• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nejen maminky z Prahy 6 a blízkého okolí

(Zamčená)
20. června 2011 
Najde se tu někdo z Prahy 6, nejlépe ze Střešovic, Dejvic, Břevnova, Bubenče nebo Petřin na pokec o všem možném a kdo ví, třeba i na jiné aktivity(procházky, cvičení atd.). Vítan je samozřejmě kdokoliv, kdo bude mít co říct, ať už bude odkudkoliv :wink: .
A teď něco o mě... Bydlím ve Střešovicích, přistěhovala jsem se za manželem, a proto tu nikoho neznám. Jsem prostě klasická "pražská naplavenina" :wink: :grinning: . Je mi 30 let a máme osmiměsíční dcerku Anežku, které záčíná chybět společnost jiných dětiček. Mě zas na rodičovské dovolené chybí kontakt s jinými lidmi s podobnými problémy, radostmi a zájmy.
1. říj 2010 ve 21:06  • Odpověz
ahoj,tak uz som tu :slight_smile: Aj ja sa predstavim, byvam na Brevnove, mame 6-mesacneho syna Martinka. S manzelom sme obaja slovaci, ale uz dlho zijeme v Prahe,spoznali sme sa na koleji.Len pre vysvetlenie,aby som nevypadala ako negramotna,niektore problematicke slova budem pisat radsej cesky.
Dufam,ze sa k nam este niekto prida a vytvorime velku skupinu maminek a miminek z Prahy 6 :slight_smile: my s Martinkom radi spozname male kamaratky a kamaratov s mamickami

@epicharis kociarik mame naozaj stejny, ako si s nim spokojna? ja velmi.dnes sme kupili fusak nekupovali sme original teutonia,tak dufam,ze nam bude dobry.
2. říj 2010 v 17:22  • Odpověz
autor
@julka7 - no, super. Vítej :wink: Co jsi studovala za VŠ? S kočárkem jsem také velmi spokojená. Přesto, že zrovna teď je podvozek na reklamaci, neboť téměř od začátku mírně vrže a zasekávala se nám brzda, bych žádný jiný kočárek nechtěla ani náhodou. Teď máme půjčený náhradní kočárek Quinny a to je děs běs... Na minulou zimu jsme měli originál teutoňáčký, ale teď ještě žádný jiný nemáme a vlastně ani nevím, zda nějaký budeme pořizovat. Vy ještě jezdíte v hluboké korbě?A máš nové fotky, že? Tobě i manželovi to moc sluší. O Martínkovi ani nemluvě :slight_smile: Co máš zítra v plánu?

Taky doufám, že se to tu rozjede a přibudou i další maminky.
Přeji krásný večer.
2. říj 2010 v 19:06  • Odpověz
to s to reklamaciou je skoda,ale aspon mate nahradny.nech ho mate rychlo doma.nas je v poriadku,kupovali sme ho v polsku,zistila som to tu na koniku,bol tam o hodne lacnejsi a mali sme moznost doviest ho do cr,tak neviem co by sme robili keby nefungoval,do polska by sme asi reklamovat nesli.
fotiek mame neuveritelne vela,fotim a kamerujem vsetky pokroky a konecne som ich par pridala aj tu.dakujeme za kompliment,aj vam to vsetkym 3 velmi slusi. hlavne tebe zavidim super postavicku :slight_smile:
ten fusak sme kupili dnes v xxx, je z jehneci kozusiny,tak bude poriadne teply,to v nom asi bude len tricku :slight_smile:)
v hlbokej uz to bohuzial neslo,maly si v nej sadal a bali sme sa ze vypadne.nastastie uz ale sam sedi,tak to nevadi.my este mame jednu komlikaciu :slight_smile: nas prcek nevydrzi na zadach,je vzdy na brusku,aj tak spinka aj v kociariku tak lezi,tak ten sportak je lepsi ze tam je priputany.
zajtra tu este mame navstevu,mam tu na vikend sestru.vy si ako uzivate asi posledny pekny vikend?
nabuduce skusim strucnejsie,nie som zvyknuta pisat do diskusie,vidim ze to je roman ako v e-maily :slight_smile:
ako vam malicka spinka?zaspava sama?
aj tebe pekny vecer a asi uz aj dobru noc
2. říj 2010 ve 20:26  • Odpověz
autor
@julka7 - už je v reklamaci 14 dní, tak snad nám ho brzy vrátí. My jsme prostě neměli štěstí. Kočárek fungoval naprosto normálně. Jak jsem tak pozorovala jiné kočárky, vržou téměř všechny, ale ten náš prostě nebude :wink: To je dobře, že ten váš je bezvadný. Sice máme taky hodně fotek, ale já na focení moc nejsem, to spíš manžel. Rovněž děkuji za kompliment, jen bych svou postavu nepopsala zrovna slovem super :wink:
No, my přešli na sporťák v necelých 6 měsících, protože začala být Anežce trošku těsná a navíc se chtěla rozhlížet po světě a taky jsme se báli, aby nám nevypadla.
K nám asi zítra přijedou naši. Jen doufám, že to nebude poslední obstojný den, nestraš!
Kvůli mě nemusíš být stručnejší, jak vidíš, tak mi to taky moc nejde. Nějak se vždycky rozepíšu...
Na Anežčino spaní si nemůžu stěžovat. Nejen že už dlouho spinká celou noc. Ale téměř od začátku se nebudila více než jednou za noc. A usíná vždy sama. A jak je to u vás?
Dobrou noc.
Katka
2. říj 2010 ve 21:59  • Odpověz
no u nas je so spanim problem,zaspava len pri kojeni alebo vonku v kociariku,ale musi byt na brusku.v noci sa budi tak 2-3 x a nic nezabera len kojenie,tak dufam,ze budem kojit este dlho, lebo neviem ako ho v noci inak uspime.
nosi uz anezka boticky? nas maly sa stavia zatial len na spicky a ma nozicky tak divne vykrutene,tak asi este nepotrebuje,ze?
3. říj 2010 v 10:32  • Odpověz
autor
@julka7 - s tím spaním ti to nezávidím, ale znám holky, co jsou na tom ještě mnohem hůře, bidí se i 5krát za noc :confounded: Máš monitor dechu, když chce Martínek spinkat na bříšku? Anežka spinká spíš na boku. Má podobnou polohu na spaní jako já a manžel :wink:
Už dáváš Martínkovi nějaké příkrmy? A pije ti něco, kromě mlíčka? Anežka totiž nic kromě mlíčka ode mě nechce. Zkoušeli jsme flašku s dudlíkem, učící hrnečky a nic :unamused:
Zatím má jen takové ty botky, co nejsou na chození, ale babička jí už chce koupit opravdové. Taky mám pocit, že se Anežka hodně staví na špičky, ale je to jak kdy. Ale myslím, že botičky jsou potřebné až budou opravdu chodit.
3. říj 2010 v 19:36  • Odpověz
monitor dychu mame,sice jsem ho nechcela,ale ked som prisla s malym domov tak sme ho hned kupili :slight_smile: na brusku spinka cez den uz od 6 tyzdna a to som sa od neho ani nepohla a pozorovala ci dycha a v noci do 5-teho mesiaca spal na boku,lebo som sa bala,ale uz sa to nedalo,budil sa kazdu hodinku tak sme to skusili na brusko a hned prespal 4-5 hodi vkuse,takze od vtedy je brusku aj v noci.
davam uz tyzden vecer kasu a velmi mu chuti,len kuchyna vyzera ako keby vybuchla bomba s kasou,necham ho totiz nech si obcas namoci prstiky do misky :slight_smile: a zacnem tento tyzden mrkvicku,tak som zvedava na reakciu.
ty boticky mas asi pravdu,len ma to napadlo ked som videla ako ma tie prstiky skrutene,asi je to statie na neho este brzo,no ale neda sa udrzat,snad si nic neposkodi
ako casto kojite? vydrzi tri hodinky bez jedla? my ako kedy,odpoledne vacsinou vydrzi ale rano papame na etapy po hodinke ked si vzdy trochu cucne a uz sa vrti :slight_smile:
3. říj 2010 ve 20:20  • Odpověz
autor
Také máme monitor dechu, ale já ho, pro svůj klid, chtěla hned od začátku. Každé mimčo je jiné a jestli chce Martínek spát na bříšku, tak asi ví proč :wink:
Anežka začínala taky s kašičkou, až poté se zeleninkou a ovocem. Doporučení je sice jiné, ale to vem čert :wink: Anežka je naštěstí vděčný strávník a zdlábne s chutí téměř vše. Jen špenát jí fakt nejede a jablíčko ze skleničky taky nechce. A budeš vařit nebo budeš dávat skleničky?
Kojíme většinou 6krát denně, v noci vůbec. Anča vydrží také jak kdy. Po ránu je po celé noci vyhládlá, takže taky krmíme častěji, asi po necelých dvou hodinkách.
Dobrou noc.
3. říj 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
Holky, to tu je opravdu tak málo maminek z Prahy 6 a blízkého okolí?
:cry: :cry: :cry: Asi ta spousta maminek, co potkávám na ulicích nechodí sem. Moc velká škoda...
2. lis 2010 v 11:04  • Odpověz
@epicharis ahoj, tak procházím všechny možné diskuze a snažím se najít někoho z Prahy 6... sice už v diskuzi dlouho nikdo nepřispěl, ale třeba se to ještě rozjede :slight_smile: jsem z Liboce, bydlím přímo u Divoké Šárky, takže kdyby se někdo našel na popovídání nebo pak na procházky s kočárkem, budu ráda
27. dub 2011 ve 21:26  • Odpověz
autor
@spaghi - To je náhodička, včera odpoledne jsme byli na procházce v Šárce :grinning: Bohužel si mysllím, že se diskuze nerozjede :frowning2: Já fakt nevím, ale asi ty zástupy maminek, co potkávám buď nechodí sem nebo nemájí potřebu se družit :wink: Na povídání i procházky jsem ti plně k dispozici :grinning: Chodíš do práce nebo jsi doma?
28. dub 2011 v 18:01  • Odpověz
@epicharis tak to jsem moc ráda, že jsme alespoň dvě :wink: já zatím okukuju terén, kam budeme vyrážet na procházky, takže zatím vede Šárka a Hvězda... taky potkávám hodně maminek s kočárky a říkala jsem si, že se třeba budou nějaké chtít pak družit, ale jak píšeš, možná se družit nechtějí :slight_smile: před svatbou jsem se zaregistrovala na beremese.cz a poznala tam super holčinu, která měla svatbu o týden dřív na tom samém místě, sešly jsme se ještě před našimi svatbami, no a jsou znás kamarádky, máme stejný humor, moc si rozumíme, takže si říkám, že i tady bych mohla najít někoho z okolí bydliště... jinak chodím do práce a doufám, že budu moct chodit až těsně do porodu, zatím se cítím pořád "netěhotně", jen ty kalhoty už nějak nedopnu :grinning:
jinak věkově jsme stejně, naplavenina jsem taky, takže něco společného máme :grinning: před seznámením s manželem jsem bydlela na Hanspaulce a pak se přesunula jen o kus dál na Evropskou, kde už asi zůstaneme
Střešovice jsou moc pěkná lokalita, P6 je vůbec celkově fajn
koukám 12. tt, jak se cítíš? můžu se zeptat, kde jsi rodila první miminko? jinak Anežka je moc hezké jméno
28. dub 2011 ve 22:01  • Odpověz
autor
@spaghi - ještě je tu Julka, ta bydlí na Břevnově a pak je tu ještě jedna diskuze o Praze 6 a tam je také pár holčin většinou z Hanspaulky, ale tam to taky moc nežije :unamused:
No, ono až pojedeš s kočárkem, budeš na ten terén koukat trošku jinýma očima, to si všimneš i jak jsou rozbité a hrbolaté chodníky, do té doby mi to bylo vlastně fuk. Vždy se pousměju, když je u kočáru napsáno, že je do města a jsou tam tak malá kolečka, že se musíš zapíchnout do každé dírky, tím městem asi myslí nákupáky... Ale Šárka a Hvězda jsou fakt super, také tam chodíme.
Já se bohužel čítím těhotně až až. O těhotenství s Anežkou jsem pomalu ani nevěděla, jen se mi motala hlava a jednou jsem omdlela, zato teď mi to mimiňáci asi vynahrazují :unamused: :wink: Do práce jsem chodila do 7. měsíce, pak jsem to zabalila kvůli šéfovi. Začal mi vyčítat, že jsem polevila a mě spíš přišlo, že mi dost netaktně naznačuje, že už zacláním a měla bych vypadnout :frowning2: Přeji ti, aby ti to v práci vyšlo dle tvých představ, jesli máš relativně klidnou a pohodovou profesi, nevidím důvod, proč bys to nezvládla :wink:
Podle toho, co a jak píšeš, budeme toho mít společného určitě víc :wink: P6 je opravdu moc fajn. Já do Prahy vůbec nikdy nechtěla, ale manžel tu bydlí, mají tu vilku, takže mi nic jiného nezbylo, ale upřímně, nebránila jsem se :wink:
Rodila jsem v Motole a byla jsem tam moc spokojená. Nejela jsem do hotelu si to užit, ale do nemocnice rodit, takže mé představy byly naprosto splněny... Teď tam budu rodit pravděpodoně taky. A ty ses zaregistrovala kde?
Děkuji za pochvalu jména :wink: Vy už jste o jménech přemýšleli? Necháte si říct pohlaví dítka nebo se necháte překvapit?
To jsem se zase rozepsala, promiň asi nějak neumím psát stručně... :frowning2: :wink:
29. dub 2011 v 09:56  • Odpověz
@epicharis s těmi kočárky, to máš pravdu, vybíráme kočárek s většími nafukovacími kolečky, protože přesně jak píšeš - viděla jsem maminky s krásnými městskými kočárky jít po tom rozbitém asfaltu a dlažebních kostkách v centru a děti v kočárku lítaly ze strany na stranu :slight_smile: byli jsme se podívat v Holešovicích v jednom kamenném obchodě a vybrali jsme Maxi Cosi Mura 4, dobře se složí i do menšího auta, má pořádná kolečka, sice je těžší, ale stabilní, tak uvidíme, jak se osvědčí...
práci mám pohodovou, dřív jsem měla tým cca 15 lidí, to bylo stresující, ale už skoro rok pracuji na jiné pozici jako projektová manažerka, takže místo lidí teď vedu vlastní projekty nebo jsem v nějakých projektech zapojená a je to moc fajn, navíc můžu využívat práce z domova, takže když nemám přes den žádné schůzky, zůstávám napojená doma, akorát to teď bude horší s cestováním, protože lítat můžu snad jen do nějakého týdne těhotenství, takže budu muset kolegy z ostatních zemí nalákat do Prahy, ale to oni se nechají rádi :slight_smile:
já jsem do Prahy přišla ze SZ Čech, předtím jsem byla ale 6 let na VŠ v Plzni, takže pořád nějaké přesuny :unamused: teď jsem ráda, že jsme konečně zakotvili :slight_smile: do Prahy mě to taky nikdy nelákalo, šla jsem sem hlavně kvůli práci, no a nakonec jsem ráda, že žiju v Praze a zároveň to mám kousek do přírody, vyrážíme hodně na kolo na Okoř a na Karlštějn a taky k našim na Berounku na chalupu
jinak o Motole jsem přemýšlela taky, maminka manžela mě procpala k Apolináři, takže nakonec budu rodit tam, i když upřímně mi to je jedno, hlavně když neporodím někde na cestě v taxiku :grinning: v Motole pracovala moje spolužačka ze střední, dělala tam porodní asistentku, teď je taky na mateřský, takže o Motolu jsem slyšela hodně a vše pozitivní
pohlaví si říct necháme, zatím to paní doktorka na UTZ nechtěla říct na 100%, tak počkáme na další kontrolu za 14 dní, o jménech přemýšlíme, ale manžel je trochu tvrdohlavý, takže to bude ještě boj :grinning:
29. dub 2011 ve 13:09  • Odpověz
autor
@spaghi - taky se mi líbil kočárek Maxi Cosi, ale nakonec neprošel u manžela, u toho prošla jen Teutonka, bohužel tu naší musíme prodat a pořídit dvojkočár, což bude taky Teutonka, protože jsme hrozně spokojení. Výhodou Maxi Cosi je poměrně dlouhá a široká korbička a strašně se mi líbil sporťák, jen mi přijde trošku nepraktický, ale nijak blíž jsem ho nezkoumala...
To je fajn, že si to můžeš přizpůsobit, jak ti to vyhovuje. Já jsem tu možnost bohužel neměla, pracovala jsem ve stavební firmě ve finančním oddělení a bylo nezbytně nutné, abych tam prostě seděla. Ale jak už jsem psala, "vydržela" bych to klidně do mateřské, a to i když jsem tam musela být déle nebo jít o víkendu... O tom létání zrovna psala něco holčina u nás v listopadové diskuzi, kdybys měla zájem, najdu to. Já osboně si však myslím, že je lepší, když tedy vyloženě nemusíš, nelétat.
Jsem také taková "přelétavá". Pocházím z malé vesničky u Berouna, 6 let jsem studovala VŠ v Jindřichově Hradci a teď jsem to zapíchla v Praze :wink: Já říkala, že toho máme hodně podobného :slight_smile: Také jsem se do Prahy přestěhovala kvůli práci a také kvůli tomu, abych dopsala diplomku. Ono to šlo hodně špatně, když jsem vstávala v 6, nejpozději v 7 jet busem do Prahy, pak metro, tramvaj... Pracovala jsem na Evropské nad "Siemensem", takže když jsem se nastěhovala k manželovi, měla jsem to do práce 10minut pěšky :wink: Cos studovala za VŠ? A kde na Berounce mají vaši chatu? Jestli to nechceš psát takto veřejně, nevadí, nemusíš vůbec odpovídat, zlobit se rozhodně nebudu :wink:
No, u Apolináře jsem byla jen na screeningu a musím se přiznat, že to prostředí na mě působilo dost depresivně, budova je to naprosto překrásná a porodnice a šestinedělí určitě vypadají pěkně, ale kdyby mě to mělo chytnout zase v ranní špičce a probíhat to ještě rychleji, než první porod, tak to určitě odrodím někde v zácpě. I když s dvojčaty to asi zas tak jednoduché nebude, tam je to prý vždy bližší k císaři, navíc ve většině případů plánovanému :unamused: Ale znám spoustu holek, které byly u Apolináře strašně spokojené. Určitě je dobře, že ses tam dostala :slight_smile:
My měli tentokrát s jmény taky trošku potíže, vzhledem k tomu, že jsme museli vybírat dvojmo. Jen si to pěkně v klidu promyslete, času je ještě haba děj.
Jdu se na chviličku natáhnout na sluníčko, dokud malá spinká...
A jéje, zase román na pokračování :grinning:
1. kvě 2011 ve 14:13  • Odpověz
Ahoj holky, jste ještě tady? Já jsem z Ruzyně, hnedka kousek od Šárky. Mám 2,5 měsiční holčičku a taky bych se ráda seznámila s nejakýma maminkama z Prahy 6. Ale koukám, že jich asi moc není. Ale mě to taky napadlo až teď se sem podívat. Do Šárky chodíme zatím jen občas, protože malá si zatím kočárek moc neoblíbila. Ale asi to chce čas. Tak jestli budete mít chuť, tak sem něco písněte...
20. čer 2011 v 10:03  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.