• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
autor
Jo my měly po porodu 3750, ale když nás pouštěly z nem. tak po operai měla jen tři kila. Pak jsme něco nabraly, ale pak zase přestala jíst tak váha šla dolů , no pak jsme zase něco nabraly a 14 dní jsme se dostávaly ze střevní chřipky a to taky nejedla byla jen na kapačkách na zavodnění, takže mi vžýdy něco naberem a v nem. to zase schodíme takže začarovanej kruh.
18. dub 2010 v 08:56  • Odpověz
autor
A jak píšeš zase to má výhodu , že každej může pohlídat jen dáš flašku nemusíš se stresovat co jíš a co nesmíš atd.....A ty náhrady za mateřský mlíko maj už tolik vitaminů, že si myslím že dítě uro chuzené není.
18. dub 2010 v 08:59  • Odpověz
abych obhájila zase trochu i kojící matky .... :sunglasses: nemusíme sebou tahat flašky, teplou vodu atd. jen vytáhneme prso a je to :slight_smile:

S tím přibíráním mi pediatrička říkala, že pokud dítě takhle hodně přibírá pouze při kojení je to v poho horší je přírůstek u dětí na UM proč to nevím :confused: takže strouží dr tě asi moc nepochválí :confused:

Rostou nám zuby a to je mazec dnes sem "krásně" spala :sweat_smile:
18. dub 2010 v 10:55  • Odpověz
miši mě o otěhu nic neříkal asi na mě viděl že o dalším těhu nechci ještě dlouuuho slyšet :grinning: byla jsem tam jen vrátit glukoměr taky jsem si říkala že mě hned asi pošle na glukáč ale jen mrknul na malou, okomentoval její buclaté tváře a čau za půl roku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

to je škoda že nekojíte, já jsem teda kojit mohla teda asi, tak nějak jsem doufala že v porodce bude někdo řešit cukrajdu, štítku nebo toho streptokoka ale prd, hlavně že mi dávali dietu ale nikoho nenapadlo mi vzít krev, každopádně nevím co malé vadilo ale když jsem jí kojila tak nejen že měla málo ale hlavně byla neklidná trpěla na bolavý bříško a to jsem si jídlo hlídala takže buď jí vadilo něco ze mě nebo prostě při koju vdechovala vzduch , hůř usínala a taky ve spaní se kroutila a divně hekala, ale když byla čistě jen na sunaru tak spokojený dítě jak želva, dopije, usne a spí klidně. takže ono kojo za každou cenu je na prd, radši budu platit UM a flaškovat než aby malá byla nervozní jak pes a já taky. teď ještě někdy přiložím ale už je tam jen pár kapek asi, necítím ani že by polykala, prostě jen žužle :grinning: s tím placeným sunáčem to máte super, to bych taky brala teda ne že bych chtěla aby malá byla na něco alergická ale dát dvacku nebo pár stovek je rozdíl :rolling_eyes: ale co , od čeho je porodný za to se nakoupí fůra plín a sunaru :grinning:
18. dub 2010 v 11:53  • Odpověz
ladi mě tahaní flašek nevadí, pro mě by bylo zase větší tramu třeba kojit na náměstí na lavičce, jsem hrozně stydlivá, :sweat_smile: a byla jsem rozhodnutá že pokud by byla ta možnost tak vždycky bych kojila v soukromí rozhodně ne jako někdo že si v obyváku kde je 10 lidí vytáhne prso, vždycky kdyby byla možnost jít jinam do jiného pokoje tak bych odešla.

každopádně takhle vytáhnu termosku zamíchám a baštíme :grinning: a taky už můžu baštit co chci, takže ukamenujte mě ale jak mi bylo zprvu líto že nekojím teď fakt zjišťuju že nekojit má výhody a rozhodně si nemyslím že nekojený dítě je o něco ochuzený a víc nemocný,protože většinu děcek co znám a byli kojení jsou alergici, furt nemocní a kupa nekojených děcek zdraví jak řípa. u nás v rodině máme dva případy kdy sourozenci jeden byl kojený druhý nebyl a v obou případech těch rodin to nekojené dítě je mnohem zdravější než to kojené. navíc podle mě jsou alergie o dědičnosti než o tom co mimčo baští a taky u UM vím kolik toho vypije, jak dlouho jí to bude stačit a taky vím že v každé láhvi dostane přesně to co potřebuje což u koja člověk neví jestli nemá zrovna ten den hladový mlíko nebo nesnědl něco z čeho mimčo bude mít bolavý bříško.

takže ač kojo je dobrá věc a bylo mi zprvu líto že nekojím tak teď rozhodně z toho že nekojím nešílím

jinak co se týče váhy tak uvidím co poví doktor, ale malá zase nepije o tak moc víc než jsou tabulky, třeba teď by měla vypít 6 dávek sunáče denně po 150 ml, no a ona teda pije častěji ale dávám jí menší dávky a častěji protože se dopíjí čajem, třeba teď před chvílí vypila 60 ml čaje a 90 ml sunaru takže bych řekla že baští v normě
18. dub 2010 ve 12:08  • Odpověz
hoj ženy :wink:

co se týče kojení, tak já jsem ráda, že můžu kojit... já jsem asi hold lemra líná :grinning: pro mě je kojo pohodlnej luxus :wink: a hlavně mi to pomáhá od shazování kil, otoků, stahování dělohy.... :wink: je asi fakt, že to bolavý bříško z koja je, páč naše madam u kojení usíná a není schopná si prostě odříhnout.. přes den naspí maraton a v noci třeba od pěti hoďku kouká a kroutí se jak had v křečích :frowning2: což děti na UM nemaj... ale co, ono to přejde a bude dobře :dizzy_face:

Tak jsem tu našu v deset nakojila, šly jsme kočárkovat, ted jsme dorazily a furt spí... :wink:

Holky, mám trochu dilema.. primář, když mě propouštěl, tak mi předepsal brát 2x denně železo... vím, že způsobuje zácpu, já jsem teda v tomhle ok, ale mám strach, aby na zácpu z toho netrpěla malá... :frowning2: si říkám, že ten chlap snad věděl, že kojím,když mi to dával... :unamused:
18. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz
ahoj kuli no vidíš a já říkám že pohodlnej luxus je pro mě sunar, hold jaký si to kdo udělá takový to má. ale kdybych měla mlíko tak bych byla taky ráda. co se týče odříhnutí tak to se naše neluš naučila až teď v posledních dnech do tý doby taky neříhala, no řekla bych že začla říhat od chvíle kdy jsme přestali kojit :sweat_smile: jinak co se týče kileček tak ty jsem dolů dávat nemusela, no teda musím stále ale tím že mám o 8 kg méně než před otěhu jsem spokojená. zavinování dělohy to jsem měla rychle ale první dny to byl děs běs ta bolest :confounded:
jinak to železo no naše malá ho má v UM dost a zácpu nemá, že má dost železa jsem poznala na nazelenalých hovínkách a tak jsem volala k mudře a prej je to normálně u sunaru ale je fakt že při UM má malá tužší hovínka než při koju ale ze železa to určo nemá.
18. dub 2010 ve 13:47  • Odpověz
tak trochu se začínám i obávat, zda ji to moje mlíko stačí :unamused: i když si zase říkám, že přes den chrápe 4h, že hlad asi nemá.. v noci to je horší, to nás teda fest trápí to břicho.. je rudá,tlačí,řve... půl hodiny a pak usne bez výsledku prdnutí do plíny na 2h:unamused: dala jsem ji sab simplex a žádná změna...
18. dub 2010 v 15:14  • Odpověz
autor
Tak ještě vyzkoušej namazat mastičkou jménem pupík pupík :grinning:
18. dub 2010 v 17:29  • Odpověz
Kati mě řekla pediatrička, že pokud jedenkrát za 24 hodin spí déle než 3 hodiny a máme min 8 pomočených plen mám dost mlíka. Já se totiž v šestinedělí bála že nemám mlíko. Taky sme vyrazili k laktační poradkyni ta mi zmáčka prso (měla sem právě po kojení a nic sem nemohla doma odstříkat) a celou sem jí pocákala. Víta tam vyžahnul 80 ml (byl po jídle) a frčeli sme dom :grinning:

Má bolení bříška nás to trápilo 3 měsíce :pensive: s velkým křikem a od páté do sedmé koliky :pensive: víš co malé kup. Lactobacílky baby a rozpust jí to do odstříkanýho mlíka. Od 1 měsíce zabraly kapky Baby calm :wink: taky poloha tygr a výdrž :zipper_mouth:
18. dub 2010 v 17:32  • Odpověz
pupík nám nevyhovoval měl vyrážku tak sem koupila od justu tymiánovou mast :slight_smile:
18. dub 2010 v 17:33  • Odpověz
kuli tak zkus ty probiotické kapky jsou sice dražší ale mohla bys je dostat na recept od doktorky je to ještě k tomu sab simplexu. my sab používáme taky preventivně protože sunar dost bublinkuje a pomáhá. jinak zkus malou zvážit před a po koju kolik se zvedne váha, každopádně jesli spí 4 hod. tak by jí to mělo stačit co mě říkali v porodce tak kojit by se mělo co 2-3 hod. takže jestli tobě spí 4 hod v pohodě tak to je super. mě malá po čistě jen koju ani nechtěla usnout a když tak max na hodinu takže to bylo jasný že mlíko není.
18. dub 2010 v 19:26  • Odpověz
Probiotika nejsou bohuzel na recept, jestli kato budes chtit muzu ti je poslat zadara nam nepomohly.
U nas zabralo jen vydrzet 3 mesice a pak jako kdyz mavne proutkem a nic... Jim vsechno a piju i bublinkatou vodu Vita to uz uprdi :grinning:
18. dub 2010 v 19:48  • Odpověz
ženy zdar,
mám nějaký "zvláštní" dítě... včera jsem ji už večer vůbec nedala sab simplex, trochu se sice kroutila v devět večer,ale usnula... pak se budila po 3h, s krásným prdnutím a pokaděním do plíny při každém kojení... v sedm ráno se najedla a zase spí... tak já teda nevím :sweat_smile:

Laduš, ty probiotika by teda mohla už teď?
19. dub 2010 v 08:45  • Odpověz
autor
Kualik a nebo můžeš ty probiotické kapky jíst ty a ono se to dostane do mlíka.
19. dub 2010 v 09:06  • Odpověz
autor
Jo, ale pozor ty kapky se davají až od ukončeného prvního měsíce :wink:
19. dub 2010 v 09:07  • Odpověz
ahoj holky :dizzy_face:
hlásím že dneska super noc, malá mi spala od 8 večer do 5 rána , ráno vypila flašku a spí zase až doteď. ona má fakt spavou nemoc nebo co :grinning:

miši ty probiotické kapky jsem viděla ještě nějaký jiný byla to myslím červenomodrá krabička ale stály kolem 500 kč
19. dub 2010 v 11:41  • Odpověz
ahoj holky..:slight_smile: Strouži ty máš opravdu naprosto zlatý dítě .-)))))
19. dub 2010 v 11:45  • Odpověz
semy ahoj , to víš po mamince :grinning: snad jí to zůstane,ono je fakt že je to i tím sunarem to mi potvrdilo dost mamin co sunařili, že ty děcka líp spí a mají menší problémy s bříškem , což je fakt, jak netrápí bříško tak nemá dítko ani potřebu brečet nebo nespat, protože v porodce když jí dávali MM od cizích mamin nedělalo jí to vůbec dobře sice nebrečela ale nespala, kroutila se a pak jí dávali den sunar a to spala jak zabitá, no a následující den zase sunar zrušili a zase spala hůř.

jinak koukám 29 tt ty bláho, holky tady vám ty týdny naskakujou nějak moc rychle :grinning:
19. dub 2010 v 11:52  • Odpověz
jo věřím že to je tou stravou, že o udělá hodně :slight_smile:

no týdny naskakujou neuvěřielně....za mněsíc už nastupuju na mateřskou...strašně to letí...
19. dub 2010 v 11:54  • Odpověz
Tady mám aktuální fotky ze včera....
jsme si udělali výlet, ale už mám co dělat, jsme šl 4 kiláky a měla jsem teda dost :grinning:
19. dub 2010 v 11:56  • Odpověz
fotky pěkný moc ti to tam sluší :wink:
jinak my včera nedodrželi šestinedělí a prubli sex, no a holky paráda, jak zamlada :grinning: poprvé po víc jak2 letech se nesexilo na děti nebo se strachem že se ublíží prckovi tak jak v těhu takže bomba :grinning: a ani to nebolelo :sweat_smile:
19. dub 2010 v 11:59  • Odpověz
děkuju :slight_smile:

teda vy nedočkavci :grinning: tak to je dobře že to bylo takový super :slight_smile:
19. dub 2010 ve 12:01  • Odpověz
no jo nedočkavci :grinning: akorát byla sranda že jsme těma orgiema trošku vzbudili malou takže jsem hned po akci šla ještě uspávat malou tak se manža smál že před rokem jsem po sexu dávala nohy nahoru abych otěhulila a nervovala jsem že se nepodaří nikdy a teď řešíme antikoncepci a po sexu valím uspávat mimčo :grinning: :grinning:
19. dub 2010 ve 12:05  • Odpověz
ahoj všem, no vidíte, jak krásně se to tu rozjelo :wink: s tím prvním milováním, nebyla to sice taková romantika, jak bychom si přáli, svíčky, hudba prostě atmosféra se nějak nekonala, já byla spíš zvědavá jaké to bude.... a bylo to v poho. Teda odvázaná jsem z toho nebyla, ale za to šťastná jak blecha, bo jsem se bála, že to bude víc nepříjemný. Jinak u nás v tom máme jasno oba, pokud možno, tak už žádné hormony, už jsme se tak domluvili i na gyndě, takže alternativní způsoby a děj se vůle boží. Kual, jestli Ti mohu poradit, co nám pomohlo na prdíky, tak hodně určitě to, že hojně popíjím fenyklový čaj a potom také si nemohu vynachválit polštářek s třešňovýma peckama, fakt ho používáme hodně, vlastně skoro po každým koju, nahřeju, dám Klárce na bříško, na to flaušku a zavinu do zavinky a většinou to pomůže bolení.Jinak samo, pokud by nic nepomáhalo, tak určitě jsou tu i kapky, ale pokud to jde nějak zvládnout, tak je určitě lepší se obejít bez nich, aspoň takové mám info od pediatričky a PA. Ale určitě nenechat dítě trápit, jak píšu, pokud nic nezabere, tak kapky určitě zkusit, jinak nám doporučovala Baby Calm
19. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz
rinty tož ty si na romantiku jo?? :sweat_smile: hm my neměli tuhle romantiku ani o svatební noci, nebo spíš svat. noc se konala týden po svatbě a i tak bez svíček a hudby. :grinning: jinak já jsem odvázaná byla, bylo to fakt super a ani jsem se moc nebála a i chuť jsem měla, čehož jsem se dost předtím bála, těsně po porodu mi vadilo když na mě manža jen šáhnul hlavně na prsa to se mi až zvedal žaludek při tom a představa sexu pro mě byla děsivá, ale teď jak nekojím tak už mi šahání na prsa zase nevadí :wink:
jinak já jdu příští týden na gyndu na kontrolu a šup pro prášky, mě hormony neva, aspoň si budu moct zase posunovat mrchu v případě dovolený atd. :sunglasses: já na alternativní způsoby moc nejsem,i když včera alternativní způsob byl, manža totiž dotáhnul domů kondomy ale tím že je nikdy nepoužíval tak si koupil chudák malé a já ani nevěděla jak se to nasazuje, takže jsem se u toho dost nasmáli a tak jsme si dávali nakonec pozor jinak a je fakt že se manža snažil dávat bacha, páč věděl že jak se neuhlídá bere auto a ještě v noci povalí do lékárny pro ten prášek první pomoci :grinning: :grinning: :grinning:

ten sáček s peckama je super, taky ho máme ale víc než malá ho používá manža na záda :grinning: fenyklový čaj jsem teda já pila v době koja a nezdálo se mi že by pomáhal,teď už malá pije čaje sama a fenyklový vůbec nechtěla tak pije od Hippu heřmákový
19. dub 2010 ve 12:19  • Odpověz
jo rinty jak si na tý fotce v tom časáku to je z porodnice?? protože tam máš kytku v pozadí tak jsem přemýšlela jestli jste mohli mít v porodnici kvítka páč my jsme je mít nemohli
19. dub 2010 ve 12:20  • Odpověz
autor
Semy moc krasný fotky a pěkný bříško, kde je to focený?
19. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz
ahoj holky,
hlásím, že jsem po o.
Semy: moc ti to sluší.
JInak já do alba dala fotku břicha z dneška, aby jste viděly, že za 14 fakt zase poporostlo :wink:
19. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.