• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
ty brďo, tak to máš fakt dobrý, Klárka takhle fakt nevydrží, jenom ráno třeba, kdy jí rozdělám zavinku, tak vydrží kopat nohama a házet rukama, ale tak max půl hodinky. Jinak manžel s ní vyvádí teda taky pěkný věci, kolikrát musím zavírat oči, abych to neviděla. Nejoblíbenější atrakce je mision imposible, kdy jí vezme na zádech za obleček a ona visí jak Tom Cruise :grinning: :grinning: :grinning:
6. kvě 2010 v 11:35  • Odpověz
rinti, já dělám ten bůček mužovi tak, že do misky si prolisuju česnek, dám olej,kmín, červenou papriku, sůl, nějaký koření (gril, i ostřejší), pak v tom na kousky ten bůček vomatlám a celý pak vyklopím do zapékací mísy a peču :wink:

jdu mužovi ohřát oběd :wink: a sobě vlastně taky :grinning:
6. kvě 2010 v 11:36  • Odpověz
kuli no podle tabulek by měla jíst 170 ml 6x denně a to dáváme. v noci mi vypila 120 , ráno 150 a od tý doby nejedla takže pořád máme před sebou do večer 4 dávky a to jak vidíš je nedáváme ani celý. u UM je to tak že se pije asi větší dávka ale méně často protože si myslím že vy kojíte asi víckrát denně než 6x
6. kvě 2010 v 11:36  • Odpověz
tak bůček ten já dávám vždycky vypéct k masu do trouby nebo na grill

rinty já už zavinku ani nedávám čouhají jí z toho nohy a tak rychlozavinku máme jen jako deku na zakrytí když je např. v lehátku.
každopádně ty variace no to ti povím bych asi manžovi nedovolila, přecijen jsem ještě pořád hysterická matka :grinning:
6. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz
holky já jsem se dneska překonala a dokonce jsem i uvařila :grinning: přes týden totiž chodím na meníčka, za 65 kč stejně neuvařím tak co ale dneska jsem udělala čočkovou a kuřecí maso s rýží a na večer budou toasty :grinning: :grinning: to je menu co?? no co , na omáčky ať si manža chodí k mojí mamce tam se omáčkuje furt
6. kvě 2010 v 11:45  • Odpověz
strouží no ona zkoušela jestli je mlíko samozřejmě prso zmačka né sobě do obličeje ale na stranu a vono to cákalo všema směry až na ní :stuck_out_tongue_closed_eyes: hnus taky bych blila ale mlíko je...

Taky mi říkala že odsávačka nevezme tak dobře mlíko jako miminko takže když v odsávačce nic neteče neznámená to že není mlíko.

Každopádně to Káti nevzdávej myslím, že mámino mlíko je nenahraditelný .... tak to prostě je :dizzy_face:
Jak píše tynka není to vždycky tím, že není mlíko a nic neteče může je něco trápit .. bolet bříško cokoliv :wink:

Jinak Stroužku z toho bych teda byla na mašli kdyby mi víta pořád spal i přes den 6 hodin .... to bych se bála že mu něco je .... :confused:
6. kvě 2010 v 11:54  • Odpověz
ladi no vlastní by mě nevadilo ale cizí :confounded: ale asi je na to zvyklá já jen že prostě já měla problém dávat malé cizí mlíko přes hadičku když jsem jí měla u prsu prostě mi to smrdělo , měla jsem mokrý pyžamo protože ta hadička vypadávala, vždycky jsem se letěla převlíct a osprchovat a drhla jsem se pomalu do masa prostě pocit cizí tekutiny na mě jsem nezvládla. a hlavně moje mlíko mi nesmrdělo ale to cizí mě smrdělo jak sperma :confounded:

a s tím spaním co? ty jo tak to by jsme všecky "sunarky" měli postižený děcka, moje máti nám měla na sunaru všecky a říkala že jsme spávali klíďo celý odpoledne, zvlášť když bylo špatný počasí to prej nás navlíkla a mrskla do kočáru před barák a prej sníh déšt nic nevadilo my spali jak zabití :grinning: samozřejmě je něco jinýho když spí 7. týdenní mimčo a několikaměsíční, to si nemaluju že mi malá bude spát takhle až do první třídy :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
no a teď mi malá taky spí 5 hodin a to je v postýlce, usnula tak nějak po 7 hod. ráno :grinning: hold mám spavý a nenažraný děcko co nadělám, já i manža jsme prej byli to samé :sweat_smile:
6. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz
Laduš, to mi připomnělo, jak ještě na porodním sále zkoušela PA jestli mám mlezivo a taky jí to stříklo do oka, každopádně příplatek za to nechtěla :grinning: a všichni jsme se smáli. Určitě to nebyla taková hrůza, já jsem asi trochu živočich, bo jednou jsme takle byli slavit narození malé od manželovi kolegyně a když byla nálada v plném proudu, tak nám nechala kolovat odstříkaný ve flašce a nikdo s tím neměl problém. Dnes, když jsem ve sprše odstříkávala, tak to taky šlo jak ze sprchy všema směrama a stříkla jsem si do nosu :grinning: Jinak díky za recepty, zkusím to zapečení v misce :wink:
6. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz
Laduš, teď mi pošta doručila kapičky,díky moc ještě jednou :dizzy_face: ale stále čekám, co jsem dlužna a hlavně, zda chceš vrátit krabičku, takhle luxusně zabalený jsem to nečekala :grinning:

Já relativně stíhám vařit, i když nás teda fest zásobuje jídelna ala moje rodiče :grinning: naši od nás bydlí cca 300m :sweat_smile: a jsem za to byla ze začátku ráda, že jsem měla jídlo v lednici jak pro mě (kojnou), tak pro žrouta muže :grinning: teď jsem si zrovna udělala maso na karboše... večer to pak domatlám, ...zoufale tu koukám na tu kupu prádla určenou k žehlení a nechce se mi do toho, tak že budu asi žehlit večer u Ulice a muž bude koupat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Jo a teď jsem si zkusmo odstříkala z obou prsou 150ml :dizzy_face: jsem si po té ranní sprše narvala na kozy ještě teplý žínky :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:14  • Odpověz
tak to mě mačkali kozy v porodce všichni snad kromě uklízečky,sestry doktoři, PA... a nic jim nestříklo ba co víc ani kapka nevyšla :grinning: až ten předposlední den se něco objevilo ale rozhodně to nestříkalo jen kapalo.každopádně já jsem asi neživočišná protože i kdybych měla delirium cizí MM bych do huby nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes: já zkusila jen svoje líznout a ani to mi nechutnalo. :confounded:
6. kvě 2010 ve 12:21  • Odpověz
holky já jsem asi divná, u nás v rodině se nikdy ani nekojí před nikým natož aby se pilo. jen moje švagřina ta kojí před náma a mě i manžovi to teda dost vadí protože když je kam jít tak proč nejde. hold jsem neživočišná, ale aspoň vím něco o etiketě, neviděli jste v telce pořad na téma kojení na veřejnosti? byl tam špaček co dělal poradce prezidentovi a říkal že v dobrý společnosti je nepřípustný aby žena kojila před někým!!!!!!!!!že vždycky je kam jít a já s tím naprosto souhlasím zvlášť když u našich v bytě je ještě několik volných pokojů kde by mohla klidně kojit!! tzn já bych nikdy nekojila venku a proto jsem ráda za UM!
6. kvě 2010 ve 12:25  • Odpověz
joooo, tak to já ho mám takový s příchutí mandliček :grinning: ale už dost, ať se mi tu nepoblejete :grinning: :grinning: :grinning:
Kual no vidíš, šikula :wink:
6. kvě 2010 ve 12:28  • Odpověz
hááá.. a mě moje mlíko chutná :grinning: takový sladký, ale to bylo asi tím, že jsem měla celýho melouna :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:29  • Odpověz
hmmm, tak to se hold musím s mířit se životem, který se vymyká etiketě, pokud teda pan Špaček nemyslel nějakou lepší společnost :grinning: , bo zatím co u nás byli návštěvy, tak jsem kojila snad před všema, být v jiné místnosti, tak celý dny nevidím živáčka :wink: a navíc mě to naopak přijde přirozený a pohled na ženu, která kojí mě teda nijak nebouří, ba naopak.
6. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz
tak to mě moje mlíko chutnalo jako kyška. a barvu mělo vodovou žádný takový to co jsem viděla v porodce tam měli takový krémový smetanový dožluta mlíka. a u UM, no mě taky asi nejlíp chutná sunar, je sladší a nesmrdí, beba i UM od Hippu mi hrozně připomínali to cizí MM a malé taky nechutnali tak je asi po mě, pěkně sladký voňavý sunárek :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz
ale většinou to teda dělám tak, že se ptám těch návštěv, zda jim nevadí, že budu kojit :wink:
6. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz
rinty a zeptala ses jich jeslti jim to neva? mojí švagřině i pár lidem co kojí to přijde hrozně přirozený ale když se pak zeptáš těch lidí tak řeknou že jim to nebylo příjemný, jednou jsme na tohle téma vedli řeč v práci, skoro každá kolegyně kojila ale samy přiznali že jim v době koja to připadalo přirozený ale když už pak nekojili a byli starší tak jim pohled na kojnou vadil. a hlavně já mám prostě kojení na stejné úrovni jako močení, to taky nedělám před někým cizím, a taky prsa bych nikdy neukazovala nebýt matkou, tak proč by se to mělo po porodu změnit? něco jinýho je když není kam jinam jít i když dle mě je kam jít vždycky nebo se aspoň otočit, ale jak všichni kolem mi tvrdí jak je to kojo úžasná intimní chvíle mezi matkou a dítětem tak proč by u toho měli být diváci??? navíc když pominu to že to mě vadí tak ani to mimčo asi nemá zrovna na krmení klid protože jsem viděla na neteři jak se otáčí za zvukem a nechce se chytnout.

i já malou krmím flaškou převážně osamotě aby měla klid na jídlo, u tchánovců si sednu do pracovny když jsme venku na zahradě chodím malou krmit dovnitř do baráku, když jsme byli v restauraci venku na zahrádce šla jsem dovnitř požádat čísníka kde se tam v klidu dá nakrmit dítě a tak mě poslal dozadu kde se nekouřilo byl gauč a hlavně klid!!!
6. kvě 2010 ve 12:39  • Odpověz
ad kojení na veřejnosti, zatím jsem kojila jen před mojí a manželovou rodinou :sweat_smile: ale jinak s tím taky nemám problém, když jsem měla v porodce návštěvy (přátele), tak jsem se jich taky vždycky optala, zda jim to neva... a je fakt, že teda oni šli pryč... :grinning: abysme na to měly klid :grinning:

holky, mě malá fest cestuje v postýlce... do zavinovačky ji někdy dávám, ale do té klasické ještě po mně :grinning: ale když mi vytuhne u mlékovodu, tak ji nezabaluju, vrznu do postýlky a ona se mi v ní začne točit jak hodinový ručičky :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:39  • Odpověz
rinty no mě kdyby se zeptal někdo zda mu to vadí tak taky řeknu že ne ačkoliv mi to vadí dost protože nechci aby se ta dotyčná urazila a taky nechci aby se zase řešilo téma proč ona kojí a já nekojím atd.
mám zkušenost např. z IKei, tam je koutek na nakojení i přebalení ale stejně pokaždý co jsme v Ikei najde se min. jedna matka co si sedne do ikeáckého bufetu do první linie a kojí. okej nemá se za co stydět ale jediný komu tím ubližuje je to dítě protože v tom humbuku se mu asi musí krásně baštit. já jsem včera i ten čaj dávala vzadu v boxu kde byl klid, právě kvůli toho jsme si s manžou přesedli do míst kde je intimno, ne kvůli mě ani kvůli lidem ale hlavně kvůli malé aby měla při čajíku klídek
6. kvě 2010 ve 12:43  • Odpověz
kuli a dáváš jí zábranu nebo jak to říct oporu? já když je malá na boku dám jí stočenou deku za záda aby nemohla cestovat. protože dopředu na břicho se ještě neotočí a dozadu moc nemůže kvůli deky.právě proto mi cestuje jen někdy a to vždycky když je nazádech ale to je málokdy
6. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz
strouži viz příspěvek dříve, jinak já také to prso nevystavuju kdovíjak na odiv, Klárku mám k němu natočenou, triko stažené skoro až k pusince, takže stejně nejde nic vidět, Klárce naopak vyhovuje společnost a klid ke kojení nevyžaduje, to mám štěstí, bo jak už jsem psala byla bych tím odsouzena k životu poustevnice. Tudle jsem kojila poprvé v parku a to jsem teda počkala až příjde manžel a udělá mi trochu zástěnu, než Klárka přisaju :sweat_smile: Nevím srovnávat kojení s močením by mě asi nikdy nenapadlo, ale to je stejně jako spousta dalšího individuální.
6. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz
tak dobrá, tak já se jich ode dneška budu ptát, jestli jsou si opravdu jistí, že jim to nevadí a budu trvat na přísaze na holý pupek :grinning: :grinning: :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:51  • Odpověz
strouži, dneska jsem ji tam nic nedala a nechápu, jak dokáže takhle na zádech courat po postýlce :grinning: ale když leží na boku, tak ji tam tu zábranu z polštáře dávám.. dneska jsem to tam nevrzla a vypadá to takhle :grinning: zatím je to ještě v poho,spí takhle už 3 hodiny :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:52  • Odpověz
rinty pokud se snažíš krýt je to v pořádku to mi taky neva, ale jak říkám mámzkušenost i s tím že dítě se nechce chytit kvůli humbuku kolem a už jsem zažila i to že mlíko stříkalo všude kolem a to jsme přitom obědvali svatební oběd . to se stalo na svatbě od sestřenky, byli tam pokoje hned kousek od jídelny právě pro kojící matku a staré lidi aby se mohli natáhnout ale dotyčná si při druhém chodu (svíčkové) vytáhla prso před náma všema svat. hostama a kojila , mlíko jí teklo všude možně a ještě si dělala srandu že taky dostává sváteční mňamku. a to sorry z toho mě bylo na blití,a vlastně jsem teda doslova blít šla páč jsem měla těhunevolnosti :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz
kual, Ty máš toho usínáčka? Jak to funguje? Holky na termínu si to nemůžou vynachválit :dizzy_face:
6. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz
kuli takhnle mi spala malá včera ale byla ještě víc naštorc, zapoměla jsem totiž dát zábranu. :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:55  • Odpověz
my máme dva usínáčky ale malá na ně tak že si jeden hodila v noci na hlavu :grinning: ale my máme plyšový usínáčky z Cačka
6. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz
strouži, kde ty na ty storky chodíš? :confused: :sweat_smile: tamhle matka co honí děcko kolem bazénu, teď zase tohle, to už je na Kojo Stopy Hrůzy :grinning: Ježkovi oči, Klárka celý dopo prospala a já nikde žádný výsledek, pořád tu jen žvatlám, bych měla něco spáchat :confused: ale nechce se mi :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz
no však to se má dávat na hlavu ne? nebo jsem to nějak špatně pochopila?
6. kvě 2010 ve 12:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.