• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
briselek: zrovna si říkám,jak usínala krásně okolo sedmé hodiny to bylo tak před deseti dny a uz dávám spát až po osmé,dřív to nemá cenu a například dneska je ještě vzhůru a podle toho jak řádí,má dobrej den :angry: a nechce nic k jídlu
30. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
j.kriv, nemyslim souvislost s letnim casem, ale s tim, ze kdyz by mela uz usinat je jeste svetlo a ona ne a ne zabrat a usinat zacne az kdyz se zacne stmivat:slight_smile:
31. bře 2010 v 07:59  • Odpověz
Ahojky.

JJ my taky hůře zaspáváme.To světlo ji ruší a to máme žaluzie.Budu přidávat ještě tlustý závěs,aby byla pořádná tma. :wink:
31. bře 2010 ve 13:32  • Odpověz
Nojo, prckům je jedno, že jsme si my přetočili hodiny. Mají svůj čas. My večer chodíme teď tak kolem půl 9 - 9. Ale je pravda, že přes den už jsme se zas docela srovnali.
Marťas se včera opřel o polštář a " postavil " se na kolena, dneska už se staví, opřel se o autosedačku a je na nohách :wink:
31. bře 2010 v 17:38  • Odpověz
Ahoj,

elidule, těstoviny už jsem dala, bezvaječné a teď jsem zkoušela kukuřičné - ty moc chutnali i mě. Jinak vařím pohanku, rýži, vločky, kuskus, brambory, červenou čočku a to je asi všechno. Máme tu docela dobře zásobený krámek na různé zdravé věci, takže nemám problém to sehnat.

s večerním usínáním nemáme problém. Malá tak maličko přes den spí, že mi většinou vytuhne u kojení.
31. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj kvelus,tak já je taky zkusím :slight_smile:
já když dělám jako přílohu rýži nebo tu pohanku,tak mě vždycky vznikne taková hrozně tuhá kaše :sweat_smile: moc to pak musím ředit,si vždycky říkám,jestli jí tím chudáka nějak nezabetonuju bříško,ale s kakáním problémy nemá,tak snad je to ok :pensive:
my teď večer usínáme hrozně špatně,takže čekám,až začne zívat nebo si žmoulat oči a pak dám spát,protože dřív to nemá smysl,vychází nám to tak na půl devátou - není to tak hrozný,já vim,ale dřív spinkala třeba už okolo tý sedmý,no ale co bych chtěla,když mi přes den naspí kolikrát i 4 hodiny :grinning: za to ale v noci je to ukázkový,nají se a hnedka usne,to dřív byla vzhůru i hodinu,než zase zabrala
1. dub 2010 v 09:32  • Odpověz
elidule, tak mně tedy půl desátá přijde hrozná :wink:

Já myslím, že rýží a pohankou se zabetonovat nedá.
1. dub 2010 v 11:21  • Odpověz
půl devátá maximálně :slight_smile:
1. dub 2010 v 11:30  • Odpověz
manžel tomu říká atomkaše :sweat_smile: nevím proč :slight_smile:
1. dub 2010 v 11:31  • Odpověz
aha, mě to tak vyděsilo :grinning: , že jsem se překoukla. Tak to není hrozné :wink:
1. dub 2010 v 16:13  • Odpověz
ale stejně :slight_smile: já chodím spát se slepicema kolikrát,takže dřív,když Justýnka vytuhla už v sedm,tak jsem už v půl osmý taky chrněla :grinning:
pomohlo by,že bych jí dávala každý den o něco málo dřív večer spát,že by si postupně zvykala na dřív? :confused: ráno tak jako tak je vzhůru mezi šestou sedmou
1. dub 2010 v 17:30  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsme dnes byli v poradně, máme 74cm a 9130g :slight_smile: jo a ptala jsem se na to doplňování fluoridu na zoubky a mudr říkal, že pediatři to doporučují, ale neurologové ne, protože to zpomaluje zrání nervové soustavy a negativní účinky převažují nad kladnými:confounded: tak prý kdyby byly nějaké problémy se zoubkama, řeší se to homeopatiky. jinak dnes Lili trhla rekord v jídle, snědla celou přesnídávku 180g, neslazenou meruňkovou, a ještě otvírala pusinu a na večeři snědla 150 polentu s jablíčkem, no já žasnu :slight_smile:
no u nás už se půl hodiny spinká, schválně jsem ji dala chvilku po sedmé a že není úplně tma jí evidentně nevadí :slight_smile:
1. dub 2010 v 19:47  • Odpověz
j.kriv: tak jsem si přečetla tvůj příspěvek a trošku mě znepokojil. Našemu Matýskovi se trošičku jakoby drolí zoubky, tak nám doktorka doporučila přidávat fluorid, prostě čistit dětskou pastou zuby. Myslíš, že to opravdu zpomaluje zrání nervové soustavy? A nevíš teda jaký homeopatika na to jsou?
1. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz
neu.sona: já nevím, nezjišťovala jsem o tom víc info, ale zajímá mě to. nicméně tento doktor je v okolí uznávaný a vím že se snaží v první řadě problémy řešit přírodně, většinou volí právě homeopatika a je v tom dobrý. každopádně s tím fluoridem jsem to slyšela poprvé, vím že někteří pediatři ho dávají automaticky. možná to chce fakt zkouknout nějaké potvrzené informace. nevím název těch homeopatik, jak to řekl, byl to složitý název, takže mi to hned vypadlo z hlavy :unamused: vím že na růst zoubků je chamomilla vulgaris, ale tohle bylo jiné...no jdu zkusit najít názory na fluorid
1. dub 2010 ve 21:56  • Odpověz
neu.sona ale pasty bych se nebála, v dětských je omezené množství, určitě jim to nemůže škodit, nevím jak tabletky :slight_smile:
1. dub 2010 ve 22:01  • Odpověz
neu.sona našla jsem tu na to diskuzi http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/fluor-na-zubky/?page=1 ale nezmiňuje se tam vliv na NS
1. dub 2010 ve 22:35  • Odpověz
Tak ted jsi mě taky vylekala :astonished: ..Nedávám tablety,ale čistím dětskou pastou..Doktor to říkal tak,že se to musí-bud tablety nebo pasta a divil se že jsem s tím ještě nezačala když má malý už 5 zubů..Budu dávat asi menší množství té pasty než je doporučeno..
2. dub 2010 v 08:40  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravim vas z dovolene, jsme u pribuzny v Karvine.
Malej zvlada uplne perfektne, naprosto bez problemu, cesta letadlem byla dobra, prvni hodinu si hral a delal opicky na lidi kolem (spis tedy oni na nej) a druhou hodinu prospal, takze pohoda.
Na hotelu pro nej mame vanicku, ale sem jsme si ji nebrali, s tim, ze ho dame normalne vykoupat do velke vany, a to byla takova bomba! On v ni radil jak silenec, strasne se chechtal a to mel vodu v ocich, usich, nose, no proste vsude, ale tu radost jste meli videt :grinning: vsichni se na nej chodili koukat a byla to desna sranda :grinning:
Doma jsme doted koupali v kybliku, tak potom az se vratime uz pujde kyblik do garaze a budeme davat uz jen do vany :dizzy_face:
I jinak je Oswaldik uplne zlaticko, od kazdeho se necha chovat a vubec se neboji lidi, tak mam radost. Je to velky smisek.
Koupila jsem mu na zoubky pasticku Elmex, tak cistime prstackem dvakrat denne a docela se mu to i libi a vycistit si necha.
Akorat teda u nej pozoruju cim dal vetsi zurivost pri vymene pliny a oblekani, tyhle dve cinnosti desne nenavidi a priserne se vzteka, je to boj s ukrutnym revem, nez se nam podari namazat prditko a dat plinecku, ci obleknout. Mate to u vas take, nebo je takovy vztekloun jen ten nas? Mlati sebou na podlozce, porad se otaci a nekam "odchazi", no hruza des... :angry:
Tak se tu mejte krasne, nas ceka jeste tyden dovolene, tak se tesim, co si jeste uzijeme :dizzy_face:
Papa :slight_smile:
2. dub 2010 v 09:06  • Odpověz
Ahojky,

já se na ten F ptala zubaře už u Bělinky, protože jedna dětská dr mi ho dala a druhá nedoporučila (tablety) a on říkal, že je to zbytečné, že je to jen zanášení těla, protože se nevstřebá tak, jak by měl. No, tak další názor. Já ještě nedávám malé ani pastu na kartáček.

Kirkee, to je fajn, že jste to tak pěkně zvládli. Holky si taky báječně užívají ve velké vaně.
s plínkou problémy nemáme :wink: , ale oblíkání se taky brání - tedy spíš utíká, prostě nedokáže na chvilku posedět. Ale vidím na ní, že má radost, že se jde ven, takže u toho většinou nepláče.
2. dub 2010 v 09:52  • Odpověz
Pěkný večer,
kirkee: jo to u nás je taky vztekání když se má oblíkat nebo přebalit, taky přitom utíká a kroutí se jak had, ale naštěstí bez křiku, maximálně mrčí a prská :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to fajn, že se vám dovča daří, tak jen tak dál :wink:

My dnes měli první jogurt, hollandii, a teda zabodoval, snědla skoro celý, akorát s malou přestávkou :slight_smile: jinak já budu kupovat na zoubky tohle http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/detail/?id=53 teda nejen pro malou, i pro nás, počítala jsem to a dvěma dospělým vystačí to velké balení skoro na rok, což je paráda. hlavně když to dítě spolkne, je to prospěšné, má i vitaminy :slight_smile:
3. dub 2010 ve 20:49  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: a pěkné Velikonoce :slight_smile:
Tak nám doktor řekl,že mám čistit jenom vodou nebo stříknout na to čistítko jen vincentku.
Oblíkání je taky děs,ale jenom s věcma přes hlavu,to se jí nelíbí :slight_smile:
Dostala jsem od mýho taťky výbornou marmeládu (přivezl z Norska - nějaká místní domácí receptura),tak přidám do jogurtu a kupovat ovocný jogurty nebudu :slight_smile: uvidím,jak to bude malý šmakovat
4. dub 2010 ve 14:40  • Odpověz
No tak jsem to s tou zeleninou zakřikla,jak jsem psala že jsem na něj vyzrála když jsem mu do ní přimíchala jogurt..už nechce ani s ním..Ovoce a jogurt do něj padá,to nestíhám nabírat,ale se zeleninou jsme na štíru a to ji ze začátku tak krásně papal,už jsem bezradná.Sní tak 3 lžičky a to se u toho šklebí a kroutí,plive to ven..Zkoušela jsem mu tam přimíchat i oblíbené ovoce,ale nenechá se obalamutit..Co s tím???Nebudou mu chybět vitamíny?A co maso,to přece taky potřebuje..Mám ten oběd na čas třeba něčím nahradit(další ovoce...kaše) nebo ho jen nakojit??
5. dub 2010 v 15:00  • Odpověz
Pěkné Velikonoce,
vecerrnice: já myslím že tak kritické to s vitamíny nebude neboj :wink: hlavně mu ji nenuť, nebo se mu to úplně zprotiví, zkus mu dát třeba kousek brambory do ručky, ať si to zkusí papat sám, sice bude zaťapaný, ale třeba to přijme :slight_smile: nebo mrkvičku, i když to bude jenom žužlat, určitě to nenechá bez povšimnutí. zkus větší podélné plátky ať se to dobře drží a uvidíš co s tím udělá, u nás to funguje :slight_smile:

Holky používáte ještě vložky do podprsenky? já se těšila že budu mít klid třeba po půl roce a místo toho mám tak 2-3 na den, někdy teda míň ale i tak...:unamused: se mi líbí, jak ve všem časopisech píšou, že během šestinedělí se upraví množství mléka přesně pro mimčo...:stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsme asi exoti :grinning:
5. dub 2010 v 17:55  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že se to tu zase nějak rozjelo... nestíhám to dočítat, ale tak letmo jsem prolítla poslední stránku... na apríla jsme si přivezli nové štěňátko... je to šídlo, ale musím říct, že nám to doma aspoň zase ožilo... je to teda taky dost práce navíc, ale díky tomu, že Josefínka ještě neleze, tak se to zatím dá zvládat... pevně věřím, že jsme si to špatné už vybrali a bude zase chvíli dobře!

psaly jste tu o fluoridových tabletách... ptala jsem se na to taky mojí pediatričky a řekla mi, že dostala "čouda" od zubařů, že to předepisovala plošně, takže to už nějaký čas nedává, že se s nimi nechce dohadovat... takže prý až půjdeme s malou k zubaři, tak to budeme řešit tam... takže my to taky nedáváme...
jinak, ve středu jsem objevila Pepince dírku v dásničce a už nám leze zoubek! :dizzy_face: zvládá to zatím docela dobře, i když mě zkouší u kojení pěkně okusovat, uf...

jo, papáme čím dál tím víc... celou malou skleničku k obídku teda ještě nedáme, ale už skoro ano :slight_smile: dopoledne na svačinku zblajzne plastový kelímek ovoce (to jí moooc chutná!)... odpoledne jsem zkusila na doporučení doktorky dát bílý jogurt... haha... ta se u toho tak křenila! :confounded: :grinning: zkusila jsem ho i s ovocem, ale kdepak... ani druhý den... takže jsem nakoupila jogurtové svačinky a to taky sní celý kelímek na posezení... no a večer děláme kašičku už ze 100ml... paráááda!

j.kriv: já chodím doma bez podprsenky... ale na ven musím vložky do podprsenky používat... není příjemné chodit v mokrém tričku :sweat_smile: doma je to fuk, nějak se to vždy udělá... tak nezoufej :wink:
5. dub 2010 ve 21:18  • Odpověz
martulikk: koukala jsem na štěňátko, je nááádherné, má úplně úžasný kukadla :slight_smile: a s Eliškou jsou pěkná dvojka, určitě je ráda, že má zase kamarádku :wink: tak ať se vás štěstíčko drží :slight_smile: jinak teda se Pepinka krásně rozjedla :slight_smile: to u nás je na oběd tak 5-10lžiček, doma chystané ovoce taky bojkotuje, jenom banán když si kouše sama sní tak 3/4 a přesnídávku meruňkovou neslazenou tu teda zhltne celou 180ml, jogurt bílý taky sní skoro celý a to je tak všechno, jinak jenom voda a maminčino mlíčko :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a gratulujeme k 1. zoubku :wink: jo a co to má Pepinka za podložku, tu jako ovečka? vypadá to moc hezky :slight_smile:
5. dub 2010 ve 22:31  • Odpověz
Ahoj vsem, my jsme ve stredu odjeli nejak narychlo na Velikonoce k rodicum, tak jsme ani nestacili poprat hezke svatky.

Ale mala tady dost plakala, vidi babicku a dedu, tetu a strejdu s klukama tak 1x za 2 mesice a bala se a nechtela se ode mne hnout ani na krok. Navic sestriny kluci(10 let a 1,5 roku) delaji dost "kraval" a ona je zvykla jen se mnou nejvys na radio:slight_smile:, ale v sobotu uz se to srovnalo. Ale zarazilo mne, kdyz po 3 dnech za nama prijel manzel, ze nechtela ani k nemu???

S tim mlekem, me obcas tece jen kdyz z jednoho pije tak z druheho kdyz pije mene casto. Ale ja jsem nikdy nemela nijak velkeprebytky.

Holky nam vyrstl dalsi zoubek, ale 2 vlevo nahore a ted asi roste 1 vlevo za ni 2 vpravo a pak az 1 vpravo, vsechny uz jsou mene nebo vic videt pod dasnickou, ale je to nejak divne poradi???

Uz lezeme jak draci a hlasime, ze uz si krasne stoupneme skoro vsude a chtela by jen stat:slight_smile: Asi jak vidi bratranka , ze beha tak by chtela taky.
Papani se nam take zlepsilo, dopo sni cely banan, maso se zeleninou tak 70-90, odpo 100 jogurtu s lipankem + nekdy jablicko...a vecer 80-100 kase...ke vsemu jeste kojeni a vecer pred spanim cuca s obou prsou:slight_smile:. Ja ji zatim do rucicky davam jen chleba

Zitra uz jedeme domu, tak vas doctu:slight_smile:.

Gratulujeme take k zoubkum....
6. dub 2010 v 10:50  • Odpověz
Ahojte holky,

nám taky pí doktor předepsala tablety na zoubky.......máme je doma a dávám jí tak jeden týdně....ještě než jsem si o tom všechno možné pročetla stejně jsem jí to zapomínala dávat, ten olej, co psala j.kriv - ten vypadá dobře, bude se to i líp dávkovat - než prášek.....

Jinak Eli nám taky neleze, začala zvedat dupku a houpe se na kolínkách dopředu a dozadu, tak si myslím, že to přijde každým dnem.....zatím se jí daří hlavně couvat, co se týče papkání je šikulka, papká mi všechno, co jí navařím, na obídek jí teď vařím zelenin.polívečku a pak jí mixnu, začala jsem kupovat mraž. zeleninu přímo pro děti, je to rychlovka, nic menusím čistit a krájet :slight_smile:.....jem uvařím a je to...

Martulikk: Gratulujeme k zoubku :slight_smile:, to my máme už 4 :slight_smile: a taky nám rostou v podivném pořadí jako...má jedničky dole a dvojky na hoře - je to takový malý úpír :slight_smile:

Pomalu koukám na netu po ohrádce.......máte už s ohrádkami nějaké zkušenosti? Chtějí tam Vaše děti být?

Mějte se moc hezky, pá
6. dub 2010 v 11:10  • Odpověz
Brisi: Cetla jsem, že pořadí růstu zoubků je fakt individuální :slight_smile:, každé mimi to má jinak :slight_smile:, my jsem momentálně upírkem :slight_smile:
6. dub 2010 v 11:12  • Odpověz
Čauky,
brisalek: asi už u malé zapracovala separační úzkost, okolo 8 měs. se objevuje. Lili se pochovat nechá, ale musí vidět na mě, ale když se s ní přiblíží až ke mně, tak natahuje ruky za mnou, i od tatínka :slight_smile:

joplin: my máme ohrádku dřevěnou, 150x150, takže tam má ještě víc místa než měla předtím jenom na dece a může se přesunovat jak chce, vyhraje si tam celkem pěkně :slight_smile: u nás už je houpání na kolínkách víc než měsíc ale zatím neleze, akorát se plazí jak raketa :grinning:
6. dub 2010 v 11:40  • Odpověz
brisalek: u našich když se všichni slezou,tak je taky rachot a malá to taky moc nemusí,ale přiznám se,že i já mám ráda spíš klid,je to doba,než se Justýnka adaptuje,pak už je klidná,nechá se i pochovat jinými lidmi,ale stejně pořád sleduje,kde se nacházím :grinning:
my ohrádku pořizovat nebudeme,máme tak malej byt,že bysme tu o ní zakopávali :sweat_smile:
6. dub 2010 v 11:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.