• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
joa.n ja to po sobe radsi nectu, dkdyz obcas vidim ty preklepy a vynechana pismenka.:slight_smile: To ty tam zadne proti me nemas:slight_smile:

Ja jsem to take probirala s dr. rikala nechat hlady, jenze to neni moc cesta, protoze cim vic ma hlad tim vc odmita prikrm a chce prso....takze ji spis davam casteji mane, aby nemela takovy hlad...(ona i kojeni mela po 1h _2hodinach)
ja jsem ji uz asi vic jak mesic nedavala hned po jidle, ale asi tak do hodiny zacala otravovat:slight_smile:. Snazim se...ted jak byla nemocna mela jen kojeni, ale dnes uz zase jen v 6 a v 8 a ted nic....ona taky u toho jidla moc nevydrzi to bude taky duvod, ze papa malo, potrebuje necim zabavit jinak nesedi a hned dolu a pryc...Navic spi ted zase od 9 mesicu kazdy den jinak (jeden den usne v 9 a spi jeste odpo, pak dva dny spi jen hodine okolo poledne a usne az v 8....) takze kdyz je vyspinkana sni vic....proste proc by to melo byt jednoduche:slight_smile:
ted zroovna mi nahodou zatahla za rukav a vylezlo mi raminko podprsenky a uz to zacalo:slight_smile:.-) zabavila jsem ji a za chvili znova, ale ted jsem zjistila, ze ma hlad(snedla jogurt s bananem i kdyz jedla ve 13.15...tak ja uz nevim???
No budeme bojovat.

To vecerni uspavani mi nevadi, kdyz se to nebude v noci zlepsovat (nebude vstavat mene jak 3x)tak pak doroka a pul prestanu kojit uplne. Parkrat sel v noci utesovat manza a to byl krik a pak jsem uspavala pul hodiny:slight_smile:, ale take to postupne budeme zkouset.

Meri 72cm , ale od 8 mesicu nic nevyrostla(porodni byla 49 uz tehdy byla silnejsi a kratsi:slight_smile: )

Martul ja myslim, ze s tim pitim to neni tak horke kolik vypijou, me rikala dr hlavne aby se to naucila nez se prestane kojit....a de vedro...ja jsem koupila flasticku baby nova s takovym sirokym dudlikem a z te konecne po xxxxx pokusech pije, psala jsem do temat o uceni piti caje...

pisu to 2hodiny a mala mi do toho obcas pise, tak doufam, ze to bude srozumitelne:slight_smile:
19. kvě 2010 v 15:22  • Odpověz
Ahojky holky,
kirkee: ten žloutek se může dávat jako náhradu za porci masa, dodává bílkoviny, já ho dávám nepravidelně, ale malé hrozně chutná :grinning: co se týče množství jídla, tak ovoce rozmixované sní tak 120-150, ale zeleninové max.100, ještě co baští pěkně tak chleba s lučinou a tvrdý sýr :slight_smile:

joa.n: to jste pěkně zvládly :wink: já si nedovedu ani představit jak by malá vyváděla kdybych jí nedala prso třeba večer :stuck_out_tongue_closed_eyes:

brisalek: jak píšeš, to je jak kdybych slyšela sebe, máme to stejně s tím kojením a sápáním, taky jak si uvědomí prsa, tak vyhrnuje triko a jde po mně :grinning: ale naštěstí v noci se budí jenom jednou, jinak přes den mi to nevadí, já si to spíš užívám ty chvilky kojení, že ještě pořád jsem pro ni ta nej :grinning: i dr.říkal, že nevadí, když jí jinak míň a upřednostňuje mlíčko, přibírá zatím pěkně, když se někdo zeptá, kolik váží, tak si myslí, kdoví jak ji nechutná jídlo a ono nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak myslím že malá vyrostla pěkně, 23cm není málo :wink: třeba si to příště vynahradí :wink:

jinak dneska byla poprvé malá beze mě 4h ráno a 4h odpo, našla jsem si brigádu, jdu i zítra a pak nepravidelně, tak bude zase hlídat babička, to je jediný člověk na kterého je opravdu zvyklá, protože je s námi celý den :slight_smile: tak jsem poznala další mamču, má o měsíc a půl mladší holčičku, tak to vypadá, že konečně budeme mít nějakou kamarádku, taky nikoho s mimčem neznají, tak mám ohromnou radost :slight_smile: dokonce chodila i na stejné plavčo jak my, taky dává látkové plínky atd takže jsme na tom stejně :slight_smile: a už jsme vyměnily autosedačku za větší pro 9-18kg, je polohovatelná a malá v ní leží dokonce víc než ve vajíčku a je v ní moc spokojená, ani hlavička jí vůbec nepadá při spaní, tak jak ve vajíčku.
19. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz
Holky, tak jsem vas pozorne precetla a zjistuji, ze jsme na tom s tim jidlem jeste dobre, vlastne si vubec nemam nac stezovat :sweat_smile:
Sni pekne v podstate vsechno, jen nad zeleninou s masem se trochu ofrnuje, ale uz jsem docela vychytala, co mu aspon trochu chutna, a toho sni tech 120 ml, takze dobry :sunglasses:
Jinak ma rad uplne vsechno, akorat teda s jogurtama mame trochu problem, protoze uplne pokazde, kdyz sni jogurt, at mu ho dam kdykoliv a treba jen male mnozstvi, tak po nem asi po pul hodine ublinkne, nemam tuseni proc.... :confused: Ale ma je strasne rad, tak mu je nechci brat...
A jak jste tu psaly o tom piti, tak mi doslo, proc mozna ji min, nez by mel - on totiz docela hodne pije vodu pres den. Jak uz jsem psala, kojime 4x denne a jeste k tomu vypije dobrych 300 - 350 ml vody.
Vodu mu nabizim docela casto a jsem rada, ze hezky pije, protoze jinak mame zacpu. Takhle ma hovinka akorat :sweat_smile:
Od zacatku pije z hrnecku s takovou tou nasoskou, co ma dve direcky a samo to z nich tece - ten nam naprosto vyhovuje.
Magicky hrnecek od aventu je pro nas nepouzitelny, nedavno jsem ho znovu zkousela, ze by tak mohl pit uplne sam, ale nejde to, porad do toho fouka a z te dirky, kudy ma jit ven vzduch, mu strika vodotrisk do obliceje :grinning:

Bylo by toho jeste hodne k napsani, ale zase priste, at vas tu uplne nezahltim :wink:

Mejte se krasne! Dobrou noc :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 22:36  • Odpověz
Koukam, ze teda opravdu pisu jak "dobra cecha":slight_smile: omlouvam se. Snad se dalo pochopit to s tim prestanim nocniho kojeni:slight_smile:. Ted vstavame 3-5x v noci, vyjimencne 2x...kdyz se to bude zlepsovat a bude to kolem tech 1-3x budu kojit vecer a v noci klidne do 1,5 -2 let.Ale kdyz to bude porad stejne a jeden den 2x pak tri dny 5x tak proste nasadim nejaka hmeopatika nebo injekce na ukonceni laktace a budeme to muset nejak zvladnou i bez prsa.

j.kriv no aspon , ze nejsme ty zavislacci sami:slight_smile:. Ja mam takovy sklon nekdy hledat porad chyby v sobe, ze jsem to udelala spatne, mela jsem prestat driv....kdyz ctu, ze nejsem sama tak se zas vratim k realite a tomu, ze je to spis o povaze miminka:slight_smile:. Jen me to nekdy prepadne proc aspon v necem nemuzu mit "bezpromevove" mimi. Kdyby aspon jedla, kdyby aspon vic spala pres den, nebo celou noc, kdyby treba byla trochu klidnejsi....ne nechci si stezovat:slight_smile: jen povzdech:slight_smile: nastesti si vzdy reknu: ale je zdrava!!! Mame tady kousek specialni skolku pro postizene deti a kdyz je obcas potkam s kocarkem na prochazce tak si hned rikam, ze nemam brblat a byt rada jak je mala zdrava a ziva a sikovna!!!

Jo a j.kriv celkove vyrostla dost, ale za posledni 2-3 mesice moc ne, ted se to zastavilo i ve vaze i na vysku.

Jeste Martul ,kdyby vam nic neslo tak zkuste normalni hrnecek jak psala joa.n. Treba ji to pujde a nebude se muset uz nic jineho ucit:slight_smile:. Take jsem byla rozhodnute , ze je to psledni pokus s tou lahvickou a pak zkusime hrnecek. Ted mi zase mamka"nadava" proc bude pit v 10 mesicich z flasky, ale me je to jedno...hrnecek se casem urcite nauci, protoze to bude videt u nas a bratranku....a neda ji to, ale kdyz bude potreba bude umet pit z tehla flasticky:slight_smile:.
20. kvě 2010 v 11:21  • Odpověz
ahojky holky,

tak u nas je mizerna nalada. Manza ma porad tu anginu, ja i Kacka jsme taky neco chytly. Me je tedy dost mizerne, spala bych snad cely den a Kacka zase je hrozne protivna - uplakana - porad se ji neco nelibi, krici, nevydrzi si chvili hrat sama a porad se po me sape a chce se chovat. Tece ji chuderce strasne z nosu uplne zeleno, takze odsavame temer porad vc. noci, spatne spinka - ma natekle dasnicky asi roste dalsi zub a do toho ma porad zvysenou teplotu 37,2. Nase Dr. ma dovolenou ale pokud se to nezlepsi ci nebude stagnovat jdeme zitra k jakekoli jine Dr. aby se na ni podivala..
Tak at jste alespon vy zdravi.. musim bezet za tou certici, uz zmercila pocitac a chce vam psat vzkazy :grinning:
20. kvě 2010 v 16:42  • Odpověz
zdravim vsechny :slight_smile:

tak bohuzel u me Dr. potvrdila anginu (s manzou jsme si ji predali) :frowning2: Tak je mi celkem spatne, ale manzel je uzasny...
Kacenka je hoooooodne protivna, ma strasnou rymu, soplik porad tece z nosu, rostou zoubky tak temer porad pobrekava.. nebyt manzela asi by se mi z ni rychle roztrestila hlava. Manzel byl tento vikend na materske, krmil, choval, vozil, nakupoval - jen vareni nechal na me abychom se vubec najedli :grinning:
Kacenka byla v patek u jeji Dr. ta anginu nepotvrdila, sice kasle, ale pry tam zatim nic neslysela, ale stejne jsme opatrni aby nic nechytnula nebo aby se to nezhorsilo..
Musim ji taky straaaaaasne pochvalit. Uz 3 den nekojime. Dostala jsem antibiotika pri kterych se nesmi kojit tak to bylo rychle a nemusela jsem se promlouvat, bylo to proste dany.
1. noc jsem se strasne bala aby si flasku vubec vzala, ale krasne bubala, 2. noc k ni vstaval manzel a krmil z flasticky a ted si dokonce vzala i flasku od NUKu (predtim jsem meli Avent na kterou byla jakztakz zvykla uz zdrivejska) tu novou si drzela v postylce pri usinani sama a ubumbala se ke spanku. V noci krmime tak 1x a dalsi krmeni je az k ranu kolem 4-5 Ta flaska od NUKu byla potreba nebot uz temer na ex vypije 180ml, Avent byla mala flasticka jen 125 ml a uz nestacila :wink: Pije mlicko od Hami a moc ji chutna, ufffff jsem strasne rada - moc jsem se toho bala ale sikulka vsechno krasne zvladla a ted nahore ve svym pokojicku chrni..
TAky doufam ze jsem se divala na hokej a drzeli palce!!! Jsme opet sampioni!!!!!!!! :grinning:
Krasnou noc vsem.. :slight_smile:
23. kvě 2010 ve 23:46  • Odpověz
joan drzime palce at jste brzo vsichni vporadku.

My kojime porad o106:slight_smile:. Na hokej jsme koukali, takze jako vzdy, kdyz jdu spat pozde mala vstavala kazdou hodinu od pulnoci
:frowning2:.
24. kvě 2010 v 08:19  • Odpověz
Jo a holky pomooc uz zacinam tloustnout:slight_smile:. Kojime sice 3x za den,a le je to mene nez driv, tak fakt asi tim nebo ze by obcasne dojidani jogurtiku a kasice???. Zacinam chodit na spinning a pilates, ale ted bude leto(teda aspon podle kalendare:slight_smile: ) a to nebudeme v Praze takze ta moznost nebude takova.
24. kvě 2010 ve 14:12  • Odpověz
pomoooooooc, taky porad pribiram.. je to asi tim skoncenym kojenim.... Takze Brisalek neboj, nejsi v tom sama... chce to pohyb, ale u me to casove nehrozi - manza porad v lufte a babicka je na baterky, takze nema kdo pohlidat.. :frowning2:
24. kvě 2010 v 17:55  • Odpověz
Ahojky,
dneska závidím všem, kdo kojíte. Marťa zase po týdnu odmítá prso, je náladový, mrzutý, ale chvilkama se směje. Ráno se ještě překonal a napil se, ale včera večer už nechtěl. Od dnešního rána vůbec žádné mlíko do sebe nedostal, vypil přes den tak 200 ml čajíku a jí hezky i kaše spořádal večer dost. Ale to pití... achjo. Připadá mi, že ho něco bolí. Bojkotovaly vám taky prcci prso takhle a pití třeba kvůli zoubkům nebo bolení bříška? Snad se to zase zlepší. Navíc se mu dělá na víčku jakýsi bobolek, docela si to očko tře, včera si udělal šrám vedle nosu, když jsme byli na procházce. No my zítra budem vypadat, jdem na 10 měsíční kontrolu.
Tak dobrou, mějte se
24. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
pikitko, kdyz ostatni ji a pije i caj tak mu asi nic nebude a mas to stesti, ze se ti treba hezky odstavi sam, proti memu zavislackovi. Kdyz vypije i tolik cajiku nemusis se bat, ze nema tekutiny...
25. kvě 2010 v 09:12  • Odpověz
ahoj holky,
my byly na 10-ti měsíční kontrole včera... máme 7,7kg a 69cm :slight_smile: ale ta návštěva doktrorky byla horor... dopoledne jsme měy doma v pohodě, dokonce i hezky ráno spinkala (dospávala ten hokej :grinning: ) pak dopo spala asi 1,5h a po obídku jsme šly na tu kontrolu... řvala jak tur na váze, pak i u doktorky a pak i mě při oblékání, no děs... :unamused: sestřička se smála, prý jim tam včera brečely snad všechny dětičky... jestli to bylo tím počasím... uf...
pikitko: mě se to stalo před 2 měsíci, kdy jsem dala malé vajíčko k obědu, totálně se pak po něm zeblinkala (fakt jí nebylo dobře) a pak 2 dny nechtěla přes den kojit :confounded: já byla zoufalá, prsa nalitý, malá mrzutá a já odstrčená... v noci teda pila, ale bylo to dost nepříjemné... naštěstí 3. den se vše vrátilo do normálu...
25. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz
Ahoj všem,
brisalek: s manželem se to celkem urovnalo, už je 6 týdnů na neschopence po operaci kolena, takže už je taky občas ponorka, ale je to lepší než dřív a tím jak je doma si vybudoval ještě lepší vztah k Fildovi:slight_smile:

Jinak my byli na 10.měsíční kontrole take včera, ale proti Josefínce jsme pěkní cvalíci :grinning: Filda má 10,1kg a 74cm, doktorka se smála a říklala, že je jak roční dítě, ale má být po kom (manžel má 193 cm). Jinak mi radila doktorka, že už máme zkusit nočník, dávat ho čurat venku, zkusit hrníček na pití a tak... Akorát pořád Filda bojkotuje kousky, doktorka říkala, že musíme pořád nabízet jídlo ke kousání jinak bysme mohli zanedbat a jídlem se pak bude dusit :cry: no to mě moc nepotěšila, takže hned včera dostal jablko a hezky ho půl hodiny hobloval, ale poctivě vše plival ven... :confused: :confused:

Jinak se už Filda pěkně pouští, dneska stál na gauči už bez držení, tak jsem zvědavá na první samostatný krůček :slight_smile:
25. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
Ahojte holky,

dlouho jsem tu nebyla....no jo, Eli mě zaměstnává víc než kdy jindy......

Tak, Eli nám už hezky plazo - leze......z polohy na kolínkách si sama sedne, vytáhne se zatím jen do polohy do kleku...ale i tak je to velký pokrok.....sedá si všude a vlastně pořád..klikrát mě v noci vzbudí, že jí slyším, jak sedí a něco si vykládá :slight_smile:...
Jinak je poslední dobou taky pěkně protivná - bude to určitě tím počasím - já taky zrovna úsměvy nerozdávám....
Prořezávají se nám už konečně ty jedničky - měli jsme doteď doma malého upírka :slight_smile:, tak už budeme mít celkem 6 zubů :slight_smile:, vypadá teď úplně jinak, když se směje - zubí - vcelku sranda :slight_smile:

Taky jsem jí nechali konečně nastřelit naušničky - nějak jsme to pořád odkládali a musím uznat, že byla strašně moc šikovná - poplakala si jen chvilku....doma už vůbec...ouška měla zahojená už druhý den.....a to jsem čekala, že jí to bude hnisat.....

Jinak jí fakt hezky, dopoledne jen kojím, pak spinká, pak má obídek - 150 - 200ml zelenina, rýže, nebo brambor, maso (tak 2x v týdnu), někdy i žloutek.....na sváču ovoce taky tak 150 - 200ml a na véču kaši - buď jáhlovou, nebo kuskusovou, nebo rýžovou s ovocem..a té sní taky těch 150 - 200ml.....do toho jí ještě kojím - a to většinou když je mrzutá, ospalá a cucá si paleček.....jinak taky pije vodičku z hrnečku od NUKu.....

Eli mi blinakala akorát kuře....ale bylo to podle mě tím, že toho snědla moc.....jogurty ani žádné jiné ml. výrobky zatím nedávám

Zítra máme kontrolu, tak písnu o kolik se to naše "miminko" zvětšilo :slight_smile:

joan: Moc přeji ať jste brzy v pohodě, musí to být hrozné, když jste všichni marodi.....a to počasí do toho, no alespoň Vás to moc neláká ven.....jinak malá je fakt šikulka, jak vzala to odloučení od koja.....to by u nás nešlo.....hlavě večer před spinkáním to u nás bez prsa nejde.....jinak bych jí asi ani neuměla uspat......

Pikitko: U nás byly bojoty koja dřív - tak kolem toho 7m...teď v pohodě...většinou prso bojkotovala, když bylo vypité a nechtělo moc tryskem téct - nechtělo se jí tahat, tak se odvracela.....taky bojkotovala když měla rýmku, nebo když už bývá hodně unavená - to se spíš vzteká a odvrací - nakonec se ale vždycky přisaje....

Betty2: taky dávám Eli kousky - zatím mrkev a jablko--taky hobluje..ale mám vždycyk strach, že se zadusí.....ona se totiž dost často zakuckává - a to jen třeba slinou......

j.kriv.: Hmmm, to máš fajn, že máš malou komu dát na hlídání - Eli má obě babičky super, ale nejsou s ní ažt ak často, abych jim ji svěřila na tak dlouho------mojí mamku má moc ráda, ale přecejenom bych se bála - nechala bych jí doma jedině Pepovi - nenže to u nás nehrozí - je teď tak pracovně vytížený, až hrůza......taky bych si chtěla nějak přivydělat, sem tam něco prodám na bazárku, nebo někdo koupí mojí bižu z plsti...ale jinak nevím...nevíte holky o nějaké práci na PC z domu ,ta se asi nedá jen tak sehnat....četla jsem jen o nějakých obálkách, mejlingu atp.... Tak pokud o něčem víte, tak písněte......

zatím se loučím a přeji hezký i když deštivý den Jana
25. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz
Pěkné poledne všem,
joa.n: teda taky přeji ať se brzo uzdravíte všichni, snad se Kačka udrží bez angíny aby nemusela brát ještě ATB...

betty: u nás taky kousky moc nefrčí, když chci aby snědla víc, musí to být úplná kašička, ale jinak v podstatě kousky nevadí, hlavně tvrdý sýr baští bez problémů a ovoce, akorát jablka vždycky začne i se slupkou, tak to pak taky trnu, ale polyká to pěkně :slight_smile: tak vás čeká chození za chvilinku :slight_smile: na to už se taky těším...

joplin: jé ty jsi taky Jana :slight_smile: taky nám lezou další zoubky, teď má 3 dole, tak čekám na horní, jsou tam zatím jenom bouličky. my zatím bydlíme u našich, než bude barák hotový a babička je bez práce, takže hlídání je bez problémů. no a každá korunka se hodí... pořád jsem se dívala po domácí práci, ale je to všechno prodej kosmetiky, šperků atd a navíc to dělá hrozně moc lidí...
25. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz
jo holky taky vás děti tak koušou? já jak mám malou na rukách, tak se mi každou chvilku zakousne do ruk a samozřejmě nechce chápat že maminka se nekouše, takže mám ruce jak po zápasu s nějakým králíčkem, všude otisky tří zoubků :stuck_out_tongue_closed_eyes: a "tytyty" vyvolává jenom radostný smích... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a ještě se musím pochlubit, že Lili asi týden znakuje světýlko :sweat_smile:
25. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

j.kriv: Znakuje světýlko, jak to vypadá?Eli se směje, když řeknu NENE... nekouše mě, jen sem tam do prstu..... zatím nic moc neumí, sem tam dá pusinku, když jí řeknu...a otevírá pusu na HAM, směje se když vypláznu jazyk....a když zpívám Eliška Eliška nebyla pyšna tak dělá tany tany a směje se, když na ní mluvím vysokým hlasem jako myška tak taky začne vysoko pískat......někdy naopak chrčí a naschval jakože kašle, když chce abych si jí všimla.....Ty jsi taky Jana :slight_smile: - tak to vše nej k našemu včerejšímu svátečku :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
teda tech Jan je nas tady nejak moc:slight_smile: take vsem preji

me mala spis stipe:slight_smile:
25. kvě 2010 ve 14:09  • Odpověz
no jo vlastně, taky vám přeji dodatečně vše nej :slight_smile:

joplin: zaujalo mě znakování miminek, takže asi od 8měs jí neustále ukazuju pár znaků no a ted se konečně chytla a když vidí lustr nebo lampičku tak to ukáže :slight_smile: Lili akorát na hopy hop začne poskakovat a berany berany duc umí. jo a kašlání taky známe, zakašle a když se na ni podívám tak se začne smát :grinning:

brisalek: mě malá štípne jenom vyjímečne ale kouše pořád...a že to bolí.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. kvě 2010 ve 14:27  • Odpověz
betty: to je moc dobře, že se to u vás takhle obrátilo k lepšímu :slight_smile: k tomu kousání... ano, už nějaký čas mají dostávat kousky, ale zrovna jablíčko je dost tvrdé, pozor, aby mu nezaskočilo... zkus třeba banán nebo něco měkčího... my jsme dali i mandarinku (oloupanou ze slupky)... no, kadila ty zrníčka ještě 2 dny :grinning: jinak mě doktorka neříkala nic o nočníku nebo čůrání venku... ale my ještě nechodíme a sedíme jen s držením se něčeho (což je ale na druhou stranu vlastně pořád :grinning: )

brisalek: malá mě kouše-žužlá-oslintává dost často, ale nebolí to, nezanechává stopy (kromě těch potoků slin :grinning: )
25. kvě 2010 v 18:23  • Odpověz
dobre ranko,

k tomu kousani: u nas to jeste nehrozi - Kacenka ma zatim jen 1 a 1/4 zubu, takze neni moc cim kousat.
Kousky bananu jsem uz taky zkousela dat, ale vubec nechtela (asi ji vadila ta lepkavost) :grinning: zato mam moc rada ryzove chlebicky a ty zuzlo-kouse porad :grinning:

curani do nocnicku jsem taky zatim odlozila - pidalka totiz zasadne cura a kaka jen do pliny. Kdyz ji posadim na nocnicek - hned se z nej zveda, vydrzi tam jen s revem a kdyz uz je lepsi den a vydrzi tam par minut tak nic neudela, chvili na to dam plinku a behem chvilicky poznam ze si curla nebo rovnou tlaci.. :slight_smile: tak to nechame trosku na pozdeji..

Angina uz se lepsi, Kacka uz temer nekasle a soplik uz neni zeleny ale bily - taky uz mene odsavame. Jen to pocasi me stve, chvili lete, chvili zima,... ach jo.. :frowning2:

hezky den vsem.. :wink:
26. kvě 2010 v 08:02  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
joa.n: my taky mame jen jeden zoubek (asi 1,5mm), ale maji si zvykat na kousani... muzou kousat dasnickama... :wink:
jinak je moc dobre, ze uz se z toho pomalu dostavate, to marodeni je na houby... snad uz bude taky konecne hezky...
26. kvě 2010 v 08:47  • Odpověz
Ahoj holky,

my mame zoubku 6 a krasne papa rohlik, housku, chleba, brambor, banan i masiko zuzla....ale kdyz ma kousky v jidle tak se ji to moc nelibi a hrozne to prevaluje , ryzi i plive.

Betty: at je doma jen lip:slight_smile: Filda je stejne velky jak nase mala.

j.kriv to znakovani me take zaujalo, hledam kurz kam chodit, protoze cviceni kam chodime me teda moc nenadchlo:slight_smile:

joa.n to je dobre, ze je vam lip, hlavne Kacence.
26. kvě 2010 v 08:54  • Odpověz
Ahoj Holky,
tak už zase sajeme!!! Hurá :slight_smile: . Dr. konstatovala, že má M. slabý zánět nosohltanu, měl zarudlé v krku. Popíjel čajík s heřmánkem a myslím, že i hleníky povolily. Akorát ty nalité prsa z minulých dnů přešly v poloprázdné :unamused: . Vážíme 8910 g, změřit se musíme sami, ale nic extra to nebude, možná nějaký ten cenťáček. Teď má zálibu se pusinkovat v zrcadle a nám dává pusu, že tu svou celou otevře a oslintá nás. Paci dělá akorát do mojí ruky. Zoubků už budeme mít 8, dolní dvojky jedou a jsou už kus vidět. S jídlem je to dobrý, kousky někdy dávám v jídle, to něco vyplive, něco pokouše, ale hodně zapíjí. Jabko si taky ukusuje, ale je všude kolem jenom ne v puse, banán ukusuje hezky, taky sušenku si papá. Umí se ale v poslední době i pěkně vzteknout, když mu něco vezmu, ale není to vždycky, umí být i zlatý a to je víc času než neposeda. Čertíky v očích, když něco vymýšlí, má po taťkovi :slight_smile:.
Mějte hezký den i přes to počasí a marodkům brzké uzdravení.
26. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz
Ahojte,
tak my po včerejší kontrole, Eli váží 9300g a měří 75cm, Eli byla hodná až dokud jí paní doktorka nezačala poslouchat a přetáčet když ONA nechtěla :slight_smile:...no říkala že, pokud se Eli do měsíce nepostaví - nepřitáhne do stoje posílá nás na rehabilitaci - vcelku mě to vyděsilo, hmmmm, no uvidíme, hlavu si tím nelámu, myslím, že každé mimi má své tempo, jen jí nechci trápit nějakými nepřirozenými cviky.....máte některá s rehabilitací zkušenosti? No a aby toho nebylo málo, tak když jsme odcházeli - do ordinace VEŠLA holčička a za ní maminka, a že prý jdou na 10 m. prohlídku!! - tak to mi tedy už vůbec nepomohlo..... :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Jaké sušenky, křupky dáváte dětem? Já jsem jí zatím moc nechtěla zatěžovat lepkem.....tak nevím, které vybrat.....

Pikitko: no tak my máme doma taky pěknou vzteklinku, jakmile s ní dělám, co nechce, nebo jí vezmu něco, co si prohlíží (nejlépe moje papuče, ovladač, noviny, CDčka) tak to chytá nervy fakt šílené -- hmm, taky vím, po kom to má :slight_smile:
27. kvě 2010 v 10:22  • Odpověz
Ahojky,
brisalek: já taky prvně hledala kurzy, ale žádný zrovna nebyl když na to měla věk, tak jsem začala sama, je to už tak nějak automaticky, navíc cena za kurz mi přijde jako zbytečné peníze, když to jde v pohodě i bez toho :wink:

joplin: Eli je už velká holka :slight_smile: taky čekám že ta naše prďola bude tak nějak veliká, akorát teda váží víc, teda pokud jí gramy neutekly, což nepředpokládám :grinning: no a věřím že do měsíce vyskočí na nožky, ať nemusíte cvičit :wink: sušenky dávám od Hippu bio, jsou banánové nebo vanilkové a jsou to myslím jediné sušenky pro děti bez cukru, jinak rýžové chlebíčky (takové ty polystyreny :grinning: ) nebo kukuřičné křupky, mně to taky chutná, tak vždycky dlabem spolu :slight_smile:

Jinak nám leze 4.zoubek konečně nahoře, ale ani o něm nevíme, kdybych nehledala tak to ani nepoznám :slight_smile: Dnes se mnou byla Lili od půl sedmé ráno do půl sedmé večer venku, byly jsme si přivydělat penízky a byla moc hodňoučká a pak doma usnula jak nemluvně :slight_smile: chceme zkusit s tou další mamčou pomalinku rozjet nějaký základ pro mateřské centrum, udělat si časem nějaké kurzy a uvidíme jak o to bude zájem, tady okolí nic moc není, tak snad jo :sweat_smile:
27. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj holky,

joplin jak ti psaly vsechny maminy v tematu na dr. se vykasli, vzdyt ma jeste dost casu na vstavani, ted by mela poradne lezt ne? a pak teprve vstavat. Ale na tu rehabilitaci bych v klidu zasla, treba by te naopak uklidnili a rekli, ze to pani dr. trosku prehani:slight_smile:. Jste take pekne velci:.-)

j.kriv a ty mas nekde nejaky "navod" jake znaky pouzivat...asi existuji nejake knizky, ne? jeste jsem se nekoukala. No ja bych chtela i ten kurz, abychom meli nejakou zabavu, odreagovani , jinak jsme porad doma:slight_smile:, teda i venku..., ale sami.

Jo a k tem susenka, asi me spoustu mamin "odsoudi", ale ja ji davam piskoty. Prijde mi to v dnesni dobe prumyslovych potravin s ruznymi prisadami nejjistejsi, ze tam nic spatneho neni (vsechny ty dnesni extra dobroty mi prijdou jako marketing a tahani penez z rodicu, kteri by se pro deti rozdali, takze at maji neco extra co je podle "odborniku" spravne a bez ceho nemuzou deti vyrust....)a nejsem zasatncem nazoru, ze trocha cukru je nejaky problem.(myslim, ze za par let zjisti, ze treba postup pri vyrobe pufrovanych chlebicku neni moc koser pro deti, ze ty deti, ktere vubec cukr nemeli maji horsi to a to....), koupila jsem jedny susenky a jak to mala cucela tak z toho byla takova lepiva hmota, ze byl cely kocar zapatlany a kdyz jsem to ochutnala tak teda dost des...:frowning2: Ale jen muj nazor:slight_smile:. No a take davam chleba a housky..., ale bohuzel i to dnes neni normalne vyrabene pecivo:frowning2:
28. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz
ahojky,
taky se mě doktorka ptala, jestli už stojíme nebo dokonce chodíme... když jsem řekla, že NE, tak nic neřešila :wink: hledala jsem na netu, kdy by se měly dětičky stavět, tak je to mezi 10-17 měsícem... kamarádky dcerka se postavila v 6-ti měsících a kluci pak až v 15-ti :wink: jestli se dosud vyvíjí normálně, tak si zbytečně nedělej starosti...
k těm piškotům... já je nedávám, času na ně bude dost... hlídám co by měla malá jíst, ale nejsem fanatik... třeba ty jogurtové svačinky pro děti od 8 měsíců obsahují také cukr a my je dáváme :slight_smile: no, včera jsme poprvé ochutnaly rohlík, tak jukněte :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=SM6T11hlN7c
28. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz
Ahoj holky, strasne dlouho jsem tu nebyla, ale snazim se vas cist, at jsem v obraze. Je hrozne zajimave vedet, jak jsou na tom ostatni stejne stare deti. Nekdy teda koukam, co uz vase ratolesti umi :dizzy_face:
Ve strucnosti o nas: v utery jdeme na 10. mesicni prohlidku, takze vahu zjistim az tam. Jsem moooc zvedava, prijde mi, ze Danik ted nejak "ztěžknul" :grinning: Je to poradny jedlik. Myslim, ze uz se tady mnozstvi snedeneho jidla resilo. My bychom byli asi na spici. Maly sni urcite kolem 250g k obedu kazdy den (a nekdy i vic) a vic jak 150 g ovoce. Zvadl by myslim i 200g jogurt. :slight_smile: Je to proste maly zroutik, asi dohani to, co jsem mu nedala v brisku, tam chudak stradal.
Brisalek - co se tyka piskotu, tak mam uplne stejny nazor, rozhodne te neodsoudim. A s tim marketingem a tahani penez z rodicu taky. Ja malemu vubec susenky nekupuju, piskoty davam tak 1x-2x tydne. Rekla mi to i doktorka, ze je dokonce MAM davat. Taky davam kukuricne krupky. Jinak mam pocit, ze maleho drzim trochu zkratka. Ze bych se mohla trochu vic odvazat :slight_smile: Davate nekdo napr. uz knedlik??? Taky uz koukam, kolik z vas dava detem neco kousat. Tak to ja jsem teda uplne mimo, jeste jsem mu nic takoveho nedala :frowning2: Dam mu sem tam rohlik, ale chvili ho zuzla a pak leti z kocaru ven :confounded:
Jinak jak se celou dobu plazil a soupal po zemi, tak od vcera zacina lezt po ctyrech, to jsem si myslela, ze uz se ani nenauci. Trosku jsem mu pomohla a hned mu to slo. Posledni dobou vubec nejak hodne napodobuje, to driv nedelal. Uz umi tolik veci, nikdy jsem si nemyslela, ze 10. mesicni dite je TAK VNIMAVE !! Od pondeli sedi, to uz jsem mela trochu strach, ze je dost pozde. Je to nadhera, je to strasny roztomily...
joplin - naopak lepek se detem davat ma, at se uz ted pripadne rozpozna alergie na lepek. Jinak tvoje doktorka je nejaka moc opatrna. Ja bych to taky moc neresila. Jezis nektere deti chodi az dlouho po roce. Moji kamaradky holcicka se do 10. mesice skoro vubec nehnula, je proste jen lina. Tak se neboj, presne jak pises. Kazde dite ma sve tempo.
Jo, a taky vidim, ze nektere z vas uz zkousi ditko na nocnik? Tyjo, to ja si vubec neumim predstavit, neni to bzry?
Mejte se hezky, snad se zas ozvu driv nez doted, je to hruza, jak ten cas leti. Pekny vikend vsem.. :dizzy_face:
28. kvě 2010 ve 22:05  • Odpověz
Ahojky,
brisalek: koukni sem http://www.znakovanismiminky.cz/ mně se tahle stránka líbí asi nejvíc. dají se koupit i sady pro znakování, jsou tam myslím DVD, leporela atd, na MMB to nabízí některé mamči za lepší ceny :slight_smile: jinak piškoty dává hodně mamin, i mladším dětem, mně moc nesedí že je tam vejce, ne jen žloutek, ale určitě to neodsuzuju :slight_smile: já sama si víc pochutnám na rýžovém chlebíčku, takže se snažím tak zvykat i malou dokud je závislá na tom co jí dám :sweat_smile: chleba dávám taky, baští i kůrku :grinning:

martulikk: video je pěkné, Josefínka je roztomilá jak to zkoumala :wink: a co vaše malá psí slečna, jak roste? :slight_smile:

achina: já se na knedlík zatím necítím, i když znám stejně "staré" děti které ho dlabou i s omáčkama :unamused: z příloh zatím dávám jenom rýži, brambor, polentu, pohanku a těstoviny, ostatní mě nějak neláká jí dávat, akorát vlastně kuskus mám koupený, ale ještě ho neměla. k nočníku, já dávám pravidelně ráno, to na něm vlastně snídá :sweat_smile: a zároveň v tu dobu kaká, takže ušetřím plenku (máme látkové) a jinak přes den při každém přebalení. třeba ráno byla 2h bez plínky, po 40min jsem ji dávala čůrat a byla spokojená :slight_smile: a já taky :grinning: navíc se jí na něm strašně dobře hopsá, poskakuje i s nočníkem :grinning:

no jdu se přidat k prďolce do postele, nemohla usnout a nakonec zabrala v naší, tak se jdu přitulit :slight_smile: taky přeji pěkný víkend
28. kvě 2010 ve 23:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.