• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
akorát ty moje procházky s kočárem jsou celkem drahý, zajdu na meníčko do zahrádky, pak si dám nanuk, pak zmrzku, koupím si časopis na lavičku, objezdím půlku města a očumnu výlohy a většinou jen u očumování nezůstane a prachy jen lítaj :sweat_smile:
8. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz
jé tak eli moooc gratuluju:slight_smile:
já jdu dneska poprvé na monitor.....tak by byla sranda kdybych jí tam potkala .-)

strouži ty jsi cestovatelka teda :D
9. čer 2010 v 08:52  • Odpověz
TAk Ele moc gratuluju
9. čer 2010 v 09:16  • Odpověz
Tak jsem zpět z nemocnice..monitor v pořádku, malý je zatím v pohodě :slight_smile:

holky a představte si, že já tu elu fakt potkala :grinning: měla tam návštěvě asi maminku takže seděli v tý hale kam chodí návštěvy....a ona mě hned poznala..já bych jí ani nepoznala...malý je úplně nádherný, rokošný...čisťoučký..vůbec nevypadá jao čerstvé miminko..no prostě krasavec .-)))
9. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz
jééé semy tak to je super, že jste se takhle potkaly :dizzy_face: a paráda, že je vše v pořádku. Užívejte krásné dny, už se těšíme až se přidáte se svými zážitky :wink:
9. čer 2010 ve 13:11  • Odpověz
semy: tak to je fakt hezký a velká náhodička :wink:
9. čer 2010 ve 13:34  • Odpověz
Ahojda,
tak předem gratulace Eli k Jáchymkovi :dizzy_face:

semy, týjo,tak to je fakt náhoda,že jste se potkaly :dizzy_face: jak já bych si poňuchala miminko čerstvý :grinning:

Tady je děs počasí. Spíme přes poledne doma. Stačil mi ten pařák dopoledne :confounded: Doma je jen v kr. tričku a plínce a je to pohoda,rozvaluje se :grinning:
9. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz
no taky jsem čučela že je to fakt náhoda že tam zrovna seděla s malým :slight_smile:
tady je taky vedro..ale já mám doma příjemně...tak je mě akorát :slight_smile:
9. čer 2010 ve 14:34  • Odpověz
hlásím také pařák, venku jsme byly také akorát dopo, teď se to nedá, navíc ani by to těm našim mrňatům myslím neprospělo. Na několika tématech už včera hlásily holky úžehy a to mají starší děti s lepší termoregulací. V ložnici bohužel máme docela pařák. Klárce se moc nedaří spinkat, ale když se odkopala, tak taky ještě nahulatá zabrala :grinning:
9. čer 2010 v 16:06  • Odpověz
my máme spaní v podkroví, tak že tu máme fakt hic.. Maruška zabrala ještě doma kolem půl 4, ale pak jsem ji vrzla do kočárku a paní máma se s ní vydala na poštu :wink:
9. čer 2010 v 17:16  • Odpověz
ahoj holky my jsme zase byli venku celej den. :grinning: zašli jsme na kafe a oběd s kámoškou a na brzkou véču s manžou, máme totiž 3. letý výročí svatby. hic je hnusnej ale malá to celkem zvládá dobře.
ty úžehy no popravdě ani se někdy nedivím, dneska jsem viděla maminu černej kočár a v tom malinkatý dítě tak měsíční vůbec nezakrytý proti sluníčku, matka seděla na zmzlině pod děštníkem ale děcko vystavené přímo do slunka. no mazec, já mám kočár přikrytej plínou aby na malou nešlo ani malinko sluníčka a snažím se držet i jezdit jen ve stínu

jj eli mi psala že tě semy potkala, já bych eli taky nepoznala a už vůbec ne po hlasu, kdysi mi volala no já byla v šoku jaký má hlas nějak mi to nešlo si ten hlas k ní přiřadit :grinning: psala že porod děs ale nemá ani jeden steh, to se někdo má já jich měla vnitřních i vnějších snad milion :confounded:
9. čer 2010 v 18:07  • Odpověz
jinak takhle jsme dneska oslavili výročí po příjezdu domů,koukáme na prostřeno s Neluškou :grinning: prostě romantika
9. čer 2010 v 18:08  • Odpověz
strouži, tak to máš fajn, že to Neluš takhle zvládá, bo tady jsou teda hice i ve stínu a úžeh je vlastně z tepla, takže ani nemusí na mimouše svítit přímo, to by byl úpal. Sice taky mívám přes kočárek plínku, ale o to víc se bojím, že tam musí být nedýchatelno, když je tam tak zabyvakovaná. Tak raději opravdu přes poledne neriskujeme. Pěkné foto, oba vypadají spokojeně
9. čer 2010 ve 20:01  • Odpověz
rinty tak tam bylo dneska celkem příjemně, foukal větřík takže v pohodě, doma moc stínu nemáme, okna máme na jih takže ono je to vlastně fuk jestli jsme doma nebo venku.jinak tu plínu nemám jako na kočárku ale spíš jako stříšku, mám to přikolíčkovaný na střeše a druhou stranu plínky na ručce takže malá má na dýchání dost prostoru
9. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz
já bych spíš řekla že úžeh i úpal mají děcka od šátkařek, nic proti šátkům, i když já na ně nejsem ale teď jsem si na den dětí ověřila proč ho nechci. bylo krásně asi jako dneska a ona malého(8 měs.) nosila celej den v šátku, nebylo se kde před sluníčkem schovat,max pod deštníkem v cukrárně jenže tam zase neměl kde si lehnout, takže mu ustlala na mikině na stolečku , no nevím já myslím že v kočárku je dítě v těchto dnech chráněno 100x lépe než v šátku tam musí být teplo už jenom od těla matky ale hlavně šátek stříšku nemá
9. čer 2010 ve 20:39  • Odpověz
Tak dneska jsem se opravdu přesvědčila v tom,jak je kojo pro nás luxus věc. Obešla jsem neplánovaně tolik rodinných příslušníků (v práci,doma) a krásně jsme se u toho stihly občerstvovat obě dvě :grinning:

Strouži, myslím si, že tohle není o šátku, ale spíš o jeho majitelce. Pokud je matka trochu soudná a má rozum, tak by dítě v tomhle hicu do šátku nedala. Tímto se zastávám šátků a vaků a odsuzuju tedy nezodpovědné matky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :grinning:
9. čer 2010 ve 21:38  • Odpověz
kuli sorry ale s tím kojem to nechápu, to myslíš že já chodím domů na každý krmení?? :grinning: beru sebou flaštičku, sunar do skleničky a termosku s vodou, zabere to minimální místo v tašce a klidně jsem venku 6-8 hodin, za tu dobu stejně krmím jen 1x 2x což ty určitě víckrát. mě stačilo být s tou známou co jsem o ní psala v souvislosti se šátkem na ten den dětí, seděli jsme v cukrárně pod deštníkem celý odpoledne,naše malá spala jak zabitá v kočárku, probudila se jen 1x na krmení, to jejich malej ten vřískal , vztekal se, kroutil se , ona co hodinu kojila ... nevím no, mě malá vydrží bez jídla přes den 4 hodiny(v noci i 10 hodin) a v tu dobu je schopná prospat v kočárku ve stínu takže dle mě má delší spánek a hlavně flašku jí může dát každej takže pro mě je třeba každodenní luxus to že večer koupe i krmí manža a já za tu dobu se můžu osprchovat, nachystat večeři, že mi malou 3 týdny po porodu hlídala několik hodin tchýně a já neměla strach že musím valit domů na krmení, takže pro mě je luxus sunar :grinning:

s tím šátkem máš pravdu, je to tak, nejde házet všechny do jednoho pytle , jsou i nezodpovědné kočárkářky , viz jak jsem psala o té holce ze včera, černej kočár, děcko malinký nezakrytý před sluncem a vystrčený právě směrem ke sluníčku zato matka si užívala stínu pod deštníkem, mazec
10. čer 2010 v 07:47  • Odpověz
strouži, neboj nic si nemyslím o tvým sunaru špatnýho - ale stejně si myslím,že je lepší než kojo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: no vidíš, ty s sebou bereš flašku a sunar, já s sebou beru jen svý kozy :grinning: a taky zaberou min místa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a představ si, že i když kojím, že se dokonce sprchuju, vařím obědy, večeře, dělám snídaně :grinning: a malou mi taky koupe manžel, to čumíš co :grinning: tak že i když kojím, stíhám jiný aktivity a nejsem jen fikslá na malou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, jinak vám přeju hezký sluníčkový den :dizzy_face:
10. čer 2010 v 08:03  • Odpověz
kuli ty jo ty se dokonce sprchuješ jo?? :grinning: mě je jasný že jen nesedíš a nekojíš ale chtěla jsem napsat že prostě sunarový děti se za den krmí méně např. jen 6x zato kojené třeba i 12x, dál třeba já osobně bych měla velký problém nakojit někde na veřejnosti, takže kdybych já kojila vím bezpečně že bych nedělala tolik aktivit jako teď a lítala bych domů s malou. o koupání jsem nemluvila to většina taťků koupe ale rozhodně ti malou manža ani večer ani v noci nekrmí :grinning:
10. čer 2010 v 08:07  • Odpověz
jinak je to prostě o názoru, já si myslím že kojo zase takový zázrak není, protože když vidím jak moje kámoška má 2 měs. dítě které jí řve a řve, má šílené koliky, kamarádka nervy v prdeli, malá osypaná, ona sama přiznává že se stravuje párkama paštikama protože nic nestíhá a ještě jí ani nepřibírá(jsou jí 2 měs a od porodu jí přibrala jen 400g!!!!)tak prostě si v tomto případě myslím že kojo je spíš na škodu jenže ona je tak posedlá touhou kojit že prostě radši nechá děcko vyhladovět nebo nevím a v tomto případě si o tom jejím slavným koju myslím svoje! :sunglasses:
10. čer 2010 v 08:13  • Odpověz
no vidíš, a mě kojení na veřejnosti nevadí, nakojím v parku a to tady máme tři :grinning: rozhodně kvůli kojení nelítám domů, kojím na zahradě v altánu, prostě pohoda. :wink: a i když kojím, tak dělám plno aktivit, hold jaký si to ženská udělá, takový to má.. a můj muž mi třeba donese malou v noci na kojení, já nakojím, muž odnese, přebalí a pohoda :wink: a v noci krmím jen 2x, tak že žádná hrůza to taky není.. byla jsem zvyklá jako těhulka chodit 5x v noci na záchod :grinning: to byla tragédie :grinning:
10. čer 2010 v 08:29  • Odpověz
kuli no tak tobě to třeba neva ale mě i manžovi pohled na kojící matku vadí, teda ne na kojící co se umí zakrýt ale je jich spousta co na to serou a kojí veřejně. viz ta naše známá ta se ani nesnažila v tý cukrárně se schovávat, viděli jsme nejen my ale myslím všichni kolem všecko. a co se týče nočního krmení, my v noci už nekrmíme vůbec posledních 14 dnů a předtím jsme krmili jen 1x a to byla otázka max pár minut, malá dopije a okamžitě spí, to když jsem dělala ty svý pokusy o kojo to usínala v noci pak hůř, protože rvát jí k prsu a pak stejnějít dovařit sunar za tu dobu jsme se obě probrali a pak jsme hodinu uspávali malou a já pak další hodinu i sebe.
10. čer 2010 v 08:38  • Odpověz
tak já kojím někdy v sedě, ale spíš i u toho ležím a spím :grinning: a kojo nám trvá cca 10min a stačí, usne hned, ... ráno třeba v sedm si dá, chvíli si povídá, ale pak ještě usne sama... hold každá to máme jinak, já si kojení pochvaluju a ty si pochvaluješ sunar.. :wink:

byly jsme hodinu venku a teda stačilo, schovaly jsme se do altánu a paráda.. teď teda spí doma, kousek vedle ní hučí větrák, tak je v sedmém nebi :grinning: a je tu parádně, pořádně vlhko, to my máme rády :grinning:
10. čer 2010 v 11:40  • Odpověz
jj noční kojení je fakt pohoda to musím potvrdit, jen dám prso a spím dál. Je pravda, že teď v těch vedrech kojím častěji, ale to si párkrát cucne na žížu a je pohoda. Aktivity možná omezený mám, ale těch pár měsíců to určitě oželím, bo dítě jsem si dlouho a moc přála, tak mi teď není zatěžko, že se většina času točí kolem něj.Dělá mi za to každý den malé radosti.Z bříška na záda se už otáčí zcela automaticky, dneska už si sama několikrát pustila hrací opici na hrazdičce lehátka a když před ní držím chrastítko, tak ho občas vezme a chvilku s ním mává. Kuli v sobotu je Babica speciál o grilování, tak kukej :wink:
10. čer 2010 v 16:15  • Odpověz
Jo a včera večer kojil taťka :grinning: :grinning: :grinning: přidáváme večer ještě odstříkané ve flaši, tak si to užíval :dizzy_face:
10. čer 2010 v 16:17  • Odpověz
ahoj holky my byli zase celej den venku snažili jsme se ve stínu, malé jsem koupila malej bazének ale hned jak jsem ho nafoukla vlezl do něho kocour :grinning:

s tím nočním kojením no já jsem nikdy výlučně nekojila, vždycky jsem přikrmovala takže pro mě bylo děsný kojit a pak jít ještě dovařit sunar takže proto jsme byli obě probuzený a dlouho jsme nechtěli usnout. teď spíme na sunaru celou noc a ráno mi taky sama usíná, ona už velmi často usíná sama i přes den za což jsem ráda
jinak na hice dáváme čaj a malá vypije ho vypije za den neskutečně moc takže pořád dovařujeme čaj :grinning: ale já bych čaj dávala i kdybych kojila protože jak už jsem několikrát psala já neuznávám teorii předního a zadního mlíka, čajem se nic zkazit nedá a malá ho zbožnuje
10. čer 2010 v 18:48  • Odpověz
jinak jsem dneska skončila u dr., kouslo mě nějaký hovado a mám napuchlou celou nohu, už jednou se mi to stalo a skončila jsem na kapačkách tak jsem radši šla než mi to nateče úplně a dostala jsem dvoje silný antibiotika, mám prej odpočívat s nohou nahoře a nechodit na slunko :grinning: jj s malou si lehnu s nohama nahoru :grinning:
10. čer 2010 v 19:06  • Odpověz
na to bacha, ukazovali dnes v odpo novinách, že na borca padla housenka běláska, on si pak vytřel oko a do rána skoro neviděl a naskákala mu šílená vyrážka :confused: Zítra se zeptám u doktorky, ale všude co čtu, nebo kde se ptám, tak slyším, že do půl roku kojo stačí, i v teplech, tak uvidíme, co se dozvím. Bazének Klárce letos určitě ještě pořizovat nebudeme, zdá se mi moc maličká na takové atrakce. Maximálně budu otírat mokrou plínkou.
10. čer 2010 ve 20:19  • Odpověz
holky, tak jsem objednala ted ráno přenosnou klimatizaci. bo tady v podkroví asi chcípneme.. :frowning2: a nejradši bych si ji vzala dneska s sebou na vítání občánků.. je to od půl třetí,pařák jak sviň :rolling_eyes:
11. čer 2010 v 08:30  • Odpověz
ahoj holky

rinty tak na vaši malou je fakt "atrakce" bazének moc, je hodně drobná a hlavně ty s ní stejně moc nechodíš ven tak proč bazén že :wink:my tam malou rozhodně nepoložíme a nazdar, budeme jí tam přes den koupat tak jako ve vaničce ocákat a ven. už teď jsem jí totiž zavedla dopolední koupání doma, je fakt vedro, takže vždycky vykoupeme trošku víc studenější vodou než večer, oblíkneme, nabaštíme a jdeme ven a to pak spinká v kočárku parádně. jinak už jste byli na očkování ? my jdeme příští týden na Hexu tak jsem zvědavá jak na to bude reagovat snad nebude mít teploty. a co tu kalmetizaci už máte?

kuli a nebojíš se té klimatizace kvůli marušky? víš aby nebyla nemocná z těch přechodů z tepla do studena, já klimošku nepoužívám ani v autě když to není fakt extra akutní , vždycky z toho dostanu rýmu
11. čer 2010 v 08:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.