• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahoj holky,
tak dneska po dlouhé době mám konečně pocit, že mám opravdu svou vlastní dcerku :slight_smile: Odpoledne hezky pršelo a malá pochopila, že bysme měly spinkat :grinning: Spaly jsme celé dvě hodiny! Jasně, s občasným 5-ti až 10-ti vteřinovým pláčem, ale než jsem se zvedla z postele, tak byla zase tuhá :slight_smile: Už jsem ten spánek potřebovala jako sůl! Jenom bych ještě potřebovala vyvenčit pejsky, ach jo...

jirinkas: já jsem taky dudlík nechtěla, ale zoufalství holt mění plány :sweat_smile: jestli můžu doporučit, tak fakt vyzkoušejte ten Chicco Physio... my vyzkoušeli ještě Avent, ale je moc velkej...

Na zadeček jsme v poradně a pak i v porodnici dostali hromadu "vzorků" (některé mají i větší balení)... Chtěla jsem je nejdřív spotřebovat a pak teprve kupovat nové krémy. Začali jsme s indulonou a ta se dost špatně mazala. Rybilku jsme zkusili jen jednou, manželovi vadilo jak smrdí. No a pak jsme otevřeli ten Sudocrem. Je úžasnej! Ten vzoreček vydržel docela dlouho, no a protože se do něj manža zamiloval, tak jsme šupajdili koupit do lékárny nový :slight_smile: Bepanthen je taky super, ten jsem si koupila do porodnice na prsa a fakt pomohl. Mám i Bepanthen Plus, tím jsem zpočátku mazala jizvu po sekci. Myslím, že celkově jsou to hodně dobré mastičky. Jo a Johnson´s je taky bezva, mám ho v přebalovací tašce v kočárku.

joa.n: jestli ti to aspoň maličko psychicky pomůže, tak my taky nespíme ve stojící kočárku :wink: naše první 3 projížďky v kočárku dopadly naprostou katastrofou, myslela jsem, že ho můžeme rovnou prodat... takovej rachot!!! no, ale pak nějak přišel zlom a v kočárku Pepinka spinká nebo hezky kouká (pláče fakt minimálně)... nějak to pozná... když jí dáme doma do kočárku, tak spustí děsnej řev! jakmile projedeme dveřma, tak než se dostaneme k výtahu (všehovšudy asi 10 metrů), tak je zticha :slight_smile: no a to samé máme při cestě zpět... ve výtahu ještě dobrý, i u dveří, zavřem dveře a do půl minuty zase spustí :grinning: napadlo mě pořídit si domů takový ten trenažer na běhání, dala bych tam kočárek, ten by byl v pohybu a Josefínka by hezky spinkala :grinning: no, ale jestli máte někdo jiný, reálnější nápad, jak naučit spát mímo doma, tak sem s ním :wink: mooooc ráda se inspiruju!

Jo a ještě k tomu Vigantolu... Dostě mě to překvapuje :confused: ale i kdyby to fakt byla pravda, tak si netroufnu jí ty vitamínky nedat :frowning2:
17. zář 2009 v 15:44  • Odpověz
Martulik, jak popisuješ Pepinku v kočárku- tos popsala dokonale situaci i u nás :grinning: ale fakt přesně, i ten výtah :sweat_smile:
já to nechápu,co jim tam tak vadí :confounded:
17. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
tak na Vigantol teda čumim :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja davam denně a P. je od začátku super spavé miminko :slight_smile: ale možný je všechno...slyšim to poprvé

tak ja myslela, že Sudocrem, až když je zadeček opruzený, červený..já ho nedávam, přijde mi fakt už dost silnej, denně patlat zinek do kůže neni nic moc, nejvíc mažu Bepanthen, ten ho neobsahuje, ale i jiný, co je zrovna po ruce, ale zrovna ten Sudocrem nechávám až když se fakt oprudí a ne jako prevenci, ale přítel se spálil žehličkou a ten teda zabral :slight_smile: krémík je to určitě šikovnej

prolítla jsem albíčka a miminka jsou úžasná všechna! :dizzy_face:
17. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
Tak já člobrdu o vitamíny ochuzovat nechci, akorát je dostane v jiné podobě. :slight_smile:
17. zář 2009 v 16:38  • Odpověz
inna12: tak na tom Sudocremu píší, že je to i jako prevence, tak snad to nevadí... manža je doktor, takže kdyby si myslel, že by to jen trošku mohlo vadit, nikdy by to na malou nepoužil :slight_smile: jo, a k těm opruzeninám... musím to zaťukat (ťuk, ťuk, ťuk), ale malá je ještě neměla :dizzy_face:
17. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
tak ja mam doma na prdku taky toho hodne od ghonsons to uz nechci ani videt je to takovy mokry pak od hippu ten docela jde a bepanten uplne jednicka...

evi tech 160 asi tak nak to vychazi

holky ja dala malyho spat a nemohl zabrat tak sem mu hodila latkovou plinku pres hlavu a je tuhej ..videla jsem to u spousty maminek ,ale mam strach ze se mu spatne dycha nebo ze se udusi...dela to nektera z vas taky?
17. zář 2009 v 18:59  • Odpověz
jeudi: taky jsem to hodněkrát viděla, ale netroufla jsem ji na to
17. zář 2009 v 19:02  • Odpověz
ja mela znamou a tej malej jinak neusnul nez s plenou pres oblicej ja si u fifi taky netroufla byl uplne nepricetnej jak kdybych ho dusila nebo co..ale jirik se okamzite zklidnil a hned usnul
17. zář 2009 v 19:09  • Odpověz
tak zalozim tema a optam se a uvidime
17. zář 2009 v 19:10  • Odpověz
dobrý nápad :slight_smile: jsem na to sama zvědavá!
17. zář 2009 v 19:32  • Odpověz
mončo a ještě dotaz, od kdy mu tu 160 dáváš?
17. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Jeudi, Johnsons je mokrý? myslíš ten nový ? ten mi zrovna přišel fajn na roztírání a krásně voní, ja mam tedy jen ten malinký vzoreček z toho boxíku z porodky

Martuli, no mě to právě taky říkala dr. at mu řiťku moc zbytečně timhle nevysušuju :astonished: :grinning: že je opravdu silný a že je to zbytečné, pokud má prdelku ok :slight_smile: že stačí mastit bepanthenem, kterej udělá tu mastnou ochrannou vrstvičku a neobsahuje ten vysušující zinek.. určitě ale neublíží :wink: krásně ten krémik voní

Jeudi, jednou sem venku zkoušela tu plínku, jednu vrstvičku, to by se určitě neudusil :grinning:, ale nechtěl to ani náhodou, on prostě musí v kočáru čumákovat :grinning:
17. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
holky, jaké budete dávat očkování???? a jestli vubec? Prevenar, Synflorix, Rotarix...ja nad tim furt dumam a ještě jsem nic nevymyslela..furt s tim nevim :unamused: Prevenar má být od zimy vylepšený, na více typů pneumokoků než ten Synflorix...
17. zář 2009 ve 20:28  • Odpověz
my budeme očkovat prevenarem
17. zář 2009 ve 20:31  • Odpověz
jinak opruzeniny P.taky ještě neměl, ani nechci vědět, jak asi vypadaj :unamused: to musí bobánky hrozně pálet a bolet :frowning2: jen snad dvakrát měl takový červený kolem dírky, ale to hned zmizelo po umytí vodou ..
ony ty opruzeniny se prý dělaj až když jsou mimča větší, třeba kolem 7 měsíců, kdy moči je mnohem víc a pohybují se a tim si ty plošky kůže třou o sebe
17. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
my zatím zvažujeme ten Prevenar, ale máme ještě měsíc času než půjdeme k doktorce... takže to vidím, že vzrušená debata se u nás povede noc předtím :grinning:
17. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
opruzeniny jsme taky ještě díky bohu neměli, používám rybilku, když se mi zdá že začíná zadek červenat, tak dám bepanthen. Ale mažu ho tak max. 3x denně....

Na očkování jdem zítra. Zařadili jsme se do studie na meningokoka B, k tomu dostanem zdarma Prevenar (to jsme stejně chtěli) a samozřejmě hexa... chudáček to si dá, ještě mu budou brát krev. Ale my jsme hrdinové a vydržíme :slight_smile:

Odpolko jsme byli nakupovat, to jsme zase vyvětrali kreditky.... konečně mám tu novou bundičku, co mi nebyla přána v pondělí :grinning: Vojtovi jsme koupili ten pytel na spaní, přijde mi tenší, ale je to fleesovina, tak snad to bude stačit, doma zas moc velkou zimu nemáme. Zítra ho vyperu a pak vám ho vyfotím i s Vojtou :slight_smile:
17. zář 2009 ve 23:03  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :slight_smile:
Taky zvažuji, co s očkováním. Už se to probíralo i tady:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=95646&vGroupOffset=0&=&vOffset=0
Zatím nemám jasno. Asi si nechám poradit od doktorky.Zatím vyhrává Synflorix... :confused:
To má ale ještě čas. Dřive jdeme na kontrolu s kyčlemi, naposled doporučili široké balení a měl sono IIb/IIb, tak doufám, že už to bude lepší. Čeká nás to ve čtvrtek. :wink:
Ohledně Vigantolu. U nás je snášen asi dobře. Dáváme kapku denně mimo víkendy. :slight_smile:
Jo a třeba to nezakřiknu, ale konečně byla klidnější noc než dvě poslední. Že by začaly fungovat probiotika? :dizzy_face: Sice jsme kojili co čtyři a pak co tři hodiny, ale už se tak strašně nekroutil a mezi v klídku spinkal... :dizzy_face: :slight_smile:
18. zář 2009 v 06:02  • Odpověz
Ahojte holký...u nás noc celkem dobrá...znám lepčí ale nebyla špatná.....

.u nás mají výprodej v hypernově a mají obrovský slevy třeba včera jsem koupila plínky huggies za 200 to veliký balení :grinning: :grinning:

teď si malej přes sebe přehodil deku a povídá si pod ní.... :grinning: s tou plínkou...moje neteř bez ní neusne..a malej si jí občas přehodí sám....tak ho nechám....

a co se týče očkování jdeme do Synflorixu...pneumokok je jen jedna bakterie....a je dokázaný že to očkování má smysl...ale ten meningokok se očkuje jen proti jednomu typu a těch typů je daleko víc... :unamused:

perchti tak a´t dobře dopadnou kyčle mi jdem příští týden....bojím bojím...

holký sháním nějaký bodýčka 68 a 74 s dlouhým rukávkem nemáte na někoho typ?? :slight_smile:
18. zář 2009 v 08:59  • Odpověz
Ahojky,snad budu mít chvilku na napsání,malej je v pohodě ve dvou měsících přesně 6kilo,jen přes ten den spát nebude a nebude,pět minut a dost,sotva stíhám na záchod,nedej bože mít zácpu a trůnit půl hodiny,ale ani Mára tento problém nemá,sice se po...průměrně po 10dnech,ale prý je to v poho,někde jsem četla,že kojený děti nemusí i 14 dní,tak to jsme ještě dřív.Zato velkej nám zadělal na pořádný vrásky,jak chodí do fotbalu tak fotbalisty začala kosit záhadná choroba,po 14 dnech neví co to je ani odkud,většina skončila v nemocnici a na nic nedošli,řeší to i hygiena,protože se to začíná roztahovat i ve škole-prý ji snad i zavřou,no u nás to byla snad jen lehčí angína,všechny výsledky jsou dobrý,ale mám obavy,že když půjde do školy že to dotáhne znovu domů,a k miminu nevím nevím,když řešili jestli to není virový zápal mozkových blan nebo dokonce ta prasečí chřipka,sice to nepotvrdili ale???
18. zář 2009 v 09:06  • Odpověz
Dobré ránko,
holky tak nám je (v 9:15) přesně 8 týdnů :slight_smile: Ani není možné jak to letí!!!
Josefínka usnula včera po půl deváté a vzbudila se ve dvě, šmrdlala se tam do třičtvrtě na tři a pak už jsem musela vstávat. Napapala se a spala ještě 2,5 hodinky :dizzy_face:
perchticka,pehaka: držíme palce na kyčličky, my jdeme ve středu... máme nález IIa-IIc, tak jsem zvědavá jestli bude nějaká změna... bohužel s tím nošením peřinky to u nás není až tak slavné, občas jí počůráme, takže než to uschne jsme bez... jako třeba teď, ach jo...
pehaka: sháníš nošené nebo nové? já ráda nakupuju v Tescu, mají tam moc hezké věcičky pro míma a bodyčka tam vyjdou finančně docela dobře :wink: zrovna jsem tam teď jedno balení kupovala
18. zář 2009 v 09:10  • Odpověz
pehaka, kdysi jsem nakupovala bodýčka tady http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=393268
18. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
tak ja jsem rozhodla konečně :grinning: dame Prevenar, od zimy bude mnohem lepší, pokryje o tři typy víc než Synflorix, tudíž další dávka už by byla tímhle lepším, je pro malý mimi lépe "snesitelnější" (většinou), prověřenější...sem to vyštourala na porodnici.cz od dr., kterej myslim, že ví co říká, tak už pátrat nebudu a jdeme do prevenaru :grinning:

Martuli, gratuluji k 8 týdnům :dizzy_face: jojo letí to

pavlík má rýmičku, chudáček, tak odsáváme :frowning2: i se mu blbě sosá
18. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz
martuli: taky gratuluju. My máme dva měsíce zítra. :wink:
18. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz
inna: děkujem :slight_smile: Josefínka má rýmu už od narození... chuděrka... odsávačku jsem ještě nepoužila, ale skoro před každým kojením jí vytírám nosánek vatovou tyčinkou namočenou ve spreji do nosu pro dětičky... taky někdy tak funí, že by to papání bez vyčištění neudýchala, ach jo...
od kdy má být ten Prevenar vylepšený? my jdeme na první očkování za měsíc...
18. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
evulebobule: díky :wink: tak to budete mít zítra výroční párty, ne? :grinning:
18. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
jo a všechno nej nej nej! jsem to odeslala dřív než jsem to dopsala :sweat_smile:
18. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz
Martu, nevím přesně, každopádně pokud by jim nepíchli už tu první dávku toho lepšího, tak to dostanou v druhé :wink: vubec to nevadí, zeptej se na to vaší dr., ten přesný čas, kdy to pujde na trh nevím
odsávačky na vysavač se neboj!! ja ji absolutně nemůžu docenit! je skvělá a šetrná! ja mu to od porodnice šudlala taky tyčinkou a vystříkavala sterimarem , to nedostaneš ven nic! je to na prd,když sem poprvé odsálaa viděla, co tam všechno má, tak sem si říkala, že já blbec neodsávala dávno :unamused: fakt to zkus, nejdřív třeba na sobě, je to opravdu šetrné, pavlík krásně drží a vubec mu to nevadí, možná už i ví, že se mu uleví, protože já ho odsávam po každým kojení z levýho prsa..to mi tak teče, že mu to protejká nosem a je toho plnej :angry:
je lepší ty hleny z nich dostat, aby se jim to nevrazilo do dutin a dál.. :wink:

ja jdu spinkat, v noci sem nenaspala kvůli rýmičce skoro nic..
pa
18. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
18. zář 2009 ve 13:01 • vlada84
Ahojky,

tak jsme dorazili z očkování...... hexa, prevenar a meningokok a ještě odběr krve. No vynadal nám tam všem pořádně, pak se ke mě přitulil a usnul.

Odsávačku taky používám na vysavač, je super. Máme trochu rýmečku, tak ještě stříkáme kapičky...

evule a martuli gratulujem ke 2 měsícům :slight_smile: Nám bude příští čtvrtek 3 měsíce, to to letí....
18. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.