• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
ahoj rinty no jo, manža si dovezl rýmu z letadla z klimošky, tak 2 dny smrkal a nechal se obskakovat ale pak to hodil na mě, jenže já jen rýmu nemám, mě to vždycky sedne všude, takže rýma, dávivý kašel atd. teploty nemám ale ten kašel je prostě děsnej, dusím se, někdy z toho i bliju fakt paráda. nemůžu se toho zbavit ono se i doma blbě dýchá když se topí , nejradši bych si ustlala na balkoně tam se mě dýchá dobře. jsem už z toho kašle pořádně vyřízená.
co se týče těch kurzů no u nás už začali (jak plavání tak ty kurzy předporodní )ale vše bylo dopoledne takže když jsem chodila do práce tak to šlo mimo mě, navíc když jsem si četla ten rozvrh tak mě to ani moc nezaujalo. 1. kurz pouštění videa z porodu, ne díky ale to já ani manža vidět nechceme zbytečně bych se bála, další kurz jsou alternativní porody což jde taky mimo mě, já rozhodně do vody rodit nehodlám, ptala jsem se švagrovky co teď rodila co jí to dalo ty kurzy prej totálně nic ani to dýchání prý nevyužila akorát to pak co jsem slyšela ženskou nervuje se soustředit na to dýchání jak jí to učili
takže já plánuju akorát 2 hod. prohlídku porodky a nějaký vykládání o epidurálu tak v lednu a víc vědět nechci.
13. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky,
nevíte co Semy? Dlouho tu nebyla?
13. lis 2009 v 11:16  • Odpověz
strouži, tak to jsou asi nějaké kurzy přímo se zaměřením na něco, to možná každá myslíme něco trochu jiného. Toto je 6 cyklů po 2 hodinách, chodí se na to až před porodem, vede to porodní asistentka, skladba je jak teorie, tak praxe, nácvik úlevových poloh atd, pak i nějaké info, jak se starat o mimi po narození a doma. Jako každá máme nějaký selský rozum a asi bychom na vše postupně přišly, ale já opravdu budu klidnější, když se dovím něco předem. Jo na 3 cykly jsou zváni i partneři a bývá to v šest večer :dizzy_face:
13. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
rinty tak to máte asi u vás jinak, u nás je 5 lekcí, první je o vývinu plodu, no na to že tam člověk jde třeba v 8 měs. trošku pozdě, to bych spíš uvítala aby mi řekli o vývinu mimča po porodu, kdy se má začít otáčet, jak je to s první pomocí atd. druhá lekce je o tom porodu,tak na to bych i šla ale to video toho se bojí, další lekce je alternativní porody což jde mimo mě a pak jsou dvě lekce o kojení. mě opravdu spíš zajímá ta porodka, že mi tam paní něco řekne jak to chodí, jaké jsou možnosti ulevit bolesti atd. každopádně u nás je to všechno dopoledne i ta prohlídka porodky je v 1 hod. tak jsem říkala sestře na gyndě kdo to vymyslel a ona že to ví ale že asi to berou tak že teď je skoro každá těhule doma a jen pár jako já chodí do práce. no teď už ani já nechodím do práce ale co manža? ten jako aby si bral na každou lekci volno z práce nebo co? stejně tak co cvičení a plavání, u nás ve městě je to ve 12 hod. na hoďku a pro ty co nestíhají a chtějí večer musí do opavy což je cca 30 km daleko. takže fakt úžasný jezdit v prosinci ve tmě v zimě aby si těhule mohla zacvičit a zaplavat, fakt logika :rolling_eyes:
13. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
ahoj holky,
jsem na vás přišla kouknout jak vám naskakujou tt :wink:
já jdu v pondělí na druhou a zároveň poslední IUI, když to nevyjde, tak zkusíme IVF :slight_smile:
no já doufam, že to vyjde :wink:
mějte se, papa Míša
14. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz
ahoj micham, no jo týdny naskakují. budu ti držet na to IUI pěsti, snad to vyjde, jenom nějak nechápu proč hned chcete jít na ivf, máte nějaký špatný výsledky nebo proč?? u toho IUI je menší úspěšnost a tak já bych to zkusila aspoň 5x za sebou než bych šla do náročnějšího zákroku, přece jenom si myslím že je to pro tělíčko i peněženku menší zátěž. no ale je to na vás, snad to IUI vyjde a budou týdny naskakovat i tobě :wink:
14. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
čau Míši, samo taky držím palce, koukám, že už do Tebe doktoři napíchali kde co. Nějak jsem nevyčetla ani, proč doktor přešel z Clostilu na Puregon, ani jak dopadlo partnerovi spermio. Rady Ti udílet žádné nebudu, bo co už su teď těhu, tak mám najednou pocit, že to šlo vlastně vše strašně lehce, vše zlé je zapomenuto a těžko se dokážu vcítit do toho, že už fak někoho neba to věčné čekání. Takže zůstávám u držení palců, bo to je teď asi nejvíc na místě :wink: :astonished:
14. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
strouži, jasně IUI je menší zásah do peněženky, ale u mě clostil nezabíral tak jak jsme očekávali, protože folikuly narostly, ale nerostla mi sliznice :frowning2: ten puregon je dobrej, sice mi dali nejnižší možný dávkování, sliznice je OK, ale zase mi s ním dozrává víc folikulů, což pro IUI taky neni dobrý :unamused: takže jsem s tou nízkou dávkou stimulovala místo 7 dnů (který jsou dle dr. běžný) celkem 13 dnů... a výsledek nic moc, 1 folikul s bídou 19mm... vyšší dávku puregonu mi dát nemůžou, protože by mi dozrálo právě hodně folikulů :frowning2: takže jsme se s manželem rozhodli, že když to tentokrát neklapne, tak půjdem rovnou do IVF, kde je mnohem vyšší šance než u IUI... když už si mám píchat injekce, tak prostě chci nějakej výsledek... a u stimulace s puregonem na IUI je to prostě na prd... protože vyšší dávku mi dát nemůžou, aby jich nebylo hodně a taky hrozí to, že jich bude hodně a žádnej nedoroste na potřebnou velikost... jako teď, jsem se modlila, aby rostl jen jeden.. a dr. mi dneska řekl, že jeden dorostl, ale v patách mu byly další 2...
no snad jsem to napsala srozumitelně :wink:
jo a spermio máme na jedničku, problém je jen u mě, že bez léků neovuluju :frowning2:
14. lis 2009 ve 22:20  • Odpověz
aha micham to jsem nevěděla , dlouho jsem o tobě nikde nečetla tak to o folíkách vůbec nevím. takže držím palečky ať vyjde jedno nebo druhé ale úplně nejlepší by bylo kdyby to šlo přirozeně jako u semy :dizzy_face:
15. lis 2009 ve 13:46  • Odpověz
čau kočky, tak Miši doufám, že jsem to pochopila dobře a IUI tedy dnes přes doktorům pesimismus proběhlo :wink: tak se hlavně šetři! Bereš hned něco na podporu, nějakej Utroš, nebo tak?
15. lis 2009 v 18:20  • Odpověz
Týnko, jdu až zítra a od úterka budu brát 3x1 utrogestan :wink:
15. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
ahoj kočky, Miši, tak doufám, že to dnes klaplo a teď ať těch 14 dní rychle uběhne :wink:
16. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
autor
Míši tak držím palečky :wink:
18. lis 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahoj holky
23. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
brý dopoledne ženy :grinning:
23. lis 2009 v 11:49  • Odpověz
cest prace :grinning:
23. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
čest martek, ale ne práce já ležím doma a válím šunčičky :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
Zdárec vespolec :grinning:

Tak jak se tu všichni máte? Povídejte, přehánějte.. :grinning:

Moc myslím na Michu :pensive: :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
strouzek: to to letí, už jsi za půlkou, co? :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
ahoj kuli no povídejte ani není moc co, max že mi zítra dorazí ke tchýni kočár tak jsem jak na trní, jinak jsem pořád nemocná na ty průdušky tak už 3. týden chrchlám doma a do práce mě už nechce dr. pustit tak chodím 2x do týdne do práce načerno zaučovat za sebe zástup. byla jsem tam i dneska tak už mám z toho lepší pocit jak poprvý, to jsem myslela že zdechnu, holka hned po škole,zelený nehty, nevěděla ani jak odeslat email, musela si psát postup jak a kde to zmáčkne, nevěděla kam na dopisu napsat adresu atd. no jo v rámci úspor šéf už bere každýho, hlavně když je tam jen na zaškolení a platí jí pracák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
Strouzi, ty vogo, vy už budete mít káru. :wink: Se máte, my pojedeme do Hradce se podívat na kočárky, ale tak nějak už mám představu a směřuje k Bébécáru :wink: Musíme mít čtyřkolu,páč tady v horách bych s trojkolou byla furt v pangejču či někde zapadlá. A s Bébécárem se mi jezdilo fakt bájově. Navíc má suprovej "houpající" podvozek Stylo AT. Korba vcelku taky uvnitř velká (77cm). A výběr barev taky super. :wink:
Za mě do práce taky vzali mladou holčinu po škole,ale naštěstí jsem ji nemusela zaučovat :grinning: Já bych už na to nerv asi neměla, tak jsem si zařídila školitele a kolegové se o ní postarají :grinning:

Jináč já si zítra budu volat o výsledky plodovky :wink: Doufám, že už je tam budou mít. Byla jsem na odběru 2.11., nikdo se mi neozval,tak je vše v cajku asi na nenervuju se :dizzy_face: A hlavně tatínek bude rád, že bude mít na 100% jasno,co to bude za pohlaví :grinning:
23. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz
Holky co ta Semy???
23. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
jj já už nemohla déle čekat, tak jsem ten kočár objednala a nechala poslat na dobírku ke tchýni, manža jí právě před chvíli volal že si má na zítra nachystat 20 tis. :grinning: asi musela mít radost :grinning: :grinning: my jinak máme jane slalom 09

o té plodovce jsme četla, uvidíš bude to dobrý, podle mě by už dávno volali, tobě vyšli špatně tripli viď? to jsou mrchy vychází každé druhé holce blbě, já na ně z toho důvodu nešla a šla jsem na lepší a přesnější NT screening a teď na velký utz. a co byste chtěli za pohlaví? onoje to fuk,ale je fakt že já jsem teď radši za holčičku, prostě líp se na ní nakupuje

luci o semy nic nevím
23. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
semy moc gratuluju k průkajdě a úspěšné kontrole :dizzy_face:
23. lis 2009 v 15:02  • Odpověz
strouzi,
tripply mi vyšli blbě na Downa (riziko 1:290), což není nic katastrofálního. Jen mě ten telefonát od nich trochu víc položil na zadek, že jsem to ten den ořvala. Volali mi to v pátek, taky nápad před víkendem, a v pondělí jsem musela hned na plodovku. Jako příště vím, že tripply odmítnu a udělám to jako ty. :wink:
Tatínek lobuje za kluka, já bych asi taky radši kluka :grinning: Ale jak jsem dneska prala ty věcičky na hádě, tak tam převažovala růžová :grinning: (dostala jsem asi tři tuny oblečení od ségry a sestřenice) :grinning: Ale což, jestli to bude kluk, tak se mu třebas bude bájově spát v růžovejch dupačkách :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2009 v 15:44  • Odpověz
kuli já právě znám hodně holek co jim tripli vyšli blbě, já se bála že na ně budu muset i tak ale když jsem šla na gyndu s výsledkama z NT tak mi sama dr. řekla že na tripli ona v případě že je NT dobré neposílá právě kvůi toho kolika pacientkám to pocuchalo nervy ten falešně pozitivní výsledek a přitom bylo vše okej. tam stačí mít rýmu při odběru a už to jede. ono i ta přesnost hovoří za vše, screening 90% a tripli jen 60%, znám jednu co tripli v pořádku a mimčo má downa a těm co mají mimča zdravé to ukazuje riziko. v zahraničí prý tripli už nedělají vůbec právě kvůli nepřesnosti a dělají jen screening.

jinak já jsem teď chtěla taky trošinku víc kluka, přitom jsem celý život chtěla holku ale to hlavně kvůli toho že jsem si byla jistá že jsem loni čekala kluka, prostě jsem to cítila tak jsem trošku doufala že nám poslal bůh náhradu ale je to holka a nakonec jsem ráda že to bude holka. manža se na ní hrozně těší, on od začátku tvrdil že udělal holku a o klukovi vůbec nechtěl slyšet a já se těším jak budu mít růžovou princeznu a taky si říkám že holky jsou ve vývinu šikovnější a i ve škole se lépe učí takže jestli budeme mít pak druhé dítko bude to možná s holčičkou jednodušší.
23. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:)

jak se máte?.......
my výborně :slight_smile:)) dneska jsme byli konečně na utz, tak mám v albíčku fotečku :slight_smile:
prý všechno je tak jak má být a odpvídá i ms a jsme teda 7+ 5tt a máme 21mm.
a dostali jsme i průkazku dneska :slight_smile:

co u vás nového?
23. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
semy, moc gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz
semy, no hurá, konečně jsi tady :slight_smile: jsme tady byly napnutý jak kšandy :grinning:

co pocity? :slight_smile:
23. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
čau kočky vespolek, semy gratuluju k průkajdě, micha, jak je? Jinak dítě je asi lenora po mě, dnes během krátkého UTZ 2x mohutně zívlo :grinning:
23. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.