• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky,
tak jsme opet po 14 dnech doma. Jeli jsme k rodicum hlidat pejska a jezdili hodne na vylety a uzili si takovou krasnou rodinnou dovolenou.. Kacka nam roste primo pred ocima, je to "vykuk" - na vse prijde a vse si musi vyzkouset a hlavne NIC ji neunikne - proste si vsimne vseho (napr. kam pred ni schovavam mobil, kam davam ovladac, jak se cesu - to me pak napodobuje :grinning: ) Je uz s ni srandy kopec :wink:

Rada bych rozpoutala dalsi diskusi a poprosim vas o radu: Co davate k jidlu vasim detickam??? Ja mam pocit, ze Kacka snad od 6. mesice basti to same, rada bych ji nejak obohatila jidelnicek, ale mam strach zacit s necim novym. Ve vsech knizkach a casopisech se pise co se zacina davat kdyz ditko papa kasicky, ale jak je to dale nejak nemuzu vycist. Problem jeste je u Kacky v tom, ze ma jen 2 spodni zoubky a tak toho moc nerozkouse.. Co tedy cely den vase deti ji???
7. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj Joa.n, vis, ze jsem se tu chtela zeptat na to same? :wink:
Taky porad premyslim, cim obohatit prckovi jidelnicek. Pokud ja vim, tak v knizkach se pise, ze v roce uz by dite melo jist prakticky to co ostatni clenove rodiny, akorat omezit sul, koreni, mastnotu a podobne veci, ktere uz clovek asi vyciti, ze nejsou uplne spravne.
Snazim se k tomu tedy pomalu dopracovat.
Davame uz veskere ovoce - miluje hlavne jahody a maliny, davam mu ukousnout i hrozny (bez pecek), kdyz z nich nejak zubama sloupnu kuzicku, nektarinky, proste vsechno.
(Co se tyce zubu, mame spodni dva a horni dva tak trochu povyrostle, ne uplne, ale oni to stejne spis drti dasnema)
Z mlecnych vyrobku ma rad Greek style jogurty, nevim jestli se to v cesku jmenuje recky jogurt, ci jak...?, dale ma rad cottage syr, a cetla jsem na netu, ze maji radi i tvrdy syr, tak ten mu taky davam, bud kousicky primo do pusinky, nebo pridavam do jidla.
Z masa ji asi vsechno, ale to nevarim, kupuju hotove jidylka. Ma tam i tunaka, hovezi, veprove, vsechno sni.
Rano, kdyz snidam cerealie s mlekem, malej vzdycky loudi, tak si pridam do misky i par takovych polstarku, ktere jsou bez prichuti, a ty mu davam do pusinky rozmocene v mlece a taky jich vzdycky zbasti docela dost, ze uz mu pak staci jen polovicka jeho vlastni snidane (jogurt).
Taky si v pohode ukusuje pecivo a tvari se, ze mu chutna.
Ja si fakt myslim, ze uz se jim da dat z bezneho jidla skoro vsechno, pokud rodina ji nejak ne moc nezdrave :wink:

Ale je to asi dva dny, co jsem sla po meste a proti me maminka s kocarkem, kde sedelo dite asi tak stare jako nase deti, a v kline melo krabicku s hranolkama z McDonalda a jak mu jely! Matka i otec v ruce cigaro, kocarek nebyl v tom dymu skoro videt, no fakt hnus.
A co tu i vidam, tak normalne davaji miminkum do kocaru do lahvicky s dudlikem coca-colu, nikdo to tu moc neresi, jestli nahodou tem detem neublizuji.....

Vidis, a my se strachujeme, abysme jim nahodou nedaly omylem neco spatneho....

Tak snad jsem trochu pomohla. Jsem zvedava, s jakymi napady na ozvlastneni jidelnicku prijdou ostatni :slight_smile:

8. črc 2010 v 00:19  • Odpověz
Ahoj holky , byli jsme taky na par dni pryc. Vcera jsme byli na rocni kontrole. Mame 10,4kg a 78cm. Ale co me prekvapilo, ze nas neockovali. 4 hexa a synflorix. Vsude pisi 6 mesicu po 3 davce a tu mela 4.1: ???? Tak nevim, jestli kuli tomu synflorixu??

Mala uz zacina chodit uplne sama, ale porad jeste chce i za ruku. Je to docela"des" porad byt u ni kamkoli se hne:slight_smile:.
Ale jinak take pekny smisek. A hrozne se ji libi ostatni deti.

Jidlo u nas vypada tak, ze prakticky uz asi 2 mesice mozna vic ji jen dopo jablko a banan s piskotama, v poledne spenat s hovezim od hami, odpo jogurt chocensky s bananem, vecer kasi nebo nejakou omacku s knedlikem...
Uz ji tae davam v raci detske stravy vse( malo soli, koreni...malo EEEEcek). Takze ji dam namixovany kupovany spenat a pak ji necham ujidat masicko a brambory se mnou...a zkousim vse co mi jime. Normalne ji chleba, rohliky, krechky chlebik...ale nechce vubec lucinu...spis tavene syry a ty se pry take nemaji davat???
Bohuzel ani ovoce moc nechce jine, kdyz to vidi tak to chce, ale jen to rozpatla a dost.
Ale o to vic se snazi jist sama lzickou(vypada to tak , ze jsem spinava ja , ona i vse okolo:slight_smile: ) a krmi vsechny medvidky a dava jim pit:slight_smile:.
Taky uz umime utirat si pusinku, ukazovat kde ma pupik, nos, ocicka, davt na sebe kostky a je videt jak uz vsemu rozumi. Kdyz reknu at da papat medvidkovi, at vynda hraku, at jde k tatkovi....

Jen mluveni zatim zadne poradne slovo, i kdyz pusu nezavre a naznaky tam jsou tak mozna jen spatne slysim:slight_smile:
8. črc 2010 v 07:27  • Odpověz
Ahoj holčiny,
my odjíždíme na dovču v sobotu ráno, takže dneska peru, čeká mě žehlení a balení, no samé veselosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: už aby jsme byli na cestě... Manžel byl teď přes celý víkend i svátky v práci jede v kuse už 11 den tak doufám, že po cestě neusne :astonished:

Jinak co se týká jídla, také mám pocit, že jsme moc v jídle nepostoupili, Filda je co se jídla týče velmi opatrný a hned tak něco nesní. Rohlík i chleba jen tak žužlá, takže o nějakém namazání pečiva a samostatného jídla nemůže být řeč. Už jí víc kousky, dřív všechno plival, ale začal kousat ty kukuřičné křupky a na tom se to myslím naučil. Jinak u nás je to většinou takhle, ráno Sunar, svačina jogurt nebo lipánek (z 90% ale jogurt), oběd ze skleničky (jí už všechno telecí, krůtí,kuřecí,vepřové i hovězí maso), svačina ovocna přesnídávka nebo ovoce (ale to je spíš doplněk protože sní od všeho tak 1/4 kusu - např. nektarinku, kousek banánu, jahody, třešně, jablko..) a večeře je kaše. Mezitím si občas dá něco od nás, třeba kus zeleniny (okurka, rajče), jí ty kukuřičné křupky, kornoutek od zmrzliny a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Filda chodí občas za ruku, ale pořád je to spíš do strany a pořád vede chození okolo nábytku a do samostatných krůčků se mu moc nechce... Ale je s ním prdča, snaží se pořád upoutávat pozornost různými ksichtíky, naučil se mrkat, takže usilovně na někoho mrká a pak se rozchechtá... Dělá jak je veliký, paci paci, vařila myšička, pápá a haló.. Už ukáže na mě kde je nos, ale na sobě ukazovat nic nechce...Mluvení ale také nic moc, poslední dny se snaží usilovně říkat táta a máma, ale je to takové opakování dokola a ne cíleně na mě nebo manžela... :grinning:
8. črc 2010 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj holky..tak o jídle jsem taky hodně přemýšlela,nevím co mu pořád dávat,jí neustále to samé..chleba nebo rohlík s lučinou nebo s máslem,bílý jogurt,banán,ovocné přesnídávky,na oběd maso,zeleninu a střídám brambory,rýži,pohanku a těstoviny..a furt dokola..Ted obcházíme zahradu a ujídáme angrešt a rybíz,ze začátku se vždy zatváří hrozně,ale pak chce další kousek..Zkoušela jsem broskve,to nechtěl,musela jsem je uvařit s jablkem,to mu jelo..a pak mu šíleně chutnaly merunky,ale ty úplně zralé,to baštil i se slupkou,stejně tak hrozny..To ovoce mi připadá pestré,ale horší je to s tou zeleninou,to nevím co vařit,to bych potřebovala poradit,dávám jen mrkev,květák,brokolici,občas rajče..
betty2 tak my máme doma jedlíka,ale užili jsme si taky,byly doby kdy jídlu Matýsek taky moc nedal,zato ted to do sebe valí o 106,změnilo se to ze dne na den..ted je schopen sníst na posezení celý rohlík a na to ještě nějakou tu křupku :slight_smile: Jsem zvědavá kolik bude vážit v roku,v 8m měl 7,3kg,v 10m 7,7kg,ted bude mít tak 9kg :grinning: ..Jinak přeji hezkou dovolenou,užijte si to!!
Matýsek toho zatím taky moc neřekne,ikdyž tu pusu nezavře :slight_smile: Zhruba před týdnem už "proběhly" první krůčky..ještě nemá tu stabilitu,ale snaží se a zkouší to,vždy se rozběhne a udělá max.3kroky a spadne..
Už vymýšlíme co mu koupit k narozeninám,co kupujete vy??
8. črc 2010 v 19:58  • Odpověz
Ahoj holky, taky mi to jídlo v poslední době dost vrtá hlavou :unamused: malé už bude 1 rok a četla jsem, že od roku by měla jíst už to samé co my (jen teda bez toho koření, soli...) no, ale netuším, jak na to přejít... U nás to vypadá asi takhle: ráno kolem 8h ještě kojím, kolem 10h na sváču má 1 bílou activii a pak ještě sušenku (teď Hipp, předtím Sunarka), na oběd sní půlku té velké skleničky Hami (jí taky všechno, tam kde je ale rýže, bývají jen samé větší kousky a to občas bývá boj), odpo kolem 15h na sváču ovocnou přesnídávku (myslím, že má 100g) - někdy jí mažu rohlík s Gervais, ale to se mažu s každým pidi kousíčkem zvlášť :sweat_smile: no, hlavně, že jí to chutná :slight_smile: chleba jsem jí zkusila dát zatím jen jednou a žádný velký úspěch se teda nekonal... no pak mezi 18-19h dlabeme kašičku (150ml plus mínus), no a večer pak ještě kojím... to samé v noci... jo a přes den dávám vodu nebo čajíky od Lerosu na pití...
Už si říkám, že asi pomalu začnu vařit, ale moc se mi do toho nechce, když toho tolik ještě nesní... v tomhle věku už by měli jíst na oběd polévku a druhé jídlo HA HA... já jsem ráda, že do ní dostanu aspoň to málo...
Holky, je tu ještě někdo kdo kojí? Asi budeme pomalu brzo už přestávat, ale nevím jak na to... nebo teda spíš, co místo toho... Mám koupit umělé mléko? Nebo co jí mám pak dávat místo toho ranního, večerního (příp. nočního) kojení?
8. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz
Ahojky holky,
tak u nás snídaně-nějaké pečivo s máslem nebo lučinou, svačina bílý jogurt, oběd buď polévka nebo jen hlavní, oboje určitě ne, možná lžičku od každého :stuck_out_tongue_closed_eyes: svačina ovoce(nenapadá mě žádné, které by nejedla) a večeře pečivo s tvrdým sýrem.na chuť kukuř.křupky nebo racio, dnes jsem upekla mrkvové cukroví ať má změnu. na oběd vede zeleninová polévka a z masa králičí,jinak zabodovaly zapeč.těstoviny se zeleninou, sýrová omáčka+těstoviny,brambor.kaše+cuketa,ale celkově zeleninu taky točíme dokola(mrkev,brokol,květák,cuketa,hrášek,kukuřice,rajče,pastinák,to je asi vše) ale v podstatě to co jíme my, tak dělám i malé, akorát s vhodnou úpravou a bez soli,koření občas špetku zeleného (bazalka,petrželka atd). ale pořád jí porce jak vrabec, hlavní je stále mléko ode mě :sweat_smile:

@brisalek: to očkování je min.6měs po posledním a nejpozději v 18-ti měsících, já počítám že náš mudr využije až ten poslední termín. jinak tavené sýry obsahují tavné soli, proto nejsou vhodné. malá je šikulka, že tak ukáže a rozumí :slight_smile: děti Lili taky zbožňuje, jak nějaké vidí, tak šupajdí za nimi :slight_smile:

@martulikk přesně tak, místo kojení umělé mléko, v noci by možná stačil i čajík ale to líp poradí holky, které nemají závisláčka na kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@vecerrnice já koupila takové ty malé balonky, stoleček a židličky, sadu knížeček a ještě chci velkou Tatru a kolečko na zahradu, no a předčasně dostala hrací stoleček a odrážedlo, koupila jsem to jakože k narozeninám ale nevydržela jsem čekat :grinning: stejně z toho nemají rozum že slaví narozeniny :slight_smile:
8. črc 2010 ve 22:04  • Odpověz
@martulikk my kojime o 106 :slight_smile: teda snazim se pres den dat jen rano, vecer na usnuti a tak 1x behem dne, ale nekdy je to i 3x(nejhorsi, kdyz jsem s ni jen sama). No a vnoci porad 3-7x:frowning2:. Melo by se asi dat UM, ale nase zadne nechce a ani moc porad nepije vodu....

Jinak jedla jak pise j.kriv jak brabec tak jsem si prave rekla, ze uz se nebudu varit s tema zeleninkama... a porad nakupovat sklenicky, kdyz nic neji....takze normalne varim treba kureci polevku se zavarkou (s detske krupicky a vejce nebo s nudlema) hodne hustou, nebo kure na paprice(i kdyz z te papriky mela mozna vyrazku:frowning2: s domacim knedlikem, svickovou, pecene maso s bramborem...male vzdy trochu namixuju a pak ji to necham brat at si vezme brambor, masicko...Ale chci si koupit nejakou detskou kucharku a varit to co je pro deti i pro nas:slight_smile:. Jen mam strach ze tyhle detske jsou spias takove, ze se musi varit hned ne dopredu a to nevim jak s tou nasi zlobivkou, ktera je porad u me zvladnu:slight_smile: :slight_smile:

Jo a taky umime jezdit na odrazedle.
@j.kriv zda se mi, ze ted kazdy den rozumi vic a vic:slight_smile:
9. črc 2010 v 11:52  • Odpověz
ahojky holky,

tak musim se pochlubit - Kacka mela dneska svou premieru - poprve se koupala v nasem velkem bazene na zahrade. Voda sice byla studenejsi, chudera skoro cvakala zubama, ale moc se ji tam libilo :grinning:

Kdyz tak ctu vase prispevky ohledne jidla, tak mi to fakt neda zeptat se: Jakto ze ta moje cacorka tak malo vazi, kdyz basti tak hodne oproti vasim detickam??? Rano dostane cca 200ml UM, v poledne 1x bilou Activii a susenku nebo krupky, v poledne cca 200-250ml varene zeleniny s masem, odpoledne cca 200ml ovocne presnidavky ci treba 1 cely banan s 1 celym jablickem, a vecer cca 200ml kase a tesne pred spanim cca 150ml UM a v noci kolem 3 cca 100ml UM????? Cacorka mela na posledni prohlidce v 10 mesicich jen 6,91kg :frowning2: No tedy, fakt zahada :grinning:

No nic, mame hosty, musim se jim venovat... tak krasny vecer vsem.. :slight_smile:
9. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@brisalek ja kojim vetsinou 4x (vecer pri uspavani - po 20h, pak 1x v noci, pak se budi v 5h :zipper_mouth: no a pak jeste v 8h rano)... ale prijde mi, ze mlicka ubyva, tak chci byt pripravena na to, ze nic netrva vecne a co pak? :slight_smile: jeste do nedavna jsem dokojovala po svace dopoledne, ale ted uz davame tu vodu a cajiky... mela jsem take problem, ze z lahvicky nic nechtela... nikdy se to nenaucila, mlicko z lahve nikdy nepila, takze boj... no, ale jak zacaly ty vedra, tak tomu piticku prisla na chut :slight_smile: dokonce stridame netekouci hrnecek a lahvicku, ted i avent lahvicku se savickou a zkousime i netekouci hrnecek bez te savicky :slight_smile: no, ale nejradsi ma piti z lahve, kdyz se odsroubuje vicko! :grinning: je sice pak cela mokra, ale za tu radost to stoji :wink:
9. črc 2010 ve 21:16  • Odpověz
Tak my už jsme s kojením skončili..večer dáváme kolem 200ml UM a ráno 250ml UM,v noci nepije,spinká celou noc..A přes den pije málo,to mě ted v těch vedrech celkem trápí,vypije jen 100-200ml vody nebo čaje..
Matýsek už krásně chodí,doma ho to moc nebaví,ale jak je venku,tak se snaží být pořád na nohou..včera jsem ho natočila,ale jen na starý foták,tak ta kvalita tomu odpovídá.. http://www.youtube.com/watch?v=HI-Zdzvf7Xg
12. črc 2010 v 10:42  • Odpověz
ahojky holky,

nejak moc nestiham a vidim, ze vy take ne :grinning: holt, ted nas deticky strasne potrebuji a neni cas moc koukat do netu..

Kacenka bude mit za 3 tydny sve 1. narozeniny. Pomalu planuju nejakou "oslavu". Vase deticky uz maji oslavy asi za sebou.. poradite mi nejake napady? Jak to u vas vypadalo?? Nechci to zase prehnat - preci jenom z toho cacorka jesti nic moc mit nebude - ale ani ji nechci o nejakou zabavu "osidit" :wink: Predem moc dekuji...

Jo a jeste me napadlo: Nepredelame nase tema uz do BATOLAT???
22. črc 2010 ve 13:05  • Odpověz
Tak nás první narozeniny taky čekají..posledního července,vyšlo to akorát na sobotu :slight_smile: ..Máme pozvanou rodinu,bude nás kolem 12,řekli jsme si kolem druhé-pěkně po obědě :grinning: ..Udělám jen pár chlebíčků,chutovek a upeču dort(harleje-na přání mého přítele motorkáře :unamused: ),no a to je vše..Kolem páté jsme se známými domluvení na bečce a grilované kýtě(neplánovaně to vyšlo zrovna na Matýskovy narozeniny),tak se přesuneme na zahradu a zakončíme to tam :grinning:
Co jinak vaše prdolky?Ten náš prcek mě ted zaměstnává až běda..lítá po celém baráku od rána do večera,nezajímá ho nic jiného(ani náš pes a to je co říct),chce jen chodit a chodit..z kuchyně do obýváku a z obýváku do kuchyně..máme velký,otevřený prostor,žádné dveře,hodně nebezpečných věcí,tak lítám za ním :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..Už od narození to bylo divoké dítko(samozřejmě po tatínkovi)a všichni říkali jak si s ním ještě užiji,a předpovědi se již plní..kdyby aspon nebylo takové horko..Co s mrnousky podnikáte v takovém počasí??
22. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
Ahoj holčiny! :dizzy_face:
My už máme první narozeniny za sebou. je to šílené jak to letí! :sweat_smile: :grinning:
No a také navrhuji se přemístit do batolat. Moc tu nepíšu, ale čtu poctivě, tak budu užitečná aspoň tím, že nás přeložím do batolat... :wink:
Zbytek příspěvku už tam. :dizzy_face:
23. črc 2010 v 06:00  • Odpověz
Ahoj holky,
je to jako u všech nestíhám:slight_smile:) Filda má 1.rok dneska, děláme oslavu jenom s rodiči a bráchou manžela, babička upekla dort, budou chlebíčky a grilování masíčka na zahradě (počasí nám moc nevyšlo, ale snad tam nezmrzneme:slight_smile:)

Jinak také navrhuji přesun do batolat, když už nám to tak hezky uteklo a všem už bude rok :grinning: :grinning:
24. črc 2010 ve 12:48  • Odpověz
Holky, ja nas nikde v batolatech nemuzu najit, at koukam, jak koukam, kde jsteeeee???
24. črc 2010 ve 23:25  • Odpověz
Uz jsem to nasla, najednou, jsem holt trochu slepa :grinning:
24. črc 2010 ve 23:27  • Odpověz
Ahoj holky, přetnem trochu to mrtvo tady.
Kojíte ještě některá? A jestli jo, už máte i měsíční záležitosti? Já zatím nemám, nevíte, jestli je to normální? Chystám se na prohlídku, ale zatím jsem tam nedošla.
Jinak my si užíváme léta, máme se dobře. Martin začal chodit ještě před ročkem, takže už slušně cape, šikula.
Mějte se hezky
23. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz
Pikitko, holky se přesídlily na batolící se ráčky, je to v diskuzi...:slight_smile:, u nás se ještě nechodí - jen kolem nábytku a sem tam se pustí a spadne na zadek :slight_smile:, ale už to není taková sranda, po 4řech leze jako raketa......a furt někde něco rabuje......vcelku se rozmluvila - říká Mami, tata, mňam,ham, něco jako Pes - když ho vidí :slight_smile:......umí hezky paci paci a ukazuje oči, vlasy, nos a pupík :slight_smile:.
Jinak taky kojím a MS jsem dostala, když bylo Eli 9 měsíců......neboj, mylsím, že je to normální, menusíš to podle mě dostat dokud kojíš......buď ráda :slight_smile:
Pá Jana
24. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.