• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Jiri, ještě jste nechali menigokoka? to se taky může dávat zároveň s těma dvěma :astonished:? tak napiš, jak to prcek snášel, snad to bude dobré :wink:
neptala si se dr. od kdy se dává ten vylepšený prevenar??
18. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
inno já netušila, že je nějaký leší, ráno jsem tu nebyla.... Co se týče meningokoka - zařadili jsme se do studie na béčko, je to poměrně nová, i když už vyzkoušená vakcína, zkoumají, jak se to snáší s hexou a prevenarem, jaký věk je nejoptimálnější (byla tam s námi i 2 miminka, co neměly ještě ani 2 měsíce). Takže i v rámci toho jsme dostali ten Prevenar zadara. Nechala bych ho tím sice naočkovat i tak, ale dobrých 6000.....
No a Vojta je teď takovej drobet lítostivej a hodně spinká, má zvýšenou teplotku, což je ale běžná reakce i na tu hexu... tak snad nebudou nějaký horší následky.
18. zář 2009 v 17:49  • Odpověz
inna: jasně, zeptám se až tam půjdu - teda jestli na to zase pro křik našeho lvíčátka nezapomenu :sweat_smile: Na ten nosánek používáme stejný kapičky (nebo teda sprej) jako vy a zatím to jde... Teď v poslední době se ta rýmička zlepšila, tak tu odsávačku zatím odkládám, ale jakmile se to víc rozjede, určitě jí vytáhnu :wink:

holky, chci začít s Josefínkou chodit plavat... jenže u nás je to až od 3 měsíců a vychází mi to vlastně na to období, kdy půjdeme poprvé na očkování... myslíte, že můžem začít nebo je lepší počkat aspoň týden nebo dva potom?
18. zář 2009 v 19:01  • Odpověz
Martu, ja osobně bych počkala, ten týden teda minimálně, očkování je zátěž a koupání je pro ně hodně velkej podnět a určitá zátěž taky, ja bych počkala :wink:
18. zář 2009 v 19:09  • Odpověz
To plavčo se musí termínově domluvit dopředu, tak proto to řeším už teď. Ale asi fakt ten týden ještě počkám, no... I když na druhou stranu si říkám, že dřív se chodilo plavat s miminkama už od 2 měsíců...

Jo a ještě jsem vám chtěla říct, že jsme dnes dostali pozvánku na Vítání občánků :slight_smile: Máme to na 3.10., to bude mazec... takovej rachot, co umí naše Josefínka tam ještě neslyšeli :grinning:
18. zář 2009 v 19:41  • Odpověz
martuli: vám taky vše nej :slight_smile:
18. zář 2009 v 19:43  • Odpověz
martul: my máme vítání občánků 4.10 :grinning:

jirinka:děkuju za přání
18. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Víte někdo, co se tam vůbec bude dít? To abysme si vzaly něco lepšího než dupačky, že? :grinning:
18. zář 2009 v 19:57  • Odpověz
tak u nás se na vítaní občánků chodí až v 8 měsících :astonished:

Na plavčo bychom taky chtěli chodit, ale asi to necháme, až Vojtovi bude půl ročku.
18. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jiri, taky počkám, až mu bude minimálně půl roku s plaváním :wink: s tim neni vubec kam chvátat, podle mě naopak, když sme my byly malý, taky nás nikdo jako mimina neráchal :grinning: a nijak se to na mě nepodepsalo :grinning: ja se spíš toho koupání bojim, PA mě od toho odrazovala, že dětem se dělaj ekzémy, záněty uší, atd..a že paradoxne mají kolem tří let třeba odpor k vodě :astonished: fakt nevim, co na tom je pravdy, něco možná jo, nevim, ale prostě počkám až bude větší, možná i do roka :slight_smile:
18. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz
martul: asi tam bude nějakoj slavnostní proslov a tak në? možbá nějaké focení v kolíbce a tak
18. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
Krásné ranko :slight_smile:

Vojtíšek se probudil s usměvavou náladou - hurá - včera měl teplotku 38,3 v zadečku (takže 37,8) a plakal i u prsa, což je hodně neobvyklý...

Taky se pochlubím s videem, natáčela jsem to tento týden a až včera jsem to byla schopná přetáhnout.....
http://www.youtube.com/watch?v=zxn23voY-Yc
http://www.youtube.com/watch?v=TMiNX7SHk4k
19. zář 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahojky

jirinka tak to je Vojtík šikulka to ani není moc teplota kamarádky malej měl 39 CHUDĚRA......tak jste to krásně zládli... :grinning: video krásnééé :slight_smile:

My tu máme plavčo od tří měsíců a určo budem chodit...malej vodu děsně miluje a co kamarádky chodili tak max. spokojenost....

Vítání máme 24.9..to mu budou přesně 2 měsíce..moc se těším..
19. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
Jiri, to je fajn, že malej to tak krásně snesl :slight_smile:

Peha, tak pak dej vědět, jak se líbilo Sebíkovi...bereš si ten neopren?? :grinning: :grinning: ja bych asi musela taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky sem dost popraskala a co vubec nechápu, hodně mi to dopraskalo už po porodu :astonished: mělas to taky tak? přitom ta kůže už napnutá vubec nebyla, nechápu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
19. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz
my budeme chtít chodit na plavčo asi od toho půl roka. Uvidíme. Snad to vyjde. :wink:
19. zář 2009 v 16:28  • Odpověz
ina..jojo jdu do neoprenu :grinning: :grinning: rozhodně dvoudílný plavky si fakt neoblíknu...nejraději bych zažalovala všechny společnosti od kterých jsem si kupovala oleje o krémy...... :angry: TOLIK PENÉZ TO STÁLO!!! bohužel ale máme to v rodině.....o to víc mě štve že mi to všechno popraskalo 4 týdny před porodem!!! :frowning2: po porodu teda už nic naštěstí...ale škody jsou nenávratné :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: ale co mám krásnýho zdravýho syna..kašlu na tělo..manžovi se líbím i tak... :slight_smile:
19. zář 2009 ve 20:30  • Odpověz
Peha, mám stejné pocity jako ty :angry: co já se namazala, tolik peněz do toho vrazila, energie..kurňa a dopadla jsem jak zebra zebratá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: no musim se tomu už asi smát, jinak by mě kleplo z toho..a prsa jak mi popraskaly :zipper_mouth: ty ale zázračně rychle blednou,zato břícho a boky :zipper_mouth: ale říkám si přesně jako ty, ten brouček mi zato maximálně stojí :dizzy_face: tyjo jednodílný plavky sem měla naposled jako dítě :sweat_smile:
19. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz
no o tom mi ani nemluvte - jsem popraskaná kolem dokola, taky musím koupit jednodílný plavky......no ale chtělo by to i nohavičky....

Vojtíšek byl přes den v pohodě, akorát navečer zas dostal teplotku, ale jen zvýšenou.
19. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz
Jiri, jo tak u mě též i nohavičky :angry: :angry: :grinning: nebo rovnou fakt ten neoprén :grinning: :grinning: :zipper_mouth:
to je v pohodě, jen zvýšená :wink: je to pašák ! :sunglasses:
19. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
v neoprénu by se mě chudáček asi lekl :grinning:

Nebyli jste náhodou někdo na vyplachování očních kanálků, kvůli hnisajícím očíčkám? Nevíte, jak to probíhá? Asi nás to čeka :frowning2:

No nic, jdu zas žehlit, achjo...
19. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
Jiri, ja s pavlikem ne, ale můj brácha s malým jo :frowning2: očičko mu teklo a teklo, žádný kapky nepomáhaly, tak museli na tu sondáž, no probíhá to pro maminky asi blbě :frowning2: většinou tě tam ani nepustí, brácha tam ale chtěl bejt s nim, ono to neni nic hroznýho, ale musí je hodně silně držet v klidný poloze, aby se prostě nehli, tak to víš, že vřískaji..ale prej byl malej hned potom okej, chvíli békal, dostal prso a bylo..pak se očko dalo rychle do kupy :slight_smile: to zvládnete! :wink:
19. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz
tak já jsem v těhotenství nemazala a nic nepopraskalo.
Nám taky hnisají očíčka,zatím máme jen mastičku, ale bojím se aby to taky nebyly ty kanálky... :frowning2:
19. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
Já vím, že se říká, že je to genetikou, ale není to tak úplně... já mám strie na stehnech (z bočních stran) jak jsem rychle vyrostla... :frowning2: proto jsem si už od začátku těhu dala fakt záležet na mazání... koupila jsem si Elasti-Q - tím jsem se snažila mazat večer (dle mého názoru, škoda peněz)... pak jsem to střídala s olejíčkem od Hippu - masáž před spaním, příjemně voněl (ten je fakt bezva)... ale myslím, že je úplně fuk, jestli člověk maže krémem na strie nebo obyč., hlavně aby byl mastný... od začátku jsem to všechno kombinovala (ráno, odpoledne, večer) s tmavě modrou Niveou, je fakt dost mastná... občas jsem to taky flákala, ale jsem ráda, že jsem se donutila, bříško mám jak z cukru! :dizzy_face:
Jediné co mě mrzí je, že jsem se vykašlala na prsa... zvětšily se mi o 2 čísla už ve druhém měsíci, bylo to moc rychle a to jsem je ještě tolik nemazala, no... Naštěstí je to jen zespodu, ale jsem prostě vrták, ach jo...
Takže závěrem: opalovačka bude, ale už ne nahoře bez :grinning: Dokonce i jizva po sekci se hezky schová pod kalhotky... no, je pravda, že na tu mi žádný krém fakt nepomůže :sweat_smile:
19. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj vsem, tak nam uz z ocicka taky tece hnis, uz od soboty. Zatim jsem to vytirala borovou vodou, ale asi zitra zavolam pani doktorce o masticku. ak jste to vy meli dlouho? A cim mazete??
Tak ja patrim k tem stastlivcum co je jim strie vyhly. Zatim ani jedina. Mazala jsem Elasti Q 2x denne uz od 6tt. A obcas nejakym olejem co jsem dostala.
20. zář 2009 v 07:09  • Odpověz
tak nam z ocicek tece od narozeni uz jsme byli na ocnim dali nam antibioticke kapky a naridili masaz a nepomohlo takze ted v pondeli jdem na proplachovani :frowning2:
20. zář 2009 v 08:47  • Odpověz
No já jsem se mazala od 7 týdne dvakrát denně a bylo mi to k ničemu! Holt někdo má elstičtější kůži někdo ne... :rolling_eyes: ale co přesně tak inna kašlem na to to by se musel člověk zbláznit.... :unamused:

nám tekli očka hned po porodu asi 14 dnů a dávali jsme opthalmoseptonex před každým kojením a zmizelo to samo...naštěstí!!!!!!!!

Ty jo dneska jdu s holkama ze školy na kafčo beru prcka...a moc se těším...to bude tetek chovatelek.....Sebík ale na chování moc zvyklej není........protože když ječí tak se nechová když přestane tak jo.....skvělejl se to naučil a ví že půjde k mámě jen když je hodnej .... :wink:
20. zář 2009 v 09:44  • Odpověz
my jsme měli nedřív zánět v levém očíčku a teď i v pravém :angry:
20. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
septonex jsme take davali ale prd platny vubec se mi tam nechce oni me pry ani do vnitr nepusti ale ja bych nejradsi pockala venku ja to nepreziju ho slyset plakat za dverma :frowning2:
20. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
my dáváme ophthalmo-framykoin řekla bych že pomáhá
20. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
evi a to jsou kapicky?me nekdo rikal ze nechape proc mi nenapisou masticku
20. zář 2009 v 11:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.