• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
strouží jasný základ na blití je :slight_smile:)) tak budu mít co hubnout
5. kvě 2010 ve 12:57  •  2 děti  • Odpověz
5. kvě 2010 ve 13:03  • Odpověz
chro: jj, to jsou těhu rifle z CA. Díky za pochvalu.
5. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz
no krásné :slight_smile: jsou
5. kvě 2010 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz
Lada napsal kocoura Mikeše někdy okolo roku 1938 a Romové ho dočetli až v roce 2010.

Až se naučí číst i Vietnamci, máme po Rákosníčkovi......
5. kvě 2010 v 16:39  • Odpověz
5. kvě 2010 v 19:29  • Odpověz
luci :grinning: :grinning: :grinning:
5. kvě 2010 ve 20:02  • Odpověz
strouží s tím kojo nekojo už tu zaznělo hodně, určitě ti to nikdo zazlívat nebude je to vaše Neloušátko a ty jako máma víš co je pro ní nejlepší :wink: Já si stojím za tím, že pro Víťu i přes ty prdy a koliky co nás trápily sem pro něj udělala to nejlepší co sem mohla a to dát mu mateřský mlíko za tím si stojím zase já :dizzy_face: ted jak sme začali s mrkví tak mi je najednou smutno, že do roka kojení utneme, protože ten kontakt s mimi u prsa je pro mě nepopsatelnej ... sme si tak hrozně blízko a já bych ho láskou snědla. Je jasný, že roční dítě je už "samostatný" a je na čase s kojením přestat ani já bych dýl nechtěla. Ale teď to naše spojení miluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Plíny sem vyzkoušela : Pampers (s nějakou bavlnou čico), Pampers Aktive, Pampers Sleep a můžu říct, že teda děs běs, Víťa byl hned promočenej a navíc se mi mezi nohama při prvním počůrání udělal obr tvrdej oblouk jak se plína nafoukla a taky mi děsně smrděly :stuck_out_tongue_closed_eyes: jediný pozitivum bylo že měly super pružný zapínání .... dala sem ty balíky kamarádce co má holku ať je spotřebuje, že jim třeba budou vyhovovat a to samé ....smrad a hned mokrý :astonished: takže Hugies to jistí. Nesmrdí vydrží nám super časté kojení a pití ..jediný co je mazec, že máme velikost 4+ a už mi přijdou fest, ale píšou tam 9-16 kilo a náš kluk má 8,65 :confused: pak už asi existují jen trénovací kalhotky ale na to má Víťa ještě čas :grinning:
5. kvě 2010 ve 20:15  • Odpověz
ladi jasný každáchceme pro mimi to nejlepší a právě proto je na nás co jim dáme :wink: s tím pocitem u prsa no já to neměla, neměla jsem z toho trauma jak jsem se kdysi bála ale na druhou stranu jsem z toho blažená taky nebyla prostě se mnou kojení nedělalo nic, víc ráda mám pak malou u sebe když čekáme na odříhnutí to má takovej výraz že bych jí láskou sežrala :grinning: každopádně máš pravdu, mě to bude taky líto že mi malá vyroste vždyť už teď je mi smutno po bříšku a když jsem vyřazovala do krabice dupačky co měla na cestu z porodky protože jsou jí už malé bylo mi najednou smutno že tak rychle roste že už to není to mimišenko malinkatý

jinak ty plíny mi měli ty bílé sensitive , pak newborn žlutozelené a sleep a všecky se mi zdáli super, akorát s tím nafouknutím máš pravduj jakoby tam byl nějakej gel či co což mi trošku vadí proto se mi líbí ty tescoplínky, měla jsem typ newborn a ty sály krásně, měkké, nesmrděli ,gumičky stejně jako pampersky atd. a taky ta cena takže jak přijde mateřská berem auto a jedem do tesca pro několik balíků do zásoby.
co se týče těch velikostí tak to já mám zase problém s tím že plínky na kterých je napsáno 3-6 kg jsou malé velké a přitom váží 5,5 kg takže furt nosíme ty newborn a ty zatím sedí dobře. no asi je to tím že malá je spíš dlouhá a tlusté má akorát tvářičky jinak je hubená takže ještě asi těch pár týdnů budeme na newbornech
jinak ty velikosti no já zase mám problém že to co má mít podle velikosti
5. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz
čao ženy,

tak u nás v noci byla větrná smršť s deštěm a vzalo nám to lepenku na garáži, měla na to přijít ještě jedna krytina, ale jaksi jsme to nestihli... tak že v garáži voda, sádrokarton mokrej, kočár naštěstí v suchu, ale jinak to je total v pr.... :rolling_eyes: :frowning2:

Jinak spací noc v pohodě, ale zjistila jsem, že prostě v noci jaksi nemám moc mlíka, že mě přes den totalně vysává.. zkusila jsem z obou prsou večer před krmením odsát a dalo mi to ubohých 30 :frowning2: mno, tak jsem ji musela vrznout Nutráka :frowning2: a spala 4h. Já přes den kojím tak 3-3,5h - se divím, že se mi mlíko neudělá, tak jsem teda zase nasadila homeopatika a uvidíme... i mi přijde, že se mi moc prsa teď nenalejvaj, tak nevím, co se děje... :frowning2:
6. kvě 2010 v 08:58  • Odpověz
Ahoj :wink:

Káti já měla ke konci šestinedělí taky pocit že mám málo mlíka, ale Víteček dobře pospíval a jak mi řekla Dr. pokud máte min 8 pomočených plen za 24 a spí 1x za den alespoň 3 hodiny je to v pořádku. Určitě Nutlinon nedávej to se srovná. Střídej prsa a častěji malou přikládej .. mě hodně pomohl čaj od Teekane nebo jak se to jmenuje ten kojící je na podporu laktace.
Dokonce sem jeden večer i vyrazila za laktační poradkyní nevím jestli se neopakuju, že máma asi málo mlíka a odsála sem jen 10 ml ta mi řekla že uděláme s malým kontrolní kojení a zvážíme. Vítek byl hodinu najedenej tak sme vyrazili a já ho tam kojila vycvaknul 110 ml a váhově sme byli přes limit :sweat_smile: zmačkla mi prso a z toho stříkalo až sem jí pocákala obličej :zipper_mouth: tak řekla, ať si dám něco na zub a dobře se prospím že je vše ok. Od té doby klid :wink:
6. kvě 2010 v 09:41  • Odpověz
ahoj holky, kuli to máš asi ten růstový spurt či co ne? já mám zase opačnej názor jak lada, dej mu nutroš však jednou se to nezblázní, bude nabaštěnej, ty se vyspíš a mlíko se ti udělá. já bych řekla že mlíko se nedělá díky tomu že si unavená protože já vstávat třeba 4x za noc tak zkolabuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2010 v 09:47  • Odpověz
každopádně ladi to ti povím ta laktační poradkyně musí snad brát nějaký poplatek ne? :sweat_smile: bo já si neumím jaksi představit že by mi cizí mlíko stříklo do obličeje asi bych šla hned blít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz
Laduš, no pročůranejch plínek moc nemáme, spíš prokaděnejch :grinning: Víš, mě ji bylo líto, jak furt brečí, pořád mi obracela hlavu k prsům, jenže když jsem ho zmáčkla a zkusila odsát, tak prostě nula mlíka... :unamused:

No a jsem docela ráda, že vstává až o půl osmé :grinning: i když možná dřív (dle manžela, ten odchází do práce před sedmou a vždycky jde okolo ní a ona kouká tím mini střešákem ven :grinning: teda kouká do toho místa, kde je světlo a dokáže takhle koukat dobu... už máme i relativně nějakej režim přes den, teď ještě prokoumat tu noc s tím mlíkem... ráno jsem si hnedka dala i teplou sprchu,abych ty moje kozy probudila a dala jsem si horkej čaj :wink:
6. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz
kuli tak to my máme naopak, pokaděná pllínka jen 1x denně ale počůráno snad 10 a to jsou jednorázovky a tak nevím kkolik čurůní je v tý jedný :sweat_smile:
6. kvě 2010 v 09:51  • Odpověz
strouži, já ji dala "nitrák" (jak tomu říká muž) teď podruhý... a spala suprově, vrzla jsem ji ho ve 20h, vzbudila se v 00:15 (to jsem ji dala od sebe z obou) a spala do 4:30, a pak se vzbudila v 7:00

chjo, dneska to asi nebude na procházku :rolling_eyes:
6. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz
strouži, ona mi kadí po každým krmení :sweat_smile: jen jednou se nevykadila :sweat_smile:
6. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz
čau koťata, kuli taky jsem teď řešila podobný problém, tak nějak jsem propadla pocitově tomu, že Klárka řve hlady a kvůli stresu mi pak fakt to mlíko začalo ubývat. Vyvrcholilo to v neděli, kdy Klárka lačně se sápala po prsu, ale vždy ho hned vytrhla a řvala jak tur. Také jsem odstříkala zhruba jen 30 a pak už ani kapka. Zdrceně jsem odešla do sprchy a manžel jí krmil přes stříkajdu. Když jsem vylezla, tak pořád plakala, ale vzhledem k tomu, že jsme jí dali ještě 30 z předešlého dne, tak jsem si říkala, že jí zkusím uspat, dala jsem jí do zavinky a řekla si, že jí dám klidně i to prázdné prso, jen ať se uklidní. A ona světe div se sála. A sála snad půl hodiny úplně klidně a mně nebylo jasné, co saje, když se pustila a já zkoušela prso, tak stříkalo na všechny strany. Tak jsem došla k poznatku, že i když už růčo neodstříkám a dost možná to platí i o odsávačkách, tak nemusím mít strach, bo Klárka si to vytáhne sama. Navíc jsem potom zjistila, že to co jí ve skutečnosti trápí je bolení bříška, takže když se dnes opět vztekala stačilo dát mezi naše bříška nahřátý pecky a byl klid. Jinak já také nemám prsa kdovíjak nalité a tokové to brnění v prsou někdy třeba nepociťuji i 2 dny, ale někde jsem četla, že to je v poho, že prostě nabídka odpovídá poptávce :wink: hlavu vzhůru a určitě souhlasím s tím, že se hezky napapkej a pořádně prospi. Nebo si udělej takovej den, kdy s malou nevylezete vůbec z postele :wink: Jinak manžel teď pořídil nějaké pampersky co byly v akci a fakt smrděj jak ropa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz
kuli no mě tak spí právě asi kvůli UM, malou dám spát o půl 8, a pak se mi vzbudí v 1 a pak až ráno kolem 6 hod. takto je to každej den už kolik týdnů takže já si právě proto sunar pochvaluju protože kdyžjsem vyspaná jsem pak pohodová a o to víc se pak můžu malé věnovat přes den, doma stihnu uklidit a jsem milá i na manžu,protože ty první dny kdy jsme čistě jen kojili jsem byla pěkně nechutná a neměla jsem čas na nic a díky tomu že jsem pár nocí nespala jsem dostala teplotu

rintuš wow ty kupuješ pampersky? já myslela že jen látkovky!! a co se týče nevylezení z postele holky chodíte s děckama každej den ven? já jo ať je jak je, i když prší jdeme to jsem radši zmoklá ale ať se vyluftuje o to líp mi pak spí
6. kvě 2010 v 10:04  • Odpověz
strouži už jsem tu psala několikrát, že zatím nelátkuju :wink: vidíš došlo na tvá slova :sweat_smile: že si to nakonec rozmyslíme. to víš po porodu by ta plínka byla Klárce od ucha k uchu, ale používali jsme plínky Bella, ty teda nijak nesmrděli, tak mě to u Pamprsek překvapilo. Jinak nám dr doporučovala vzhledem k nízké váze při nepříznivém počasí nevycházet a navíc jak už jsem tu psala, tak Klárka v kočárku pláče. To jí raději přiobleču a otevřu na ní balkonové dveře a má čerstvý vzduch stejně :wink: Jinak to noční spaní máme stejné jako Vy, také už několik týdnů a kojíme :wink:
6. kvě 2010 v 10:19  • Odpověz
Já jsem si ještě říkala, že jsem asi jelito já, páč jsem ji při každém nočním kojení dávala jen z jednoho prsu. Teď ji už dávám z obou, když vidím,jaká bída ze mě teče. A to po mém mlíce spala od půlnoci do těch půl 5.

rinti, já jsem jela do porodky s balíkem Belly a byla jsem s nima spokojená, přišlo mi, že taky nesmrděj... a navíc bylo fajn, že měli ten výřez na pupečník... :wink: a doma jsem je dopoužívala.

ted mi tak krásně vytuhla v lehátku... a jak u toho stíhá ještě prdět :grinning:
6. kvě 2010 v 10:34  • Odpověz
jo a ven nevím jestli dneska půjdeme, my furt válčíme s tou rýmou, tak když je takhle tak chodíme max na hodinku..

rinti, mě malá brečela v kočárku celou cestu,když jsme vyrazili na první jízdu... :slight_smile: pak už to bylo v poho :wink:
6. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz
kual, krásně Ti vytuhla :dizzy_face: dneska je asi spací den, bo Klárka usnula kolem osmé, teď se začala mrňat, tak jsem jí trochu nakojila a spinká dál :sweat_smile:
6. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz
jinak my to měli právě naopak, chodila jsem skoro denně, když byla víc spací, to tam krásně spinkala, teď když je živější, tak se jí tam prostě nelíbí a navíc občas zloběj ty prdíky. Teď třeba bychom klidně mohly jít, bo spinká, ale raději jsem si začala dělat oběd, respektive ohřívám, co mám připravené od tchyňky a navíc tam fakt pěkně prší, takže na to hážu bobek. Manžel dnes příjde dřív, tak jestli se to umoudří, tak půjdeme spolu :frowning2:
6. kvě 2010 v 11:24  • Odpověz
aha rinty tak to jo to chápu proč nechodíte ven, já taky dávám na balkon ale radši ještě chodíme ven. my jsme tu malý město dost zeleně takže tu není smog třeba jak v Brně nebo Praze. s těma látkovkama no já to říkala, podle mě bys je nedávala ani kdyby byla velká, monžá jo ale jak říkám na tom tématu kam jsem chodila byli snad všechny kromě mě a kettm látkovky a nedává je nikdo monžá jedna :sweat_smile:
jinak mě v kočárku malá nebrečí nikdy, to už musí být fakt hladová což se ani nedivím kolikrát mi vydrží v kočáru spát i 6 hodin vkuse takže když pak přijdeme domů to už někdy brečí z velkýho hladu. a dneska? no spala mi krásně celou noc, ráno kolem půl 7 dostala 150 ml a spí doteď :grinning:
6. kvě 2010 v 11:24  • Odpověz
strouži a když je třeba vzhůru, tak jaká je? Vyžaduje Tvoji pozornost, nebo si vystačí sama se sebou, třeba tím, že kouká na kolotoč atd.? a jak dlouho bývá třeba vzhůru přes den? a v tom kočárku třeba i když je vzhůru, tak je spokojená?
6. kvě 2010 v 11:28  • Odpověz
rinty mě taky začla být živější ale v pohodě, třeba včera večer jí manža pouštěl gotta a tancoval s ní a ona se jakoby smála, začla už zvedat ručičky na kolotoč, a párkrát se mi už stalo že při vytahování z kočárku natáhla ruku a naschvál bouchla do žirafy co jí tam visí takže už se taky začíná projevovat ale spavá je pořád. buď spí a když je vzhůru tak je schopná ležet hodinu dvě a hrát si s ručičkama nebo koukat na medvěda.
strouži. ty vogo, jí nějak hodně ne? :grinning: nebo já nevím... :grinning:
holky mám na mrazáku od tchyňky dva špalíky uz. bůčku. V životě jsem to nepřipravovala, poradíte pls co s tím? nějakou mňamku. Jestli prostě jen nechat vypéct? Manžel se samo na to třese. Nebo jestli přidat k pečenému masu? hm?
6. kvě 2010 v 11:31  • Odpověz
rinty viz nahoře :grinning: no a v kočárku tak to taky většinou kouká akorát je dost zvyklá spát na boku v postýlce tak to vyžaduje i v tom kočárku takže když se začne budit a natahovat přehodím jí na bok a buď kouká nebo spí. každopádně v kočárku neřve, no jestli v tom brečela 2x a to jen chvilku než jsme vyjeli. akorát se potvora naučila na drncání takže pokud tvrdě nespí a zastaví se tak se probudí ale nebrečí.
my jí chudáka taháme všude možně, do šopingů, včera s náma byla na večeři v restauraci,my si dali špagety a pro malou jsme si nechali přihřát čaj u čísníka a pohoda,byli jsme v zoo a teď na konci května pojedeme do brna na oslavu narozek tchánova obchodního partnera atd. ale co ať si zvyká :grinning: naštěstí je hodná, jí je fuk kdo si jí veme na ruky nikdy u nikoho nebrečí, moje mamka jí ještě neslyšela brečet a to jsme u našich furt takže to fakt jde. no a denně jsme v cukrárně tam už je pořádně profláklá :grinning:
6. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.