• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky,

holky srovnávat ty naše zlatíčka už se nedá, teď už je opravdu vývoj individuální, třeba u chození je norma do 18 měs a přitom když po roce dítě nechodí, tak každý nechápe....u nás se plazí, houpe, když ji někdo přidrží tak hopsá, na klíně se okamžitě staví, sedí hezky rovně, ale co se týče lození, nebo něco jako paci, paci nebo papa, tak to nehrozí, taky se tomu směje, ale sama neudělá. času je dost, někdo na to je, jiný ne :slight_smile:
19. dub 2010 v 17:35  • Odpověz
ahojky..
taky jsem byla "neštastná" že malý ještě před 14dny neseděl,nelozil,neplazil se..teda plazit se neplazí ani ted,ale už začíná pomalinku lozit,sedne si a v jednom kuse stoupá,a to vše z ničeho nic během tří dnů :slight_smile: Jinak paci a papa atd. zatím taky nehrozí,ani mama ani tata,sice tu pusu nezavře(nejvíc řečí má po ránu,kolem šesté už na mě huláká z postýlky),ale žádné "pořádné" slovo :grinning:
19. dub 2010 v 17:56  • Odpověz
Tak já jsem si to ani neuvědomila, ale jak jsem dnes pozorovala tu naší cácorku, tak se už hezky plazí jak partyzán :grinning: včera jsem jí poprvé viděla, jak se snaží podkládat kolínka pod sebe, když je na všech 4 :slight_smile:
paci paci děláme, ale má z toho akorát srandu, sama to neeeee... no a "pá pá" to děláme už delší dobu, ale mámena tom pořád co pilovat :wink:
19. dub 2010 v 19:46  • Odpověz
Ahojky,
koukám, že řešíte plazení, lození atd. Taky jsem si nedávno říkala, že se M. ještě ani nepohne z místa, pak se začal plazit, nedávno šel na kolena a rovnou se začal stavět, takže které naše ratolesti ještě nestojí, mamky, užívejte si klid, protože pak už nebude. Teď mi přijde, že akorát věčně hlídám, protože některé pády mě trochu vyděsily a nic moc nestíhám dělat, pokud zrovna M. nespí. Předevčírem se hodně kousnul do jazyka.
Dneska zase bojkotoval sezení v kočáru, achjo, nevím, co to má za roupy :slight_smile:. V noci to není nejhorší, ale bylo to i lepší, pořád cestuje po postýlce, zase se začal otáčet a spát na bříšku. Ovoce mu nějak přestalo jet, i přesnídávky, dostanu do něho akorát banán, ten si ukusuje, jogurty mu nejedou, maximálně si dá ode mě lžičku. Se zeleninkou je to lepší, to zbaští skoro všechno, ale jenom tak 120, víc ne. Kaši si dá jak kdy. Navíc mi přijde, že ho u jídla zajímá všechno možné, jenom ne jídlo, pořád se točí. Má někdo taky takového neposedu? Doufám, že se to zlepší. Když jsme byli u babičky přes velikonoce, jedl vzorně úplně všechno, od té doby, co jsme doma, se to zhoršilo. Pacipaci taky ještě neumíme, papa už tak týden děláme krásně :wink:
Tak dobrou noc
19. dub 2010 ve 20:56  • Odpověz
Tak jste me uklidnili, verim, ze i ten nas capart jednou bude i sedet a dokaze se postavit :wink:

Pikitko - to mas videt, co dela ten nas raubir pri jidle, zvlaste, kdyz nepatri k jeho oblibenym (a tech je bohuzel vetsina :angry: - ma rad jen ovocne pyre a kase s ovocem, to papa nadherne, ostatni jidlo se mu zda jedovate :grinning: ).
To sni jednu lzicku a dalsich dvacet sekund se otaci vsude mozne, zkouma zidlicku, operadlo, sape se rucickama po mne ci po cemkoliv v blizkem okoli, cumla si ponozky, strka si ruce do pusy a nasledne je otira o sebe, o me a dalsi veci v dosahu, otvira pusu a jakmile se priblizim se lzickou, urychlene ji zavre a jeste se tomu smeje.... no je to cirkus :grinning:

Tak ja jdu spat, at si aspon trochu odpocinu. Dobrou noc!
19. dub 2010 ve 23:32  • Odpověz
pikitko tak u nas je to stejne s tim plazenim se, lezenim, stanim. Plazila se jen dozadu a jen trochu, V 8m a 1t zacala lezt po 4 jen tak opatrne, za tyden poradnea za par dni uz stala a ted chce stat vsude a porad:slight_smile:, kdyz nehoni kocku:slight_smile: a uz chodi pomalicku okolo gauce. Sedela dobre uz v 6m a sama si sedla v 7, ale na brisko se zacala otacet az skoro v 6m, tak jsem si taky myslela, kdyz jste vsechny psaly jak se davno tocite, ze jsme lenosi a ono vse na jednou:slight_smile:.

S postylkou je to take to same, porad je napric, ruce nohy mezi spruslema....koupila jsem spaci pytel, jenze v nem je porad spocena okolo krcku a ma samou potnicku.

No a jidlo popsala skoro presne kirkee:slight_smile: :slight_smile: Proste podes:slight_smile:
20. dub 2010 v 08:32  • Odpověz
pikitko tak u nas je to stejne s tim plazenim se, lezenim, stanim. Plazila se jen dozadu a jen trochu, V 8m a 1t zacala lezt po 4 jen tak opatrne, za tyden poradnea za par dni uz stala a ted chce stat vsude a porad:slight_smile:, kdyz nehoni kocku:slight_smile: a uz chodi pomalicku okolo gauce. Sedela dobre uz v 6m a sama si sedla v 7, ale na brisko se zacala otacet az skoro v 6m, tak jsem si taky myslela, kdyz jste vsechny psaly jak se davno tocite, ze jsme lenosi a ono vse na jednou:slight_smile:.

S postylkou je to take to same, porad je napric, ruce nohy mezi spruslema....koupila jsem spaci pytel, jenze v nem je porad spocena okolo krcku a ma samou potnicku.

No a jidlo popsala skoro presne kirkee:slight_smile: :slight_smile: Proste podes:slight_smile:
20. dub 2010 v 08:32  • Odpověz
'Vyborne, jsem rada, ze v tom nejsem sama. Nas maly je taky pekny divocak. Presne jak psala Pikitko, posledni dobou nic moc neudelam a dost me to stresuje. Danik ignoruje vsechny hracky a furt leze po celem byte a zkouma kabely, zasuvky a porad se nudi a knuci !!! Takze nejlepe nosit, bavit ho, ukazovat mu vsechno mozne. Myslela jsem, ze se v tomhle veku uz trochu zabavi sam, ale ouha.. :frowning2: to jsem se spletla. Jak to proboha delate, kdyz potrebujete delat nejake domaci prace ??? Ja ani vecer nemuzu, protoze maly chodi spat az ve 21h, a ja uz jsem pak uplne hotova :fearful: . Ale jinak jsou to nase zlaticka, ze jo? :wink:
S jidlem to ujde, akorat nesnasi kousky, to ho pak chytne hystericky zachvat...
20. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz
achina, mala chtela porad nosit... a vyzadovala pozornost uz od narozeni:frowning2: jinak krik akrik a krik(spala tak 3hpd za den), takze ja delam vse kdyz spi nebo kdyz si s ni hraje a hlida manzel. Ale pro mne byl 6, 7, 8 uplny balzam, protoze bylo vic chvil, kdy vydrzi na mne koukat nebo si hrat sama, ale ted se to zase zhorsilo jak si stoupa a take chce mnohem vic byt u mne.

Jo a stim papa a pacipaci. Papa delala uz v 7 mesicich a pak zase prestala a ted uz zase zacina, delame berany duc a ukazuje jak je velika, pacipaci jen na moji ruky ne rucickama o sebe...a ted se uci varila mysicka kasicku:slight_smile:
20. dub 2010 ve 13:12  • Odpověz
jo a mame ohradku, ale dnes, kdyz vylila vodu z kocici misky a porad mi do toho lezla, tak jsem ji tam dala a hrooooooozne se vzteklila a plakala az se zalikala:slight_smile:
20. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz
brisalek, tak to jste dobry, mala je sikovna, to sis teda pekne uzila kriku. Danik byl celkem hodny, takze pro me byl balzam tak 3.-4. mesic. Ted je silene zivy - pohybove, jinak je liny, bavi ho koukat, jak delame divadlo, ale ze by sam neco predvedl, to ne. Dnes byl pri obede dobre naladen, tak jsem na nej zkusila, aby mi ukazal, jak se má...A on se tak podival, pak se podival na misku s jidlem a rekl HAM :slight_smile: Tak me pekne odboural. Pred chvili objevil muj mobil v nabijecce a ted se zas sape ke kabelum od pocitace. Ufff... Taky ho nekdy dam do postylky, kdyz uz neni zbyti, ale musi mit naladu, aby tam vydrzel.
20. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz
My ohradku nemame, ale koupili jsme cestovni postylku pro tyto ucely, ovsem neda se vubec pouzivat, protoze kdyz ho tam dam, strasne zuri :grinning: Ty deticky to proste poznaji, ze je tim chceme omezit v pohybu a to si prece nemuzeme dovolovat!! :wink:
Co se tyce vyzadovani pozornosti, tak taky vydrzi sam jen malou chvilicku a uz se po mne sape a chce abych byla s nim, takze uklizim po castech, tak, ze si ho dam do sedatka a nosim ho s sebou po byte a tu udelame neco, tam neco, mezitim si pohrajeme, no a takhle nejak jaks taks ten dum udrzuju na jistem stupni uklizenosti :slight_smile:
Za chvili jdeme za health babou, uz jsme tam nebyli asi sest tydnu, tak jsem zvedava, kolik ten nas puclik bude vazit...
20. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz
Jo a hracky nas take prilis nezajimaji, vsak oni dobre rozeznaji, co je hracka (ktera prakticky nema zadny vyznam) a co je dulezita vec, ktera vyznam ma. U nas je to predevsim vysavac - ja uz nevim, kam ho mam pred nim schovat, protoze on ho proste vysmejdi vsude a uz ho olizuje. Tak stejne jakekoliv kabely (ty jsou pro deti snad magicke :grinning: ), cudliky na ruznych pristrojich... tuhle uplne docista olizal kolecka od kocaru, myslela jsem, ze me odvezou!
Vyraboval a ozuzlal celou spodni cast knihovny, tak uz tam knizky nemuzu davat, nahradila jsem je nenapadne jeho latkovymi knizeckami, no myslite, ze ho jakkoliv zajimaji? Kdepak, ani si jich nevsiml doted :angry:
Je fakt, ze si vubec nedovedu predstavit, co nastane, az se zacne stavet ... :astonished: :grinning:
20. dub 2010 ve 13:43  • Odpověz
ahojky holky,
tak jsme se vcera vratili od rodicu a opet nastoluji nejaky rezim (tam nam ho vzdy rodice cely prekopou :slight_smile:.

Mam k vam otazku z jineho soudku: kdyz prestavate kojit a odstavujete mimca - pribirate??? Ja jsem ze sebe zoufala - strasne mi narostlo bricho, spicky na bocich a za 14 dni jsem pribrala 2 kg!! Je tady na toto tema diskuse, takze vim, ze se to stava, ale zajimalo by me, jestli to treba nemate taky?? Snad najdu chvili na cviceni - bricho mam jak v 5. mesici - nafouknute (mozna mam dostat MS, nevim, jeste jsem to nemela). Cukry a tuky si hlidam kvuli diabetu, ale fakt nevim jak to ze tolik PRIBIRAM!! :frowning2:
20. dub 2010 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj Joa.n, ohledne vahy radsi pomlcim, snad bude nekdo jiny k tomu mit neco konstruktivniho, ja jsem vyhubla jak koza a hubnu a hubnu. Po porodu jsem se zbavila vseho maleho predtehotenskeho obleceni a tesila se, ze ted uz budu udrzovat krasne zaoblenou zenskou postavu, lec ted uz bych to vyhozene obleceni zase potrebovala :frowning2:
To nafoukle bricho jak pises bych fakt videla na MS (vsak mas nevyssi cas, ja jsem prvni poporodni MS dostala pred tydnem), nebo ze by na tehu? :wink: To se stalo me kamosce - jeste ani nedostala prvni MS po porodu a uz zase otehotnela, to bylo prekvapko!

Prave jsme se vratili od health babizny a mame 8,34 kg a 73 cm.... a pokadenou plinu, citim to az sem! :grinning: Jdu na to..
20. dub 2010 v 17:47  • Odpověz
autor
Ahojky!

Tak Vikiho taky hračky moc neberou. Doválí sudy k nábylku a děsně ho baví šuplíky a skříňky. Jen mám strach, aby si nepřivřel druhou ruku nebo nohu, když tou jednou ručkou všechno otvírá a zavírá a děsně se tomu diví. :confused: No a samozřejmě kábly a všechno nejmíň vhodné pro děti... :angry: :grinning:
U jídla celkem spolupracuje. Jedou mu hlavně jogurty,kaše a ovoce(hlavně babán). To sedí a otvírá předpisově. Dnes dokonce zblalzl i 150ml zeleninky, což jsem vůbec nečekala. Zatím to bojkotoval. Tak snad se rozjí i v tomhle. :dizzy_face:

Já teď chci postupně malého naučit jen na jedno kojo ráno a jedno večer a stačí. V noci bude čaj a přes den už příkrmy. Jsme dost akční a nebaví mě stále hledat klid a soukromí na kojení. S těma dvěma kojo bych to chtěla vydržet klidně i di dvou let... :wink:
S přibíráním nevím. Doufám, že nic nebude nebo ještě lépe, že konečně budu mít tu svou původní váhu. Mám pořád čtyři kilča nahoru. Ale taky o dvě čísla větší prsa než normálně, tak to přičítám hlavně tomu. Kalhoty mám původní už teď. :sweat_smile:

Jo a koupila jsem Crooser vozík za kolo. Jsem totiž (byla jsem :sweat_smile: ) vášnivá cyklistka... :sunglasses: V neděli jsme byli poprvé na výletě. Malý byl nadšen a já o to víc! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak zatím pa! :dizzy_face:
20. dub 2010 v 18:00  • Odpověz
Pěkný večer holky,
joa.n: taky bych to tipla na MS, jak se zadržuje voda v těle, vysvětlovalo by to to bříško i kila nahoře :wink: já zatím kojím včetně noci tak 10x, takže jestli mám něco navíc proti poporodnímu stavu, tak za to může spíš že celý den nic moc nejím a doháním to večer :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zato prsa mám menší než jsem kdy měla, z čehož moc nadšená nejsem :unamused:

perchti: taky chci vozík za kolo pořídit, ale musím si na něj nejdřív našetřit :sweat_smile: je to super věc na delší cesty :wink:
20. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz
Kirkee, tvuj prispevek ohledne olizovani cehokoliv nemel chybu !! Dostala jsem sileny zachvat smichu, manzel nevedel, ktera bije :grinning: Nas maly zase strasne rad olizuje spodky pantofli, jakmile je nekde necham lezet, je zle :slight_smile: A ohledne vysavace: nas maly nebojsa, kdyz luxuju, tak vysavac pronasleduje a kdyz je prihodna chvile, tak na nej zacne vvylezat. Tak jsem to vzdala a radsi posloucham krik z postylky, nez bych to delala 2 hodiny :frowning2:

perchticka, taky jsem vasniva cyklistka, nemuzu se dockat, az vyrazim :slight_smile: Nemam pres to vubec prehled. Je vozik o tolik lepsi nez sedacka dozadu na kolo?
20. dub 2010 ve 22:15  • Odpověz
autor
Tady je odkaz, kde je pěkně vysvětlen hlavní rozdíl mezi sedačkou a vozíkem za kolo :wink: :
http://www.velofiala.cz/
U nás rozhodlo hlavně to, že na sedačku je Viki zatím malý (je vhodná až od 18měs.) a navíc je vozík pohodlnější a celkově se mi ten způsob zdá lepší... No a léto se blíží, že. :dizzy_face:
Šetřit jsem na vozík nemusela. Už od dostání porodného mi bylo jasné, co za to. Jen jsem čekala, jestli mě to nepřejde. Navíc mě doma podpořili, tak jsem si vlastně udělala radost. :grinning: Je to i součást naší letošní dovolené. Pojedeme s koly a mimi asi na Šumavu. Destinaci zatím řešíme... :slight_smile:
A co vy holky a letošní dovolená, jestli nějaká? Je to velká změna, první dovča s mimčem, tak jsem sama zvědavá. No jiné už to nadlouho nebude. :sweat_smile: :grinning:
21. dub 2010 ve 02:57  • Odpověz
Ahoj holky,
s tím kojením... já kojím kolem osmé ráno (plně), pak po svačince dopo (jen na žížu), po obídku jí dávám hrneček s vodou nebo čajíkem, po svačince odpo (taky na žížu), kolem 17-18h má kašičku, pak kojím večer po koupání při uspávání (plně) no a poslední kojení je v noci (plně), ale to se jednou za uherák stane že vypustíme, jako třeba dnes :slight_smile: no, ale to pak vstáváme v šest ráno a také plně kojím... když píšete, že kojíte jen ráno a večer, tak co (a jak často) dáváte pít mímům přes den?

jinak včera jsem byla s malou na kontrole na neurologii, tak všechno je v pohodě, jen výslovný zákaz chodítka, hopsadla a až bude chodit, tak nesmíme vodit za ruce... :unamused: až začne sama chodit, tak tam máme jít znovu na kontrolu, uf...

k tomu co umíme... úplně jsem zapomněla na berany duc :grinning: to u nás vede na plné čáře! a taky indiáni :grinning: dělá indiány o cokoliv, o hračku, o svojí ručičku, o mě, když je třeba v manduce... no a ráno se "zahryzla" i mě do obličeje :grinning:

letos chceme taky na dovču, ale zatím nemáme rozmyšleno kam... chceme k moři, ale bojíme se cesty letadlem... odlety totiž bývají v noci, často odkládané, takže s takovým mrnětem, no děs... když si vzpomenu, co tam vždy vyváděli rodiče s dětmi, aby je nějak zabavili, uf... no a další věc je jídlo... nedovedu si představit, že bych jí vezla jídlo na celou tu dobu, ale nemůžu předpokládat, že by tam byli vždy vybavení na krmení takových prcků... jo a taky plenky... to aby na to všechno měla svůj mega kufr, který přesáhne váhový limit :sweat_smile: ale na druhou stranu, cesta autem by leccos z toho vyřešila... jenže řídit takovou dálku? ach jo...
21. dub 2010 v 07:39  • Odpověz
Hezke rano vsem,
s tou vahou joa.n to mozna opravdu bude menstruace. Ja uz ji mam pul roku a uz jsem se vratila ke svemu premenstruacnimu s.: tyden po krasne hubena, pak zacnu napuchat a pred MS tak 2-3 kg navic :frowning2:.
Jinak my kojime porad 4-5x za den a 3-6X za noc, takze zadne odstavovani, ale na to tema o tloustnuti uz jsem koukala:frowning2:. Ja se musim cely zivot hlidat, staci mi se na jidlo podivat a vaha jde nahoru:slight_smile:, tak uvidime. Protoze jinak vaha je OK ale ta konzistence:slight_smile:.
Chtela bych to kojeni snizit, jenze mala neumi z niceho jineho pit, takze MM je jedina tekutina, kterou ma:frowning2:.

no a dovolena. Nevim me to prijde trochu divne jet s takovym mimi na dovcu. Myslim, ze z toho nema nic ono a maminka je praci. Kdybychom nebyli v Praze a meli baracek se zahradou tak nejedu vubec nikam. Staci mi, ze musime stridave k jednem a druhym rodicum, oboje maji barak se zahradou, sestra chalupu s bazenem kousek od nich(jedny 100, druhy 200km). No a druzi jsou za Ceskymi Budejovicemi a tak ma manzel chatu na Sumave, hned u Lipna, takze uz se nemuze dockat az pojedem tam a on si zase uzije rybareni. Je tam v chate "zima" i v lete a budu tam sama s tchanovci a vuuuubec se mi tam nechce:frowning2:.
21. dub 2010 v 08:06  • Odpověz
dobre ranko :slight_smile:

tak zitra zacinam se cvicenim. Manza hlida, tak po 1,5 letech jdu opet na svuj oblibeny aquaaerobic.. moc se tesim :grinning:

My dovolenkujeme prubezne cely rok. Byli jsme uz s Kackou na horach na 4 dny, moc se ji tam libilo. Jezdime na tyden na Moravu k mym rodicum vlakem (6 hodin) a taky v pohode, za 14 dni jedu s malou sama autem na jizni moravu do sklipka, manzel tam s kamarady za nami dorazi na motorkach.. no a v zari jedeme na more nanecisto - do Tropical Island pobliz Berlina. Budeme v tom arealu i spat, takze si dame 2-3 dny dovolene. :wink: Pisek, plaz a palmy., prulezky, whirpooly, sauna a bary - tchyne mozna pojede s nami a bude malou hlidat.. No a kdyz se tam male nebude libit, nestoji to takove penize aby mi to bylo lito, ze odjizdime treba uz 1. den.

Ale more urco planujeme pristi leto - radi bychom opet Tunis - podle me tam jsou super plaze po male deti a velmi pozvolny sestup do more. :grinning:
21. dub 2010 v 08:47  • Odpověz
autor
No pití máme vyřešeno tím, že mimi umí z netekoucího hrníčku a moc mu chutnají čajíky. A nemusím je ani nijak sladit. Jedou mu odjakživa tak, jak jsou, což je super. :slight_smile:
No taky bych jela k moři, jenže taky mám pocit, že by to zatím pro mě byla jen otročina na jiném místě a navíc, jak píšete, tahat všechno s sebou a ještě řešit letadlo... :confused: :sweat_smile:
Tak s tím počkáme, až Viki bude větší a něco z toho bude mít...
21. dub 2010 v 09:28  • Odpověz
Tak já zatím o ms nic nevím :dizzy_face: stačilo mi to po porodu, bylo to asi 4-6 týdnů (přesně už si to nepamatuju)... tak snad mi to ještě chvilku vydrží...

jinak my taky asi pojedeme na dovču tady v čechách... i když se mi asi nepodaří přesvědčit manžu, že pojedeme celá rodinka (teda včetně našich psích holčiček), ale bylo by to fajn... žádné starosti s přemlouváním příbuzných na hlídání a já bych takhle byla asi nejspokojenější :slight_smile:

joa.n: ten Berlín je super nápad! díky :wink: už jsem tam chtěla jet v těhu, ale nakonec se nám nepodařilo se k tomu rozhoupat... zkusím to manžovi navrhnout, že by jsme si to dali na zkoušku a když by to bylo ok, jeli bysme i v létě :slight_smile:
brisalek: myslím, že to moře smysl má :wink: jasně, nebude to už nikdy taková oddechovka jako když jsme byli sami, ale ze zdravotních důvodů jasné plus... a tím, že ty naše prťata už budou capat a vlastně jsou čím dál tím víc samostatnější, tak se můžeme s manžou v péči střídat... navíc mě by se líbila taková úúúplně válecí dovča, což s mimi bude přesně to ono... myslím tím, žádné jedno (či více) denní výlety po památkách... budem v hotelu, u bazénu, u moře, stavět hrady z písku, menší procházky v okolí, akvapark a tak :slight_smile:
21. dub 2010 v 09:32  • Odpověz
joa.n taky jsem chtela zacit chodit cvicit, ale pak jsem cetla tu diskuzi o pribirani po skonceni kojeni:slight_smile:. Jim ted nejvic za poslednich 15let, ale rozhodne se neprejidam, takze bych to nechtela nejak moc redukovat. Ale kdybych tloustla musim mit neco, cim to zmenit...takze jsem si rekla, ze cviceni az po skonceni kojeni,abych pak mohla nejak zvysit vydej :slight_smile:.
Kartul asi budu v mensine ja vim s timhle nazorem :slight_smile:. Ale mala, kdyz jedeme k nam je prvni den dost vykulena, druhy cely knoura a nehne se ode mne a az treti je trochu zase normalnejsi. V aute take moc nespi, takze ta hodinke cesta je akorat, dve a vic uz jsou problematictejsi...uz knoura nechce hacat...
21. dub 2010 v 11:02  • Odpověz
Kartu melo byt martul=martulikk:slight_smile:
21. dub 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

předevčírem jsem dostala svou první MS po porodu.....a v pohodě - není to tak hrozné, cítila jsem to už tak týden dopředu, že se se mnou něco děje - mírná napuchlost a bolest v podbřišku, je šílené, že to přišlo přesně 9 m po narození malé...jakoby se tělo šistilo přesně tak dlouho, jak dlouho v něm Eli byla :slight_smile:

Jinak já jsem na své původní váze a toho, že přiberu, když přestanu kojit se obávám, myslím, že mi ko¨jo pomohlo shodit ta kila navíc...a nejhorší je, že co je malá na světě mám tak strrrrrrrašnou chuť na sladké, že to není ani možné, denně sním "alespoň"tabulku čokolády.....mlsná mě honí vlastně nonstop....
Prsa mám cca stejně velké (vždycky jsem je velké měla :slight_smile:) jen mi přijde že malinko klesly.. :confounded:

Dovča? No uvidíme, myslím, že hodně velký záhul bude ta naše svatba a všechno kolem ní.......a svatební cestu zatím nijak neplánujeme...spíš asi přes rok to moře........teď asi je nějaký prodloužený víkend někam k přehradě, nebo hory......uvidíme.....

Jinak u nás nic moc noveho, Eli se moc hezky houpe na kolínkách, sem tam jakoby nakročí, ale hned se otočí na břicho a to dělá vlastně furt......neplazí se vlastně vůbec, jen když jí nalákám na nějakou zajímavou věc.......a hračka to není - nejlépe ovladač, mobil, nebo vlhčené ubrousky - myslím to balení, má ráda všechno co hodně šustí.......sama si nesedá, ale mám pocit, že se o to snaží z polohy na bříšku.....zuby máme pořád ty 4.....a povídáme o 106, MAMA, BABA, PAPA, ABA, BRRM a různé zvuky a hvízdy....:slight_smile: a to hlavně poránu :slight_smile:....
Je tu vlastně nějaké mímo, co se neplazí?

Mějte se moc hezky a klidnou noc....:slight_smile:
21. dub 2010 v 19:58  • Odpověz
Ahoj holky, mám doma taky jednu lvici a začínám řešit jeden problém, který jsem zatím jen odkládala, ale teď už to vidím jako akutní. Byla bych ráda, pokud máte nějaké zkušenosti, kdyby jste se semnou o ně podělily. Od 6ti měsíců mi malá plive dudlík a večer usíná v naší posteli u prsa /kojím/, ale vzhledem k tomu, že už začíná být docela akční, chci ji naučít usínat večer i odpoledne v postýlce - zatím tam spinká jen velmi málo. Večer z 90% u nás v posteli a odpoledne spinká v kočárku. Když ji dám do postýlky, sama tam neusne a vzhledem k tomu, že mi nechce dudlík, tak to vidím dost bledě - myslím, že už si na něj nezvykne, když jí ho dám já, tak ho plive a hystericky pláče, někdy si ho sama vezme, ale jen si s ním hraje. Pokud máte některá nějaké zkušenosti ráda je přivítám, děkuji moc za odpověď. Lenka
21. dub 2010 ve 21:30  • Odpověz
Ahojky, už jsem dlouho nic nenapsala, ale čtu poctivě. Vždy sem jen skočím přečíst nové příspěvky a hned zase vypnout počítač, protože malej jak zjistí, že tu sedím, tak hned spěchá za mnou.
Jinak malej je velký šikulka - od 7 měsíce sám sedí, leze, vyleze a sleze naše dva schodky, stoupá si všude, kde je to jen trošku možné, obchází nábytek a teď asi týden stojí sám bez držení. Je čím dál větší mluvka a jeho poslední slovíčka jsou nenene - takže na vše kroutí hlavou a říká u toho nenene.
Máme zatím jen dva zoubky dole, ale asi nám rostou další, protože má trošku rýmu a slintá jak bernardýn, je celkem protivka, tak s napětím čekám, kde na nás ten další zoubek koukne.
Chci se vás zeptat, dáváte někdo už dětem chodící botičky? Já zatím ne, doma je malej bosky jen v punčoškách nebo ponožkách a na ven máme takové ty textilní capáčky s protiskluzovou podrážkou. Ale o víkendu jsme byli u známých co mají 10 měsíčního chlapečka, který sám nechodí, jen leze, stoupá si a občas udělá pár krůčků kolem nábytku (je tak na stejno jako malej) a na doma má pevné chodící sandálky a na ven kotníčkové botečky.
Tak teď nevím jestli počkat až bude chodit sám a nebo zajet někam koupit botky. Dívala jsem se na netu a co člověk, to jiný názor: některý odborník píše, že si mají zvykat na botečky a také aby měli nožku pevnou a jiný zase až bude víc chodit než lézt.
Moc děkuji za názory
Tak papa
21. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz
Ahojky,
tedy vy jste toho zase napsaly. Jsme pořád venku, tak moc nestíhám ani číst. Pěkně sázíme na zahrádce (máme nový domeček postavený na louce, takže žádný strom ani nic) a procházkujeme a řádíme s hračkama.

Květušce je dnes akorát 10 měs. Najednou udělala obrovský skok a už opravdu není miminko. Povídá ham, haf, hop, nosí si knížky, balóny, natahuje se do kočárku, když chce spinkat, pozná v knížce kravičku, slepici, pejska, koníka a prasátko, kope do balónu, míchá v kyblíku písek, kromě paci paci a berany umí ukázat jak je veliká, jak se má, tancuje pásla ovečky atd. Už tančí dokola (má při tom ruce zvednuté jak baletka) a chodí pozadu. Prostě, co vidí u Bělinky to zkouší a když to jednou vyzkouší, tak pak piluje a piluje. Je to obrovské sluníčko, pořád se usmívá a provokuje k honičce. Jsem teď s nima moc ráda jsem ráda, že je mi to umožněno s nimi být doma.

Já vím, že mě se to povídá, ale vůbec neřešte, co dítka umí. Pokud nejsou vyloženě pozadu ( to už by řešil dr.), tak je jejich vývoj bezvadný a sama si určí, kdy co budou dělat. Ono je sice pěkné, že Květule je rychlá, ale já si už pomalu od jejích 6 měsíců neužívám miminka (nestěžuju si, je úžasná). Kamarádky syn začal chodit až teď (je mu skoro 15 měs) a doteď byl báječné miminko. Takže si jich užívejte, chodit pak budou celý život, mluvit taky. Tohle mimi období je hrozivě krátké v poměru s životem člověka a navíc jsou tyhle "starosti" s takhle malými dětmi maximálně krásné oproti tomu, co nás čeká s takovým puberťákem (a vím o čem mlúvím, jednu pubertu už máme za sebou).
21. dub 2010 ve 21:57  • Odpověz
spi, pokud dáš botičky, když víc leze, tak se můžou vyosit nožičky při lezení. Na druhou stranu, pokud už hodně na nožičkách stojí a máte doma tvrdé rovné povrchy, je dobré botičky dát. Já dávám botičky od té doby, co si začala stoupat, ale nemá je každý den. Tak nějak, jak mě to napadne. Tak snad tím nic nekazím.
21. dub 2010 ve 22:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.