• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
Kuli říkáš teda že Lovela pere dobře?....já už mám koupený velký balení a tuhle jsem slyšela že moc dobře nepere, tak měto trochu mrzelo...ale když říkáš že plínky vepere v pohodě, tak jsem ráda..:slight_smile:
Chci teda ještě střídat s mýdlovýma ořechama, už mám pytlík koupený na zkoušku, tak jsem zvědavá :slight_smile:
21. dub 2010 v 19:12  • Odpověz
semy, já jsem s Lovelou spokojená, někomu smrdí, ale mě ne. Věcičky, který mám mimo jiné taky pokaděný kolem nožiček dobře vypere, i když se ty pidi hadříky mají prát na 30 a je to fuč, tak že já jsem spokojená. :wink: Já ořechy nepoužívám, ale až budeš mít vyzkoušíno, tak dej vědět, jak jsi spokojená :wink: :dizzy_face:
21. dub 2010 ve 20:01  • Odpověz
ok, díky za info .-)
Dám vědět až je vyzkouším....:slight_smile:
21. dub 2010 ve 20:05  • Odpověz
ahoj holky, nevím jak pere sypaná lovela ale já měla tekutou a ta mi smrděla hodně a nic nevyprala, zkoušela jsem v tom prát manžovi trička, takže nakonec jsem jí používala jen na namáčení a prala jsem pak v pořádným prášku :grinning: já peru v persilu sensitive (v gelu hadříky a v sypaném plínky, osušky aj.) a aviváž dávám bílej silan senstive a voní to krásně miminkovsky a pere na 30 stupnů suprově.
21. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz
holky nebojte mimča si krásně vypipláte, aspoň vám vydrží dlouho miminkovský, to naše Neluš jak moc baští tak je dlouhá jak týden před výplatou, nosíme už vel. 62 a tváře má jak křeček.
jinak koukám jak máte aktivní děti, jánevím ale naše furt jen spí :grinning: dopoledne byla asi hodinku vzhůru a od tý doby až do večera prospala takže jsem stihla vygruntovat, umýt okna, pověsit záclony, převlíct peřiny, zajít s manžou na oběd, pojezdit s kočárem a pohostit návštěvu. akorát chudák návštěva, ta už přišla potřetí kouknout na mimčo a naše hvězda zase jen spala tak zase si jí moc neužili :sweat_smile: teď se vzbudila na jídlo, okoupala jsem jí, vybrzunkla flašku a spí dál.
21. dub 2010 ve 20:19  • Odpověz
miši aha to mě nenapadlo dát jen půlku čípku, zítra je půjdu teda koupit.

holky dáváte děckám dudlíky?? Neluš je nechce což je divný když je na flašce, flašku to jo to snad ukousne jednou tu savičku ale dudlík nechce a tojsem zkusila snad všechny typy a značky dudlíků co existují. jediná chvíle kdy neluš dudlíkuje je když má hlad :rolling_eyes:
21. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz
no a strouži, proč bys jí ten dudlík vlastně chtěla dávat, když pořád spí :confused: jinak já taky četla, že hodně lidem Lovela smrdí, teda vlastně je to půl na půl a já patřím k těm kterým těžce voní :grinning: aviváž nepoužíváme vůbec. Kuli jj myslela jsem, čím odsáváš nosík, jo a při tom skladování na sucho tam kapeš pár kapek Tea tre oil, nebo teda tak něco a na kolik stupňů pereš ty plínky. Já když vyprala na 60 tak ty na kterých bylo trošku kakání, tak se nevypraly. Teď jsem je prala na 90 a to je OK, ale na 90 jsem teda právat nechtěla :unamused:
21. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz
rinty protože se mi to líbí a mimča se tím super uklidní:grinning: jsem divná co? no když je nebude chtít tak co nadělám,já jsem si jen říkala že by mohla být na ně naučená aby pak až bude mít období vzdoru měla něco co jí zklidní, protože nepočítám že by byla taková spavá a hodná navždy

teda já si neumím představit nedat aviváž :sweat_smile: minule jsem prala takové ty semišové dupačky a zapoměla jsem na aviváž a ty "chlupy" byli takové na mě tvrdé tak jsem to pak ještě znovu přemáchala v aviváži
21. dub 2010 ve 21:33  • Odpověz
no to já vím, k čemu je dudlík :wink: akorát jsem nechápala, proč chceš uklidňovat spací dítě :grinning: :grinning: :grinning: nevím, někde jsem četla, že se dětem novoškúm nemá aviváž moc dávat, možná právě pro tu intenzivní vůni, nevím,tak dávám na změkčení trochu octa, není to tam vůbec cítit. Teda stihla jsi toho požehnaně :wink:
22. dub 2010 v 00:12  • Odpověz
no i spavý dítě může mít v puse pěknej růžovej dudlík no ne? :grinning: mám doma asi 15 dudlíků a madam je nechce :rolling_eyes: asi začnu dudlat sama :grinning: tu aviváž mám právě tu dětskou, voní to krémově a jemně takže v kombinaci s tím persilem sensitive super. já bych třeba ocet nikdy nedala,ocet na prádlo dávám akorát když barví, tak nějak si neumím představit aby mi prádlo doma smrdělo po octu protože miluju jak vyperu a pověsím a voní to :sunglasses:
22. dub 2010 v 08:32  • Odpověz
dobré ranko holky -)
Taky jsem dost slšela žeby se aviváž neměla použat,že na ní můžou být malý miminka alergick nebo to může způsobovat nějaký alergie...
a strouži ten ocet není vůbec cíítit..taky ho chci používat...stačí 2 lžíce do vaničky a máchání :wink:
strouži ty jsi se teda předzásobyla dudlíkama :grinning: :grinning: :grinning: hele spíš buď ráda když ho nepotřebuje a nechce....pak s ním kolikrát bývá problém hoodbourat...já když vidím dítě jak běhá a i mluví a má v puse dudlíka tak bych ty maiy hnala :angry:
22. dub 2010 v 08:53  • Odpověz
ahoj semy, no já bych zase řekla že čím víc se žere to eko, bio aj. tím víc jsou děcka alergické. já nemám doma nic ryze na dítě, takže rozhodně nešílím s hepafiltrem, zvhlčovačem vzduchu aj. nesmyslama, všude jsou chlupy od kocoura a malá nemá ani pupínek natož rýmu. já peru normálně tak jak jsem právala,měla jsem nakoupený dětský gely jen na to první praní protože jsem nevěděla jakou bude mít malá kůži ale teď jsem zjistila že nemá žádný alergický reakce takže peru v persilu a aviváži tak jak jsem právala. peru ty její věci s naším bílým prádlem žádná extra péče a vše v poho, podle mě jsou dnešní záležitosti typu ořechy aj. ryze módní záležitost protože výrobci chcou vidělat. vidím to u umělé výživy, hrozné reklamy na nutrilony ale přitom naší Neluš nejlíp sedí obyč českej starej sunar a je totálně v poho ale když to někomu řeknu tak nejen že nahodí obličej jakto že nekojím a pak začne řešit proč nepoužívám aspoň UM HA jako prevenci alergií . nesmysl, jeslti má malá dané geneticky že bude alergik nezachrání jí ani kdybych ji kojila 10 let ani žádná HA výživa.

s tím dudlem máš pravdu taky se mi to nelíbí u velkých děcek, ale ještě víc se mi nelíbí ba přímo hnusí když vidím velký chodící mluvící dítě které je kojené :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2010 v 09:45  • Odpověz
strouži jasný, vím jak to myslíš.....
já jsem tak napůl no.mě se třeba ty ořechy moc líbí, protožer se u nich ani nemusí máchat tak se uetří za vodu....a přijde mě to zajímavý no.....
to eko zase tak moc nežeru, a ani kvůli eku nechci látkovat, chci látkovat protože se mě to jednak líbí, jednak si myslím že je to hlavně lepší pro mimi.....ale je to samozřejmě můj názor a vím že jsou na tohle tak strašně různý názor že nikomu jeho nevyvracím..každý ať si to udělá jak mu to vyhovuje .)
Je fajn že je takový výběr všeho ale jak říkáš někdy se to přehábní s tou osvětou.....
však my taky máme kocoura a chlupům se nevyhneme ani kdyby jsme celý den lítali s vysavačem....

tou výživou o úplně chápu...myslím si že ndeska už jsou všechny ty nabízený výrobky kvalitní, že prostě jen záleží co si ščlověk vybere....:slight_smile:
22. dub 2010 v 09:53  • Odpověz
hele co fontánka pro kocoura, koupila jsi teda?..jseš s ní spokojená?
22. dub 2010 v 09:59  • Odpověz
jééé tolik dudlíků :confused: :sweat_smile: tak to chápu, že bys je ráda upotřebila, ale jak psala semy, buď ráda, že je nechce a je klidná i bez nich, ono i ty nejlépe tvarované, mohou ovlivnit vývoj patra a zoubků, ale to samozřejmě ne po pár dudláních :wink: jinak vzhledem k tomu, že průměrné dítě běhá a trochu mluví už kolem jednoho roka, tak musím za sebe říct, že když si bude Klárka chtít v tu dobu ještě cucnout, tak jí rozhodně bránit nebudu :grinning: jo a chlupy máme taky absolutně všude, ale když vidím, že má Klárka nějaký v okolí pusiny, tak mě čerti berou :angry:
22. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
ahoj rinty...:slight_smile:
no kolem roku nemyslím, ale kolikrát vidím dvou i tříleté děti běhat s dudlíkem..to je fakt strašný....
22. dub 2010 v 10:41  • Odpověz
semy, já myslela cucnout prsa :wink: dudáka neeee :wink:
22. dub 2010 v 10:53  • Odpověz
ahá rinty :grinning: :grinning: tak to jooo....to já taky bránit nebudu...:slight_smile:)
22. dub 2010 v 10:54  • Odpověz
semy mě by se i představa látkovek líbila, jako je super představa že má mimčo na zadečku příjemnou bavleněnou čistou plínečku která ho nikde neškrtí ale pak si představím že půjdeme s malou ven, ona bude v kombinézce počůrá se a jakože naše malá čůrá neustále takže i ty pampersky jsou furt pročůrané a je to šílená spotřeba, tak si fakt neumím přestavit že ty 2 hodiny bude v tom mokrým. právě proto se o ty plíny přou i odborníci co je lepší,jestli si hrát látkování které je sice super ve směru že z toho nemá dítě alergie ale mnohem více z toho může mít opruzený zadek neboť několik hodin být v tom mokru není dobrý ani pro zadek ani pro třeba u holčiček pro pohlavní orgány. já kdybych se počůrala a měla být v tom mokru tak se zblázním.
navíc nebudu zastírat že jsem pohodlná, i tak peru furt a představa někde skladovat sušit a žehlit fůry plínek to se mi fakt nechce stejně tak si nedovedu představit vozit na návštěvy látkovky i tak mám pocit že toho vezeme kupu.
co se týče ořechů tak ona spotřeba vody je jedna věc, ale mě přijde divný způsob šetření když budu o to víc prát, sice ekologicky v ořechách ale rozhodně s látkovkama budete holky prát min. o jednu pračku denně víc jak já s pamperskama.
no a další věc jsou ty ořechy, jako já osobně jsem je nezkusila, ale viděla jsem pořad Sama doma, byla tam nějaká ženská co v nich pere a ta moderátorka se jí ptala že prej taky ořechuje akorát má problém s tím že bílé věci to zašedne a zaschnuté fleky např. od mrkve to nevypere takže je to na takový to praní čisstýho prádla ale flekatýho silně zašpiněnýho moc ne. a ta ženská jí to odkývala že prej je to pravda, fleky to pere dost blbě, teď jak je miminko čistý a má max flíček od mlíčka to vypere i čistá voda ale až budou kašičky zeleninka tak i silnej chemickej prášek má s tím problém natož ořechy ale že prej nakonec s flekama se u dětí počítá, prej u dětí zašedlé prádlo se zapranýma flekama nevadí a je to dokonce roztomilý..... :confused: jako v tu chvíli jsem dostala záchvat smíchu a měla jsem jasno, radši budu prát neekologicky ale prádlo budu mít čistý bílý voňavý :sunglasses:

ale samozřejmě je to každýho věc, prostě tohle jsou moje důvody proč jsem o látkovkách a jiným ekobiozpůsobu života ani neuvažovala.
22. dub 2010 v 11:13  • Odpověz
jinak ta osvěda a kampaně, no právě to mě štve,hlavně v případě koja, už jsem to tu psala v porodce to byla jak sekta, když jsem se zeptala na první pomoc v případě zástavy dechu tak mě řekli že jsem hysterka že děcko se mi nejspíš dusit nebude a zase mlely o bradavkách a laktaci, a teorie vyhladovění malé kvůli toho že když uslyším jak brečí udělá se mi mlíko až z toho malá měla hypoglykemii tak to je neskutečný!!! dokázali spíš to že mi kojo spíš zhnusili. další případ jsou lidi, míssto pozdravu se ptají na kojení a když řeknu že nekojím tak začnou odsuzovat přitom je vůbec nezajímá že jsem mlíko neměla a ta trocha malé nestačila takže pro lidi je nejspíš lepší hladové dítě než najezené spokojené ze sunaru. takže já tvrdím čím víc se bude něco propagovat tím víc mě to odpudí.

jinak fontánku máme ale ne tu zvířecí, chtěla jsem tu tvojí objednat ale zrovna přišla mamka a když jsem jí to řekla tak si vzpoměla že někde na půdě je fontánka a tak jsme jí vytáhli a super :dizzy_face: a hlavně je zadarmo a tak Oliver dostal na narozky nakonec kupu gurmetek :grinning:
22. dub 2010 v 11:19  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem po kontrole. Mám +6kg, všechny testy - krevní obraz a tak v pořádku. Jsem zdravá jako rybička. A v úterý jedu v 6 večer na video. Hrozně moooc se těším. Jo a další kontrolu mám pak až 21. 5.
22. dub 2010 v 11:19  • Odpověz
rinty je rozdíl roční a tříleté , hlavně já zažila na dovolené případ že to dítě už ani nechtělo prso, ale matka ho k tomu nutila, fakt super ležet u bazénu a pozorovat utíkající dítě a za ním matku s holou bradavkou jak honí dítě aby si šlo cucnout a děcko má z toho hysterák že už kozu nechce. celej zájezd jsme z toho byli zhnusení, bylo to 18 měs. dítě a ta matka sice hrozná aktivistka kojení ale děcko nechala celej den v jedný plíně, pouštěla na něho klimošku, nedala mu ani čaj při 45 stup. vedrech, hulila jak fabrika večer jediný co udělala že namáčela meloun tomu děcku do vína aby líp spalo. no sorry ale zdravý kojení si představuju jinak.
22. dub 2010 v 11:22  • Odpověz
luci super gratuluju ke kontrole :wink:
22. dub 2010 v 11:23  • Odpověz
strouzi: děkuju. Teď se budu mooooc těšit na úterý na to video. :wink:
22. dub 2010 v 11:49  • Odpověz
Brej den všem :dizzy_face:

Tak že,
Strouži, všechno nejlepší k 18.narozeninám :grinning: :grinning: :grinning:

Dnešní noc u nás opět ve znamení dvouhodinových brečících pauz se strašným kroucením ve stylu hada kvůli bolavému bříšku. S manželem jsme se střídali, já držela hlídku od 22-24, on od 2-4, mě je té malé tak líto, že už jsem fakt zoufalá... přes den v pohodě, ale v noci takhle trpí... :frowning2:

Luci, tak to je super, že jste v pořádku :dizzy_face:
Holky, Semy - Luci, vám ty tt tak naskakujou, že se párkrát vyspíte a porod ťuká na dveře :confused: :sweat_smile:
22. dub 2010 ve 12:17  • Odpověz
autor
Luci gratulace k vydařené kontrole. To my pořád bojujeme z horečkama :unamused:
22. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz
Luci taky gratuluju ke kotrole .-) já jdu zítra...budou mě brát i kontrolí krev poslední a dr mě bude dělat utz aby koukla jak je prcek otočený....ale asi tam má zatím dost místa potože s tam pěkně mele :grinning:
Kuli chudák alá, snad brzo přejde bolení bříška..
miši a vám přeju ať jsou horečky pryč.....

já jsem teď dvě hodinky žehlila, tak mám dost..ještě že mám ten podpůrný pás na břicho, jinak bych u toho nevydržela stát, jak mě hned začlo břicho těžknout.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2010 ve 13:05  • Odpověz
Luci, taky moc gratuluju super a Tobě semy, ať to zítra dobře dopadne :wink: Kuli, už nevím, co poradit :unamused: my utíkáme ven, Klárka byla celý dopo vzhůru, konečně usnula, tak jsem si udělala oběd, najedla a hurá za sluníčkem :dizzy_face: večer snad hodím nové fotos, tak pa :sunglasses:
22. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz
semy, já jsem uložila malou o půl 11 do postýlky, vrhla jsem se na žehlení, stihla jsem uvařit, vytřít koupelnu, ještě bych potřebovala vyluxovat, ale to počkám až se vzbudí :wink:
Jinak jsem teda koukala, že se mi udělaly strie :unamused: jestli to je tou váhou, jak jdu dolů... ale nejsou světlé, spíš dočervena :unamused:
22. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz
rinty díky :slight_smile: užijte si procházku :slight_smile:
kuli ak to jsi toho stihla :slight_smile:
jojo luxovala jsem taky dopoledne....tak už dneska končím doma, teď budu odpočívat....:slight_smile:

tak když jsou červený tak třeba se vstřebají ....
22. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.