• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky,
doufám, že jste si krásně užili Velikonoce.

U nás nic nového. Květulce pár dní trvalo, než se rozchodila i venku na nerovném povrchu, ale teď už běhá i venku. Pořád se holky někde honí a chechtají :wink: . Když je hezky, házíme jim balón na zahrádce a obě ho moc rády nosí zpět. Je to paráda a já jsem moc spokojená, že je můžu nechat obě hrabat v hračkách a něco udělat i na zahrádce.

U nás nevím, jestli je to separační úzkost nebo prostě závislost. Teď už zvládá i jiné lidi (po rozkoukání), ale jen na chvilku a taky pro tom musí na mě vidět. Jen ji někde nechám, tak pláče a utíká za mnou.
6. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz
Ahojky.

Linduška je marodek.V sobotu jsme s ní byli na pohotovosti.Ná zánět nosohltanu.Ale už je jí dobře.2dny nám vůbec nebaštila.Jen jsem jí dávala čajík po lžičkách,tak snad moc nezhubla a brzo to dožene.
Malá se taky pohupuje na kolínkách někdy se rozhoupe moc a poskočí dopředu.Jinak ještě neleze a šoupe se pozpátku jak ráček.
6. dub 2010 v 15:27  • Odpověz
j.kriv: no, ty naše pometla jsou fakt dvojka... zrovna dnes rozcupovaly pelech :grinning: no, ale jsem ráda, protože potřebuju nebojácného pejska na běhání, takže se to vlastně vyvíjí zatím dobře... i když teda manža s přestávkama zuří :sweat_smile:

k těm obědům... včera jsem Pepince poprvé dala "kousky"... no, tvářila se na to děsně... prostě je to fuuuuj! dnes toho taky nic moc nesnědla, tak uvidíme zítra...

brisalek: u nás to vypadá, že polezou zatím jen dolní jedničky :slight_smile: ale zdání může klamat, že? :grinning:

joplin: my máme ohrádku od Chicca... chtěla jsem dřevěnou, ale nakonec máme látkovou... dostali jsme k vánocům od švagra chodítko a šli jsme ho pak měnit... takže jsme vybírali z toho, co měli v obchodě... malou tam moc nedávám, ale občas aspoň na zvykačku... je tam chráněná, hafíci tam na ní nemůžou v zápalu hraní :slight_smile: když jdu ale venčit, dávám jí do postýlky kvůli chůvičce...

zajdla: to je mi líto, doufám, že se z toho brzo dostanete...
6. dub 2010 ve 21:54  • Odpověz
ahojky holky,

dlouho jsem tu nebyla - nejak nestiham - zacala mi zahradka a honeni kolem domecku :slight_smile:
Nedocitala jsem uplne vse, ale gratuluju k zoubkam (u nas zatim vubec nic) ale musim Kacenku pochvalit, uz take je na vsech 4, pekne peruje a sem tam se ji podari pusunout nozicky spravnym smerem..
Choditko jsme ted odklidili, nebot nam v nem zacala "chodit" a to ma jeste cas :grinning:

Co se papani tyka, tak basti vse a o106. Opravdu hodne, ale je prutokacek - sni 200g zeleninky na obed a 190g vyleze zadeckem :grinning: . Chutna ji temer vse krome kvetaku a brokolice, takze tyto jidla maskuju v jinych.. Bezne zbasti cely banan, hodne delame husty polivcicky.
Ma moc rada ty kukuricne krupky, bohuzel jsou pak nalepeny uplne vsude a vecne prevlikame a cistime oblecky :angry:
Tak jsem na zkousku zkusila dlouhy tycinky bez posypu - ty tlusty - a moc ji chutnaji. Jsou tvrde, takze si brousi dasnicky a hlavne nerozpijeji se jak ty krupky. V obchode kdyz nakupujeme tak vzdy dostane kousek rohliku, to ji taky dost smakuje..

Chci se zeptat, jak casto ma ditko dostat maso??? Posledni dobou ho tak nejak vynechavam - do tech polivek se moc nehodi.. :frowning2:

Stale nas trapi plicne, ma i pusinku porad nejak divne flekatou a cervenou, ale Dr. tvrdi, ze plisne jsou na dlouho a chce to cas, tak uvidime..

Mejte se krasne, za chvili ficime ven spinkat a jdeme do mesta na urady, predem hlasim pomooooooooooooc... (musim na socialku a pojistovnu, nastesti financni urad uz mam za sebou.. ) :unamused:
7. dub 2010 v 09:19  • Odpověz
Hezký den :slight_smile:
j.kriv: tu podložku jsme koupili teď na veletru For Kids... asi za 550Kč (nebo míň? teď už nevím...)... našla jsem ti ji na netu, ale cena je teda masakr... http://www.babydracek.com/zbozi/3810-baby-bow-hraci-deka-kravicka-moomoo-70x100cm no, ale musím říct, že je úžasná! ocásek je chrastítko a ty barevné flíčky šustí :slight_smile:
8. dub 2010 ve 13:03  • Odpověz
Ahojky,
joa.n: maso mají mít myslím 5-6x týdně, ale třeba Lili maso teda fakt nešmakuje, takže ho má odhadem tak 2 lžičky na týden :stuck_out_tongue_closed_eyes: ty plísně vás trápí teda pěkně, no ale je pravda že to bývá na dlouho, takové svinstvo... :unamused:

martulikk: ta podložka vypadá fakt super, ale s tou cenou by mě asi přítel hnal :sweat_smile:

jinak já teď plánuju jezdit s malou na bazén, necelých 40km od nás je takový menší, je starý jen 3 roky, má i různé proudy, trysky atd voda má 80-120cm a hlavně teplotu 31°C , tak ať si zas zvykne na větší množství vody a vyřádíme se spolu. už vyšla ze cviku a plavání kojenců v Břeclavi je vždycky rok dopředu obsazené, tak si budem užívat na vlastní pěst, už se těším :slight_smile:
9. dub 2010 v 00:29  • Odpověz
ahoj všem :slight_smile:
joa.n: minule jsem ti zapomněla odepsat na to maso... má se dávat 6x týdně a 1x týdně žloutek :wink: ten jsme teď 2 týdny vynechaly, protože naposledy ho Pepinka jaksi "neudržela" :grinning: no, byla jsem po hooodně dlouhé době navštívit kolegyně v práci a byla jsem za "modelku" :sweat_smile: tak snad už nás nečeká tak velká blinkačka...
9. dub 2010 ve 13:49  • Odpověz
Ahojky,
ještě k tomu masu: nedávno jsem četla, že když rodina nejí maso příliš často, může se dávat i 3 až 4x týdně. Já dávám tak 5x, 1x žloutek (teda taky zatím jen půlku) a jednou jen zeleninku.

Jinak Marťas je čím dál mobilnější, už začíná dost na kolena a staví se sem tam i na nožky, když se má o co pro něho příznivého opřít. Nejradši o autosedačku (koupili jsme už větší, tak stojí v pokoji na zemi a skvěle se na ni leze).
Akorát má na prdelce nějaký červený fleček už asi 14 dní a klasické protiopruzeninové masti nezabírají. Nechci mu na to dát jen tak nějaké drsnější mastičky podle sebe. Ještě jsem zkusila teatree olej a kdyžtak asi budem muset k Dr. :unamused:
Přes velikonoce jsme byli na 4 dny u tchyňky na jižní Moravě, bylo super, akorát Marťasa jsem celý tento týden musela odrozmazlovat. Chtěl furt pozornost a měl plno roupů, no děs. :slight_smile: . Babičky a dědové jsou prostě rozmazlovači dětí. :wink:

Hezký den, i když počasí tady u nás za moc nestojí
9. dub 2010 v 16:03  • Odpověz
Ahojte holky,

nějak se to tu zamrzlo :slight_smile:

já jsem Eli ještě maso nedala, mám pocit, že pokud prospívá - a to ona ano ( cca 9 kg) tak do ná ještě maso tlačit nebudu, tak stejně i s jogurtem, myslím, že to má čas......jí hlavně zeleninku (brokol, mrkec, hrášek, květák, brambor, okurku), rýži, kus kus, ovoce (meruňky, banány, jabka, hrušky...), včera jsem dostala pár domácích vajíček, tak jí dám alespoň ten žloutek......., jak ho dětem dáváte? Normálně uvaříte natvrdo a vmixnete třeba do zelen. polívečky?

Jinak u nás v pohybu nic nového, Eli se jen houpe na kolínkách,a ni se neplazí - jen pozadu a nebo jen malý kousek dopředu.....sama si nesedne a ani sama do sedu v postýlce nevytáhne...hmm, mám pocit, že je malinko lenivější......no, tak snad své vrstevníky dožene.....
13. dub 2010 v 15:53  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
joplin,my furt taky s pohybem jsme zamrzli na válení sudů,když má náladu,snaží se na kolínka,ale tu náladu nemá zas tak často - nejhorší je,že nesedí,nechodí,neleze a být v lehu nebo pololehu je pro ní strašná nuda a vzteká se a když jí dám na deku,aby se snažila,tak se pak vzteká ještě víc :sweat_smile:
my maso dáváme každý den v podstatě,někdy méně někdy více,neměřím to přesně
13. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz
Pěkný večer,
joplin: já dneska dávala poprvé žloutek, ale jenom asi 1/3, je to těžké na žaludek, tak pomalinku, pořádně jsem povařila a rozmačkala v zelenince. maso teda dávám, malá na něj sice moc není, ale když ho má rozmixované se zeleninou, tak trochu sní, podle mě je dobré pro železo a bílkoviny. jogurt by teda mohla pořád, buď hollandii nebo choceňský, asi bude po mě, sní naráz půlku toho velkého 500g :grinning:

co se týče pohybu, tak Lili se plazí rychlostí rakety, houpe se a válí sudy a "tancuje", jakmile slyší hudbu, nebo nějaký rytmický zvuk, celá se kroutí ze strany na stranu. jinak pravidelně hačá na nočník, vyčůrá se, ale kakání radši nechává do plínky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
tak my jsme s tím obědem pořád na štíru,takže toho masa do něj taky moc nedostanu,ale dávám ho..ikdyž ted se zdá,že se začíná rozjídat,už sní kolem 50-70g zeleninky,tak doufám,že mu to vydrží a nezačne zase stávkovat..Jinak ovoce a jogurt baští nádherně :slight_smile:
No a ten pohyb..houpe se na kolínkách a snaží se lozit,ale moc mu to nejde.O plazení se ani nepokouší..posadí se sám a od soboty si stoupá v postýlce,to je ted jeho největší hobby :grinning: Přes den mi už v postýlce spát nechce,nevydrží ležet,hned se přitahuje a stoupá si,a to ikdyž je unavený a ospalý,je to hold silnější než on :grinning: :grinning:
14. dub 2010 v 09:06  • Odpověz
ahojky holky,

deticky nas tedy opravdu zamestnavaji... v zime kdyz byly jeste malinkate, tak jsme tady psaly jak dracice, ale ted nas chteji deti jen pro sebe (tedy alespon tak to je u nas) :wink:

Kacka basti porad celkem dobre. Sni vzdy min. 100g zeleniny, maso zamichane v rozmixovanem jidle zbasti bez obtizi.
Kamaradka mi poradila, abych ji treba uvarila vetsi kousky mrkvicky a brambor a dala ji to do ruky, jako ze se bude krmit sama. Jen co to videla, mela hysterak.. no hruza - ten den jsem do ni uz nic nedostala, jen mliko a vecer kasi. :frowning2: Takze u nas samostatne krmeni jeste nejakou dobu urcite nebude..

Jinak Kacka se plazi jak drak, strasne rada se houpe na kolinkach a sem tam i zkousi posunout nozku jako ze poleze - zatim nic, ale davam tomu fakt uz jen par dni. :grinning: Jinak sama se jeste neposadi, ale kdyz ji posadim na podlozku, tak vydrzi hodne dlouho. Ma krasne rovna zadicka, dokonce i nozky si ohne, aby se ji dobre sedelo a kdyz ji to nebavi, pres brisko a klek se dostane zpet na brisko.. Je to fakt sikula..

J.Kriv - s tim nocnickem jste me predbehli.. myslela jsem ze bude mezi 1. co to bude zkouset, ale zatim to nechavam tak na cerven, cervenec az bude teplo a bude bez plen jen v kalhotkach.. Moc Lili k tomu curani gratuluju, jste na 1/2 cesty bez plen :wink:

Bezim varit, dnes mame 8. mesicni poradnu a zitra frcime na Moravu... tak hezky den vsem. :slight_smile:
14. dub 2010 v 10:36  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

j.kriv.: Taky mám moc ráda jogurty, jím ho skoro denně, jen si myslím, že když jí převážně kojím, tak ještě s ml. výrobky počkám :slight_smile:
Jste moc šikovní s tím nočníkem, abych napsalala pravdu, tak mě to ještě ani nenapadlo :slight_smile:, ale co už Eli umí je, že hezky pije vodičku z hrníčku, na hudbu taky dělá "tany tany" a směje se až z toho začne vždycky škytat :slight_smile:

joa.n.: Eli taky hezky rovně sedí, když jí posadím a taky vydrží dlouho, ale naše pí doktor mě upozornila, že jí NESMÍM posazovat dokud se sama neposadí, tak jsem s tím přestala a to jí to tak moc bavilo... :confounded:
Houpe se na kolínkách tak divoce, že se z toho různě překuluje a naráží "čumáčkem" do podložky.....

elidule: Jo jo, vztekání to je u nás pořád, musím jí pořád měnit prostředí, protože jakmile se začne nudit vzteká se a kňučí, nebo se unaví a je přetažená a vzteká se zase, že je unavená. Ať už je venku hezky, je to děs sedět furt doma, zase na mě z toho leze "ponorka" ....
Vecernice: Na to, až se nám Eli postaví v postýlce, se už těším, ona se ani sama v postýlce napřitáhne do sedu, natož do stoje.......jo jo, je to lenivka :slight_smile:

Mějte se hezky, páááá
14. dub 2010 v 16:42  • Odpověz
autor
Dobré ranko kočky! :slight_smile:

Nestíhám moc psát, ale čtu vás poctivě... :wink:

Zdravím nově příchozí, které to tu oživují! :slight_smile:

Viki měl v osmi měs 7775g. Velikosti oblečků máme zatím 74, ale je docela dlouhý a už pokukuji po 80. Záleží na značce...
Baštíme příkrmy, tedy maso nám taky moc nejede, zato jogurty, ovoce a kaše jo! :slight_smile: Pořád 4x za 24hod kojím. Ráno, večer, v poledne a v noci 1x. Chci to tak nechat, co to půjde, jen ještě vypustím polední a noční dávku. Postupně, žádná křeč... :wink:

Jinak, Viki péruje na kolínkách jak vzteklý, ale lezení mu moc nejde. Plazí se hlavně dozadu a přesunuje se stylem ,,válení sudů" :grinning: . Sám si ještě ani nesedá. Nechávám tomu volný, individuální průběh. Je prostě pomalejší. :sunglasses: Jo a také dělá jakoby ,,kliky"...

Zuby máme. Šest. Čtyři nahoře a dva dole. Díkybohu nekouše při kojení. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

A žvatláme ostošest! :grinning:

Takře tak. Snad tu budu stíhat psát častěji...

Krásný den! :slight_smile:
15. dub 2010 v 06:05  • Odpověz
Ahoj vsem,
perchti jak to delate, ze tak pekne spinkate:slight_smile:
my vstavame porad 3-5x (no lepsi nez jeste pred mesicem 5-7x) a kojim porad pri kazdem krmeni, mozna i vic...takze 5x pres den a pak v noci kazde vstavani...ach jo :slight_smile:. O vikendu s tim zkusim neco udelat.

Maso davam 6x tydne a 1x zloutek, myslim si, ze ho deti potrebuji, mozna ne 6x staci treba 3x-4x, ale uplne bych ja nevynechavala.

Zoubky porad jeste nevylezly, mame dve 1 dole a 1 dvoujku nahore a ted lezou obe 1 a druha 2 nahore.

No a porad chceme jen stat a porad se drzime mamky za kalhoty a vstavame a stojime a pak nekdy nevime jak dolu:slight_smile:.
15. dub 2010 ve 14:09  • Odpověz
autor
No s tím pěkným spaním... V sedm koupu, pak kojím, o půl osmé Viki chrní. No a první vstávání a noční kojo je cca ve 12 až 1hod a další a to už někdy nezabere je v 5. :angry: Takže zase taková sláva to není... :wink:
Na snídani v 8 mu už dávám jogurt a nekojím, pak je v 11 ovoce a další kojo je až po obědě ve 14(neb to maso a zelenina mu moc nejedou, sní max 100ml :sweat_smile: ). V pět dávám kaši (střídám značky) a v sedm koupu atd. :slight_smile:
Co se snažím hlídat, tak je denní spaní. Nenechám ho déle než hodinu v kuse. Zatím spí třikrát po cca hodince. Odpoledne už raději méně a ne později jak v pět. Tady je problém babi. Když hlídá, nemá srdce ho budit a já to pak okamžitě poznám. Špatně usíná a má tendenci vstávat už třeba ve tři... :confounded: :pensive:

Takže tak. My zase zatím nezvládáme ani samostatné sezení, natož nějaké vstávání. Každý to má holt jinak... :dizzy_face: :wink:
15. dub 2010 v 15:40  • Odpověz
ja vim perchti :slight_smile:, my ale snime max. 80-90ml kase a to je nejvic co ji, trochu podobne mela pribinaka a jogurtem, ale ten ji ted take nejak prestal chutnat, takze spis tech 60 a obeda take tak 60-max 80 a to ji musim dat par lzicek pak se sape po prsu tak nakojit a jeste par lzicek potom. Tak si myslim, ze kdyz ji nedam prso bude mit malo a hlad a to pak uz nechce nic jineho nez prso. Vzteka se a "sape"se na mne:slight_smile:. No jo, snad do 10 let kojit nebudeme:slight_smile: a vstavat v noci take ne:slight_smile:.
15. dub 2010 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky,
ke spaní...taky koupeme v 19 a o půl už spinká, pak se budí před půlnocí a dál záleží kde spí, když se mnou, pije častěji, když v postýlce, tak se budí kolem 6 a kolem půl osmé zase usínáme tak na 3/4 hodinky. přes den spí 3x tak po půl hodině... brisalku u nás je sápání po mlíčku nejoblíbenější činnost, když jsem poblíž, ale taky věřím že to přejde :grinning: :grinning:

holky s tím nočníkem to zatím není zas tak horký...já ji tam dávám každé ráno, to se vyčůrá, bobek nám nadělila naposledy na Velikonoce, no a přes den ji posazuju, ale vyčůrá se tak v 50%, do bezplenkování máme daleko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: to jsem chtěla praktikovat od narození, ale nikdy jsem nepostřehla ten signál když se chystala na vyprázdnění :confused:

jinak dneska jsme byly i s babičkou na bazéně, nikdo kromě nás tam nebyl, tak jsme se parádně rozvalovaly, Lili byla nadšená, i když bylo vidět že je jí zima, voda měla 29°C a vzduch 30, ale budeme jezdit pravidelně a bude to čím dál lepší :slight_smile:

no a aby odpoledne nebyla taková pohodička, tak náš drahý chlupáč napadl sousedovic, se kterým se nemusí...já po něm skočila, protože neměl ani obojek a skončila jsem rozplácnutá v blátě a pes zakousnutý v tom druhém a jeho majitelka taky na zemi... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to musel být pohled... :unamused: :sweat_smile: :grinning: naštěstí oba mají hodně chlupů (josu to ovčáci), tak se jim nic nestalo, no já jsem se klepala ještě po půl hodině, brr :confounded:
15. dub 2010 v 18:36  • Odpověz
Teda s tim nocnikem se taky priznam, ze me to jeste ani moc nenapadlo:slight_smile:.

S tim spanim mame zase novinku, doted spala 1-2hod rano a pak odpoledne bud nic nebo tak 1-1,5hod podle toho jak spi v noci(usina mezi pul 8-8 a vstava mezi 6-7.15).
Ale vcera ani dnes neusnula dopoledne, takze mozna uz bideme spat jen odpo. Ale to mi zase hrozne rozhodila papani, protoze kdyz je ospala tak uz vubec nechce prikrmy jen prso:slight_smile:...tak uvidime. Uz jsme meli jakstak rezim a zase zmena :slight_smile:

Hezky vikend
16. dub 2010 v 11:36  • Odpověz
Ahoj holky,
my teda nočník ještě ani nekoupili :wink: Malá ještě nesedí, takže to nehrotíme... Až začne, chci koupit taky sedátko do vany, aby si to koupání víc užila :slight_smile:
Jinak v noci stále vstáváme 1x, koupeme kolem půl osmé, do půl deváté (do devíti max, když koupeme trošku později) je tuhoň... no a budíček po šesté, uf... i když dnes po dlouhé době ještě usnula a vstávaly jsme nakonec před sedmou... Byla jsem z toho tak mimo, že jsem zapomněla jít s pejskem na očkování :grinning: no, ale už to máme za sebou a Josefínka teď už hodinku spinká... Konečně má být zase hezky, tak odpoledne snad zvládneme spinkat venku a nějak nám ten den uteče. Tatínka máme do zítřejšího rána v práci, tak máme dámskou jízdu :slight_smile:

j.kriv: vy jste byli v normálním bazénu? taky bych to chtěla s malou už zkusit... co jste měli pro malou do vody? myslím plavečky, plínku, něco nafukovacího...?
16. dub 2010 ve 12:10  • Odpověz
Ahojte, som tu asi po 100 rokoch, kukam, ze deticky sa pekne rozbehli a su straaaasne sikovne.

Nasa Emcika sa len pred 3 tyzdnami catala pretacat hore-dole, hold toho 2apol mesiaca jej musim stale odpocitavat.

Samozrejme vsak pisem preto, lebo chcem radu - uz by som chcela zacat s maskom, teda pridavat k obedu a neviem, kolko ho ma byt v jednej davke (aj ked zacneme postupne, ale kolko to ma byt v celku). Poradite mi?
16. dub 2010 ve 21:04  • Odpověz
Ahojky,
martulikk: no já se bála jestli nebude voda moc studená, šlo sice vidět že je to na ni chladno, ale budeme zvykat, prvně se nechtěla nechat položit na hladinu, držela se mě jak klíště, i když doma je tak bez problémů, ale pak už se nechala povozit po vodě :slight_smile: máme normální plavečky, plínky prý mění těžiště a plavky by případný bobek taky chytly :sweat_smile: hračky jsem nebrala, myslela jsem že tam budou, o všechno bylo zamčené jinde, takže příště beru hračky do vody nějaké...

beatrice: však ona to Emička dožene až bude větší ten rozdíl, hlavně když odpovídá korigovanému věku a je šikulka taky :slight_smile: masa má být myslím čajová lžička, ale tu my máme i teď tak na dvě porce, tak prostě pomalinku zkoušej přimíchávat ať si zvykne na novou chuť a to množství se pak upraví :wink:

my dnes byli od rána v Brně na veletrhu a pak ještě nakoupit, no dojeli jsme před chvilkou, naštěstí Lili spala přes den i cestou v autě, a už spinká v postýlce. nerada jí tak narušuju režim, ale nestíhali jsme vůbec... :unamused:
16. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz
Hezké dopoledne všem,

píšu po dlohé době, ale četla jsem poctivě:slight_smile:)
Fildovi už konečně začaly růst zoubky, roustou mu 2 dolní jedničky najednou. Zase začal líp papat, zbaští už celou skleničku (190 ml), kaši už dělám z 220 ml vody a jogurtu klidně sní velký kelímek... Maso má tak 5-6x týdně, ale kupuju skleničky takže moc netuším kolik masa tam má, ale myslím, že jsem četla to co psala j.kriv, že tak 1 lžičku. Jinak Filda leze už všude, stoupá si, dosáhne čímdál víš, už i pochoduje po gauči nebo přechází mezi gaučem a stolkem. Stašně ho teď baví otvírat a zavírat dveře, dvířka u skříněk, takže brzo očekávám přivřené prstíky... :wink: Měl už také první větší pád, stoupnul si u židle ale ze zadu a strhl jí na sebe, měl jí na nose a ještě spadnul na dlaždice. Takže měl pěkně červený nos s modřinkou a bouli na hlavě, má ale dost dobrou hojivost, protože za 2 dny už tam nic neměl:slight_smile:)

Jinak doma se to urovnalo, manžel se vrátil zpátky, tak doufám, že nám tahle krize pomůže a bude náš vztah lepší... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nočník jsem koupila taky, ale ještě ho nepoužívám. Filípek totiž, jak říkám, nemá zadek a absolutně ho sezení nezajímá a sedět sám nechce...

V noci už spí tak 14 dní celou noc, musím to hodně zaťukat, usíná tak okolo 19 hod. a spí tak do 6. Sice ještě tak 1-2x zabrečí když mu vypadne dudlík, ale proti tomu co má např. brisalek je to úplně super, takže mlčím :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

V kočárku už nespí vůbec, takže procházky děláme kratší a 2x denně až když se vyspí doma, strašně ho baví všechno venku pozorovat, hlavně auta...
17. dub 2010 v 09:52  • Odpověz
ahojky holky,
tak my se hlasime od rodicu.
Ve stredu jsme byly s Kackou na 8. mesicni kontrole a ona ta nase zizalka nic nepribrala!!! :frowning2: Za 14 dni mame prijit na prevazeni, Dr. i ja jsem z toho byly spatne, tak snad to bude dobre. Ona prorad vazi 6,2kg. :sweat_smile: Takze jsem nasadila trosku "zatucnovaci" vyzivu, papa Bobiky a Pribinaky (ale samo ze jen s mirou) a vice ji nabizim jidlo pres den (krupky, rohlik a tak). Verim, ze to bude dobre a neco malo pribere.

Jinak peruje kolinka jak o 106, uz pomalinku zjistuje, jak se na nich pohybovat. Dr. pochvalila, jak krasne drzi zadicka kdyz haca a primo sem tam posazovani nezakazala. Zuby zatim zadne a v noci spani des a hruza. Vcera ji babicka zkusila posadit na nocnicek a mooooooooc se ji tam libilo. Takze porizujeme tu nejmensi velikost domu :grinning:

Spi se mnou v posteli nebot ma separacni uzkost - porad chce byt se mnou, s hysterickym revem se budi ze spani a uklidni ji jen prso. :unamused: Takze odstavovani od kojeni u nas zatim nehrozi a kojime i 5x za noc. Pres den tedy vubec, ale v noci si to vybere..

Betty: to je fajn, ze se manza vratil, urcite to bude dobre a v hlave uz to ma snad srovnane :wink:
17. dub 2010 ve 13:44  • Odpověz
Ahoj holky,
tak uz jsme konecne doma a zotaveni z dovolene, bylo to moc fajn :slight_smile:
Cetla jsem si vas nekolik stranek dozadu, vase deticky jsou strasne moc sikovne!
U nas se prehoupl osmy mesic a snad kazdy se me na potkani pta: "uz sedi? uz se stavi?" Ja z toho normalne dostavam depresi, protoze pri takovych otazkach si clovek chte nechte rika "sakra, tak uz by asi mel sedet... stat..., kdyz se na to kazdy pta..." :confused: U nas teda nejake sezeni ci vstavani naprosto nehrozi. Kdyz ho zkusmo posadim, tak se po dvou vterinach bezpecne klati k zemi, zada vubec neudrzi. O vstavani ani nemluve, naprosty nezajem a ani se o to nesnazi... :confused: tak nevim, jsem zmatena....
Ani neleze po ctyrech, jen se uzasne mrstne plazi vzornym vojenskym zpusobem. Na to lezeni se me taky lidi ptaji, tez odpovidam, ze jeste ne... :confused:
Jinak je prtousek strasne sikovny, krasne s nami dela "paci paci" a umi "pa pa", pozna nektere veci, kdyz treba v loznici reknu "kdepak je pan zaba?" (visi nam tam na skrini takovy plysovy zabak), tak se hned otaci a kouka na nej, smeje se a chce si na nej sahnout.
Prikrmy papa docela malo, jen v poledne a vecer (kdyz dam i behem dne, tak se mu to asi spatne travi a potom to ublinkava), a to jen nejakych 120 ml, vic nesni.
Spani je docela katastrofa, vstavame kazde dve hodiny a nekdy i casteji, a bez prsa se mi ho temer nikdy uspat nepodari, takze se svorne radim k tem, ktere se v noci vubec nevyspi - nejste v tom sami! :angry: :grinning:

Mejte se krasne! :slight_smile:
19. dub 2010 v 11:22  • Odpověz
Kirkee neboj, vzdyt je sikovny, ze se plazi. Norma je ve vsem vetsinou +- mesic, dva. Takze myslim, ze se nemusis bat. A urcite je moc sikovny, kdyz uz ted umi paci, paci to se deti uci okolo 9 mesice nektere i pozdeji, takze zase bude v tomhle napred:slight_smile:.
Sice to potesi, ze clovek neni na to vstavani sam:slight_smile:, ale preju at se vam to zlepsi. My zase ted mame uz 3 den vecer zvysenou teplotu okolo 38,1 v zadecku. Vim, ze to neni moc, ale uvidim dnes, jestli bude zase tak zita zavolam dr. Vylezla nam jedn a1 nahore a leze druha tak je to mozna od toho....
Joa.n a jakou mela porodni vahu? My jsme spis obrici, ale take ted vubec nepribirame.
19. dub 2010 ve 12:11  • Odpověz
Jo a zapomnela jsem pripsat, ze uz spime opravdu jen jednou za den, Mezi 10.30-12hod, takze doba kdy jsem hezky dopoledne udelala co potrebovala skoncila a zase musime ladit :slight_smile:"rezim"
19. dub 2010 ve 12:13  • Odpověz
kirkee: vůbec si nelam hlavu s těmi otázkami :wink: je to asi přirozené, že se všichni ptají co už ti naši drobečci umí... teď by mělo mímo už pomalu sedět, ale na stání (natož chození) je ještě moc brzo :wink: každé mimi je individuální, něco jim jde dřív a něco zase později... my taky nesedíme a vůbec mě to srdce netrhá :grinning: Josefínka se čím dál tím víc houpe na kolínkách, ale lezení z toho také zatím není... já mám radost i z toho, naopak jsem ráda, že je ještě chvíli klid :slight_smile:
jo, zítra jdeme na kontrolu na neurologii... když jsme tam byli někdy na přelomu ledna a února, tak si nás pozvala ještě jednou kvůli tomu, aby viděla, že se malá umí sama přetočit na bříško... no, naprostá ztráta času, v téměř 9 měsících to to dítě bude samozřejmě umět (myslím vzhledem k tomu, že dosavadní vývoj byl naprosto normální) :angry: a navíc nás přeobjednala bez konzultace se mnou (jen nechala manželovi na oddělení vzkaz) na zítra na 12:15, což je čas, kdy obědváme... není nad to, když člověk může dodržovat nastolený režim... problém je, že se tam nedá absolutně nikdy dovolat, takže jsem se rozhodla, že se normálně vyspíme, dáme obídek a pak tam teprve dorazíme... už jsme tam byly 2x a stejně nás nikdy nevzali na čas...
brisalek: to mohou být ty zoubky... jestli nemá jiné příznaky... u nás leze zatím jen ta jedna dolní levá jednička, jinak ticho po pěšině
19. dub 2010 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj, pridavam se do diskuze, maly na chvili spi, tak napisu a doctu aspon posledni 2 stranky dodatecne :slight_smile: Cetla jsem jen prispevek kirkee. Me taky nekdy desi, co uz nektere deti umi. Nas maly je sice pohybove sikovny, strasne zivy, mrstny, ma posilene svaly, ale plazi se tak vselijak, neleze po ctyrech, a nesedi. To by mi ani tak nevadilo, to snad prijde, ale vubec ho nemuzu nic naucit !! :frowning2: Nejake paci, paci ani pápá, kouka na me, bavi ho to, ale ze by sam neco predvedl, to ho ani nenapadne. Vzdyt uz by mel neco umet, ne? :angry: A navic, to jsem ted taky nekde psala, mi vubec nechce pit čaj z pítka. Je zvykly na dudlika, tak mam strach, aby nebyl jak mimino i po roce :slight_smile:
martulik: ted ctu tvuj prispevek a vidim, ze mala taky nesedi, ono to asi nebude tak horke... :slight_smile:
Mejte se, at vam miminka delaji jen samou radost.
19. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.