• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahoj holky,
tak mladatko uz konecne usnulo, ale byla to dnes fuska ho uspat, porad se budil a skrehotal :angry:

En - u nas je to naprosto stejne jako u vas, malej ma dudlik jen na hrani a vubec nechape, ze by ho mel dudlat. Doted usina u prsa a aby spal v postylce, to je u nas vylouceno, nikdy se mi nepodarilo ho to naucit. Jak ho tam dam spiciho, je do deseti minut vzhuru a priserne rve. V bdelem stavu mi tam neusnul nikdy, a to jsem se jednu dobu fakt hodne snazila.
Aktualne spani resime tak, ze malej spi na normalni velke rozkladaci posteli (takze ma letiste sam pro sebe) ve vedlejsim pokoji a my s manzelem v loznici a mam tam nonstop zapnutou chuvicku, pricemz za nim kazde dve hodiny beham, jelikoz je to zavislacek na prsu a 4x az 5x za noc je vzhuru a dozaduje se kojeni.
Ta postel je super v tom, ze ma ze trech stran docela vysokou ohradku a ten zbyvajici volny prostor, odkud by mohl spadnout, zatarasuju polstari a perinou, no a kdyz se ozve, musim byt rychla jak strela, aby prece jen ty zatarasy neprelezl a nezzuchl na zem.. Zatim to stiham. A jak to budem resit dal, to vubec nevim.... :confused:

Joplin - ta kamoska, co jsem se tu s ni seznamila, ma chlapecka kteremu je ted 9 a pul mesice a on taky vubec nikdy nelezl, maximalne tak metr a to bylo vsechno. Od sedmeho mesice sedel, tak jakmile ho dala na zem, on si sedl a nechal se oblozit hrackama, ale ze by se za necim vydal, tak to vubec.
Ted uz docela pekne chodi, ale to plazeni ci lezeni uplne vynechal.
Nas malej ji tam behem chvilky prolezl celej dum, tak z toho byla pekne vykulena, protoze to u nich nezazila :grinning:

Spiri - Radecek je sikulka! My budeme mit devet mesicu za dvacet dni a ani nesedime, ani nelezeme, ani nevstavame, je to lenoch :grinning:
Kveluse - o Kvetusce ani nemluve, ta musi byt kouzelna! :dizzy_face:

Dobrou noc!
22. dub 2010 v 00:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás je to s počítačem to samé... Josefínka do něj mrská vším čím se dá :grinning: je z něj fascinovaná... jenže bez něj si to každodenní uspávání a další delší kojení nedovedu představit... aspoň mi ten čas líp utíká... protože není nad noční koukání do zdi za ticha a tmy, že? :sweat_smile:

en: u nás dudlík nebyl "in" nikdy... přestože jsme ho Pepince dali asi ve 2 týdnech, tak ho vždy jen tolerovala, ale nikdy nevyžadovala :wink: v autosedačce (nebo kočárku) ho má vždy připnutý na pásu, ale spíš ho ocucává z druhé strany a ta nejlepší věc na něj je ta šňůrka, na které je přivázaný :grinning: máme tu od Chicca a je tam taková kulička (nebo spíš tvar čočky, lentilky...) a tu žužlá úplně nejradši :grinning: no, ale jinak doma ho nechce, tak ho nedáváme... dopoledne uspávám v zavinovačce na míči... nechávám jí volnější, takže jak se začne probírat, vytáhne si spokojeně ručičky, může se převalit a tak :slight_smile: no, odpoledne, když si chci odpočinout, tak jí nechám spinkat u prsu.... ale snažím se chodit ven, v kočárku se spaním problém nemá... no a večer uspáváme u prsu, to pak odpadne a já jí jen přendám do postýlky :slight_smile: občas se stane, že večer usnout nechce (většinou když dostane pozdějš kašičku nebo jsme déle venku a Pepí spinká pozdějš)... to jí pak dám do postýlky, pustím kolotoč a hlídám její převalování a hraní... do půl hodinky většinou usne :wink: ale to taky nebylo vždy... mám za sebou 3 noční hysteráky, kdy jsem stála z posledních sil nad postýlkou, malá byla přebalená, nakrmená, unavená... ale spinkat nechtěla, jen řvala a řvala :pensive: to ani nebyl pláč... tak jsem stála nad postýlkou, hladila ji a ona pak za nějký čas usnula... bylo to hrozné, ale už jsem fakt nevěděla co... a nosit jí celou noc v náručí taky pořád nejde... jsem ráda, že jsem to překonala, i když mi bylo fakt hrozně... teď se spaním v noci nemáme problém... vstáváme buď jednou nebo vůbec :slight_smile:
22. dub 2010 v 10:19  • Odpověz
Ahojky,
En u nas take zadny dudlik nechceme ani pitka ani flasky...a usina zasadne u prsu. Nikdy jsem nezkousela uspavat v postylce...

Joplin, my jsme se take moc neplazili. Trochu dozadu,ale jen par "kroku", dopredu vubec a rozhodne ne vsude kam potrebuje. Hlavne sedela a pak zacala po 4 a pak hned stoupat...

Vsichni rikaji, ze dokud prevazuje lezeni po 4 tak jen capacky kozene nebo protiskluzky...pevne boty az opravdu chodi

Kveluse, tak jak to popisujes takovy byl muj synovec. Ve vsem nejmene 6 mesicu pred normalnimi detmi. Komunikoval snad uz v porodnici,byl uzasny, zadne miminko...uz v pul roce jak rokapul stare dite. V roce a pul odrikaval basnicky, krasne mluvil, byla s nim sranda, na vsechno si sam prisel, vsechno hned pochopil....Tak si to uzivejte.

Martulik teda to se mate. My vecer kojime, ona vetsinou se napije , pak trosku blbne podle toho jak je ospala nebo ne a pak se zase pricucne a usne a ja ji prendam. V noci se pricucne a do 5-10 minut spi. Vstavali jsme uz jen 3x ale ted zase asi 7x:frowning2:, ach jo. Ze bych to zkusila jako ty?? Jak dlouho to trvalo, ze plakala??
22. dub 2010 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky,
předevčírem jsme vstávali snad co hodinu asi do 3, pak jsem už zatuhla a vzbudila se až kolem 6. Myslím, že ho trápily hleny. Když saje přeskakuje mu to v krku a trochu se dusí. Dneska už to bylo lepší (jen ve 3 a pak v 6 jako obvykle), ale zase šel spát až v půl 10 večer. No, snad to bude lepší, nedala jsem na noc kaši, myslím, že zahleňuje víc než mlíko.
Marťas si hodně stoupá, zkouší se i přesunovat kolem nábytku a v postýlce, ale botičky zatím nedávám, protože i do leze, takže jak psala Brisalek. Na ven mu dávám capačky s měkou podrážkou.
Uspáváme jak kdy, většinou taky u prsa a přendám do postýlky, někdy řádí v postýlce, vůbec nebrečí, jen si pochozuje, padá a tak :slight_smile:. To ho milionkrát vyndám ale za chvilku stojí nanovo :slight_smile:. Dudlíka dávám někdy na uklidnění nebo před usnutím. Prst mi žmoulal už v porodnici :slight_smile:
22. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj holky, muj maly dudlik po narozeni nechtel ani videt a ja taky ne :slight_smile: . Nic z nej neteklo a to ho stvalo, pak mi kvuli tomu odmital i flasku. Ale cca od 4.-5 mesice nam dudlik velmi pomaha pri usinani.
Jinak ja boticky davam nově jen na ven, maly ma totiz porad silene ledove nohy. Doma nechavam v ponozkach. On se zatim jen soupe a stoupa si jen v postylce.
V jeho spani se moc nevyznam. Jednou spi za cely den hodinu a pak zase tri hodiny. Zrovna vcera tak spal a dnes rano uz byl v 6.15h vzhuru :frowning2: Ufff. A to sel spat ve 21h.
Jeste se chci zeptat, pouzivate nekdo doma ohradku? Ja myslela, ze tam ty deti strasne rvou a ze je zbytecne to kupovat. Ale dnes jsem potrebovala uvarit a uz s nim bylo k nevydrzeni, tak jsem si z loznice privezla postylku a on si tam celkem spokojene hral. Akorat mu je to male, vzdycky se nekde prastil a rval :confounded: Myslite, ze je dobre ohradku mit? Diky.
22. dub 2010 ve 14:03  • Odpověz
Tak ten náš prcek dudlík taky odmítal,my mu ho teda ani dávat nechtěli,ale kolem třetího měsíce už to s ním bylo celkem k nevydržení tak jsme se rozhodli mu ho dát,ale nepovedlo se a je bez dudlíku doted..S usínáním naštěstí problém nemáme,pravidelně kolem osmé jde spát,to ho jen uložím do postýlky a během chvilky usne,někdy ho slyšíme si povídat,jindy se řehnit a jen občas si zabrečí,ale to jen zamrčí a usne :slight_smile: Přes den to ted co se začal stavět bývá se spaním horší :frowning2:
Jinak ohrádku(1,8m x 1,8m) jsme nedávno pořídili a jsem nadmíru spokojená,malý si tam vyhraje..a taky máme velkého psa,tak je nemusím tak hlídat :slight_smile:
Mě malý budí každé ráno už mezi pátou a šestou :frowning2: Nevím jak ho přimět k tomu aby spal dýl :cry: Zrovna dnes byl vzhůru už před pátou a čilý jak rybička,zato já byla jak leklá ryba :grinning:
22. dub 2010 v 18:17  • Odpověz
Ahojky,
dudlík...ten jsem měla už v porodnici a přiznávám že už druhou noc jsem ho na zkoušku dala na 1/2 hodinky, jak usnula, vytáhla jsem ho, pak bylo období, kdy ho moc nechtěla no a teď bez něj neusne, teda pokud není u prsa, i když si hraje a najde ho tak okamžitě šup do pusinky a všimla jsem si, že si občas strčí do pusy paleček a cumlá, tak doufám že ji to nechytí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ohrádku máme taky, 150x150 a malá to bere úplně normálně, dřív si hrála na dece, teď má okolo deky ohrádku, prostor má ještě o trochu větší a jako vecerrnice máme taky velkého psa, takže ji určitě využiju i v tomhle ohledu.

Ráno jsme byli u zubařky, tak jsem to rovnou domluvila i malou že vezme, tak v srpnu bude mít svou první prohlídku :slight_smile: jinak jsme dneska celý den byly s Lili v Brně, i s neteří, zatím spí jak dudek, tak doufám že vydrží co nejdýl, my vstáváme v noci tak 1-3x jak kdy. Já to dělám ráno tak, že malou dám vedle sebe když nám taťka odejde do práce a lehnu si tak, aby kdyby utíkala z postele aby se mě dotkla a vzbudila, dám ji tam hračky a spím dál, většinou tak hodinku ještě ulovím :grinning: i když přerušovanou, když se rozhodne prozkoumat moje oči, nos atd... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. dub 2010 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my taky máme ohrádku, ale malou, do obýváku se nám vejde akorát... rozměry asi 1x1m... radši bych větší, ale vybíral manža a moc se mu líbila... takže co nadělám... ale i tak se hodí, máme taky 2 pejsky, sice malé, ale tím větší torpéda :grinning: no a to štěndo je úplně máčo...
Josefínka přes den v postýlce být nechce, většinou je na dece v obýváku... nebo teda na dece... haha... teď už všude možně :grinning: do ohrádky jí dám, když potřebuju nějakou změnu nebo musím venčit pejsky a ona je vzhůru... to by mě z postýlky vykřičela :sweat_smile:

achina: Pepinka mi každý den vstává kolem šesté... to znamená nějaká ta minutka před, uf... :sweat_smile: je to mazec, ale co naděláme, že? až budou v pubertě, budou se válet v posteli až do oběda :grinning:
23. dub 2010 v 08:46  • Odpověz
Tak super, rozhodnuto, ohrádku pořídím. Jinak bych se uchodila k smrti :slight_smile:
Malý vstával dnes v 7,30h, hurááá. :grinning: Takže jsem teď dopoledne měla i sílu vysmýčit celý byt. Hned má člověk lepší pocit, když to dítě nevytírá každý vlas a chlup na zemi. Navíc nám začíná pěkné počasí, to si víc můžeme přát. :wink:

j.kriv - už k zubaři ? tyjo, to mě nenapadlo takhle brzy. Ale asi jo, ať je dítko pod dohledem. Asi 3 dny čistíme zuby, kupodivu se vůbec nebrání, čekala jsem křik a on jakoby si to užíval :slight_smile:

martulik- kolem šesté jo? to bych asi umřela, já nejsem ranní ptáče, potřebuju NEJMÍŇ do 7h a to ještě skoro nevidím. Kolem 5. měsíce bylo období, že jsem chodila spát kolem 1h, furt jsem šmejdila na internetu a vstavali jsme kolem 9h. To byly časy :slight_smile: Ale máš pravdu, musíme si to užít, až vyrostou, bude to uplný opak.
Jinak tahle diskuse je super, když máme stejně staré děti. A v podstatě se může řešit cokoli. :dizzy_face:
23. dub 2010 v 11:35  • Odpověz
Taky už jsem uvažovala o zubaři,ale jen se rozhoupat a objednat :grinning:
Malý objevil novou "hračku"-vršek od láhve...a má z ní šílenou radost,je hotový když mu ji dám...musela jsem ho i vyfotit.. :slight_smile:
23. dub 2010 ve 13:47  • Odpověz
achina: Josefínka je večer nejpozději do devíti tuhá a buď v noci vstává jednou nebo vůbec :slight_smile: jenže já samozřejmě v těch devět spát nejdu, takže jsem ráno jak praštěná palicí :sweat_smile: občas si hodí v noci hodinku až dvě "eldorádo" a to jsem pak totálně k.o., protože to fakt chybí... a přitom já jsem takovej spááááč! :grinning:

k tomu zubaři... kdy se tam musí děcka přihlásit? rozlišuje se taky dětský a pro dospělé nebo je to stejné?
23. dub 2010 ve 14:43  • Odpověz
Se zubařem si taky nechám poradit. Tak šup sem s nějakýma rozumama.

vecerrnice: náš malý byl zas jeden čas hotový z plastové láhve, je to celkem neškodná věc, pokud se samozřejmě dobře zašroubuje, vyhrál si s tím pěkně dlouho. A navíc házení a mlacení do podlahy nevadí našim sousedům :slight_smile:

martulikk: to jsme na tom podobně. Kdybych já blbá šla někdy spát s ním, nebo aspoň ve 22h, tak jsem taky v pohodě, ale to se mi málokdy podaří. "Eldorádo" teda naštěstí neprovozuje, to ti teda nezávidím. Ale to snad brzy přejde, ne?
Tak hezký víkend, užívejte krásného počasi :sunglasses:
23. dub 2010 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky,
u toho zubaře jsme byli já a přítel na prohlídce, malá jenom s námi, mám s ní přijít jak bude mít rok, je to i v zubní kartě, ta je součástí zdravotní, a musí tam být potvrzení o prohlídce ve 12-ti měsících. naše zubařka má napsáno že je zubní lékař pro děti i dospělé, ale vím že je v Břeclavi i přímo jenom pro děti a dorost, ale ta naše je dobrá. stačí když se u svých zeptáte, jestli berou i děti :wink:

achina: plastovou láhev jsme taky měli jako super hračku, vyhrála si s ní dlouho :grinning:

Zítra nás čeká svatba, tak doufám, že bude dobré počasí a že to malá zvládne v pohodě, nebude totiž mít kde se natáhnout a hrát si, bude mít jen kočárek a náš klín... Dneska jsme poprvé za rok a půl, co ho máme, nechali umýt auto a je i navoskované, no málem jsem ho nepoznala, je jak zrcadlo :dizzy_face: :grinning:
23. dub 2010 ve 22:04  • Odpověz
J.kriv - tak to preju moc stesticka a at se vam vas velky den vydari, svatba je krasna a Lili nejspokojenejsi druzicka na svete :wink:

Holky, jak jsem si tu pred dvema dny posteskla, ze ten nas lenoch nevyviji krome plazeni zadnou jinou aktivitu, tak se zacal z niceho nic stavet na nohy vsude, kde se ma o co drzet. Akorat teda vetsinou nevi, jak se ma dostat zpatky na zem, takze se postavi, strasne se tomu chechta a najednou rev, kdyz zjisti, ze nevi jak dolu.
Parkrat se mu uz taky podarilo zruchnout dozadu na hlavu a to bylo slzicek...
Jen jsem se vas chtela zeptat - zatim si porad stoupa jen jakoby na spicky, vubec neumi na cele chodidlo, tak nevim, jestli ho tak muzu nechat, nebo ho mam radsi sundavat, aby si nejak neposkodil nozky...? Taky si vase deticky stoupaly ze zacatku takhle na spicky?

Jo a dnes jsem se divala do nasi knizky, kam se zaznamenava vaha a mira, a vsimla jsem si, ze je tam tabulka, kolik bude pravdepodobne merit dite v dospelosti, da se to urcit podle krivky, po ktere se vyviji jeho mira coby miminka. A pry by mel mit 181 cm - bude to nas cahoun :fearful: :grinning:
Mate takove tabulky taky? Jestli ne, tak napiste miry a kdy presne to bylo (nejlepe tak dve, tri mereni) a ja se vam pro zajimavost podivam :slight_smile:

A uz se odebiram na kute, nebo budu zitra jak prastena palici :grinning:
Dobrou noc!
24. dub 2010 v 00:58  • Odpověz
kirkee: Filda si také ze začátku stoupal pořád na špičky byl jak baletka, stoupá si už tak od 7,5 měsíce a tak 3-4 týdny trvalo než si začal stoupat na celou nožičku a popocházet okolo věcí. Jinak spadnul už několikrát, nikdy nežuchne na zadek, ale vždycky se natáhne dozadu jak žok :wink: slézat se teď ze stoje naučil na gauči, který je nižší. Když stojí někde jinde tak po chvíli také začne řvát, že neumí slést:slight_smile: ale každý den je vidět pokrok...
24. dub 2010 v 09:03  • Odpověz
Kriv: tak at vam vyjde pocasi. My jsem se brali pred 3 roky a bylo takoveho horko, ze trava byla uplne zluta. Vsichni si pak podle fotek mysleli, ze jsem se brali v parnem lete :wink:

Za chvili frcime do zooparku s Kacenkou (tatinek odjel na motorce na vikend pryc). Tak si to jdeme spolu uzit.
Pekny vikend vsem :slight_smile:
24. dub 2010 v 09:18  • Odpověz
Tak ohledne tech spicek nevim, musim se na to zamerit, je fakt, ze si maly ted zacal furt stoupa, hlavne teda v postylce. Taky nevi, jak dolu, takze nejdriv euforie, smich a v dalsi sekunde hystericky krik, takze kdyz ho chci dat spat, tak tam musim tak 15x zabehnout a polozit ho, treba jako ted :slight_smile:

kirkee, to je dobry s tema mirama, my to v karte nemame, nam ale doktorka vysku nemeri, takze ja mam jen vysku pri narozeni (48 cm) a zhruba ted (77 cm). Je to maly dlouhan, coz nechapu, ja mam 160cm :unamused: Tak jestli to tam vyctes, tak urcite napis, jsem zvedava :grinning:

j.kriv, uzij si svatbu, ja bych sla hned !! my se brali presne pres 2 lety, v pondeli mame vyroci. TAky bylo krasne, strasne rada na to vzpominam, hned bych si to zopakovala. :slight_smile: Mala to urcite zvladne, kdyz tak se prospi v kocarku...
24. dub 2010 v 15:00  • Odpověz
Holky, tak ten náš malý ďábel zrovna oblízal omítku vedle postýlky !!!! To nikdy neudělal, nevím, co ho to napadlo. Ježiš, snad to nějak stráví ! :slight_smile:
24. dub 2010 v 15:27  • Odpověz
Hezky vecer, mala take neumela prvne dole, kdyz si stoupla,ale naucila se to za par dnu a ted uz prakticky vsude jde dolu na kolinko a z toho si sedne nebo na 4. Na spicky se vytahuje jen kdyz chce neco videt nebo by chtela vylezt nahoru(coz by chtela porad) nejlepsi je gauc a kresla:slight_smile:.
Holky porad mame vecer 38 v zadecku. Uz mam strach co z toho bude. Ale dnes se ji zacal prorezavat 3 zoubek za tenhle tyden, tak treba jen to. V po jdem , ale pro jistotu s moci at udelaji biochemii a bakterku...cetla jsem na nekolika mistech, ze to muze byt zanet ledvin nebo mocovych cest...

Kveluse dekujeme za tip s lahvickou od Jupiku. Vypada to nadejne, ze konecne zacneme neco bumbat:slight_smile:

J.kriv ja jsem to prvne pochopila, ze je to nekoho jineho svatba, na kterou dnes jdete, ale jestli vase:slight_smile: tak hodne stesticka, urcite jste si to hezky uzili.
24. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky,
Achina - to je sranda ta fotka :grinning: Rikalo se, ze to delaji deti, ktere maji nedostatek vapniku... nesetris na Daneckovi vapnikem? :grinning:
Divala jsem se ti na ten graf, skoda, ze nemas vice udaju, ale teda jestli ma ted 77 cm, tak je na te nejvyssi krivce, co tam vubec je, a mel by v dospelosti merit nad 191 cm!! Tak to by me zajimalo, jestli se to vyplni, skoda, ze uz se to nedozvim, protoze jako duchodkyne se tu uz asi schazet nebudeme :wink:

Brisalku, ja ted jak jsem byla naposledy u nasi health-babizny, tak se me ptala, jestli uz se nam prorezavaji dalsi zuby (mame jen dva spodni), a ze az se zacnou prorezavat, at me neprekvapi, ze muze mit zvysenou teplotu az kolem 38 stupnu, tak snad je to u vas zpusobeno tema zubama a ne nicim jinym....

Betty - tak tos me uklidnila, ze to stoupani na spicky je normalni, snad tak nebude chodit do konce zivota :wink:
24. dub 2010 ve 23:19  • Odpověz
Ahojky,
achino, neboj, to je v pohodě. Můj brácha několik let úplně vydloubával omítku a baštil. Tělo si řekne, co potřebuje :wink: .
Myslím, že to dělá hodně dětí. Baštěj prostě to, co jim přijde pod ruku :wink: .

Květulka taky dudu nemá (Bělinka ho zase naopak měla až do svých 3. narozenin - na spaní) a někdy večer usne u kojení (když je hodně unavená), někdy se uřádí v postýlce. Máme to nastavené tak, že se vykoupou, pak ještě čteme, trošku řádí, pak v půl osmé zazvoní budík a jdou obě do postýlky. S Květuškou je to jednodušší, Bělinku musíme donutit (většinou), ale už vědí, že zvonění znamená "ležení" v postýlce. Pak ještě pustíme pohádku z CD. Květuška se pak uřádí, sedím u ní a když vidím, že už to vypadá, tak zpívám dokola jednu písničku na spinkání (zpívala jsem ji, když byla maličká, když jsem ji uspávala na rukách a funguje to). Pak většinou bez nějakého pláče usne. Potom se přesunu k Bělince, ještě si maličko povídáme šeptem a pak ji držím za ruku a ona usne. Kolem osmé už obě chrupou. Není to jednoduché uspávání, ale nemáme nikdo z toho pocit násilí (ikdyž Bělinka někdy zlobí a nechce, ale vždy to dobře dopadne :wink: ), nás to baví a holky jsou také spokojené.

Byly jsme na 10 měsíční kontrole a Květule má 9.700g a 77 cm.
25. dub 2010 v 08:01  • Odpověz
Achina tak přesně tohle udělal i náš prcek,vylízal zeď u postýlky až na sádrokarton a byl bílý ještě víc jak ten váš capart,udělal to jednou,od té doby nic..tuk tuk :slight_smile: Škoda že jsem ho taky neblejskla,byla by to nachlup stejná fotka,jen s jiným mimi :grinning:
Kirkee mě by zajímalo jestli malý bude malý po mě nebo dlouhám po tátovi..Když se narodil měřil 47 cm,ve 2měsících 60cm,ve 4m 63cm,v 6,5m 68cm,a v 8 měsících 71,5cm :slight_smile:
25. dub 2010 v 11:15  • Odpověz
Tak mala tu omitku cuca taky nekdy kdyz usina(ja ji to teda nenecham jinak by cucala klidne dobu), ale myslim, ze je to jen tim, ze chce neco cucat a tohle je nove...v kocarku cucala i vnitrni vlozku na boku...

kirkee a neni to rustovy graf?? co mas v te prukazce. Pokud ano myslim, ze to neni moc odpovidajici, maloktere dite jde podle te krivky cele detstvi a dospivani...vliv ma strava, kdy zacne puberta, dospivani(u divek tedy menstruace...)Predpokladana vyska se pocita podle vzorce: http://www.rustovyhormon.cz/genetika
ale jak vidite ten rozsah je opravdu velky:slight_smile: je to proste pravdepodobnost:slight_smile:.
25. dub 2010 v 11:25  • Odpověz
jo a u nasi male to vychazi 171,5 az 191, 5 :frowning2:. Tak doufam, ze bude trochu po manzelove mamince po ktere je cela vzhledove a ta ma je 158cm:slight_smile:
25. dub 2010 v 11:27  • Odpověz
Tak podle toho vzorce nám to vychází na 184,5 :slight_smile: ,na chlapa dobrý...jsem zvědavá co mi napíše Kirkee :slight_smile:
25. dub 2010 v 15:12  • Odpověz
Ahojky holky,
ta svatba byla bráchova, já si to neuvědomila, že to vyzní jako naše, psala jsem to než jsem šla spát a nečetla po sobě... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale i tak děkuju :slight_smile: o naší svatbě už se bavíme taky, chtěli jsme letos, ale to už jsou v rodině 3, tak to necháme na příští rok asi... ale prvně mě musí někdo požádat o ruku :sweat_smile: :grinning: přítel si totiž automaticky myslí, že když o tom mluvíme, nemusí mě žádat a já se na to přitom tolik těším :sweat_smile:

jinak svatba se vyvedla, bylo krásně, malá pořád žvatlala, hlavně během obřadu :grinning: odpo si slezla z kočárku a stála u něj a hrála si, náhodou jsem si i všimla že stála na celé nožičce, ale kirkee co vím tak hodně dětí začíná na špičkách, pokud se to potom spraví tak to nevadí :slight_smile:

jo a od včerejška krásně říká mama když chce ke mně a natahuje se u toho na mě :dizzy_face: akorát když ji drží někdo jiný, tak hned mama mama, kouká po mně a pak si ji musím vzít :grinning: ale je to nádherný :slight_smile:

máme tu krásně, sluníčko, tak jsem se těšila na prochajdu a protože nám trvala příprava oběda, tak jsem malou dala na chvilku do postýlky ať si odpočine a už přes hodinu spí... :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak čekám kdy se vzbudí a půjdem, snad ještě to teplo vydrží...

a přeju všem krásný zbytek víkendu :slight_smile:
25. dub 2010 v 15:33  • Odpověz
Ahoj holky,
no vidis, J.kriv, tak my uz jsme te tu vdaly, ani jsi nemrkla :grinning:
Vecernice, podle grafu co mam ja, by mel mit Matysek v dospelosti kolem 177 cm. Holedbaji se tim, ze by ty odhady mely byt dost presne, tak uvidite za dvacet let :wink:
Brisalku, zkousela jsem si i ten vypocet, co uvadis ty, a podle nej by mel Ozzy dorust 179 cm (+- 10 cm - coz je ale tak velke rozmezi, ze na to snad zadny vypocet ani neni potreba :sweat_smile: ). Nase knizka rika 181, tak to pomerne sedi :wink:

Holky, mam objednane Ergo nositko, melo by prijit do tydne, tak se na nej strasne moc tesim!
Kdyz je tak krasne pocasi, tak mam kazdy den chut nechat doma kocar a vyrazit s malym ven jen tak v nositku, aby si tu prochazku taky poradne uzil.
Kdyz byl malicky, mela jsem na nej satek a potom takove bocni nositko, ale to mi uz tehdy bralo zada (a to vazil sest kilo), po pulhodine jsem bolesti nemohla vydrzet, tak jsem ho prodala a jsem zvedava na toto, kdyz ho vsichni tak vychvaluji :slight_smile:

Mejte se krasne a dobrou noc!
25. dub 2010 ve 22:27  • Odpověz
Tak mame dneska spatny den - malej rano 4x zvracel docela hodne a mel teplotu 38,2, dala jsem mu cipek, ovsem behem dopoledne se teplota vysplhala az na 39,5, byl uplne rozpaleny a skoro bezvladny, jak hadrova panenka, pripadalo mi, ze i blouzni, no bylo to strasny :frowning2:
Napustila jsem mu do vany chladnejsi vodu a na chvilicku ho tam ponorila a oplachla a trochu to pomohlo, protoze jsme srazili teplotu na 38,4. Potom usnul s obkladem na cele a prospal asi 4 hodiny a ted kdyz jsem ho merila naposledy mel uz pod 38, huraaaaa!!
Jen jsme nakojili (uz neblinka) a hned zase usnul, tak snad uz bude lip.... uf

jak jsem s nim byla dopoledne nahore v loznici, tak nekdo bouchal na dvere a potom jsem tam nasla listecek od postaka, ze mame balik - uz nam prislo to ergo nositko, akorat teda pro nej budu muset na postu, skoda, uz jsem ho mohla mit doma, ale tak co, kdyz bude zitra drobeckovi lip, tak pro nej zajedeme, jsem na nej moc zvedava :slight_smile:

Hlavne aby tomu clobrdikovi malickymu bylo uz dobre.....
Mejte se! :slight_smile:
28. dub 2010 v 18:36  • Odpověz
Ahojky
kirkee teda doufám že už to bude lepší, kdo ví co na chudáčka zaútočilo...jenom dej pozor na febrilní křeče, při 39,5 už bych se jich bála, malé děti na ně trpí :unamused: jinak nosítko si určitě užijete :slight_smile: mně tam dřív Lili zaručeně usnula, ale teď už kouká a chce mít přehled a i když padá únavou, oči nezavře... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak my teď musíme poutat napevno v jídelní židličce i v kočárku, jakmile je volně tak si hned sedne a nehrozí aby usnula, i když vidím jak strašně chce spinkat. takže teď pásy využíváme na 100% a to jsem si myslela že budou stačit jenom okolo pasu a nožiček, ale ta naše prďola je jak bleška neposedná :grinning: zítra jdem do poradny, tak jsem zvědavá, kolik nám zas vyrostla...
tak zatím pěkný večer přeju :slight_smile:
28. dub 2010 ve 20:44  • Odpověz
kirkee -dik za info o vysce. Ale asi neni mozny, ze by mel vic jak 190 cm. Ja mam 160cm a manzel 178cm. Jedine geny po nejakem predkovi :slight_smile:
To je hrozny s tou horeckou. Maly mel nedavno sestou nemoc, takze taky vysoke horecky. Je to strasny, kdyz ten drobek jen lezi a knuci. Tak snad to nejak zvladnete a maly bude brzy fit.
My jsme od vcerejska nemocny, na me to skocilo vecer a jsem ted uplne nepouzitelna, ryma jen tece, unava me bicuje. Na malyho uz to taky skocilo, zacal pekne kaslat a je pekne protivny. Holky, co se muze takovymu miminku dat, aby se s tim lip vypodaralo? Ja do sebe nacpu Paralen a vitamin C, ale co oni. Nechci ho cpat praskama, ale co s nim? Jen cekat, ze to prejde samo? Maly zatim nemocny moc nebyl, tak si moc nevim rady.
28. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.