• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nemám kde porodit

(Zamčená)
22. prosince 2008 
Dik, to potrebuju slyset :wink:
2. zář 2008 ve 12:43  • Odpověz
Já od 37 tt chodila každý týden na monitor a na kontrolu.
2. zář 2008 ve 22:55  • Odpověz
S tim poctem poraden pred porodem, zalezi na tom, zda nedoneses nebo naopak preneses :slight_smile:. Ja byla v poradne v porodnici vsehovsudy jednou :slight_smile:, v den, kdy jsem byla objednana na dalsi, jsem tam uz prijela rovnou porodit :slight_smile: (byla jsem v 38tt).

Cviceni jsem neprovozovala, na kurz jsem chodila, ale to muzes chodit i jinam...ja jsem si poprve porodnici vybirala taky podle mista bydliste (proste Bulovku mame v podstate za rohem a reference byly OK), byla jsem spokojena, ale ted se budeme stehovat na druhej konec Prahy a budeme to mit daleko vsude (a na Bulovku nejdal :slight_smile:), tak jsem se registrovala do Podoli, no a doufam, ze me tam taky tech predporodnich navstev moc neceka...

Na Vinohrady jsem cetla straslivy reference, ale to uz je par let, tak treba se to tam zlepsilo.
2. zář 2008 ve 23:04  • Odpověz
Vinohrady prý teď nově zrekonstruovali, ale jak to tam doopravdy vypadá těžko říct...
9. zář 2008 v 17:36  • Odpověz
Hele,až budeš mít porodní bolesti,tak prostě do Krče dojdi a HOTOVO! Když budeš mít hlavičku mezi nohama,odroděj tě-bude to akutní stav,ty maj přednost.Přinejhorším,kdyby neměli na šestinedělkách místo,tak vás po porodu někam převezou.Ale pokud ti jde především o porod,tak to stačí.Péče na šestinedělkách není až tak důležitá.Nebo můžeš odrodit i jen ambulantně a pár hodin po porodu můžete jít oba domů,když budete oba v pořádku.
10. zář 2008 v 10:50  • Odpověz
Ahojky, já měla obdobný problém s registrací. Nikde mě nechtěli zaregistrovat s tím, že už mají plno. V Krči na mě dokonce arogantně vybafli, že to je můj problém a ať si rodím třeba doma. Myslím, že když mamina neni zaregistrovaná nikde a jde k porodu, porodnice ji ze zákona musí přijmout. U Apolináře mi ale řekli, at v tomto případě nepočítám na 100% servis a že po porodu nemusí být místo na odd šestinedělí a mohli by mě frknout mezi ostatní pacientky, tím pádem by mi nedali mimco ke mě. Nakonec jsem se zaregistrovala na Bulovce a musím říct, že porodnice je po rekonstrukci a porodní sály vypadají moc hezky a působí moc příjemně. Personál byl taky perfektní, takže si nemám vůbec na co stěžovat.

Artepeli: po převzetí do péče porodnice (cca měsíc před termínem porodu) se chodí na prohlídku každý týden. Pokud je mimi v bříšku dýl než je termín porodu, tak se chodí každý druhý den na monitor a po cca týdnu-10 dne už si tě tam nechají. Ale tak to je na bulovce. V jiných porodnicích nevím, ale mělo by to tak nějak odpovídat
10. zář 2008 v 11:06  • Odpověz
wendulka: Co to znamená, že nebudeš mít 100% servis, když tam nejsi zaregistrovaná? Jakože se k tobě budou chovat hůř než k ostatním zaregistrovaným rodičkám? Ale to je snad diskriminace, ne? Jak to tak se mnou vypadá, taky budu rodit jako neregistrovaná, proto mě to zajímá. Pokud se tedy nerozhodnu pro Benešov nebo Vrchabí. Měla jsem zájem rodit na Bulovce, ale termín registrace už jsem taky prošvihla.
15. pro 2008 v 18:25  • Odpověz
wendulko, ale to by se ti klidně mohlo stát, i kdybys registrovaná byla, že budeš ležet jinde než na šestinedělí. Prostě někdy je těch porodů moc
15. pro 2008 v 18:42  • Odpověz
HOlky, slyšela jsem vyjádření Julínka, který tvrdil, že registrace sice nejsou nezákonné, ale registrovat můžou jen tehdy, pokud jsou schopni příjmout i akutní porody. Takže když tam přijedete s rozběhnutým porodem, musí vás vzít.
15. pro 2008 v 19:03  • Odpověz
betelquezz: to jo, oni si nějakou rezervu nechávají, ale u toho příjmu záleží, jak moc je to akutní a podle toho rozhodnou.
15. pro 2008 ve 20:44  • Odpověz
http://www.ferovanemocnice.cz/prava-rodicek-28/casto-kladene-otazky.html
Holky, koukejte, co jsem našla - viz. otázka "Kdy mě může porodnice odmítnout" :wink:
Ale jasně, teorie je teorie... :sweat_smile:
16. pro 2008 v 09:54  • Odpověz
Musím se přidat - s rozběhlým porodem vás musí vzít kdekoliv!
Já jsem byla zaregistrovaná v podolí, ale protože malovali, tak jsem musela jet jinam. Riskla jsem to a jela na blind do Krče. Nebyli ze mě nadšení, ale protože jsem byla otevřená na 4cm, tak mě museli přijmout. A porod proběhl úžasně a chovali se pěkně.

Takže klid a nestresujte se :slight_smile:
22. pro 2008 v 18:33  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.