• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
akorát mě překvapilo že mám přijít nalačno, ti jsou fakt chytří s cukrovkou nalačno jak se nenajím je mi zle a lítají mi hodnoty tak super no. každopádně jsem si dneska nakoupila zásoby dobrot, do porodky si beru samé čokotyčinky, sladký pití, perníčky aj. NO co tak tam trošku zatrapasím až porodím a budu se hned pídit po twix tyčince ale po 3 měs. diety se mi nemůže nikdo divit :sunglasses: :grinning:
12. bře 2010 v 15:13  • Odpověz
semy, a to si představ, že když jsem si volala o výsledky a ptám se jí narovinu,jestli to je tak hrozný,abych tam k ní docházela,že jídelák mi upravila ségra (dietní sestra) a že jako fakt nemám čas tam takhle jezdit.. tak říkala,ať prostě přijdu.. :rolling_eyes: je mi jasný,že za mě má tu podělanou čárku a prachy :rolling_eyes: já se na to vybodla, vůbec jsem tam nechodila a hle, ... za pár dní telefon,jestli bych přijela... tak jsem přijela, doktorce odrecitovala můj jídelák a názor na výsledky oGTT a zbytečnost návštěv u ní... tak byla zticha a já jen dodala nashledanou a frrrr domů :grinning: a už mě tam nikdo neuvidí... :grinning:
12. bře 2010 v 16:29  • Odpověz
hm tak to já chodit musela a musím co 14 dnů, po každým jídle měření atd. teď budu muset jít na dia 14 dní po porodu a pak asi ještě 2x
12. bře 2010 v 16:34  • Odpověz
holky-a-kontroluji-vam-v-kazde-poradne-cukr-papirkem?
12. bře 2010 v 16:36  • Odpověz
no nějaký papírek tam máčí ale jestli je to na cukr to nevím :grinning: mě tam máčí dva papírky tak možná cukr a možná na plodovku fakt nevím :sweat_smile:
12. bře 2010 v 16:57  • Odpověz
kuli ta vidíš..nakonec tě tam stejně dostala... :grinning:
na poradnu nosím pokaždé moč a ějaký test dělají..ale jestli máčejí jeden enbo ví papírků to nevím...
12. bře 2010 v 17:05  • Odpověz
me-namoci-papirek-a-da-mi-ho-do-ruky-pak-zkontroluje-zda-neni-v-moci-bilkovina
pokud-mam-papirek-zluty-je-to-ok
pokud-je-zeleny-je-tam-cukr
12. bře 2010 v 17:09  • Odpověz
aha, tgak to já jí tam vždycky položím průkazku i se zkumavkou a ona mě pak jen řekne že to bylo v pořádku....
12. bře 2010 v 17:12  • Odpověz
čau kočky, strouži, tak co? Takhle Tě Kuli předběhne :confused: Tak fajn, víkend na krku, tak ještě naber sil a pak s chutí do toho jo :wink: my dnes dopo poprvé koupali, nevím, kdo z toho byl víc vyplašenej, jestli Klárka nebo mi, každopádně od té chvíle skoro pořád spí :sweat_smile: tak jsem stihla vyžehlit aspoň pidioblečky, co mi poslala jako záchranu kamarádka a udělat tiramisu, bo zítra čekáme návštěvu a taky přijde PA
12. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
mě PA říkala, že test z moči dělá na bílkovinu a na cukr, a já to mám vždycky v cajku... a doma mám ty samý papírky jen na bílkovinu a na cukr... a v okáčku :wink:

rinti, nazdárek, tak to buď ráda, že spinká, asi ji to hezky unavilo :dizzy_face: a jinak všechno dobrý?
12. bře 2010 ve 21:47  • Odpověz
ahoj holky,rinty no to by mě kuli dožrala že by rodila dřív jak já, stačí žes mě předběhla ty! mě tu měsíc dr. vykládá jak se otvírám a snad to nebude v únoru a nakonec budu ráda že to nebude v dubnu a ty si v klidu porodíš ze dne na den :rolling_eyes: :grinning: poprvé koupali? a doteď jste myli jak?? u nás v porodce si koupou maminy mimča hned od začátku vaničky jsou na pokoji tak si to snad nacvičím taky mám z toho strach.
13. bře 2010 v 08:49  • Odpověz
zdárec vespolec,

tak dneska jsem hned po ránu chytla chuť na uklízení a vaření, tak se jdu prostě zdělat a pak padnu na gauč.. muž jel dělat nový schody, který pak frkneme z jídelny do podkroví, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat.. vymyslela jsem si celokovový se dvěma zábradlími... :sweat_smile: jeho brácha je uměleckej kovář, tak to snad daj hoši nějak dokupy... :dizzy_face:

jak jsem furt vyřvávala, že u nás naštěstí nechumelí, tak včera večer se to tu zbláznilo a do rána kydalo, naštěstí jen takovej drobek... už jsem byla natěšená, jak si nakoupím kytičky... tak asi jen nakoupím hyacinty do váz domů a peču na to... :rolling_eyes:
13. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
nazdárek...strouži tak pořád nic jo?

Tady chumelí od včerejšího poledne :confounded: :confounded: :confounded: napadlo odhaduju tak 10-15cm...je to hnuuuus.....já chci jarooooooo :grinning:
13. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
padám na hubu po uklizení koupelny, to plazení s břuchem není už nic moc a zvedám se jak po deseti pivech a dvaceti panákách - no podívaná jedna radost :grinning:
13. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
kuli :grinning: já teď taky trošku funim..jsem škábala zeď od tapety....ale už je to hotový, tak jsem ráda..akorát úplně dole takový malý proužek musí dodělat manžel, protože nevydržím sedět na bobku jak mě hned začnou bolet lýtka...a ještě jsem pekla koláč :wink:
13. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
semy, mě teda lýtka začala bolet až s těma otokama... tak jsem ještě uvařila na zítra, abych měla zítra klídek, setřela v kuchyni, jídelně a házím nohy nahoru... :wink:
13. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
kuli tak to máš dobrý..
já mám náběh na křeč. žíly už několik let, takže mě to dělá problém i normálně..ale teď je mám takový víc citlivý....
tak paráda..jen odpočívej a nabírej síly :slight_smile:)
13. bře 2010 ve 12:45  • Odpověz
semy, tak si pořiď takový ty "gumový" punčochy.. kamarádka je taky těhu, trpí na křečáky a tyhle punčochy ji hrozně pomáhají :wink:
13. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
ahoj kočky, já sice neměla náběh na křečáky, jen jednotlivý ataky v lýtkách a pomáhalo mi na den si ty nohy obinat do obinadel. Kuli jj jinak dá se říct pohoda, malá většinou mezi kojením spí, párkrát se už ale stalo, že byla i 4 hodiny vzhůru a to se pak dožaduje kojení častěji ale při tom ublinkává a pak je dost neklidná a je trochu problem než zase usne, ale manžel to má docela na háku, vždycky s ní povídá a všelijak s ní manipuluje, takže se sklidní. Strouži v porodce jsme samo taky koupali (asi 2X) ale pravda je taková, že novorozeňata koupat netřeba, nemají se kde ušpinit, maximálně na zadečku, nebo se trochu opotí a to řeším tak, že jí umyju zadeček pod tekoucí vodou v umyvadle, nebo se radí vlhkou žínkou omýt celé miminko, aníž by se máčelo. Jde o to, že jak je malinká tak to koupání pro ní znamená velký výdej energie jak na samotné koupání, tak pak dorovnávání teploty. Navíc tu její jemnou kůžičku to dost vysušuje. Takže zatím to necháme asi na tom omývání žinkou. Ale u normálně vzrostlých dětí, kterým se navíc koupání zamlouvá, není problém koupat častěji, i když se teda nedoporučuje denně :wink:
14. bře 2010 ve 03:53  • Odpověz
Ahoj holky...koukám jestli se nerodí :wink: strouží nelí čeká na pomlázku né? :sunglasses:

S tím koupáním to máme zase úplně jinak než týnka.
Koupeme každý den.... přijde mi že žinkou Vítečka neumeju pořádně když se podělá a stojí to za to vezmu to vlhčenýma ubrouskama jako při každém přebalení a pak teplou mokrou žinkou ale stejnak mi přijde zapráskanej tak jde pod sprchu :grinning:
pak taky máme takovej pravidelnej režim ví, že se po 7mé koupeme tam cáká a dost se vyblbne pak namažeme celý tělo kojení a jde se chrupat. Miminka milují pravidelnost takže mu to dopřáváme navíc ten náš rarach vodu fakt miluje :dizzy_face: Tynko je pravda, že se nemají kde ušpinit ale našemu pánovi už trochu smrdí nožičky :zipper_mouth: :grinning: a to nedáváme ještě boty :confused: :grinning:
14. bře 2010 v 07:57  • Odpověz
Ahooooooj Laduš,no ono něco jiného 3měsíční kousek chlapíka a nedonošené novorozeně. Klárka si zatím nekaká až za krk :sweat_smile: a tak úplně stačí to opláchnutí pod umyvadlem zatím.Jinak nějakou pravidelnost v něčem máme podle PA očekávat a nastolovat až po šestinedělí,tak to máme ještě čtyři týdny :wink:
14. bře 2010 v 10:51  • Odpověz
Zdárec vespolec :dizzy_face:

rinti, mě kamarádka tuhle psala, že s malou taky najela na režim až teď... (narodila se o 20 dní dřív) a v pohodě... já jsem zvědavá na nás :grinning:

tak jsme si u nás ráno zopakovali základy rychlé pomoci :grinning: jsem připravovala snídani, řežu housku a fiknu se do dlaně (no vejce) :grinning: manžel chudák kolem mě lítal jak kdybych měla zástavu :grinning:
14. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
ahoj holky hlásím se stále jako kindervajíčko, ale zítra už to snad bude slibuju :grinning: od rána mi volají lidi jestli se už náhodou něco neděje, mojí mamce se zdál sen že jsem už rodila a já furt prd :grinning: no jo no, my jsme nebyli nikdy rychlíci v ničem tak co čekají že? :sweat_smile:

koukám řeší se tu křečáky, holky to je jak diskuze babek ze starobince :grinning: :grinning: :grinning: já teda naštěstí s tím nemám problém ani s otokama ale zase bliju, dneska můj žaludekzase nezvládl oběd :stuck_out_tongue_closed_eyes:tento týden jsem blila několikrát. KUli koukám chytá tě hnízdící instinkt jako mě před asi 14 dny, to jenom třísky doma lítali :grinning:

s tím koupáním no já asi budu najíždět na režim od Laděnky, chci koupat každej den nejlépe ve stejnou hodinu aby si zvyklo, taky si myslím že ta teplá voda uleví bříšku a mimi pak lépe chrní, určitě je to lepší jak vlčené ubrousky atd. každopádně ale věřím že je rozdíl u rinty když má malou menší narozenou dřív že to vyžaduje trošku jinou péči. sprchu budeme používat asi jen přes den kdyby byla malá pokaděná až za ušima a nešlo to utřít, ale večer vaničku už jsem na to celá natěšená jak budeme s manžou koupat a mazat :dizzy_face:

no nic holky musím končit, snažím se dneska ještě všecko dodělat, dožehlit zbytek prádla, převléct peřiny abychom přišli s malou do čistého. zítra na mě myslete, dám někomu vědět po sms, tak vám pak snad napíše , já jsem zatím neskutečně v klidu pořád mi to nedochází nemám ani mravence v břichu prostě normálníneděle zato manža ten je na sesypání leží na hlavě deku, klepe se jak osika a lítá od rána na záchod. chci ho vidět zítra :sweat_smile:

tak se mějte kočky, naposled se vám hlásím jako těhulína a od zítra už jen jako mamina :dizzy_face:
14. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
Strouži, tak jsem doufala v nedělňátko, nooo ale ještě máš pár hodin :wink: jinak jsem koukala na fotečky, tak to máte fakt moooc hezky nachystaný :wink: jenom nějak nechápu, jak je to s tím zítřkem, Ty jdeš na vyvolání :confused: nějak mi to uniklo :unamused:
14. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
strouži tak jsem si říjkali jestli UŹ, že jsi od včera nepsala a ono nic :grinning:
kuli dík za tip na punčochy.....naštěstí mě normálně ty lýtka nebolí, dělá mě to problém jen když je natáhnu respektive si sednu na bobek...tak s prostě na bobek nesedám a je to :grinning:
jinak s tím koupáním my budeme asi zlatý střed..plánuju koupání taj jednou za 2-3 dny..ze začátku....:slight_smile:
14. bře 2010 v 18:15  • Odpověz
Ahoj strouží zítra to tu budu sledovat hlavně někomu podávej info ať máme online přenos :slight_smile: držím pěsti ať Nelí vyleze v pohodě a ste komplet rodinka :slight_smile:

s tím koupáním je to různý jak komu to vyhovuje já i Vítek (starej :grinning: ) se rádi koupeme tak to má náš mladej po nás, fakt už od narození po vykoupání krásně prohřátej krásně spinká a navíc jak sem psala je to takovej náš rituál ted už jak je " větší" tak je sranda když ho neseme do vany jak kope nožičkama a vříská protože ví co bude :sunglasses: takže ho o to ochudit ani jediný den nemůžeme :dizzy_face:
14. bře 2010 v 18:27  • Odpověz
Ahoj holky.S tim koupanim ja uz si to vubec nepamatuji,ale podle me jsem koupala ob den.V lete, kdyz pak bylo fakt vedro, tak jsme treba koupali 2x denne abychom malou osvezili
14. bře 2010 v 18:29  • Odpověz
strouží jinak krásně vše nachystaný a načinčaný :dizzy_face: jen se optám máš postýlku od postelí dost daleko to malou neuvidíš .... :confused: :wink: to já sem na Vítečka naplácnutá a ani mi nejde se otočit k němu zády v posteli tak se obrátím úplně celá že sem na něj celou noc otočená ... to sem blázen co ? :grinning: :zipper_mouth:
14. bře 2010 v 18:31  • Odpověz
ahoj ladi:slight_smile: ja mela taky malou hned vedle postele. abych na ni koukala.Pal uz to bylo jedno, kdyz byla v posteli:slight_smile:)))
14. bře 2010 v 18:33  • Odpověz
my taky budeme mít kolíbku hned vedle postele :slight_smile:
14. bře 2010 v 18:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.