• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky,
joa.n: gratuluju k zoubku :slight_smile: aspoň jí zoubek dýl vydrží když si dal na čas s vykouknutím :wink: napadlo mě, jestli není možné aby k ní třeba potom vstával někdo jiný, když chceš v noci odnaučit kojení, že by jí to tak nelákalo, kdyby mlíčko prostě nebylo :slight_smile:

perchti: tak to spí pěkně přes den :slight_smile: maso u nás taky není moc v kurzu, stejně jak u vás, akorát králičí, kuřecí a krůtí :sweat_smile:

no u nás se pokročilo k obcházení postýlky, ohrádky a všeho kde se může přidržet, ráno se zkusila pustit a hned bácla na vycpaný zadek :grinning: a v noci už mi 3x slezla z postele, když jsem při kojení usnula a vzbudilo mě až plácání do podlahy :stuck_out_tongue_closed_eyes: nevím jak se jí to podařilo, no každopádně teď jí dám napít a hned zpátky do postýlky :grinning: Dneska nám dorazily brýličky, tak konečně nemusíme hlídat každý sluneční paprsek v kočárku :grinning: dokonce jí ani nevadí na očích, můžete kouknout :wink:
10. kvě 2010 v 18:34  • Odpověz
Ahojky, jak se máte? :slight_smile: my to nějak nestíháme, tak jen novinky našeho ráčka. Na 10 měsíční kontrole skoro 12 kg a 80 cm, prý jsme velicí jako skoro 2 leté dítě. :grinning: ....máme 8 zubů komplet venku, chodíme kolem nábytku, stojíme celý den. Už konečně baštíme vařené jídlo od maminky,ale maso nám musí schovávat, to nám taky nejede. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Příští týden máme s mimi v bříšku velkou genetiku :wink: ,tak se dozvíme, že to je ten brácha, v holčičku moc nedoufáme :frowning2:
10. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz
Ahoj vsem,

no my vstavame mezi 6-7, spat chodi mezi 7-8(podle toho jestli spi jeste odpoledne). No u nas je to tak , ze sama vydrzi hrozne malou chvilku, jak se zvadnu tak je u me a stoupne si a ja ji musim vzit.
A ted co mame novinku, ze chce chodit za ruce tak uz vubec, chytne si me za ruku a kdyz nejdu tak se vzteka. Takze cely den chodime. Nechtela jsem to(prijde mi to stejne jak choditko, ze jeste pevne sama nestoji) at radsi chodi okolo nabytku, ale jak se ji to jednou povedlo, uz nechce jinak:slight_smile:. Spi bud dopo hodinku a odpo hodinku nebo v poledne 1-2hod, zbytek casu si sni z 90% musim hrat nebo u ni aspon sedet. Jak se zvednu je u me a ne a ne nic jineho nez chodit.

S tim odstavovanim je se mate perchti. Mala nekdy vydrzi pit jen 1x za den, ale nekdy chce cely den cucat, o noci ani nemluvim:slight_smile:. Ale konecne zacala pit caj z flasticky, tak treba dojde na to nebo i na sunar.

Doufam, ze uz je marodum lepe.

Kuchy to jste obrici. Drzime palce at je mimi v brisku vporadku.

Vsem diky za popis aktivit:slight_smile:.
10. kvě 2010 v 19:23  • Odpověz
autor
Dobré ráno!

Kuchy, jsi hrdinka. :dizzy_face: Já si neumím představit, že bych teď byla znova těhotná... :confused: I když, kdyby už nebylo zbytí a stalo se, taky bych bojovala a neřešila to. No naštěstí jsem začala s první menstruací až teď, když jsem prďolu částečně odstavila a budu to hlídat, ať není překvápko... :grinning: :sunglasses:
Vaše holčičky jsou šikulky! :dizzy_face: To Viky zatím stání a chození ani nezkouší. Jak jsem psala, leze, polosedí, dělá ,,kliky" a škrábe se po nábytku nebo po mě nahoru, ale zatím mu to moc nejde. :sweat_smile:
Ono asi vážně platí, že jsou kluci línější. Ostatně jako po celý život, že? :angry: :grinning: :grinning:
11. kvě 2010 v 05:50  • Odpověz
Teda to to uteklo - Kuchy tu nedavno psala, ze je tehotna a najednou 20. tt !! Kuchy, ale ja myslim, ze to bude holcicka :wink:
Jsem napnuta, s cim prijdes!

Co se tyce chozeni, tak nas prdolka uz si stoupa porad a ke vsemu, uz se naucil i slezat - kecne na zadek a z nej na bricho, takze uz ho nemusim jistit, aby si porad neotloukal kebulku, ale nijak moc se kolem nabytku neposouva, spis vzdycky sleze, popoleze a stoupne si o metr vedle :grinning:
Za ruce nechce chodit vubec, protoze jsme to ani jednou nezkouseli, tak ho to jeste ani nenapadlo..

Ale je to bomba sledovat, jak ten malej clovicek den co den prekvapuje necim novym, jak rozumi cim dal vice vecem, jak dokaze lepe a lepe dat najevo co chce, co nechce, zacina komunikovat... proste zacina z nej byt partak a je to naprosto uzasne, takoveho clovicka mit :dizzy_face:
11. kvě 2010 v 15:16  • Odpověz
J.kriv - Lili s brejlickama je uzasne roztomila :dizzy_face: Ani jsem nevedela, ze se i pro takove prtousky delaji brejlicky, je to sranda :sunglasses:
11. kvě 2010 v 15:21  • Odpověz
jejda, ono se mi to odeslalo, jeste jsem chtela napsat, ze dat Oswaldovi takovehle brejle, tak by mu na ocich nezustaly ani tri vteriny, okamzite by je mel v puse, cele oslintane :grinning:
11. kvě 2010 v 15:23  • Odpověz
Ahojky..Kuchy máš i můj obdiv,asi bych to nezvládla,zvlášt kdyby mě bylo tak špatně jako když jsem čekala Matýska..
Včera jsme byli u doktora na 10měsíčním vážení...tak máme 72cm a 7,70kg..Malý má ted strašně olezlý obličej,jsem z toho neštastná,doktor nám předepsal nějaké kapky a mast,tak doufám že to pomůže,už to má víc jak 14dní..prý je to ze slunka.Je fakt,že když ho měla tchyně venku,tak nehleděla na to jestli na malého svítí nebo ne a to jsem jí říkala,že ho má krýt :frowning2: Máte s tím někdo zkušenosti??Za jak dlouho to zmizí?
14. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz
Ahojky,
kuchy: tak držíme pěsti ať vám všechno dobře dopadne a třeba je to i ta holčička :wink: Matyášek je teda kluk jak buk, bude z něj velký bratříček :slight_smile:
my plánujem že bysme nechali druhé mimi na přírodě tak od srpna, že by byly dvě děti blízko věkově a pak delší pauzu, ale já zvracela ještě i v den porodu, tak snad to tak nebude i u druhého, to nevím jak bych zvládala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kirkee: no já je koupila hlavně když bude malá v manduce nebo na hřišti, tam má očka nechráněné a děti do 8 let nemají na sítnici žádnou ochranu proti záření. zatím je měla venku 2x a to vždycky hned usnula, asi jak jsou tmavé, tak si to spojila se spánkem :grinning:

vecerrnice: zkušenost s tím u malé nemám, ale pokud je to ze slunka, to většinu tak za týden zmizí :wink: mně to umí vyskákat na rukách když se nenamažu a jsem u moře nebo někde v horách poprvé dýl na slunci :stuck_out_tongue_closed_eyes: na Lili mám krém 50+ tak ten by ji měl chránit...

jinak ze mě bude v lednu už 5-ti násobná teta, sestra čeká 4. mimi :dizzy_face:
14. kvě 2010 v 11:27  • Odpověz
Ahoj holky,
Vecernice - my ted mame to same taky - na obliceji, hlavne na tvarich, brade a kolem pusinky je "olezlej" a vcera jsem byla u kamaradky a koukala jsem, ze jeji malej to ma taky, uplne to same, tak jsme to take resily, cim to mazat.
Ja bych rekla, ze se nam to zacalo zlepsovat, kdyz jsem mu to zacala na stridacku potirat materskym mlekem a kremem (mam obycejny Johnsons baby), tak nevim, co z toho zafungovalo, ale je to fakt o dost lepsi.
Materske mleko by pry mela byt medicina skoro na vsechno, tak jsem si rekla, proc to nevyzkouset :wink:

J.kriv - vidis to, brejlicky = skvely uspavaci prostredek, koho by to napadlo, vis, ze mam chut si taky jedny sehnat? :wink:
Je fakt, ze kdyz mam prcka v nositku, tak je to kolikrat slozite, porad hlidat, aby mel clonu pred slunkem...

Mimochodem - ja uz jsem sestinasobna teta, hec! :wink:
14. kvě 2010 v 17:16  • Odpověz
kirkee: no právě, je to super na spaní :grinning: ony jsou opravdu hodně tmavé... já mateřské mléko zkoušela i na očičko, když byla malá, měla ucpaný kanálek a hnisalo to, tak jsem kápla a utřela :slight_smile: no nakonec jsme stejně musely na propláchnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak to je hezký :wink: na 6-ti násobnou si budu muset počkat až založí rodinku švagrová, ale zase máš pár let náskok oproti mně, koukám moje ségra má jak ty :slight_smile:
14. kvě 2010 v 18:22  • Odpověz
ahojky holky,

to u nas brejle jdou akorat rovnou do pusinky.. :slight_smile: hlavne ty moje a manzelovi. Koupili jsme kloboucek, tak snad bude clonit a vyhovovat..

Chtela bych se zeptat jak to delate s vasimi detickami? Kacenka se uz par dni stavi koulem nabytku, ale neumi se poradne drzet, takze neustale pada. Ale ne na zadacek, ale podlomi se ji kolinka o obouchava si hlavicku a oblicejicek. Dneska jsem nestihla dobehnout a o hranu TV stolku (stala zrovna u TV a bouchala do ni) si narazila pusinku - tekla krev z roztrzeneho rtu. No des!!! Brecela jsem s ni. Jenza ona za chvili vstala a opet hrrrrrrrr k TV. Mam desny strach. Vsem jsem olepila molitanem, ale vsechno serve a uz tam stoji zase. Dokonce nevnima ani nohy od zidle ci stolu, proste si o ne obouchava oblicej.
Nevim jak dal - bojim se aby si vazne neublizila, ale vezne ji za zadeckem stat nemuzu a v ohradce vydrzi jen chvili a pote hrozny rev :frowning2: ... Poradite?? Psychicky podrzite?? :wink:
14. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz
ahoj Holky,
brýle nemáme, ani mě to nějak nenapadlo. Taky máme klobouček na hezké počasí, které zatím je na hony vzdálené :unamused: .

joa.n: Řeknu Ti, že těch prvních 14 dní, možná i dýl stavění kolem nábytku bylo taky hodně ubrečených. Marťas padal dozadu na hlavičku, taky si o páčku na židli pořádně do krve rozkousl jazyk. To jsem fakt nic moc neudělala, furt jsem hlídkovala. Taky jsem s ním několikrát bulila, muselo to bolet. Teď už je to mnohem lepší, padá na prdýlku, pracuje s tělíčkem lépe. Takže radím možná vydrž těch pár dní hlídkovat, za chvíli uvidíš pokrok a nebudou ty pády už tak zlé.

Jinak hezký večer všem
14. kvě 2010 ve 20:43  • Odpověz
joa.n jak píše pikitko-vydržet! Za pár dní si bude ze stoje sedat..Taky to tak u nás bylo,párkrát se pořádně třísknul a pak si začal dávat sakra bacha..Matýsek se už nedrží oběma,ale jen jednou rukou a ted se začal pouštět úplně,takže je to zase jak na začátku-chytám,ale ne vždy se mi to podaří :frowning2: Ale snaží se to vždy "vyrovnat",asi už ví co ho čeká..
kirkee já to začala mazat nivea sos a pomáhá to,ale jen na to odřené u pusinky,jinak mažu panthenolem..používala jsem furt niveu,ale vyhrála jsem johnsons baby a tak jak mi došla nivea jsem začala mazat tím a bylo to zrovna těsně předtím něž olezl,tak jsem to radši mazat Jonsonem přestala..
14. kvě 2010 ve 21:15  • Odpověz
hezky vecer, tak s tim padanim jste me prekvapili. Mala kdyz zacala stoupat tak asi 3 dny neumela dolu,tak se drzela a knourala, ale pak se to naucila a kdyz nahodou spadla...asi 3x tak na zadecek. Tek kdyz se pousti tak take pada na zadek a pri chozeni za ruce ma spis problem, ze se predklani, takze by spadla spis na cumacek :slight_smile:.

O brejlickach jsem vubec neuvazovala, mala sundava i cepice, takze nevim jak to budeme delat s tema krasnyma klobouckama s UV ochranou co jsem nakoupila??? :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 21:32  • Odpověz
joa.n a neboj, oni se za chvilku otrepou a ani nevi, ze se neco stalo a hrozne rychle se jim vse hoji:slight_smile:. Mala spadla na pusinku, kdyz zacala lezt...nejak ji podjela rucicka a spadla akorat na prechodovou listu s podlahy na dlazbu a take ji ze rtiku tekla krev, ale za par minut uz tam mela nacpanou hracku a vubec ji to nevadilo:slight_smile: :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz
Pěkný den všem,

Květuška měla 6. nemoc, tak jsem ji týden nosila na rukách. Už je to dobré a zase si hraje, ale jak nechtěla nic jíst, jen pít mlíčko, tak jsme se dostali zase na začátek s příkrmama. Teď už jsem to zase omezila, ale večer moje prsa trpí....

Květule je zase samá boule na hlavě, každou chvíli zabrečí a já netuším co se stalo, až do té doby, dokud jí nenaskočí další roh :confounded: . Oni se rychle naučí, jak z toho stoje nepadat a když tak padnout na zadeček. U nás už jsou na denním pořádku takovéty pády, kdy se rozběhne, zakopne a natáhne se jak široká tak dlouhá...

Dnes jsme se chystali do ZOO, ale prší a prší, tak nevím, jestli vyrazíme
15. kvě 2010 v 08:35  • Odpověz
Ahoj holky,

zase jsem tu asi 100 let nebyla, ale nějak pořád nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Obdivuji kuchy, protože já bych druhé dítě s tím naším torpédem zatím nezvládla...

Jinak Filda okolo nábytku chodí a začíná se pouštět, naštěstí už alespoň slézá na kolínka, ale ještě také někdy buchne, jako teď před týdnem dělal šipku z postele takovou rychlostí, že jsme ho já ani manžel nestihli chytit, měl pěknou bouli a modřinu na čele ( mizející modřina je v albu:slight_smile:) Je teď hrozná opička, začal dělat papa, ahoj (to dělá jako když hajluje :wink: , posílá pusinky. .. No je s ním prdča, baví ho teď krámovat ze šuplíků, skříněk, ty se naučil otvírat bravurně... :grinning:

Moc toho už nenaspí, většinou hodinku dopoledne a hodinku odpoledne, ale musím to zaklepat jinak spí už celou noc a párkrát teď vstával až v 8 h., což je na něj fakt výkon, protože byl ranní ptáče...

joa.n: jak psaly holky, stačí vydržet, Filip padal (občas tedy spadne takhle i teď) přesně jak píšeš, ze začátku to bylo ale na denním pořádku, člověk by musel u nich stát celý den, což nejde. Teď už se naučil po kolenou slést a kecne si většinou na zadek nebo se stihne chytit. Děti jsou fakt z gumy, i když na to nespoléhám, ale když občas vidím ty pády... A obávám se, že bude hůř až začnou chodit sami až se rozběhnou venku, to bude veselo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2010 v 19:57  • Odpověz
Ahoj vsem, zdravim betty:slight_smile: tak to vypada, ze manzel dostal uz rozum a je vsechno ok:slight_smile: to je dobre:slight_smile:. My take davame pusinky, naucila se to od synovce Je to hrozne hezke, kdyz se na me usmeje prijde po 4 ke me a da mi pusu sama od sebe:slight_smile:.

Ale od soboty ma ode mne rymu:frowning2:. Odsavani je hruza a rev:frowning2:. Ale mela jen jedn den teplotu tak to snad brzo prejde. Jenze nechce nic jist krome bananu s jogurtem trosku obcas a kdyz muze mit v ruce rohlik a "behat" u toho tak ho ukusuje jinak jen a jen kojit:frowning2::frowning2:. Ja uz jsem chtela pres den definitivne prestat a ted je to pravy opak pije asi 10x:frowning2:. Jak psala kveluse ani ted zasneme s prikrmy uplne od zacatku. Navic mi u toho vubec nechce sedet, da si 2 lzicky a hr dolu na zem....proste mame maleho "podesa"

A jak to vsechny delate, ze tak hezky spinkate:slight_smile:. ???????? My porad tak 3-5x od 3-do 6 chce porad byt u prsa:frowning2:. No, jo, no asi to musime prezit:slight_smile:.
17. kvě 2010 ve 12:40  • Odpověz
ahojky holky,

tak my uz s Kackou temer uspesne ukoncily kojeni. Uz cucne jen 1x v noci - uspavame bez prsa a vstavame bez nej take.. Spinka sama v pokojicku a jen kdyz zaknoura, lehnu si na chvili za ni. Nechce totiz spat v postylce, tak spi oblozena na rozkladaci pohovce co tam mame :grinning:
Taky nalivani prsou neni tak hrozne - cekala jsem hruzu, ale temer nevnimam, ze by se nejake mlicko delalo a tlacilo... Asi je to tim, ze opravdu odstavuju velmi pomalu a postupne :wink:

Ale mam trosku problem v tom, ze Kacka nechce pit UM. Davam ji to do hrnicku, ze ktereho pije cajicek, takze je na savicku zvykla, ale vzdy si rano jen tak cucne a vypije max. 50ml. No a co vim, tak by mela vypit aleposn 200ml nebot vecer davam kasi z cca 200ml a ditko by melo vypit pres den asi 500ml mlicka. Ale jak do ni dostat tech 200ml po ranu? Moc se mi nechce ji krmit rano kasi aby do sebe to mlicko dostala a pak ji ji jeste davat vecer.. mate nekdo nejaky tip jak na to??

Jinak je Kacka moc velka sikula. Behem jednoho tydne zacala lezt, pote se zvedla a ted uz i chodi za rucicky :wink: A basti o 106! Porad ma neco v puse, miluje ovocne presnidavky, Tvarohacky, Activie a kukuricne krupky :grinning:
18. kvě 2010 v 10:59  • Odpověz
Taky vsechny zdravim :slight_smile:

U nas uz se krasne capka kolem nabytku, umi se konecne sam posadit, ale sezeni ho vubec nebavi a je za par vterin zase na brise, protoze se rad pohybuje a nebavi ho, ze pri sezeni musi byt na miste.
Uz nekolikrat udelal i par "krucku" po kolinkach, ale jinak se porad dal plazi po brise - pripada mi, ze nema potrebu na ty kolinka, kdyz na brise uz ma vypilovanou techniku a je v mziku tam kde chce...

Co se tyce jidla, tak rano papa jogurt a potom behem dopoledne jeste nakojime, protoze mlicka se nechce vzdat a jak je hladovy, uz se mi sape po prsu :grinning: , ale ja zatim nemam nijak potrebu ho v kojeni omezovat, takze kojime cca 4x denne - 2x pres den a 2x v noci.
K obedu mivame kasi, ty primo zboznuje, jak zeleninove, tak ovocne ci jen obilnou bez prichute.
Odpoledne mu davam ovocne pyre a vecer vetsinou nejakou zeleninku s masem, ci jen samotnou bez masa.

Akorat teda co me zarazi je, ze pry by mel jist cca 200 ml jidla na jedno posezeni, a to teda nedame nikdy, ji maximalne tak 120 - 150 ml a ma dost, tak nevim... :confused: Kolik toho vase deticky sni na posezeni?

A jeste dalsi vec jsem se vas chtela zeptat - bavily jste se tu o vajecnem zloutku, ze ho davate jednou tydne - proc? Kvuli vitaminu B? Tady jsem o necem takovem vubec neslysela a nevim o tom, ze by ho nekdo detem takto pravidelne daval... :confused:

Jinak nas ted strasne zacaly bavit houpacky, tak jsme na nich v parku kazdy den, prdola se chechta jak blazen :slight_smile:

Joa.n - ohledne toho mlicka, jak to udelat, kdyz ho dite moc nechce, jsem tu urcite videla nejakou diskuzi, snad by se tam nasla rada...

Mejte se krasne!
18. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz
Joa.n a jak to probiha s odstavovanim? Je mi jasne, ze proste s urcitym papanim uz nekojis, ale jde mi o to, ze mala se po mne hrozne sape, knoura breci....je to u vas stejne?? Nebo mam jen ja takoveho zavislaka??
18. kvě 2010 v 16:33  • Odpověz
Ahojky holky,
taky mě zajímá pití mimo mlíka. Dneska M. dopoledne vůbec nechtěl pít, ani z prsa ani čaj, až po obědě jsem do něho něco dostala a to čaj po lžičkách. Asi hodinu po obědě konečně asi přišla žízeň, tak si to u prsa vynahradil. Rostou mu dolní dvojky a před usnutím bývá hrozně mrzutý a brečí, ale většinou to spravilo uspání u prsa. Dneska se uspal, že se unavil. Jinak kojím obvykle dopoledne, odpoledne a před spaním a pak tak 2x v noci. Právě, že mě vyděsilo, že bude mít málo tekutin, tomu čaji přes den zase moc nedá - nevypije ani hrnek - a tekutiny z jídla nejsou taky nijak závratné, ne? Taky mám spíš blbý pocit, že kdybych mu nedala dopít se z prsa, tak bude mít tekutin málo. Jejich množství bychom měly hlídat my, protože děti si prý o ně ještě tak úplně neřeknou. ALe je pravda, že o prso si taky umí říct, když chce. Taky by mě zajímalo, jak to řešíte vy?

Hezký večer
18. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz
Ahojky,

tak dnesk jsem mela paraaaaaaaadni vecer. Po opravdu dlouhy dobe jsem sla s kamaradkou na veceri a na pivko. Manzel je nemocny, tak byl s malou doma, krmil, koupal a uspaval. Vubec mi nevolal ohledne rady, takze jsem si vsechno dosytosti uzila. Pred chvili jsem se vratila, andilek spinka, manza spokojene sedi u PC a Kacka pry temer vubec neplakala a vse bylo OK. No super,jen tak dal... uz mame doma velkou holku :grinning:

Brisalek: po me se Kacka nikdy primo nesapala, ale kdyz mela nutkani a vypadalo to ze chce prso, proste jsem ji ho nedala. Probirala jsem to napred s Dr. a kamaradkama co maji starsi deti a vsechny jednohlasne rekly: Proste nedat!!! To ditko breci, ale za nejakou dobu pochopi. Takze jsem Kacce prso nedala, zabavila ji treba hrackou nebo jsme ji dali do sedacky a jeli v te dobe nakoupit. Ona koukala na lidi a veci a na prso si nevzpomnela. Stejne tak uspavani: 3 vecery po sobe uspaval manzel - sice s revem, ale dneska jde spinkat se mnou a o prso si nerekne.. (hodne jsem mela problem se sebou tam nejit a nedat ji ho.. holt my maminky se to musime taky naucit a odnaucit :wink: )
Nocni kojeni nam jeste zustalo a to proto, ze jsem "lina" v noci vydrzet chvilku place, ale dneska v noci to opet zkusim a premluvim se a nedam.. tak uvidime..

Pikitko: s tim pitim si taky nejsem jista jak to je. Musim se zeptat Dr. Kdyz to shrnu tak Kacka krasne pije z hrnicku sama - ma ho porad po ruce, hodne casto nabizim - rikam: Napit (a ona uz se sape sama po hrnku) a pak reknu: Sama (a ona si ho sama chytne do rucek a napije se.. :dizzy_face: Dneska treba vypila temer cely hrnicek - tak cca 200ml vody a mela v poledne polivku, kde taky byla nejaka voda. Ale jsou dny kdy vypije mene. Takze u Dr. poptam, kolik by tak mela vypit a kdyztak dam vedet..

Jdu chrnet.. tak vsem dobrou a klidnou noc :wink:
18. kvě 2010 ve 23:03  • Odpověz
jeste jsem zapomnela:

Kirkee: Kacka jeste zloutek nemela - potenciální alergici mají dostat zloutek az po 1. roce, bilek dokonce az po 2. roce.
Kacka u ovoce zbasti i vice nez 200ml, ale masozeleninoveho tak 150-180ml, kase sni tak 150ml, vice uz odmita nebot hodne po jidle a pri nem pije - zvlast pokud to jsou hustejsi jidla... Ale Kacka je spunt, drobek takze asi proto ji mene :sweat_smile:
18. kvě 2010 ve 23:07  • Odpověz
joa.n tak to mas fajn, ze je manza takovy sikula:slight_smile: a mala vlastne taky, kdyz to takhle hezky zvlada. To u nas by byl rev nez b ych prisla vsadim se:slight_smile:. Ja vim nedat, jenze ona nechce vubec jist nekdy a cim vetsi ma hlad tim vic chce prso. Take se snazim nedat, ale ona mi zveda tricko, prvne jen knoura pak se vzteka a breci. Kdyz se ji snazim zabavit chvili to pomuze a za chvili znova, kdyz ji chci dat misto toho napit caj tak do toho mlati a odhazuje....asi jsem mela zacit driv ted uz je to psychicka zavislost. Ona nechtela vubec z niceho pit tak jsem se take bala, ze kdyz ji nedam MM tak bude mit malo tekutin, protoze prikrmy delam hustsi...

S tim mnozstvim na tom myslim ted jeste nezalezi kolik vypije hlavne ze neco pije, ze tak 50-100ml staci.

Jenze mi papame tak 100-150 ovoce a jogurtu s bananem, obed tak 60-80 zelenina, kase z 80 vody:frowning2:(. Mela 9.8 v 8 mesicich(porodni 3950g) a od te doby pribrala tak 200 g za 3 mesice, jenze jak je velka tak se dr. tvari , ze je tlusta a ze kdyz bude hlady nic se nestane:slight_smile:. Ale kdyz ty vysku a vahu dava do rustovych grafu tak spadla z 97% na 70% za 3 mesice a vyskou take ted vubec nevyrostla a myslim, ze to neni dobre:frowning2:. N
19. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
Navic do skoro 7 mesicu usinala i pres den u prsan nebo nosenim tak to asi tu "zavislost" podporuje a kdyz se ji chce spat chce prso.
19. kvě 2010 v 09:41  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že tu řešíte pití... taky mi to už nějakou dobu vrtá v hlavě... ptala jsem se na to doktorky a říkala, že zatím žádné tekutiny nejsou moc potřeba, když teda ještě kojím... no, je pravda, že plínku počůranou máme dobře... náš den vypadá asi takhle:
kolem 5h kojím
kolem 8h kojím
kolem 10h ovocná přesnídávka, pak trošku dokojím
kolem poledne (nebo prostě až se vyspinká, takže třeba až kolem 13h, když usne později) oběd - půlka té větší skleničky a pak jí dám hrneček s vodou nebo čajíkem... hrozně ráda ho kouše :grinning: jenže většinu toho vyplive, je pak celá mokrá... včera jsem koupila lahvičku s jinou násoskou, takovou tu rozpůlenou, že se jí líp drží, ta teče sama, ale zase to má jen na zábavu, ach jo... mám ještě v záloze ten netekoucí hrneček, tak možná začneme zkoušet... ale nevím co s tím, buď jí musím nějak naučit pít z lahvičky nebo hrnku (po lžičkách by jí to jelo v pohodě) a nebo prostě nemá žízeň... nevím si s tím moc rady, protože jsem jí od malička jen kojila, na lahvičku se nám jí nepodařilo naučit...
pak kolem 15h jogurtíka
kolem 18h kašičku - asi tak 130ml, zkoušela jsem i víc, ale většinou jsem to musela dorazit sama :sweat_smile:
no a kolem 20h kojím a uspávám při tom... když má vyspáno ze dne, tak dovádí v postýlce až se nějak utahá, ale to jsou občas zážitky :grinning:

jinak včera jsme dali radši rošt postýlky až dolů, je to hrozně divné, nemůžu jí už pusinkovat ach jo... ale jak se zvedá, tak jsem se bála jít venčit pejsky, že by se mohla vytáhnout až nahorů a přepadnout... tak jsem aspoň klidnější...
no, my jdem papat, Josefínka si tam žvatlá v postýlce, tak jí jdu vysvobodit :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 12:19  • Odpověz
Brisalek: tak to je zavislost jak fik.. :frowning2: ale Kacka v noci ma taky zavislost a musi se to psychicky vydrzet - proste nedat.. Kamaradka kdyz odstavovala prso uplne tak zjistila, ze mala neumi usinat jinak nez u prsa nebo v koracrku. Tak vzala kocarek do loznice a uspavala vecer v kocarku v loznici. Chvili rev, ale po par dnech se to mala naucila a pak uz to slo i bez kocarku. Stejne tak s nosenim. Nenosit, nenosit.. ono to holt bez revu nejde.. :frowning2: Vsechny kamaradky mi rikala, ze v 9 mesicich je nejvyssi cas tyto zavislosti odnaucit, pote dite uz velkem chodi, vzteka se vic a zacina byt hodne tvrdohlave, takze to pry nejde tak snadno.
Vcera jsem tady na jedne diskusi cetla pribeh jedne maminky co odnaucovala dite prso v noci a chtela jej naucit rano pit UM (proste nas pripad). Psala tam, ze chlapecek v noci chtel prso, moc plakal ale ona po diskusi s Dr. vedela, ze je to zavislost. Tak mu nedela, rano UM nechtel, tak nedala a po par dnech se to chlapecek naucil - proste vedel ze v noci nedostane ( i kdyz mel hlad) tak rano vypil na ex celou flasku UM. Maminka byla rada, ale pak zjistila ze mel skutecne v noci hlad. Jenze na konci pribehu psala, ze kdyzby vedela, ze ma hlad dodnes by chlapecka piti v noci neodnaucila. Takze se chlapecek pred spanim napije UM a krasne vydrzi do rana, nebot vi, ze v noci nedostane. Pointa pribehu je v tom, ze ty detii po par dnech pochopi ze prso nebude a protoze "hlady nebo zizni" nevydrzi, tak prijmou tu nahradu (treba UM nebo cajik). Ja vim, ze to je krute nechat dite brecet hlady nebo zizni, ale jinak to u nich opravdu asi nejde :frowning2: Proste musi psychicky vydrzet maminky :unamused:

U nas v noci bohuzel bylo kojeni, nebot Kacka ma rymu, z nosiku ji tece jak vodovodu, takze ji ted alespon mlickem davam protilakty (manzel ma porad anginu a rymou tak od nejspis chytla od nej).

No a s tim mnozstvi jidla: tvoje mala nejspis vi, ze po jidle bude prso, tak si nechava misto v brisku na mlicko, tak mozna proto papa tak malo..
Ale jste v rustovych grafech na skvelem miste. Nase Kacenka je uz uplne pod grafem (v 8 mesicich 6,4kg - porodni vaha 3 kg) :grinning: Takze bud v klidku, holcicka si behem predeslych mesicu udelala naskok tak ted tolik nepotrebuje pribirat a rust. Kolik merite cm??
19. kvě 2010 ve 12:22  • Odpověz
jezisi, omlouvam se za chyby a nesmyslnosti, ale mam novy netbook a teprve si na klavesnici zvykam a taky se to zobrazuje se zpozdenim.. ach jo.. :frowning2:
19. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.