• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahoj holky,
tak u nas bohuzel blby, vecer uz jsme zase meli 39,1. Uz jsem ho nedavala do vody, ale dala jsem mu obklady na nozky a ruce a omyvala krk a celicko chladnou vodou. Prebalili jsme, nakojili a uz zase spinka.
O febrilnich krecich jsem cetla, snazim se s nim zachazet opatrne, tak snad to bude v pohode...

Achina - kazdopadne je ale teda Danecek na svuj vek strasne velikej, tak uvidite, co vam z nej vyroste za chlapa :wink:
Co se tyce leku pro malyho, tak mam doma paralen - cipky, a potom sirupy panadol baby a nurofen.
Dopoledne jsem mu dala cipek, protoze zvracel, ale rekla bych, ze nam vubec nijak nepomohl, teplota se vysplhala jeste o jeden a pul stupne vys. Odpoledne a ted vecer jsem davala sirup nurofen, ale rekla bych, ze taky nema na tu horecku zadny vliv, nepozoruju jakoukoliv ulevu ci snizeni teploty :unamused:

J.kriv - s tim posazovanim je to u nas stejne, sam si jeste sednout neumi, ale jak je nekde, kde se muze chytit a pritahnout ruckama, uz sedi a rozhlizi se, aby mu nahodou neco neuteklo :grinning:

Tak ja jdu zase za tim nasim marodeckem, snad to brzy prejde a nebude to nic vaznejsiho...
Mejte se krasne a dobrou noc!
29. dub 2010 v 00:06  • Odpověz
kirkee - a jak dlouho už má tu teplotu? To už je pomalu na doktora, ne? U nás se z tak vysokých horeček vyklubala šestá nemoc, ale u vás tím zvracením nevim. Nám doktorka poradila střídat Nurofen s Panadolem, aby se to mohlo dát častěji, protože jsou každý trošku na jiném principu. Normálně se může jeden lék dát po 6 hodinách a takhle je můžes dát po 3h na střídačku. Aby to mimčo tak netrpělo. Každopádně je to hrozná starost. :frowning2:
Já mám dnes doufám nejhorší den a zítra to bude lepší. Člověk má co dělat sám se sebou natož se starat do dítě. Navíc on taky pěkně kašle. Uff. Naštěstí jsme oba skoro celé dopoledne prospali, tak jsme si odpočinuli.
Jinak tu jeho velikost nechápu, narodil se 2,4 kg, 48 cm. Jestli to nemá z UM, trhal rekordy v pití.
No nic, tak já se jdu kurýrovat, bacil jeden hnusnej, venku zrovna tak krásně !!!!! :frowning2:
29. dub 2010 ve 14:34  • Odpověz
Achi - teploty mame vcera a dnes, dva dny, ale ted k veceru uz byl lepsi, mel 37,6. Uz nezvraci, ale mel pro zmenu cele odpoledne strasny prujem, co pul hodinu se ozvalo velike "splouch" a uz byl zadelany az na zadech, pokazde jsme museli koupat v umyvadle a prevlekat do cisteho, no hruza, chudatko maly.
Ale ja doufam, ze uz to zitra bude lepsi, ja totiz vim, od koho se nakazil - od kamaradcina chlapecka, setkali jsme se s nimi v nedeli a on mel tesne predtim to same. V tu nedeli uz byl v poradku, ale stejne nam to bohuzel predali :unamused:
Prubeh meli presne ten samy a treti den pry uz byl vyrazne lepsi a ctvrty den byl v poradku, tak uvidime...
Odmita jakekoliv jidlo i piti, takze jen kojime, to mu nastesti nevadi, tak aspon neco, ze neni dehydratovany.

Vy koukam taky statecne bojujete s chorobami, spanek je nejlepsi lek - my jsme take vcera skoro cely den prospali a dnes alespon to dopoledne, nez mu zacal ten prujem. Mne teda nic neni, ale kdyz je moznost, tak si s nim pres den s radosti pospim, kdyz me v noci poradne nenecha :wink:

Jinak manzel dnes vecer na poste vyzvedl to ergo nositko a uz jsme ho i vyzkouseli a jsem z nej nadsena, prave se mi susi na snure a nemuzu se dockat, az s nim vyrazime ven! Kdyz to zitra pujde, tak pujdeme na prochazku. Prckovi se v nem taky libi, tak jsem zvedava, co na nej bude rikat venku :dizzy_face:

Dobrou noc vsem, a hlavne uz zadne bacily a jen same zdrave deticky a maminky! :slight_smile:
29. dub 2010 ve 22:41  • Odpověz
Pěkné poledne,
holky doufám že dnes už bude vašim rošťákům líp, je to hrozný koukat se jak dítě trpí a je mu špatně :confounded: Lili se teda naštěstí drží, zatím kromě nachlazení neměla nic, ťuk ťuk...
Jinak malá přibrala za měsíc 230g a máme 9360g, délku změří až příště, no a podle něj to vypadá že přeskočíme lezení a bude se rovnou chodit, protože se krásně drží ve stoje opřená jen jednou rukou třeba o kočárek nebo opěradlo, podle toho kde je :slight_smile: a jíst už může všechno, akorát bez soli atd. no dneska tu máme nádherně, tak se chystáme na procházku před obědem a odpoledne pojedeme na baráček pracovat :slight_smile:
tak zatím se mějte krásně :wink:
30. dub 2010 v 11:22  • Odpověz
holky my normálně začínáme lozit po čtyřech!!! :grinning: už se podařily tři krůčky, tak počítám po víkendu už nám tady bude lozit jak raketa a nezastavíme se :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz
a už si i sama sedne :grinning: a když ji dám na bříško tak okamžitě popoleze a pak se posadí :slight_smile: i slzičky mi vhrkly do očí z té naší šikulky :slight_smile:
30. dub 2010 ve 14:35  • Odpověz
J.kriv, tak to musi byt bomba! Sikulenka sikovna! :slight_smile: Nas to vsechno teprve ceka, uz se na to moc tesim! :dizzy_face:
30. dub 2010 v 18:10  • Odpověz
Tak to jste sikulky ! :slight_smile: Ja to vsechno taky hrozne prozivam :slight_smile: Nas maly se ale spis soupe, sice rychlosti blesku, ale po 4 mu to nejde. Mame lino, tak mu to proste jezdi lip po brise. :grinning: A taky si pomalu zacina sedat. A hlavne stoupat. Dnes se podrzel jidelni zidlicky a najednoul stal !! Zatim stal vzdy jen v postylce. Ja byla na mrtvici, kdyby se pustil, byla by z toho pekna boule. :frowning2: Ten cas tak leti, maly ma dnes presne 9 mesicu, neskutecny...... :dizzy_face:
j.kriv - pises "lozit", znamena to, ze jsi odnekud z jizni Moravy ? :slight_smile: Ja se na Moravu pristehovala a na toto slovo si za boha nemuzu zvyknout...
30. dub 2010 v 18:24  • Odpověz
achina: jojo jsme úplně z jihu, u Břeclavi :grinning: taky jsme se sem přestěhovali, ale já jsem tu už od 8let, no v podstatě se mi vyhnulo nářečí a mluvím většinou jak knížka :grinning: lozit je spisovně ne?jak bys to řekla ty? :slight_smile: mamka teda řekla lézt, ale to mi přijde takové nepřirozené :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak Lili si ještě v postýlce nestoupla, akorát na klíně, gauči atd :slight_smile: letí to strašně, my máme 9 měsíců zítra. můžu se zeptat kde na moravě bydlíte přibližně?

kirkee: je to krásný, však si to taky co nevidět užijete :wink: a už je malému dobře?
30. dub 2010 v 19:01  • Odpověz
j.kriv : já to taky prožívám,slzy mám v očích pořád :slight_smile: ..taky když si poprvé sednul...i poprvé postavil..a taky když začal lozit..mě kolikrát stačí když se na mě pěkně podívá :grinning:
30. dub 2010 ve 21:04  • Odpověz
achina:náš prdolka má taky přesně 9 měsíců...kdy se narodilo to vaše zlatíčko?? :slight_smile:
30. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz
ahoj holky,
my jsme teď skoro pořád venku, to počasí v posledních dnech je naprosto úúúžasné! škoda, že se to má na víkend zkazit... v neděli jedeme s pejskem na výstavu do Prahy, tak snad tam moc nezmokneme, uf...
j.kriv: moc gratuluju k tak velkým pokrokům :wink: jste šikulky! Josefínka se teda taky pohybuje rychlostí blesku... podsouvá si kolínka pod sebe a pak hodí šipku vpřed :grinning: zatím teda nesedíme ani nelezeme... začíná ale dělat samé zakázané věci, jako cucat kabely, už stihla převrhnout koš, odrbává nám kytku... :sweat_smile: a když na ní "zakřičím" NENE, tak začne okamžitě letadlovat, ječet a je u toho šíleně vyřechtaná :grinning: myslí si, že mě tím asi ukecá :grinning: když jí vrátím na její deku s hračkami, tak hned zase frčí na to zakázané místo, odkud jsem jí odnesla...
jo a k tomu "lození"... to je jakýs takýs nářeční nesmysl :wink: spisovně je samozřejmě "lézt" :wink: ale to je fuk, hlavně, že si rozumíme :slight_smile:
kirkee: co prcek? už je mu líp? chůďátko...
30. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz
No, dva krasne dny a my je protrpeli "v posteli". Mne bylo dnes opet strasne, tak snad uz zitra bude lip. S malym jsem byla u dr., ale poslech v poradku,ale mame jeste jednou prijit - pro jistotu. Ted to vypada, ze to chytil i manzel. No, nic horsiho uz se stat fakt nemohlo:frowning2: Jeste hekajici chlap doma :slight_smile:
j.kriv - my jsme z Uh.Hradiste, ja teda pochazim ze strednich Cech, takze ja bych po nasem rekla "lízt", ale to když tady řeknu, tak asi někdo spadne ze židle :slight_smile: Lozit mi proste nejde do pusy a myslim, ze to asi nikdy nepouziju. :slight_smile:
vecerrnice - Danicek se narodil 30.7. v 11.08h :wink: Tvuj maly asi taky 30., ne?
martulikk - jako kdyz vidim situaci u nas doma, kytka - moje milovana velka yucca - uz je zespodu uplne ocesana :frowning2: , kabely jsou na dennim poradku a ze zakazanych mist ho taky stale trpelive odnasim. On vzdycky kdyz se tam vyda, tak po me ockem kouka, jestli ho jako vidim a kdyz vyhruznou intonaci reknu - Danicku, tam nesmis - tak se rozjede jeste rychleji, smeje se a mete si to dal. Jakoby si myslel, ze je to nejaka hra :slight_smile:
Tak ja jdu na kute, preju dobrou noc a pekny vikend.
Jo, kirkee - neposlala bys mi odkaz, jake mate do ergo nositko? Dik moc. At uz jste zdravi.
30. dub 2010 ve 22:44  • Odpověz
Ahojky,

přejeme všem marodům snadné uzdravení a aby se to hlavně už nevracelo.

Dětičky jsou šikulky, je to krása, když se začnou takhle sami pohybovat a projevovat.

Květuška, když ví, že na něco nesmí, tak na to jde a kroutí hlavou, jakože nenene. Ale jde si za svým. Moc se mi na ní líbí, že se nerozčiluje - vlastně skoro vůbec - zatím :wink: .
1. kvě 2010 v 07:51  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nas prujem pretrvava, i kdyz ne tak strasny, teplota mirne zvysena, ale oproti poslednim dnum je to nebe a dudy, prcek se tvari docela spokojene, takze uz je tu zase veselo :slight_smile:

S tim "lezt" a "lozit" (vtipna diskuze - jsem se pobavila :grinning:) - mne taky prijde vyraz "lozit" takovy prirozenejsi, pod "lezt" si predstavim jakousi jednorazovou akci, dite se rozleze, kamsi doleze a hotovo, kdezto pod "lozit" si predstavim, ze dite leze a leze a leze, kdykoliv a kamkoliv, proste takovy setrvaly stav (a jsem puvodem z Trebice, jestli to ma nejaky vliv :wink: ).

Achi - to ergo nositko je toto: http://www.ergobabycarriers.com/babycarriers/category/carrier/ (oficialni stranka). Mame doma to prvni vyobrazene - cerno-bezove.
Co jsem tak pochytila z ruznych diskuzi a recenzi, tak za nejlepsi nositka jsou povazovana prave Ergo a Manduca. Nekdo preferuje to, druhy ono. Stoji zhruba stejne. Mela jsem moznost vyzkouset obe a moje jasna volba bylo Ergo baby a jsem s nim moc spokojena, ma snadnou obsluhu, je pohodlne, vcera jsme se byli projit na hodinku a pul a vubec jsem necitila jakoukoliv bolest zad ci cehokoliv. A prdola mel z toho oci navrch hlavy! :grinning:

Co se tyce zakazanych predmetu, tak jsem v podstate odstranila z jeho dosahu vsechno, po cem nechci, aby se sapal, a kdyz prece jen neco ukoristi, tak ho odtud vezmu, prenesu jinam a zabavim necim jinym, takze slovni zakazy jsme zatim ani nemeli moznost vyzkouset (verite, ze me doted vlastne ani nenapadlo, ze uz by mohl jakemusi "nenene" rozumet? :sweat_smile: Musim vyzkouset! :slight_smile: ).

Krasny vikend vsem! :slight_smile:
1. kvě 2010 v 11:36  • Odpověz
Achi - jeste ceske stranky, kde jsem nasla pekny popisek k ergo nositku: http://www.vesely-skritek.cz/produkty/nositko-ergo/ergo-bezove--postovne-zdarma.htm
1. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz
Pěkný večer,
kirkee: já to taky mamce vysvětlovala, jakože "lézt" je jednou a "lozit" pořád :grinning: jinak u nás "nenene" nebo "tytyty" doprovází výbuch smíchu :grinning:

kveluse: to ti závidím, že se malá nevzteká, to my máme doma malého cholerika :grinning: teď zrovna ji dokáže nejvíc rozčílit když ji někdo bere z mé náruče, to je pak výbuch vzteku a řev jak kdyby ji na nože brali, nebo když jí něco vezmu, začne mlátit rukama okolo sebe a opět křik :stuck_out_tongue_closed_eyes: už se těším až se někdy v (doufám že daleké) budoucnosti budeme hádat... :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsme stejné znamení :grinning:

jinak s těmi zakázanými věcmi, u nás je to jednoduché, ohrádka zabírá skoro všechen volný prostor, máme staré provizorní koberce, takže v podstatě mimo ohrádku Lili ani moc nemůže :sweat_smile: dneska jsem Lili poprvé posadila na písek na hřišti, byla nadšená, pořád seděla a hrabala nožkama, no ale když jsem ji dala na trávu, tak okamžitě po čtyřech pozadu a to rychlostí blesku s vyděšeným výrazem, prostě před tou trávou utíkala :sweat_smile:
1. kvě 2010 ve 20:25  • Odpověz
Na pisek? :astonished: Na travu? :astonished: To je u nas vylouceno! Ten by mel okamzite v puse vsechno, co by bylo v dosahu, klaciky, vajgly, brouka, zizalu, pampelisku, krtka... :grinning:
Vzteklej je silene pri prebalovani, oblekani a vytahovani sopliku z nosu, to je rozzurenej na nejvyssi miru a je to vzdycky souboj, neco jako "souboj tytanu" :grinning: . Jinak je to docela hodny miminko, jeste kdyby tak mohlo byt bez pliny, nahy a zasopleny, pak by bylo uplne spokojeny..

Jak pises J.kriv o te trave, jak pred ni Lili utikala, tak jsem si vzpomnela, kdyz byl sestrin synek maly, tak se strasne bal stromu listnatych, tech listu, jak se tak (pro nej hrozive) trepotaly, a jeho babicka (sestrina tchyne) mu rekla, aby se jich nebal, ze ty stromy mu mavaji, a od te doby se jich uplne prestal bat a taky jim maval, to se mi moc libilo a dodnes si to pamatuju :dizzy_face:

Tak dobrou noc, holky, a hezky se vyspete :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz
ahojky holky,

ctu vas, ale zatim nejak nebylo o cem psat. Az ted mame par novinek:

Kacka na plisen uz dostala prasky. Nepodarilo se nam to vylecit mastickama,takze muselo nastat "odplisnovani" zevnitr. Ale asi to zabira, nebot se prestala drbat a nedelaji se ji nova loziska. Jen je sranda ten prasek pripravit. Bere 1/8 takove malinke tabletky, takze to delim na uplne pidi kousky. Ale nastesti to jde. :wink:
Plavani jsme tim padem odlozili na neurcito, ale v lete mame na zahrade malinky bazenek pro ni a vetsi bazen pro nas, takze rochnit se bude stejne :wink:

Jinak ja jsem opet nemocna - asi z toho pocasi - soplim a kaslu, Kacka s manzou se drzi, ale jsem nejak porad unavena, tak snad se z toho brzy dostanu.

Ve stredu jsme byly u Dr. na prevazeni, nebot Kacka od 7.do 8. mesice nepribrala ani gram. Nastesti po 14 dnech pribrala 190g, takze je to OK. Ale stejne je to zizalka, ma 6,4kg :grinning:

ale je moc sikovna. Lezeni zatim ne, ale plazeni jak o zivot - dostane se vsude kam potrebuje, hezky sedi, houpe se na houpacce, plazi se na travicce po zahrade a pozoruje motylky, broucky a vcelicky. Ze vseho je vykulena... :sunglasses:

Krasne spinka pres den, dopoledne i 2 hodiny, odpoledne 1 hodinu a vecer usina kolem 8 - 9 a spi do cca 7. rano. Sice pres noc kojime, ale oproti casu pred 14 dny je to nadhera - budi se tak 3x za noc. Spi uz v postylce!!!!! Asi ta nechut spat v postylce byla zapricinena tim svedenim plisne, ted krasne spinka a usina v ni. Dokonce jsem ji uz parkrat nasla spat na brisku a ani o tom nevedela :grinning:

Tak hezky ikdyz destivy den (tedy alespon u nas v Zatci).. :slight_smile:
2. kvě 2010 ve 14:09  • Odpověz
Ahoj holky,
tak si jdu za vami postesknout, ten prujem je cim dal horsi a horsi, kazdych 10 - 20 minut menime plinu, je to uz dnes ctvrty den a zadne zlepseni :frowning2:
Volali jsme doktora na telefonu, to se tu tak bezne dela, nez abyste hned jeli k doktorovi, tak si zavolate "doktora na telefonu" a prokonzultujete s nim co a jak, a on poradi, doporuci leky, ci vas odesle do nemocnice.
Vypada to, ze jsme chytli rotaviry, tj. velmi velmi neprijemne prujmove onemocneni. Nemame zadne dalsi priznaky jineho onemocneni, ptal se treba, jestli nemame krev ve stolici, jakou barvu stolice ma, jak je to s jidlem, pitim, kojenim, jakou ma prdolka naladu a tak, a vse ostatni je u nas v poradku, je vesely, nema uz vubec zvysenou teplotu, akorat naprosto odmita jidlo a necha se jen kojit, ale to je pry u tohoto onemocneni naprosto normalni, diky kojeni neni dehydratovany a neni tedy duvod jezdit do nemocnice, jen je potreba vydrzet a pomalicku zkusit nabizet ryzovou kasi, varenou mrkev...
Nastesti je tu zitra volno, takze manzel nemusi do prace a muze mi jeste pomahat, protoze byt na to sama je fakt narocny :pensive:
Kdyby se to ale jeste dalsi dva dny nelepsilo, tak jsem si rikala, ze s nim do nemocnice stejne zajedu, pro jistotu...
Tak nam drzte palce, at je konecne lip :pensive:
2. kvě 2010 ve 22:27  • Odpověz
Joa.n, s tou plisni je to teda taky pitomy, chudak Kacenka, snad se vam toho svinstva podari zbavit co nejdriv, proc vubec takove sajrajty existuji, ach jo :confounded:
Je to teda fakt drobecek, necelych 6 a pul kilo, to my mame presne o 2 kila vic, a Lili od J.kriv jeste o kilo vic, to jsou pane rozdily u stejne starych deticek :slight_smile: , ale vsak jen kdyz se maji k svetu a jsou sikulkove :dizzy_face:

Divala jsem se ted na internetu na nejake stare dily "vymeny manzelek" a byla tam rodina s postizenym chlapeckem asi tak sestiletym, ale byl na urovni osmimesicniho miminka, u toho jsem si normalne pobrecela :pensive: Kdyz si predstavim, jak ty nase deticky se kazdym dnem meni, uci nove a nove veci, jak nam za chvilku zacnou behat, povidat, a ten krasnej chlapecek zustane navzdy takovymhle miminkem, nikdy ani behat, ani povidat nebude.... :pensive: Je to smutne a nespravedlive :pensive:
Ale na to clovek nesmi myslet, jinak by se zblaznil....

Tak ja jdu, mejte se krasne! Papa.
2. kvě 2010 ve 22:44  • Odpověz
Jo a jeste vlastne jsem premyslela - vzpominate si na tu vymenu deti v trebicske nemocnici - dovedete si predstavit, ze by vam ted nekdo rekl, ze vam vymenili dite v porodnici a musite tu svou lasku nejvetsi nekomu dat a vzit si misto ni domu nejake jine miminko? Ja bych po nem snad umrela zalem, nedovedu si predstavit, ze bych ho mela nekomu dat... nedala bych ho. Jak dostali nejake to milionove odskodne, to mi prijde jak padesat haleru, oproti tomu trapeni, co to tem lidem muselo zpusobit.... brrrrr, strasny!

To ja mam ted pri tom nasem prujmu takove cerne myslenky, nenechte si zkazit den! Nic takoveho se nam nemuze stat!! :sunglasses:
2. kvě 2010 ve 22:53  • Odpověz
kirkee - to mas teda fakt cerne myslenky !!! :frowning2: Ale abych byla uprimna, taky me to s tou vymenou napadlo. A absolutne si to nedokazu predstavit !! Ja bych se z toho do konce zivota nevzpamatovala :frowning2: Nevim, jak bych fungovala dal. A myslim, ze i manzel. V te jedne rodine to bylo tak, ze ten manzel to vlastne cele rozpoutal a pak byl vlastne spokojeny, ze ma vlastni dite. Ja myslim, ze muj manzel by to proste nerozdychal..no, ale uz dost. Urcite mame vlastne miminka, takze takove hororove scenare nehrozi :slight_smile:
Jinak je mi lito, ze maly ma furt prujem. Je to hrozny pro nej i pro tebe. Danik, kdyz byl mensi, tak taky na prujmy trpel, takze vim, co to je, furt menit plinky. Navic on me pak prdelku jak semafor a moc ho to bolelo. Tak snad se brzy uzdravite. Clovece s tim anglickym zdravotnictvim je to docela sila, jsi spokojena? Ted nedavno jsem cetla prispevek holciny, ktera je tehotna v UK a to, co psala o gynekologicke peci, je proste strasny. Ja bych se strachy podelala, jestli je mimco ok. Ale mozna to neni vsude, ona byla v Londyne. Pry to tam je jak na bezicim pase, testy skoro zadne, 2 ultrazvuky. Tyjo,....ufff.....
Jinak diky moc za ten odkaz na to nositko. Mne by se taky neco takoveho libilo. Akorat premyslim, jestli uz neni pozde, jestli to nechtelo koupit driv, aby to clovek vic uzil. A navic ja jsem mala a Danik je obr, tak prave nevim, jestli bych to zvladala (?)
Mate pravdu, jsou velke rozdily mezi mimcama, neda se to srovnavat, nas ma uz asi 9 kg. A to se narodil kost a kuze :slight_smile:
Ja dnes vyrazim k doktorce, stale se z toho nemuzu vyhrabat, kaslu jak o zivot, tak musim...Pocasi bude tento tyden stat zaprd, takze se nemame moc na co tesit. I kdyz maly je posledni dobou docela hodny, nemam si na to stezovat, furt se smeje, je v pohode. Obcas si rikam, jak jsme to s manzelem zaridili... :dizzy_face:
Mejte se hezky, papa
3. kvě 2010 v 11:21  • Odpověz
Pěkné poledne holky,
kirkee: ona byla z toho písku tak paf, že si furt jenom prohlížela ručky, co to na nich má a hrabala nohama, taky jsem hleděla že ji nenapadlo strkat ho do pusiny :grinning: na tu výměnu jsem si taky vzpomněla párkrát, naštěstí malá beze mě byla asi 5min kdy u ní byl tatínek při vyšetření, navíc je celá po něm, takže máme jistotu. ale musí to být hrozný, to se ani nedá představit... tak máte rotavira, to je svinstvo, ale hlavně že se kojíte, v mlíčku je všechno potřebné a za pár dní určitě bude líp :wink: aspoň že má prďolka dobrou náladu a netrápí ho to jinak...

joa.n: Kačka si už od malička drží modelkovské míry :slight_smile: tak hlavně že aspoň prášky zabírají, musí to být trápení když ji tělíčko svědilo a nic nezabíralo, už aby se vás to pustilo a byl klid od plísně hnusné...

achina: já myslím že když budeš postupně přidávat dobu nošení, že si zvykneš, když jsou větší tak se nosí i na zádech a to by mělo být v pohodě i u těžších dětí :wink: a hlavně je to opravdu praktické, i na úřady, nákupy atd... na mě tady sice všichni vždycky hledí jak na mimozemšťana, protože tu nikdo kromě mě nenosí, ale hlavně že to malé vyhovuje i mně :grinning: já dopoučuji koupit, prodat se dá vždycky :slight_smile:
3. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz
Ahoj holky,
bojim se to rict, abych to nezakrikla, ale vypada to, ze se prujem vytraci!!! Dopoledne jsme stale menili plinu co dvacet minut az do jedenacti a nejednou nic, a pokadil se znovu az odpoledne o pul ctvrte! To byla docela sila, ale od te doby doted uz nic!!!
Boze, ja se modlim, aby uz to bylo za nami....
Ted uz spinka v postylce, tak se necham prekvapit, jaka bude noc... drzte palce! :sunglasses:

Achi - ohledne te lekarske pece je to bohuzel pravda - do sedmeho mesice jsme bydleli v Londyne a pak jsme se odstehovali kousek za Londyn - v Londyne si na peci nemuzu stezovat (ale nemam s cim porovnavat, v Cesku jsem tehotna nebyla :wink: ), ale je fakt, ze pokud nema zena problemy, nevidi vubec za cele tehotenstvi ani jednou doktora, ani u porodu ne. Ja jsem mela az do sesteho mesice problemy velike, casto jsem krvacela, takze jsem byla u doktora na vysetreni nekolikrat, jednou si me i nechali par dni v nemocnici, ale je pravda, ze za normalnich okolnosti ma zenska narok jen na dva ultrazvuky, a nekdy ani to ne, plno zenskych ma treba jen jeden (a ani nejde, ze by si clovek sam priplatil nejake navic), proste porodni asistentka rekne, ze vic neni potreba, a tak se ani ten druhy neudela a nenadelas nic :confused:
Ja jsem treba presto, ze jsem tolikrat krvacela, mela posledni ultrazvuk v 19. tydnu a potom uz nic. Asi si dovedete predstavit, v jakem jsem porad zila strachu, jestli je tam uvnitr vsechno v poradku, jestli se nedeje neco zleho... blby, no, takove stresy porad... :frowning2:
Prave po prestehovani mimo Londyn i presto, ze meli v papirech, jake jsem mela problemy a komplikace, na me uz (s dovolenim) sr... uplne a nebyli ochotni me zkontrolovat ani jednou.
Diky bohu, ze potom uz bylo vsechno v poradku a mimi zdrave, protoze kdybych mela nejaky problem a mimco se treba jeste diky kontrole dalo zachranit, tak by ho nezachranili, jelikoz zadna kontrola nebyla :confounded:
Ale radsi na to nemyslet..... :confused:

J.kriv - nas prdola je taky cely tatinek, dokonce jeho kolegove v praci rikali, ze jeste nikdy nevideli miminko, ktere by bylo tak podobne svemu otci :grinning:

Tak ja jdu spat, jsem strasne vycerpana za tech poslednich par dni, uf, byla to fuska...
Dobrou noc! :slight_smile:
3. kvě 2010 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj vsem, vsem marodum brzke uzdraveni!!! Hlavne Kacence at ty plisne udolate. My mame porad trochu vyssi teplotu, nevim zda verit, ze je to od zoubku nebo ze nektere deti to tak maji. Tak mozna pujdeme pristi pondeli na nejake odbery.

Vcera jsme byli na desetimesicni kontrole a vubec jsme nevyrostli a pribrala jen 250g za dva mesice , takze mame 10,05kg.

Jak jste psali o tech vzteklounech tak my mame teda velkeho vztekavce teda spis bych rekla velkou knouralku:slight_smile:.
Holky jak travite cely den, me to nejak cim dal mene "bavi":frowning2: cely den delat ruzne blbinky. V noci totiz jeden den vstavame 3x, druhy zase 7x:frowning2:.Zacala spat jen jednou denne(ale zase jen 1,5h), ale jen nekdy, takze zase zadny rezim...jeden den spi v 9 druhy az ve 12 a tim zase nechce vubec obed....no doufam, ze se to casem upravi.

Jina uz krasne ukazuje ja je velika, dela papa, pacipaci, tancuje na jakouoli hudbu.....
4. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky,
nějak se nám to tu zaseklo :sweat_smile:
kirkee: doufám, že malému už je teda úplně dobře :slight_smile: s tou lék. péčí to je teda celkem na nic, místo aby nastávající maminky uklidnily, tak je nechají stresovat sebe i miminko :frowning2: tady je to v tomhle ohledu lepší, většina doktorů má ultrazvuk a kontrolují pravidelně a hlavně je ta možnost si připlatit další, i když někdy všeho moc škodí, ale asi každá mamča ráda nakoukne do bříška jak se tam mimoušek má :slight_smile:

brisalek: Lili si s přestávkou tak do 10h pospává nebo si hraje v postýlce, okolo 12 chodíme ven aby usnula, to spí tak půl hodinky a já jí zatím nachystám oběd, pak tak ve 14-15 jdeme ven znovu tak na dvě hodiny, když neusne venku, tak potom doma kolem 17 na půl hodinky a před 19 večeří a po 19 jde do vany a spinkat. no a mezitím vším si hraje buď sama nebo se mnou a dovádí :slight_smile: ale teda máte šikulku že tak ukazuje paci paci atd, u nás se tomu malá směje a ne a ne udělat sama, akorát začíná trochu dělat pápá, jinak nic :slight_smile:

jinak Lili mi teď bojkotuje ovoce, kromě pomeranče, ten jí teda chutná mooooc, včera snědla i rajskou co jsem jí uvařila, to mě potěšila, protože jinak nic moc jíst nechce, nejradši jí pufované kukuřičné chlebíčky :grinning: no a opravdu se nechce dotknout trávy, ale do ručky kytičky nebo trávu vezme :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a taky se začala bát našeho hafana, teda spíš jenom jeho hlavy, protože ten troubela, když Lilian hačá v kočárku, tak jí několikrát olízl tváře no a od té doby k němu nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě aby se tak bála našeho vlastního psa, to by bylo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: dneska jsme se krásně vyřádily na hřišti, tak pak dlouho spinkala venku, nemůže se nabažit jakýchkoliv houpaček :grinning:

Tak zatím přeji pěkný víkend :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 21:16  • Odpověz
J.kriv - diky, chlapecek uz je uplne zdravoucky a je u nas zase veselo :slight_smile:

Jak travime cely den? No nekdy je to taky fuska, co porad vymyslet, ale vetsinou se nenudime, i kdyz bych uvitala vice kamaradek, se kterymi bychom se mohly navstevovat..
Tak rano vstaneme a trosku si pohrajeme, potom pomalu udelame ranni hygienu, prevleceme a tak, a ja potom vetsinou trochu pouklizim, udelam pradlo, ci co je potreba, ale straaasne pomalu, protoze si mezitim musime i hrat a vymyslet zabavu pro prdolu, ktereho si s sebou castecne prenasim v sedatku a castecne ho vypoustim a necham ho kolem me smejdit a "pomahat" mi s praci :wink:
Kolem jedenacte mi usne a spi tak hodinku, dame obidek a pomalu se vypravime budto na prochazku, nebo na navstevu ke kamaradce, nebo po nakupech, kdyz je potreba, ale to teda nemam vubec rada, protoze malej obchody docela nesnasi.
To si taky behem toho odpoledne pospi, bud v kocaru, nebo v autosedacce, no a k veceru si zase pohrajeme,
potom vykoupeme, zase si pohraje (ale to uz je doma i tata, takze tam uz to nelezi cele na mne a je pohoda), no a usiname jak kdy...
Ale tebe, Brisalku, asi nejvic zajima traveni toho casu, ktery nazyvam "pohrajeme si", ze?
Tak treba hodne casu se da zabrat - a meleho to moc bavi - tim, ze chodime po dome a ja mu ukazuju snad vsechny veci co tam kde mame a povidam mu o nich a vzdycky mu vezmu rucicku a hladime ty veci a jak ma kazda vec jiny povrch, tak to ho fakt bavi, a da se tim stravit i hodina.
Nebo si uklidim uplne vsechny jeho hracky do beden a potom je po jedne beru (a ze uz jsme jich nahromadili straaasne moc) a s kazdou se pokusime trochu zabavit, a to taky zabere dost casu. (Hracky jako celek ho naprosto nezajimaji, kdyz jsou pohazene po zemi, skoro si jich nevsima)
Nebo kdyz uz nevim co doma, tak nasadim nositko, supnu ho do nej a jdeme ven, ted jak uz je pekne, tak ho ani nemusim oblekat, takze vypraveni jsme hned.
Venku rucickou hladime stromy, kere a kytky, to ho taky zajima a smeje se u toho.
Taky kdykoliv vidim z okna, ze se neco zajimaveho deje pred domem, nebo na zahrade (treba tam jde kadit sousedovic kocka), tak ho vzdycky vezmu a jdeme to pozorovat, tez se tim chvilku zabavime.
A vic uz me ted nenapada, ale kazdopadne, jestli i ostatni mate vymyslenou nejakou zabavu s detickami, budu rada, kdyz se podelite o nove napady :wink:

Dobrou noc :sunglasses:
9. kvě 2010 v 01:41  • Odpověz
ahojky holky,

u nas velke zmeny, musim se pochlubit :wink:

Kacenka zacala lezt po 4. Je to jeste dost vratke, ale uz ji to jde. Snazi se ted temer porad, je to sikulka.

A taky mame 1. zub. Vcere spapala trosku travy na zahrade, tak jsem ji to chtela prstem vyndat a hle neco ostreho. Kdyz me do jeji pusinky pustila, nasla jsem spicku zubu. Oproti vam pozde, ale prece!!! :grinning: Manzel je na jizni morave na vikend s prateli, tak sem mu to hned psala sms, dostanu penizky na nove saty!! huraaaaaa.. :slight_smile:

Jinak my ten den tak nejak taky mame. Kacka si nastesti nejakou dobu hraje sama - prehrabuje se v hrackach, ale uz dopoledne nespi, takze moc nestiham varit, natoz tak uklizet. :unamused: Po obede si chvili hrajeme a pak jdeme ven do kocarku - usne a tak pracuju na zahrade nebo jdeme nakoupit, na prochazku a tak. Podvecer je nejhorsi - uz nevim co s ni, byva nekdy dost protivna, takze koupeme nebo si ji vezme na chvili mazel a pak kolem 19 kase a do kolem 20 jde spinkat. Snazim se ted uspavat v postylce - lezim taky v posteli a ona knoura a snazi se dostat ke me do postele, ale chci aby se naucila spat v postylce, nebot uz pro ni mame hotovy pokojik a jakmile prestaneme v noci kojit, jde do pokojicku s postylkou.. Tak snad to zvladneme..

Drzte palce - koncem mesice jedu k rodicum a odstavujeme od prsa - kamaradka rikala, ze jsou to proplakane noci, tak se moc netesim.. :frowning2:
9. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
autor
Ahoj holky!
Tak to tady zase posunu. :wink:
Vikýsek už taky leze po čtyřech a natrénoval takový polosed/leh. :grinning:
Spíme pořád třikrát denně po hodině, ale zato vstává v šest, takže první spánek je od 10 do 11. :unamused: No už to neřeším. Ono se to časem nějak poddá samo. :wink:
Jinak, kojím jen večer a ráno a v noci už jen čajíkujeme. Ani to nebyl žádný problém natož řev. Prostě se napil čaje a zase vytuhnul. Joa.n neboj. Třeba to půjde v poho jako u nás. Hlavně buď nekompromisní,ať ji v hlavičce neuděláš chaos. To je prý pro děti nejhorší. Jednou prso ano a jindy ne... :unamused: Držím palečky a jak píšu, nemusí to být žádná hrůza... :wink:
Jinak mi Viki moc nechce maso. Sní jen kuře s rýží a zeleninkou a krůtu, občas králíka. Červené maso do něj nedostanu... No, třeba je chytřejší než já. Nenutím ho. :confused: :wink: Jo a střídám masový den s nemasovým, ať má změny.
Jinak dlábí skoro vše. Kaše miluje... :dizzy_face: Ani se mu nedivím. Chutnají i mě. :grinning:
Co se týče zábavy, střídáme hraní doma, jízdu v kočárku venku a domácí práce v Manduce. Momentálně ho hračky neberou vůbec. Šupajdí po bytě a všechno skoumá. Jsem stále ve střehu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. kvě 2010 v 17:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.