budou zoubky, kdo ví... ale hrozně mě to trápí... myslíte, že ještě bude ode mě chtít přes den pít? nevím jestli je to přechodné nebo dětičky prostě postupně přestanou :unamused: asi je to logické, že jí nemůžu v roce kojit stejně jako dosud, ale je to z ničeho nic...
omlouvám se za dlouhé psaní, ale jsem z toho teď špatná, navíc manžel odjel na 3 dny pryč na nějaký seminář, tak to tu na mě pěkně padá :frowning2:
24. bře 2010 ve 20:21  • Odpověz
Pěkný večer,
joa.n: plísně jsou pěkný svinstvo, chudák Kačka, snad už vám na kožním pomůžou definitivně a budete mít klid...

kuchy: to je super že je všechno v pořádku, jen tak dál. aspoň bude mít Matyášek v případném bráškovi i dobrého kamaráda :slight_smile: nebo vyjde holčička a budete mít pěkný páreček :wink: ať tak nebo tak, bude to krásné :wink:

betty: to je fajn, že máte taťku zas doma, snad se to teda spraví úplně a budete zase všichni spolu :wink:

martulikk: tak to teda nevím, proč může odmítat kojení, ale spíš myslím že to bude jenom přechodné, můžou to být i ty zoubky. aspoň teda nevím o žádném dítěti, které by začalo odmítat kojení takhle brzy, i když určitě se takové najdou. a kdyby přece, tak aspoň v noci si vezme od tebe, no každopádně držím palečky aby se to srovnalo, ale netrap se tím, buď se to spraví, nebo bude mít mlíčko aspoň v noci a přes den odstříkané :wink:
24. bře 2010 ve 21:59  • Odpověz
Ahojte holky,

jsem opět nemocná, nejdřív zimnice, pak hrozná rýma a teď mi to sedí na průduškách a skoro nemůžu mluvit, no paráda :rolling_eyes: :rolling_eyes: , Eli se naštěstí drží, říkám si, že je to mlíčkem, že jí dávám protilátky, no tak snad to fakt funguje a nechytne to bobek ode mě....
Jinak holky my máme další dva zuby :slight_smile:
a to dvojky nahoře :slight_smile:, myslela jsem sice že nejdříve rostou spíše jedničky, ale prý je to individuální, tak budeme mít doma malého upírka :slight_smile:......ale tentokrát je na ní vidět, že se s ní něco dějě.....první dva zouby nesla více v pohodě.....

Martulikk: Hmmm, neboj, Pepi se chytne, naše miminka jsou vcelku náladová, Eli má taky dny kdy se přisává pořád a dny, kdy se jí do mlíčka nechce..........no, ale asi se to může stát, že mimi už mlíčko nechce........mamka mi říkala, že já jsem prý z ničehož nic mlíko přestala chtít právě v 8-mém měsíci a prsa se jí tak nalela, že z toho měla zánět.....od té doby mě pak přestala kojit....ale to bude asi něco jiného.......taky se říká, že má MM jinou chuť, když maminka dostane menzes.......a že to mimčům nejede...jinak nevím.....

Jo, holky spí Vaše miminka na bříšku v klidu, položí Vám hlavičku když "pasou" a odpočinou si třeba?....naše Eli se to teď učí otáčí se v postýlce a snaží se usnout na bříšku, ale jakoby se bojí a kňourá u toho, musím jí i několikrát v noci přetáčet.......jak to máte Vy?
25. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ahojky,

martulikk, kamarádky syn takhle blinkace reagoval na žloutek taky. Tak jí dr. doporučila ho dávat až od roka.

Myslím, že už může chtít přestat kojit (ale netvrdím, že je to váš případ). Některé děti prostě nejsou na kojení a tak pijí jen krátkou dobu. Uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál. Možná taky na ní něco leze, třeba rýma, takže nemá takový hlad - ikdyž já to znám spíš opačně, že odmítají příkrmy a chtějí jen kojení, když jim není dobře.

Květušce už se také prořízl zoubek nahoře a řeže se rovnou i druhý. TAkže taky 4. Akorát o tom, že rostou zoubky vždy vím, ach jo. S první holčičkou s tím problémy vůbec nebyly.

Na bříšku v klidu vůbec nespí. někdy se v postýlce na bříško otočí, ale za chvilku se budí a otáčí zase zpátky. Já myslím, že je to pro ně zatím moc nová a akční poloha.
25. bře 2010 v 15:23  • Odpověz
Ahojky holky,
dneska jsme byli na 8 měsíční kontrole, Marťas váží 8140 g, takže je tak akorát :slight_smile: . Fajně jsme se venku prošli, je krásně, ikdyž hodně fouká.
M. teď pár dní hodně mrzutí, asi taky zuby, teď se derou horní dvojky, jedničky už máme :wink: . Dneska ale už byl lepší.
Naučil se teď vrzat nebo skřípat zubama a jakoby přeskakovat sanicí na puse, neposeda.

joplin: v noci se mi taky budí asi 3 dny hrozně často oproti normálu a většinou ho najdu na bříšku. Večer taky někdy usíná na boku.

Zapomněla jsem se Dr. zeptat na zoubky, myjete je už a u zubaře jste už byly?
25. bře 2010 v 15:54  • Odpověz
Ahojky.Dlouho jsem tady nebyla. :frowning2:

Martulikk já teda nekojím,ale malá mi odmítá mlíčko taky.Muinulý týden ještě pila sunar docela v pohodě,ale teď ji dám flašku jen do pusiny a hned ji vystrčí ven.Tak ji dávám sunar jen v noci,to vypije flašku na jeden zátah. :grinning:
JInak jsme byli v pondělí v poradně máme 8420g a žádný zub. :grinning:
25. bře 2010 v 16:55  • Odpověz
Ahojky,
joplin: Lili když je na bříšku, tak si občas položí hlavičku na pár sekund, večer usíná na boku, ale když se náhodou dostane na bříško, tak začne plakat a musím ji otočit zpátky.

pikitko: k zubaři si myslím že úplně stačí v roce, teď na těch pár zoubků to není nutné, maximálně by poradil, jak se o zoubky starat. já chci potom koupit od Hádka zubní olej místo pasty, známé mi ho doporučily a jsou s ním spokojené, taky ho mají hlavně pro děti.

koukám že se pěkně rozrůstají zoubky, to bude perliček :slight_smile: Lili se dnes naučila pěkně rychle plazit kupředu, zatím převládalo couvání, ale došla nám dnes ohrádka, tak si v ní hezky hrála, nožky jí pořád utíkaly mezi šprušle :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak teda u nás je kojení zatím na prvním místě, stačí abych ji chovala já a hned se mi sápe na prsa :grinning:

jo holky neznáte náhodou nějaký fígl...já blbec jsem před rokem schovala sportovní sedačku do igelitového pytle, aby se na ní neprášilo, než budem používat a teď když jsme ji dovezli, tak je na ní plíseň, měla jsem to dnes namočené v pracím prostředku, ale nepomohlo to, bohužel je potah vyztužený, takže ho nemůžu dát do pračky :unamused: nevíte co by na to mohlo zabrat a zároveň mi to nestáhlo barvy? hrozně nerada bych o něj přišla kvůli vlastní blbosti... :angry:
25. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se jdu s vami rozloucit, protoze zitra dopoledne odletame do Ceska. Budu obcas nakukovat z telefonu, ale na nejake psani to moc neni. Toz se tu mejte hezky :wink:
J.kriv - obavam se, jestli mas tu plisen zazranou, tak snad jedine savem, a stejne to nemusi pustit, nekdy se to musi cistit i opakovane :unamused:
Taky mame spoustu veci v garazi zabalene v igelitech, tak na to po navratu pujdu kouknout a provetrat to, at taky neco nechytneme, je to pekny svinstvo :rolling_eyes:
Tak ja padim do hajan, at se aspon vyspim, i kdyz nevim, jestli nervozitou pred cestou vubec usnu...
Dobrou noc!
25. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz
kirkee: právě si myslím, že savo by vyžralo i barvu... :frowning2: no jinak vám přeji příjemný let a ať vše zvládnete bez úhony a návštěvu v česku si užijete :wink:

taky už jdu do postele, všichni už chrní a mně se pak ráno nechce vylízt z peřin... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: tak se dobře vyspěte :slight_smile:
25. bře 2010 ve 23:32  • Odpověz
Dobrý ránko :slight_smile: nevadí když se občas zapojím? Mám doma malou lvici,tak si vás se zájmem pročítám.
j.kriv: jakou jste pořídili tu autosedačku? My se s mužem taky chystáme na nákup,ale nemůžeme se vůbec rozhodnout.Vždycky když si už nějakou vyhlídneme a zdáme se být rozhodnutý,tak se někde objeví špatný crash test nebo něco jiného :frowning2:
26. bře 2010 v 07:56  • Odpověz
Dobré ránko,
holky tak snad to nezakřiknu, ale včera jsem už zase kojila :slight_smile: teď je na mě malá taky přisátá a pochrupkává :dizzy_face: asi to bylo opravdu tím, jak jí nesedlo to vajíčko... už ho měla předtím 2x, ale jen půlku a bylo to bez problémů... tentokrát jsem dala celý žloutek, ale nebylo tam víc zeleninky... no, nedivím se jí, já vajíčka (nebo teda vařené žloutky) fakt nemusím...
hrozně se mi ale ulevilo, byl to pro mě hrozný šok, takové odmítání...

joplin: já jsem "to" ještě od porodu nedostala... takže vliv na MM žádný... snad to bylo jen tím, že jí nebylo dobře...
jinak Josefínka se teď poslední noci také přetáčí ve spaní v noci na bok... na bříšku ale nespí, takže neporadím... :unamused: při pasení hlavičku položí, ale to tak, že se zahryzne do podložky :grinning: taky čekám na to, kdy se naučí na bříšku taky maličko odrelaxovat položením hlavičky... teď někdy se jí to taky omylem povedlo, ale to jsme jí hned převrátili, bojím se jí takhle nechat... jo a v postýlce řádí jen na bříšku :grinning: ve dne, v noci, prostě pořád...

j.kriv: vím, že na plísně pomáhá sluníčko, ale teď ho moc není :unamused: myslím, vyprat a pak nechat "vyžrat" na sluníčku, ale to by ti zase vyšisovalo... ach jo... a co jak jsou ta sava bez chloru? my je požíváme na podlahu, je zelené a červené... název teď nevím, ale jestli budeš chtít, tak se pak mrknu...

kveluse: gratulujeme k zoubkům! my poooořád nic :slight_smile: jo a ještě k tomu kojení, vzalo mě to tolik, protože Pepinka byla od malička taková přísavka... no, snad ještě chvilku bude, uf...

holky moc vám děkuju, že jste mi napsaly! fakt mi to pomohlo... taky gratuluju k prohlídkám a zoubkům a pokrokům vašich prťat :slight_smile:
26. bře 2010 v 08:14  • Odpověz
Ahoj holčiny...můžu se přidat??Mám doma taky lvíčka..V úterý jdeme na 8měsíční prohlídku..Matýsek ještě neleze ani se neplazí :cry: ,včera se poprvé sám posadil a taky si prvně dal pod sebe kolínka,to jsem měla velkou radost :grinning: ..Jinak má už 5 zoubků a je to strašný smíšek,furt se řehní :grinning: :grinning: :grinning:
26. bře 2010 v 09:00  • Odpověz
My jsme byli včera na prohlídce a na očkování a máme skoro 8,5 kg a 71 cm.Doktor říkal,že je Justýnka na svůj věk docela dlouhá,ale já myslím,že je tak nějak v normě? :sweat_smile:
vecerrnice: malá se ještě neposadila,ale urputně se snaží jít aspoň na kolínka,tak aspoň něco :slight_smile: a zubiska máme zatím dvě,ale zahryznout se umí i tak pěkně :grinning:
26. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
gratulujeme k prirustkum a zoubkum....

vitame nove lvicky:slight_smile:

vecernice, mala sla na 4 take ze sedu vic nez z briska, tak kdyz se sedl, tak zachvili prijde lezeni:slight_smile:

martul to je dobre, ze tase papate:slight_smile:, myslim, ze je mozne, ze se zacnou nektere samy odstavovat. Uprimne, kdyby nase mala chtela flasku tak by mi to ani nevadilo, protoze u nas je to spis ja i j.kriv prso jasne vede nad vsim:slight_smile: a chtela by kazdou chvilku(porad se po mne plazi...a pak na prsa ...)

betty take drzime palecky at se vam doma vyjasni a uz je zase lip

kirkee tak stastnou cestu a krasne dny doma

mala na brisku vubec v noci neni, ale je porad na boku a hrozne se "cpe" na sprusle postylky, pak tam strka nozicky a cestuje po postylce...a taky se desne odkopava, tak zase zkusime spaci pytel. Uz skoro dva tydny vstavala jen 3x a ted se to zase zhorsilo, vcera 7x a dnes jsme byly od 2:20 do 3:45 vzhuru...tak nevim jestli zoubky nahore??

A taky chce byt porad jen u me, kdyz ji manzel hlida, tak je tak pul hodinky dobra a pak zacne knourat:frowning2:

Jo ale hlasim, ze mi skoncilo domaci vezeni a uz jezdime se sportakem ven i na postu a nakoupit...vubec zatim neplace a pak hezky asi za 20-30min podle ospalosti usne :grinning: :slight_smile:
26. bře 2010 v 10:31  • Odpověz
Tak Jusťulín se v postýlce jednou přetočila na bříško a hrozně jí to asi baví,protože to teď dělá při každé příležitosti,ale už se jí nechce zpátky na zádíčka,takže pořád chodím přetáčet :slight_smile:
brisalek: to se ti budí docela dost,co?my se budíme jednou až dvakrát na jídlo,celou noc vydržela asi třikrát a mě to bylo tak divný a pořád jsem se na ní chodila koukat,jestli už nebude vstávat nebo co jako :grinning: jinak se ale poslední dobou budí s pláčem,ale vzápětí zase hnedka usne :unamused: tak nevím,jestli taky zoubky nebo zlé sny? :confused:
26. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
Ahojky holky, dlouho jsme tady nebyla...ani jsem Vás nestihla dočítat..snad Vás dočtu někdy večer.
ja se rozhodla, že si otevřu v Havířově stylovou cukrárnu a je s tím hrooozně moc práce, takže ted jde pc stranou....zatím čekám na vyjádřen majitele prostorů a hygieny.
Jinak s Adélkou jsme začali plavat a je to super!!!!
dnes jedem na byby chatu(5maminek a 6 miminek) tak se těším na celý víkoš..zase podrbem :grinning:
tak papa ja si jdu tady počíst co nového
pa
26. bře 2010 v 11:56  • Odpověz
Helčo ty jsi cukrářka? S tou hygienou musí být asi dost papírování,co? :confused:
26. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz
elidule, jo, jo bohuzel docela dost vstavame do 3,5mesice vstavala 2x od te doby pak 4-8x . Ted kdyz uz to trvalo skoro 14 dnu, ze vstavala jen 3 x tak jsem mela radost, ze uz konecne se to zlepsi(uz mi nejak dochazeji obcas sily) a nebude to tak hrozne treba do roka a pul(jak u synovce) a ono asi zase nic :frowning2::frowning2:

To te teda obdivuji helen s cukrarnou:slight_smile: a prejeme hezky vikend.
26. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
brisalek,teda to se ti vůbec nedivím,že jsi unavená! :frowning2: U nás je vždycky dobrá buď ta první půlka noci nebo druhá.Málokdy se stane,že by celá noc proběhla v klidu jen s jedním vstáváním na jídlo.Ale nemůžu si stěžovat,zvlášť když si představím noc u vás.Přes den ti aspoň spinká,že by sis odpočinula taky?
26. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz
Ahojky,
teda paráda jak to tu ožilo :slight_smile: samozřejmě taky vítám nováčky mezi námi :wink:

elidule: my jdem do poradny ve čtvrtek, tak nevím jak malá vyrostla, ale před měsícem měla 8480g a 73cm :grinning: ted se mi zdá, že se zas vytáhla, podle oblečení, takže čekám tak 75cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak já myslela sportovní nástavbu na kočárek, ale autosedačku už máme taky doma, römer 9-18kg, no pokud se nepřestane tak vytahovat, počítáme že za chvilku budeme muset přesedlat z vajíčka do ní, už jí kouká vršek hlavičky z vajíčka :stuck_out_tongue_closed_eyes: a koukám, že máme stejné židličky jídelní :slight_smile:

vecerrnice: neboj, to přjde a pak Matýskovi nebudeš stačit :slight_smile: času má zatím dost a kluci bývají prý lenivější :wink:

martulikk: když budeš tak hodná, snad by to savo pomohlo :slight_smile: prvně to vypadalo, že to není tak moc, ale na světle je chycená skoro celá sedačka i s boudou. na sluníčku je to od včera, zatím nic, tak uvidíme, naštěstí mám barvu, na které by vyšisování nešlo tak vidět :sweat_smile: a jinak jsem ráda, že už máte kojení zase v normě :wink: přece jenom, díky tomu kojení, jsou to ještě pořád naše "miminka" :slight_smile: já bych chtěla, aby nám to vydrželo aspon třeba ráno a večer aspon do 2let, tak uvidíme :slight_smile:

helena: teda, tak to gratuluju k cukrárně, pokud všechno vyjde :wink:
26. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
j.kriv: jo táák :slight_smile: no já nevím,jestli nejít rovnou do tý do 36 kg,ať nám vydrží dýl.Jste teda čahouni :slight_smile: jak jsi vysoká ty a taťka? Tuhle židličku na nějaký diskuzi vychvalovaly ženský,tak jsem tady šla do jednoho obchodu u nás a měli jen tuhle nebo modrou s autíčkama,tak vyhrála tahle :slight_smile: jsme s ní spokojený,hlavně že je omyvatelná :grinning:
26. bře 2010 ve 14:25  • Odpověz
elidule: my jsme taky s židličkou spokojení, omyvatelnost jsem zatím nevyužila, malá mi obsah lžičky vystřelí buď rovnou na zem a nebo na sebe, židlička zatím odolává :grinning: já chtěla původně taky rovnou do 36kg, ale myslím si, že takhle jsou líp přizpůsobené těm menším a hlavně chci potom využívat autosedačku až do těch 12-ti let komplet, ne jen podsedák, takže takhle bude zatím tahle volná pro další mimi :slight_smile: no já mám 176 a taťka 188cm, takže malá asi nebude :sweat_smile:
26. bře 2010 v 18:14  • Odpověz
tak Týnka tu židličku miluje,hlavně ty popruhy,ty při každé příležitosti okusuje :grinning: klidně i u oběda,moje lžičky s jídlem prokládá zákusem do popruhu :grinning: taky tak už vypadají,a asi jí to dělá dobře na dásně,protože ty pásy jsou hrubý,tak si je tím masíruje :sweat_smile:
no ty seš dobrá - to jsi mi pomohla s tou sedačkou teda :sweat_smile: :wink: :grinning: zadám to jako úkol taťkovi,bude študovat na netu :grinning: doufám,že něco vymyslí,než vylezeme z vajíčka :grinning:
26. bře 2010 v 18:25  • Odpověz
no já co vím, tak nejlíp vychází v testech Römer a ještě BeSafe izi Combi, tam jde dokonce nechat dítě dlouho proti směru jízdy, doufám že si to pamatuju dobře :sweat_smile:

no musím utíkat koupat, malá už mě tu kouše a nadává, tak zatím pěkný večer :slight_smile:
26. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
tak aspoň nějaký záchytný bod děkujuuu :grinning:
my už jsme vykoupaný,ale na nás to je pozdě,normálně už spíme i,ale dneska spala dlouho odpoledne,tak jen tak spát nepůjde :slight_smile:
26. bře 2010 v 19:40  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Heli.: Promiň, nenapsala jsem, jak s plaváníčkem, nakonec to dopadlo tak, že to pohořelo na mě - jsem nemocná už od pondělí....tak tak se z toho vyhrabávám, horečku a zimnici - tu jsem měla naposled někdy jako malá.....
Dneska se nám konečně po týdnu vrátil taťka ze služební cesty...tak jsem ráda, teda obě jsme....no a jak tam bylo? Co malá, jak se jí to líbilo? byla určitě moc hodná :slight_smile:

Vítáme lvíčky!!!
Jinak díky holky za odpovědu ohledně převracení na bříško v postýlce......dneska Eliška dopoledne na bříškuu usnula - taky se bojím jí tak nechávat, ale zase na druhou stranu myslím, že když už se tak otočí, tak tak být asi chce....a hlavičku si dala pěkně na stranu, byla u toho taková jinačí :slight_smile:, celkově teď jak se více "ozubatila" je taková dospělačka......

Já Eli večer zoubky přejíždím "prsťáčkem" (takový gumový jakoby náprstek, co má na jedné straně malé štětinky) - ona si s ním i hraje a strká do pusinky a sama si zoubky jakoby "čistí".

Jinak my jsem dneska byli na 8mi měsíčce, no a my máme 8800g a 70 cm - naše veliké miminko :grinning: a to taky převážně jenom kojím....a snad to tak i bude :slight_smile:

Přejeme všem hezký večer a hlavně klidnou noc - u nás už se spinká......pá
26. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
Joplin děkujeme :slight_smile:
a prosim tě,kde se dá ten "prsťáček" koupit? v lékárně? a jak se tomu říká jinak? :sweat_smile: jako čistítko na zoubky? :sweat_smile:
tobě taky hezký večer :slight_smile:
26. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
j.kriv já tak měla svhovanou hlubokou korbu po malé.A taky mám plíseň.Ničím to nejde.Měla jsem to už i v čistírně a vrátili to s glíčkama. :frowning2:
26. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
joplin: když si tak sama lehne a spinká, tak ji tak můžeš nechat :wink: my máme sadu prvních kartáčků, tak taky Lili dávám, ať si s ním hraje a pak ji s tím masíruju já, ať si zvykne. návlek mám taky, ale bez štětinek, ten je jen k masírování dásní.

zajdla teda tos mě vůbec nepotěšila :frowning2: mělas to v čistírně v tescu? mě to právě napadlo dneska, že zkusíme čistírnu, ale když to nepomohlo u vás, tak to nemá cenu, zkusím ještě to savo a drhnout a drhnout...jen doufám že drhnutím nebudu mít z šedého kočárku bílý flekatý... :confounded:
26. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz
Měla jsem to v klasické čistírně. :frowning2: Pozor na to savo,je to pěkný žrout barvy. :frowning2:
26. bře 2010 ve 22:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.