• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nemám kde porodit

(Zamčená)
22. prosince 2008 
Ahojky tak jsem si teda pěkně naběhla.Všichni mi říkali,že v Krči bude určitě volné místo k porodu a najednou nic.Volala jsem tam kolem 24tt a bylo mi řečeno,že už mají dlouho stop stav :frowning2: :frowning2: No a díky mojí blbosti ted už nemůžu najít vůbec nic :angry: :angry: Jako naschvál se všichni rozhodli rodit v Srpnu.Kdyby náhodou někdo z vás věděl o nějakém volném místě v porodnici v okolí Prahy,budu vám určitě vděčná :wink: Moc děkuji za odpovědi :slight_smile:
20. črc 2008 v 16:04  • Odpověz
Ahoj,
neřeš registraci. Musí tě někam vzít! Četla jsem tady na koníkovi diskuzi na toto téma a tam právě jedna psala, že registrace jsou protizákonný. Prostě se vymluv na tvého gynekologa, že tě nevaroval a někde v praze tě vezmou. Hlavně klid. Zkus Bulovku, nebo Motol... :wink:
20. črc 2008 v 16:09  • Odpověz
Zkus to buď na bulovce a nebo na Vinohradech,přinejhorším někde mimo prahu,ale nevím z kterého konce jsi. Já registrovaná byla a zrovna v můj termín se v porodnici malovalo a prý kdyby něco tak sem si měla zavolat sanitku a oni už vědí kde je volno(tenkrát byly taky všude stop stavy)
20. črc 2008 v 16:14  • Odpověz
Tak hlavně se tím teďka netrap, někde Tě vzít MUSÍ:wink: Když nic neseženeš, tak až to na Tebe přijde, zavolej si určitě sanitku - ta už Tě někam dovézt (kde Tě vezmou) prostě musí...
20. črc 2008 v 17:25  • Odpověz
Ahoj na bulovce mají určitě místo.Jdá se tam registrovat jenom osobně Porodnice je v pohodě a šestinedělí taky.Ale ostatní stojí za ho....
21. črc 2008 v 09:14  • Odpověz
lulanek: s pražskýma porodnicema je obecně potíž, takhle pozdě tě nezaregistruje ani Bulovka, ani Krč, o Podolí a Apolináři ani nemluvě. Zkus když tak i svého gynekologa, co by ti poradil a nebo nemocnici, kam spadáš podle bydliště a ztropit tam trochu scénu nebo zahrát na city a třeba povolí... Rozhodně se ale neboj, až budeš rodit, tak tě na ulici nenechají. Zavoláš si sanitku a oni tě do porodnice dovezou. Spíš jde i o to, abys měla kam chodit na ty pravidelné kontroly měsíc před porodem, aby bylo vše ok.

S Krčí je potíž, že tam mají do 15.9. rekonstrukci, takže po tu dobu se tam nebude rodit vůbec a přes léto už rekonstrukce probíhá, takže je to omezený. A jinak už je to plný až do 16.1. Registrovala jsem se tam ve 12 tt a už bylo skoro pozdě :frowning2:

Jo a Vinohrady nejsou sice nic moc, ale zkusit to můžeš. Prostě jakoukoliv neprofláknutou porodnici. Prý je něo i v Hloubětíně.
21. črc 2008 v 09:21  • Odpověz
Z Prahy bych zkusila ty Vinohrady. No a pak mimopražské....Neratovice, Hořovice, Kladno.....je to tedy mazec s těmi porodnicemi ale :frowning2:
21. črc 2008 v 11:14  • Odpověz
Slyšela jsem, že jediná pražská por., která tě vezme bez registrace, jsou Vinohrady (tuším, že to říkali v nějakém rádiu.....) takže tam by tě měli vzít určo...
21. črc 2008 v 11:20  • Odpověz
Ahoj, jsem na tom podobně a už má z toho trochu depku. Registrovala jsem se už ve 12tt do Neratovic a před několika dny jsem se dozvěděla, že v mém termínu malujíi. Vůbec to nedali vědět a teď jsem skoro v 39tt a nevím co bude. Můj gynekolog mě už "vyřadi" že mám jít k nějaké doktorce k Apolinárovi a když jsem se chtěla objednat tak mi řekli, že tam nepracuje. A můj Dr. je na dovolený. Už jsem nebyla 14 dní na kontrole tak jen doufám, že je vše OK a trochu proklínám zdravotní systém!!!
21. črc 2008 v 11:44  • Odpověz
zkus urcte ty vinohrady, lepsi pristup si neumim predstavit a ver ze i kdyz se rika cokoliv budes mile prekvapena.
21. črc 2008 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj, já mám jako "záložní" porodnici Brandýs nad Labem. Je to tam celkem fajn, po rekonstrukci, takže prostředí sálu i pokoje ok a dobrá péče. Berou bez registrace. Jukni na http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/brandys-nad-labem/v/3.html#kontakty Je to z Černýho mostu autem asi 15min.
21. črc 2008 v 17:51  • Odpověz
Ahoj, když jsem byla na prohlídce v porodnici v Příbrami, byli tam i dvě maminky z Prahy, ze stejného důvodu. Pak je jen otázka, jak rychle bude porod postupovat. Jedna mamina z Prahy se právě ptala na registraci vrchní sestry, sestra jí řekla že v Pb se registarce nedělá a že jim tam mamin z Prahy jezdí docela dost.
A když bude nejhůř, jak psal někdo nade mnou - sanitka tě někam odvézt MUSÍ :wink: :slight_smile:
21. črc 2008 v 19:21  • Odpověz
Ahoj Smiky,
u Apolináře dle mých informací normálně berou do ambulance, s porodem je to pak horší. :confused: Údajně, když mají volno měli by brát... Každopádně si tam zavolej a myslím, že to s tou ambulancí klapne. Je tam nával, tak si vezmi s sebou pití a jídlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm
21. črc 2008 v 19:54  • Odpověz
Ahoj holky, tak se mi nakonec podařilo dostat k Apolinářovi, teda alespoň na kontrolu. Uvidíme jak to bude s porodem, ale díky moc za tipy. Jediné co mne uklidňuje, že u prvorodiček to nepostupuje tak rychle a že člověk stihne někam dojet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. črc 2008 ve 12:07  • Odpověz
smiky: holka, na to moc nedej. Me v poledne ve 3/4 na 12 praskla voda a o hodinu pozdejc uz byla mala na svete. A to jsem byla prvorodicka. Fakt je, ze jsem se prolivala malinikem, pila jsem ho na litry... tak ze by :slight_smile:? Kazdopadne jsme to stihli do porodinice tak tak.

kacak: na Bradnys bacha, ja slysela jen samy negativa. A kamaradce tam udelali cisare jako nejhorsi amateri. To jed radsi nekam na posledni chvili v Praze...
22. črc 2008 ve 13:29  • Odpověz
Jo, jo na to nespolíhej. Tchýně vyprávěla, jak její snacha porodila za 2 hod od prvního píchnutí. Sem si připadala jak neschopnej blbec :pensive: :rolling_eyes:
22. črc 2008 v 19:31  • Odpověz
Holky vy mne teda děsíte :astonished: Já si to pořád maluju jako největší pohádku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tašku už mám raději zabalenou :grinning:
22. črc 2008 ve 20:26  • Odpověz
No ale zas když to bude ryvhlovka, tak Tě nemůžou vyhodit z porodky :grinning: :grinning:
22. črc 2008 ve 20:39  • Odpověz
KLID zavolej si sanitku a oni tě odvezou tam kde bude místo :wink:
22. črc 2008 ve 20:42  • Odpověz
Si taky říkám, buď v klidu. Minulej tejden rodila moje ségra v mimopražský a taky si dopředu prohlídla, jaký je to tam krásný a super a ve finále ležela celou dobu na ošklivý gyndě :unamused: Brrrrrrr
22. črc 2008 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj, taky můžete zkusit porodnici v Benešově, neni to z Prahy tak daleko, záleží z jakého konce Prahy jste a jezdí tam rodit i maminy z Prahy.
22. črc 2008 ve 20:53  • Odpověz
Ahojky porodnice na Vinohradech je jediná v Praze pokud vím, kde neberou registrace ale musíš se tam zahlásit cca 1 měsíc před porodem
24. črc 2008 v 17:05  • Odpověz
pokud to bude rychlovka, tak tě přijmout musejí tak jako tak..ta sanita jak píšou je pravda taky..to je určitě jistota...o Vinohradech jsem též slyšela...ono je to stejně bu´d a nebo..můžeš být od začátku registrovaná v podolí a pak není místo zrovna když rodíš a stejně tě pošlou jinam, ač jsi registrovaná nebo né...před 2 lety takhle dovezli do krče holky z apolináře i podolí...a to tam chodili taky od začátku...já rodím v krči a mám porod naplánovaný, takže mě snad přijmou :grinning:
24. črc 2008 v 17:39  • Odpověz
Tak koukám, že jsou dvě možnosti, buď jet na poslední chvilku, tak aby už člověka museli vzít nebo si do tašky zabalit seznam všech porodnic v okolí 50km :stuck_out_tongue_closed_eyes: No nějak to snad dopadne a jak píšete přinejhorším sanita ty už budou vědět kde je zrovna volno. Jen mě to štve, mám ráda když vím vše dopředu a tahle nejistota člověku na klidu moc nepřidá. Trošku to kazí to těšení na mimčo :frowning2: Stačí, že člověk neví kdy si to vybere mrňous :grinning:
24. črc 2008 v 17:50  • Odpověz
Smiky, dej vědět jak ta poradna u Apo :wink:
25. črc 2008 v 10:59  • Odpověz
Poradte... Resim kam se v Praze zaregistrovat, dve nejblizsi porodnice me odmitly. Ma smysl vybirat porodnici podle vzdalenosti od bydliste, vzhledem k dochazeni na predporodni peci? (poradna, cviceni, apod.) Nebo se mam soustredit ciste na kvalitu oprodu jako takoveho? Kolik casu se stravi v porodnici pred samotnym porodem? Diky za vase nazory!
2. zář 2008 v 10:56  • Odpověz
asrepeli: já rodila v Podolí a byla jsem moc spokojená. Které porodnice tě odmítli?
JInak holky taky je kus od Prahy porodnice v Mladé Boleslavi kam se nemusíte registrovat, je nová zrekonstruovaná. Já tam teda nerodila ale co tak slyším, tak spokojenost.
2. zář 2008 v 11:18  • Odpověz
Podoli a Apolinar uz maji obe plno :frowning2: Takze premyslim nad Vinohradama, ktery mam blizko, ale reference tak napul, nebo Bulovka, kam bych ale jezdila celkem komplikovane. Rikam si, ze odrodim kdekoli, ale jestli se mam trmacet pak kazdy tyden s brichem pres pulku mesta kvuli prohlidce, jestli to radsi fakt nedat na ty Vinohrady...
2. zář 2008 v 11:24  • Odpověz
ahojky artepeli....já rodila na Bulovce a byla jsem velice spokojená. Bylo sice na šestinedělí plno, tak jsme byli na gyndě, ale zase tam byl klídek, nebylo tam sto miminek a byli jsme jen dvě na pokoji :wink: ....já jsem porodku vybírala dle vzdálenosti. Víš, ono totiž na každou porodnici máš dobré i špatné ohlasy. Na nepříjemnýho doktora můžeš narazit všude...to neovlivníš, pokud si nějakého nazaplatíš. Moje kamarádky rodili v Podolí, u Apolináře, v Krči, na Bulovce a všechny jsme byly spokojené...ale jiné mamky třeba zase ne, takže to nejde takle brát. Jestli ti jde o super moderní vybavení, tak to už pak je něco jiného......Já bych zvolila tobě nejbližší porodnici, protože tam budeš dojíždět na kontroly a taky..mě dvakrát vrátili domů, pač jsem se neotvírala....takže jsem to alespoň neměla taxíkem daleko....na sanitku jsem zapomněla v momentě, kdy jsem volala na číslo v těhu průkajdě a 2x mi dali další číslo, že tuhle část Prahy má ten a ten...buď volat rovnou 112 a nebo tágo :wink: ....já být tebou, ta dám ty Vinohrady..a přeji ti fajn těhotenství a rychlý a pohodový porod :wink:
2. zář 2008 v 11:38  • Odpověz
Holky, diky. Jeste mi pls reknete, kolik zhruba prohlidek to obnasi, kdyz clovek prejde od sveho doktora na porodnici.
2. zář 2008 ve 12:29  • Odpověz
ahojky artep-já se nestihla taky registrovat do apolináře kde už sem jednou rodila a chtěla sem znovu a už mě nevzali nikde, takže já jdu do vinohrad a už se na to i těším, špatné reference jsou jen od lidí co tam nikdy nebyli, mami ky co tam rodily byly spokojený, a jestli je horší prostředí či konzervativnější přístup? To zase vyváží, že tam nebude takovej nátřesk-oni v apolináři a podolí na alternativy stejnak nemaj teď čas a pokud by bylo něco s miminkem po porodu tak se neboj, převážej na kliniku Ke karlovu, kde je péče na špičkové úrovni a teď mají i nové postupy a metody u nedonošencu a mají lepší výsledky jak apolinář a další, takže já jdu do vinohrad. Registruje se až měsíc před porodem, tím, že se objednáš na první poradnu :wink: Moc by mě zajímalo jestli mají ve vinohradech možnost nadstand.pokojů, počítám radši s tim že ne a třeba pak budu mile překvapená :wink: Jen až tam půjdeš tak sem varovaná od několika maminek že na příjmu je nějaká nepříjemná sestra-ostatní naprosto úžásný a milí :grinning: :wink:
2. zář 2008 ve 12:36  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.