• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky holky,
dneska jsme byli na velkých nákupech v shopping parku, mimo jiné jsem koupila Marťasovi v DM drogerii sadu 3 kartáčků na zoubky. Každý má jinou hlavičku, tak vyzkoušíme taky masážní a brzo už i kartáček, akorát teda nevím, jakou pastu nebo že by ten olej, jak psala j.kriv.
Jo a koukali jsme taky na ty autosedačky a jednoznačně opravdu vede Römer.

Hezký den
27. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz
Ahojky,

sedačku máme pro Bělinku Maxi cosi, ale už vám neřeknu jakou. spokojená jsem s ní moc.

Joplin, já myslím, že u takhle "velkých" miminek už nevadí, že spinkají na bříšku. A jak píšeš, když si to sama vybere, těžko ji budeš pořád přetáčet na zádíčka.

Na zoubky jsme koupili klasický kartáček (myslím, že je od 6 měsíců) a čistíme si všechny dohromady. Květule už taky v pusince šmrdlá a dokonce si nechá ode mne ty zoubky kartáčkem přejet. Prostě napodobuje. Snad jí to vydrží :wink: .

Elidule, koupit se dá v lékárně. Manželovi ho i automaticky nabídli, když chtěl kartáček pro takové miminko. My už ho máme někde zašantročený.
27. bře 2010 v 17:46  • Odpověz
kveluse: díky,podívám se u nás v lékárně teda,uvidim,co mi nabídnou i za pastu nebo gel
27. bře 2010 v 18:10  • Odpověz
Taky si už musíme pořídit nějaký ten kartáček..zatím otíráme zoubky jen plenkou a to jen někdy,protože mě malý do pusinky nechce pustit :frowning2: ,tlačí se mu šestý zub a asi ho to hodně bolí,protože když zamířím tím směrem tak se začne strašně rozčilovat a je po čištění :cry:
27. bře 2010 v 19:57  • Odpověz
To já když se chci malý dostat do pusinky,tak bez problémů,ale je to o prsty :grinning: na to že má ty zoubky dva,tak její skus stojí za to :sweat_smile:
27. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
Vypadá to,že se nám klube první zoubek.je tam malinká špička. :grinning: Včera měla menší průjem a 3 dny už je protivka.Taky začínáme mít rýmu.Takže všechny příznaky. :frowning2:
27. bře 2010 ve 22:02  • Odpověz
Ahojte, som tu po dlhsej prestavke, musim si vas postupne docitat.

Tak my sa konecne dokrmujeme a mame uspech - po dvoch tyzdnoch uz plna davka na obed. A mame prerezane uz aj dva zubky a vcera sa konecne zacala pretacat z chrbatika na brusko, takze nam robi Eminka len radost!!! :grinning:
27. bře 2010 ve 22:25  • Odpověz
elidule: o tom skusu vím své,když mě Matýsek "rafne" těmi svými 5zuby mám kolikrát mžitky před očima :grinning:
beatrice: tak to celkem závidím,my dokrmujeme už 2 měsíce,ale celou dávku dáme málokdy,zvlášt poslední dobou mu to nejede,banán to jo,to by mu šlo i kdyby neměl hlad,ale zeleninu už nic moc :frowning2:
28. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
my jsme začali s příkrmy už asi po pátým měsíci a taky jsme brzo najeli na plnou dávku,Justýnka bude po taťkovi - ten taky zblajzne všechno :grinning: hlavně ,aby v tom měla maso :grinning:
co jí ale nechutná jediný,to je hruška :unamused: jsem jí dělala pyré,to bylo prej ble,pak jsem zkusila přimíchat do jogurtu,to se nesetkalo taky s úspěchem
vecerrnice ty ještě kojíš? si to neumím vůbec představit,jak to musí bolet to kousnutí :confused:
28. bře 2010 v 10:59  • Odpověz
ahojte,
tak u nás ted vede zelenina, maso ee a ovoce musím napřed jíst já, potom se do toho pustí i Lili, akorát banán si ukusuje sama :slight_smile: my máme zatím nahrazené jenom odpolední kojení, to sní trochu přesnídávky, sušenku a zapije vodou, ale pořád kojíme tak 4x denně + v noci, mně to vyhovuje, kojení si užívám, i když párkrát už skousla, to jsem i zařvala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale rozhodně kouše míň se zubama než bez nich :sweat_smile: dřív mi snědla jídla víc, teď když už to má kousky, tak toho sní míň...

no jdeme se naobědvat a pak jedeme pryč, tak přeji pěkné nedělní odpoledne, tady svítí sluníčko a je krásně :slight_smile:
28. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
Ahooj u nas teda vede jasne lipanek s jogurtem a bananem nebo jablickem toho sni tak 60-80)...pak kase(tak 40-60, obcas 80) a nakonec zelenina(te sni tak 40)...ale vcera jsem ji dala "svickovou" az po odpolednim spani a spapala to hezky(100) tak mozna to nebude jidlem, ale unavou , ospalosti, kdyz nechce jist....Lipanek jsem davat zatim nechtela, jenze nechtela jist skoro nic tak jsem zkusila aspon tohle a snazim se davat vic jogurtu nez lipanka....Opravdu mi prijde, ze ji hodne malo(davam to mrazit a ohrivam v avent kelimkach tak vidim kolik snedla)j,ze jo?? Kolik papate vy? Plna davka ma byt 150-200, ze jo??
jinak obcas vynechame kojeni prave po odpoleni svacine, ale spis by chtela vickrat nez jen 5x:slight_smile:. No a v noci 3x az XXkrat :slight_smile:. Takze kdyz by to slo ja bych rada kojila tak do roka-do roka a pul (to jen vecer a tak 1x v noci..) jenze si myslim, ze bude chtit v noci pit jeste Xkrat az treba do 2 let,kdyz ji necham:slight_smile: takze jedine reseni bude asi prestat kojit vcas = nejdpozdejc okolo toho roku :slight_smile:
28. bře 2010 ve 14:52  • Odpověz
Ahojte holky,

taky kojím a to taky tak cca 4 denně, příkrmem plně nahrazujeme odpolední svačinku.....dopoledne kojím - je taková mrzutější, pak má zeleninku s bramborkem, nebo rýží, odpol ovocko vede jablíčko a banán na véču rýžovou kašičku ala j.kriv :slight_smile: a pak ještě kojím na uspávánou :slight_smile:.... často jí spíš prsem uspávám - jinak je to boj jen tak jí uspat třeba v náručí. nebo jí nechat v postýlce...taky občas usne v kočárku,nevím, jak jí budu uspávat, když kojit přestanu...no nechystám se na to - tak snad nám to ještě vydrží....a to, že má už 4 zuby nepociťuju, jo, asi 2x mě kousla, ale to když jsem jí prso vlastně cpala a neměla hlad - myslela si podle mě, že si jako hrajeme :slight_smile:, no super hra, zabolelo to teda tak, že jsem zakřičela :slight_smile:
To čistítko se jmenuje Infant Prsťáček :slight_smile:
28. bře 2010 v 15:00  • Odpověz
brisalek: ahoj,mě teda malá jogurt nechtěla samotný vůbec,tak jsem jí tam taky přidala třeba dvě lžičky bobíka nebo něčeho podobnýho dobrýho :grinning:
my těch 150 minimálně máme vždycky,ze začátku jsem si to odměřovala,ale teďkon už to dávám od oka, no jeden týden třeba baští míň celkově a jindy by nás snědla všechny,je to asi obdobím
kaši my musíme dávat buď na odpolední sváču nebo nikdy a k véče UM,protože já nevim asi jak je večer kolikrát už unavená,tak kaši ne-e-e-e,chce jen flašku.Takže odpoledne dávám buď tu kaši nebo jogurt,jogurt s ovocem
pomalu zkouším chlebík,zkusím s Lučinou - to bude mít všude :grinning:
28. bře 2010 v 15:02  • Odpověz
Ahojky,

malá taky jí příkrmy hrozivě málo. Dá se říct, že některé dny stále plně kojím :wink: . Ale co, v 15 letech už baštit bude. Holt nebude jako ta prní, pro kterou je jídlo na prvním míste :slight_smile: .
28. bře 2010 v 15:40  • Odpověz
jogort má moc ráda (já bych tedy lipánka atd. ještě určitě nedala :wink: ), takže jí z něho dělám večer i domácí kašičku. Kašičku mi vůbec nechce jíst ze lžičky, takže ji dělám (i s kouskama ovoce) tekutější a dávám jí to do lahve od jupíka.
28. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
mě doktor řekl,že když ten smetánek nebudu dávat často a třeba jen lžičku dvě,tak se zas tak nějak moc neděje,ale je fakt,že takhle tučný by měly děti asi až od roka,že? :pensive:
mě Justýnka vůbec nechce pít z hrníčků s pítkem.zkoušela jsem různý druhy,ale ne :unamused: tak pijeme čaj jen z lahvičky,ale z flaštičky od jupíka jsem to ještě nezkoušela
28. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
Jak pise joplin me mala trosku kouse jen kdyz nema moc hlad a spis blbne. Joplin a jak spite, kdyz usina u prsa?? Ja si prave myslim, ze je to ten duvod proc se tak casto budi, ze neumi zase usnout bez prsicka:slight_smile:. dyz by se to usinani kolem roku zlepsilo a pila by jen jednou budu kojit dele, ale kdyz to bude jako u synovce kdy od 6 mesicu do 18m vstava stale 6, 7x...az 10x na to teda fakt nemam silu:slight_smile:.
Ted pres den usiname rano v golfkach a odpoledne ve sportaku , uz jen vecer u prsu.

Ja na lipanku neviddim nic spatneho(smetana tvaroh a troska cukru), myslim, ze trocha toho cukru nicemu neuskodi, ze se to dnes jen precenuje a za par let to zase "odbornici" budou videt jinak(podle mne jsou tuky a cukry spolu s bilkovinamy zakladni stavebni prvky vsech bunek, takze je mimi vic nez potrebuji....nervova soustava je stavbou samy tuk:slight_smile:... ). Mala je hodne velka tak jsem si rikala, ze zase nepotrebuje tolik, ale myslim si ze v 8,5 mesicich ji nemuze jen moje mlicko stacit dostatecne vsim(mineraly, vitaminy, bilkoviny, tuky...). A navic si myslim, ze jidlo do 2-3 let nema na stravovaci navyky moc vliv, kdyz teda neji jen parky v rohliku a cokoladu:slight_smile: :slight_smile:, ale maso, mleko, zeleninu, ovoce...a hlavne to co roste tady v nasich podminkach. V tehle letech to ma podle mne byt vse co potrebuje pro extremni rust. Ale jen muj nazor.

Lahev mala nikdy nechtela a nechce, takze my musime po lzicce.
28. bře 2010 v 17:51  • Odpověz
já sama se po smetánkách můžu utlouct :grinning: taky je to vidět :angry:
přiznám se,že i s prvními příkrmy jsem to vzala tak nějak hopem,nejdřív jsem zkusila mrkvičku,pak s bramborem a pak jsem dělala jednou k obědu kuřecí polívku,tak jsem ode všeho trochu odebrala,mixla a byl oběd pro malou hotovej :slight_smile: a pak jsem si někde přečetla,že se s masem má začít až asi čtyři týdny po zelenině :sweat_smile:
brisalek: dáváš jí k pití i vodu nebo čajdu po lžičce?
28. bře 2010 v 18:00  • Odpověz
Ahojky holky,
po delsi odmlce ma KONECNE chvilku vas docist a taky neco dopsat. Jsem v jednom kole - zacala zahradka, takze sazim a pleju jak silenec, Kacka me ted chce porad u sebe takze bez ni temer nic nejde. Zacala byt na me fyzicky zavisla. Ve ctvrtek mel manzel v praci velkou spolecenskou akci, po 8 mesicich jsem s nim opet vysla do spolecnosti no a pobyla tam cca 1,5 hodiny. Nase hlidacka volala, ze Kacka hystericky jeci, nechce spat ani chovat.. no des... takove fiasko jsem fakt necekala :frowning2:

Jinak moc vitam nove lvicky - taky mame doma lvici a maximalne si tu jeji silu a elan uzivame :grinning:

s prikrmama a kojenim je to u nas takove zvlastni. Kacka tim ze je na prikrmech od cca 4 mesice tak uz basti pres den vyhradne jen prikrmy, jen rano a vecer a v noci krmine. Nekdy si rikam, jestli treba nemam dat prso casteji, ale zase na druhou stranu kdyz tak krasne ji, nechci to pokazit. Myslim si, ze vecer a v noci si vypije mlicka dost (kojim asi tak 3-4x za noc).
Jinak rano snida bily jogurt se mnou, pote ma svacu nez jde spat do kocarku - to kojim, v poledne maso a zeleninu (to sni tak 150-200ml), svacinka je vzdy ovoce (opet tak 150-200ml) a vecer jsme zacali davat kasi do hrnicku (cca 150-180ml). Lepe se tak naucila z hrnicku pit a pro tu kasi ma jen jeden specialne urceny. Pred spanim kojime. Behem dne si zuzla bud rohlik nebo kukuricne krupky. :slight_smile: Nekdy si rikam, kam to jidlo dava, porad je to nas hubenour :grinning:
Pres den vypije tak 150ml vody. Nevite, kolik ma mimi pres den mimo kojeni vypit? Mam strach aby to nebylo malo. Davam ji porad napit, ale ona jen tak ucucava..

Taky se pekne vytahla, vcera jsem ji orientacne namerila 69cm a na 8 mesicni prohlidku jdeme az za 14 dni.. :wink: Zoubek zadny, zato se plazi o106, je vsude hrozne rychle - zvedava zenska... Dokonce se uz stavi na kolinka (z briska) a houpe se na nich. Vcera se pokousela na kolinkach o pohyb ale jeste nevi jak ruce nohy, tak hopsala jak pejsek - ruce nohy zaroven, akorat to neudrzela a pristala na pusine.. :grinning:

jeste perlicka- Kacka uz bastila svuj 1. kureci vyvar s nudlemi. Strasne ji to chutnalo, jen nudle byly vsude... Kupuju ty bezvajecne - my mame vajicko dovoleno az od 1. roka..
28. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
ahoj joa.n, já si taky vyrazila na bowling s kolegy z práce a manžel doma hlídal a taky pak říkal,že půl hodinky dobrý a pak spustila,jako by si malá uvědomila,že tam opravdu nejsem :sweat_smile: ale naštěstí jí uspal,tak to zvládli, ale raději nikam už nechodím,protože je mi líto obou,jak muže tak i Justíka :grinning: (a já bych stejně myslela na to,že doma malá pláče)
já nevím,kolik by toho mělo dítko vypít,ale když je pokaždý počůraná plínka při přebalování,tak je to snad ok
28. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
brisalku, tak třeba tvaroh by měli až min. od roka, smetana to samé a cukr... záleží na tom, jaký to je cukr. Ovocný nevadí...
Ale já tě nijak nekritizuju, jen jsem napsala, že JÁ bych to nedala :wink: Tuky jsou prý v pořádku i u naší stravy - i pro nás je škodlivý hlavně cukr. Já budu se solí, cukrem a kořením opatrnější než u Bělinka. Květka má pořádné kruhy pod očima a to značí slabé ledviny a tyhle věci zatěžují právě ledviny. Ono jí to nikam neuteče, že :wink: .

Holky, já doporučuju fakt toho Jupíka. Nejdřív začít s takovou to lahvičkou od džusíku, kde není ta membrána a voda z toho teče. Malá už je schopná mi pít i z té lahve s membránou (to je jupík aqua), takže už nemáme pití všude.
28. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz
Já nemůžu jít ani věšet prádlo ven. Já mám ty holky nějaké strašlivé závislačky. Dnes jsem udělala kaši, dala ji taťkovi do ruky, aby krmil a šla na prádlo, za chvíli křik a pak na mne celou dobu koukal za oknem strašlivě nešťastný obličejík s uplakanýma očima. A to jsem ještě musela za každým kouskem dělat kuk..... :rolling_eyes:
28. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz
Pěkný večer,
joa.n: z Lili je taky teď mamánek, u někoho jiného vydrží pár minut, pak se natahuje za mnou. přítel měl taky z práce akci, ale byly tam i děti, no a všichni obdivovali jak je hodná, že to ani není možný, no samozřejmě jen dokud si ji někdo nechtěl pochovat a neotočil ji směrem ode mě :grinning: vody vypije přes den taky tak 1-2dl, já myslím že to úplně stačí, i když je fakt, že Lili má přes den i ode mě, ale vedra ještě nejsou a kdyby chtěla víc, tak se určitě ozve :wink: já zkusila včera pár nudlí a baštila je jak o závod, ale měla jich celkem jenom asi 20 :grinning:

brisalek: Lili sní na oběd tak 100, odpo ovoce ještě míň a večer dávám to co měla na oběd protože jí pravidelně nachystám víc :sweat_smile: no a to sní tak pět lžiček a pak se sápe po mně :grinning: já ty dávky moc neřeším, až to přijde, tak bude papat víc :slight_smile:

joplin: koukám, že to máme skoro stejně:slight_smile: taky dopo jen kojím, ráno když se válíme v posteli, tak chce pít každou chvilku a před obědem usíná v kočárku, jinak večer taky uspávám kojením a v noci když se vzbudí, tak je to jediná možnost, zkoušela jsem ji jen pochovat a dát dudlík, ale nee, uklidnilo ji až prso:slight_smile:
28. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
kveluse: to věšení prádla mi připomnělo, jak jsem naposledy věšela, malou jsem dala do lehátka aby nikam neutekla, koukala pořád do dveří, takže jsem pověsila dvě plínky a kuk na ni a takhle pořád dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: jinak s tím tvarohem atd souhlasím, obsahuje hodně bílkovin, což zatěžuje ledviny.
co se týče cukru, tak i sušenky jsem horko těžko hledala neslazené, našla jsem jen jednu značku, je to krize:stuck_out_tongue_closed_eyes: malé chutnají, mně sice míň, přece jenom jsem už zvyklá na ochucenější :sweat_smile: no ale pro mě nejsou že :grinning:
28. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj vsem, to sem rada, ze to mazliveho mamincina smudlika nemam jen ja, ale asi e to ted tim vekem:slight_smile:

kveluse to co pises vim, ale vetsina doporuceni je spise kuli alergiim a to u nas nastesti moc nehrozi(samo objevit se muze kdykoli, vim) a s tou zatezi ledvin si myslim, ze se to v Cechach trochu prehani, ze je to druhy extrem proti minulosti.

Nedavam ji 5x denne celeho lipanka, davam jen na odpoledni svacinu. Mely jsem 9,8 v 8 mesicich tak sem si rikala, ze nemusim tolik resit kolik papa i kdyz se to po 2 mesicich prikrmu nezvsovalo, lae ne jen ze prestala pribirat, ale naopak zhubla, coz uz podle mne neni v poradku...takze jsem pridala par lzicek lipanku do jogurtu, aby za den alespon neco snedla. Rikam si, ze dam zeleninu i vecr at toho sni vece.

Tekutiny nedavam zadne krome mlicka mojeho....zadnou flasku ani hrnecek nechce a take vsude pisi a rikaji, ze do 9-10 mesicu zadne navic krome kojeni nepotrebuje. Ty hrnecky bych rada vyzkousela, ale nic nechce...teda zuzla jak o zivot a hracka je to naramna, ale nepije...a to ma i flasku, kde to tece samo(dudlik na mliko pro 6 mesicu a ma v tom caj), takze je caj nebo voda vsude ale mala nesaje:frowning2:

s tim prsem to mame j.kriv stejne pres den i v noci:slight_smile:.
29. bře 2010 v 07:47  • Odpověz
Dobrý ráno :slight_smile: jak jste spaly? mě se Týnka vzbudila před půlnocí a pak v pět,takže dobrééé
malá si teď poslední dobou tak tahá za ucho,vždycky vezme buď za náušnici nebo za celý ten lalůček a rve a rve,za chvíli bude mít ucho jak ty křováci,jak si dávají do ušních dírek pořád větší na větší kolečka :angry: :grinning: a že jí to nebolí?
taky jsem koupila kukuřičný křupky,ale malý se jen líbí,jak to rozdrtí v ruce,takže to nejí,ale jen rozdrobí a hotovo :grinning:
29. bře 2010 v 08:16  • Odpověz
u nás voda docela je potřeba. Jinak by Květule byla pořád u prsa. Je to nějaký ochlasta :wink: . Ale máš pravdu brisalku, že se do 10 měsíců vůbec nemusí dávat.
29. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
dobré ranko, tak jsem Vás zhruba pročetla,ale je toho hodně :wink:
Jani:plavání bylo super!!!!mala byla nejakčnější-až jsem se divila,protože ona doma ve vodě spíš leží jako placka nebo ted už sedí v sedátku..ale tam kopala nožičkama, plácala rukou-no ještě že jsem si nedala řasenku byla bych celá roztekla:slight_smile:))
bylo to něco na způsob toho cvika...říkanky, písničky a cvičení-bylo to fajn a bylo nás tam celkem hodně a 3 tatínci,ale ti nešli do vody :wink:

jinak já cukrářka nejsem(díky bohu-to bych se asi neunesla-miluju sladké) :grinning: studuji podnikání už poslední rok na VŠ a jinak jsem dělala v T-Mobile,ale tchýně je cukrářka a tak mi poskytně záruku..no pořád čekáme manžel dnes vše oblítá a uvidíme co a jak.......

o víkendu jsem byla na baby srázku s 4 maminkama a miminkama na chatě v Metylovicích-bylo super...skecli jsme,byli na bazínku..bylo fajn.

u nás je dnes nádherně...musím na poštu..takže dopere pračka a valíme ven.tak papa a krásný den
29. bře 2010 v 09:37  • Odpověz
Dobré dopoledne všem,
postupně dočítám, ale nějak jste se rozepsaly :slight_smile:

vítám všechny nové maminy...

U nás je vše při starém, Filde leze jako drak, postaví se už celkem rychle, začíná už se snažit otočit se ve stoje, ale to mu moc nejde a vždycky si kecne... Hlavně se mi pořád šplhá po nohou a staví se u mě, takže to je fakt supek když vařím a on mi visí na nohavici, mám strach z dlažby v kuchyni takže ho pak jednou rukou musím jistit...

Jinak začal bojkotovat příkrmy, pár dní úplně všechno včetně kaše, teď už jí alespoň ovocné přesnídávky a kaše, polední masozeleninové příkrmy přestal jíst, pořád je vyhazuju a už mě to nebaví, ale doufám, že se to zlepší.

helencz: ty jsi dělala v T-Mobilu? Já také, v Praze na Roztylech, pracovala jsem tam před MD 9 let, to je sranda... ten svět je tak malý :grinning:

Nevíte jestli smí dětičky už i ovocné jogurty nebo jen ty bílé?
29. bře 2010 v 11:12  • Odpověz
ahoj betty,jéé,tobě už Filípek stojí? To my se furt jen točíme na bříšku dokolečka :slight_smile:
já bych taky chtěla zkusit už ovocný jogurt,aby byla taky nějaká změna
29. bře 2010 v 11:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.